Lange inzet eindelijk beloond Dendermondse Rugbyclub krijgt persprijs! V.C. Temse Dames: Kruibeke huldigde zijn sport-kampioenen Bosvoorde moest buigen voor Dendermondse zegedrift! Nationale damesveldloop De Voorpost - 3.2.1989 - 17 com- :owat Enter-"- m de een om De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05gtt1.40.60 RUGBY Op zondag 5 februari a.s. organiseert AC Lebbeke op de terreinen van het Gemeentelijk Sportkompleks, vanaf 14u30 een Nationale Damesveldloop. Alle atletes aange sloten bij de Vlaamstalige en Franstalige Liga mogen in de diverse wedstrijden aanzetten. Op het programma staan wedstrijden voor: benjamins '81 en '80, voor pupillen '79 en '78, voor miniemen '77 en '76 (telkens 1.000 m.). voor kadetten '75 en '74 (2.000 m.), voor scholieren 73/72 (3.000 m.), voor juniores 71/70 (4.500 m.), voor seniores 1969 en vroeger (5.500 m.) en voor veteranen 1953 en vroeger (3.500 m.). Verkiezing «Sportfiguur van het Waasland» Voor het eerst sinds de Wase persmedewerkers de verkiezing van de Wase Figuur in het leven hadden geroepen, zowat een tiental jaren terug, werd nu ook een Sportfiguur van het Waasland gekozen. Deze eer viel te beurt aan het dames volleybalteam van Temse, beter gekend als V.C. Temse-dames. Werd dus het duel De Vidts-Willockx door eerstgenoemde met ruim verschil in zijn voordeel afgesloten, dan was het op sportief gebied toch nog een overwinning voor de verliezende partij want collega Fonny Boesmans is nog altyd de fiere voorzitter van V.C. Temse-dames, de gelauwerde ploeg. r ver- r me- >b- en 17 en eft in iZele )ruan :eting lamse I ierop arpe, en en 'olks- i we Waasland? En het dient gezegd dat Voorzit ter én Europarlementslid Fonny Boesmans een heel goed team medewerkers naast zich staan had en heeft om tot dit pracht resul taat te komen. Sinds wij ver trouwd zijn met het Dames Vol leybal in Temse klinken de namen van Secratris Patrick Van Bruys- sel, P.R. en penningmeester Car los Van Hoeylandt en de bestuurs leden Karina Van Put, «Rel» Ver- couteren, Baziel Van Renter- ghem, Luc Janssens en Mare Eg- ghe vertrouwd in de oren. Zij kijken op geen inspanning om de dames onder de beste voorwaar den aan de start van elk zenuwslo pende seizoen te brengen. Vooral een Luc Janssens verzet vooral in sponsorkringen bergen werk om zdoende financieel de eindjes toch maar aan elkaar te kunnen kno pen Want zeg nu zelf een Volleybal team met een palmares als dit van V.C. Temse dames tussen de lij nen houden, vergt een berg in spanningen Liefst negen opeen volgende seizoenen speelde de Temse dametjes Europees. Met wisselend sukses weliswaar maar met de uitschieters toch vrij recent want verleden jaar miste men op twee puntjes na die finaleronde van de Europese kampagne tegen het Turkse Istamboul en nu dit jaar werden eerst Madrid en dan Boudapest netjes opzij gezet door de Waaslandse meisjes waarna zij in de derde ronde letterlijk de mist werden ingestuurd te Zagreb. Niet slecht dus voor een Belgische ploeg, trouwens het uitschakelen van Boedapest was een Belgische primeur want nog nooit was een Belgische ploeg erin geslaagd om een Oostblokland uit te schakelen in een Europese wedstrijd. De zes van het Waasland bestaand uit Nadia Van Den Branden, Bieke De Caluwé, Els Rogiers, Katleen Rebus, Dominique De Ro en Jo Kayaerts, bezorgden het Waas land dus hiermee een primeur. Nu ja Waasland, hier ligt wel enige weerklank in de verkiezing want onafgezien van de sportieve pres taties is geen enkel van de ver noemde speelsters vertrouwd met het Waasland. De ploeg die wordt getraind door Hugo Huybrechts die zijn vierde jaar de meiden onder zijn hoede heeft kent nog slechts één eigen speelster af komstig uit Temse en dat is Petra Van Glabeke. Maar helaas ook zij verblijft niet meer