F.C. Moerbeke grijpt de macht Opstal troeft Wichelen af t 1 X 9 f3V TT f b 0ték 22 - 3.2.1989 - De Voorpost VOETBAL Vierde provinciale Waasland Op deze 19e speeldag hebben de suikerjongens uit Moerbeke door een knappe zege tegen Heikant Zele de leiding overgenomen. Het kan dus in de slotfase van de kompetitie erg spannend worden, vooral omdat ook White Boys uit Sint-Niklaas niet meer kloppen blijkt, al heeft het er in Hamme wel lange tyd naar uitgezien dat de groen-witten ten onder zouden gaan. In de kanondreef te Eksaarde blijft men ook de goede resultaten aan elkaar rjjgen. Nu werden de grensjongens uit Kieldrecht puntenloos huiswaarts gestuurd, zodat de kansen van Eksaarde op een ereplaats op eindigde Tielrode 2ÜD minst eaaT ziin gebleven. dtze ,cdsu,|d nog ma 9 spdcr., maar een puntje hadden zij alvast de thuisploeg weten te ontfut selen. Puysseleir was echter van korte duur, want nog dezelfde minuut mocht hij wegens een zware fout op H. Mariman met een rode kaart vervroegd de kleedkamers opzoeken. Zo eindigde Tielrode zijn minst gaaf zyn gebleven. In dit verband blijven ook S.K. Lokeren en Olympia Rupelmonde het goed doen. S.K. won tegen Straatje Stekene en Olympia hield op eigen terrein Sparta Waasmunster in bedwang. Voor V.K. Tielrode zat er eindelijk nog eens puntwinst in. Bij het jonge Daknam zette het zelfs een hopeloze zaak weer recht tegen het einde van de party. 01. Rupelmonde Onderaan de rangschikking blyft Verrebroek zich roeren. Na winst tegen Straatje blikten de Sparta Waasmunster 1 polderjongens nu Herleving Sinaai in. Opmerkelyk resultaat toch als men weet dat trainer Butter reeds twee weken werkloos is op training wegens gebrek aan... spelers. Tot slot in deze reeks blyft White Star Meerdonk nog steeds in hetzelfde bedje ziek. De goal vinden voor De Parade en Co. blykt aartsmoeilijk te zyn. Hoogeinde had dan ook aan één doelpunt genoeg om twee punten uit de polder te kunnen slepen. V.K. Hamme 2 dan nog een enorme mogelijkheid zelf die scoorde wanneer hij goed White Boys 3 om de verdiende gelijkmaker te gevolgd was bij een doorbraak Alweer een sterke prestatie van net,en.maar h'J roiste van dichtbij van Dirk Vercauteren. 2-0. V.K. W.S. Meerdonk V.K. Hamme dat zich reeds goed logische resultaat, aangepast voelt aan deze reeks. Dat ondervonden nu de White Boys aan den lijve, want het was 008610 slechts in de slotminuten dat de ^'e ^et scoort kan niet winnen ploeg uit St.-Niklaas de winnende was de slotsom van thuistrainer goal kon aantekenen. André De Wael die reeds voor de In de beginfase was het wel White wedstrijd met de handen in het Boys dat kon drukken maar thuis- Dirk Smet geopereerd doelman Guy Quintelier was op 330 de meniscus, Erik Van Goe- schoten van Yves Van De Neu- ^em en Alain Van Reeleghem cker en Bressinck bij de zaak. ,erwÖ' de gebroeders De Nadat het deze bezoekende druk Wfeede niet meer komen opda- over zich heen had laten komen, 8en- ïe 200 voor minder op bede- was het de beurt aan de thuisploeg vaait naar Scherpenheuvel om de scepter over te nemen en trekken, ten aanval te trekken. Dit werd In ^rste helft was de door met zoveel bravure gedaan dat elkaar gehaalde thuisploeg dan een Jef Paerewijck zelfs met de ook de mindere van de bezoekers, grove middelen moest gestopt Hoogeinde kon echter hiervan worden, door de bezoekers, en dit met profiteren om de zaak reeds in de gevaarlijke zone. De logi- ,e beslissen en enkel een vrije trap sche strafschop werd door Benny van Verschaffeit op de kruising Waegeman feilloos omgezet. 