1 KGB-Mere weldra met zangkoor voor het voetlicht Te veel kandidaten... te veel formulieren Geen huisvestingsproblemen in Erpe-Mere Jj Intercomwerken in Erpe-Mere Artsen zonder Grenzen te Herzele Twee nieuwe zalen in t Groen Kruis» te Aalst 2 - 27.1.1989 - De Voorpost Alhoewel men de laatste tijd minder gehoord heeft van de katholieke gepensioneerdenbond van Mere, zijn de bestuursleden bepaald geen winterslaap bezig. De ge plande aktiviteiten hadden meer dan ooit ruime belang stelling en het bestuur bleef evenmin bjj de pakken zitten want intussen hebben de leden voor dit jaar een druk bezette kalender samengesteld wat er wel degelijk op wyst dat de «oudjes» van Mere niet afgeschreven zyn en nog heel wat zullen presteren in de toekomst. droomwens van voorzitter Edg. Flobert om in zijn rangen een zangkoor op te richten. Thans blijkt die wens in vervulling te gaan want op het ogenblik zijn er al een vijftiental zanglustigen ingeschreven die het KBG-zangkoor zullen vormen en opstar ten. Men verwacht echter nog meer zangliefhebbers om alle stemmen te bezet ten. Dit zou trouwens nog meer luister bijbrengen tij dens missen en aktivitei ten. Met een dergelijk le- denpotentieel moet zeker een volwaardig koor kun nen gevormd worden. Fietsclub De gepensioneerdenbond van Mere telt meerdere sekties waarin elkeen zijn gading moet vinden want er is een weldaad aan di versiteit. Naast de dans club, de hobbyclub en an dere is er voornamelijk de fietsclub die letterlijk en figuurlijk weer op volle toeren zal gaan draaien. Elke donderdag, te be ginnen met drie oefenwed strijden op 16 maart, zal men met het regelmatig heidscriterium van start gaan op 6 april. Na de laatste rit op 26 oktober zal men opnieuw lauwer kransen toekennen aan hen die weer en wind (en soms eens zon) getrot seerd hebben. Men kan gerust besluiten dat men als «oudere» niet afgeschreven is als men de talrijke leden van de KBG vervoegen want hier, bij deze groep mensen, krijgt men geen kans om te «ver kommeren». JV Nieuw Eerste bijten Sergai een h ook ir colade Wieze Zwits< kiest, colade voor 1 de eer bewaa tot 17 Erpe-Mere. De laureaten van de KBG fietsclub met hun prijzen (jv) Erpe-Mere: Verkiezing OCMW-ieden Erpe-Mere. De KBG leden tijdens hun feestelijke bijeenkomst (jv) De raad kwam in vergadering byeen om de elf OCMW- leden voor de volgende zes jaar aan te duiden, maar alle part(jen samen hadden twaalf kandidaturen ingediend. Dit was dan één te veel, wat betekent dat de nieuwe oppositie op verrassing spekuleerde. Ogenschijnlijk mag men zich nog aan meerdere zetten verwachten maar of de meerderheidskoalitie zich zal laten verrassen is een andere vraag. Een kleine terugblik leert dat 1987 nog eens een «boerenjaar» geweest is, zowel op het gebied van aktiviteiten als van leden werving. Maar de KGB van Mere blijkt nog niet vlug tevreden te zijn want, zegt hun voorzitter, «het kan nog veel beter». Daadwerkelijk begint hij trouwens met een oproep van de - wat hij noemt - de «jonge gepensioneerden» die hij aanspoort om zo veel mogelijk mee te wer ken en met initiatieven op de proppen te komen. Toch looft hij het bestuur en alle verantwoordelijken die het waar gemaakt heb ben om er een gepensio neerde familie van meer dan vijfhonderd leden van te maken. Een denderen de prestatie zou ik zeg gen... en toch zit men al met een ander streefgetal in het achterhoofd. Alle prestaties werden nog eens in de verf gezet tij dens het jaarlijks kerst feest waarop maar liefst 210 leden aanwezig waren en de uitblinkers van de fiets-en kaartclub gelau werd werden voor hun re gelmatige deelname aan deze «speciale» aktivitei ten waarvoor een bijzon dere inspanning vereist is. Wat de komende werking betreft kan men zelfs in groep deelnamen aan bin nen- en buitenlandse va kanties of reizen. Tevens is er op 22 en 23 februari, om 15 u. in de Werf te Aalst, een humoristische theatershow «Platch» met Johny Voners en J. Bis- chops. Ook de akademie voor senioren is nog in trek en voordrachten kan men