F.C. Sportarena - R.S. Bosdorp 1-0 Walivo's zondagse tweede afdelingen doorgelicht... Walivo's wedstrijd van de week O De Voorpost - 27.1.1989 - 31 LIEFHEBBERSVOETBAL In de zaterdagse derde afde ling van Walivo wordt de strijd om de titel nog bijzon der spannend. Vooral omdat reeksleider R.S. Bosdorp uit Stekene het opeens heeft la ten afweten en reeds twee maal na elkaar op een neder laag werd getrakteerd. Ver antwoordelijken hiervoor wa ren het Sint-Niklase F.C. Ca fé Composé en F.C. Sportare na uit Waasmunster. Deze ploegen kunnen voor de titel ook nog niet helemaal afge schreven worden. De achter stand op R.S. Bosdorp is trouwens niet onoverbrug baar en A.V.C. De Vlas bloem als tweede in de rang schikking, heeft van het Ste- kense verlies niet volledig kunnen profiteren. De ploeg uit Sint-Gillis-Dendermonde speelde in eigen huis slechts gelijk tegen het Hamse S.K. Moerheide en verloor voor dien ook al tegen F.C. Sport arena. Merkwaardig werd het palmares van die laatste ploeg alleszins en de gunstige evolu tie begon al bij de start in '85. Tot de stichters behoorden toen Alain Peeters, Freddy Vermoens en Vera met Oscar Van Hoorde, de uitbaters van café Sportarena aan de Hoog straat in Waasmunster. De lo kaalhouders werden trouwens de sponsors van de ploeg met Leon Marissen, als eerste voorzitter en coach van F.C. Sportarena. Het werd onmid dellijk kompetitievoetbal bij 't Vlaams Sportverbond en in de zaterdagse derde reeks ein digde F.C. Sportarena er als derde. Een resultaat buiten de eigen verwachtingen en de ploeg uit Waasmunster zou ook nadien deze trend verder aanhouden. Door omstandig heden zou Leon Marissen tij delijk moeten afhaken en als nieuwe coach werd toen Fred dy Segers aangesteld. On danks de nog vrij goede pres taties werd F.C. Sportarena toch in een paleisrevolutie be trokken en een drastische reorganisatie werd daarvan het gevolg. Toen werd ook Willy Roosenboom als coach aangetrokken en met een ze vental nieuwe spelers werd ook terug een degelijke ploeg samengesteld. Een uitgebreid bestuur trouwens ook en de verantwoordelijken van F.C. Sportarena zijn thans Leon Marissen (voorzitter), Willy Roosenboom (sekretaris - coach), de raadsleden Freddy Vermoens, Alain Peeters, Franky Colman, Oscar Van Hoorde, Carine De Vos, Ma rianne De Geest en Jan Van De Sompel, als verzorger. Gelijktijdig werd er toen ook voor Walivo gekozen en tot nu toe werd het al een uitste kend seizoen voor F.C. Sport arena. Temeer omdat als enigste derde klasser nu ook tot de kwartfinales van Wali vo's bekervoetbal werd door gedrongen en tijdens de jong ste speeldag werd reeksleider R.S. Bosdorp nog verslagen. Bijzonder positieve prestaties van F.C. Sportarena dat aan de Patoterijstraat in Waas munster eéhter nog iets méér kreeg dan de logische drawn. In deze spannende topmatch waren de beide ploegen ook sterk aan elkaar gewaagd en de uiteindelijke beslissing werd dan nog naar de laatste minuut verschoven. Spijtig trouwens voor R.S. Bosdorp dat deze nederlaag helemaal niet verdiende en de vrij rian te puntenvoorsprong van toen verder ziet slinken. De ach tervolgers komen ook dichter bij en de vraag is, hoe R.S. Bosdorp nu op deze twee naeenvolgende nederlagen zal reageren. Antwoord al tijdens dit weekend en ondertussen is de ploeg uit Stekene ook reeds vijf jaar jong. In '84 werd er gestart onder de naam F.C. Cascor en met de impulsen van Francois Brys- sinck, Patrick Dullaert en de lokaalhouders Lutgarde en Willy Ferket. Het werd toen ook een bescheiden