1-0 was het vermeldenswaardige van na 24 minuten. De bezoekers die 06 flauwe eerste helft, duidelijk aangeslagen waren be- ^a de rust was het dan toch Meer- gonnen na dit openingsdoelpunt donk ^t zich begon te weren nog krampachtiger te spelen en maar hoe hard reservedoelman ekle niet ongevaarlijke ingrepen Cock zich in de spits ook van onder meer Rooms op Quin- wccrde, hij kon maar niet tot telier maakten de wedstrijd plots scoren komen. De bezoekers bitsig. Toch werd de rust bereikt daarentegen wisten dan uiteinde met deze 1-0 voorsprong voor de bjk wel de weg naar de netten te Wuitens. Voorsprong die zij na vinden, langs Vijlders die een een tiental minuten in de tweede schot via de paal voorbij Frans helft konden verdubbelen wan- sens zag devieren. Naar het einde neer Hans Calluy op zijn beurt de ,oe probeerde Meerdonk dan nog bezoekende doelman het nakijken bakens te verleggen maar Ron- kon geven. ny Stevens mistte eerst een «inleg- V.K. Hamme dus goed en wel op gertje» waarna ook De Paradé en weg om een verrassende wending Cue De Witte een gapende doel- aan deze wedstrijd te geven. Tot mond beten voor wat hij was Zo Benny Dhaes zich dan niet meer bleef het bij deze nipte thuisne- kon bedwingen en zonder dat de der'aag voor White Star. bal in de buurt was een bezoeker belaagde. De scheidsrechter had V.K. Daknam 3 het maneuver doorzien en gaf V.K. Tielrode 3 Dhaese prompt rood, met boven- Propaganda wedstrijd in de Haze- op een strafschop als cadeau voor straat te Daknam waar de plaatse de White Boys. Yves Van De lijke jonge ploeg eerst een reuze- Neucker kon zo in de 62ste mi- voorsprong kon opbouwen, maar nuut de aansluitingstreffer voor de nadien door gebrek aan ervaring White Boys voorbij Quintelier de bezoekers uit de Durmege- knallen vanop de stip. Zes minu- meente toch nog langszij moest ten later opnieuw de bal op de stip laten komen. Ruim 80 minuten wanneer thuisspeler Marc Huyle- was het jonge Daknam in de aan- broeck de bal met de hand uit het val geweest, alvorens het hoofd Hamse doel moest houden, om de moest gebogen worden tegen de gelijkmaker te voorkomen ervaringrijke bezoekers. Na 20 Gelijkmaker die er dan toch zou minuten mocht het talrijk aanwe- komen want Yves Van De Neu- zige thuispubliek reeds voor het cker wist opnieuw de goede hoek eerst juichen, toen Steven Bos te vinden. 2-2, na 68 minuten. man kon scoren nadat Hans Mari- Het laatste kwartier van de wed- man en nadien Danny Smit (we- strijd was dan weer gelijkopgaand deroptreden) de bezoekende en terwijl elkeen al verzoend was doelman belaagd hadden en zelfs met het gelijke spel kon bezoeker de onderkant van de dwarsligger Bressinck in de 89ste minuut als- troffen. Daknam bleef ook na dit nog beide punten richting St.-Ni- openingsdoelpunt de betere ploeg klaas sturen. In de blessuretijd en na het halfuur was het de kreeg thuisspeler Quintelier Rudy wederoptredende Danny De Smet Tielrode was gedurende die eerste helft weinig inspiratieloos en toen kort na de herneming Danny Smit andermaal kon scoren na een vrije trap van Keith Baker, leek de Geen al te denderende wedstrijd tussen beide ploegen. Thuistrai ner Jos Verguit wou er zelfs veel op te verwedden dat dit de slecht ste thuismatch van het seizoen was geworden. In de eerste helft vlotte het dan nog een beetje en dat resulteerde dan ook in een doelpunt van Wim Laureys in de 28ste minuut, nadat het voorbereidende werk van de voet van Benny Van Geemput kwam. Het was trouwens deze Van Geemput die bij de thuis ploeg de beste indruk