Mare De Kunder schiet K.A.V.D. op rozen Techniek versus intimidatie match nul Wuytack scoort weer Dan toch eens winst voor F.C. Wieze Robur staat drie punten voor F.C. Baasrode speelt vrijdagavond 20 - 3.2.1989 - De Voorpost IIV1MDBIL «»J 212460 Damesvoetbal - Tweede Nationale Borgloon K.A.V.D. - Olsa 1-0 De Dendermondse eerste provincialer scoort blijkbaar niet gemakkelijk. Tot voor kort kwam hij vaak aan zijn trekken en etaleerde zich als het productiefste team van de reeks. In drie recente mat chen werden amper evenveel doelpunten gescoord en werd tevens puntenverlies geleden. Vorige zondag geraakte paarsblauw tegen Olsa Brakel net met de hakken over de sloot. Gelukkig was er de Ne derlander Mare De Kunder die een nerveus wordend K.A.V.D. op rozen schoot. In de Dendermondse voetbal middens was men na afloop hartstikke tevreden met dat éne doelpunt, dat uiteindelijk voldoende bleek voor de volle inzet. - Ik was er eerlijk gesproken niet gerust in, geeft oefen- meester Toon Pfaff grif toe. Vergeet niet dat Olsa Brakel vele weken ongeslagen bleef, een opgang realiseerde en in feite zonder complexen aan de aftrap verscheen. Voeg hier aan toe dat ik alle troe ven niet kon uitspelen. Fred dy Jacobs was er niet bij om wille van een schorsing en Dirk Van Nieuwenhuyse on dervond al te veel last van een lieskwetsuur om aan de aftrap twee opeenvolgende verplaat- te verschijnen. Vandaar dat ik si„gen. Nu zondag tegen S.K. de opponent zover mogelijk op afstand te houden en iede re infiltratie in ons doelgebied te vermijden. Ik meen dat we daar grotendeels zijn in ge lukt. Patrick De Ruyter en Nico Van Bogaert leverden een flinke verrichting, hoewel dat misschien niet dadelijk opviel. KAVD - Olsa 1-0. De Kunder, die het enige doelpunt zou scoren, kopt deze keer Ik meen dat we recht hadden "„ergeefs buiten (vh) op een strafschop. Op een ogenblik dat Mare De Kunder op doel wou koppen beging een opponent duidelijk hand- spel. Ref De Bleeckere liet doorspelen en zou zich later een paar keer op niet-conse- quente beslissingen laten be trappen. Gelukkig konden we snel na de rust een doelpunt forceren. Wie dacht dat de bezoekers in elkaar gingen klappen diende zijn mening snel te herzien. Die jongens hebben nooit hun werkkracht laten schieten en verdedigend maakten zij zelfs geen enkele keer een slippertje. Al bij al ben ik tevreden met het resul taat. Er zal alvast nog te knokken vallen alvorens we de eind streep bereiken. De spelers beginnen daar trouwens ook bewust van te worden. K.A.V.D. staat thans voor De strijd om de promotie en de kampioenstitel in de tweede afde ling van ons nationaal damesvoet bal belooft een spannende strijd te worden tussen de Aalsterse Ka- millekes, Union en Borgloon. Na de zeventiende speeldag staan de drie kopploegen inderdaad nog steeds heel dicht bij elkaar na het gelijkspel tussen Borgloon en de Kamillekes en de kansrijke (3-2) overwinning van Union tegen Zultse. Daarvoor is de Brusselse ploeg tot op één puntje van Aalst genaderd, weliswaar met één ge wonnen wedstrijd minder en is het Limburgs team op twee punten van de leiders blijven staan. Met nog negen kompetitiewedstrijden voor de boeg is er dus nog niets definitiefs in het titeldebat beslist. Op voetbaltechnisch vlak hebben de Kamillekes van niemand iets te vrezen en ook fysisch draaien de Aalsterse meisjes op hoog niveau. De jonge ploeg, geschraagd door de ervaring van libero Peggy Van de Maele, vormt een homogeen geheel zonder hiaten. Elk van drie pretendenten heeft ongeveer een gelijkwaardig programma in het vooruitzicht en geen van hen mag zich nog een misstap veroorloven. De voetbalsters van trainer Jo Loeman bekijken de kompetitie echter nuchter van wedstrijd tot