A f f Half dozijn voor F.C. Gerda w De Voorpost - 3.2.1989 - 21 VOETBAL Derde provinciale Wat aangekondigd werd als een vierpuntenwedstrijd tussen F.C. Gerda en Red Star Haasdonk, is voor de laatste ploeg uitgedraaid op een dramatisch showspel dat juist geteld een halfuur heeft geduurd. F.C. Gerda dus met ruim verschil over Red Star en mee aan de leiding want van de leidersploegen lieten enkele serieuze steken vallen. Zo kwam Eendracht Bazel in St.-Pauwels niet verder dan een gelijkspel en verloor Klein Laar Vrasene in een topduel van de grensjongens van Klinge. Enkel Sombeke blijft op post en wordt na de ruime zege tegen Herleving Vrasene uitgeroepen tot winnaar van de week, samen met F.C. Gerda wel te verstaan. Lokerse S.V. en S.K. Overmere staan in de rangschikking op gelijke hoogte en dat lieten ze ook blaken in een rechtstreeks duel dat logischerwijze onbeslist eindigde. Het Dendermondse derby tussen St.- Gillis en Grembergen werd nipt in het voordeel besloten van groen-wit, terwijl Sparta Buggenhout een belangrijke zege kon afdwingen in St.-Gillis-Waas waar de plaatselijke ploeg geen kruimel werd gegund. Zo belanden we dan in de onderste regionen en daar deed Stekene Sportief een ongemeen goede zaak door Excelsior beide punten afhandig te maken. Sportief schuift hierdoor zelfs enkele plaatsen op in de rangtabel, terwijl de St.-Niklase ploeg van Luc Van Haver het heel moeilijk zal krijgen wil ze het behoud verzekeren. Er resten evenwel nog een tiental wedstrijden om een en ander recht te zetten. Marijl egvallei ier vooi nilleka ■h voor\ jpdracl egensl aste sU1 ials lent ddenveld t inspan- Ift in de man had nn Eloot n om de tor weer draaien, -n Borg- afdwin- uittrap- :wam de nd een rman, larijke utgart an de n Ann ide een •or Peg- iizet en vfillevil- Lutgart ider de anselde op de zonder iets van :n-blau- ipnicuw n Van keeper, aast en kombi- - Van net een beslo- thuis- om de te hou- illeville kelend, leverde lummer W.C. Sombeke 3 Herl. Vrasene 0 In een spetterende eerste helft heeft White Star Sombeke de ba sis gelegd voor deze ruime zege tegen een toch niet te onderschat ten tegenstrever. Het eerste kwar tier was dan nog gelijkopgaand maar dan barstte de hel los en waren de rood-witten niet meer te houden. In de 20* min. was Van Royen alleen door de Vrasense linies geglipt en enkel de bezoe kende doelman kon de thuisspeler afstoppen. Zij het dan gedeelte lijk want de afgeweerde bal werd door de goed gevolgde Seghers dan toch tegen de Herleving net ten gedeponeerd, 1-0. Sombeke bleef dan de scepter zwaaien en tien minuten later we zen de bordjes al de 2-0 stand aan wanneer Yvan De Kjmpe een hoekschop afgedwongen had en getrapt door Baert kon verlengen. 2-0 na 31 minuten. Het enige dat de bezoekers in deze periode kon den terugdoen was de poging van Luc Van Der Jeugd. Poging die trouwens door een attente thuis- doelman Danny Aendenhof zou gestopt worden. Sombeke wou ge rust aan de appelsienen beginnen dat was duidelijk want opnieuw trok men met mooi voetbal mas saal in het offensief, dat leverde dan inderdaad op slag van rust een derde doelpunt op wanneer Mar- nix Van Eyck iedereen te snel af was en mooi de aanstormende Seghers kon bedienen die natuur lijk met naliet om de geruststel lende 3-0 ruststand op het bord te knallen. Na de kampwissel werd het spel- beeld van de eerste helft nooit meer bereikt althans toch niet langs thuiszijde zodat de bezoe kers ook een woordje konden ko men meepraten. Schoten van De Jonghe en Van der Jeugd werden evenwel allemaal door thuisdoel- man Aendenhof onschadelijk ge maakt zodat terugkomen aarts moeilijk zou worden