kompeti tiedebuut als een zaterdagse derde klasser bij 't Vlaams Sportverbond. In '86 werd er voor een naamwijziging geko zen en als F.C. De Witten werden de resultaten ook be ter. De Stekenaars werden toen een goede middenmoter en het vorige seizoen werd voor F.C. De Witten al een schot in de roos. Een testwed strijd zou over de reekstitel moeten beslissen en tegen F.C. Zeemeermin uit Waas munster werd deze uiterst be langrijke match ook gewon nen. Toen was het ook al een publiek geheim geworden dat kampioen F.C. De Witten naar Walivo zou uitwijken. Het debuut aldaar verliep er niet onopgemerkt. Na een drawn tegen F.C. Café Com posé werden het nadien in de zaterdagse derde afdeling tien winstmatchen op een rijtje. De titelambities werden dan ook als logisch beschouwd en intussen werd de struktuur bij de ploeg uit Stekene ander maal gewijzigd. Tot het klub- bestuur behoren thans Fran cois Brijssinck (voorzitter - sekretaris en coach), Luk Caessens (ondervoorzitter), Frank Van Gaever (penning meester), Ivan Vergauwen (raadslid) en de nieuwe uitba ters van café Bosdorp werden Rita en Jean De Block. Niet helemaal onverwachts werd tenslotte ook de klubnaam ge wijzigd en R.S. Bosdoip speelde verleden week voor het eerst met de nieuwe uit rustingen van de voegwerken Valére Saman, uit de Hei meerstraat in Stekene. En zoals gezegd werd het voor R.S. Bosdorp toen een min der goede beurt. De wedstrijd In deze belangrijke topmatch werd door de beide ploegen geen behoudend voetbal ge predikt. Er werd duidelijk voor het offensief gekozen en al onmiddellijk geraakte Yvan Suy van R.S. Bosdorp aan een wenkende kans. Het zou ook één van de weinige worden welke de aanvallers in deze eerste helft konden af dwingen. De verdedigingen lieten slechts weinig toe en vooral in de zone van de waarheid werden de beste at tenties telkens afgeremd. Voor de lokalen werd de af wezigheid van de jarige top schutter Rudy Ronsmans mis schien ook wel een handikap. Ondanks een behoorlijk spel peil met Danny De Vos, Franky Colman en Mark Van Puymbroeck als de meest op vallenden kon deze ploeg zich vooraan echter moeilijk waar maken. na een tiental minu ten kreeg R.S. Bosdorp ook meer greep op de wedstrijd en een afstandschot van Yvan Suy keilde toen rakelings speelde Walivo's wedstrijd van de week (dw) Liefhebbersvoetbal. R.S 1 T Liefhebbersvoetbal. FC Sportarena in Walivo's wedstrijd van de week (dw) naast. Gevaarlijk werd F.C. volledig kon bekoren en de teerden we op een vijftal mi- Sportarena slechts door een strijd werd meestal in het nuten voor de rust. Toen balverlies van Dirk Saman en middenveld gestreden. De schoot Freddy Vermoens ra de lokalen konden van deze beide verdedigingen waren kelings naast op een aangeven gelegenheid geen gebruik ma- organisatorisch ook doelmatig van Danny De Vos. Het der ken. Het werd echter wel een ingesteld en voor de belang- de kwartier verliep trouwens spannend moment en die wa- stellenden was het vruchte- meer in het voordeel van F.C. ren er te zeldzaam in de nabij- loos uitkijken naar enig ge- Sportarena en diezelfde Fred- heid van een doelman. Daar- vaar. De eerste werkelijke dy Vermoens met een uitste- om ook dat deze topper nooit doelkans voor de lokalen no- kende vrijschop, dwong Erik In deze kolommen werden onlangs nog de titel-en andere kandidaten van Walivo's voetbalreeksen voorgesteld. Alleen de groeperingen van de zondagse tweede afdeling ontbraken toen en dat kwam ook door het feit, dat de win terstop er langer werd aange