wedstrijd. Hoewel het vertrouwen geleidelijk groeit, wordt geen en kele opdracht onderschat. Zater dag a.s. is Opex Oostende voor de tweede maal in veertien dagen te gast aan de Zandberg. Voor de bekerstrijd moesten de kustmeis- jes na dappen verzet met 3-1 de duimen leggen. Komen zij nu met dezelfde geestdrift naar Aalst om er een kompetitiepunt te pakken? Afwachten, niet naar de anderen kijken en enkel de opdracht ver vullen om de beide punten binnen te halen. KAVD - Olsa 1-0. Kambala in zijn typische stijl. Hij kan een bal goed afschermen (vh) Slembroeck nipt te laat komen om te besluiten. Een vrijschop van Lutgart Viaene werd afgeweerd en door haarzelf hernomen en over het doel gelift. Vooral de pijlsnelle Kathleen Stevens was een bedreiging voor de lokale de fensie. De thuisploeg dwong een vrij schop af waaruit een hoekschop voortvloeide, doch dat bracht geen zoden aan de Limburgse dijk. Aan de tiende minuut draaide Kathleen Stevens zich erg handig vrij, doch kreeg een gemene tik mee. de eerste van een lange reeks. Dat bracht even later een vrijschop op, die door Renilde Clompen prachtig voor doel werd gezet. Een fout op de keeper van Myriam Van Slembroeck bete kende het einde van die aktie. De Kamillekes produceerden een technisch verfijnd voetbal. Borg loon stelde daar een viriel en bij wijlen potig weerwerk tegenover Erg zuiver waren de Limburgse akties bijna nooit en de zeldzame schoten op doel waren te zwak om Conny Adam in verlegenheid te brengen. Twee kansen in één minuut Aan de twintigste minuut mocht Lutgart Viaene een vrijschop trappen, doelvrouw Rita Jeuris miste even, doch niemand was gevolgd om dat slippertje af te straffen. Twee minuten later zwiepte Renilde Gompen een vrijschop mooi voor doel, doch Peggy Van de Maele kon hem niet zuiver met het hoofd overnemen. Kathleen Stevens zonderde My riam Van Slembroeck knap af voor het doel, Myriam wachtte echter iets te lang om af te druk ken zodat keeper Jeuris kon red den. Dezelfde minuut nog plaatste Kathleen Stevens een lage, haar- Damesvoetbal. Marijki Buyse is sinds het weg vallet van Nancy De Cremer voor stopper bij Kamillekes- Aalst. Zij kwijt zich voor treffelijk van haar opdrach en heeft na tal van tegensla gen eindelijk haar vaste stel veroverd in het Aalstent fanionteam (da) Vooral het Aalsters middenveld voelde blijkbaar de zware inspan ningen van de eerste helft in de benen en trainer Jo Locman had dan de onvermoeibare Ann Eloot in de wei kunnen brengen om de sputterende Aalsterse motor weer op volle toeren te doen draaien. Hij greep echter niet in en Borg loon ging enkele kansen afdwin gen. Bij een onvoldoende uittrap pen van Connv Adam kwam de de ploeg helemaal heb moe- Aalst en daarna" tegen St. ten hertimmeren. Ik heb Lievens-Houtem. geopteerd voor een sterk col- e.G. lectief met de bedoeling om Tweede provinciale Kruibeke - F.C. Zelzate 1-0 Wieze - St.-Kruis 1-0 De avond voordien, of mag ik verlegenheid te brengen. Na zeggen de nacht, werd het bal de hervatting resulteerde een F.C. Wieze speelt volgend van de club georganiseerd en combinatie Chris Ferket-Phi- jaar in derde provinciale. De het is telkens een vaststelling üp Sonck in de openingstref- degradatie is zo goed als onaf- dat er 's anderendaags een fer. Van toen af kwam het er wendbaar. Er zouden zich mi- degelijke verrichting wordt op aan om die kleine voor aldus voorzitter sprong tot de finish te behou den. We zijn daar in gelukt, de, dacht scheidsrechter Ver- cauteren dan maar de hoofd- rakels moeten voltrekken wil- neergezet, rol op te eisen. Met zeven ien Ferket en zijn maats zich Adolf Moens. Toch een krampachtige over- gC'e e.n..rode kaart °P in extremis in tweede provin- In geen jaren verloren we zij het niet