voor de ploeg van trainer Bert Van Puym- broeck. Dat kwam ook tot uiting gedurende het resterende slot waarin de thuisploeg op counter langs Yvan De Kimpe nog de beste mogelijkheid kreeg maar De Kimpe zowel als Rolf Aubroeck misten van dichtbij de vierde thuisgoal die wellicht overdreven cijfers op het bord zouden hebben gebracht. Stekene 2 Sportief Excelsior 1 Ondanks het feit dat beide teams onderaan de rangschikking terug te vinden zijn spelen zij beiden goed voetbal en verdienen zij een betere klassering. In deze vier puntenwedstrijd moest echter één verliezer zijn en dat is dan uitein delijk het jonge Excelsior gewor den. De jonge St.-Niklase groen zwarte ploeg van trainer Luc Van Havere was evenwel niet afgezakt naar Stekene om zich in te graven. Zoveel werd duidelijk na 20 se conden toen de plaatselijke bord jesman reeds aan het werk kon om de bezoekers een bank vooruit te zetten. Pascal Janssens van Ste kene speelde te kort terug op zijn eigen doelman Van de Wiele en de Idaarkijkende Mettepenningen was er als de kippen bij om af te ronden, 0-1 na 20 sec. Droomstart van Excelsior dus en bijna kreeg deze droom een verlengstuk wan neer Martin Van Daelc in de tweede minuut oog in oog kwam te staan met Van De Wiele. Nu was het echter de thuisdoelman die aan het kortste eind trok en deze gevaarlijke poging wist in te dijken. Stekene was nu wel al duidelijk verwittigd dat de bezoe kers niet waren afgezakt naar de heidegemeente om een spelletje verstoppertje te spelen Toch duurde het een kwartier alvorens Ronny De Smedt met twee ge vaarlijke kopballen het bezoeken de doel wist te belagen. Zonder sukses overigens De goed georga niseerde Excelsior verdediging hield trouwens onder leiding van Martin Van Daele alles perfekt gesloten zodat doorkomen erg moeilijk zou worden voor de thuisploeg. Mario De Vos pro beerde het dan maar van ver en bijna was het nog raak ook want enkel de paal kon de bezoekende doelman redding brengen. Zo bleef de 0-1 stand op het bord bij de rust en kon Stekene Sportief een nieuw aanvalsplan uitdokte ren om alsnog deze vierpunten wedstrijd tot een goed einde te brengen En blijkbaar had trainer reed van de thuisploeg zijn spelers in de rustperiode enkele wijze raadge vingen in het oor kunnen fluiste ren want amper gestart stonden beide teams al terug langszij. Pa trick Merckx waagde in de 47ste minuut zijn kans van vrij ver. De bal week even af en Ronny De Smedt was er als de kippen bij om de gelijkmaker voorbij Peper mans te duwen. Toch mocht de thuisploeg Excel sior geen moment uit het oog verliezen want nu gebruik makend van de counter kende Excelsior bijna sukses wanneer een schot van Filip Mettepenningen voor langs liep terwijl Van de Wiele duidelijk een verslagen man was. Na een uur spel dan een spijtig voorval. Althans toch voor de be zoekers. Noel Van Den Branden werd gepakt in de gevaarlijke zo ne door De Saeger en de straf schop werd door Mario De Vos meedogenloos omgezet zodat Sportief de dans leidde met 2-1. Excelsior bleef natuurlijk niet bij de pakken zitten in de Stadion straat en langs de erg wendbare en gevaarlijke kleins spits Maück maakte het de thuisverdediging nog meermaals lastig. De beste kansen evenwel in het wedstrijds- lot waren voor Stekene Sportief maar eens te meer kwam tot uiting hoe moeilijk dit Stekene Sportief dit seizoen tot scoren kan komen. Eerst miste Kurt Verdonck een enorme kans op 3-1 en in de slotminuten deed Ronny De Smedt hem dit nog eens na toen hij vrijgespeeld door Patrick Merckx de bal volledig vrijstaand nog tegen de paal wist te plaatsen. Hierdoor bleef (je stand ongewij zigd en kon