Zes dagen Egypte in de Werf B KOPEN OF BOUWEN 6,5% tot 7,85% voor iedereen N.V. GOETHALS BAUWMANS De Voorpost - 3.2.1989 - 13 Luc Van Dorpe, nationaal voorzitter De Voorzitter en de leden van de Raad van Bestuur van het Centrum voor Middenstand en Nijverheid en inzonderheid van 2ijn zusterorganisatie het Ziekenfonds-Gezinszorg zijn geluk- log en fier te kunnen mededelen, dat, in het kader van de problemen omtrent ziekte- en invaliditeitsverzekering, hun Direkteur, Luc Van Dorpe, sedert 16 januari II. met éénpang- heid werd verkozen tot nationaal Voorzitter van de Landsbond van de Neutrale Mutualiteitsverbonden te Brussel. CVP-kongres Arrondissement Aalst kongresseert op zaterdag 11 februari in Parochiezaal Sint-Michael, Kloosterstraat te Sint-Lievens Houtem van 9.30 u. tot 16 u. Gastspreker is minister Leo Tindemans. Arendschool Kinderkarnaval in de Arendschool, Binnenstraat 308, op zaterdag 25 februari vanaf 14.30 u. in de feestzaal van de school. Baardegem Baardegem op bedevaart 4 maart: St.-Jozef Kapellen, Herman Wijns, priester Poppe. 19 maart: St. Jozef Leuven. 27 maart: 2 d. Lisieux. 22 april: Banneux N.D. 1 mei: Scherpenheuvel - Hasselt - Tongeren 13 mei: De Panne O.L. Vrouw van Fatima. 14 mei: Medjugorje - Joegoslavië 8 d. 27 mei: H. Rita, Kontich, Edegem - grot. 17 mei: Edingen - Halle - Lettelingen - Hoves 10 juni: Kevelaer, Duitsland 13 juni: De Panne O.L.Vrouw van Fatima. 2 tot 8 juli: 7 dagen Lourdes 15 tot 26 juli: Rome, Assisie, Loreto, Padua, P. Pio. 13 juli: De Panne O.L. Vrouw van Fatima 31 juli tot 12 augustus: Fatima - Lourdes. 13 augustus: De Panne, O.L.Vrouw van Fatima. 22 augustus: Chevremont, Banneux N.D. 13 september: De Panne O.L. Vrouw van Fatima. 16 september: Medjugorje - Joegoslavië. 23 september: Oostakker 56ste rozenkransbedevaart. 13 oktober: De Panne, O.L. Vrouw van Fatima. 16 oktober: Medjugorje - Joegoslavië. 6 november: Morlanwelz - Buis Seigneur Isaac - Berzee. 10 november: 3 dagen tours - Pellevoisin - Issoudun. 12 novembar: Tongerlo - Sierdus - Scherpenheuvel Afreis data's voor Parijs: Rue Du Bac N.D. des Victoires: 6 mei - 3 juni - 2 september - 7 oktober. Uitgebreid programma wordt u toegezonden op aanvraag. Luxe autocars: bar - W.C. - aircond. Inschrijven bij Auwelaert - Dierickx, Hoogstraat 93, Baar degem. Tel.: 052/35.02.08, liefst na 16 u. Bezlnningsnamiddag E.H. Van Lippevelde van Aalst Sint-Jozef leidt op asdag te 15 u. een bezinningsnamiddag in de parochiezaal met diamonta ge over Kamuchea (Cambodge), het projekt van Broederlijk Delen. 11.11.11 te Baardegem Baardegem schonk 25.905,5 fr. plus 4020 fr. van kaarten- en stickerverkoop. Parochieraad Op Aswoensdag te 20 u. parochieraad over kerststallen en - versiering, dekanale raad, welzijnszorg, Vredeseilanden, Da- miaanaktie, missie, kindermis, Broederlijk Delen, Dag van het Gezin, werkgroep parochiezaal, werkgroep jeugdlokalen, ver- bofdenwerking, Vonckviering Davidsfonds, inrichting Dorps plein. fotoboek en tentoonstelling. Aalst. De Lodderoeigen met allicht een van hun allermooiste kreaties (a) Aalst. Schief regt-oever druk doende (a) Ledenfeest BGJG-Erembodegem Zaterdag 11 februari 1989 om 16 uur in het Parochiehuis. Voor de allerkleinsten is er een speelhoekje voorzien met blokken, poppen enz. Voor de flinkere kapoentjes zorgen de BGJG-kinderoppassers. In hun kinderklub houden ze allerlei aktiviteiten in petto. Poppenkast 't Kapoentje zal groot en klein boeiend vermaken. Het afdelingsbestuur zorgt voor een algemene infostand over De Bond. De verschillende diensten van De Bond worden toegelicht. Nadien kan de hele Bondsfamilie genieten van een uitgebreid