Deze lezers gingen op kosten van TV-Ekspres naar TEN Meer dan vierduizend wandelaars kwamen naar Baasrode Aalst hoofdzetel van Midden-Vlaanderen Dendermondse ondernemingen financieel doorgelicht De Voorpost .een GRATIS droomvakantie in en win Wil jij ook eens gratis naar Tenerife en een week lang eregast zijn van TV-EKSPRES Dat kan Lees er alles over in ons nieuwe nummer. 16 - 3.2.1989 - De Voorpost Een grote groep vrienden, zo kan men WSV Baasrode, de wandelclub, beschrijven. Zaterdag tijdens de algemene vergadering in de gemeenteschool van Baasrode, waar de leden getrakteerd werden op een meer dan feestelijk maal, werd dat nog maar eens bewezen. WSV Baasrode straalt van blijheid en levensvreugde, kon bogen op een dynamisch bestuur en op een grote groep entoesiaste leden. En wat meer is, WSV is wyd en zijd bekend niet alleen om de eigen wandeltochten die in 1988 een sukses werden zonder voorgaande, maar ook omdat de WSV-leden elk weekend erop uit trekken om andere clubs te gaan bezoeken. Tijdens het feestmaal werd in schuifjes een te rugblik gegeven op 1988 en met die taak belastten zich voorzitter Gaston Franckaert en sekretaris Leon Van Kerckhoven. WSV Baasrode organi- zeerde in 1988 de traditio nele zes wandeltochten die in totaal 4.347 wandelaars naar de Scheldegemeente brachten. Dat is 513 meer dan in 1987 en eigenlijk werd die winst geboekt op nale Wandelfederatie en 11 aangesloten bij de Waalse federatie van wan delclubs en nog eens 24 verenigingen die bij kleinere bonden of niet aangesloten zijn. Het re kensommetje brengt ons op een eindtotaal van 135 clubs. Schitterend dus. Se kretaris Leon Van Kerck hoven had ook uitgere kend dat de Vossen uit Buggenhout present wa ren op de zes tochten met Dendermonde. Voorzitter Gaston Franckaert feliciteert mevrouw Van Kerckhove die op een na de aktiefste wandelaar van WSV Baasrode was (foto Piet Hermans) alle wandeltochten met uitzondering van de avondwandeling. En daar geldt dan als exkuus dat het pijpestelen regende bij de inschrijvingsuren. Kortom 1988 werd een sukses zonder voorgaan de. Neem daarbij nog eens dat meer dan 1Ó0 verschil lende clubs inschreven voor deze tochten en dat is heel wat. Onder die clubs 75 aangesloten bij de Vlaamse Wandel- en Jog ging Liga, 25 bij de Natio- HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Onafhankelijk voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21 40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W Vloebergh Abonnementendienst tel. 052/21 40 60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1,050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 199 deelnemers. Andere clubs die hoog scoorden zijn 't Hoeksken uit Ham- me met 169 deelnemers, Ibis Puurs met 123, Kwik Bornem met 121, DLW uit Merchtem met 188 en WSV Wetteren dat net niet de 100 haalde. Uit het lijstje van de top tien pik ken we nog de Zilverdistel uit Dendermonde, een nog jonge club die 92 wan delaars afvaardigde op 4 tochten en die merkwaar diger wijze in de eindstand van de wisselbekertochten nog voor WSV Baasrode eindigde. Maar dat komt omdat de Zilverdistel zich haast uitsluitend toelegt op de wisselbekertochten. WSV zelf schreef in met 410 wandelaars. Dat is een flink aantal, maar dat zijn er 42 minder dan in 1987, zo werd gezegd. Het aan tal aangesloten leden be droeg eind 1988 164 en dat was een lichte stijging in vergelijking met 1987 en voor dit jaar laat alles voorzien dat het rekord van 1988 zal verbeterd worden. Druk programma Voorzitter Gaston Fran ckaert zette in zijn typi sche humoristische stijl uiteen hoe het jaar 1988 was verlopen. Hij ging daarbij de minder positie ve kanten niet uit de weg en uit de lijst van de vele clubaktiviteiten leerde hij dat de busreizen op de dagen dat men twee clubs bezocht, voor WSV een flinke aderlating zijn ge weest. Vandaar dat hij erop aandrong