Sportief met de volle buit gaan lopen al claimde men in het bezoekende kamp dat een ge lijkspel een juistere weergave zou zijn geweest van deze aantrekke lijke wedstrijd Stekene Sportief wint alvast door deze zege drie plaatsen in de rangtabel en kan nu zondag ingeval van nieuw sukses naast Herleving Vrasene komen na dit rechtstreeks duel Klein Laar Vrasene 0 S.K. Klinge 3 Verdiende zege van de grensploeg al vond men bij de thuisploeg dat de cijfers ietwat overdreven klin ken. Net op het moment trouwens dat Klein Laar zich in het duel meende te kunnen meten een aan spraak wilde maken op de gelijk-, maker sloeg de Van Vlierberghe- brigade ongemeen hard toe en sloeg men de tegenstrever gewoon terug. De eerste 10 minuten van de wed strijd was het nochtans de thuis- Jeugdvoetbal. Het terrein waarop de miniemenwedstrijd tussen Terjoden en Nieuwerker- ken moest beslist worden, lag er maar belabberd bij (da) Jeugdvoetbal. De preminiemen van SK Grembergen (met vooraan in het midden de kleinzoon van onze fotograaf) wonnen met 1-0 tegen buur KAVD (vh) ploeg die de beste papieren kon voorleggen maar veel verder dan wat dreigen langs Gerrit Stre- mersch geraakte men bij Klein Laar niet. Daarna viel het wed strijdritme terug op een lager ni veau en wanneer ook nog eens veelvuldig balverlies zich meester maakte van de Laar ploeg sloegen de bezoekers ongenadig toe wan neer Van Himste een hoekschop wist te verlengen tot voorbij Vriesackers in het thuisdoel. 0-1 na 17 minuten. De thuisploeg bleek dan zoals gevreesd nadien niet direkt bij machte om een gepast antwoord te geven op de bezoekende overmacht en enkel een schot van J.P. Boone niet zo lang voor de rust was het enige vermeldenswaardige langs de thuiszijde Na de rust moest thuistrainer Frankaert dan ook alles op alles zetten en iets meer aanvallender zijn pionnen gaan opstellen. Aan vankelijk leek deze instelling vruchten af te werpen maar J.P. Boon mistte op onbegrijpelijke wijze de gelijkmaker. Wanneer hij zijn geluk probeerde met de voet i.p.v. het hoofd nadat Rodri- gues en Schelfout de hele zaak aan het rollen hadden gebracht. Nog meer tegenslag voor Klein Laar was dan dat iets later na deze fase de bezoekers wél tot scoren kon den komen langs van Vlierberghe. Dus i.p.v. de gelijkmaker leidden de bezoekers nu met een comfor tabele 0-2 voorsprong. De thuis ploeg die nu gedoemd was om nog aanvallender te gaan spelen kreeg langs Rodrigues nog wel een grote mogelijkheid maar bij een bezoe kende county was het alweer Van Vlierberghe die een strafschop wist te versieren. Pol Geertsen liet Vriesackers vanop de stip geen schijn van kans zodat uiteindelijk de overdreven 0-3 cijfers het bord sierden bij het einde van deze wedstrijd. St.-Gillis-Waas 0 Buggenhout 2 Flauwe wedstrijd volgens de thuis- dirigent. De thuisploeg moest dan ook enkele belangrijke pionnen missen voor dit treffen De oudere of rijpere spelers zoals Ringoet, Mare Jespers en De Munck waren wegens uiteenlopende redenen af wezig zodat de jeugd maar de klus moest klaren tegen Buggenhout. Dat was gemakkelijker gezegd dan gedaan want na twintig minu ten spel knalde bezoeker Van Langehovc reeds de 0-1 tegen de plaatselijke netten. Voetballend kon Sportkring St.