Goud en zilver voor Koninklijke Handboogmaatschappij De Scheldezonen Dendermonde Niets merkwaardigs te melden Guy Ivens sportman van het jaar te Stekene Krokussportkamp in Kruibeke G.Z.K. Darts Amateur kompetitie Grote biljart-triatlon te Stekene N.O.M.B. Kern Berlare De Voorpost - 27.1.1989 - 27 BOOGSCHIETEN 1988 is voor de Koninklijke Handboogmaatschappij De En schutterskwaliteiten sport Jan Van Damme koning van dat jaar wordt Scheldezonen uit Dendermonde een jaar dat met sierlij- hebben ze, zo konden we Imeidde de bijeenkomst gedragen, ke letters zal neergeschreven worden in het verslagboek, vernemen tijdens de vie- en hij schrok wel even Het is niet de eerste maal De maatschappij behaalde naast de provinciale titel een ring op het Dendermonds toen de vertegenwoordi- dat de Scheldezonen uit schitterende tweede plaats in het nationaal kampioen- stadhuis waar heel wat ger van de Koninklijke Dendermonde als kam- schap. Niemand had het ooit durven verhopen, tenzij de volk present was om de Nationale Bond der Belgi- pioen wordt ontvangen, mannen van De Scheldezonen zelf die rotsvast geloven in mooi uitgedoste schutters sche Wipschutters een Dat gebeurde al eens eer eigen schutterskwaliteiten. te huldigen. Schepen van mondvol hem om de der. Twaalf jaar geleden haverklap aansprak met om precies te zijn, zo re- Boog schieten. De vijfmansploeg kampioenschap van de derde sectoi (foto p. hermans) de dag daarop moesten Boogschieten. De voorzitter v p. hermans) n De Scheldezonen belicht de prestatie van zijn leden (foto «mijnheer de burgemees- kende een woordvoerder ter». De schepen zette dat van de maatschappij ons in zijn toespraak even voor. En van hem verna- recht op een leuke manier, men we ook dat de Kon. Naast de vertegenwoordi- Nationale Bond der Belgi- gers van de nationale bond* sche Wipschutters een 280 nog een aantal gerenom- met die lange naam, uiter- aangesloten schutters- meerde ploegen schieten, aard ook belangstelling uit maatschappijen groepeert Waasmunster en de Schel de politieke wereld met de die samen goed zijn voor dezonen uit Dendermonde schepenen Van Gucht en een 12.000 leden. Ons lan- onder meer. De Schelde- r Meulebroek en enkele deke is verdeeld in vijf zonen deden hun reputatie tersmaatschappijen aan- raadsleden,, maar de sektoren en in iedere sek- alle eer aan en schoten wezig. Wat aanleiding meest opgemerkte figuur tor worden er jaarlijks zich inderdaad tot kam- geeft tot een groots en was ongetwijfeld Maurits kampioenschappen geor- pioen in de derde sektor kleurrijk schouwspel. De De Paepe die zich getooid ganiseerd die dienen als met liefst 35 punten. De maatschappijen brengen had met de roemrijke en schiftingen voor het natio- laatste ploeg van 5 man immers hun mooi uitge- zeer kostbare breuk die naai kampioenschap waar- zorgde voor dit puike re- voerde vaandels mee en de maar bij uitzonderlijke ge- aan alleen de allerbeste sultaat. legenheden uit het schrijn maatschappijen kunnen wordt gehaald en door de deelnemen. Het zijn de Net geen kampioen kampioenen van de vijf Met veel goede moed ver trok men dus naar het na- De Scheldezonen uit Dendermonde die het en die bovendien op nationaal vlak tweede werd kongres van de Wipschut- analyse maakte van boog ters te mogen organizeren. en pijl en