naliet, maar training wegens gebrek aan spe lers, kon hij nu voor deze wed strijd net 11 spelers bij elkaar rapen om Sinaai partij te geven. Het moet gezegd dat Sinaai ook in een bijzonder slechte dag moet geweest zijn, want Verrebroek kon ondanks deze handicap en het ontbreken van Patrick Dejaack, Geert Segehrs en vele andere nog aanspraak maken op de zege. Na 10 minuten spel wist Toon Laureys een flater in de bezoeken de verdediging af te straffen en de 1-0 voorsprong op deze manier te bewerkstelligen. Na wat over en weer voetbal waaruit weinig of niets te onthou den viel, konden de bezoekers langs Danny De Ruyte dan in de tweede helft toch de opgelopen schade herstellen, nadat ook, hier een foutje van doelman Thierens moest aan vooraf gaan. 1-1. Gelukkig bestaat er nog broeder liefde in de polder want met nog een kwartier te spelen was het Kujrt Thierens die met een formi- HNHHHRBHHNhhI Voetbal. Nadat SK Lokeren midden in de eerste helft op 0-1 achterstond, kon tegen Straatje Stekene toch nog gewonnen worden met 2-1 (polo) PPI jr Voetbal. De eerste helft van de wedstrijd SK Lokeren - Straatje Stekene werd vooral gekenmerkt door slordig voetbal (polo) wedstrijd definitief beslist. Alain Govaert werd nog vervangen door Luc Van Mieghem bij de thuis ploeg, maar dat kan toch nooit de reden geweest zijn dat V.K. Tiel rode nog langszij kon komen. Want inderdaad de 3-0 voor sprong leek bij affluiten nog on voldoende om de plaatselijken de zege te schenken In de 65ste minuut kon bezoekers Karl De Wilde op hoekschop milderen, maar enkele minuten na dit als eerreddend doelpunt verwacht doelpunt werd het nog slechter voor de bezoekers, wanneer Blommaert na een verkeerde reaktie naar Steven Bosman ver vroegd het toneel mocht verlaten. Tielrode dus met 10 en bij een 3-1 achterstand zag toch iedereen de thuisploeg al gewonnen Doch het venijn zat in de Hazestraat in de staart want met nog vijf minuten te spelen kregen de bezoekers een onrechtstreekse vrije trap binnen de kleine rechthoek Bij het daar opvolgende tumult kon Dirk Buy- taert dan zijn ploeg alsnog de aansluitingstreffer bezorgen 3-2. En ongelooflijk of met maar in de slotminuut kon Tielrode nog een gelijkspel afdwingen, wanneer André De Puyseleir zichtbaar bui tenspel, ongestoord mocht door gaan en de gelijkmaker aan wist te tekenen. 3-3. Het geluk van De Voetbal. Niet zelden waren er harde kontakten in de wedstrijd Eksaarde - Kieldrecht. De thuisploeg won verdiend met 3-2 (polo) de twee wenkende kansen die hem nadien te beurt vielen kon hij evenmin voorbij een attent kee pende bezoekende doelman Wil liam Van Den Broek krijgen. Na de rust kon de thuisploeg dan toch nog de klas afgemaakt heb ben, maar ook Berlje Canfeyn en nogmaals Van Geemput faalden bij de afwerking zodat de 1-0 voorsprong nog geen garantie was op de zege. Hetgeen ook tot uiting kwam wanneer op een tiental mi nuten van het einde Jean Marie Engels de gasten langszij kon brengen. Enig protest van de thuisploeg al zou er voorafgaande lijk handspel mee gemoeid zijn werd door de ref. met dienst weg gewuifd zodat Olympia alsnog het deksel op de neus kreeg in deze wedstrijd die het beslist had moe ten winnen, maar waarbij de kan sen hiertoe allen de nek werden omgewrongen. F.C. Moerbeke 3 Heikant Zele 1 Eens te meer was Ronny Van De Durpel bij de thuisploeg de man van de wedstrijd. Zoals al meer maals dit seizoen zorgde hij met enkele opmerkelijke akties voor het uiteindelijke verschil, wan neer de eindafrekening gepresen teerd werd aan de