zonder bloed en nauwelijks vijf minuten tijd dale handhaven. F.C. Wieze punten op de dag na de dans- tranen. Hoewel we vrijwel ze- slaagde hij daar trouwens beschikt in zijn rangen niet partij. Ook nu werd entoe- ker een vogel voor de kat zijn, goed in. SK Goossens, Verbe- 0ver het potentieel om een siast van stapel gelopen hoe- zullen we toch trachten om ke en Stitsels werden op geel degelijke rol te vertolken, wel ik hier dadelijk moet aan tijdens het resterende gedeel- getrakteerd en een zich revan- Niettemin werd er vorige zon- toevoegen dat we in de eerste te van deze competitie nog de cherende Cockheydt kreeg dag tegen St.-Kruis-Winkel helft geen doelgevaar konden beste resultaten na te streven. zelfs rood te zien waardoor hij met enig entoesiasme strijd scheppen. De opponent ge- E.G. geforceerd On een nooint. weUicht hee,wat voeger dan geleverd. lukte er evenmin in om ons in geforceerd. Up een poging vrienden het xhoeQ zal 6 van I pmm^rman urae I or* kunnen afsluiten winning van J.V. Kruibeke tegen rode lantaarn Zelzate dat vooral in de tweede helft aardig van leer trok. Na een goed eerste kwartier had de thuisploeg evenwel al de be- zoals achteraf bleek, van Temmerman was Leo Wuytack in schietpositie ge komen en kon hij zijn vierde kompetitiedoelpunt van het seizoen aantekenen voor groen-wit. Niet bijster veel maar in deze wedstrijd toch goed genoeg voor de winst. Winst die in de tweede helft soms in het gedrang kwam want Zelzate vocht verbeten terug, maar de goed georgani seerde thuisachterhoede liet niets voorbijgaan. Toen de wedstrijd dan stilaan uitdoof- Gelukkig gaat het goed met - Bactens die waarschijnlijk Doelmannen bleven baas eerlang zijn wederoptreden zal doen zodat J.V. deze Wippelgem - Kallo 0-0 leemte zonder al te veel pro blemen kan oplossen. Ondanks het scoreloos gelijk spel een Ongenae en De Middelaer duel zal worden tussen die twee Nu zondag staat het derby f°ch best ecn aardige wedstrijd op terug in de rangen ziet verschij- want het is een publiek geheim dat Kallo - Kruibeke op het pro- 5.et ®rotc van Wippelgem. nen. Ook Arkatie zal er na zijn ook Jong Vlaanderen zijn beste gramma en het is een pubhek Tra, aan™Uende P'ocgen be- weekje griep terug bij zijn zodat beentje wil voorzetten in dit pres- geheim da, Jong Vlaanderen Z*S. ES\£i P°""' een puike prestatie wil leve- van de wedstrijd bleven beide ren op Kallo dat op de tweede doelmannen baas in hun gebied. De ploeg van Kamillekes Aalst, die op het terrein van konkurrent Borgloon verdiend een punt ging halen: Staande v.l.n.r. trainer Jo Loeman, p.r.-man Cyriel Temmerman, verzorgster Claudine Hulstaert, voorzitter Kamiel Sergant, Kathleen Stevens, Marijke Buyse, Myriam Van Slembroeck, Paul Bisback, Sandra Van der Linden en Lutgart Viaene. Zittend v.l.n.r. Branda Van den Eeckhout, Daniëlla De Meersman, Peggy Van de Maele, Conny Adam, Saskia Molly, Hilde Van Caelenbergh, Renilde Clompen en Ann Eloot. (foto D.A.) plaats gerangschikt staat. Melle Robur 2-2 Hoe hard de bezoekende aanval- ,S. Iers, Van Strijdonck, Hamerlinck en Van Stappen, ook de thuisstel- lingen bestookten, zij konden de bal maar niet over de ultieme lijn krijgen Ook Wippelgem iiet zich niet onbetuigd tegenover Danny Rijsbrack in het Kallodoel. Danny redde evenwel alle pogin gen met klasse zodat uiteindelijk het billijke gelijkspel zonder doel punten behouden bleef. Hield Kallo zich voor het top-treffen en derby tegen Kruibeke gewild stil achter het kanon, dat zullen we nu wel dat de thuisploeg tegen die tijd volledig staat en jongens als Robur Moerzeke blijkt op gelukt, maar gelukkig stond zondag weten ak Kruibeke te gast weg te zijn naar eerste provin- op een vijftal minuten van het ,s .J. .en Fei,.,s daal. De