bijwonen in het Pa tronaat te Mere op 15 fe bruari om 14u30 met dia's over geplande reizen in het buitenland, op woens dag 15 maart kan men deelnemen aan een vas- tenbezinning. Tussendoor zijn er echter de vaste akti viteiten, minstens een drietal per week zodat men zich dit jaar evenmin zal vervelen. Zangkoor Reeds lang is het de Toen schepen E. Bliki als eerste man naar het stem hokje trok bleek hij een formulier te veel ontvan gen te hebben wat voor de nodige verwarring zorgde en raadslid U. De Grave (VU) verzocht om dit inci dent in de notulen te laten akteren. Nadat de twee getuigen, M. De Lat en J. Van Vae- renbergh, de kist formulie ren uitgekipt en geteld hadden, begon de nog steeds in dienst zijnde bur gemeester Pr. De Lat met de stemmenopname van de verkozenen. Dit stelde geen problemen voor de kandidaten van de koalitie die rechtstreeks verkozen werden: L. Cosijns en E. De Temmerman voor de PW kregen het vereiste aantal stemmen achter hun naam en dit was ook het geval bij de CVP-part- ners met R. De Langhe, M. Hendrickx, P. D'Hae- se en D. De Rouck. Bij de oppositie lag het anders. Men had eveneens zes kandidaten voorgedragen en zij kregen ei twaalf stemmen achter hun naam. Het was in deze groep dat er iemand moest afvallen en dit was uitein delijk Ant. De Windt om dat hij de jongste is. De overige nieuwe OCMW- ieden werden dan: Mare De Lat en L. Van Pollaert voor de LVB, J. Meule- man en N. Uyttersprot van de SP en de VU-er W. Van Der Eist. Dit probleem was dan op gelost maar een nieuw drong zich op toen de kersverse CVP-fraktielei- der D. Vindevoghel het proces verbaal liet wijzi gen in die zin dat de na men van de raadsleden die tevens als OCMW-lid ver kozen zijn in het verslag zouden opgenomen wor den. Het behelst o.a. M. Henderickx, J. Meule- man, N. Uyttersprot en L. Van Pollaere. Hierbij stel de hij dat volgens artikel 15 van de gemeentewet slechts één derde van de OCMW-ieden een man daat als gemeenteraadslid mag uitoefenen en er dus één gemeenteraadslid zijn mandaat zal moeten wijzi gen of afstaan. Er ont stond enige diskussie ach ter de banken, men liep wat over en weer aan weerszijden van de sche penbank en toen burg. De Lat zich tot D. Vindevo ghel richtte en hem ver zocht om het PV te onder tekenen weigerde hij dit in eerste instantie, een beslis sing waar hij laer op terug kwam. Tijdens het tumult vroeg hij zelfs om een schorsing van de zitting. In feite hoefde nu juist D. Vindevoghel dit probleem niet aan te snijden vermits de nieuwe OCMW-ieden van zijn fraktie toch recht streeks verkozen waren. Bij de herneming van de zitting vroeg SP-fraktielei- der J. de Wolf onmiddel lijk het woord en ver klaarde dat hij «niet kan aanvaarden dat een raads lid individueel het verslag laat wijzigen. Dit is een voorrecht van de sekreta- ris en het is alleen de raad in zijn totaliteit die be voegd is om het verslag aan te passen». Daarbij doet J. De Wolf het voorstel dat de raads leden zich over dit punt zouden uitspreken en de daaropvolgende stemming had als resultaat dat de meerderheid de wijziging goedkeurde en de twaalf oppositieleden een ont houding uitbrachten. Dit deed D. Vindevoghel opmerken dat het «vroe gere meerderheidsbeleid alleen bij J. De Wolf be rustte» en deze laatste re plikeerde even vlug dat de nieuwe fraktieleider toch zou moeten weten dal «onverenigbaarheid pas ontstaat als de raadsleden de eed afleggen en door deze stemming hebt ge no gelukkig een wettige be slissing» Tenslotte had niemand goesting om het gewijzig de verslag te onderteke nen met uitzondering van D. Vindevoghel. Daarmee is het verhaal van het OCMW voorlopig nog niet ten einde want er blijken; nu al afspraken gemaakt te zijn dat het vooropgesteld voorzitterschap van M. Henderickx slechts drie jaar zou duren en dat hij daarna door D. Vindevo-I ghel zou afgelost worden die op zijn beurt door R. De Langhe in de gemeen-1 teraad zou opgevolgd wor den. Ook andere wijzigin- j gen staan nog op het pro-1 gramma maar in feite is|. niet