tegenstrever. Een tegenstander die nu luisterde naar de naam van Heikant Zele en toevallig net vóór Moerbeke de leider in deze reeks. Een dubbel sukses dus voor Van Den Durpel en Co. In de beginfase van de wedstrijd waren de kansen even wel verdeeld. Beide voorhoedes testen om beurt eens de dwarslig ger en de paal maar het echte werk kwam er pas aan wanneer Van Den Durpel in aktie kwam. In de 32ste minuut knalde Ronny via een bezoekend verdediger nummer één tegen de touwen en drie minuten later was de stand door Ronny al verdubbelt wan neer hij een voorzet van Stefan Staelens kon meepikken en voor bij de Maarschalk wist te schui ven. 2-0 na 35 minuten. Na de rust dan moest Heikant gezien deze situatie risico's gaan nemen en dat kwam dan weer goed uit voor de aalvlugge Ronny Van Den Durpel die in de 72ste minuut zijn hattrick rond maakte door bezoekend doelman De Maersschalk te lobben. Twee minuten later alweer Ronny Van Den Durpel die werkelijk ongrijpbaar leek in deze wed strijd. Nu ja ongrijpbaar, hij werd nu gelegd in de fatalzone en om dat hij zich hierbij licht kwetste gunde Ronny Mare De Vrieze ook het pretje van een doelpunt. Mare knalde de bal echter tegen de dwarsligger, zodat de 4-0 er voor lopig niet kwam. Integendeel de bezoekers konden langs Dhollan- der nog milderen tot 3-1 in de 77ste minuut, maar verder geraak te men ook niet meer in deze sportieve topper in deze reeks, waarbij elke ploeg maar één gele kaart te verwerken kreeg. dabei afstandsschot de thuisploeg terug aan de leiding wist te bren gen en nu voorgoed want Sinaai was nadien niet meer bij machte om terug een vuist te maken tegenover de thuisploeg. S.K. Lokeren 2 Straatje Stekene 1 Gelijkopgaande wedstrijd tussen beide ploegen, waarbij de thuis ploeg zich iets bedrevener voelde wanneer er diende afgewerkt te worden. Straatje Stekene nam duidelijk de beginfase voor de rekening maar ondanks het feit dat bij de thuisploeg Freddy Apers ontbrak en Pascal De Jaeg- here na een lange schorsingstijd terug onder de lat had postgevat, kon maar een povere 0-1 voor sprong gecreëerd worden in deze penode langs Sparkier. Na een twintigtal minuten wedstrijd kwam de thuisploeg dan eindelijk onder stoom en het was Marc Van Der Haegen die op voorzet van Danny Desmit een misverstand tussen bezoekende doelman en zijn verdediger voluit wist uit te buiten 1-1. Na de rust nam de thuisploeg dan de wedstrijd toch in handen al mochten de gevaarlijke tegenak- ties van Straatje langs Sparkier en Van Camp zeker niet verwaar loosd worden, door S.K. Loke ren. Nadat dan Desmit nog enkele kansjes gehad had was het uitein delijk de 37-jarige Gaudrey die op voorzet van Van Kerkhove de winnende thuisgoal wist te netten, wanneer hij de bzoekende doel man perfekt wist te lobben. Met een was de winnaar gekend in deze wedstrijd, waarin een gelijk spel de juiste weergave zou zijn geweest. Eksaarde 3 S.K. Kieldrecht 2 Beide elftallen bleken sterk aan elkaar gewaagd in deze partij waarin uiteindelijk Eksaarde toch met de volle buit mocht pronken. In de eerste helft kon Benny Gayé zijn ex-ploeg op achterstand plaatsen wanneer na een kwartier een slechte teurgspeelbal van een thuis verdediger zo maar pardoes in zijn voeten werd gelegd. 0-1 na 15 min. Vrij lang zou Kieldrecht niet op deze voorsprong kunnen teren, want nog voor het eerste halfuur verstreken was wist de nog altijd snelle thuisspits Chris De Cod iedereen achter zich te laten en van dichtbij doelman Buytaert in het bezoekende doel te verslaan. I 1-1 en meteen ook de ruststand. 