Karnaval Aalst is weer troef De Kerpel: «Het spreekrecht niet beknotten!» Burgemeester De Maght: Aalst zal moeten afslanken MAGAZINE I blad ?an Bender De dans van de verzoening limit - ii SiiiMiitriii De Voorpost De 61' Aalsterse karnavalstoet gaat met z^n 70 groepen te 14 u., een half uur eerder dan vroeger, reeds van start. Onder meer wegens de vroege datum van deze viering en de dan ook vroeg invallende duisternis. Het wordt een ononderbroken show die nu is opgebouwd in twee in climax evoluerende delen: de kleine en de grote groepen opgesteld in omgekeerde volgorde van de in 1988 bekomen uitslag. Getracht zal worden de losse groepen niet doorheen de hele stoet te laten fladderen doch ze in groep te houden vóór of na de stoet of in de stoet zelf vóór of na een van de drie mee opstappende muziekverenigingen. Alleszins mogen ze hun plaats slechts innemen van aan de Werf. Kommissarissen zullen er moeten op waken dat geen losse deelnemers tussen de ingeschreven groepen zullen te zien z^jn hoe moeilijk dat ook te realiseren zal zijn. Misschien neemt deze optie wel een deel van het zeer ludieke van de stoet weg. Losse deelnemers zyn inderdaad vaak het zout en de peper van het hele gebeuren omdat die mensen vaak boordevol inspiratie zitten en daarenboven tot op het allerlaatste moment kunnen inspelen op de aktualiteit. Anny en Frank zullen daar ongetwijfeld by behoren. Opening sil vergat de pil in april. 42. De Moikes: Wit haben De kavalkade wordt 21. Ereejt: Aalst in de fif- das nicht gewusst. geopend door de Aalsterse ty's op de rocktoer. Gilles, het Feestkomitee, 22- De Steinzoel'n i de Aalsterse reuzen en het 23. De Kamerotjes: Zat Ros Balatum, prins Frank ter tén toch van kommen? en keizer Kamiel. 24. Van 't iën komt 't an der: Konijnen in oeien. Kleine groepen 25. Kest: Klikillion ge- Deze worden vooraf ge- kloet j deir Stieve. gaan door de Koninklijke 26. Fleis: De Maghtwisse- Harmonie Concordia et link. Docilitas uit Herdersem, 27. Roeidsel: 'k Zal a gon waarna 26 kleine groepen emmen. voor uw ogen in stijgende 28. De Marcoentjes: Schot lijn (althans verleden jaar) in de roos. defileren. 29. Allei-Joep: Ajoin de 7. De Sjoëpeeren: de nieu- Flitser vedrom op de fiets, we klassieker Leuven- 30. Zient weir gont iensj Aalst-Leuven. probeiren: Kernraketten 8. Zwetzat: Beneden de 21 w«g in Amerika en in jaar niet meer per auto of Rusland, moto. 31. De Dompeleers: Ier 9. Spaagsel: het spel van van den dop nie vergeiten, kat en muis in de politiek. 32. Vriët: Wad es da naa, 10. Weine inspiroasje: de ne prinsj as vraa? disc-jockey te paard Na de fanfare Sint-Cecilia 12. Pagadetten: 1000 maal Burst voorafgegaan en ge- op één nacht. volgd door losse groepen 13. Ons maa moest insj komt dan de apotheose weiten: Kadees Oiljst, boy van de kleine groepen. London. 35. Pladasj: Aan de stad 14. Lossendeirdeveirdeir- wordt in hels tempo gewerkt. 43. De Sjatrellen: De Maght oek zwierig on 't stier. 44. Aaft ons vast. 45. Voor en na de Konink lijke Scoutsharmonie van Brugge ziet U losse groepen. 46. Pretensje: Werkloeden aan straten met dorst. 47. De Bierschelkes: Iro nische kijk op de sportwe reld. Grote groepen 48. Graaleken dest: Op vouoge bij co-boys en in dianen. 49. Boivan: Retou o Zaier. 50. De Voortkapoenen: De verkiezingen en prins Maurice. 51. De Toisers: Mevrouw Thatcher op bezoek bij mevrouw De Maght. 52. D'Okkosjeprotten: Wandelen in Aalsterse winkelstraten. 