uiteenzette dat Als datum wordt einde beide dingen eerst ge- maart 1990 naar voor ge- bruikt werden als een wa- schoven en op dat kongres pen. Om zoch te verdedi- zijn praktisch alle schut- koningen dragen de ko ningsbreuk naar aloude traditie. Op de valreep vernamen we dat karateka Guy Ivens door de gemeentelijke sport raad van Stekene verkozen werd tot "Sportman van het jaar 1988". Een verkiezing die alweer in de grootste geheim- De 24-jarige Guy Ivens bracht het in zijn geliefkoosde sport tot de hoogste onder scheiding op nationaal ge bied. Hij werd inderdaad na tionaal kampioen bij de w zwaargewichten én dat zal on zinnigheid verliep én waarvan getwijfeld de doorslag hebben de pers gewoonweg geen weet gegeven. Terecht trouwens had. We werden evenmin in- want Guy is zeker geen één- gelicht over de kandidaten, dagsvlieg. Als bewijs daarvan noch over de uitslag... geven we mee dat hij enige Bij het bekendmaken van tijd nadat hij het tot Belgisch de uitslag van de geheime kampioen had gebracht, het stemming bleek dat Guy het flink bezette "Internationaux haalde voor loper Chris Ver- Luxembourg" - de beste ka- beèck en badmintonspeler rateka uit Frankrijk, Duits- Dario Van Nauw. Karateka land, België, Luxemburg en Ivens was één van de topfavo- Turkije waren daar van de rieten voor deze prestigieuze partij - op zijn naam schreef. onderscheiding én hij ver- Nee, met Guy Ivens heeft Boogschieten. Maurits De dient dat. Onder meer omdat sportief Stekene een waardig paep€t hier getooid met de karateka - ondanks per- én verdienstelijk "Sportman aloude breuk, was ook soonlijke problemen - op een van het jaar". Gewoonweg de van je p^j op je huldi- Guy Ivens, de kersverse "Sportman van het jaar 1988" te prachtig en vruchtbaar jaar man die het verdiende, dt u,g van de ploeg der Schel- Stekene. kan terugblikken. beste. (d.Brol) dezonen (foto p. hermans) sektoren die uiteindelijk aan de finale, het natio- De gemeentelijke Sportdienst van Kruibeke organiseert tijdens de krokusvakantie weer een sportkamp voor jongens en meisjes uit het lager onderwijs. Dit heeft plaats van 6 tot en met 10 februari 1989 in de gemeentelijke sporthal "De Dulpop" te Bazel. Er wordt weer met een halve-dagsysteem gewerkt van 9 tot 12 uur. De deelnemertjes worden onderverdeeld in drie groe pen. De kleinsten uit het eerste en tweede leerjaar kunnen kiezen tussen knutselen en worstelen. Deze uit het derde en vierde leerjaar krijgen daarbij ook de keuze tussen voetbal en oosterse gevechtssporten en de oudsten uit het vijfde en zesde leerjaar houden het bij worstelen, voetbal en oosterse gevechtssporten. Al deze sporten worden telkens gekombineerd met omnisport. De inschrijvingsprijs bedraagt 500 fr. In ruil daarvoor mag men de verschillende akkomodaties gebruiken, krijgt men vakkundige leiding en is men verzekerd. Om organisatorische redenen is het noodzakelijk op voorhand in te schrijven. Dit kan door overschrijving op het rekeningnummer 068-2093140-04 van "Sport Spelen derwijs", Lange Gaanweg, Kruibeke. Op het overschrij vingsformulier dient men steeds de naam, geboortedatum en groepskeuze te vermelden. Wie hierover meer inlich tingen wenst kan terecht bij de gemeentelijke sportdienst in Sporthal "De Dulpop", Lange Gaanweg, Bazel, tel. (03)774.43.96. (fvb) Tweede