OCMW-Raad verkozen zonder verrassing Davy en Isabelle jeugdprinsen van den Arend Aalst 2000: «Adviesraden niet betuttelen a.u.b.> Pastoor Janssen: Antonius en zijn varken 5.000 bezoekers en 771 honden Etienne Geerinckx ten grave gedragen E. Geerinckx en L. De Meyere gaan tafelen met burgemeester De Maght 6 - 27.1.1989-De Voorpost Aalst. Aan de inschrijvingstafel voorzitter Ernest Van Den Bossche (rechts zittend) e sekretaris Alfons Van Den Bossche (a) Vrijdag om 20 u. schuiven E. Geerinckx en L. De Meyere in restaurant Ter Linden aan de Oude Gentbaan 49, te Aalst hun stoel onder tafel. Zij zijn onze speciale gasten die het gesprek met de nieuwe Aalsterse burgemeester mevrouw Annie De Maght vanop de eerste rij zullen kunnen meemaken en natuurlijk ook hun zegje zullen krijgen. Beide heren zijn de winnaars van onze wedstrijd «Praten aan tafel met» waarbij elke maand in een ander restaurant in Aalst een bekende Aalstenaar wordt ondervraagd over zijn doen en laten. Men kan nog steeds inschrijven voor deze unieke avond op het nummer 053- 77.03.57. Het menu dat u wordt gepresenteerd is er een van de allerbeste en kost 1.375 fr., wijnen inbegrepen. We beginnen met het aperitief en daarna volgt een terrine van licht gekookte zalm en heilbot met een luchtige komkommersabayon. Lekker. Vervolgens serveert Ter Linden een mootje gepocheerde lotte op een groen bedje versierd met kleine kreeftjes en kaviaar. Om van te smullen. En dan: moeflonfilet in een winters jasje met bospaddestoeltjes met basilicum. Voor de fijnproevers dus. Na het taartje met frambozenbavarois en frambozencoulis, volgt er nog mokka met snoepschotel. Wat wil je nog meer. Een echte unieke avond dus. Onze volgende «Praten aan tafel met» zal plaatsvinden op het vredeshuis en dit keer is keizer Kamiel Sergant de gast. Het etentje heeft plaats op 24 februari en in de Voorpost van 3 februari leest u hoe u de winnaar kan zijn van onze gratis wedstrijd. JM Heyman Etienne was de zoon van industrieel Leon Gee rinckx en paarde aan orga nisatorisch talent zijn geën gageerde sociale bewogen heid. Die zou inderdaad reeds blijk van van in zijn jonge jaren in de scoutsbe weging waarvan hij de eer ste distriktskommissaris in de Denderregio zou wor den. Tot aan zijn dood blijven de scoutsidealen hem inderdaad bij. Ook tijdens wereldoolog II waarin zijn broeder Jac ques de dood vindt als pa rachutist weet hij jongeren tot scouting te brengen. Professioneel is hij ge boeid door de verzeke- ringssektor en als globe trotter door reizen. Dat zal zich dan vertalen o.a. in het stichten van een ver zekeringsmaatschappij en het oprichten van een reis bureau. Ook in heel wat beroepsorganisaties was Etienne Geerinckx aktief en hij werd o.m. onder voorzitter van de Kamer van Koophandel Aalst en Gewest, rechter aan de handelsrechtbanken Aalst, Dendermonde en Sint-Niklaas en vertegen woordigde ons land in de Studiekommissie voor Be roepsvorming in de Euro pese Gemeenschap. Als oorlogsvrijwilliger en ge wapend weerstander werd hij vereremerkt met tal van Belgische doch ook Engelse, Poolse, en Ame rikaanse onderscheidingen aan de Universiteit van Treviso ontving hij het doctoraat honoris causa. Van Rotary Club Aalst was hij medestichter en past-president, van de Ae- roklub Aalst ondervoorzit ter en van Caritas Catholi- ca beheerder. Als lid van de Internationale