Deelnemende groepen 61ste karnavalstoet CAFE 'T WALLEKEN CARNAVAL AALST 1989 DE VOORPOST ONTDEK NIEUW BEGRIP! KARNAVALSHOP LYDIA VAN DER BIEST Wim De Bruyne SCH0UWPR0BLEMEN? Meubelen Manor Style ZOEK JE HET GEWENSTE KARNAVALPAK TE HUREN, OF TE KOPEN 4 - Vastelauvedgazet - 1.2.'89 Oude Dendermondse steenweg, 71 9300 AALST Lokaal: AKV DE DOMPELEERS elke week alles over uw ploeg, uw wijk, het doen en laten van de streek Leder is duur en mooi. Bezit U een lederen salon of zetels in leder, of lederen kussens, ontkleurd, beschadigd. Werp deze niet weg. Wij herkleuren, omkleuren en vernieuwen deze met waarborg. Prijsopgave, afhaling en levering gratis. Deüki- Varenlaan 9 - AALST Tel. 053/77.66.26 Allei-Joep Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1985 en telt 25 leden Foto Ajoin flitst, vedrom op zenne velau, mè Allei- Joep op de velodrom Foto Ajoin (Flitser) vroe ger op de fiets, dan met de brommer nu terug (ve drom) op de fiets. Altijd en overal aanwezig op gro te en kleine karnavalsakti- viteiten om met een fo tootje zijn steuntje bij te dragen. Dus door alle kamavalis- ten gekend. Achter de schermen zeer aktief Als blijk van dank voor het werk van een ijverig man die voor een karna- valgroep nog eens wat over heeft tijdens het jaar, wil Allei-Joep hem dit jaar helpen en hem daardoor eens op de voorgrond brengen. Dit gebeurt dan wel op zijn kamavals en dus natuurlijk met zijn ty pisch kodaksken, zijn ka basken, zijn fraksken en vedrom op zijn velauken, want zo ziet men hem door weer en wind, dag en nacht en nu ook weer in de stoet, maar dit keer met zijn gelijkende helpers. Aaft Ons Vast Deze groep neemt deel bij de kleine groepen bestaat sinds 1974 en telt 20 leden. Boival Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1978 en telt 15 leden, «retoer o Zair» De Bierskelkes Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1986 en telt 37 leden Elleboegen weirk Ironische k(jk op de sport wereld De Blaa Biskoppen Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat reeds 12 jaar en telt 15 leden. 521.500BE* NOG EEN VOOROORDEEL-UIT DE WEG GERUIMD. DE NIEUWE \OLVO 440 Uw concessiehouder VOLVO voor Aalst en omgeving GARAGE pVBA Koolstraat 32,9300 AALST-Tel. 053/21.44.64-78.10.62 Ook geopend zaterdags van 10-12 u. en van 14 tot 18 u. NU «EEN» ADRES Koolstraat 149, AALST Maskers, pruiken enz. zijn verkrijgbaar Dagelijks open van 9 u. tot 12 u. en van 14 u. tot 19 u. Met de karnavaldagen doorlopend open ALLES IS NIEUW KOM EN KIES Tel. 053-78.49.40 Van d'ien nor d'ander... Waar men gaat langs Vlaamse wegen, komt ge er overal tegen, in alle kleu ren van de politiek, klein en groot, rond en dik. De Destereers Deze groep neemt deel bij de grote groepen en telt 19 leden. De Destereers bestaan 19 jaar en behaalden reeds verschillende eervolle plaatsen. In 1988 de 5de plaats De stroit van de geldjkoef- fers en de spoarpotten In den toit van Breughel, lag iedere Oilsteneer on den teugel. De bezetting van de Span jaarden was giene krot, want ze plunderden ieder een zennen spoarpot. De Dompeleers Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1981 en telt 21 leden Wa'dier ist na dak moen gon doppen? De groep gaat hun wagen zelf vertrekken en versieu ren in tegenstelling tot on ze doppers, want, wij beel den ons embleem van de groep uit die zelf moet gaan doppen maar die zijn tijd vergeet en daarmee zijn de leden in een levens grote wekker gehuld voor in het vervolg zijn dopuur zeker niet te vergeten. De Kammerotjes Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1986 en telt 16 leden Zat ter ten toch van kom men??? T is ter toch van gekom- men, ze