DTA 1 ii E m Verrassend fris Beveren Aimé Anthuenis: «Tevreden over heenronde» Verdediging niet op niveau V K d< Bij S.C. Lokeren: JRHM Lokeren-Borrusia Mönchengladbach Voetbal uitslagen Selekties Geschorsten bij V. W. Hamme W» Winterprogramma A.D.R. Wielerploeg in Bad St.-Michel positief afgesloten E. Aalst Grondige bestuurswijziging E. Aalst Wim De Wolf naast de A-kern? 18 - 3.2.1989 - De Voorpost VOETBAL SK Beveren 1-Standard Luik 0 De overwinning van SK Beveren tegen Standard was het verdiende resultaat van negentig minuten fris en beweeglijk voetbal. Beve ren kon de goede indruk van het eerste indoor-tomooi dus door trekken ook al moesten de Waas- landers in de eerste wedstrijd na de 'onnodige' winterstop verschil lende spelers missen. Het werd een weliswaar krappe maar hard- bevochten zege na een aardige wedstrijd waarin ook de bezoe kers uit Luik verdiensten hadden. Beveren moest in laatste instantie ook doelman Rosez vervangen, Yvan De Wilde deed het trouwens voortreffelijk bij zijn debuut en Beveren lijkt nog voor jaren de stevige doelwachtersreputatie te kunnen hooghouden, die samen met Lodders, Kusto, Carette en Van Britsom in de tribune de prestatie van geel en blauw kon volgen. Ook Standard moest een paar pionnen langszij laten. Urbain Braems kon noch Czemiatynski, noch Tikva opstellen en dat gemis bevorderde de vuurkracht van de Rouches zeker niet. Beveren startte dus in een onuit gegeven opstelling maar snel werd het duidelijk dat het super-gemo tiveerde Beveren het initiatief van de wedstrijd wou dragen Met Pfaff geregeld op de flank, Vol- ckerick nam dan onmiddellijk de plaats van de aanvoerder in, wis ten de Luikse verdedigers niet onmiddellijk wat gedaan. Viscaal en Fairdough zagen m het eerste kwartier trouwens al een aardige poging door Bodart gestopt. Stan dard schuwde in de eerste helft het initiatief, kwam hierdoor wel onder druk maar werd toch nooit echt in de verdrukking gespeeld. Standard kan deze manier van spelen, op verplaatsing ook door de supporters goedgekeurd, met de beschikbare spelers best aan. Eén poging toch van bezoekende zijde maar Thans vond De Wilde op zijn weg. Na de rust leek Urbain Braems, de «Griek» bleek gelukkig weer op Freethiel te toeven, zijn ploeg met meer aanvallende richtlijnen het veld te hebben opgejaagd, maar verder dan een zwakke po ging van Rosenthal kwam Luik toch niet. Beveren dus weer dat met fris en beweeglijk voetbal bleef verras sen. En veel inzet. Ook van de gegriepeerde David Fairclough die pas na een uur werd geruild voor Marinelli. Het publiek, toch ruim 7000 toeschouwers op de dag van het WK veldrijden, leefde met geel en blauw mee en Freet hiel beleefde weer heel even de sfeer van de grote dagen. Stan dard Luik bleef echter, vooral door de attente Bodart, de nul op het bord houden. Vijf minuten voor slot gebeurde het dan toch. Toen niemand het eigenlijk nog verwachtte. Een dubbele fout in de bezoekende defensie bracht Viscaal, de Neder lander is reeds aan nummer der tien toe, voor de Luikse doelman. Bodart werd heerlijk gelobd. Be veren hield terecht de twee pun ten in huis. Geel en blauw komt hiermee nu niet direkt uit de gevarenzone maar de manier waarop dit jonge Beveren speelde belooft voor de toekomst. Zaterdagavond speelt Beveren uit bij Lierse. De Uere- naars waren trouwens de boeman nen voor de andere Luikse voet balploeg. En bij Lierse staat.. Inderdaad... Hugo Aerts Beveren - Standard 1-0. Buy ens slalomt door de Standardverdediging dw Half december werd in de hoogste nationale voetbalafdeling de laatste wedstrijd uit dt heenronde