om zo tal rijk mogelijk aanwezig te zijn wanneer de club een busreis organizeert. Die busreizen zijn voor de deelnemers echt goed koop, voor de club een zware last, aldus de voor zitter die opriep tot meer inzet op dit terrein. Voor de rest had hij geen kla gen. Integendeel, WSV Baasrode toonde zich aan een biezonder aktieve kant en was wekelijks wel ergens aan het wandelen, misschien niet altijd in groepsverband, maar overal kon men de gele truitjes van WSV aan de inschrijvingstafel zien. WSV nam in 1988 aan 54 wisselbekertochten deel op 38 weekends en schreef in met 1.237 leden? Dat leverde in de eindstand 1.542 punten op en een 21e plaats op een totaal van 136 clubs. Een meer dan schitterend resultaat wanneer men weet dat WSV procentsgewijs (aan- tal leden t.o.v. aantal wan delaars) stukken beter scoorde dan de grotere clubs. Het gemiddeld aan tal wandelaars voor zo een wisselbekertocht ligt net boven de 22 en voor een weekend zelfs boven de 32. Dat zijn schitterende cijfers. De WSV wandelaars wa ren ook present op heel wat meerdaagse tochten en lange afstandswande lingen zoals de 50 km van Kluisbergen, de Nacht van Vlaanderen in Torhout die net als de dodentocht van Bornem en de driedaagse van leper 100 kilometer telt. De 75 km van het Waasland, de trans Wallo nië, de Vier Daagse van de Uzer, de driedaagsen van Hamme en Puurs, de tweedaagse van Blanken- berge, WSV was er telkens met een aantal wandelaars present. Maar de lange afstands wandelaar van WSV Baas rode is zonder meer Willy Van Lancker die vorig jaar opnieuw Parijs-Tubize stapte, goed voor 275 kilo meter en later nog deel nam aan de 300 km van Denemarken. Hij wilde ook nog starten in een tiendaagse in Italië maar op het moment dat hij ge pakt en gezakt klaar stond om Dendermonde te ver laten richting Italië, kreeg hij het bericht dat de tocht was afgeschaft. Willie, die ook enkele jaren bestuurs lid was van WSV, kreeg voor zijn prestatie een klein aandenken. Geschenken waren er ook voor de vele wandelaars die 25 wandelingen en meer hadden gestapt. Zij kregen de keuze uit een sporttas, een rugzakje, het speciale wandelboek, sportkousen, enz. Dendermonde. De wandelaars van WSV Baasrode die 25 en meer wandelingen maakten het voorbije seizoen (foto Piet Hermans) Het jaar 1989 Ook voor de gezinnen die deel uitmaken van WSV Baasrode was er een ge schenk weggelegd. WSV maakt er een gewoonte van om de vele trofees die men overal krijgt niet in een prijzenkast achter slot en grendel te bewaren. De trofees gaan naar de wan delaars en die zijn daar opgetogen mee, zo kon den we vaststellen. Wat nu het wandelpro gramma voor 1989 betreft, is er op 11 februari de tweede winterserie die zich afspeelt in Vlassen broek. Op 26 februari gaat men naar Merelbeke voor de nationale wandeldag, op 12 maart naar een wis selbekertocht in Aalter, op 2 april gaat men stap pen in Brussel en Wolver- tem, op 21 mei doet men Balegem aan, op 4 juni trekt men naar Westende, op 15 augustus zit men in Beernem, op 3 september in Kalmthout en op 1 ok tober is WSV aan de slag in Tervuren en Ternat. Daarbij komen natuurlijk nog de eigen tochten, op nieuw zes in totaal en waarvan de eerste onder tussen achter de rug is. En tot slot: wandelen is een echt gezonde bezig heid en bij WSV Baasrode krijgt men er bovendien nog de gezelligheid en de vriendschap bij. Lid wor den van WSV kost niet eens veel: 125 fr per per soon en 225 fr per gezin. Voor de prijs moet men het dus niet laten. Maar WSV wil alleen maar wan delende leden, want uit eindelijk gaat het om het wandelen. Intercom-Noord decentraliseert Van één van de vijf gewesten van Intercom- Noord die 118 gemeenten bedient met samen zowat 600.000 inwoners wordt Aalst de hoofdzetel. Inter-- com, dat zijn zetel heeft te Mechelen, wil om de kontakten met de klanten te optimaliseren een gedecentraliseerde