moeten na nimier zeiren of treiren want 't goot bekanst gebeiren. T is niegenentageteg der op of der onder as't na niet gebeirt bleiven »*r zonder. Vier mieren en en tek, da stoot al recht. Mor eeren boel vertrans- porteiren da moe nog ge beiren. En oe goan ze da pres- teiren. Dooor bleiven ze oever discuteiren. De kammerotjes moeten dooroever treiren. Mor weir steken ons an- nen nie in ons zakken mor moaken er pakken. Bleift de voifden febre- woore nie thois, mor komt zing nor den verhois. De Lodderoeigen Deze groep neemt deel bij de grote groepen, bestaat sinds 1970 en telt een 80- tal leden. 't Oilsjters Strootcirkus Lodrinus De Lodderoeigen kunt U op 5 en 6 februari 1989 voor de 19de maal in den Oilsjtersen stoet zien. Dit met een grandioos Oilsj ters spektakel in de vorm van een ienig echt «Oilsj ters Strootcirkus LO- Drinus». Met fantastische Oilsjterse akrobatische Clowns, prachtige Politiekers, prestigieuze dieren, een spektakel van licht en mu ziek waar klein en groot zal blijven bij stilstaan. Geld noch moeite werden gespaard om met een 80 man sterke bezetting de grootste show in de kama- valgeschiedenis van onze stad op 5 en 6 februari door onze Oilsjterse stra ten te laten trekken. Kom, zie en geniet van «'t Oilsj ters Strootcircus LO- Drinus». op een rijdende sakosj, van waaruit de sakosj en- verkoper zijn fans groet. De «Go-go-girls» dansen mee op maat, de markt kramers geven gratis sa- kosjen weg. (Sakosj handtas) Schepper. Hij die het volk zal redden van hun zonden. Hij zal heersen en onster felijk zijn, want tot acht maal toe zal Hij verrijzen. De Marcoentjes Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1985. en telt 21 leden Schot in de Roos!!! Naargelang de uitslag van de verkiezing hebben wij het schot in de Roos!!! Uitgebreid in al zijn fa cetten. De Matotten Deze groep neemt deel bij de grote groepen, bestaat sinds 1969 en telt 25 leden «High Noon» ter zit een Maght in de Saloon Een tientallen meters Cowboyfilm U gebracht door de politieke Western- helden, o.a. «Anny get your gun - De Maght», die gezeten op een praalpost- koets de telegrammen komt afleveren, toegezon den aan de Matotten ter gelegenheid van hun twin tigjarig bestaan. Het wordt een wilde wes- tembende geschoeid op een nationale en interna tionale leest. Kleurrijke kostumes en wagens zult U te zien krijgen in Oilsjt. Als garantie stellen wij hiertegenover een lange carrière van een groep lol broeken: AKV De Matot ten 20 jaar jong. Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1976 en telt 20 leden. Wir haben das nicht gewusst De Popollekes Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1984 en telt 15 leden. Oilsjt, Fantasiastad De Saazers Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1978 en telt 20 leden. Aai Annie! 't Kwamp aai van men billen geloeipen Ontstaan in 1977 uit de scouts van Sint-Anna en Sint-Martinus. We vieren dit jaar ons 10- jarig bestaan, met een der de officiële inschrijvin- ging in de karnavalstoet. In 1979 bij onze eerste officiële deelname leg den we beslag op de 11de plaats. Bij onze tweede deelname in 1981 bereik ten we de 7de plaats. Alle andere jaren namen we deel zonder officieel inge schreven te zijn. Dit jaar klagen wij het gebrek van openbare toi letten in het stadsbeeld aan. Hierbij richten wij een nieuwe mobiele eenheid van de civiele bescherming op. Daar wij noodzakelijk zijn zullen we weldra niet meer uit het straatbeeld van Aalst weg te denken zijn! De Sjattrellen Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1982 en telt 18 leden Veel kleiren, zit isj ier! Magh't oek zwierig ont stier. Wij