gespeeld. Na 48 kompetitieloze dagen werd vorig weekend de terugronde aangevat en op de twintigste speeldag moest Sporting Lokeren het opnemen tegen Kortrgk. De Waaslanders lukten er ei zo na in de twee punten - verdiend - binnen te rijven maar daar dacht Muvala anders over. Drie minuten voor tijd scoorde hg de gelijkmaker en Lokeren moest zich tevreden stellen met een puntendeling. Het team van Aimé Anthue- werden dan op Daknam de den zal Sporting Lokeren in nis was de lange winterstop trainingen hervat en volgde niet zonder kleerscheuren een driedaagse stageperiode doorgekomen - Didier aan onze Belgische kust. 's M'Buyu en John Etim waren Morgens werd er keihard ge- lichtgekwetst - zodat gestart traind op het veld van Koksij- werd met een aantal jon- de, in de namiddag gebeurde geren. dat op het strand. Nadien In het verdere verloop van de volgde het Indoortomooi in wedstrijd zou de Lokerse oe- Gent. Lokeren moest het op- fenmeester echter wel beroep nemen tegen Genk en Cercle moeten doen op de twee ge- Brugge. Een niet onaardig blesseerde bankzitters, tomooi trouwens waaruit Be- M'Buyu moest al na één mi- veren als overwinnaar is ge- nuut de voetbalwei in voor komen.» Patrick Naudts die een open Na nog een oefenwedstrijd enkelwonde opliep. Vijf mi- tegen Eeklo moest Lokeren nuten voor affluiten werd zich opmaken voor de beker- voor Etim het sein op groen wedstrijd tegen Sint-Tcuiden. gezet als vervanger van Fe- De Waaslanders kwalificeer- renc Meszaros. den zich verdiend en krijgen De Lokerse trainer was niet als volgende opponent Stan- ontevreden over de prestaties dard Luik voorgeschoteld, van zijn jongens, de winter- Het kon beter... stop werd niet in ledigheid «Of het kon slechter», pikt doorgebracht en dat manifes- Aimé Anthuenis in. «Ik denk teerde zich duidelijk op het dat de kansen fifty-fifty zijn. veld van Kortrijk. Een nadeel is dat de heen wedstrijd zich op Daknam af- «Na de negentiende speeldag speelt, ik had het liever omge- werden de shoes voor een keerd gezien. Maar we blijven tiental dagen aan de haak ge- tenslotte toch bij de acht hangen en mocht iedereen ge- overblijvende teams en dat is Beveren - Standaard 1-0. De samengetrokken Standaardverdediging werd uit verband nieten van een welverdiende op zich toch niet zo slecht.» gespeeld door Viscaal en Marinelli (dw) vakantie. Rond Nieuwjaar Vóór die twee bekerwedstrij- g,-.| l De voetballiefhebber wordt volgende week dinsdag, 7 februari, nog eens supplementair verwend. Om 19u30 treedt Lokeren, op eigen Daknam, in het veld tegen Borrusia Mönchengladbach. Het belooft een aantrekkelijk duel te worden want de Germanen komen met de volledi ge A-ploeg naar de Durmestad afgezakt. Het Bundesliga- voetbal spreekt de supporters wel sterk aan en daar houdt men in Lokeren degelijk rekening mee. De inkomprijzen zullen- voor de gelegenheid super-laag gehouden worden, zo werd ons verzekerd. Allen daarheen dus! (V.B.) Beveren - Standard l-O. Viscaal scoort het lang verwachte doelpunt (dw) E. AALST - TONGEREN 0-1 E. Aalst heeft zondag 11. te gen Tongeren een gouden kans laten liggen om zijn posi tie op de rangtabel te verstevi gen in het vooruitzicht van een deelname aan de eindron de. Nu moeten we wel zeggen dat Eendracht een barslechte eerste helft uittekende en zich liet vangen aan het stapelspel van de bezoekers, die de kunst verstonden hun tegen stander op een beperkte ruim te samen te persen. Dat leid de hoop en al in die eerste periode tot een enkele doel kans even voor rust, die ech ter door Moortgat niet kon verzilverd worden. Na de kampwisseling