Handiger Kompleter Goedkoper FaM]j ^ekelijksV 50.000 ff Elektriciteit: een energie voor veelzijdig komtort Intercom zet licht op groen voor goene verkeerssignalizatie Intercom schakelt over naar autematisch netbeheer te winnen!^ 7 dagen 27 TV-programma's op zak. Met de laatste programma-wijzigingen PLUS«Pak de Poen»wekelijks 50.000 fr. cash Alle films van de week in een handig overzicht Drie kruiswoordraadsels En dat alles voor 20 fr! 10 - 3.2.1989 - De Voorpost - vcitfow lvW0C8M»**s Zo kan er een kruispunt uitzien, veilig tot en met het rood of groen is. Een microcomputer die instaat voor de besturing, radar- detektietoestellen die aftasten of er een auto aankomt of het verkeer voor de voetganger rege len, de afstandsbediening voor de hulpdiensten enz. Intercom heeft ze allemaal zo deskundig en fijn uitge dokterd dat ze eigenlijk in elke gemeente onmiddel lijk een plaats zouden moeten krijgen. En dat is nog niet het einde, want voor de nabije toekomst wacht de afstandsbewa king en -besturing van de kruispuntsignalizatie, een systeem dat in bepaalde Franse dorpen al ingang heeft gevonden en schit terende resultaten ople vert. Zoveel is duidelijk: elektriciteit is een energievorm die heel wat mogelijkheden toelaat en in de sfeervolle zalen van het Hof Ter Sig in Lebbeke werd door Intergem ten overstaan van de elektriciteitsspecialisten van Aalst en Dendermonde uiteen gezet welke voordelen deze ener gievorm oplevert en welke speciale akties Intergem in de komende maanden gaat voeren. We moeten niet verwijzen genieten en een kombina- naar de vele voordelen van tie van beide mogelijk- elektriciteit zoals de ge- heden, makkelijke energieleve- Voor de nieuwbouwers ring, de veiligheid, de na- doet Intergem een extra tuurvriendelijkheid en het inspanning. Onder meer komfort, die zijn genoeg- door de aansluitingsprijs zaam bekend. Het is een laag te houden voor de energiebron voor het hele elektrische verwarming, gezin die niet eens duur te Daarnaast is er de inmid- noemen is. Vele voordelen dels al genoegzaam beken- dus, ook al omdat de in- de affichewedstrijd waar- stallatie ervan eenvoudig bij elke maand een geluk- venv'a'rmingstoe- E)fe krijg^daiTeenwaarde- Lebbeke. Er viel heel wat te leren op de info-vergadering van Intergem (foto Piet Lebbeke. In Hof Ter Sig kwamen dit keer de elektriciteitsspecialisten luisteren naar de stellen hebben een zeer cheque van 5.000 fr ca- Hermans) nieuwe Intergem campagne (foto Piet Hermans) dekoratief uitzicht en pas- deau. Een andere campag- sen in elk interieur. ne richt zich tot hen die fort. Men heeft voor deze ze moeten verwarmen. Op het vlak van de ver- willen weten hoeveel ener- bestaande woningen een Wie een spaarkachel warming heeft men zelfs gie ze verbruiken en waar spaarkachel ter beschik- plaatst mag rekenen op de de keuze uit drie mogelijk- er ergens verliesposten zit- king die heel wat voorde- gratis plaatsing van een heden: de akkumulatie- ten. «Warmteverliesstudie len oplevert. Spaarkachels aangepaste nachtmeter, verwarming waarbij men met verbruiksraming» zijn de aangewezen oplos- Ook voor de bestaande de 's nachts opgestapelde heet dit en die studie kost sing voor vertrekken die woningen is er een affiche- energie overdag aan- geen frank. vrijwel doorlopend be- aktie. Wie een elektrische wendt, de direkte verwar- Voor de bestaande wonin- woond zijn, zeggen de spe- verwarming plaatst en de ming die de mogelijkheid gen is 1989 het ideale jaar cialisten. Men heeft ze in affiche aanbrengt op een openlaat om van een gun- om over te schakelen op alle modellen en maten, duidelijk zichtbare plaats stig nachtverbruiktatief te een toekomst gericht kom- berekend op de ruimte die wordt mogelijk de winnaar van een cheque ter waarde van 5.000 fr. Een winnaar per maand wordt uitge loot. En dan is er de spaar- boiler die 's nacht het wa ter verwarmt en het op slaat zodat het overdag ge bruiksklaar is. Voor nog meer warmwaterkomfort is er de voorkeurschake laar die zorgt voor een optimale verwarming van het water wanneer u dat wenst. Voor veelvuldig ge bruik van kleine hoeveel heden en voor hen die wei nig warm water verbrui ken bestaat er een handige oplossing en dat is een mi- niboiler van 10 of 15 liter onderaan in de keuken kast. Bovendien pikt men nog een extraatje van 1.000 fr in. Over al deze mogelijkhe den kan men steeds meer informatie krijgen op de klantenburo's van Inter gem, voor Aalst is dat aan de Tragel 8 en voor Den dermonde aan de Grote Markt 19. Verkeerstechnologie ten dienste van de mens, dat is de slogan waarmee Intercom naar de gemeentebesturen zal toestappen om de nieuwe