gaan kleurig en zwie rig door de stoet. Wat het gaat worden, dat zal men wel zien op zon dag 5.2:89. De Sjiepeeren Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1974 en telt 22 leden. Radje mé, Leven-Oilsjt - Leven? Ne nieven klassieker ver noste joar: Leuven - Aalst- Leuven. De Steijnzoel'n Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1988 en telt 25 leden. De Tettemoesjen Deze groep neemt deel bij de grote groepen, bestaat sinds 1976 en telt 22 leden. Van beloeven en liegen kroigde ne langen neis. Zijn wij de Pinochio's van de politici? Zijn wij de poppen waarmee zij spe len? Een uitbeelding: hoe politiekers, door de kleine onwetende man, veel be loven, er mee spelen en weinig of nooit hun woord houden. Het gevecht der reuzen achter de scher men. Het systeem «pa raplu». De Toerenbyoekes Deze groep neemt deel bij de grote groepen, bestaat sinds 1982 en telt 29 leden. Me carnaval op congei door doet ne n'echten nie on mei. Ieder joor me carnaval goon der veil op congei. Mor door doeng weir nie om mei. As ge wilt'j zien, oe d'a die voegels vertrek ken, bleif t'en, veir'n onze stoet nie plekken. De Toisers Deze groep neemt deel bij de grote groepen, bestaat sinds 1977 en telt 19 leden. De (jzeren lady bezoekt de ijzeren Maeght De groep beeldt een be zoek uit van Mevrouw Tatcher aan onze stad. De Uzeren maeght ontvangt haar naar oude en traditio nele wijze, opdat de stad misschien hoofdstad van Europa zou worden. De Vettegoards Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1986 en telt 18 leden. Ajoin De Flitser Er was eens ooo, een on benullig onderweirp. Door ging nen Oilstersen foto- kodakeur nor toe. Da was Ajoin de Flitser; alon be- kendj in de cóté's van Oilst. Zènnen Kodak en zèn velauken zèn ni weg te sloan van zèn figier en dus van Oilst. Aaft allomoal eir floit mor vast of ge zetj geflitst. De Voortkapoenen Deze groep neemt deel bij de grote groepen, bestaat sinds 1972 en telt 35 leden. Showroom De Voortkapoenen heb ben nog geen waardige prijzen behaald maar zij doen toch altijd hun best om er te komen. Mis schien dit jaar wat beter met onze Prins Maurice die ook in onze groep meewerkt. Het onderwerp Showroom gaat over de verkiezingen, met verlie zen en winnen, ook de wagen komt er bij waar van sprake in vorige edities. De Zieke Zjieratten T wiek ierenn iet Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat 6 jaar en telt 33 leden. Weir zen em ni vergeiten De vraag om van vele kleine groepjes één of meerdere, kwalitatief be tere groepen te maken, werd door ons beant woord. Wij voeren de fu sie door: AKV De Zieke Zjieratten AKV Twie- kierenniet. Samen probe ren wij er iets qoeds van te maken. «Weir kommen van veir, en toch zemment weir, de Zieke Zjieratten en Twiekierenniet, zoals ge da wel ziet, die fier meigen zen, zen persoeinlijke garde te zen». Wij wanen ons in gedach ten op een buitenaardse planeet waar we de ajuin- boer ontmoeten. Samen met hem zullen we door de Aalsterse straten floreren. We begeleiden hem met buitenaardse wezens, vaandeldragers en muzi kanten. De Zwiejtollekes Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1986 en telt 20 leden. Brasil vergat de pil in april Brasil vergat de pil in april getoucheerd en 't was gebeerd ge zetj 't maileer wel zieng. d'Okkosjeprotten Deze groep neemt deel bij de grote groepen, bestaat sinds 1985 en telt 19 leden. Tè lank gediert mor teirg- ste moe nog kommen! Wij hebben voor het ogen blik allen problemen met het eenvoudige en vlotte verkeer binnen de stads wallen. Daarom hadden wij eraan gedacht ook met carnaval de mensen er nog eens aan te herinneren hoe plezierig het kan zijn op deze manier rustig door de winkelstraten te kuieren. D'Onderkroipers Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1984 en telt 29 leden. Wer emmen oeik ntt discobus Wè roin van hier nor doar mè onzen oigen discobus. 