Wie veeleisend is voor z'n wagen moet dat ook zijn voor het onderhoud. ROMEIN - Eendrachtstraat 4 - 9300 AALST - Tel.053/212724 Als je écht wilt rijden. ENKELE MIJLPALEN IN DE (OFFICIËLE) ORGANISATIE VAN HET AALSTERSE CARNAVAL III III III III III III III III III r frivi hi in ill r-i WW feS'i .^eOE/fcy vitolJ5e^ 8 - Vastelauvedgazet 1.2/89 P titles ROM EIN is met alleen een door en door overtu igd BMW verdeler, maar beschikt ook over de meest gesofistikeerde technische precisie-uitrusting. I n z'n schitterende toonzalen presenteert hij u alle BMW modellen. Wie écht wil rijden, mag deze unieke gelegenheid niet missen: bij ROMEIN staan alle BMW 3 serie modellen glimmend op u te wachten voor een vrijblijvende proefrit. Bovendien biedt ROMEIN, bij aankoop, een uitzonder lijke overnameprijs en geniet u van bijzondere condities, te lang om hier op te sommen. Onderhoud gebeurt bij ROMEIN steeds door toptech- nici, oorspronkelijke wisselstukken zijn permanent voorradig, een aparte carrosserie-afdeling evenals een super moderne spuitinstallatie staan ter beschikking van uw BMW, zodat die steeds in topconditie blijft. ROMEIN gaat nog verder en stelt u een vervangings wagen voor bij langere herstel- of onderhoudsbeurten. Kortom de échte vakbekwaamheid van een échte BMW verdeler. Komt u gerust eens langs. Met dit plannetje vindt u ons gemakkelijk. U bent van harte welkom. 1920: Het allereerste Stedelijk Feestcomité komt tot stand; hierin zijn alle politieke partijen vertegenwoordigd alsook representieve figuren uit de toneel-, muziek- en kunstwereld. 1923: De eerste officiële georganiseerde Carnavalstoet trekt door de straten von onze stad, voorafgegaan door de heren Alfred Kelders, Felix Dedoone en Gustaaf De Stobbeleir, respectievelijk voorzitter, secretaris en schatbe waarder van het comité. 1925: De Aalsterse Camavalviering komt reeds voor het eerst op de helling te staan door de kleingeestige visie van het toenmalig stadsbestuur dat meende dat de Cavalcade maar moest afgeschaft worden en het maskeren gestraft, omdat er te veel de draak gestoken werd met de gemeen teraadsleden Donk zij het krochtig gemotiveerd optreden van Alfred Kelders en zijn comité kon op de valreep (amper 3 dagen voor Carnaval) deze fatale beslissing ongedoan gemaakt worden. 1927: De kunstenoar Gustaaf Van Der Meersch krijgt van het Feestcomité opdrocht een reus en een reuzin te boetseren naar een ontwerp van Jan Van Mulders 1932: Twee nieuwe reuzenfiguren doen hun intrede in onze Cavalcade, nl.: de koddige legendarische Majoor Cans en de Kot, symbool van de gelijknamige stadswijk. 1939: De laatste vooroorlogse stoet trekt door de stad. Gezien de Duitse bezetting ligt de Camavalviering voor vijf 1946: Aalst is de eerste stad in 't land die na de oorlog opnieuw een Carnavalstoet organiseert. - Het is ook de eerste maal sinds zijn ontstaan dat de stoet als gevolg van de zeer barre weersomstandigheden een week uitgesteld wordt 1950: Ons reuzenpoar dat sinds hun geboorte in 1927 tot nu toe naamloos en in zonde hodden samengehokt, treden plechtig met elkoar in het huwelijk en worden gekerstend met de namen van de geschiedkundige figuren Iwein en Lauretta. - Alfred Kelders wordt voor zijn uitzonderlijke verdiensten benoemd tot ereburger van de stad Aolst. 1951: Antoinette De Deken, wordt verkozen als eerste Kantinnière van de Oude Garde. - Deze verkiezing is nu aan zijn 37ste uitgave toe. 1952: Poging tot het schaken van het Dendermondse Ros Beiaard Door het vroegtijdig uitlekken van de plannen van het Aalsters paardecomité mislukt deze opzet 1953: De eerste Aalsterse Camavalprins, in de persoon van Robert Renoncourt wordt door Burgemeester Oscar De Bunne aangesteld. - Het Aalsterse Reuzenpoord 'verschijnt voor de eerste moal in onze stoet en krijgt in de volksmond de blijvende benaming: Ros Balatum. 1954: In de zaal Madeion heeft voor het eerst een werkelijke prinsenverkiezing plaats Frans De Boitselier (Franky) haalt het van Albert Verbestel, onze bekende Ajuinboer. 1955: De Aalsterse carnavalgroepen krijgen de allure van i Het Stedelijk Feestcomité voor de periode 1959-1965. In het midden Karei De Naeyer, prins karnaval 1961 tussen burgemeester Frans Blanckaert en comitévoorzitter Gilbert Claus (schepen). Verder herkennen wij Walter Van Herreweghe (feestbestuurder), Pol De Paepe, Hector Rombout, Camiel Bogaert, Fons Singelijn. Henri Van der Veken, Gaston Van den Hauwe, Albert Waegemans (raadslid), Kamiel Van Geert, Frans Wauters, Jules Boelens, Gust De Man, Lucien Van Sinaye (schepen), Benoni Ringoir (schepen), Gaston Van den Bede (raadslid), Henri Van de Perre (secretaris-penningmeester), Victor Steenhaut en Evariste Beeckman. Frans Wauters, gevierd kartoenist en humorist, dienstdoende voorzitter van het Aalsters feestkomitee. onze huidige komische groepen en doen elk hun intrede in onze stoet de Sloebers met hun «Intervapeur» en de Lachers met hun «Opera Komiek. 