1 Na de rust dan kon de thuisploeg I onmiddellijk de beslissende kloof slaan wanneer eerst Geert Nim- megeert op de solo-toer ging en nadien een Kieldrechts own doel punt de 3-1 op het bord brachten. De thuisploeg vertikte het dan verder in deze tweede helft om langs Chris De Cock de klus ver der af te maken, wanneer hij ach tereenvolgens eerst paal en lat trof. De verwachte 4-1 bleef uit en hiervan maakte Kieldrecht langs Mario Dupont gretig gebruik om de aansluitingstreffer te scoren. Verder dan dit doelpunt kwamen de moedige bezoekers echter niet, zodat de zege in het thuiskamp bleef. Meteen een belangrijke ze ge voor de mannen uit de kanon- dreef, want men nadert nu terug zienderogen op de top. Met enkel nog Moerbeke en White Boys als hooggeplaatste tegenstrevers tij dens deze laatste competitierest zou F.C. Eksaarde dus best wel eens ambities mogen hebben Mare Stevelinck VIERDE PROVINCIALE AALST - DENDERMONDE Dramatische 19de speeldag in vierde Aalst-Dendermonde voor heelwat ploegen. By S.K. Terjoden treurde men om het verlies van doelman Patrick Devroe, die net voor het weekend was omgekomen in een verkeersongeval. De wedstrijd tegen Baardegem werd uitgesteld na onderling overleg. Proficiat aan Baardegem voor dit sportief feit. Ook matererialistisch gebeurde er wat op deze speeldag. Stel je voor; iedereen staat in zyn blootje in de kleedkamer en wat blijkt? De kleding ontbreekt...! Dat overkwam Schroevers Moorsel op het veld van Opdorp zodat daar een forfait werd genoteerd. Nog drama's, maar dan sportieve, speelden zich af op het veld van Opstal en Berlare. Opstal bleek eens te meer de «giant-killer» van deze reeks want nu werd Wichelen kopje onder geduwd in de bosgemeente. Berlare liet eveneens een steek vallen op deze speeldag want het verloor op eigen terrein een punt van groot belang tegen Lutterzele. Door ai deze toestanden «krygen we terug een kwartet aan de leiding dat gevormd wordt door Rapide Lebbeke, dat de beste zaak deed door Schoonaarde te verslaan, Wichelen, Terjoden en Berlare. Terjoden heeft wel nog de inhaalwedstrijd te goed in Baardegem, geen gemakkelijke klus als je het ons vraagt... Verder in deze reeks enkele opmerkelijke prestaties van «de kleintjes». Zo neemt Racing Boonwyk wellicht alle titelintenties weg van Welle en kon F.C. Aalst na enkele maanden opnieuw een puntje behalen. Hiervoor werd zelfs Sparta Appels in bedwang gehouden. Trainer Cornells' voorspellingen, «met karnaval winnen wij» komt alsmaar dichterbij... Voetbal. FC Eksaarde was in de wedstrijd tegen Kieldrecht vooral meester in de aanval (polo) H. Sinaai 1 Trainer Butter van Verrebroek kan verre van een gelukkig man genoemd worden. Want nadat hij reeds enkele weken werkloos is op RAPIDE LEBBEKE 2 SCHOONAARDE 0 Achter het Zwembad in Lebbeke keek men vrij angstig deze ont moeting aan wanneer bleek dat heel wat basispionnen ontbraken voor dit duel. Geert Matthijs was geschorst maar erger bleek het te zijn wanneer Davy De Smedt zich zaterdag gekwetst meldde en naast Edwin Van Belle en Mare Van De Velde plaats nam in de ziekenboeg. Het pessimisme bij de thuisaan- hang werd echter direkt de kop ingedrukt wanneer bleek dat Ra pide reeds in de eerste minuut kon scoren langs Rogiers die een voor zet van Danny Van Puyvelde voorbij de bezoekende doelman kon deviëren. De bezoekende doelman was trouwens meermaals in aktie te zien. Zeker toen hij enkele malen belaagd werd door Franky Verheyden, maar toch werd de rust bereikt bij een 1-0 stand in het voordeel van de thuis