houden. Tijdens dit weekend worden de kampioenschap pen daar echter hervat en in deze kontekst, worden die reeksen nu ook overlopen. Belangrijk wordt er telkens de strijd om de titel en in deze afdelingen met het grootst aantal nieuwe ploegen, heeft de laatste groep zich duidelijk in de aktualiteit gespeeld. Daar tegenover wordt het de gradatiegevaar er niet zo dui delijk gesteld. Echter wel in dien Walivo voor de volgende kampioenschappen tot het in lassen van een zondagse der de reeks zou besluiten en dan worden de onderaan geklas seerde ploegen, alleszins be dreigd... Zondagse tweede afdeling A: In deze reeks heeft nieuwe ling F.C. Van De Voorde uit Waasmunster, de leiding ge nomen. Eigenlijk al vanaf het begin van het kampioenschap en de geel-zwarten hebben tot nu toe, nog geen nederlaag opgelopen. Een logische reeksleider trouwens ook en de huidige positie van F.C. Van De Voorde, wordt er gens als normaal beschouwd. Ook al omdat de heidejon- gens nog tijdens het vorig sei zoen in de zondagse eerste klasse van 't Vlaams Sportver bond, tot de topploegen be hoorden en er ook een schit terende derde plaats behaal den. De verwachtingen mo menteel al ingelost dus en de ernstigste konkurrentie voor de titel, komt van F.C. Atlan tic uit Stekene. Ook al een nieuwe ploeg met aanvanke lijk aanpassingsproblemen en blijkbaar, nu toch op het goe de spoor. Alleszins een gere puteerde ploeg uit het Ge- meentetornooi van Stekene waar het vorige kampioen schap nog in de grootste ver warring eindigde en intussen, ook al werd ontbonden. Toen «verloor» F.C. Atlantic nog een testmatch om de reeksti tel tegen de dorpsgenoten van F.C. Cado en bij Walivo, worden thans ook al hoge ogen gegooid. De dichtste achtervolgers op dit ogenblik zijn F.C. Real Witte Pen uit Waasmunster en S.K. Moer heide uit Hamme. Voor de eerstgenoemde ploeg werd het al een schitterend kam pioenschap. De resultaten evenaren praktisch deze van het vorige seizoen en thans werden door F.C. Real Witte Pen, ook al de kwartfinales in Walivo's bekervoetbal be reikt. Voor het Hamse S.K. Moerheide werd het ook een overstapje naar Walivo en vroeger bij 't Vlaams Sport verbond, waren de Wuitens ook al een topploeg. Een be vestiging van het verleden dus en dat kan eveneens voor F.C. Feestpaleis uit Lokeren worden gesteld. Een der bete re middenmoters trouwens welke in deze reeks al het grootst aantal doelpunten skoorde en er ook de meeste inkasseerde. Het nieuwe V.K. Brouwershof uit Zaffe- lare dat bij Walivo het stam- nummer 200 kreeg, heeft zich als een middelmatige ploeg aangemeld. Misschien ook voldoende voor het eerste jaar en van F.C. Sportief Waasmunster, had men er gens toch beter verwacht. Tij dens het vorig seizoen in 't Vlaams Sportverbond nog goed voor de titel van vice- kampioen en bij Walivo, mo menteel geklasseerd als een bescheiden middenmoter. Voor F.C. 't Klokhuis uit Hamme, blijft de positie bijna ongewijzigd. Zowel in 't Vlaams Sportverbond als bij Walivo, in de onderste helft van de rangschikking en de grootste verdienste, werd er nog de sportiviteit. Een dui delijke aanpassing werd het blijkbaar ook voor K.W.B. Sint-Anna uit Lokeren. Vroe ger in 't Vlaams Sportverbond waren de resultaten alleszins beter en bij het Sinaaise F.C. Wijnveld, is het allemaal nog niet veranderd. Ook nu weer in de omgeving van het ach terlicht der reeks en in al die jaren, werd door de paars- witten slechts zelden de mid denmoot bereikt. De sportivi teit wordt daar ook als het belangrijkste beschouwd en