kampdag «Schutterstornooi van Stekene» De Stekense biljartklub «BC De Hamer» organiseert een grote biljartwedstrijd «Triatlon» tijdens het weekeinde van 4 en 5 februari 1989. Het is een originele wedstrijd tijdens dewelke de 3 verschillende biljartdisciplines aan bod komen, namelijk carambole, snooker en tap-biljart. de wedstrijd wordt betwist op individuele basis en iedereen kan en mag deelnemen. De wedstrijd gaat door in café «De Hamer», Heikant 41 te 9090 Stekene op zaterdag 4 en zondag 5 februari 1989, telkens met begin om 14 uur. De prachtige te winnen bekers worden geschonken door B.D.L.-Koeltechnieken uit Stekene terwijl de andere waardevolle prijzen zijn te verdienen naargelang het aantal inschrijvingen. De inleg is 140 fr. en men kan inschrijven tot zaterdag 4 februari om 14 uur. Bij voorinschrijving - tot en met vrijdagavond - dient men slechts 120 fr. te betalen. Voor verdere informatie en/of inschrijving kan men te recht in café De Hamer op tel. 03/779.63.63 of Michel Van Wassenhove, Verkenstraat 2A op tel. 03/779.81.81. TenT ploegen van vijf schutters tegen elkaar uitkomen. De schifting werd er eentje met veel spanning, zo ver telde de vertegenwoordi ger van de bond in zijn toespraak. Drie ploegen De buitengewoon schitteren- laat staan verbeteren. Er zou hadden zich al met dertig de start in het schutterstor- al een klein mirakel moeten punten weten te plaatsen nooi van het Schuttersver- gebeuren... Vijfendertig pun- in de eerste ronde. Maar bond van Groot-Stekene ten is inderdaad niet niks. Het heeft op de tweede kampdag mirakel gebeurde dan ook géén verlenging gekregen. In- niet: met een groep van 18 tegendeel zelfs. Enkel in schutters bereikten de «Brug- groep B kwam schuttersvere- gelingen» een totaal van 29 niging «De Brug» tot een be- punten. Het hoogste totaal moedigend resultaat. De twee van deze tweede kampdag, andere ploegen bleven steken Meldenswaardig is de hoge en op een «gewoon» puntenaan- zijvogel van Erwin de Raes en tal, al kon «Stuyvenberg» met de 5 kleintjes van Ivan Hey- een voor deze ploeg zeer be- ninck. Al bij al een bemoedi- scheiden totaal het maksi- gende uitslag, aldus de tor- mum in groep A evenaren, nooivoorzitter. Teleurstellend Je voet... In café «Sport» op wijk «Den i„ groep C, in café «Sportief» Heikant» - hoofdlokaal van te Stekene, was schuttersklub dit schutterstornooi - was het «Herleving Kemzeke» aan de de beurt aan de Kemzeekse startlijn om z'n kansen te ver- schuttersvereniging «Stuyven- dedigen. Ook in deze ploeg berg» om z'n kansen te verde- werden een paar vermaarde digen. Aan de schietlijn stond schutters opgemerkt als daar deze uit 22 leden bestaande zjjn Luc Vertenten en Mare ploeg van rasschutters met Vereecken. Met 15 deelne- grote verwachtingen. Ze kwa- mers haalden de schutters van men evenwel niet verder dan herleving een totaal van 26 24 punten in het totaal. Wél punten. Niet om over naar een gelijk puntenaantal als huis te schnjven dus... voorganger «Koninklijke Kie- Vermeldenswaardige presta- kenhaag» zodat een «belle» er ties werden geleverd door Jan voorlopig inzit. Maar... voor De Mey die de hoogvogel en een ploeg die tijdens vorig één zijvogel tegen 't zeil tomooi niet minder dan 40 schoot en door Luc Vertenten punten totaliseerde