Een keizer in chncolade Dolle karnavaldagen te Aalst Aalsterse Katrienen in de Alsembergse «Meent» «Le Dam de Mari» door karnavalgroep Sjik Aalsterse karnavalkriebels De Voorpost - 27.1.1989 - 3 Nieuw in het karnavalgebeuren te Aalst is het masker in masker probleemloos in- chocolade gerealiseerd door bakker Patrick De Clerck takt uit de vorm valt. Dat uit de Kattestraat. De man trouwens die reeds eerder de kan alleen mits rigoureis delikatesse-praline «Aalsters Ajuintje» kreëerde. Een aanhouden van een tem- verwezenlyking die reeds burgerrecht heeft verkregen peratuur van 33°. Op de en als relatiegeschenk zelfs tot in Tokio gekend is. demonstratie kwam het masker er dan ook zonder Eerste om de spits af te Van de vorm in klei werd enjge kwetsuur uit. bijten is Keizer Kamiel een plaasteren afdruk ge- Het ligt wei in de bedoe- Sergant, «een keizer met maakt waarvan dan op- dat dc r toch n dal pas sleden' i dooi ge nu »e be- een hart van koek maar nu nieuw een polyester af- ook met een kop van cho- gietsel kwam. Deze colade». Chocolade van polyestervorm bruikbaar Wieze, Callebaut, of van maken was een werk van Zwitserland zoals U ver- maanden. De cacaoboon kiest. De verwerkte cho- leent zich als materie min- colade blijft alleszins goed der voor dergelijke reali- voor konsumptie geduren- satie. Hamvraag is inder- de een jaar mits te worden daad dat het chocoladen bewaard in een koele (16 tot 17°) en donkere berg plaats. Melkchocolade of fondant naar keuze. «Met nootjes» komt wellicht nog. Uiteraard is konsumptie slechts een uiteindelijke oplossing. Bedoeling is dat het wordt geoffreed als re latiegeschenk of beter nog dat het wordt gedragen met karnaval. Kamiel heeft reeds zijn Kamille- kes. Wellicht komen er nu ook «Serganten» in de kar- navalrunning. Een vermits Kamiel een vlijmscherpe tong heeft en ling dat dit masker het eer ste is in een reeks kama- valprominenten. Het is reeds nu ter beschikking in de Kattestraat voor 350 fr. Wie Kamiel niet (meer) kan luchten, eet hem ge woon op. LH Aalst. Het chocoladen gezicht van te snoepen (a) i keizer Kamiel, om Als voorlaatste vereniging lereersten die de mogelijk- die haar kans waagde in heden die én de scène en het Koninklijk Landju- de toneeltoren van Alsem- weel maakte de Aalsterse berg bieden optimaal wis- Rederijkerskamer de Ca- ten uit te baten, tharinisten in Alsemberg Met «Midzomernachts- t»'na< en te nnnac het in Kultureel Centrum «De droom» waarmee de Ka- L nwr j- Meent» - Meent staat voor trienen in de Provinciale mij niet meer spreken» gemeenschappelijke weide Klasseringswedstrijd meestal gaat het dan wel 7~ over politici van divers eu pluimage kan de man in een bovenste beste moeiteloos eerste katego- Omdat ze met rie bleven behouden «Midzomemachtsdroom» brachten ze er inderdaad kwestie nu gewoon ver- van, Shakespeare in kultu- een totaalspektakel van de cinnHpn u/nrH^n reel entrum De Werf te bovenste plank. Herman woroen. Slagmulder leraar aan de ring opdeden met gebruik Muziekakademie en prak- maken van eigentijdse ge- tijkleraar in het VTI-Aalst sofisticeerde technische is inderdaad als regisseur t» -|- apparatuur leverden de een man die het amateu- Backaert een leerhng van (;alhanrllat€n onder lei_ nsme overstijgt. Samen H ding van Herman Slagmui- met Wouter De Bruyne langs verantwoordelijk derBa|leszi„s