in het Waas land maar toch is zij met haar verblijfplaats op de Antwerpse Linkeroever de speelster die het dichtst bij Sporthal Tilroda woont, de thuishaven van V.C. Temse Dames. Titel en beker hoofddoel Ondanks dit detail blijft gelukkig Temse zelf nog deel uitmaken van het Waasland, zodat de verkiezing rechtvaardig kan genoemd wor den. De voornoemde zes hebben nu samen met de rest van de kern zijnde Astrid Gaes, Daisy De Koen en Anne Goovaerts hun zinnen gezet op de Belgische kom petitie waarin alles naar wens gaat en men na de zege van verleden week tegen Wervik momenteel veilig alleen aan de leiding staat, en de Belgische beker waar men nadat de lip Herentals is omzeild ook de rode loper op kan naar de finale. Wanneer clubdokter Fierens en kinesist Ludwig Van Hecke de dames in de beste konditie kun nen houden zoals al blijk werd gegeven gedurende heel dit sei zoen, dan moet een dubbeslag toch wel genist binnen de moge lijkheden liggen van de Dames van V.C. Temse, zoals we voor taan de ploeg zullen noemen. Na dit nieuwe sukses kan Luc Janssens alvast voor volgend sei zoen op beide oren slapen, de sponsors zullen dik tevreden zijn over de sportieve dames van V.C. Temse. Wase sportfiguur van het jaar. V.C. Temse-dames en de bestuursleden van de klub waren snel ter plaatse bij de uitverkiezing van hun ploeg. We zien penningmeester Van Hoeylandt (links) in zijn nopjes. De dames waren zich aan het voorbereiden op hun wedstrijd tegen Wervik (Iv) V.C. Temse Digest Voorzitter: F. Boesmans. Secretaris: Patrick Van Bruyssel. Penningmeester: Carlos Van Hoeylandt. Leden: Karina Van Put, Rel Ver- cauteren, Baziel Van' Renter- ghem, Luc Janssens en Mare Egghe. Trainer: Hugo Huybrechts. Thuiswedstrijden: Sporthal Tilro da Antwerpse Steenweg Tielrode. Sponsors: De Vijlder Chemie, Spencer Stoves, Renault Waas land, Leberg, N.V. Tis, Avia, Pa trick Cornells, Sloan Parke Davis, Europareizen, Boel Gebrs. en Lo- cachim. Palmares sinds 1976 1976-77: 4de in 1ste nationale Beker van Oost-Vlaanderen Winnaar eerste internat, tornooi in Rennes (FRA) 1977-78: 6de in 1ste nationale. 1978-79: 2de in 1ste nationale Winnaar Beker van België 1979-80: 4de in 1ste nationale. Deelname Europabeker. Halve bekerfinalist Beker van België 1980-81: 3de in 1ste nationale. 1981-82: lste in 1ste nationale. Landskampioen Deelname Europabeker. Halve bekerfinalist Beker vj België. 1982-83: 2de in lste nationale. Deelname Europabeker der Be kerwinnaars Bekerfinalist Beker van België. 1983-84: 2de in lste nationale. Deelname Konfederale Beker. 1984-85: 3de in ere-afdeling. Deelname Konfederale beker. Halve finalist Beker van België. 1985-86: 2de in ere-afdseling. Deelname Konfederale Beker Halve finalist Beker van België. 1987-88: 3de in ere-afdeling. DeelnameKonfederale Beker: 1/4 finale. Halve finalist Beker van België. De wedstrijden voor de diverse Europabekers werden gespeeld in volgende landen: Turkije, Noor wegen, USSR, Tsjechoslowakije, Nederlmand, Luxemburg, Portu gal, Frankrijk, West-Duitsland, Zweden, Spanje en Italië. Mare Stevelinck Dendermonde. De Dendermondse Perskring vergaderde er woensdag tot in de late uurtje voor. Uiteindelijk kwam de Dendermondse Rugbyclub als laureaat van de sportprijs uit de stembus. D.R.C. steeg vorig jaar immers naar eerste nationale en doet het momenteel niet zo slecht. Het bereikte zelfs de halve finale van de Belgische Beker en de kans op een finale zit er nog steeds in... (arch) Belgische beker 1/4' finale D.R.C. - Bosvoorde: 64 Tot de ultieme sekonden is er door beide ploegen gestreden. Bosvoorde, aanvankelijk iets sne- diger en fijner, Dendermonde met de wil en de inzet die wonderen kan doen. Bosvoorde, tweede in het aan gang zijnde kampioen schap, maar reeds op vier punten van het ongenaakbare