waren hef vooral de bezoekers die de wetten gingen stellen. Aalst vond geen tegenzet op de werkkracht van een alom tegenwoordige Driesen en on dergingen met een zekere ge latenheid het meer agressieve spel van de Limburgers. Een zeer ontgoochelende trai ner Everaert was eerder kort bij zijn commentaar: «Tonge ren is hier vandaag verdiend komen winnen. Ik heb daar geen last mee om dat te over schrijven. De bezoekers wa ren sneller bal, beter in de opbouw en acteerden agres sief. Ons middenveld was zwak door het forfait van Limpens, die nog last van een aanval van lumbago en ook zijn verdediging speelde niet op het gewone niveau. De Wolf miste ritme en Derijck was niet in zijn dag bij het zuiver uitverdedigen. Wat een gemiste kans om wat dichter bij de top te schuiven «aldus Eddy Everaert». (abl) Eerste provinciale K.A.V. Dendermonde E. Aalst - Tongeren 0-1. In de laatste minuut was het bijna zover. Moortgat kan een kopbal plaatsen maar die gaat nipt naast. De ontgoocheling is groot (da) 1« Beveren-Standard Kortrijk-Lokeren 2' Nationale E. Aalst-Tongeren 3' Nationale A Wervik-St.-Niklaas VW Hamme-Jong Lede E. Zele-La Louvière 1' Provinciale Ertvelde-SK Aalst SL Houtem-SK Lebbeke Temse-Zottegem Denderleeuw-Melsele Zultse-E. Meldert KAVD-Olsa 2* Provinciale A Lovendegem-Kemzekc Wieze-St.-Kruis-W Melle-Robur Kruibeke-FC Zelzate Wippelgem-Kallo St.-Amandsberg-Baasrode 3' Provinciale D Herzele-Gijzegem Erpe-Bambrugge Kerksken-Scheliebeiie Burst-Serskamp W Moorscl-Erembodegem Heldcrgem-Aaigem TK Meldert-Hofstade Doggen-Nieuwkerken 3' Provinciale E St.-Pauwels-Bazel SK Overmerc-Lokersc SV Gerda-Haasdonk Stekene-Excelsior Sombeke-H Vrasene St-Gill is-D-Grembe rgen St.-Gillis-W.-Buggenhout Klein Laar-Klinge 4' Provinciale D Strijpen-Mere Smetlede-Oordegem 4' Provinciale G Opdorp-S. Moorsel 5- Herdersem-Oudegem Opstal-Wichelen R. Lebbeke-Schoonaarde Berlare-Lutterzele FC Aalst-Appels Baardegem-Terjoden Boonwijk-Melle 4' Provinciale H Rupelmondc-Waasmunster SK Lokeren-Straatje Verrebroek-Sinaai VK Hamme-White Boys Daknam-Tielrode Meerdonk-Hoogeinde Moerbeke-Heikant Eksaarde-Kieldrecht zer, Peeters, Frankie Van Heek, De Vlieger, Balis, Van Damme, Cooreman, Van Bladel, Hals, Werner Van Heek (Seghers, Christiaens, Mare Jacobs wordt na een Ph. Peleman). schorsing opnieuw lid van de basis. Het optreden van Dirk Tweede Provinciale Van Nieuwenhuyse wordt Robur Moerzeke 1-0 zeer 'n vraa8 gesteld. Laureys, Fons en Luc Vercau- 1-1 De ploeg: Van Meirvenne, teren, Verhelst, Willy Raem- Moens, De Schrijver, Jacobs, donck, Nobels, Benny Huyie- 0-1 De Coninck, Cooreman, Van broeck, Eddy Huylebroeck, Bogaert, Segers, De Ruyter, De Vos, Ost, De Malsche, 2-2 De Kunder, De Baere (Kam- (Gino Raemdonck. De Grae- 04) bala, De Bruyck, Laureys). Ve, De Wispelaere) S.K. Lebbeke F.C. Baasrode 2-0 Frans Peeleman is geschorst. Verstrepen, Michiels, De De- 0-1 Hij wordt opgevolgd door cker, Van Der Vreken, Lij- 6-J Leo Van Damme. neel, Verheyden, De Backer, jj"j De ploeg: Vinck, Meulenij- Vercauteren, Marc Van Keer, 1-0 Voor de uitstap naar het Westvlaamse Roeselare onder gaat de opstelling van V.W. Hamme een grondige wijzi ging. Serge Geldof, Franco Pirelli en Paul Coucke zijn immers geschorst. Ze worden opgevolgd door Robbie Nardus, Stefan Ledens en Dirk Van Der Stock. De bankzitters worden pas zaterdagnamiddag, na de reserve match aangeduid. Het verliespunt aan huis tegen hekkesluiter Jong Lede is bij de derdeklasser hard aangekomen. Als dat in West- Vlaanderen met een overwinning kan gekompenseerd worden, dan kraait daar volgende week in Hamme geen