ploeg. Na de rust liet het afwezig blijven van enkele belangrijke ba sispionnen zich dan wel degelijk gevoelen bij de thuisploeg. Schoonaarde kwam hard opzetten en vooral in het middenveld waar Franky Verheyden noodgedwon gen ontbrak voelde men deze aderlating vrij zwaar aan bij Rapi de. Toch kon Schoonaarde niet van de ontstane situatie profiteren om een puntje te bemachtigen Integendeel bij een alles of niets offensief zou de thuisploeg nog suksesrijk weten te counteren in de slotminuut van de wedstrijd. Mamix Van Cauter waagde eerst zijn kans maar de doelman redde prachtig De goed gevolgde Filip Van Akkoleyen kon de geloste bal echter tegen de touwen jassen zodat Rapide met doelpunten in de eerste en laatste minuut van de wedstrijd beide punten aan huis wist te houden. En dat was in de bestuurskringen het belangrijkste nu de konkurrentie enkele steken liet vallen. RAC. BOONWIJK I S.K. WELLE 1 Puik resultaat voor de mannen van Boonwijk die het hoogge plaatste Welle een punt afhandig wist te maken waardoor de bezoe kers nu wel een kruis mogen ma ken over hun ambitie's. Aanvankelijk zag het er wel naar uit dat Welle het hoge woord zou voeren in deze partij toen het reeds na vijf minuten spel aan de leiding kon komen Maar naarmate de partij vorderde kon de thuisploeg onder impuls van Luc De Meester er. Guy Hol- brecht de balans weer in even wicht brengen en zelfs de gevaar lijkste kansen weten af te dwin gen. De bezoekende doelman wil de echter in de eerste helft lange tijd van geen wijken weten en het was dan ook wachten tot de 44ste minuut alvorens Erik De Wandel op voorzet van Guy Holbrecht de verdiende gelijkmaker wist te netten. Na de rust iets meer druk van Welle maar echt gevaarlijke standjes voor het thuisdoel speel den zich niet meer af zodat het een logische puntendeling bleef in deze wedstrijd. HERDERSEM 2 OUDEGEM 1 Dirk Veldeman was eens te meer de man van de wedstrijd bij de thuisploeg door beide doelpunten voor zijn rekening te nemen, reeds na 10 minuten spel in de eerste helft kon Veldeman elkeen te vlug af zijn en gemakkelijk scoren tegenover De Vroe in het bezoekende kamp Na de rust kon Oudegem dan langszij weten te komen maar lang was deze situa tie niet op het bord te vinden want zoals gemeld was het Dirk Velde man die met een tweede doelpunt over winst en verlies besloot. Ook al kende de bezoekers pech wan neer thuisdoelman Pascal Jans- sens een strafschop stopte. OPSTAL 3 WICHELEN 1 Het Buggenhoutse Opstal blijft dus de Giant-Killer in deze reeks, nadat het reeds eerder op het seizoen ook Rapide Lebbeke een pandoering gaf, ontnam het nu S.K. Wichelen beide punten. Het zag er evenwel in de beginfase niet zo rooskleurig uit voor de thuis ploeg wanneer de bezoekers langs Fruythof de score konden openen nadat Pascal De Wilde in de fout was gegaan. Gelukkig voor de thuisploeg had de stadionklok nog maar een nieuwe omwenteling ge daan of daar hingen de bordjes reeds terug in evenwicht. De 39- jarige Marc Van Der Jeugt be diende mooi Yves Muysewinckel en Yves kende geen genade met de leiders. En de leiders werden echte lijders wanneer 10 minuten later Ronny Vermeiren een num mertje opvoerde waarbij Van Der Jeugt zelf in ideale schietpositie kwam om de 2-1 op de planken te knallen. Van een wedstrijdstart gesproken. Deze regelmaat van scoren kon natuurlijk niet blijven duren en hoe hard beide verdedi gingen nog bestookt werden met deze stand werd de rust aangevat. Na de rust moest Wichelen wel iets aan deze situatie gaan doen maar alhoewel men meest