kaasassortiment, dit met een glaasje wijn of een lekker streekbiertje. Voor de kleinsten is een alternatief hapje voor zien. Een reuze gezelschapsspel met tombola zal de span ning tenslotte ten top doen stijgen. En natuurlijk is er nog ruimte voorzien voor een gezellig nababbeltje. Deelname: 200 fr. per persoon en 100 fr. per kind jonger dan 12 jaar. Informatie: W. Brems, Nieuwstraat 13, Erembodegem. Herdersem Plechtige kommunie Dit zal dit jaar plaatshebben op zondag 23 april, de vierde Just Nevest Groot dartstornooi georganiseerd door dartsklub «Just Ne vest» op zondag 26 februari in Soeteking met 250.000 fr. geldprijzen en trofeeën. Inschrijven van 13.30 u. tot 14.30 u. Telefonisch kan via 053/80.48.22. Begin te 15 u. 120/100 fr. Stappen Wandelklubvereniging «Kleine Kouter» wandelt zowat overal. Johny Huylebroeck is primus met 1684 km. A.s. zondag wordt deelgenomen aan de «Pannekoekentocht» met vertrek aan het Sint-Maartenskollege vanaf 9 u. voor afstanden van 7 tot 12 km. Nieuwerkerken Liniaal nodigt uit Vrijdag 3 februari '89 te 20 uur in zaal Volkskring, Dorpsplein, Nieuwerkerken: diamontage over Zuid-Engeland. Fredy De Schrijver toont zijn reisdia's over Zuid-Engeland en geeft uitleg. Toegang gratis. Duur van de voorstelling: 1 uur. Mogelijkheid tot nakaarten en gezellig samenzijn. zondag na Pasen. Kring 13+ Van vrijdag 10 tot en met zondag 12 februari gaat Kring 13 Erpe-Mere op weekend naar domein «De Populier» in Velzeke. Deze vormingsdagen worden degelijk voorbereid door de begelei ders. Erembodegem Kinderkarnaval Ingericht door Dekenij Dorp Erem bodegem Zaterdag 4 februari 14.00 uur: samenkomst op het Kerkplein. Nadien optocht door de straten van het Dorp, begeleid door de fanfare en een delegatie van Dekenij Dorp. 15.00 uur: ontvangst Feestkomitee Stad Aalst en Prins Karnaval Aalst in het Parochiehuis. Nadien kinderbal met Kris Warnings orgelist. Elk verkleed kind krijgt gratis een zakje met snoep, fruit en karnavalartikelen. Jaarlijkse koormls A Capellakoor Termuren Op zaterdag 4 februari te 18 uur in de O.L.-Vrouw Hemelvaarl- kerk zingt het A Capellakoor Termuren o.l.v. Marijke Coghe de 1 jaarlijkse koormis. Op het programma van K.S.A. St. Amandusbond Voetverzorging Op dinsdag 7 februari in het Parochiaal Centrum op het gebruikelijk uur. Geloof In het gezin Herdersem doet mee aan «Geloof in het Gezin» in De Werf op dinsdag 7 maart te 20 u. Phil Bosmans, stichter en bezieler van de «Bond zonder Naam» spreekt er over «Gezin en Maatschappij» en sekretaris van de Nationale Raad voor Gezinspastoraal over «Geloof in het Gezin». Toegangsprijs: 50 fr. Reserveren via 053/77.384. Voetbal thuis Patro Zondag 5 februan: 15 u. Overg. B: Herdersem - Mieto Velzeke. S.K. Zaterdag 4 februari: 10 u.. Prae-miniemen S.K. - R. Lebbeke 14 u. Knapen S.K. - S.K. Lebbeke. Zondag 5 februari 10 u.: Reserven S.K. B - Opstal 15 u.lste elftal S.K. - Opstal. Film- en dianamiddag Vakantiegenoegens Zondag 19 februari om 14.30 u. in zaal Pax te Erpe-Mere: film en dianamiddag verzorgd door de groep Scaldis uit Schelle- belle. Op het programma o.a. een prachtige film over Australië. Ook dia-reeksen over de uitroeiing der Indianen en over het Donkmeer. En eveneens de dia-evocaties «Als de zon schijnt» en «Apocalyps (1ste prijs van België). Toegangskaar ten: aan de kassa: 50 fr.; in voor-verkoop: 40 fr. Te verkrijgen bij Dolf Vermeiren, tel. 80.27.96, Peter Neerinckx, tel. 77.95.33, Marcel Verbustel, tel. 80.45.02; Herman Delens, tel. 77.19.48; Hugo Van der Steene, tel. 21.25.82. A.C.V.