haan meer over. De ploeg: De Wilde, Verbustel, D'Hondt, De Paep, Nardus, Vermeir, Smet, Lenaerts, Ledens, De Borger, Van Der Stock. E.G. gaan. Bij het begin van deze kom petitie waren de verwachtin gen niet hoog gespannen op Daknam. Toch kijkt men er nu niet helemaal ontevreden terug op wat voorbij is. «De heenronde heeft voor Lokeren een normaal verloop gekend. Ik ben dus zeker niet ontgoocheld. Mits een paar punten meer konden we in de klassering drie of vier plaat sen hoger gestaan hebben, dat wel, maar ik ben al een tevre den man als we de terugronde op hetzelfde niveau kunnen rondmaken. De supporters beseffen blijkbaar nog altijd niet dat we dit seizoen prak tisch met een volledig nieuwe ploeg in het veld staan, als je dan vergelijkt met andere teams vind ik dat we het er niet slecht vanaf brachten. Die terugronde is, zoals we al schreven, vorig weekeinde ge start. Kortrijk kon in extremis nog een punt uit de brand slepen, onverdiend eigenlijk. «Achteraf bekeken heeft Lo keren een punt verloren. Nochtans wilde ik vóór de aanvang van de wedstrijd te kenen voor dat ene punt. Van het team dat de week voor dien Gub Brugge het vuur aan de schenen legde, was hoegenaamd niets te merken. Een excuus was weliswaar de onbeschikbaarheid van Ver- spaille en Booy. Lokeren had alle kansen om dit duel te winnen maar spijtig genoeg viel de gelijkmaker enkele mi nuten voor tijd. Wat het spel- beeld betreft was ik tevreden, iedereen was het er trouwens na afloop over eens dat mijn team aanspraak had kunnen maken op de twee punten. Jammer.» De volgende tegenstander, Club Luik, geeft Lokeren aanstaande zondag partij op Daknam. «Een zeer moeilijke wedstrijd», voorspelt Aimé Anthuenis. «Vooral nu Luik vorige week de boot inging tegen Lierse. En niet alleen dèt. Het team van trainer Wa- seige is aan een sterke Uefa- campagne bezig. Het speelde dit seizoen al drie schitteren de wedstrijden, waaronder te gen Juventus. Het schakelde bovendien Benfica uit en dan kan je niet meer spreken van een klein broertje...» Vivian Bogaert 11 Eddy Van Keer, Gino Rin- goot (Comelis, De Man, Ma rio Ringoot). WIELRENNEN Op dinsdag 24 januari II. wa ren de renners van de Belgi sche topwielerploeg A.D.R. wichtige krachtverdeling nodig. De meeste renners zaten ech ter met een belangrijk ver- de minder professioneel geor- schil tussen linker- en rechter- ganiseerde ploegen, werd ie- been. dere renner aan z'n lot over- De bedoeling was om dit ver voor een laatste maal dit sei- gelaten. Zijn verzorger en schil door krachttraining te zoen te gast in sportcentrum raadsmannen (dikwijls vader minimaliseren. De inzet en Bad St. Michel. Om 9.30 u. of nonkel de fietsenmaker) ijver bij de wekelijkse traïnin- gingen zij met 40 renners de leidden hem vaak door deze gen in Bad Saint Michel laten baan op... Het was de eerste eenzame maanden met im- het beste hopen. 2-1 maal dat de 2 teams van provisatie en ervaring. Later informeren wij u met 3_0 A.D.R. samen op groepstrai- Deze ervaringen zijn zelden harde cijfers over de resulta- 0-1 ning gingen. toepasbaar om een soliede ten van deze persoonlijke 0-2 José De Cauwer wou op deze konditie op te bouwen voor training: de renners en ploeg- 0-3 manier de leiding van sport- het komende wegseizoen. leiding zijn in ieder geval opti- centrum Bad St. Michel be- Een wielrenner is en blijft een mistisch, en dat na een trai- 1-3 danken voor de goede verzor- individueel sportman. Ieder- ning van 150 km. op de weg 0-2 ging van zijn renners tijdens een komt niet op dezelfde door mist en kou. manier tot topprestaties. Het ziet er