alles definitief en kan er de komende jaren nog heel wat gebeuren. fondai nootje nog. Uiten slecht; oploss het w< latiege dat h met heeft kes. V ook«! navali Een vlijms te pa heeft mij ni meest over pluim kwest slondt Techr lisatie De vi langdi Backi Mark langs was v men koek» Als men het huisvestingsprobleem bekykt vanuit de hoek van de nieuwbouw is er bepaald geen vuiltje aan de lucht vermits elke "grote" gemeente toch haar "nieuwe woonwijk" bezit. Wie het bekykt vanuit het standpunt van de huurder heeft het echter niet zo gemakkelijk want huurwoningen staan er niet altyd klaar juist op bet ogenblik dat men ze nodig heeft en hierby denken wy vooral aan jonggehuwden die nog niet aan een "plek grond" toe zyn, laat staan een pas gebouwd huis te kopen. Naast Erondegem, Burst en Mere beschikt de deelgemeente Erpe nog al tijd niet over een nieuwe woonwijk en nochtans was ook hier een nijpend te kort aan woningen vastge steld. Reeds een paar jaar terug begon men echter uit te kijken om ook hieraan te verhelpen en uiteinde lijk werd een plaats gevon den tussen de Omme gangstraat en de Duynaertweg. Sinds enke le maanden is men bezig met een reeks van twintig huizen te bouwen voor de zen die reeds over een re latief klein kapitaal be schikken. Daar zorgt de Nationale Landmaat schappij voor die echter beter gekend is onder de naam "kleine landeigen dommen". Deze laatste naam spreekt meer tot de verbeelding van de men sen want woonwijken die zij bouwden behoren alles zins tot wat men noemt "de betere". In Erpe-Mere komen twee nieuwe elektriciteitskabi- nes en andere zijn aan aanpassing toe en in de dorpskern van Mere wordt de TV-FM-distributie on dergronds gebracht. Kabines Te Aaigem in de Aaigem- bergstraat en te Mere in de Oostdorpstraat wordt een nieuwe distributiekabine opgericht. In verscheidene kabines wordt de uitrusting aange past, o.a. in de Kapittel straat (Mere), School- straat/Diepestraat (Mere), Zonneveldstraat (Erpe) en Gentsesteenweg-Vijfhui zen (Erpe). Laagspanning en openbare verlichting Het LS- en. OV-net wordt ondergronds gebracht in de dorpskern van Mere: Bosstraat/Loskadestraat (Mere) en Aaigemdorp. Aan de Provinciale Baan (Groeneweg) te Bambrug- ge en. in de Bosstraat Spoorwegstraat te Mere wordt het LS-' en OV-net ontdubbeld. In Burst (Ten Bos en Lan- geveldstraat) wordt het ondergronds LS-net ver sterkt). Te Erpe (Oude Heirbaan) wordt het bovengronds LS- en OV-net versterkt. TV-FM-distributie Het TV-FM-distributienet wordt ondergronds ge bracht in de Dorpskern van Mere: Oude Heirbaan (Erpe), Bosstraat-Loska- destraat (Mere), Gentse steenweg-Vijfhuizen (Er pe), Aaigemdorp en Dele straat (Aaigem). In de Jeruzalemstraat te Mere wordt het boven gronds TV-FM-net uitge breid. Het ondergronds TV-FM-net wordt ontdub beld aan de Provinciale Baan (Groeneweg) en de Eegemstraat te Bambrug- ge en in de Bosstraat- Spoorwegstraat te Mere. LH Deze woonwijken wor den volgens een goed uit gekiend plan "ingericht" en zijn meestal bekend om hun groen kleedje. Het zijn bepaald geen toeris tische attrakties maar toch worden ze meer dan eens bezocht door buitenlandse delegaties omdat het uit zicht van de woonwijken zeer geprezen wordt als milieu- en gezinsvriende lijk. Voor ons zijn het soms inplantingen die op meerdere vlakken voldoen aan onze moderne eisen maar die op veel buiten landers toch een steengoe de indruk achterlaten, vooral dan in het Oostblok waar men aan dergelijke woonkultuur niet gewend is als men de uitspraak van een Tsjechisch delegatielid mag geloven: "Dit zijn geen woningen, dit zijn kastelen". Deze gekompli- menteerde uitspraak wordt bij ons echter soms anders gezien en zelfs door bepaalde mensen als een verwijt beschouwd omdat de meesten denken dat de ze woningen onbetaalbaar zijn... voor de doorsnee Vlaming. Als we de maat schappij mogen geloven dan is daar bepaald weinig reden toe want volgens de ze mensen zijn dit in zeke re zin "goedkope" wonin gen als men het in zijn geheel bekijkt. Volgens de mensen van