-Feestavond Het bestuur van de ACV-afdeling Mere zal op 4 maart 1989, tijdens haar jaarlijkse feestavond, overgaan tot de uitreiking aan verdienstelijke en trouwe leden van het ACV, van een bronzen, zilveren of gouden ereteken. De leden welke 25, 35 of 45 jaar ononderbroken lid zijn. hebben recht op zo'n ereteken. Lede FVK start werkjaar Het provinciaal sekretariaat van de FVK is voortaan gevestigd te Lede in «Soetekin», Nieuwstraat 32. Het werkjaar ging verleden zaterdag van start met een verwelkoming door nationaal voorzitter kuituurschepen An- toon Mertens, een spreekbeurt door Hugo Servaes over de praktische toepassing van het kultuurpakt en specifikatie over taken en werkzaamheden van een kultuurraad door Toon Mertens, Rita Borremans en Ignace Van Driessche. Jobs FVK Oost-Vlaanderen en vzw Priester Daens werven een klerk (m/v) en een halftijds maatschappelijk werker (m/v) aan. Kandidaturen uiterlijk op 28 februari bezorgen bij Soetekin, Nieuwstraat 32 te Lede. Hof ten Dale In Hof ten Dale, Kerkveldstraat 31 te Mere, op vrijdag 17 februari te 20 u. gespreksavond met Ward Opdebeeck. In 1916 geboren in Elisabethstad, Congo, liep hij school aan het Sint-Vincentiuskoliege te leper waar hij aktief was in het AKVS en als redakteur van «Scharminkel». Doctor in de rechten verwierf hij een leidende positie in het studentenleven als stichter en eerste voorzitter van KVHV-Gent. Hij bewerkte de versmelting van studentenbladen tot «Ons Leven» en verzette zich tegen verplichte wervingspropaganda voor het Oostfront. Als sekretaris op provinciaal vlak van Winterhulp pleitte hij Reuze karamellenworp Zaterdag 11 februari om 14.00 uur heeft aan het gemeen tehuis van Lede een reuze karamellenworp plaats. Daaraan zijn talrijke prijzen in natura verbonden die men nadien kan afhalen in het kultureel centrum vanaf 18.30 uur. Om 20.00 uur is er dan nog de machtsoverdracht van prins karnaval gevolgd door een muzikale rondgang in de gemeente. Karnaval Zondag 12 februari heeft in Lede de jaarlijkse kamavalstoet plaats. Om 13.00 uur start de publiciteitskaravaan in de Speurstraat te Oordegem en om 15.00 uur start de kavalkade- stoet. De reklamestoet rijdt langs de Oordegemse Kouter, Molenhoek, Smetlede Dorp, Schildersstraat, Hofsmeer, Impe Dorp, Essestraat, Molenstraat, Wijmenstraat, Impe Dorp, Ledezijdestraat, Wanzele, Kouterstraat, Watermolenstraat, Wanzele Dorp, Processieweg, Watermolenstraat, Keymeers- straat, Rosselstraat, J. De Geyterstraat, Hoogstraat en verder de wegwijzer van de stoet. Die vertrekt in de Vijverstraat en volgt dan de richting Markt, Kasteeldreef, Kasteelstraat, Stationsstraat, Markizaanstraat, Kasteeldreef, Olmendreef, Nieuwstraat, Markt en ontbinding in de Kerk- en Vijverstraat. Vrijdag 3 februari: knapen: laddertomooi Zaterdag 11 februan reuzewafelenbak tate Vriida9 17 '«bruari: 19 uur: gespreksavond itl en Zonda9 19 'ebruari knapen: kreatief atelier Zondag 5 maart: leeuwkes, jong-knapen, knutselen, spoor- en fluittekens Zondag 12 maart: leeuwkes, jong-knapen: speurtocht (Vergaderlokaal: K.S.A.-heem, Bredestraat, Erembodegem). Meldert Gemeenteschool Op zaterdag 11 februari in de gemeentelijke gemengde basisschool Dorpstraat 15 «Back to the sixties». Toegang: 50 fr. Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend: Hugo en Blanche Peeters. Volgend weekend: Staf en Maria Fiers. Vredeseilanden De opbrengst bedroeg 9500 fr. Kultureel Centrum Affligem Tentoonstelling van werken van kunstschilder Lex Engelen uit Alken van zaterdag 4 februari tot en met 19 februari in zalen B. Vernissage morgen zaterdag 4.02 Engelen schildert dieren en boerenhoren en schept vooral landelijke sfeer. Graven naar groots verleden >ruan ende meer ichaft van sr de in de ts tot n aan 9 taal rstan- Werf, i met n van tot 21 iktrice' Al-Anon Dit is een zelfhulpgroep waar iedereen naartoe kan, die in het dagelijks leven gekonfronteerd wordt met dwangmatige drin kers. Al-Anon richt zich derhalve tot mensen die zich machte loos en stuurloos voelen in de situatie van «Leven met een alkoholist», Bij Al-Anon kan men voldoende gemoedsrust vinden om ertoe te komen de ziekte los te laten, maar niet de zieke. Groepsvergadering: dinsdag 7 februari te 20 uur in het Parochiehuis (Wachtzaal) A.A.-groep «Om Mekaar» Vergadering: woensdag 8 februari te 20 uur in het Parochie huis (Bovenzaal). K.A.V.-kreatlef koken Donderdag 9 februari te 19.30 u. in de Krypte. (ook op 16 en 23 februari) Langlaufnleuws Vakantiegenoegens - Erembodegem De langlaufdag van zaterdag 21 januari kon, wegens het ontbreken van sneeuw, niet doorgaan. Er wordt een tweede datum vooropgesteld: zaterdag 18 februari. Voor meer informatie: Hubert Verfaillie, P. Rasschaertlaan 27, Erembo degem, tel. 053/70.36.56. ACV-CM familiefeest Het ACV-CM bestuur organizeert een «familiefeest» op zater dag 25 februari '89, te 19 uur in de Volkskring. Op het programma: een gezellig etentje (brochettes, frieten, provengaalse saus, salades) aan 250 fr. (kinderen - 12 jaar 150 fr.) - kwis Hoger-Lager, een tombola en gezellig samen zijn. Kaarten te bekomen op het ACV-sekretariaat, Kaai, Erembo degem en bij de ACV-CM bestuursleden. ACV-nleuwsje Ingevolge diverse tussenkomsten van het ACV-bestuur bij de NMBS zal tegen ten laatste half '90 de overdekking van de fietsenstalling aan het station Erembodegem een feit zijn. Het meten ^CV-bestuur ontving dit bericht reeds van het distrikt Noord- t nu flli van NMBS en een bevestiging van de direktie van het departement Transport. De werken zullen uitgevoerd worden eind '89 - voorjaar '90. Moorsel Verloofdenwerking Drie avonden worden georganiseerd voor toekomstige trou wers. Op maandag 6 maart in het Parochiecentrum, Stevens- veldstraat 1 te Meldert, op maandag 13 maart in de Parochie zaal, Dorp 46 te Baardegem en op maandag 20 maart in het Parochiehuis, Stationsstraat 1 te Moorsel. Telkens van 20 tot 22 u. CMBV In het KLJ-heem op donderdag 9 februari te 20 u. voordracht door de heer Geeroms over vasthouden?» ledereen welkom. KAV I en 25, loslaten... In de ACV-CM-lokalen op donderdag 9 februari te 20 u. kernvergadering en op zondag 12 februari in het parochiehuis te 14.30 u. voordracht door Linda Van Roy over de al leenstaande vrouw en de samenleving Turn lessen Turnen met KVLV op woensdagen 8,15 en 22 februari telkens van 19.30 tot 20.30 u. in het KLJ-Heem. voor ombouw van die organisatie tot federale organisatie wat hem zijn afzetting kostte. Als medewerker van «Vlaanderen één» publiceerde hij in het gelijknamige (sluik)blad de beken de brief van Pater Callewaert aan Elias, leider van het Vlaams Nationaal Verbond. Na de oorlog was hij als industrieel werkzaam in Ierland waar hij ijverde voor de vervanging van de Franssprekende ambassadeur in Dublin. Computerkursus «Priester Daens» brengt andermaal een kursus «Werken met PC» voor beginners. De eerste dag wordt gewijd aan theorie en basisprincipes, de tweede is volledig praktijgericht en mondt uit in oefeningen. Kursus op zaterdag 18 en zondag 19 februari van 9.30 u. tot 17.30 u. Prijs: 2000 fr. per dag en per persoon. Inbegrepen zijn getypte kursus, koffie en gebruik van apparatuur met maximum 2 personen per personal computer. Slechts 14 inschrijvingen worden aanvaard. Inschrijven op het sekretariaat Soetekin, Nieuwstraat 32. Nadere info bij Ghislain Henderickx. Karnaval In Soetekin Groot eetfestijn in Soetekin op zaterdag 11 februari vanaf 17 u. en zondag 12 vanaf 11.30 u. Steak, varkensrib, kip met abrikozen, appelmoes en frieten. Kindermenu verkrijgbaar. Dit ten voordele van B.L.B.