verkeerssignalizatie die men heeft ontworpen in een totaal pakket aan te bieden. Een totaalpakket waarin men niet alleen de voorstudie, de uitvoering, maar ook het dagelijks toezicht en zelfs het onderhoud samenbrengt en dat is een service die nie mand anders kan bieden. Intercom heeft voor het Dat Intercom met een der- ontwerpen van deze ver- gelijk projekt uitpakt is keerssignalizatie een be- niet zo verwonderlijk, roep gedaan op zijn spe- Men heeft immers de be- cialisten die werkelijk het kwame mensen om iets onderste uit de kan heb- dergelijks tc ontwerpen, ben gehaald. Computerge- men heeft de ervaring met stuurde verkeerslichten, de sektor en met alles wat oversteekplaatsen die met elektriciteit te maken voorzien zijn van spits- heeft en bovendien nie- technologie en trage over- mand kent beter de geva- stekers de kans bieden om ren die er op de weg zijn veilig de overkant te berei- dan de mensen van Inter- ken, de prioriteitsregeling com die elke dag van het die maakt dat hulp- jaar met hun voertuig in diensten zelf voor een vei- een groot deel van Vlaan- lig kruispunt kunnen zor- deren en ook in Wallonië gen vanuit hun wagen, een druk doende zijn. Het versie nieuwe verkeers- plaatsen van verkeerssig- borden die reageren naar- nalizatie is op de koop toe gelang de lichtsterkte en geen nieuwe service, maar dus de veiligheid in de het totaalpakket dat men hand werken. En nog een aanbiedt, dat is wel een stap verder voorwaarts de nieuwigheid. Een belang- afstandsbewaking en -be- rijk nieuw element in de sturen van kruispuntsigna- aanpak van de verkeers- lizatie. Het kan allemaal signalizatie is het samen- en dat werd door Intercom werkingsverband in de ge- ook gedemonstreerd tij- mengde interkommunale. dens de jaarlijkse persdag. Door een inter-gemeen- Nu bij uw dagbladverkoper ffi 2 telijke samenwerking via de interkommunale wil men komen tot een meer gebundelde opdracht. In tercom garandeert een 24 uur op 24 uur service en dat is iets wat niemand anders kan leveren. Bo vendien zijn de «groene wagentjes» van Intercom dagelijks op de baan en kunnen zij bij elk defekt onmiddellijk ingrijpen. Ook de centrale post in schakelen die eventueel computergestuurd het de fekt kan opsporen en her stellen. Veiligheid eerst Men is uitgegaan van het goede gegeven dat de vei ligheid boven alles moet staan. Vandaar dat Inter com duidelijk zichtbare verkeersborden heeft ont worpen, als het moet ook verlicht volgens de aller nieuwste snufjes. De drie kleurige verkeerslichten krijgen een aantal extra's mee, geen overbodige luk- se, maar levensnoodzake lijke uitrustingen. Zoals een herhaling van de lich ten op kijkhoogte van de autobestuurder zodat die niet langer in het zonlicht Verkeerslichten die bediend worden met radar, een moet turen om te zien of nieuwigheid die veel narigheid kan voorkomen. Hoe moet je in hemels naam een distributienet gespreid over 118 steden en gemeenten, met meer dan 600.000 klanten, be dienen zodat het vlekke loos en feilloos funktio- neert. Die vraag houdt In tercom al lange tijd bezig. Men heeft elk net op kaart gebracht, gedetailleerd en dat is dus prima, maar het probleem begint pas voor goed wanneer er werken worden uitgevoerd, netten worden omgelegd, kabines worden verplaatst, netten worden toegevoegd. Het wordt dan krabben en gommen, nieuwe kaarten tekenen en afdrukken ma ken. Een omslachtig werk. Dat gaat nu anders sedert de computer zijn intrede heeft gedaan. De bedoe ling is dat de meer dan 100.000 werkschema's die Intercom rijk is, stuk voor stuk in de computer wor den ingevoerd en eenmaal dat gedaan is het natuur lijk maar een koud kunstje om die schema's ten allen tijde op te vragen, aan te passen, bij te werken. Bestaan computers om grafische informatie te verwerken al langer, er was nog altijd zo iets als de enorme opvang van het werk dat op uitvoering wachtte. Rekening mee houdend dat een tekenaar gemiddeld twee plans per dag zou kunnen verwer ken, dan zou de hele ope ratie van het invoeren van al die schema's in de com puter liefst 250 manjaar in beslag nemen. Maar ook dat euvel is nu van d« baan. De tekencomputer heeft bij Intercom zijn in trede gedaan en sedert hij op 21 december van vorig jaar officieel werd in ge bruik genomen zijn er nu al de eerste plannen uitge rold. Mooi in vier kleuren door de plotter geprint en wat meer is, haarfijn gete kend en duidelijk lees baar. Een enorme verbe tering die later omgezet wordt in een enorme tijd winst. Kostenbesparend dus en ook dat is belang rijk. Het op kaart brengen van het hele net kan nu met de tekencomputer.

De Voorpost | 1989 | | pagina 10