Opzoe- kingsdienst der Imkers Lede. Frank De Swaef en Anja Van Der Stuyft zijn de Leedse jeugdprinsen (a) De avond voor de verkie zing van de echte prins van den Arend werd overge gaan tot de verkiezingen der jeugdprinsen. De 6- jarige Davy Van Biesen uit de Bergemeersestraat was de enige kandidaat voor de titel van jeugd prins en hij kreeg die dan ook zonder slag of stoot. Hij bracht wel met het overbekende «Mexico» het talrijk opgekomen pu bliek in vervoering. Isabel le De Vleeshauwer uit de Jan De Windstraat werd jeugdprinses en zij is 12 jaar. Zij presenteerde een pierrotnummer dat tot het beste behoorde wat we tot dusver hebben gezien. Voor de prinselijke titel, de echte dan, was er meer strijd. Daar waren immers drie kandidaten voor en de verkiezing duurde een flink eind in de kouwelijke nacht. De kandidaten zorgden voor een prima show die van jaar tot jaar meer verzorgd wordt. De heren kandidaat-prinsen hadden zich tot het uiter ste afgesloofd en maakten het de jury niet gemakke lijk. Glitterdekors, show elementen, danseressen, liedjes en ga zo maar door, alles werd gebruikt om in druk te maken. Maar bij de presentatie bleek dat Pascale Solome de te klop pen man zou worden. En die voorspelling werd ook bewaarheid. Luc I, de ca fébaas van den Belot kreeg 370 achter zijt naam, Pascal Solome haal de er 460 en Bart Neyrincl kreeg er 436. Pascal en Bart waren dui aan elkaar gewaagd et Luc die moest afhaken. Na hun presentatie volgde al; een tweede niet gemakke lijke opdracht. Een play back nummer en ook hier kreeg men een show vat de bovenste plank aange boden. Luc kreeg van de jury voor zijn playbackop- treden en met de 200 pun ten van de kaarten, punten die elke kandidaat kreeg, een totaal van 704 punten. Bart kreeg voor zijn play backnummer maar 189 punten en opgeteld bij de 200 punten van de kaarten en de 436 van de eerste ronde haalde hij er in to taal 820. Pascal dan mei 460 punten uit de eerste ronde gekomen met 200 punten van de kaarten, moest er dus nog ten min ste 180 halen om de titel binnen te rijven. Hij kreeg voor zijn playbacknummei 192 punten en totalizeerde er dus 852. Genoeg voor de titel van prins, titel die hij ten volle verdiende. Bi; zijn aanstelling kwam een teleurgestelde Bart Ney- rinckx niet meer opdagen. Spijtig, verliezen kan in derdaad moeilijk zijn, maar ook in de karnaval- middens moet men spor-, tief kunnen zijn en blijven JM Heymai Nu Dolores Baita de eer ste drie jaar geen gemeen teraadslidmandaat meer bekleedt, wendde men zich via een open brief namens «Aalst 2000» tot het stadsbestuur in ver band met de agenda van de jongste gemeenteraads zitting. Ze vroeg duidelijk de modelstatuten voor de adviesraden niet goed te keuren vermits, behou dens het voorzitterschap dat niet meer door een lid van het college zal worden waargenomen, «het voor stel zal leiden naar nieu we, gesloten, bevoogde en weinig demokratrische ad viesverlening». Reeds vaak werd inderdaad ge wezen op de ondemokrati- sche en partijpolitieke sa menstelling van adviesra den». Geïnteresseerde bur gers hebben geen inspraak bij adviesverstrekking. De adviesraden behandelen telkens elk één deelfacet van een soms kompleks problematiek en in de sta tuten komt geen enkele zin voor waarbij het stads bestuur zich zou verbinden de adviesraad minstens te raadplegen. Aalst 2000 gaat verder al lerminst