Asub, had al zijn hoop op de Belgische Be ker gezet. De Dendennondenaars beschikten er anders over en won nen alles samen niet onver diend. Bij de Denderjongens wa ren Luc Van der Veken en Rik Casier weer van de partij en dat was duidelijk merkbaar. Toch viel het op hoe moeilijk DRC een vloeiende aanvalsaktie kon opzet ten. Een snel doorspelen van de bal, veinzen en in overaantal langs de vleugels een doorbraak lukken, zat er nog niet in. Scheidsrechter Gruch, die op een mooie leiding mag terugblikken floot de wed strijd op gang Reeds na 10 minu ten kreeg DRC de kans op een vrijschop, maar Arim Cambier, die zich later flink zou herpakken, trapte naast. Bosvoorde kreeg al evenmin de bal tussen de palen op vrijschop. De wedstrijd bood flin ke spektakclmomenten, maar het viel op hoe snel gereageerd werd op enkele' nochtans goed opgezet te akties Een nieuwe vrijschop voor DRC werd ditmaal door Ru dy Wauters mooi binnengetrapt: 3-0. Bosvoorde liet zich niet pra men en reageerde prompt met een bliksemaanval. Eén schijnbewe ging van Audacq volstond om met twee man voor de laatste DRC- verdediger te komen en die kon niet verhinderen dat Bosvoorde een mooie try lukte: 3-4. Tot de rust werd hardnekkig gestreden. Perfekte tackles verhinderden doorbraken en in de line-outs en scrums waren beide packs mekaar waard. Het was dus niet moeilijk te voorspellen dat er weinig try's zouden vallen. En toch, op een uitbraak van Cambier, die er nog in slaagde de goed gevolgde Ver tongen te lanceren, juichten de DRC-supporters reeds op voor hand. Immers, Wouter Vermeu len liep ongehinderd naast Ver tongen en wachtte alleen in de pass om te besluiten. Een snel teruggekeerde Bosvoordse full back kon echter op de valreep nog beletten dat Vertongen de unieke kans te baat nam. 3-4 dus bij de rust. Na de herneming zakte het spel peil enigszins, maar de match kon nog alle kanten uit. Beide, erg aan elkaar gewaagde teams, gaven geen duimbreed meer toe Op fout tegen Bosvoorde ging Rik Wauters zijn kans vanop 40 me ter. De bal botste tegen de paal terug het veld in. De sensatie bleef in de lucht hangen. Een scrum voor DRC op de Brusselse 22 meter-lijn, bracht de bal bij Cambier die met een prachtig drop-shot tussen de palen zijn ploeg op voorsprong bracht: 6-4. Hoe de Dendermondse suppor ters toen te keer gingen is moeilijk te beschrijven. De laatste tien mi nuten bleven spannend. Niemand kon voorspellen wat er zou gebeu ren. Bosvoorde kwam nog aan een unieke kans. toen een vrij schop wegens off-side, vóór de palen over winnen of verliezen zou beslissen. De ganse Dender mondse aanhang hield zijn hart vast toen de bezoekende kicker met dienst zijn aanloop nam en meesterlijk miste. Onvoor stelbare toestanden. Dan kwam het einde. De vier ploegen voor de halve finale zijn: D.R.C., Brussels bri- tisch, Avia en Coq Mosan. Dat belooft. Als primeur in de Belgi sche rugbygeschiedenis nog dit: Na de wedstrijd werden vier spe lers onderworpen aan een doping- kontrole. Ook bij de reserven spanning van begin tot einde. DRC nam snel de leiding na een goed samenspel tussen Minnebo en Van der Ve ken: 4-0. Een tweede try volgde tamelijk snel: 8-0. Hier kregen de drie-kwarten heelwat meer kans om goede aanvallen op te bou wen. Bosvoorde knalde een vrij schop binnen: 8-3 en de bezoekers bleven maar komen. Ze lukten kort voor 't einde een try van goede makelij: 8-7. De ontzetting werd nipt gemist en DRC lukte een dubbelslag. Bij de uitblinkers mogen we vrij wel iedereen vermelden, maar toch een speciale attentie voor D'Hoogh en Machans voor hun keiharde tackles, Scrivens voor zijn speldoomcht en Vertongen als kilometervreter. De ploeg: Sluys, De Bondt, Bak ker, De Coen, Scrivens, Macha ns, Wauters, Vertongen. Casier, Cambier, Pierson, D'Hoogh. Ver