struktuur invoeren. Dit om meer lokaalgericht te kunnen opereren. Intercom-Noord spreidt zich inderdaad uit over een groot gedeelte van Vlaanderen met als uiterste punten in het noorden Hoogstraten, in het westen Brakel, in het zuiden Ramullies bij Hannuit en in het oosten Maaseik. Dit gebied wordt nu onderverdeeld in vijf gewes ten: Kempen, Limburg, Mechelen-Willebroek, Midden-Vlaanderen en Oost-Brabant. Van het ge west Midden-Vlaanderen wordt Aalst de hoofdze tel. Daartoe werden enkele maanden terug gebou wen van FFR (Filatures et Filteries Réunies) aange kocht tussen de Dendermondsesteenweg en de Tragel. Dit Intercomgewest Midden-Vlaanderen Midden-Vlaanderen is op zijn beurt onderverdeeld in de sektoren Aalst, Dendermonde, Geraardsber- gen, Ninove en Sint-Niklaas. Van het gewest Aalst (Interkommunale Intergem) is F. De Schauwer het hoofd en van de sektor Aalst is dat Noël De Bie, Tragel 8, (053)78.97.69. (L#H>) In samenwerking met de Nationale Bank van België zetels Aalst en Sint-Ni- klaas en de Paribas Bank België heeft de Kamer voor Handel en Nijverheid van het arrondissement Dendermonde een studie laten maken met als tema «de ondernemingen van het arrondissement Den dermonde, financieel doorgelicht». Op woens dag 22 februari om 20.00 uur zal in het stadhuis van Dendermonde deze studie door de heer F. Lierman, verantwoordelijke van de Studie- en Marketing- dienst van de Paribas Bank België deze studie komen toelichten. Het gaat om een diepgaan de studie opgemaakt op basis van de gegevens van de Balanscentrale van de Nationale Bank van Bel gië. De studie had tot doel de ondernemingen door te lichten op basis van de voorgelegde balansen van de laatste drie jaren om enerzijds een inzicht te verwerven in de evolutie van de financiële situatie van de bedrijven uit de streek en anderzijds een interessante vergelijkings basis te vinden voor deze bedrijven met de andere ondernemingen uit hun sektor. Men heeft met dit doel voor ogen de nodige representatieve en verge lijkende ratio's zowel op arrondissementeel, regio naal als nationaal niveau uitgewerkt. Deze finan ciële doorlichting is op die wijze een werkinstru ment geworden om elk be drijf zijn plaats te laten bepalen ten opzichte van collega's en konkurrenten. Nog andere aktiviteiten De Kamer voor Handel en Nijverheid van het arron dissement Dendermonde heeft nog heel wat andere aktiviteiten in voorberei ding. Over al deze aktivi teiten die we vermelden, kan men steeds nuttige in lichtingen inwinnen bij de Kamer voor Handel en Nijverheid, stadhuis, Gro te Markt te 9330 Dender monde, tel. 052-21.47.13. Op zaterdag 18 februari is er in het stadhuis een info- vergadering voorzien over de nieuwe belastingswet geving. Tussen 9.00 en 12.00 uur lichten de heren Verheyden en Verschel den dit tema toe. Op maandag 20 februari om 20.00 uur is er in het stad huis van Dendermonde een voordracht over beleg gen in 1989. Spreker is S. Duchateau, hoofd vermo gensbeheer van BAC dat aan deze avond zijn mede werking verleent. Dan volgt de avond rond de financiële doorlichting van de bedrijven uit het arrondissement. Op woensdag 22 februari om 20.00 uur in het stadhuis. Een andere belangrijke manifestatie is het twee- DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st. gillis.dcjndermonde Uitslag van de winnende paren van donderdag 26 januari richting noord-zuid: 1. echtpaar De Saeger, 2. echtpaar Christiaens, 3. Lucienne De Visscher en Magda Weymans. Richting oost-west: Mare De Decker en Mare Hofmans, 2. Jan Roobroeck en Hubert De Troch en 3. Jeanne Dierick en Werner Cornelis. luik op 17 en 18 maart over kostprijsberekening en faktoren van winstge vendheid van de onderne ming. Vrijdag 17 maart van 14.00 tot 17.00 uur en zaterdag 18 maart van 9.00 tot 12.00 uur. Gastspreker is bedrijfsconsulent R. Roelandt. Aannemen en afvloeiing van personeel