KARNAVALPRIJS 1989 Nu nog betere voorwaarden Willy VAN MOSSEVELDE Garage RAES nieuwe lente- en zomerkollektie Vasteloaved in Oilsjt Praten aan tafel met Keizer Kamiel Sergant T> Prijs Kattestraat 79 AALST Gracienne Van Nieuwenborgh: Leve de Aaisterse spirit Ook steeds de laatste nieuwigheden! uw reiskonsulent geeft U «gouden» raad REIZEN Vlaanderenstraat 11 9300 AALST Tel. 053/77.45.02 vergunning Cat. A 1405-IATA DE VOORDOST Het weekblad De Voorpost organiseert op Vrijdag 24 februari in het Vredeshuis, Esplanadestraat AALST DE VOORPOST 10.000 fr. ingeschreven groepen en 5.000 fr. niet-ingeschreven groepen Vastelauvedgazet - 1.2.'89 - 11 Uw speciaalzaak van - ondergoed, slaapkleding joggings - handdoeken kousen - babykleding tot 4 jaar - allerlei handwerken mouton van Bij uw hoofdverdeler groot-Aalst: 15 jaar ervaring Geraardsbergsesteenweg 47 EREMBODEGEM-AALST Tel. 053-70.20.03 kleedtzich niet, maar ge niet intens mee: langsheen de omloop van de stoet of in de cafés, waar ze met pretlichtjes in de ogen en een goeie safir - terwijl het nog kan - in de hand, het gewemel en de unieke car navalkolder bekijken en beluisteren. Dan zijn er die denken dat ze 't hebben, maar die door brutale platvloersheid be wijzen dat de échte carna valspirit aan hen voorbijge gaan is. Want de échte car- navalist spot zonder te krenken, balanceert mees terlijk op de grens tussen wat kan en wat niet, goo chelt met gevatte woord spelingen, overdrijvingen en tegenstellingen die sa- I Schrijf iets over carnaval, lassen, plakken, schilde- le snuifje: het peper en zout men de oilsjterse carnaval- vroegen ze. Maar hoe kan ren, maken maquettes, ont- van onze stoet. humor kenschetsen. Hij zet I je in godsnaam schrijven werpen kostuums, naaien Nog anderen piekeren zich zijn voeten niet IN de over iets dat zich niet uit- die nog zelf ook, om dan in rot om dat echt carnavales- «plat», hij danst op het I leggen laat. Carnavalisten het spetterend spektakel dat ke kostuum te vinden: gie- randje ervan. weten het, hebben het, onze stoet is, hun kriebel ne «sjikei», maar kleurrijk En er zijn er die hem he- maar wat is het dan wel? over te dragen op de toe- en met die accessoires «die laas NIET hebben, de krie- Het is een soort kriebel die schouwers. z'op een ander niejen bel. Ze vinden het maar ergens zijn ontstaan vindt, Anderen krijgen hem een emmen». vulgair gewallebak al dat diep in de buik van elke paar dagen voor het groot gedoe. Maar geen nood: de carnavalist. evenement. Plotseling flitst En dan is er ook de Voil toeristische sector komt op De enen voelen hem al vrij de camavalgeest door hun Zjanet, met alles erop en die manier ook aan zijn j vlug en zetten kippegaas brein en ze hebben het: dat eraan, elk jaar opnieuw, trekken. Den echten oilsjte- naar hun hand, beeldhou- ene onevenaarbaar oilsjters maar altijd anders. neer, die blijft hier en die I wen in isomo, timmeren, idee, dat spottend, spiritue- Een laatste categorie «ver- voelt het weken vooraf: een tintelen van het carnaval- bloed bij elke nieuwe plaat die uitkomt, een versnelde hartslag bij het snuiven van de typische foorgeur, een emotionele krimp in de keel bij het bezoeken van de werkhallen waar zove- leri met «bloed, zweet en tranen» (en gelukkig ook met de nodige pret) aan 't zwoegen zijn om van Oilsjt weer dé carnavalstad bij uitstek te maken. En als dan de Gilles op kop van de stoet, de carna val letterlijk inluiden met hun bellen en het gestamp van de klompen overgedra gen wordt op het publiek, dan weten we het: eindelijk is HET feest begonnen in ons ienig Oilsjt. We komen elkaar wel tegen hier of daar, verenigd in hetzelfde lied. Oilsjt getj men hert gestoelen. Gracienne Van Nieuwenborgh Schepen v. Onderwijs, Cultuur en Toerisme Dorp 20, Moorsel kom onze Dames, denk nu reeds bekjjken aan uw komende kommumekleding Mini-trip Venetië, droomreis Kanarische Eilanden, Bali, Californië cruise Griekse eilanden... P-l-E-K-F-l-J-N VERZORGD Wie van alles op de hoogte wil wezen moet lezen Oilsjt viert weer karnaval. De Aalstenaar en karna val zijn twee begrippen die gewoon samengaan. Maandenlange voorbereidingen, op geen geld wordt er gekeken... Aalst zet de zotskap op. Spotter als hij is brengt de ajuin in de jaarlijkse kamavalstoet een satirisch overzicht van al wat er in de wereld rondom hem gebeurde. Je zal er Gorbat- sjov zien paraderen naast plaatselijke politici als Annie De Maght. Men beleeft de glorieperiode van een typisch Aalsters personage: de voil Jeanet. De straatkamaval doet weer zijn intrede. Met een bak bier in de kinderkoets gaat men zich anno 1989 weer amuseren. Een ander typisch Aalsters verschijnsel, het zgn. 'Verwijten' is volledig op de achtergrond verdwenen. Zou onze anonieme maatschappij ons zover gebracht hebben dat we mekaar onvoldoende kennen om iemands zaligheid te kunnen geven. Maar Oilsjt karnaval is niet alleen de stoet, de bals, het kaffeeken in en uitgaan... het is ook het kinderkamaval op de wijk Mijlbeek en dekenij Dorp Erembodegem en last but not least het bezoek aan de bejaardenhomes Sint Lieven Hoprank... Elke generatie viert mee. Elke Oilsjteneer voelt wat voor vasteloaved. En in de sfeer van leute en plezier is geen ruimte voor baldadigheden. Vernielingen, vandalisme... daar heeft de kamavalist laks aan. Drie dagen wil hij zich uitleven maar in een geest van verdraagzaamheid met respekt voor ieders goed en persoon. Ook nu met de 61c kamavalstoet zal Aalst een topdag beleven. Het weekende van 4 en 5 februari is dan ook een feestdag in de keizerlijke stede Aalst. JM Heyman Vier van onze lezers kunnen deze avond gratis bijwonen. Reserveer als de bliksem «De Voorpost» van 3 februari bij je krantenhandelaar. elke week alles over uw ploeg, uw wijk, het doen en laten van de streek

De Voorpost | 1989 | | pagina 41