OD da8vlak heeft y, het stuk inder_ was voor het tot stand ko- slonden worden. Technisch stelde deze rea lisatie wel wat problemen. De vorm maken was een langdurig werk van Paul Gezien de immer voortschrijdende immorele taferelen in de jaarlijkse caivacade van Aalst en haar bijhorende perverse aktiviteiten, heeft Sjik de prachtige, doch immense taak op onze broze schouders genomen om het boegbeeld van de Aalsterse jeugd, als stichtend en zaligmakend ideaal aan te bieden. «Les Dam de Mari»: De boeken worden geopend! men van de koek». «Aalsterse der alleszins op dat vlak heeft hij het stuk inder- reeds baanbrekend werk. daad helemaal geheroriën- Zij waren inderdaad de a Aalst. In alle uitstralramen van Aalst centrum hebben de kamavalmaskers hun intrede gedaan (a) teerd en aangepast aan he dendaagse situaties. Ook de muziek en de kos tumering getuigen van professionele aanpak. Niet in het minst omdat ze gro tendeels eigen werk van Katrienen is. Ook vokaal werd hoog gescoord en opendoekjes, in het Land juweel eerder zeldzaam, waren dan ook ten zeerste verdiend. De innige ver weving van werkelijkheid en verbeelding zorgden voor een betoverdende sfeer en de toeschouwers beleefden dan ook uiterst genoeglijke uurtjes. De staande ovatie voor de 24- koppige groep loog er aan ook niet om. Op het Katrienenbal in de Keizershallen, dit jaar on der het motto «Holly wood» zal dan ook verlan gend worden gewacht naar de prijsuitreiking die uit gerekend die avond door gaat. Duimen voor de Ka trienen. LH De statige en waardige verschijningen van de leer lingen van «De Dames» zijn voor allen, die de de- kadentie, subversiviteit, frivoliteit en ergere vor men van uitwassen van on ze verloederde maatschap pij dagdagelijks aan den lijve moeten ondervinden, een ware lafenis van hun geteisterde en ontwrichte harten. De «geruite» maagdelijke vertegenwoordigsters van aloude adellijke en voor aanstaande families en ge slachten van onze kon- treien worden alom ge roemd en aangebeden om hun gulle en tomeloze menslievendheid. Rozemarijnstraat, Sluier straat, Korte Nieuwstraat en het Stationskwartier, ooit oorden van verderf en wellust, worden terug vriendelijke «ruit-groene begijnesteegjes» waar vroomheid en godsvrucht regeren. Is het geen zelfvernieti gende daad van mededo gen, in volle aanschijn van het zelfzuchtige plebs en met plechtige fierheid het «arendsnest» te verlaten om de naakten te voede ren en de dorstigen te be zoeken. Om dit te helpen verwe zenlijken ondernemen we als carnavalvereniging een schamele poging om door middel van enkele typi sche momentopnamen de ze prachtige «savoir vivre» terug ingang te laten vin den bij het Aalsterse volk, zodat onze stad terug wordt wat zij in vroegere tijden terecht was; «Kei zerlijk». Daarom ons bedeesd ver zoek aan U, leerlingen van «De Dames», om ons tij dens de zondagoptocht te willen voorgaan. Daar we slechts een flauw afschijn sel van uwe devote voor beelden kunnen zijn zou het ons ten diepste verblij den mochten we getooid met al uw onderscheidin gen en in volle gewaad, begroeten voor de banier van ons symbool van zelf respect, traditie en rein heid: uw banier van «De Dames van Maria». De boeken gaan open! «De Dam, c'est chique». LH Met Kamile Sergant op school Donderdag 2 februari om 10 u. is Keizer Kamiel Sergant te gast in de kleuterschool