meulen, Van der Veken en Gou- bert. Kruibeke. Huldiging van de sportkampioenen, de provinciale kampioenen (dw) Vorig weekeinde vierde de ge meente Kruibeke haar sportkam pioenen in de bovenzaal van sporthal «De Dulpop» te Bazel. Het gemeentebestuur was hier vertegenwoordigd door burge meester Denert, eerste schepen Luc Verbist en de kersverse sche pen van sport mevrouw Annie Cortebeeck. AUe kampioenen kregen een medaille als aanden ken aan deze kampioenenviering. Er werden vorig jaar 26 individue le titels behaald waaronder drie wereldtitels en dertien nationale titels. Etienne Van der Stricht behaalde mei zijn Australische parkieten drie wereldtitels. Hij is lid van de omitologische vereni ging «De Zingende Kanarie» uit Krui beke. Zijn clubgenoten Paul Buv- taert en Willy Van Roeyen. wer den beiden kampioen in het ge west Klein Brabant, de ene met zijn kleurkanaries en de ander met een postuurkanarie. De nationale kampioenen vinden we traditiegetrouw terug in de worstelsport. Bij worstelclub Wil len is Kunnen was deze eer voor Alain De Wit, Giovanni Verhae- gen, Filip Dobbeleir, Robby Ge- leyn, Dave Smet, Bert Jacobs, Igor Hendrickx, Benny Willemen, Jean-Pierre Wafflard, Etienne Noens en Peter De Volder. Bij K.L.P. werd Guy Veldeman voor de tweede opeenvolgende maal algemeen kampioen bij de seniors en William Verdonck be haalde in Heusden een nieuw na tionaal 24-uurrecord op de weg. Hij legde in die tijdspanne precies 233,492 km af. Ook de sportafdeling van het Kruibeekse brandweerkorps liet zich vorig jaar niet onbetuigd Peter Gorrebeeck werd kampioen van de Belgische Brandweerfede ratie bij het hengelen, terwijl Leon Andries een bronzen me daille in de wacht sleepte bij het boogschieten. Provinciale titels waren er voor Sasja Van Hautekerke, Tessa De Bondt en Els Vercauteren in het turnen en voor Koen Craen, Ger- rit Van Steenkiste, Benny Bogaert en Stefaan D'Hondt in het tafel tennis. Sven Palet en Erwin Van Lierop van T.T.C. Pardaf wonnen de minibeker in de bekercompeti tie van niet-geklasseerde spelers bij de Koninklijke Vlaamse Ka tholieke Tafeltennisfederatie van Oost-Vlaanderen. Hun collega's van KWB-sport Kurt Donckers en Koen Van Craen veroverden de federale beker van Hollogne. De eerste ploeg van badminton club Scaldis werd vorig seizoen kampioen in de tweede provincia le afdeling en voetbalclub Jong Vlaanderen veroverde de beker van het Waasland. De leraren van de lagere school van het Sint-Jorisinstituut uit Ba zel gingen in het provinciaal kam pioenschap voor scholen met de hoogste eer lopen, terwijl hun collega's van het middelbaar zich met een tweede plaats dienden tevreden te stellen. Bij de zelfverdedigingsschool in Oosterse gevechtssporten en Ja panse krijgsgevechten, The Green Dragon Kwai, behaalde Robert Schuddings een zesde dan in Jiu jitsu, Tai-Jitsu, Nin Jitsu, Karate en Kobudo-Jitsu. Marianne De Roeck en Alex Felix veroverden een eerste dan in dezelfde sporten. Tenslotte werden er ook nog en kele plaatselijke kampioenen ge huldigd. Walter Claessens werd individueel kampioen vrij spel in het biljartverbond van groot-Krui- beke. In de plaatselijke zaalvoet balcompetitie ging Nova voor de zesde opeenvolgende maal met de titel lopen en in de Bazelse volley balcompetitie voor recreatieploe- gen was de tirel voor de K.L.J. Naar aanleiding van het veertigja rig bestaan van de socialistische turnkring Gezond en Moedig wer den Cyriel Van Gheem, Hcrwig Caluwe en Willy Van Strydonck iin de bloemetjes gezet. Deze drie verdienstelijke personen waren er van bij de oprichting van de turn kring bij en zijn nog steeds aktief in de vereniging. P.V.B. Kruibeke. De nationale kampioenen tijdens de huldiging der kampioenen (dw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 17