Moerzekenaars heb- eindsignaal Eddy Huyle- ben een voorsprong van drie broeck op de goede plaats om punten verworven op het ach- de gelijkmaker binnen te tervolgende Kallo. Niettemin schieten, diende het team van oefen- Volgens mij een juiste uitslag meester Verniers in Melle de voor de geleverde inspannin- halve inzet aan de thuisploeg gen. Ik had in de loop van de te laten. Opvallend was dat week in het achterhoofd dat Robur twee keer op achter- het moeilijk ging worden op stand kwam, maar telkens die Melle, aldus Rene Verniers, kloof kon overbruggen. Dat Bij de tweede provincialer bewijst dan toch weer dat de kunnen we deze keer moeilijk Scheldeploeg mentaal sterk is uitschieters vermelden. Hij en de kracht kan ontwikkelen stond ons inziens zeer sterk om terug te slaan. Oefen- door zijn collectiviteit, meester Rene Verniers had Oefenmeester Rene Verniers zich aan een stevig verweer is de mening toegedaan dat van Melle verwacht. het titeldebat een aangelegen- 'Kijk eens het is een ploeg die heid wordt tussen Robur en bij de aanvang van het sei- Kallo. zoen heel Wat werd versterkt, Andere ploegen tellen reeds maar nadien met een resem een achterstand van minstens tegenslagen had af te reke- acht punten en dat wordt stil- nen. De jongste weken is aan een onoverbrugbare Melle echter uit een ander kloof, vaatje gaan tappen en trad E.G. tegen mijn poulains 'au grand complet'-aan. Melle etaleerde veel inzet en kracht en wilde ons kost wat kost verslaan. Ei zo na waren ze in dat opzet De kompetitiewedstrijd in tweede provinciaal tussen F.C. Baasrode en Wippelgem wordt vrijdagavond 3 februari om 20 uur gespeeld. De tweede provincialer besloot de match met 48 uur te vervroegen omwille van het karnaval dat er zaterdag en zondag wordt gevierd. F.C. Baasrode beschikt over een verlichting die voldoende krachtig is om een kompetitiematch te spelen. Voetballiefhebbers die gewoonlijk op de zondagnamiddag andere ploegen gaan bekijken krijgen nu eens een unieke gelegenheid om F.C. Baasrode aan het werk te zien. E.G. Jeugdvoetbal. De preminiemen van KAVD verloren met 1-0 Grembergen (vh) 1 het terrein van SK Zon en vertrouwen Een hele buslading kamillekes reisde zondagmiddag welgezind en vol vertrouwen naar Borgloon af. Een stralende zon vergezelde hen op de 110 kilometer lange trip naar Limburg. Karnavalprins Frank was mét skepter van de partij om in Borg loon de aftrap te geven. Morgen zaterdag doet hij het in Aalst nog eens over, ditmaal in vol ornaat. Tijdens de busreis ontpopte Frank Van Rijmenant zich als een jonge man met het hout op de tong, zoals er jaren geleden duizenden waren in onze ajuinenstad. Thans zijn zulke mensen eerder zeld zaam geworden en hebben vrije radio's ter hunner beschikking om hun waarheden te spuien. Dit terzijde, want voetbal is hier aan de orde en over karnaval is de jongste dagen weer heel wal inkt gevloeid en zal de volgende week ook nog heel wat worden gespro ken en geschreven. Aalst technisch verfijnd Na ruim een uur rijden werd het reisdoel bereikt. Een klein, sterk hellend terrein met nogal aftandse installaties, met' daarnaast als schril contrast één van die «mo derne* prcfabsportkompleksen oud en nieuw zusterlijk naast elkaar. Speelsters, begeleiders en suppor ters zagen de topwedstrijd bijzon der ontspannen tegemoet, het zou wel loslopen. De meesten tipten op een gelijkspel, optimist Jac ques Van der Linden voorspelde een 2-4 eindstand nadat hij de week tevoren tegen Oostende een korrekte 3-1 prognose had uitge bracht. Nadat Borgloon als tos swinnaar verkoos bergafwaarts te spelen, gaf Frank de aftrap en zinderde de spanning over het zonovergoten veld. De Kamillekes startten met een ongewijzigde basiself. Even was het zoeken en