't Veerstel van minister D'Haene om de jonge chofeurs 't verbod op te leggen in de wiek-ends te rein. A ei wel een oplos- sink gevonnen: om zèn plan te kinnen verwezen lekken eitn nen discobus oit gevonnen. Eirg Deze groep neemt deel bij de grote groepen, bestaat sinds 1981 en telt 27 leden. Komaaght kchomani, est na otto of kamieëi Eirg vroagt er af of dam men in Oilsjt na gemakke- léker ne kamieëi kennen parkeiren as nen otto. Mé d'ondergrondse van De Maaght zal mé nen otto wel kennen goon, mor zonder da zemmen ons ie- nen mé nen boeilt moet'n oonschaffen en ém parkei ren in de zandoebelkes van Khomeini en konsoer- ten. Do go folk kommen no zing!!! E-reejt Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1986 en telt 20 leden. Na est eir okosje, Rockt mei aront d'arlosje Beebopallula, Retro-rock- festivals Alleijong,... ook E-reejt doet mee on de roek-golf. Aalst in de fifty's met le vensgrote kuiven en ande re attributen. Rock mee met E-reejt. 18 k 20 E-reejters op rock'n roll-pad, meteen de joligste groep van ons stad. Fleis Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1984 en telt 20 leden. De Maghtswisseling Het Britse «Changing of the Guards», een toeris tische trekpleister in Groot-Brittanië inspireer de ons bij de uitbeelding van de Aalsterse «aflos sing van de wacht», of be ter zelfs van de macht, en door De Maght zelf nog wel, vandaar de Maghts wisseling. Zal dit voor Aalst een ommekeer of een omgekeerd beteke nen? Daar zal ook veel volk komen naar zien, zoals naar «The Changing of the Guards». Graaleken-Dest Deze groep neemt deel bij de grote groepen, bestaat sinds 1986 en telt 15 leden. Far west op zen best. Graaleken-Dest goot op vajogge be coboys en in dianen. Iksel Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1986 en telt 15 leden. Olleken, bolleken reibusol- leken, olleken bolleken knol! De groep is ontstaan in 1986, nam in 1988 niet deel aan de stoet als inge schreven groep. Het on derwerp is een allusie'op de laatste gemeenteraads verkiezingen. Kaloesj Deze groep neemt deel bij de grote groepen, bestaat sinds 1988 en telt 22 leden, 't Oiljsterse Fritkotmistére De leden van de groep gaan verkleed als pom piers die de ontsmetting van de fritkoten op zich némen. Vervolg zie blz. 5 De Makaberkes Deze groep neemt deel bij de kleine groepen, bestaat sinds 1988 en telt een 20- tal leden The Eddy Wally Story Een gekende Ertveldse sa- kosjenverkoper treedt op onder begeleiding van «Go-go-girls» en markt kramers! Het optreden vindt plaats De Schoimers Deze groep neemt deel bij de grote groepen, bestaat sinds 1983 en telt 32 leden. 1992: «Oh God», wa goot da werren! De Schoimers nemen voor de 7de maal deel aan de Carnavalstoet. Zij hebben het over de afschaffing van de grenzen van Europa, dit alles ge zien door een «kerkelijke» bril. De Schramoeillekrab- bers Deze groep neemt deel bij de grote groepen, bestaat sinds 1975 en telt 30 leden. «Waar de sterre bleef stille ■ir Slechte trek Bruine vlekken Professioneel schoorsteenvegen van op het dak Hof Somergem 54B - AALST Tel. 053/21.88.84 - 78.72.03 en toen werd Wil- fried geboren. Zoon van de Almachtige Ambachtelijke schoenmakerij Herstelling: tassen - zakken - vesten! - Ritsen zetten! Geraardsbergsestraat 82 9300 Aalst Tel. 053-78.28.24 Alle dagen van 8-12 en 13-18 u. Zaterdag van 8-12.30 u. Zondag gesloten.

De Voorpost | 1989 | | pagina 36