in de Hovenierstraat te Aalst. Alle ouders en sympatizanten van de school worden op deze manifestatie verwacht. Prinsenverkiezing op video Van de prinsenverkiezing werd een videokassette gemaakt en die kost 1500 fr. voor 180 minuten beeld. Men kan deze kassette aanschaffen bij Cameraclub Videomanie, per adres Emiel De Schrijver, Kiekenborrestraat 24, Denderleeuw, tel. 053-67.05.41. Overwinningsbal juniorprins van Oost-Vlaanderen Het overwinningsbal van de juniorprins van Oost-Vlaanderen, Andy I, zal plaatsvinden in zaal Zanzibar, Dorpstraat 41, te Erpe-Mere en dat op 4 maart vanaf 20 u. Vredeshuis koos jeugdprins Zaterdag had in het Vredeshuis in het kinderatelier de verkiezing plaats van een Vredesjeugdprins en -prinses. De 20 kandidaten moesten eerst een stukje brengen en vervolgens een aantal vragen over karnaval beantwoorden. Onder voorzitterschap van keizer Kamiel koos de jury Bea Uvin tot jeugdprinses. Luc Hendrickx werd jeugdprins. Beiden zijn 10 jaar. Videomanie tijdens karnaval Videoclub Videomanie zal ook dit jaar een video maken van het karnavalgebeu ren in Aalst. Op kamavalzondag kan je in restaurant Atlanta aan het Stations plein te Aalst tijdens de kamavalstoet op video zien hoe de wagens worden gemaakt. Kamiels keizersbal Zaterdag 11 februari heeft in de zaal Kapelleken in de Meuleschettestraat te Aalst het kamavalbal plaats ten voordele van AKV De Kamillekens. Opendeurdag Zaterdag 28 januari kan men vanaf 14.00 uur terecht in de werkhallen om er te gaan kijken naar de kamavalwagens van de verschillende groepen. Men kan er zich ook een aantal kamavalsouveniers aanschaffen. JM Heyman Aalst. In werkhallen naderen de wagens hun voltooiing (a) Aalst. Netjes op een rij de wagens die over enkele dagen in stoet te zien zijn (a) Aalst. Het was zoeken naar een plaatsje om de woonwagen te stallen. De karnavalkermis is weer in aantocht (a) -Aalsl ior dc ringen tal bij ekken werk- miers- LH Alvorens de eigenlijke kamavalviering in te zetten heeft het Aalsters Feestkomitee heel wat aktivitei ten gepland. Vandaag vrijdag 27 januari wordt te 19 u. in de Trouwzaal de Winterfoor officieel geopend, over morgen zondag worden te 10 u. overleden karnava- listen herdacht en op donderdag 7 februari kunnen minder-valide kinderen terecht op een rondgang op de foorpleinen met samenkomst op de binnenkoer van het stadhuis te 13.30 u. Dolle dagen Zondag 29 januari, 10.00 u.: Begraafplaats, herdenking overleden karnavalisten. Donderdag 2 februari, 13.30 u.: Samenkomst binnenkoer stadhuis. Rondgang van de foorpleinen met mindervalide kinderen. Zaterdag 4 februari, 14.00 u.: Verzameling stadhuis. Vertrek kamavalbus naar namiddagakti viteiten 17.30 u.: Stadhuis. Aankomst kamavalbus. 18.00 u.: Belfortzaal. Officiële aanstelling Prins Karnaval 1989, gevolgd door karnavalraadszitting. 19.00 u.: Grote Markt. Rondgang Oude Garde, afhalen kantinière. 21.00 u.: Stadhuis. Vertrek kamavalbus. 23.30 u.: Keizershallen Aalst. Aankomst kama valbus. Zondag 5 februari, 14.00 u.: Centrum Aalst, Grote Markt. 61"* Kamavalstoet. Ononderbroken show. Na stoet: Belfortzaal - receptie. 20.00 u.: Trouwzaal Stadhuis. Prijsuitreiking Mu ziekkorpsen. Maandag 6 februari, 10.00 u.: Rustoord St.-Lieven Hospitaal. Bejaardenkar- naval. St.-Anna, kinderkarnaval. Grote Markt, bezemdans Aalsterse 13.30 u. 14.30 u. Gilles. 