tasten naar het juiste ritme op het hellend vlak van Borgloon, maar dat leek al gauw heel goed mee te vallen. Een aanval, opgezet door het duo Van de Maclc - Stevens zag Van fijn gerichte kopbal in de hoek van get doel. Rita Jeuris wist ech ter met een verbluffende refleks de bal nog weg te tippen. De wedstrijd had op dat ogenblik al definitief in een voor Aalst gunsti ge plooi kunnen vallen. Borgloon bleef zweren bij kick and rush en zocht verder zijn heil in keihard intimidatievoetbal Ecn schol van Kathleen Van West werd door Conny Adam moeite loos opgevangen en ook een plaat selijke hoekschop bracht niets op. Borgloon stelde alles in het werk om de nul op het bord te houden en ze hadden daar heel wat moeite mee, want de Kamillekes kombi- ncerden en switchten naar harte lust Zc waren sneller op de bal en de thuisploeg zak vaak sterretjes. Rond het halfuur ging een vrij schop van Lutgart Viaene naast en mocht Renilde Clompen twee hoekschoppen tcrekc trappen. De tweede werd door Peggy Van de Maele overgekopt. Een vrijschop die door de kleine en vaardige Lizzy Milleville werd getrapt stelde Conny Adam niet voor onoverkomelijke proble men. Net voor het ruslsignaal ging Renilde Gompen knap door doch besloot naast Geen doelpunten dus om het veldoverwicht uit te drukken, maar dat zou na dc pau ze in bergafwaartse richting wel veranderen, dacht men in het Aal sterse kamp. Hard knokken voor dat ene puntje! Na dc koffie mocht de potige Kathleen Van West al dadelijk tegen een geel karton aankijken. De thuisploeg bleef echter onver stoorbaar hetzelfde spclpatroon ontwikkelen als tijdens dc eerste spcclhelft. De Kamillekes lieten beïnvloeden zich door dat rudimen tair spelkoncept cn het spelpeil zakte enkele waardepunten. De Limburgse ploeg was nu meer in de aanval cn er was een kwar tier lang haast uitsluitend midden veldspel waar te nemen. Het be zoekende team kreeg de bal niet meer in het doelgebied van de tegenstrever. bal prompt terug. Er vloeide een hoekschop uit voort die door Peg gy Van De Maele werd ontzet en in de rebound door Lizzy Millevil le op de paal geschoten. Aan de 20' minuut knalde Lutgart Viaene een vrijschop onder de deklat, maar Rita Jeuris ranselde hem weg, de bal botste op de dwarsligger in hoekschop zonder dat de scheidsrechter daar iets van had gemerkt. De oranjen-blau- wen kwamen nu stilaan opnieuw in de wedstrijd: Myriam Van Slembroeck besloot op de keeper, Paula Bisback van ver naast en aan het halfuur werd een kombi- natie Van Caelenbergh - Van Slembroeck door Myriam met een verraderlijk effektballetje beslo ten. Weer was de knappe thuis- doelvrouw Jeuris er echter om de bal buiten haar doelvlak te hou den. Op vrijschop van Milleville redde Conny Adam duikelend, werd aangetrapt en dat leverde geel op voor de lokale nummer zes. De Kamillekes dwongen nog een hoekschop af doch zagen Borg loon dc laatste vijf minuten enkele keren dicht bij ecn doelpunt. Eerst klaarde keeper Adam een gevaarlijk standje op, daarna kwam zc nogal roekeloos uitgelo pen en dat werd bijna afgestraft. Gelukkig redde Marijke Buyse een gemaakt doelpunt. Tussendoor bleef een brutale fout op Myriam Van Slembroeck on bestraft De Borgloonse intimida- tietaktiek leek het in extremis nog onverdiend te zullen halen, docb in de slotminuut konden Lutgart Viaene in hoekschop cn Conny j Adam klemvast het lokale offen- I sief tot staan brengen. Al met al dus een welverdiend punt waarvoor dc Kamillekes tol j het einde hard moesten knokken. Zij slaagden daar echter in mei bewonderenswaardige vechtlust en zonder zich uit het mentale evenwicht te laten brengen, on danks het vaak brutale afbraak voetbal van konkurrent Borglood. Cyriel Temmerman

De Voorpost | 1989 | | pagina 20