1956: Alfred Kelders, de «Vader van het Aalsterse Camo- val» overlijdt in de ouderdom van 82 joar. - Frans De Boitselier, driemaal verkozen als prins, wordt Keizer Car naval. 1957: Een nieuw reuzenpaar van de hand van Mare De Bruyn doet zijn intrede in onze Cornavolstoet. - In dit jaar komt ook een eerste Carnaval verbond tot stand onder het voorzitterschap van Marcel De Bisschop. 1960: Onder het voorzitterschap van de schepen van openbare werken Gilbert Claus wordt een nieuw feestcomi té aangesteld met Marcel De Bisschop als feestleider - Dit comité voert enkele gelukkige vernieuwingen in; een Drie koningenfeest - een ajuinworp en de Verbranding van Carnaval. - Dit jaar wordt ook Prins Alexander als speciale genodigde verwelkomd. 1961: Walter Van Herreweghe, wordt aangesteld als Feestbestuurder in vervanging van Marcel De Bisschop die te zeer in beslag is genomen door politieke activiteiten. - Aalst kiest zijn eerste Textielprinses; deze verkiezing was de oanzet van een jarenlange verkiezing van een Bloemen- fee. De verkiezing van Prins Carnaval die tot nu toe georganiseerd werd door het Verbond van de Vaderlandse verenigingen komt in de handen van het stodsbestuur en het Stedelijk Feestcomité. De eerste officiële Prins Carna val wordt Karei De Nayer. 1969: Kamiel Sergant wordt aangesteld als Keizer Carna val als beloning voor zijn uitzonderlijke verdiensten in opvolging van de inmiddels overleden Frons De Boitselier, 1970: Een afvaardiging van het Comavolverbond onder leiding van Kamiel Sergant wordt ontvangen door het Stedelijk Feestcomité. Er wordt een eisenpakket voorge legd dot grotendeels wordt ingewilligd. 1971: Fons Singelijn wordt verkozen als Voorzitter van het Stedelijk Feestcomité - Door het Carnavalverbond komt een grote protestactie op gang gericht tegen het stadsbestuur betreffende de verkoop van de werkhallen in Schoolstraat waar de meeste groepen een onderkomen hadden. Het fomeuze manifest «Hieren t'es toid. wordt overol verspreid. 1972: De Prinsencoemere wordt gesticht. Stmon D'Hondt zal ols Deken-voorzitter fungeren. 1974: De autoloze zondogen werpen een schaduw over de komende Camavaldagen. - Burgemeester Bisschop bekomt van minister Chabert de bevestiging dot 24 fe bruari geen autoloze zondag zou worden en dat Karnaval in normale omstandigheden zal kunnen doorgaan. 1976: Dit jaar wordt gekenmerkt door het plotse overlijden van Fons Singelijn. Hij wordt als voorzitter van het Stedelijk Feestcomité opgevolgd door de huidige schepen André Doorns. 1977: Frans Wauters volgt André Doorns op ols voorzitter van het Stedelijk Feestcomité voor een komende zesjaar- lijkse ambtsperiode. - Grote spanning tussen het comité en het AKV in verbond met het bouwen van de prinsen wagen. 1978: De Aalsterse Carnavalstoet trekt jubilerend voor de 50* maal door ónze stad. - Aalst wordt de eer toebedeeld de Koning en de Koningin te mogen verwelkomen ter dier gelegenheid. Het Stedelijk Feestcomité na ruggespraak met het AKV beslist dot de groepen niet meer de stad uitmogen. 1979: Onder politieke druk beslist het comité het regle ment te wijzigen en het verbod van deelname oon andere Comovaloptochten ongedoan te maken. Dit heeft het gevolg dat Komiel Sergant zijn ontslag indient als voorzit ter van het AKV. 1981De spanning tussen de voorstanders van het volkse Carnaval en de verdedigers van de pluimenmentaliteit bereikt een hoogtepunt en gaat naar een Carnavaldebat «leder zijn waarheid» 1983: Er komt terug zoals vroeger een schepenvoorzitter in het feestcomité in de persoon van Juliaon Vinck. - Albert Cornand wordt Feestleider. 1986-1987: Albert Cornand geeft de indruk te zullen afhaken althans volgens verschillende berichten maar officieel is er nog niets bekend. Zijn ontslagbrief zal naor alle waarschijnlijkheid nog altijd veilig opgeborgen zitten in de sacoche van schepen De Maght. 1987: Het feestcomité brengt de wisseltrofee «Fons Sin- gelyn» in voege. Deze trofee zal toegekend worden aan de kamavalgroep die in de kategorie de eerste prijs haalt. 1988: Jubileumjaar. Voor de zestigste moal trekt onze kamavalstoet door de straten van onze stad. Deze gebeur tenis komt rechtstreeks op T.V. De stoet staat in het teken van de «Voil Jeonet» die ols het ware een wedergeboorte ondergaat. Frons Wauters

De Voorpost | 1989 | | pagina 40