akkoord met het meerderheid tegen min derheidssysteem waarbij de adviesraad moet sa mengesteld worden pro portioneel als afspiegeling van de samenstelling vat de gemeenteraad. Even min kan Aalst 2000 zid verzoenen met het feit da! voorzitters, ondervoorzit ters en sekretarissen var adviesraden door het kol lege zullen worden aange duid. Advies verlenen moet dui delijk iets anders zijn dar in de vaste greep van hé stadsbestuur zitten dat on rechtstreeks meebepaali welk soort advies zot moeten verleend worden. «Waarvoor is men bang?» wordt in de open brief ge vraagd. LH Voor de reeds tweeëntwintig ste keer vierde Essene, meer bepaald de Gilde van Sint- Antonius, haar patroonsheili ge. Een uiting van ware volks- devitie gekoppeld aan een Breugheliaansc folkloristisch gebeuren. Een Sint-Antonius die als een asceet de woestijn in trok doch nu in de kerk van pastoor Janssen de vele offer gaven aan zijn voeten zag zit ten en liggen. O.m. een var ken dat in zijn eng hok onder de preekstoel zich af en toe liet horen doch konitnu deed rieken. In aanwezigheid van honderden Affligemmers en bedevaarders, maar ook van een aantal vroege wandelaars van de Vlaamse Wandelaars- bond Affligem. Onder de vele offergaven uiteraard varkens koppen maar tevens bóeren- pensen, broden, vlaaien, taar ten rijstpap tot zelfs hutsepot. Een Breugheliaanse eetfestijn dat zich na de middag zou herhalen in De Montil. Het werd een eucharistievie ring met alles derop en der- aan. Niet alleen een eivolle kerk waaraan het lenteweer- Btje wellicht niet vreemd was maar tevens een volkspastoor in prima konditie die handig de kwispel hanteerde maar nog handiger de gevoelige snaren van zijn parochianen en bedevaarders con brio be speelde. De «suisse» zorgde voor eerbied in Gods huis, het Sint-Martinuszangkoor uit Asse voor Gregoriaanse ge zangen, de lezingen bezongen de heilige Antonius en pas toor Janssen bleek vol appe tijt te zijn als hij van op de kansel de vele offergaven goedschiks in ogenschouw nam. Hij kon meedelen dat de opbrengst van deze festivi teit ten goede zou komen aan een Essense missiezuster. Uiteraard ontbrak evenrail het Sint-Antoniusbroodj( voor de honderden die aan schoven voorgang. Dat eet pastoor na zijn preek op eer. spontaan luid applaus werd getrakteerd moge een gewiji zijn dat Essene het met pas toor Janssens optimaal heeft getroffen. Na de mis werden bij de kerk de vele offergaven per opbod aan de man (vrouw) gebracht door de zorgen van ondet meer Rik De Bolle en oproe per Sus. Stuk voor stuk haal den deze gaven een veel hoge re prijs dan de normale han delswaard. Het origineel Sint- Antoniusbedevaartvaantje kende eveneens veel bijval. Een volkse viering die Essene aan zijn patroonsheilige ver plicht is. LB Op de door de wet verplichte derde maandag na de installatievergadering, verleden maandag dus, verkoos de Aalsterse gemeenteraad de leden van de OCMW-raad die op 1 april in funktie zal treden en onder zgn leden de voorzitter zal verkiezen. Dat wordt volgens de vooruit zichten Eddy Dierickx uit Hofstade die nu nog als gemeenteraadslid voor de SP zetelt. Aalst. Een Honds gevalin de Keizershallen (a) De elfde KVN-show lokte massale belangstelling ver leden zondag in de Aals terse Keizershallen. Uit de toegangstickets kon wor den afgeleid dat zowat 5.000 bezoekers kwamen opdagen. Ook uit Neder