53. De Schoimers: Euro pese landen zetten hun grenzen open. 54. Kartasj: Moet er nog «J» zijn? Vervolg op blz. 4 Gemeenteraad Aalst In minder dan twee uur handelde de gemeenteraad verleden dinsdag tydens de derde gemeenteraadszitting van januari '89 de agenda af. 20 punten in de openbare vergadering en 36 in de besloten zitting. Met daarby twee interpellaties van formaat. De eerste van het nieuw raadslid Luc W'illems (CVP) over de Europese vlag en de tweede door fraktieleider Maurice De Kerpel over de wyze waarop stadspersoneelsle- den werden behandeld. Beide interpellaties hadden heel wat om het iyf, niet in het minst vurig gebekvecht. Maar reeds vóór de eigenlyke agenda werd aangevat ging de kat op de koord toen Maurice De Kerpel die zich profileerde als een vurig debatter het woord had gevraagd by ordemotie. Anderzyds werden een reeks punten zonder enige bespreking, slag of stoot goedge keurd in no-time deir (LDVD): Anti-spij- belaktie te Aalst. 15. Kweintni: De Aalster se Money-Poenshow of de Honey-Moonkwis. Het spreekrecht vry waren! Vlaamse Steden en Ge- verdeling over de diverse tende dat die daar alleszins meenten? gemeenten zou bij dekreet akkoord mee zou gaan wat moeten geregeld worden, dan ook het geval was. 36. Pertotal: Giënen nei- Burgemeester De Maght Willy Van Mossevelde ger president van deelde alvorens de agenda VU-fraktieleiderzegde Amerika. werd aangevat mede dat dat de VU reeds jaren de- 37. Korosje: De CVP-kes Aalst de aktie steunt van ze situatie aanklaagt en Oud-Burgemeester Mauri- 16. Iksel- Gemeenteraads- verklaren de VD voegel- de Vereniging van Belgi- suggereert een «Vlaamse ce De Kerpel trok scherp verkiezingen olleken bol- vroi. sche Steden en Gemeen- Vereniging van Steden en van leer tegen de handels- leken knol. 38. Noig g'ambateurd en ten om de gemeenten en Gemeenten» op te richten, wijze van burgemeester 17. De Makaberkes- Eddy vriëy gezjeneird: Oilsjt het gemeentefonds finan- Daarover gaat het inder- De Maght die het spreek- Wally in rijdende sakosj AUD. cieel leefbaar te maken, daad, zegde De Maght, recht van gemeenteraads met go-go-girls. 39. De Zieke Zjiëratten en Bij de verdeling van de met Vlareco. Dit betreft leden zou beknotten. Hij 18. Zonder eir goget Anny Twiëkiëren niet: Ontmoe- dotaties voelen Vlaamse dan nog wel een onderaf- stelde verleden zitting uit Oosters Meldert te fmg van de Ajuinboer op steden en gemeenten zich deling van de Belgische twee keer te zijn gekon- Aalst. andere planeet. inderdaad benadeligd. Vereniging. fronteerd met het voortij- 19. Klasjnat: BTK-ers, 40- D'Onderkroipers: De Het stadsbestuur heeft zelf dig starten van de stem- DAC-ers, TWW-ers, Ge- jongeren met de eigen dis- Aangedrongen wordt op deze aktie ondersteund ming zodat raadsleden niet ko's voor 't nieuw hospi- cobus. het oprichten, zo spoedig omdat de tijd niet toeliet aan bod komen. taal. 41. De Blaa Biskoppen: mogelijk van een Vlaamse zulks door de gemeen- 20. De Zwiëtjollekes: Bra- van D'iën nor d'ander. Gemeentefonds. Ook de teraad te laten doen, we- Vervolg op blz. 4 Praten aan tafel 3 FEBRUAR11989 42* JAAR6ANG NR. 5 - 42 F Rubbrecht, die evergreens speelde. Daarop ging men aan tafel en werd een «terrine van licht gerookte zalm en heilbot met een luchtig komkommersabayon» ge serveerd. Een gerecht waarvan de burgemeester al onmiddellijk zei dat het niet alleen mooi was voor het oog, maar ook biezon- der lekker smaakte. Het was natuurlijk de be doeling dat de ere-geno- digde wat zou vertellen over zichzelf, haar bezig heden beroepshalve en in de vrije tijd. Dat deed de. burgemeester ook en zo vernamen we heel wat over de politieke loopbaan van mevrouw De Maght. In haar man vindt ze de broodnodige toeverlaat om tot rust te komen. Ze vindt het wel een beetje spijtig dat het gezinsleven onder de vele drukke poli tieke aktiviteiten moet lij den. Wanneer de kinderen klein zijn, valt het nog wel