voor de vierde ploeg van V.K. Siera uit Hamme, wordt het eerste jaar bij Walivo beslist niet gemakkelijk. Al vele we ken geposteerd als reeksslui ter en een wijziging in die toestand, wordt zomaar niet direkt besteld... Zondagse tweede afdeling B: Reekswinnaar en bekerkam pioen in 't Gemeentetornooi van Stekene, waren de jong ste resultaten van F.C. Cado voor de start bij Walivo. Tot nog toe heeft die ploeg er ook niet ontgoocheld en met slechts één verliespuntje, is F.C. Cado thans een stevig leider geworden. Met de bes te titelkansen trouwens ook en momenteel, met een drie tal punten voorsprong op F.C. Koekoek uit Sint-Pau- wels. Bij die ploeg heeft F.C. Cado ook het eerste puntje moeten inleveren en voor F.C. Koekoek, heeft een gunstige evolutie zich vooral tijdens de laatste jaren gema nifesteerd. Vroeger in 't Vlaams Sportverbond werd er amper het statuut van een degelijke middenmoter be reikt en de vijfde plaats in het vorige seizoen, werd blijkbaar een ideale aanloop naar een suksesrijk kampioenschap bij Walivo. Dat werd het ook al voor F.C. Pony uit Waas munster. In een acht-jarige klubgeschiedenis wordt daar nu voor het eerst kompetitie voetbal gespeeld. Een dichte ere-plaats wordt blijkbaar een haalbare kaart voor F.C. Po ny en bij P.W. Hemelaer uit Temse, worden de resultaten uit het verleden bevestigd. Sinds jaren ook al één van de betere ploegen in de zondagse tweede reeks van Walivo en als een gewezen topklasser, heeft F.C. Geywa uit Hamme zich nu ook al enigszins her steld. Een promotie voor de Wuitens zit er duidelijk nog- niet in en een eindplaats in de eerste helft der rangschik king, behoort ook al tot de verwachtingen bij F.C. Rode Duivels uit Belsele. Tot de klubmogelijkheden eveneens en ondertussen, wordt daar ernstig aan een verjonging en aan de toekomst gesleuteld. Voor de zondagse ploeg van F.C. 1000 Appels uit Sinaai, verloopt het seizoen zowat op hetzelfde niveau als de twee vorige kampioenschappen. Telkens ook goed voor een behoorlijke middenmoter en op het keerpunt van de kom- petie, werd deze positie ook al ingenomen. Dat is even eens de betrachting van het nieuwe F.C. Briel uit Buggen- hout. Na een uiterst mislukte start met één op twaalf, is het allemaal veel verbeterd. Er werd sindsdien niet meer ver loren met een gunstige klasse ring als gevolg. Beterschap heeft Studio 69 uit Temse nu ook reeds bereikt. In het vori ge seizoen en op hetzelfde tijdstip nog op een gedeelde laatste plaats en thans, wor den een drietal ploegen zelfs nog op sleeptouw genomen. Een daarvan werd F.C. Drie Linden uit Belsele en tot nu toe, heeft die ploeg volledig ontgoocheld. Vooral omdat in de vorige kampagne nog als vice-kampioen werd geëin digd en de roodbroeken daar voor, zelfs nog tot de topklas- sers behoorden. Voor nieu weling S.K. Belsele is alleen de aanhef van de kompetitie nog meegevallen. Toen wer den ook de reeds bereikte puntjes geskoord en nadien, is de ploeg naar de voorlaatste plaats in de rangschikking ge schoven. Een positie die ook voordien al bij 't Vlaams Sportverbond werd behaald en de toestand is voor S.K. Belsele, dan ook status-quo gebleven. Voor Sportklub Post uit Sint-Niklaas dat reeds verschillende seizoenen in de goede middenmoot eindigde, wordt het nu wel bijzonder moeilijk. Afgescheiden als laatste houdt dat ook weinig positiefs in en desondanks, wordt bij Sportklub Post alle hoop op een betere tweede ronde gesteld... Zondagse tweede afdeling C: Voor de reekstitel heeft F.C. Anker de jongste bekerfina