aan de bal was kon geen enkel open doel kans gecreërd worden door Fruyt hof en Co. Zenuwachtig werd het in ieder geval en bezoeker De Winter werd nog van het veld gestuurd wegens twee gele kaar ten. Het hoeft natuurlijk geen betoog dat dit de zaken nog ver- makkelijkte aan de thuisploeg om de score verder op te drijven Langs Yves Muysewinckel werd het dan ook 3-1 zodat het een verdiende zege werd voor de thuisploeg die vooral in verdedi gend opzicht heel sterk naar voor kwam Heyvaert. De Ridder, Vermeir van Malderen en doel man Redant vormen dan ook een hecht geheel in deze Opstalse de fensie die bij de beste van de reeks behoord OPDORP 5 MOORSEL FORFAIT 0 Het zal je toch maar overkomen. Je staat met elf kameraden in je blootje in een vreemd lokaal en je zegt «geef me nummer drie eens aan», plots een algemene stilte tot iemand zegt: «we zijn onze kleren vergeten». Dat was het wat Schroevers Moorsel en hun spe lers overkwam in Buggenhout waar dicht bij het bos partij moest gegeven worden tegen Opdorp. 1 Vlug iemand naar Moorsel om de vergeten kledingstukken op te ha- len, maar die komt volgens de f scheidsrechter te laat aandraven i met de gezochte kledij om de I wedstrijd reglementair te laten be ginnen Reglementen erbij ge- j haald en na heel wat over en weer gepraat mocht iedereen weer naar huis (Met de kleren aan uiter aard). F.C. AALST 0 SPARTA APPELS 0 Jef Comelis, de trainer van F.C. I Aalst, had het voorspeld, met kar- naval zijn wij op ons best. De leukerd heeft nog gelijk ook want op een zucht van Aalsters karna val heeft zijn ploeg al een punten- j deling weten af te dwingen tegen Sparta Appels dat een van de j betere ploegen is in deze reeks, i Jefke Comelis heeft de mannen van de Square wel een bolwassing moeten geven alvorens ze tot dit resultaat in staat waren maar toch het is een flinke stap in de goede richting. Er sneuvelden zelfs en- kele koppen bij F.C. Aalst En zeker niet voor model te staan van de nakende stoet. Nee gebrek aan inzet en een té grote dosis techni sche kwaliteiten waren er de oor- I zaak van dat Jan Van Den Ber- j ghe, Van Nekke en De Smet even j buiten de ploeg werden gezet. Om dc Aalstersc kar te trekken had Jef Comelis dan enkele werkpaar- den uit de stal gehaald zoals, An- 1 dré Redant, Schokkaert en Roe- landt Rudy. Dit had dan ook di- rekt sukses want onder impuls van deze jongens die misschien min der technisch begaafd zijn maar een strijdershart hebben waarach- ter men zich kan verstoppen kon I dc bezoekende ploeg ruimschoots I in bedwang worden gehouden. Meer zelfs men was verrast dat Appels een meer verdedigende stelling wist aan te nemen en zo- waar een soort countervoetbal ging spelen bij de hekkesluiters. De beste kansen in de eerste helft waren dan ook voor de thuisploeg langs Patrick Schokkaert, André Redant en Rudy Roelandt toeval 1 of niet maar juist drie jongens die terug in de ploeg waren gekomen i Na de rust eenzelfde spclbeeld met een bezoekende ploeg die j zich weg stak en uitbrak wanneer de gelegenheid zich voordeed. I Wanneer dit echter gebeurde was er nog altijd Martin Van Hoelen die het Aalstse doel vrijwaarde en leder en andere ballen. De beste kans van de wedstrijd was dan in de slotminuut nog voor de thuisploeg. Maar Frans Van Der Biest wilde blijkbaar dc zege écht uitstellen tot karnaval want als invaller voor Tom Lorie en op j voorzet van Rudy Roelandt miste hij in de 89ste minuut van dichtbij dc goal die wellicht over winst of verlies zou hebben geoordeeld. i

De Voorpost | 1989 | | pagina 22