mee, maar wanneer ze wat ouder worden, dan eisen ze je steeds meer op en stellen ook vragen naar het waarom van het veel vuldig uithuizig zijn. Het gezin is een oase waar de politicus nog rust kan vinden. «Zonder mijn ge zin was ik nooit burger- moeder geworden», zegt mevrouw De Maght net op tijd om het volgende ge recht te bewonderen. Een mootje gepocheerde lotte op een groen bedje, ver sierd met kleine kreeftjes en kaviaar. De schotel is wat men noemt iets deli- kaats. Het sausje waarin de kreeftjes en de lotte zwemmen is gemaakt op basis van avocado's. Een echte lekkernij. Iemand van de aanwezi gen vraagt tussendoor aan de burgemeester of het juist is dat er in Aalst een 200-tal personeelsleden zouden ontslagen worden. Mevrouw De Maght legde de situatie als volgt uit: «Er zijn momenteel 1.300 werknemers aan de stad verbonden. Daar waar we volgens een recent onder zoek en een organigram van personeelschepen A.E. Bogaert moeten kunnen stellen met 700. De personeelskosten lig gen momenteel veel te hoog. Er dient dadelijk ge saneerd worden». In de onmiddellijke toe komst wil Aalst via een privatisering van een aan tal diensten een evenwicht brengen in de stadsbegro- ting. «We denken hierbij aan de reinigingsdienst en de kin- derkribben die we als vzw kunnen omvormen», aldus de burgemeester, die ver volgde «we willen onze personeelsleden niet op straat zetten, zomaar. We zullen streven naar een voor iedereen aanvaardba re situatie die voor ieder een positief zal zijn. Maar men mag niet vergeten dat ook de belastingbetaler zijn rechten heeft en niet als melkkoe mag misbruikt worden». Daarop was het tijd voor de volgende schotel: moe flonfilet in een winters jas je met bospaddestoeltjes met basilicum. Mevrouw Schoneville vertrouwde ons toe dat de moeflonfi let, een soort gems, in Pa kistan leeft. Een volgend tema dat werd aangesneden was de toekomst van Aalst. De burgemeester ziet dat als volgt: «Allereerst wil ik van Aalst een waardige stad maken. We moeten uit het provincialisme ge raken. Subsidies zijn voor het verenigingsleven be langrijk maar daarbuiten moeten de Aalsterse ver enigingen kunnen rekenen op de logistieke steun van de stad». Verder vindt de nieuwe burgemeester dat de Aalsterse verenigingen moeten ingeschakeld wor den in de verschillende evenementen van de stad. «Zo kunnen ze zelf wer ken voor een subsidie en is dit niet langer een aalmoes die eenieder zo maar krijgt». Het dessert dat Ter Lin den serveerde bestond uit een taartje met frambo- zenbavarois en tijdens de koffie met de onafscheide lijke «pousse cafe» erbij, hield mevrouw DeMaght eraan de restauranthou ders van harte te felicite ren en te danken voor het prachtige diner dat over heerlijk smaakte. JM Heyman Aalst. Het hele gezelschap genodigden dat aan de eerste Praten aan Tafel deelnam (a) In de gezellige sfeer van het restaurant Terlinden aan de Oude Gentbaan te Aalst had onze eerste «Praten aan tafel» plaats. Ere-genodigde was burgemeester mevrouw Annie De Maght en als winnaar van onze gratis wed- strijd zaten ook Emanuelle Geerinckx en Luc De Meyere aan. Zy volgden het gesprek uit eerste hand. Mevrouw Schoneville ser- veerde het aperitief van het huis en meteen waren de vele aanwezigen al in de opperbeste sfeer voor het feest dat nog moest beginnen. «Deze aperitief is gebaseerd op citroenje- never en droge sherry» zo vernamen we tussen de ve- I le borrelhapjes door. i Mevrouw de burgemeester en haar echtgenoot geno ten ten zeerste van de ver welkoming en van de mu- ziek van orgelist Marnix Aalst. Mevrouw De Maght wordt door de restauranthouders zelf bediend (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 1