list en topploeg uit het Ge meentetornooi van Stekene, zich duidelijk aangemeld. De enigste ploeg nog zonder ne derlaag en de voornaamste bedreiging, wordt nog door F.C. Samara uit Sint-Niklaas geleverd. Een ploeg welke duidelijk terug naar eerste wil en de kansen voor de titel, dan ook zal grijpen. De reve latie in deze reeks, werd ech ter V.K. Gouden Leeuw uit Stekene. Vroeger nog een fi gurant in het Gemeentetor nooi en bij Walivo, momen teel op een schitterende derde plaats geklasseerd. Een ern stige konkurrent wordt noch tans Klub 65 uit Nieuwker- ken. In Walivo's zondagse tweede reeks telkens goed voor de eerste helft der rang schikking en het beste resul taat, werd destijds de titel van vice-kampioen. Dat bravour- stukje werd tijdens het vorige seizoen door F.C. Anitec ook behaald. De Sint-Niklazena- ren werden toen slechts door F.C. Metallo's van de promo tie gehouden. Daarvoor zijn de kansen nu al duidelijk af gezwakt en dat kan ook voor het Sint-Niklase F.C. Inter Decor worden gesteld. Wis selvallige resultaten zijn daar meestal de oorzaak van en bij F.C. REal Witte Pen uit Waasmunster, is dat alleszins ook het geval. Daar werd ech ter hetzelfde puntenaantal al bereikt als op het keerpunt der vorige kampioenschap pen. Prestaties op het vroege re niveau trouwens en bij F.C. Wembley uit Sint-Ni klaas, is de toestand enigszins verbetert. Die ploeg won al evenveel matchen als in de vorige kompetitie en mis schien, wordt straks ook de middenmoter bereikt. Het zou ook het beste resultaat worden sinds jaren en daar tegenover, heeft V.K. Rui- tershoeve uit Stekene blijk baar nog niet de juiste peda len gevonden. Centraal staat daar echter de wekelijke ont spanning en een behoorlijke klassering, is dan altijd lekker meegenomen. Nochtans geen must voor V.K. Ruitershoeve dat in het verleden, ook reeds meermaals als laatste eindig de. Voor deze plaats is er nu een duidelijke konkurrentie van F.C. Ons Huis uit Sint- Niklaas. Een new-comer wel ke thans nog duidelijk leer geld betaald en een hoogte punt, werd door F.C. Ons Huis reeds voor de kampioen schappen behaald. De ploeg werd toen één der reekswin naars in Walivo's bekervoet bal en daar, is het ook bij gebleven. In deze reeks werd F.C. Oostberg oorspronkelijk uit Temse, al uitgesloten. De ploeg met het stamnummer 13 en vooral bekent, om de ui terst sportieve ingesteldheid. Belangrijk voor F.C. Oost- berg werd ook de wekelijke match, alhoewel niet altijd een volledige ploeg kon inge schreven worden. Een onvol doend aantal spelers waarvan de namen ook nogal eens wis selden. Dat was ook nu weer het geval en de gewezen scheepsbouwers, probeerden het thans met een aantal jon ge Turken. Volgens de ge- spijtige beslissing evenwel ruchten werden die nadien voor de sympathieke rood- ook door F.C. Koekoek aan- broeken die als klub, destijds geworven en daarover, zijn ook nog het vertrouwen aan F.C. Oostberg met Walivo Walivo schonken... tenslotte gestruikeld. Een Roger Van Laere Kalender Wedstrijden van 28/01/89 en 29/01/89 Zaterdag (telkens om 15 u.) - lc afdeling: 14.30 Puyvelde-Siera I, Vergauwen J. 14.30 Avanti-Raap, Moortgat R. Bondgalm-JBT Troch, Beniers A. Oud Geel-Drie Linden, Foubert R. VKW 70-Corner, V.d. Voorde A. Sparta-Den Bos, Heirbaut E. Hemelaer is vrij. 2* afdeling A: FC Welkom-Dino Boys, Pannecoucke R. 14.30 Bristol-Tripoli, Van Geem P. Club 69-1000 Appels, Beniers M. 14.00 Videoclub-Temsica, Steeman E. Wijnveld-Hof v. Gremberg., Windey R. Briel-De Kroon, Laheyne E. 2' afdeling B: Milano-De Pekton, Bruggeman W. Rodeo-Centrumvriend., Conserriere A. Ankerhof-Leopoldstad, Wijmeersch Fr. Wazoo-Eendracht, De Corte M. Nantes-Tr. Steels, Van Steelant R. Herten Aas en Tromp vrij. 3e afdeling: 14.30 Familia-De Strijders, De Dobbelaere W. Scoutshuis-Den Helder, Boone M. 14.30 Bazel-Sportarena, Verbraeken R. R.S. Bosdorp-Welkom Sport, V. Hoornijck B. Novelty-Moerheide, V. Overmeire R. Compose en De Vlasbloem vrij. Zondag 1' afdeling (telkens om 10 u.): Troch Textiel-Siera II, V. Overmeire R. Bobby's club-Sanicentral, Boone M. Bondgalm-Were di, Bruggeman W. Voiksuni-Den Bos, Bosman Fr. Centrumvriend.-Wijnveld, V.d. Voorde A. De Cock-Sparta, Moortgat R. Metallo's vrij. 2' afdeling A: Witte Pen-Atlantic, Rozenboom W. Wijnveld-SP. Waasmunster, Bals E. Moerheide-V.d. Voorde, Felix R. Brouwershof-'t Klokhuis, V. Puyembroeck R. Siera 4-Feestpaleis, De Dobbelaere W. KWB St.-Anna is vrij. 2' afdeling B: Studio 69-Post, Van Damme H. Drie Linden-Briel, De Corte M. Hemelaer-Pony, Van Geem P. SK Belsele-Koekoek, Beniers M. 1000 Appels-Cado, Michiels R. FC Geywa-Rode Duivels, Steeman E. 2' afdeling C: Anitec-Wembley, De Block A. 9.45 Klub 65-Witte Pen II, Beeldens M. Ruitershoeve-Ons Huis, Foubert R. Gouden Leeuw-Oostberg 5-0 FF. Anker-Inter Decor, Van Hoornijck B. Steeman toen tot een serieus ingrijpen. De reeksleider met een gewijzigde bezetting vooraan, nam bij de hervat ting de eerste initiatieven. Een afstandschot van Marin Minnebo bleef echter zonder resultaat en R.S. Bosdorp, kontroleerde toen enigszins de wedstrijd. Slechts Danny De Vos zou voor F.C. Sport arena nog even dreigen en aan het uur wisselden de loka len voor de eerste maal: Jan Omen werd er vervangen door Michel Tassent welke zich als een goede doublure zou aanstellen en tenslotte ook nog de matchwinnaar werd. Ook R.S. Bosdorp greep naar een wijziging en daar werd Mark Noens gewis seld voor Manuel De Bruyne. De gasten bleven echter het meest offensief ingesteld en in een uiterst sportieve match inkasseerde F.C. Sportarena toch geel met Franky Col man. Bij de lokalen werden de pionnen evenwel verscho ven toen Dirk Mossu in de plaats kwam van Benny Moens en een aandringend R.S. Bosdorp stoorde zich daar weinig aan. Vooral op de inworpen van Wilfried Goossens werd het telkens ge vaarlijk en in eenzelfde fase konden Alain Peeters en Mark Van Puymbroeck met het hoofd toen telkens een bezoekend doelpunt voorko men. Voor R.S. Bosdorp schoot Dirk Saman - met Wilfried Goossens en Yvan Suy ook de meest verdienste lijke bezoekers - nog eens te gen de dwarsligger. De laatste gevaarlijke aktie der bezoe kers trouwens en in de slotmi nuut gebeurde er nog het on verwachtse. Toen sloeg F.C. Sportarena ook doelmatig toe en skoorde Michel Tassent, na een afgeweerde bal van Freddy Vermoens (1-0, 89* min.). Tijd om te reageren had reeksleider R.S. Bosdorp niet meer en voor een goed leidende Frans Wijmeersch, tevens als nieuw gemeen teraadslid in Sint-Niklaas, was het toen ook allemaal bekeken. De ploegen F.C. Sportarena: Guido Van Damme, Mark Van Puym broeck, Guy Robrecht, Gerry De Cock, Alain Peeters, Dan ny De Vos, Franky Colman, Ronald Van Cleemput, Fred dy Vermoens, Jan Omen (SS1 min. Michel Tassent) en Ben ny Moens (73* min. Dirk Mossu). R.S. Bosdorp: Erik Steeman, Dirk Saman, Erik Van Bo- gaert, Yvan Minnebo, Gust Raman, Mark Noens (65e min. Manuel De Bruyne), Marin Minnebo, Ronny Van Guyse, Wilfried Goossens, Dirk Raman en Ivan Suy... Roger Van Laere

De Voorpost | 1989 | | pagina 31