V.W. Hamme: Snertmatch Filip Snijkers geeft voorbeeld Kiekens en Calleeuw redden de meubelen Heropstanding uitgesteld Het duel tussen Guy en Didier Verdiende zege van Svelta Doelman van S.K. Terjoden omgekomen bij smartelijk ongeval De Voorpost - 3.2.1989 - 19 VOETBAL jd uit de ugronde :n tegen innen te e hij de ikeren inj ïze kom-l rwachtin- innen op t men er itevreden is. eft voor! 1 verloop eker nier :en paar we in de er plaat- 5 ben, dar en tevre- rugronde kunnen ïpporten og altijd en prak- g nieuwe m, als je andere e het er hten.» als we al einde ge- extremis Ie brand eigenlijk, leeft Lo- .erloren, vóór de strijd te- ant. Van ek voor iet vuur ide, was merken, .waar de an Ver eren had duel te genoeg ikele mi- het spel- evreden, rouwens dat mijn kunnen punten. [Stander, Lokeren lartij op moeilijke t Aimé nu Luik t inging :t alleen ner Wa re Uefa- speelde bitteren- inder te- rhakelde t en dan ken van toCAERT VW Hamme - J. Lede 0-0. Hammenaar Vermeir waagt zijn kans, maar zijn schot gaat via de paal buiten (vh) HAMME-LEDE 0-0 V.W. Hamme speelde tegen Jong Lede wellicht de slecht ste wedstrijd van deze compe titie. Van enige inspiratie was geen spoor te bekennen en 1200 toeschouwers werden in negentig minuten geen enkele keer op een hoogstandje ge- tracteerd. Tijdens de rust las oefenmeester Meersman zijn pappenheimers duchtig de les maar dat resulteerde in de tweede helft alleen maar in een beetje meer inzet. In zijn geheel genomen werd de match een complete ont goocheling zegt Meersman. Uiteraard werd er met meer overtuiging gevoetbald in de tweede helft, maar meer dan een paar halve kansen hebben we niet geschapen. We had den zo twee dagen kunnen blijven voetballen. Hadden we te maken gehad met een stevige opponent dan hadden we er beslist van langs gekre gen. Lede liet geen grote in druk. Ik had de spelers ver- ©cht om dit zwakke team dadelijk bij de keel te grijpen Dat hadden we gekund mits inzet en meer inspiratie. Tij dens het eerste kwartier wa ren er blijkbaar een aantal spelers die nog droomden over de match in het Astrid- park en niet beseften dat er voor de punten moest ge knokt worden. Ik vind het jammer dat we tegen een ploeg als Jong Lede, die bijna Ondanks een inzetvolle twee de helft zijn de tricolores er niet in geslaagd hun mindere periode (1 op 14) een halt toe te roepen. De vijfde thuisne derlaag ditmaal tegen een be ter en sneller kombinerend La Louvière is in de Elststraat biezonder hard aangekomen. De Zeienaars kregen noch tans ruimschoots de kans om de eindscore een ander uit zicht te bezorgen. Alleen de heroptredende en bedrijvige Jan Goossens kreeg de bal voorbij doelman Bargibant. Spits Dirk Van Renterghem eenmaal foutief neergehaald en Frank Van Den Broeck als strafschopnemer zagen beur telings hun pogingen gestuit door de ex-doelman van Klub Brugge. «Het liep al verkeerd bij de aanvang» liet een diep ontgoochelde Etienne De Wispelaere zich ontvallen... De ingreep van Bargibant verdiende een rode kaart. Hij boorde Dirk op weg naar een doelpunt in de grond. Het gevaar voor een zware kwet suur was reëel. Kanika in eer ste instantie door Van Puyvel- de afgeremd kon met de nodi ge dosis meeval scoren. Na de rust waren we veruit de beste ploeg. Frank Van Den Broeck miste jammer genoeg de strafschop die de wedstrijd kon doen kantelen. Wordt het 2-2 dan zie ik ons niet meer verliezen. Na deze evaluatie kan ik me enkel de vraag stellen wanneer deze brute pech zal ophouden. «Het lijkt duidelijk dat de ploeg met schrik speelt» weet de Eendrachttrainer». We krijgen geen bal meer over de doellijn ondanks de inzet en goede wil van de spelers. Ik blijf er echter van overtuigd dat het tij in ons voordeel zal keren. We kwamen tegen de Walen echter snelheid te kort op de flanken. Daarom bracht ik Filip Fiers in. De kansen zijn er geweest. Daarom blijf ik geloven in de ploeg alhoe wel de situatie ernstig is ge worden. Wie weet kunnen we zaterdagavond in Olympic Charleroi niet eens voor de verrassing zorgen. Voetbal blijft toch onberekenbaar». (Joost Arens) E. Zele La Louvière 1-3. Goossens kijkt maar beteuterd als één van de Wolvende bal kan wegwerken (vh) K.S.V. Temse S.V. Zottegem VW Hamme - Lede O-O. Hammenaar De Paepe wint dit duel en kan nog voorzetten (vh) zeker degradeert naar bevor- kan ik alleen maar een schan- dering niet eens bij machte daal noemen. Ik hoop dat zich waren om een vuist te maken, dat niet meer zal herhalen, Akkoord dat de ene match de aldus Willy Meersman, andere niet is, maar hetgeen deze keer gepresteerd werd, Wervik St.