-Gillis wel het evenwicht herstellen maar aanval lend liep alles op een dood spoor wanneer de grote rechthoek in zicht kwam; deze veel te vroege terminus leidde ertoe dat de be zoekers rustig hun moment kon den of mochten uitzoeken om de beslissing te forceren. Toch duur de het nog tot de slotminuten alvorens Bert De Mey met een afstandschot dat via de paal bin nenging de eindcijfers kon bepa len in deze mindere wedstrijd van thuisploeg waarbij enkel Patrick Dullaert offensief een woordje kon meepraten. F.C. Gerda 6 R.S. Haasdonk 1 Chris Van Puyvelde die als Gerda- trainer zo stilaan de «Guy Thijs» van derde provinciale wordt ge noemd heeft weer eens uitgehaald zoals zijn ploeg dat alleen maar kan tijdens deze competitie. In de beginfase van de competitie dacht elkeen dat het een goede start was van groen wit. Nadien volgden enkele kleine overwinningen waarbij Staelens meestal het be slissende woord voerde. Inmid dels verdween Staelens uit de groen witte kleuren en toen dacht men dat wordt het einde van F.C. Gerda, maar Chris Van Puyvelde heeft meer dan één systeem in petto en in een stijl la Guy Thijs verbaasde hij vriend en tegenstan der door te blijven winnen en zelfs als eerste ploeg de opmars van Lokerse S.V. te stuiten enkele weken geleden Geen nood zei de konkurrentie wacht maar tot Haasdonk komt. Met 11 punten- delingen achter hun naam zonder twijfel de moeilijkst te bekampen ploeg uit de reeks. Chris Van Puyvelde rookte de voorbije week dus nog een sigaartje meer, trok enkele malen de onderste oogle den meer op en nipte terwijl aan een whisky van minstens vijf jaar oud toen hij steeds in navolging van grote broer Guy een nieuw strijdplan in elkaar stak om de rood-gelen te bekampen. Gevolg? Achter 15 minuten was de wed strijd beslist en na de eerste helft kwamen beide ploegen nog op het terrein om de trouwste supporter te plezieren. De 88-jarige Gust De Sutter had immers de eerste helft zoveel voetbalpret gehad dat hij de spelers prompt een etentje aan bood. Uit dankbaarheid kwamen de Gerdajongens dus nog eens op om de tweede akt uit te spelen. Reeds na 3 minuten was het raak aan de Klokkedreef in St.-Ni- klaas. Eddy Van Den Steen be machtigde het leder en gaf gepast in de loop van Jaak Hcyrman die doelman De Roos een eerste maal het nakijken gaf in de linkerbene- Jeugdvoetbal. Deze nog jonge KAVD-miniemen zullen later tegen het nageslacht kunnen vertellen dat het seizoen 1988- 1989 zeer merkwaardig was. Omdat zij het in de eigen kompetitie te gemakkelijk hebben organiseerde het jeugdbestuur vriendschappelijke wedstrijden tegen E. Aalst, SC Lokeren, KV Mechelen en vorige woensdag het klapstuk Anderlecht - KAVD (5-2). Beide ploegen op de foto. denhoek, 1-0 na 3 min. 6e min. 2-0. Weer Jaak Heyrman die aan het feest was. Nu was het wel de kleine Kris Van Spittael die zich mooi rond twee bezoekende verdedigers had gehaakt en Jaak het leder voor de voet had gescho ven zodat het nog maar een koud kunstje was om de zaak af te ronden. Na 11 minuten wedstrijd toch ook een Haasdonk dat ge vaarlijk kwam opzetten. Bij een hoekschop was de Pelsmaecker in het thuisdoel verslagen op een poging van De Jonghe maar Bar- thier Yvan bracht redding op de lijn. Dat was effe zweten voor Chris Van Puyvelde maar enkele krachtige knabbels op zijn sigaar deden dit gevaar vlug vergeten. Zeker toen in de 16e minuut zijn j ploeg de dans leidde met 3-0. Nu was het Dirk Blommaert die raak j trof nadat alweer die vaardige Kris Van Spittael iedereen te snel j was afgeweest op het middenveld. de^ th u] sp l^oc^C "iCri^^S teve li nek Jeu8dvoetbal. De miniemen van SK Terjoden: Michael Timmermans, Ken De Duffeleer, werd voorbijgesneld door Dirk Frank De Meerleer, Laurens Van Sonde, Callebaut, Kurt De Pauw, Thomas Schollaert, Blommaert maar de boomlange Gunther Goessens, Frederik De Man, Koen Van Waeyenbergh, Jeroen Van Dorpe; Stevelinck stak hier nog een voet- Leslie AUaert en Sven De Smet. Afgevaardigde is Julien De Duffeleer en trainer Eric je voor (47) zodat Blommaert ten Defin (da) val kwam in de gevaarlijke zone. De strafschop werd door Kris Van Spittael feilloos omgezet, 4-0 na 21 minuten. Scheidsrechter Weyn moet dan blijkbaar medelijden gehad heb ben met Red Star want enkele minuten later mocht Maes Dirk eveneens een strafschop nemen nadat Van Leuvenhaege op zijn beurt gehaakt werd in het doelge bied van Frank De Pelsmaecker. 