land, Luxemburg, Duits land en enkele uit Enge land. Een parkeerplaatsje vinden was dan ook een hele heksentoer. Niet in het minst wegens de reeds met foorwagens vol staan de parkeerpleinen. Tot op de Parklaan en de Bethu- nelaan was geen enkele plaats meer te vinden. Toch was het aantal ten toongestelde honden enigszins afgezwakt. Nu eens geen 1000 doch «slechts» 771 viervoeters van alle mogelijke rassen en formaten. Zelfs honden die niet kunnen blaffen en als primeur voor België een Turkse hier nog nooit eerder gezien exemplaar: de Anatolische Karabash. De hele dag lang werden de honden vertroeteld, ge kamd, bespoten, gevoed door hun «meester(es)» die van geen wijken wil den weten. De Kynologi- sche Vereniging Nievelka- pel Meldert kende een steile opgang. Tien jaar terug eerder bescheiden van start gegaan onder im puls van Ernest Van den Broeck werd eerst te Mel dert tentoongesteld na de hondenzegening aan de Meldertse Rochuskapel. De groei was echter der mate dat moest uitgewe ken worden naar de Kei zershallen of naar het Af- fligems Bellekouterkom- pleks. Oorzaak van de mindere opkomst van hon den was het samenvallen met een grandiose show in het Nederlandse Eindho ven omdat Aalst zijn da tum had moeten vervroe gen wegens onbeschik- baarheid van de Keizers hallen op de gewenste datum. De uitslag Hopkeizer werd een Hus ky gevolgd door een zwar te poedel. Een bearded collie werd hopkeizerin gevolgd door een Yorkshire. Beste koppel was een paar Westighland white terriers en bij de groepen scoorde de Alaska Maiamutte hoogst. De Grote Prijs Ba ron Coppens - d'Eecken- brugghe ging naar een Spagneul Breton. LH De verkiezing gebeurde zoals de wet voorschrijft in openbare vergadering maar dan wel geheim. In een aantal gemeenten ge beurde dit zelfs in opge stelde kieshokjes. In Aalst verliep het heel wat een voudiger ook al duurde het lang. Er was geen en kel incident te betreuren tenware dat een paar gla zen er per ongeluk moes ten aan geloven. De ver wachte personen werden allen verkozen. Eén eige naardigheid wel. Vermits de door de Vrije Demo- kraten voorgestelde kandi daat Jos Blommaert nog steeds officieel geen be richt kreeg van goedkeu ring van zijn ontslagname als rechter werd (in af wachting) zijn echtgenote verkozen, Christiane Wéry. 24 stemmen noodzakelijk OCMW-raadsleden ver kiezen is een ingewikkelde zaak. In sommige deelge meenten waar niet ieder raadslid gewoon was met «papieren» om te gaan werden wel eens vergissin gen begaan. Het is inder daad zo dat elk gemeen teraadslid beschikt over acht stembrieven waarop alle namen van kandidaten (ook opvolgers) voorko men. Met de praktische uitvoering, het toe- en na zicht en het tellen werden naast sekretaris Roger Schampheleer de jongste twee gemeenteraadsleden belast: Ilse Uyttersprot en Luc Willems. Om verkozen te zijn had men de stemmen van drie raadsleden nodig, dus 24 stemmen. CVP, SP en PW beschikken elk over elf leden en dus 88 stem men. Goed voor 3 x 24 dus drie mandaten met een overschot van 88 - 72 16. De VU heeft met 4 raads leden 32 stemmen en dus een rest van 8 en de Vrije Demokraten hebben met drie raadsleden juist vol doende om zonder ie mands hulp de eigenkandi daat te verkiezen. Met één raadslid valt Agalev buiten de prijzen. Dat er juist geteld acht blanco stem brieven waren is in deze kontekst betekenisvol. SP en PW verdeelden