-Niklaas Leidersploeg St-Niklaas heeft laten zien op het veld van tweede geklasseerde Wervik dat het toch nog kan strijden. De Klaasjes, terug met Paul Theunis in de basis, zetten immers een erg scheve situatie recht in de slotfase van de wedstrijd, toen de thuisploeg de dans leidde met twee doelpunten voorgift. Het waren dan nog uitgerekend twee Waaslandse invallers, Calleeuw en de voor het eerst dit seizoen aantredende André Kiekens, die de wenkende derde opeenvolgende nederlaag konden ongedaan maken. :er is tegen Van t een eder- or de hun ia de lijken waar- ie A- ig uit nog t tast ilt de r een oluut :titie, zijn 2-0 aan de rust Het begon al slecht voor S.K. nog voor de wedstrijd goed en wel gestart was. Carl Come- lissen kwetste zich en moest door Mare Calleeuw vervan gen worden. Een ongeluk komt zelden alleen, zegt het spreekwoord, want nog geen twintig minuten ver in de eer ste helft viel ook Dirk De Wachter uit met een knielet sel. Zo kon Kiekens zijn de buut maken nadat hij ruim twee derde van het seizoen zelf met knieproblemen had gesukkeld. Bij St-Niklaas was doelman De Vroe terug van de partij en hij kreeg al direkt na de aftrap een berg werk voorgeschoteld. Vooral de vaardige Van den Heede leek de boeman van de wedstrijd te worden. Toen St.-Niklaas aanvallend weinig of niets kon uitrichten, was het dan ook deze van Den Heede die even na het halfuur wn eerste maal tot scoren kon komen toen hij, in schiet positie gebracht door Hogie, met een gekruist schot De Vroe kansloos liet. Helemaal gevaarlijk zag het er voor de Waaslanders uit toen op slag van rust dezelfde Van den Heede, andermaal op voorzet van een ongrijpbare Hogie, een tweede doelpunt lukte. Een slechter moment was er niet. Klaasjes laten tanden zien Hetgeen de klaasjes de laatste weken wat ontbrak, de werk lust en het strijdershart, was blijkbaar met de terugkomst van Pol Theunis in de ploeg teruggevonden. Feit was dat thuisdoelman Caluwaert het ene gevaarlijke standje na het andere kreeg op te lossen. Nadat Patrick Vinck op een haartje na de aansluitingstref fer had gemist was het even later in de 64' minuut debu tant Kiekens die na voorbe reidend werk van Joris Cornet en Erik Lacroix deze eer te beurt viel. St-Niklaas dus op zoek naar de gelijkmaker maar in deze rush werd het bijna voor een voldongen feit geplaatst toen thuisspeler Bennet alleen aan de haal ging maar gelukkig liet De Vroe zien dat hij wat in zijn mars heeft en kon hij de niet meer te overziene ka- tastrofe indijken. Nu bleef het bij 2-1 en kon de gelijkmaker niet lang meer uitblijven. Op tien minuten van het ein de was het dan zo ver. Thuis doelman Caluwaert loste in een prangende fase het leder en het was Mare Calleeuw die het verdiende gelijkspel op het bord kon duwen. Door dit gelijkspel blijft de kloof tussen leider St-Niklaas en de tweede op 5 eenheden. Nu zondag reist het Wase ge zelschap naar het Klein-Bra- bantse Bomem voor een nieu we opdracht. In de heenronde waren er geen problemen voor Sportkring maar dan draaide de ploeg van Rene Mucher ook werkelijk vier kant. Ondertussen is Frank Noliet wijselijk gestopt en is Bomem op een hoger peil gaan akteren. Een te volgen partij. M.S. Ondanks de noodploeg waar mee de scheepsbouwers nu toch al h^el de kompetitie moeten aantreden is het tegen het zwakke Zottegem, dat volgens velen een kandidaat daler is, een ruime zege ge worden. Zonder doelman Hantson en Hubert Verbeke (werkaangelegenheden), Pa trick Van de Vel (gele zon dag), Luc Volckerick (laatste strafzondag) en de geopereer den Kurt Migom, Guy Rodri- ge, Dirk Martens en Raem- donck kwam Temse met een weeral onuitgegeven ploeg toch nog aan een half dozijn rozen bij het einde van deze wedstrijd, waarin de bezoe kers alleen in de slotminuut een geschenkdoelpunt werd voorgeschoteld. Filip Snykers: werkkracht én scoren De ploeg die Zottegem moest partij geven bestond uit doel man Smidts, Walter Bressinck die zijn debuut maakte, Peersman, Brijs, Riské (nu gekazerneerd te Burcht), Verstraeten, Storms, Van Buynder, De Wilde, Waem en Snijkers. Het was vooral laatstgenoem de die mocht terugblikken op een wedstrijd want als maker van het eerste doelpunt had Filip zeker nog een voetje in drie of vier andere Temse- doelpunten. Nadat Zottegem in de aan- vangsminuten de eerste kan sen had afgedwongen was het toch de thuisploeg die op de 22' minuut de stand kon ope nen. Filip Snijkers was de bal gaan ophalen en kon met een voorzet Patrick Waem berei ken. Waem schoof netjes te rug naar Snijkers en deze schakelde kalm en beheerst de laatste bezoekende verde diger uit om de bijna 45-jarige Zottegemse doelman Van Damme het nakijken te ge ven. Temse was meteen ge lanceerd en iets na het halfuur was het Floris Verstraeten die de stand kon verdubbelen toen de opa-doelman een schot van Waem niet hele maal onder kontrole kon krij gen en Floris de terugsprin gende bal maar voor het intik ken had: 2-0. Even later was de wedstrijd definitief ge speeld toen Wendel Storms de snelle Patrick Waem in de diepte stuurde en Patrick nummer drie op het bord knalde. Debuut Koen Berckmoes Walter Bressinck hield aan zijn debuut maar een nare herinnering over want aan de rust moest hij reeds vervan gen worden wegens een nieu we schouderkwetsuur door Koen Berckmoes, een 17-jari- ge debutant. Dit was evenwel aan het spelbeeld niet te zien want na een uur spel kon Frank Van Buynder op zijn beurt scoren toen hij een voorzet van Patrick Waem voorbij de bezoekende doel man knalde: 4-0 na 64 min. Tijd om ook de lichtgekwetste Bert Brijs aan de ziekenboeg toe te vertrouwen waardoor het totaal van de op non- aktief staande thuisspelers be paald werd op 10 eenheden. Bijna een hele ploeg dus. En dan nog winnen met zulke cijfers! Je moet het toch maar doen. Brijs werd vervangen door Jan Pieters en dat werd tenslotte de bezoekende ver dedigers nog noodlottig want, nadat Riské Filip Snijkers nog eens had bediend kon deze met een fraaie voorzet Patrick Waem bereiken die meteen zijn tweede doelpunt van de wedstrijd kon scoren, was het Jan Pieters zelf die met een keiharde kopstoot na een hoekschop, getrapt door Filip Snijkers, het half dozijn kon aantekenen tegen deze Zotte gemse ploeg die tegen K.S.V. op twee ontmoetingen liefst elf doelpunten moest slikken. Toch kon Temse de nul niet op het bord houden want in de slotminuten kon bezoeker van Mello doorgaan en wan neer Smidts verslagen was kon Frank Van Buynder het leder met de hand uit het doelvlak houden. De straf schop die door Van Mello zelf werd gegeven werd op spekta- kulaire wijze door thuisdoel man Smidts in hoekschop ge duwd. Even later ging Rudy Smidts echter al even spekta- kulair in de fout bij de daar- uitvolgende hoekschop, waar door Van Mello bij zijn derde poging toch aan een doelpunt kon geraken. M.S. Tijdens het weekend van 20 tot 22 januari heeft in de Grenslandhallen tc Hasselt een Internationaal Vakantie- en Sportsalon plaats. Het is een professioneel uitgebouw de vakantiebeurs die een grensoverschrijdend impakt heeft gekregen. Touropera tors, reisagentschappen en busuitbaters stellen er hun va kantiemogelijkheden uitge breid voor. E. Zele La Louvière 1-3. Vervaet geraakt voorbij twee van zijn tegenstrevers en kan n voorzetten (vh) E. Zele La Louvière 1-3. Ook Stefaan De Wolf probeerde zijn kans op doel vh) St.