4-1 na 26 minuten. Nadat de thuis ploeg deze kruimel dus aan de bezoekers had gelaten ging het 1 gewoon door waar men geëindigd I was en dat was tegen de netten van Red Star. Een combinatie s Van Spittael-Mervaille werd door 1 eerstgenoemde meedogenloos af- f gerond na 30 minuten (5-1) en na 40 minuten moest men Gust De Sutter tegen houden want hij zou op het veld gelopen zijn wanneer Dirk Blommaert met een enorm vluchtschot op voorzet van Kris I l'^Mbal De miniemen van Eendracht Nieuwerkerken: Nico De Smedt. Joris Tegen de verwachting in versche- M]chels> Joen Corthals, Dimitn De Saedeleer, Andy De Saedeleer, Iwein Lauwereys, nen beide ploegen toch op het Bj°rn C>e Smedt, Wim Van Rossem, Christophe De Saedeleir, Timmy Meert, Nico veld om de tweede helft aan te Beerens, Davy Beerens, Lieven De Schrijver en Kevin De Smedt. De afgevaardigde is vatten. Tweede periode die ge- Etienne Muylaert en de trainers zijn Luc Michiels en Erwin Van Heddegem (da) kenmerkt werd door de uitsluiting van bezoeker Dirk Maes wegens een fout op Van Spittael. enkele vervangingen. Zo werd de licht gekwetste Van Spittael vervangen door Mare Heirbout en Johan Mervaille door Franky De Prij- cker. Op deze manier kwam dan toch een eind aan deze wedstrijd waarin F.C. Gerda en trainer Van Puyvelde weer eens iedereen met verstomming hebben geslagen Beide doelpunten in deze wed strijd kwamen tot stand uit een hoekschop. Het waren trouwens de hoekschoppen die de leiders uit Bazel uiteindelijk de das hebben omgedaan want in de eerste helft kon bazel er een tiental verzilve ren maar wie ook zich naar het bekende vlaggetje begaf geen en kel van de getrapte hoekschoppen kwam op het hoofd van vuurto rens zoals Impcns, Janssens en De Keersmaker In de eerste helft kwam slechts één hoekschop voor doel en meteen was het 0-1 voor Bazel toen De Keersmaecker in kopte Later in die eerste helft zou ook nog Patrick Impens een onge looflijke kans laten liggen wan neer hij volledig vrijstaand net naast kopte. De thuisploeg kwam goed weg gedurende deze eerste helft en ze waren nog beter af bij geel-zwart wanneer kort na rust Jacobs een hoekschop van de Beule kon verlengen tot voorbij bezoekend doelman Guido Troch die de eerste helft heel secuur te werk ging maar na de kampwisscl een onzekere indruk naliet. Hier door kwamen Bressinck en Jacobs nog heel dicht bij het winnende thuisdoelpunt tijdens deze tweede helft maar dat zou wellicht van het goede teveel zijn geweest in deze match. Overmere 2 Lokerse S.V. 2 Voor deze wedstrijd werd plaatse lijke speler André Baeyens ge vierd voor zijn 500ste wedstrijd voor S.K. Overmere, maar een echt orgelpunt op deze viering met een zege tegen Lokerse S.V. hebben Baeyens en zijn maats niet kunnen plaatsen Het heeft er nochtans lange tijd naar uitgezien dat de thuisploeg de schaapjes op het droge had. Enkele scheids rechterlijke dwalingen en een aar zelende verdediging deden ten slotte de ploeg van de moeilijk te strikken Frans Michiels uiteinde- Jeugdvoetbal. De provinciale juniores van Eendracht Aalst (da) lijk nog de das om. Reeds na een kwartier wedstrijd zou de thuisploeg de dans hebben moeten leiden wanneer Luc De Mets na een solo bezoekend doel man Van Hecke kon verslaan. De ref. had echter «iets» gezien