is een namiddagkonferentie die plaats heeft op woens dag 22 maart om 14.00 uur ook al in het stadhuis van Dendermonde. Er worden twee nieuwe seminaries voorzien, za- kentalen van 15 lessen van telkens 3 uur. Op het pro gramma staan zakenengels en zakenduits. Verder ver leent de Kamer haar me dewerking aan de Job- en Infobeurs die op 16, 17 en 18 februari plaats heeft in het gemeentehuis van Zele en er heeft op 16 februari een businessmeeting plaats met de Vlaamse Poolse Kamer. Hierop spreken de heren Scarpe, handelsattache in Polen en Herman De Croor, volks vertegenwoordiger. Tenslotte vermelden we nog de kontaktdagen voor de bedrijven. Die worden op 23 en 24 februari geor- ganizeerd in Flanders Ex po te Gent. Een hartelijk dank aan de vrien den van TV-EKSPRES en Ten- Bei Ik mag het woord «vrien- denhier gebruiken vermits dit echt zo is. Ik heb in mijn woor denschat geen woorden genoeg om u te danken. Het was onge looflijk, buitengewoon fanta stisch en niets, maar dan ook niets is tegengevallen. Wat mij bijzonder is opgevallen is de vriendschapsbanden die hier op slechts één week tijd zijn ontstaan met de andere vrienden. Als al leenstaande ben ik hier door ie dereen aanvaard geworden. Het was voor mij gewoon een droom reis, de publiciteit die vooraf werd gemaakt kon deze werke lijkheid niet laten vermoeden. Ik van mijn kant heb ook mijn best gedaan anderen mee in het ple zier en de dans te betrekken. Hiervoor nogmaals dank, en misschien tot volgend jaar. Ik heb papier te kort om alles neer te pennen Frans Van Snick, Burchtdam 95-97, 9400 Ninove. We hebben een mooie vakantie gehad. Het prettige was dat je in dividueel beslist wat je doet... toch ben je in een groep, maar dan zonder verplichtingen. Alle mensen waren vriendelijk voor elkaar, niemand werd uitgesto ten. Het was een prettig gevoel. De kinderen en ik genoten met volle teugen van elke minuut op Tenerife. We gaan met veel herin neringen naar huis, waar we ver der van deze droomreis kunnen genieten. Dank voor de organisa tie en de vriendschap, die einde loos was. Monique Dutordoir, Baron de Gieylaan 28, 9720 De Pin te. Wij hebben een magnifieke week gehad. De organisatie liep ge smeerd. De animatie was zeer goed. Een prettige, ongedwongen sfeer tussen gasten en leiding. Prachtige excursies. Een week vakantie die ik alleen kan aanbe velen. G. Mehuys-De Vos, Kasteeldreef 27, 9270 Laarne. Voor ons 8-dagen-verblijf in Ten- Bel met TV-EKSPRES een grote pluim voor de organisatie Het eten was elke dag een vijf-sterren restaurant waardig. De aangebo den attracties waren van interna tionale kwaliteit. De opvang en de vriendelijkheid van de verant woordelijken was bijzonder. De verschillende namiddagaktivitei- ten werden meestal door de hele groep bijgewoond met een uitge sproken Vlaams entoesiasme. Zoiets willen we nog eens mee maken Fam. Laureys, Nijverheidsstraat 6, 2700 Sint-Niklaas. Onder vrienden een week para dijs meemaken, omgeven door vedetten uit ons eigen Vlaanderen waarvan ik nooit gedacht had dat ze zo een groot hart hadden. Na enkele dagen plankenkoorts hebben we mogen meemaken dal ze met en tussen ons aktiviteiten en uitstappen meemaakten, het was fantastisch. Bedankt Cecile, Sofie en natuurlijk Jos, die de eerste war om het ijs te breken. We zullen jullie nooit meer verge ten Cecile met haar gevoelige liedjes, Sofie die de doornen van de cactussen zong, en Jos die de «motor» van het muzikaal gebeu ren was. Bedankt, mensen van de organisatie van TV-EKSPRES en Ten-Bel, ik ga geen namen noemen want ik zou het erg moeilijk krijgen wanneer ik ie mand vergat. De organisatie, het hotel, het eten, de uitstappen, de feestelijkheden, niemand zou het hen nadoen, het was enorm. Be dankt allemaal. Op Ten-Bel ko men we zeker nog terug. Fam. De Pr(jcker-Hellebroeck, Akkerstraat 44, 2690 Temse.

De Voorpost | 1989 | | pagina 16