15.00 u. Grote Markt, 29' Ajuinworp met eerste prijs de gouden ajuin. 15.30 u.: Centrum. Tweede rondgang Aalsterse kamavalgroepen. 19.00 u.: Centrum. Kroegentocht. 20.00 u.: Keizershallen. Prijsuitreiking Aalsterse Kamavalgroepen. Dinsdag 7 februari, 09.00 u.: Rustoord Hoppe rank, Erembodegem. Bejaardenkarnaval. 10.30 u.: St. Job Aalst. Bejaardenkarnaval. 12.00 u.: Salons Carlton. Kamavallunch. 15.00 u.: Grote Markt. Optocht Voil Jeannetten. 19.00 u.: Centrum. Kroegentocht. 19.30 u.: Stadhuis. Taptoe. 22.00 u.: Grote Markt. Optocht met vastenavond pop rond de foorpleinen. 23.00 u.: Grote Markt. Verbranding van «Vas- telauved». LH Losse groepen De losse groepen kunnen de stoet vervoegen vanop de Werf. In de stoetopbouw zijn zones voorzien voor deze groepen: - voor of na de stoet; - voor of na een muziekmaatschappij in de stoet. Op de Werf zullen de bierbons aan de losse groepen gegeven worden bij het plaatsnemen in de stoet. Losse groepen zonder voertuig kunnen de stoet verlaten om later weer aan te sluiten in een voorzie ne zone. Niet ingeschreven groepen met een voer tuig dienen ervoor te zorgen dat hun voertuig conform is met de verkeersreglementen (schou- wingsbewijs - inschrijvingsbewijs - verzekering) en dat de bestuurder over het nodige rijbewijs be schikt. De ingeschreven groepen zijn verzekerd door het Stadsbestuur, de losse groepen gaan op eigen verantwoordelijkheid in de stoet. Indien de nodige documenten ontbreken zullen deze voertuigen niet toegelaten worden op het traject. De groepscommissarissen van de ingeschreven groepen en de stoet commissarissen van de orga nisators zullen er dienen over te waken dat de losse groepen niet tussen de ingeschreven groe pen opstappen tenzij in de hun aangewezen zone. De reklamestoet vertrekt om 13.00 uur stipt. De Kamavalstoet vertrekt om 13.30 uur stipt (dit is 30 minuten eerder dan in het verleden). LH Kamavalstoet op zondag A. Opening stoet 1. Aalsterse Gilles 2. Feestcomité 3. Aalsterse reuzen en Ros Ballatum 4. Prins Karnaval 5. Keizer Karnaval B. Muziekmaatschappij met losse groepen 6. Concordia et Docilitas Herdersem C. Kleine groepen 7. De Sjiepeeren 8. Zwetzat 9. Spaagsel 10. Woineg inspiroasje 11. Peist ter't eir van 12. Pagadetten 13. Ons maa moesn't isj weiten 14. Lossendeirdeveirdeirdeir 15. Kwetn'ni 16. Iksel 17. De Makaberkes 18. Zonder eir goget oeik 19. Klasjnat 20. De Zwiejtollekes 21. E-reejt 22. De Steijnzoel'n 23. De Kammerotjes 24. Van 't ien komt 't ander 25. Kest 26. Fleis 27. Roeidsel 28. De Marcoentjes 29. Allei-Joep 30. Zient weir gont iensj probeiren 31. De Dompeleers Vriet Muziekmaatschappij met losse groepen Fanfare Sint Cecilia Burst Apotheose kleine groepen Pertotal Korosje Noig g'ambeteird en vriejt gezjeneird De Zieke zjieratten en Twiekierenniet D'Onderkroipers De Blaa biskoppen De Moikes De Sjatrellen Aaft Ons Vast Muziekmaatschappij met losse groepen Koninklijke Scoutsharmonie St. Leo Brugge Grote groepen Pretensje De Bierschelkes Graaleken Dest Boival De Voortkapoenen De Toisers D'Okkosjeprotten De Schoimers Kartasj De Tettemoesjen Sjik De Toerenbijoekes De Schamoeillekrabbers Eirg De Destereers De Matotten De Lodderoeigen Lotjonslos Schiefregt'oever De Popollekes De Vettegords Kaloesj Krejeis 't Es dik in de sakosj 't Is na of noeit.

De Voorpost | 1989 | | pagina 3