-piloot Gunther Daghuyt. A. Lutters die zelf tal van archeologische vindplaat sen in het Midden- en het Nabije-Oosten bezocht en vele jaren studie van opge graven materiaal in musea en meerdere landen achter de rug heeft is uw gids zo u deelneemt aan een reeks avonden waarbij gegraven wordt naar meer ver verle den, onder meer in ver band met de bijbel. Zes projektoren brengen daarbij honderden beel den op drie grote scher men en voeren u mee naar Egypte met zijn tempels en graven, naar de ge heimzinnige stad Petra, naar Jeruzalem, naar de afgelegen gebieden van de Sinaï, naar de hoogvlakte van Anatolië en naar nog heel wat meer. Meer «ge heimen uit een ver verle den». Een reeks impone rende audio-visuele voor stellingen. Toen in 1798 de expedities van Napoleon, Egypte be reikten werd voor de eer ste keer op grote schaal wetenschappelijk onder zoek naar een groots ver leden. Zo'n vijftig jaar ge beurde hetzelfde in het tweestromenland. Emiel Botta, consul van Frank rijk, kon na lange arbeid de paleizen blootleggen van koning Darius. Ook Palestina kwam aan de beurt. Het was de Brit Ro binson die daar voor 't eerst zijn schop in de grond stak. Zo werd een jonge en nieuwe weten schap geboren, die wij noemen: archeologie, oudheidkunde. Vooral in de tweede helft van de 19e eeuw en het begin van on ze eeuw werden belangrij ke ontdekkingen gedaan, die o.m heel wat licht wier pen op de geschiedenis van de bijbel. Om maar enkele te noemen: de co dex van Hammurabi, de schatten van Tutancha- mon, de Rollen van de Dode Zee, de tabletten van Tell-el-Amarna, Ebla, de ontdekking van Petra in Jordanië, ffattusas de hoofdstad van de Hettie- ten enz. Dank zij de groepsreizen zijn wij meer en meer in staat deze historische vind plaatsen te gaan bezoe ken. Meer en meer jonge ren krijgen de gelegenheid om de leerstof met eigen ogen te gaan zien. Maar een groot deel van deze pracht van gezochte merk waardigheden komen niet tot hun recht zonder voor treffelijk te zijn voorge licht omtrent hetgeen in Egypte, Jordanië, Israël, Turkije of Griekenland van de oude beschavingen te vinden is. Zes avonden De reeks loopt op volgen de data: 5, 8, 12, 19 en 22 maart en wordt afgerond op 16 april. Prijs per voor stelling 220 fr.in voorver koop 200 fr. Kinderen tot 14 jaar 50 fr. minder. Abonnement voor de 6 voorstellingen: 1100 fr. Nadere info via 052- 35.03.96. Zondag 5 maart te 15 u. en te 20 u.: Egypte, groots en onsterfelijk. Woensdag 8 maart te 20 u.: De schatkamer van Toetanchamon. Zondag 12 maart te 15 en 20 u.: Egypte en de Sinaï, de wereld van Mozes. Zondag 19 maart te 15 en 20 u.: Petra, de vreemdste stad ter wereld. Woensdag 22 maart te 20 u.: Jeruzalem, stad met een geheim. Zondag 16 april te 15 u.: De Vergeten hooglanden van Anatolië LH In 1988 werd op de Belgische obligatiemarkt in totaal voor 670,1 miljard frank uitgege ven aan nieuwe leningen. Dat is meer dan in 1987 toen een goede 590 miljard werd be steed aan leningen. BOUW RUIMDIENST Krediet a/d Nijverheid Pr. Daensplein 2 AALST Tel. (6 lijnen)053/78.95.29 Ruimen van beer- en sceptische putten kuisen van regenputten Berckmoes A. DE WITTEN Tel. 053/21.43.40 ZANDSTRALEN ZANDSTRALEN SAEYS V.B. Ijzerwerken, vrachtwagens, diepladers, silo's, carrosserie, old-timers, meubelen, gevels - Eigen atelier en straalput, ook op verplaatsing. SAEYS-AELBRECHT WIJNGAARDSTRAAT 22 - 9300 AALST Tel. 053/77.16.6

De Voorpost | 1989 | | pagina 13