naar uit dat er in de schoot van E. Aalst eindelijk een oplossing zal gevonden worden om het centraal bestuur grondig te wijzigen. Op 13 februari a.s. heeft een buitengewone algemene vergadering plaats tijdens dewelke de beheerders worden verkozen en een nieuwe voorzitter in opvolging van Roger Van De Waeter, die enkele weken geleden reeds zijn ontslag indiende. Van een tiental nieuwe beheerders wordt verwacht dat ze de club een grotere financiële armslag bezorgen. Positief is ook het nieuws dat na het compromis tussen het oud bestuur en de nieuwe groep, secretaris J.P. Van Droogen- broeck weer zijn functie heeft opgenomen. (abl) de maanden november, de cember en januari. Zowel de Het is voorai de wetenschap doorwinterde profs als de dat iedere renner apart moest 24 neo-profs konden van de we- voorbereid worden die het De Verenigingen voor Alcohol j.] tenschappelijke aanpak van winterprogramma van en andere drugproblemen 043 het Bad St. Michel-team pro- A.D.R. zo speciaal maakt. heeft een informatiefolder uit- uitg. fiteren om meer rendement Om een voorbeeld te geven: gebracht die ook als affiche 1-1 uit hun wintertraining te De bilspieren van Fons De 1 gebruikt worden en waar- halen. Wolf hebben niet dezelfde ""T w°"""W"» r-, e r, preventieve maatregelen. Men 1- De relatieve rust in dit set- framing nodig als die van Re- dez, fMtr m%vrage„ bij 2-1 zoen is voor een profwielren- né Martens. Linker en rechter VAD, Papenvest 78, te 1000 2-1 ner geen échte vakantietijd. been zijn niet even sterk. Brussel mits schriftelijke aan- Lichaam en geest moeten in Toch is dit zeer belangrijk vraag met ingesloten postze- oktober 100% rusten: de wie- voor het rendement van iede- gels voor de waarde van de ij lersport eist enorm veel van re pedaalslag. P/ij* van het aantal gevraagde 3_2 de atleet, het is en blijft één Fietsen is een cyclische bewe- f°,ders- Een folder kost 10 fr. van de zwaarste sporten. Vroeger, en zelfs nu nog, in ging en om dit gecoördineerd te laten verlopen is een even- Terwijl Aalst zondag a.s. volop in de carnavalsfeer is gedompeld dient E. Aalst de moeilijke uitwedstrijd tegen FC Boom af te haspelen. Volgens sekretaris J.P. Van Droogenbroeck, terug van weg geweest, wordt het een zware dobber. Boom leed verleden week wel een neder laag tegen Seraing, maar de Steenbakkers kunnen voor de wedstrijd tegen de «Ajuinen» weer rekenen op hun volledige kern. Trainer Everaert die zondag II. na de wedstrijd tegen Tongeren zijn ongenoegen liet blijken i.v.m. de wedstrijd van Wim De Wolf, zal hoogstwaar schijnlijk zijn blonde rechterflankverdediger niet in de A- kern opnemen. De Maere van zijn kant keert terug uit schorsing. Langs de andere kant heeft Luc Limpens nog steeds last van zijn lumbago en Godfried Moortgat tast regelmatig naar een zere lies. Volgens ingewijden haalt de West-Vlaming het einde van de competitie niet zonder een heelkundige ingreep. De Zaïrees N'Delema, die absoluut een grote tegenvaller werd in onze nationale competitie, keert op het einde van de week definitief naar zijn vaderland terug. (abl) VW I de pc HA* v.w. Jong I ste we tide. 3 geen 1200 t negen' keer tractei oefem pappe maar tweed een bi In ziji de m; gooch inter: overti tweed een p we ni den Mijve we te stevig we ei gen. druk. tocht dadel Dat inzet dens ren spele over park voor knok jamn ploei Wei St.. Leid gekh teruj sche thub Het Calk Kiek kom 2-01 Het nog wel lisse dooi gen kom spre twin ste Wac sel. buui (WH zelf gesi doel de p na i vooi Voc Hee wed St.-l of het Hee een kon posi met Vro gev: Wa:

De Voorpost | 1989 | | pagina 18