is dit pun- die 4 puntjes bijbracht, tenaantal - amper iets meer Opvallend en daarom ook het dan de helft - toch een teleur- vermelden waard was de «fan- stelling. tastische» prestatie van Mare Bemoedigend Vereecken. Hij kreeg het In groep B bij Michel Veree- voor e"(aar om 8^én enkel eken, was het de beurt aan de Pun.1 te lukken terwijl hij vo- Stekense schuttersklub «De "8 Jaar bijvoorbeeld de 3 ho- Brug». Deze verjongde ploeg 8e neerhaalde. Van een «af- met zijn Bogaerts en Ivensen gan8>> gesproken... De heer zouden het - dat was alge- Vereecken was trouwens de enige «bosman» en moest vol gens afspraak dus te voet naar huis. d.Brol tionaal kampioenschap. De Scheldezonen zouden hun supporters niet teleur stellen en er was een uit zonderlijke goed Ant werpse ploeg de maat schappij Sitting Bull een voorbestemde naam om kampioen te worden noodzakelijk om de Dendermondenaars van de nationale titel te houden. De puike resultaten van de Scheldezonen hebben ook gevolgen. Zij krijgen nu de organizatie toegewezen van het sektorieel kam pioenschap en in 1990 wil len ze in het kader van de Ros Beiaardommegang zelfs het nationaal kongres organizeren. De Scheldezonen hebben een boontje apart voor hun thuishaven Dender monde. In de loop der ja ren werden er heel wat mooie porseleinen borden uitgegeven die verband houden met de Ros Beiaardommegang of met naai kampioenschap deel- bezienswaardigheden van nemen. Een hele klus dus de stad. Jaarlijks organi- om zover te geraken. zeert de schuttersmaat- Dendermonde valt onder schappij op tweede pink- de derde sektor waar 167 sterdag zijn grote Ros Beiaardprijs, een wed strijd die zeer veel weer klank geniet bij de schut ters uit het hele land. De inzet is een mooie trofee, een tinnen Ros Beiaard bord, een prijs waarop ie dere schutter tuk is. Ondertussen spant men zich in om het nationaal schieten, waatbij hij een Dendermonde telt meer dan een wipschuttersmaat- schappij. Naast de Schel dezonen die in 1886 wer den gesticht, bestaan ook nog twee andere konink lijke maatschappijen, Sint- Sebastiaan en Willem Teil. Die drie maatschappijen samen tellen 125 leden en er is allicht geen- enkele andere stad in ons land die een dergelijk gegeven kan voorleggen. Dendermon de is duidelijk een stad van wipschutters. Bovendien van uitstekende wipschut ters. De resultaten bewij zen het. De vijf die de sektoriële titel naar Den dermonde hebben ge bracht en nationaal op een zuchtje de titel misten werden tijdens de viering op het stadhuis uiteraard in de bloemetjes gezet, let terlijk en figuurlijk. Eric De Smet, Albert Hey- vaert, Roger Mangel schots, Fernand Ophal- vens en Adolf Verhofstadt mochten gelukwensen van zeer velen in ontvangst ne men. En van de gelegen heid werd gebruik ge maakt om sekretaris- schatbewaarder Jean Ver hofstadt te huldigen. De man vervult al 30 jaar met evenveel inzet en getrouw heid ..deze beide toch niet gemakkelijke funkties. In zijn toespraak ging schepen van sport Jan Van Damme dieper in op de geschiedenis van het boog- gen tegen de aanvallers en ook en niet onbelangrijk om te zorgen voor het zo noodzakelijke vlees om te eten. Toen er later andere wapens, gevaarlijker, ge- sofistikeerder, op de markt kwamen, geraakten boog en pijl in ongebruik. Als wapen