zich een vierde halftijds mandaat door hun stem men samen te voegen tot 32 waarbij er dan wel 8 verloren gaan. PW en VU deden hetzelfde met juist voldoende (24) voor een supplementair man daat. Het is aan de par tijen om zelf uit te kienen wie wanneer wie zal opvol gen voor een tweede halve termijn. Verkozenen CVP: Jozef De Smedt (Aalst) 24 stemmen, Jan Van Den Heuvel (Erem- bodegem) 24 stemmen, Elisa Blanckaert-Bour- geois die na het operatio neel worden van het Siese- gem-ziekenhuis wordt af gelost door mw. Ghee- raerdts-Monfils en Hubert Van den Broeck (Erembo- degem) die na drie jaar Frans Jansegers (Herder- sem) van de VU als opvol ger krijgt. Alle CVP-ers kregen 24 stemmen. SP: Eddy Dierickx (Hof- stade), Daisy Van Gheyt (Nieuwerkerken), Patrick Jacobs (Erembodegem), Yannick Van der Speeten vervult de laatste drie jaar van het vierde PW-man- daat. De SP-ers kregen elk 25 stemmen. PW: Wilfried Van Herre- weghe (Gijzegem), Mauri ce Heireman (Moorsel), Frans Daeleman (Aalst) en Alois Adriaenssens die zal opgevolgd worden door SP-lid Van Gheyt. Alle PW-ers kregen 25 stemmen. VU: Frank Scheirling (Erembodegem-Terj oden) met 24 stemmen. Frans Jansegers (Herdersem) zal de tweede termijn zetelen. VD: Christiane Wéry, echtgenote Jos Blommaert (Aalst), 25 stemmen. Alle kandidaten van de meer derheid kregen 11 11 3 stemmen, samen 25. Die van CVP en VU kregen er 24. 41' gemeenteraadslid Bij het begin van de zitting werd Jos Van Landuyt na mens de Vrije Demokra ten beëdigd en geïnstalleerd als gemeenteraadslid. Als ontslagnemend rechter kon hij bij de installatie vergadering nog niet zete len omdat zijn ontslag nog niet door de koning aan vaard was. Nu was dat wel het geval. Jos Van Lan duyt wordt dan meteen fraktieleider van de VD. LH Ekonomische Dienst en Kamer van Koophandel naar Kasteel Terlinden Aalst. Een schaap hondop de KVN show (a) Onder grote belangstelling nam Aalst verleden zaterdag afscheid van Etienne Geerinckx in de dekenale Sint- Martinuskerk. Geboren te Aalst op 9 mei 1911 overleed hij in de O.L.V. Kliniek op dinsdag 17 januari gesterkt door het Sakrament der zieken. realiseerde hij twee films «Bijenteelt in Vlaande ren» en «Danses vitales dans la ruche». Kasteel Terlinden Aan de Square Jacques Geerinckx, gedood na een dropping bogen het Luxemburgs dorpje Soy in mei 1943 als inlichtingsa gent, woonde het gezin Etienne Geerinckx tot 6 juni 1978. In 1965 had hij het eigenlijk domein reeds verkocht aan NV Etrimo en het kasteel werd eigen dom van de stad in 1968. Tot hiertoe was het ge bruik van dit kasteel met zijn vele mogelijkheden eerder sporadisch. Al eens een receptie, een prijsuit reiking, een studiedag of een barbecue in de omrin gende tuinen. De tuinen werden wel tijdens vorige bestuursperiode openge steld voor het publiek en onder meer de pétanque- klub vond er een degelijk onderkomen. Eerlang na de realisatie van de noodzakelijke aan passingen zal Kasteel Ter- linden gebruikt worden als huisvesting voor de stads diensten Ekonomische Za ken die aan het Keizerlijk Plein als te klein behuisd zijn en tevens dienen als vestiging voor de Kamer van Koophandel Aalst en Gewest. Er kan inderdaad voldoende kantoorruimte gekreëerd worden en de «ridderzaal» is een prach tig decorum voor studieda gen saminaries of recep ties. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 6