-Gillis-Dendermonde - Grembergen: 0-1 Eerste provinciale F.C. Denderleeuw 0 Svelta Meisele 1 Dankzij een goede eerste helft heeft Svelta Meisele een verdiende zege weten af te dwingen op het veld van F.C. Denderleeuw, toch een der toonaangevers in deze reeks. Na een kwartier spel openden de Waaslanders reeds de sco re toen Waegemaeckers als uitblinker Werner Van Buel kon bereiken en deze de thuisdoelman geen schijn van kans liet. Enkele minuten la ter alweer Waas gevaar en dé kans voor Van Spittael om de klus af te maken. Kenny kreeg de bal echter verkeerd tegen de voet zodat de kans vervlogen was. Naarmate de wedstrijd vorderde kwam de thuisploeg alsmaar opzetten maar de herschikte Svelta- achterhocdc, waarin Luc Van Mieghcm laatste man moest spelen wegens het ontbreken van Patrick Poppe, hield stand en kon alle aanvallen van Lacroix en De Petter af wimpelen. Na de rust was het doelman Van Gheem die zich kon on derscheiden op pogingen van De Schrijver en nogmaals De Petter, maar uiteindelijk bleef de arsenalscore op het bord ook al trof thuisspeler Lacroix in de 84ste minuut nog eens de doelpaal. M.S. Het derby tussen Eendracht St.-Gillis en S.K. Grembergen stond voor een deel in het teken van het duel tussen Didier en Guy Debusschere. Dit broederpaar, bovendien nog echte tweelingen kwam vorig jaar uit voor Sparta Waasmunster. Aan het eind van de kompetitie stapten zij over naar een andere ploeg. Guy kwam in St.-Gillis terecht. Didier werd lid van S.K. Grembergen. Guy Debusschere is een verdediger terwijl zijn broer een offensieve funktie vertolkt. Vorig weekeinde stonden beide broers oog in oog. Guy Debusschere had zich voorgenomen om zijn broer geen schijn van kans te geven in duels. Hij is daar in gelukt. Zelden kon Didier enig gewicht in de schaal leggen. Telkens hij eigenaar werd van de bal, kreeg hij broertje Guy op de nek die hem binnen de kortste keren het leder ontfutselde. Wie laatste lacht, best lacht, reageerde Didier een paar keer spinnijdig. Met nog twee minuten voor de boeg gebeurde het. Hans Burghgrave kreeg de bal in bezit, haalde stevig uit en kanjerde buiten het bereik van doelman De Bruyne. Een puntendeling had logischer geweest, zegde voorzitter Leonard Baetens na afloop. Tijdens de eerste helft was Grembergen wel de betere ploeg maar echt kansen heeft het niet geschapen. Na de hervatting waren wij duidelijk meer in het offensief. Een ideale kans kreeg Luc Heyvaert maar hij besloot naast. Tegen de verwachtingen in is Grembergen in het slot tot scoren gekomen. Eigenlijk kwam dat doelpunt er een beetje tegen de gang van het spel in. Jammer dat we op het laatst een punt hebben moeten prijsgeven. E.G. Het leven kan soms hard zijn. Dat ondervonden wij afgelopen week toen het bericht binnenviel dat de 29- jarige talentrijke doelman van S.K. Terjoden Patrick Devroe aan de gevolgen van een ernstig verkeersongeval overleden was. Enkele weken terug werden Patrick en zijn voetballende vrienden van S.K. Terjoden, die het ene sukses na het andere opstapelen, nog gevierd bij de plaatselijke voetbal club, wegens het behalen van de trofee der produktiefste ploeg van die week, uitgeloofd door een Vlaamse krant. Amper enkele dagen later is Patrick er al niet meer bij. Donderdag had hij nog getraind met de vrienden en vrijdag 27 januari was hij nog aan het werk geweest als rijkswachter bij de brigade Wetteren. Om 21.00 u. was zijn dagtaak beëindigd en spoedde Patrick zich naar huis bij zijn vrouw en twee kindjes. Wat er precies gebeurd is zal wel altijd een raadsel blijven, maar feit was dat bij zijn kollega's om 21.05 u. een oproep binnenviel van een zwaar verkeersongeval. De collega's erop af en groot was hun verbijstering toen zij merkten dat het Patrick was die in de verhakkelde hoop schroot gekneld zat. De ongelukkige Patrick Devroe werd met verschillende zware verwondingen naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis overgebracht. Ondanks de goede zorgen kon dit alles niet meer baten, want in de loop van zaterdag 28 januari stierf de graag-geziene figuur in Terjoden-Erembodegem. Morgen zaterdag om 10u30 zal in de St.-Jozefskerk van Terjoden de begrafenis plaatsvinden. EENDRACHT ZELE - LA LOUVIERE1-3

De Voorpost | 1989 | | pagina 19