de Nationale Landmaat schappij biedt men trou wens heel wat voordelen aan bij de aankoop van een woning in een sociale woonwijk.. De gegadigden in kwestie genieten niet alleen van de huisvestings premie van het Vlaamse Gewest maar daarbij kun nen zij een "goedkope" lening aangaan, een lening die tachtig procent van de aankoopprijs kan bedra gen en dit dan nog tegen rentevoeten van 5,5 pro cent af. De aankoopvoor- waarden liggen dus zeker binnen het bereik van een doorsnee Vlaams gezin dat zich eerst nog grond moet aanschaffen als men met bouwplannen rondloopt. In Erpe zal men na de winter met twintig wonin gen klaar zijn, waarvan er op het ogenblik toch al dertien verkocht zijn. De ze huizen zijn modem uit gerust zoals het in deze tijd hoort: centrale ver warming, dubbele begla zing, koud en warm water, badkamer, drie of vier slaapkamers, garage, aan gelegde tuin en nog meer dere andere bijhorig heden. Wie van deze aanbie ding van woningen nog wil genieten kan zich in ver binding stellen met Paul Verleysen (tel. 053/ 21.46.50), die alle inlich tingen zal verstrekken. Na dit lot voorziet men nog een volgende reeks wonin gen maar deze zullen ze ker pas binnen een jaar klaar zijn. (j.v.) Met de regelmaat van een klok komt «Artsen zonder Grenzen» in het nieuws. Recent nog, na de aardbeving in Armenië, werden medische ploegen uitgestuurd. «Artsen zonder Grenzen» beschikt over een nood- interventie-eenheid, die klaar staat om tussen te komen als er ergens ter wereld een ramp plaats grijpt. Dit team heeft ten hoogste zes uur no&g om te kunnen vertrekken vanuit Zaventem, vergezeld van het per opdracht aangepast hulpmateriaal. «Artsen zonder Grenzen» zendt jaarlijks meer dan vierhonderd geneesheren, paramedici en technici naar verschillende landen in de wereld. Op vrijdag 3 februari zendt «Artsen zonder Grenzen» een mede werker, die juist terug is van een opdracht, naar Herzele. Het blijft dus een verrassing welk oogge tuigenverslag de aanwezigen zullen te horen krijgen en over welke plek op de aardbol het zal gaan. Deze konfrontatie met een «veldwerker» heeft plaats in de Bovenzaal van het Klooster te Herzele op vrijdag 3 februari om 20 uur. De toegangsprijs bedraagt 100 BF en de opbrengst gaat integraal naar «Artsen zonder Grenzen». Wie deze hulporganisa tie wil steunen, kan dit op pr. 000-0000060-60 van «Artsen zonder Grenzen», Deschampheleerstraat 24, 1080 Brussel. En een overschrijving boven de 1.000 BF is uiteraard fiskaal aftrekbaar. L. Aalst. Tijdens de vergadering werd het resultaat van het eiertapijt geëvalueerd, (a) Aalst. De medewerkers aan het geslaagd eiertapijt dat vorig jaar in de KeizershallO werd gelegd, kwamen nog eens bijeen (a) Met de «Cardijnzaal» en de «Rerum Novarumzaal» heeft het ACW in het Groen Kruiskompleks aan de Sint-Jorisstraat en de Hopmarkt twee nieuwe vergaderzalen. Die wer den plechtig geopend tij dens de nieuwjaarsrecep tie door de nieuwe natio nale AVW-voorzitter Theo Rombauts. De reali satie van deze bijkomende vergaderzaal beantwoordt aan een reële behoefte en werd mogelijk nadat het ACV intrek had genomen in de gloednieuwe bouw aan de Hopmarkt aan de andere zijde van de Hop markt. Waar zich nu het Groen Kruiskompleks bevindt stond eerder het Karme lietenklooster met o.m. de «Armenschool» en later de stadsschouwburg. Bij de viering van het eeuw feest van onze nationale onafhankelijkheid kreeg de Christelijke Arbeiders beweging er voet aan de grond. Door de verhuis van het ACV met zijn vak bondsdiensten konden verlaten ruimten worden herdacht en herschikt. De benedenruimte wordt nu ingenomen door de twee reeds vermelde zalen en op de eerste verdieping bevinden zich nu de kanto ren van de vormingstak- ken KWB, KAJ, VKAJ en KAV. Nationaal ACW-voorzit- ter Rombauts noemde de werking van ACW-Aals! voorbeeldig o.m. door dc getrooste inspanningen om de jeugd optimaal bij de werking te betrekken en door de inzet van werk groepen die er pioniers werk leveren. LH Va Tr

De Voorpost | 1989 | | pagina 2