tenminste, want overal ontstonden schuttersmaatschappijen die heel wat naam en faam genieten. Dendermonde heeft die maatschappijen altijd in ere gehouden, aldus de schepen die vooral ver wees naar de realizaties van de laatste jaren. Men heeft nu de beschikking over twee staande wippen in een echt mooie groene omgeving. Het clubhuis, niet onbelangrijk bij een schuttersmaatschappij, is echt gezellig en vorig jaar werd er nog gezorgd voor een beschermkorridor en voor een nieuwe motor die zorgt voor het bedienen van de wippen. Wat dat betreft mogen de maat schappijen niet klagen. En dat doen zc ook niet. In tegendeel, ze geven blijk van heel wat medewerking aan stedelijke initiatieven inzake sport en schepen Van Damme bevestigde dat hij heel wat waarde ring had voor de wijze waarop de schuttersmaat schappij op de sportbeurs zich heeft ingespannen om de wipschutterssport meer kenbaarheid te geven. Dat dergelijke maatschap pij, goed gestuktureerd en uitgebouwd, die kan be schikken over de nodige akkomodatie, ook kam pioenen aflevert is dus niet zo verwonderlijk. Al blijft natuurlijk altijd het feit dat men het eerst moet bewijzen tijdens een wed strijd. De Ton verrast iedereen, wint tegen Red Arrows II en klimt op naar de felbegeerde derde plaats Na een zeer gelijkopgaande en pittige wedstrijd kwam De Ton het sterkst te voorschijn dankzij puike prestaties van Van Cauwenberghe, Van Gucht en Van den Abbeele. Bij Red Arrows II hield enkel Mare Parret het schip lange tijd varend. Tot 3-3 konden de Lebbekenaars van Red Arrows gelijke tred houden, maar dan was er tegen De Ton geen kruid meer gewassen. Bij het zesde- en winning-point sprong Eddy Van Gucht een gat in de lucht van puur geluk. Langs deze weg een hartelijk proficiat voor De Ton. Uitslagen Lesley Boys - Stinnyboys 0-0 Den Beer I - Red Arrows I 9-1 Red Arrouws II - De Ton 3-7 De Corner - Den Beer II 5-5 Rangschikking 1. Den Beer I 2. Lesley Boys 3. De Ton 4. DCGrembergen 5. Red Arrows II 6. Red Arrows I 7. De Comer 8. Stinnyboys 9. Den Beer II Volgende wedstrijden De Ton - Den Beer I Den Beer II - I^esley Boys DC Grembergen - De Corner Stinnyboys - Red Arrows I 25 (102-28) +74 24 (110-20) +90 18 84-46) +38 16 81-49) +32 16 74-56) +18 10 55-75) -20 8 ((n53-77) -24 7 38-92) -54 6 49-81) -32 meen geweten - bijzonder moeilijk hebben om de mon sterscore van «Winterver maak» te kunnen evenaren, Uitslagen Den Draver - KWB Soccers Team Nwe. Pluim Rivièra - Baert Café Parking Neyt - Tijl BAC Raemdonck - Spectrum Sportieven - Gorion Argenta Boys - Moraens Regina Minibond - Jeugdhuis Joko Joker Pavosport - Van Malderen Dima Klassement 1. Den Draver 14-0 2-17 4-3 8-2 12-1 3-11 10-6 2-4 12 11 0 1 103 22 23 2. Baert 3. Sportieven 4. BAC Raemdonck 5. Minibond 6. Modehuis Gredi 7. Tijl 8. Van Malderen Dima 9. Café Parking Neyt 10. Gorion 11. Nwe. Pluim Rivièra 12. Moraens Regina 13. Spectrum 14. Joker Pavosport 15. Jeugdhuis Joko 16. Argenta Boys 17. KWB Soccers Team 12 10 1 1 130 29 21 12 10 1 1 99 33 21 14 8 4 2 83 54 18 12 8 4 0 60 53 16 1?. 7 4 1 92 58 15 17 7 5 0 66 39 14 12 6 5 1 69 61 13 17 6 5 1 66 62 13 12 6 5 1 51 61 13 12 4 7 1 55 93 9 1? 4 8 0 56 56 8 13 4 9 0 35 81 8 12 3 9 0 41 74 6 12 2 10 0 37 103 4 13 2 11 0 31 105 4 12 1 11 0 35 125 2

De Voorpost | 1989 | | pagina 27