zodat dit feest niet doorging bij de thuis ploeg. Wat aangeslagen door dit feit kon Lokerse S.V. via gevaar lijke jongens zoals Catrysse en Costa Vervaet het de thuisverde diging waarbij Bruno De Wilde ontbrak, meermaals ongezellig maken. Toch zegevierde het recht want na een halfuur spel opende de thuis ploeg de stand langs de beste man op het veld Peter Ringoet die de bezoekende doelman kansioos liet. En even voor de rust kwam Lokerse opnieuw goed weg toen de thuisploeg in drie tijden de bal tot bij Danny Fiers stuurde die op zijn beurt net over het Lokerse doel knalde. Het was evenwel maar uitgesteld voor Lokerse want kort na de herneming hingen de bordjes dan toch op 2-0 wan neer Peter Ringoet nog maar eens door de vijandelijke linies was geraakt en enkel door Van Hecke kon getorpeteerd worden. Logi sche strafschop werd door Ronny Ruys zonder verpinken omgezet 2-0 na 65 minuten. Meteen de thuiszege binnen voor jubilaris Baeyens en Co maar niets was minder waar want enkele minuten later zou Lokerse keihard terug slaan. Janssoone bracht Lieven De Kcyzer in schietpositie waar door thuisdoelman Wauters kans loos werd, 2-1 na 73 minuten. Nadien zou Peter Ringoet dan met het alles beslissende doelpunt aan de voet wegspuiten maar be zoeker Wim Waegemans dacht er anders over en met een kamikaze sprong behoedde hij zijn ploeg van de nederlaag. Een rode kaart was wel het gevolg van deze «in greep». Lokerse dus met 10 waar door de situatie vrijwel uitzicht loos werd maar toch wisten de jongens van Bob Hoogenboom zich uit deze toestand te redden langs de ingekomen Osabu die zich via zijn natuur tussen Tem merman en Ruys slingerde en zo enkele minuten later de eindcij fers bepaalde in deze partij. Nu zondag wacht Overmere alweer een loodzware partij want F.C. gerda is pure klasse. Daarbij komt dat trainer Michiels de helft van de verdediging moet missen zoals Ronny Ruys en Kurt Temmerman terwijl ook Sergant op het mid denveld deze slag moet missen. Enig lichtpunt is dat Bruno De Wilde terug achteraan komt plaatsnemen na zijn strafzondag. Mare Stevelinck BERLARE 1 LUTTERZELE 1 De thuisploeg heeft een enorme kans laten liggen om alleen aan de leiding te komen in deze reeks. Het was evenwel goed begonnen voor Berlare want in de eerste tien minuten was het alle hens aan dek geblazen bij de bezoekers wan neer eerst Regy Elegeert en daar na Ronny De Cock na een vrije trap van William Janssens van dichtbij misten. Nadien kon Lulterzele wel enkele hoekschoppen afdwingen maar de prangende fasen speelden zich toch voornamelijk af voor het be zoekende doel. Maar scoren was er voor de lei- dersploeg vooralsnog niet bij. Ronny De Cock kwam in de 42ste minuut wel eens oog in oog te staan met de bezoekende doelman maar i.p.v. kalm en beheerst af te ronden knalde De Cock onbesuist hoog over. En kort voor de rust weer Dc Cock die nu de voet van de bezoekende doelman trof zo dat de blanco stand behouden bleef aan de r ust. Na de pauze dan kon Berlare dan toch blijk baar de juiste opening vinden wanneer een lange inworp van De Ridder tot bij William Janssens belandde die uiteindelijk dan toch de 1-0 kon bewerkstelligen. Berla re leek nu voorgoed op weg om de stand de hoogte in te duwen, maar plots na dit thuisdoelpunt stokte de thuisaanval en kwamen de be zoekers in de wedstrijd. Enkele hoekschoppen kondigden een groot offensief aan en wanneer Piscador dan ook op een hoek schop in de 78ste minuut uiteinde lijk de gelijkmaker wist te netten vond niemand dit nog verwonder lijk. Meteen stond ook de eindstand op het bord in deze sportieve partij

De Voorpost | 1989 | | pagina 21