I KC Appels verliest wedstrijd van de laatste kans Kampioenschap van Groot-Hamme Madeion A wellicht gered Patro-D ontfutselt Herleving een punt Vlierkouter-E uitgeschakeld voor de titel I 1 Geen verrassingen in de muurkaatsbeker Hamme breekt door 24 - 3.2.1989 - De Voorpost KORFBAL dracht gegeven het vanop afstand te proberen. Appels puurde daar meteen resultaat uit, want na drie minuten bracht Ann Schuddinck de stand op 4-2. De korven volg den elkaar toen snel op: 5-2 via Wim De Wilde, 5-3 in dezelfde minuut. In de zesde minuut van de tweede helft zou Dirk Duym, via een strafworp, de stand zelfs op 6-3 brengen. Toen enkele minuten la ter Voorwaarts een strafscjop mis te, puurde de thuisploeg hieruit de kracht om een poos lang een meer dan duidelijk overwicht te demon streren. De Voorwaarts-suppor- ters gaven him ploeg niet de min ste kans meer. Toch zou Appels slechts één korf uit dit offensief kunnen halen: Dirk Duym skoor- de vanop afstand. Achteraf beke ken verloor Appels in die periode de wedstrijd. Voorwaarts herstelde zich. ging nog uitdrukkelijker potig korfbal spelen en slaagde er zowaar in te skoren (7-4). Trainer-coach Hec tor Theuns haalde Marion Arbijn, die toen duidelijk een mindere periode kende, van het terrein en bracht Erna Van den Berghe in. Met nog 12 minuten voor de boeg had Voorwaarts de stand echter op 7-6 gebracht en in een dolle laatste tien minuten ging de thuis ploeg voor de bijl: 7-7 (uit straf worp), 7-8. Wim De Wilde kreeg in die periode nog geel en de scheidsrechter riep beide kapi teins bij zich om de gemoederen tot bedaren te brengen. In de slotminuten ging Voorwaarts de bal «bevriezen» en werd Appels nog een strafworp geweigerd. Het hek was toen echter reeds van de dam. Internationale Ann Schuddinck over de wedstrijd: «We hebben de match zelf uit handen gegeven. Vlak na de rust waren we duide lijk de beteren en hadden we de voorsprong moeten kunnen op drijven Ook met het oog op het doelgemiddelde. Op dat moment van de waarheid hebben we echter gefaald. Onze tegenstanders hebben ons met gevechtskorfbal aan de grond gekregen Ze lieten gewoon niet korfballen, speelden kort op de tegenstrever, tikten ons op de handen. En dat is nu eenmaal een speltrant die Appels niet ligt. Wij zakten toen geheel uit de match weg. Het komt er nu op aan ons volle dig op het veld te koncentreren. En in de veldkompetitie proberen een tweede plaats uit de brand te slepen. Boomse - Vos Reinaert St.-Niklaas: (6-13): Aangename wedstrijd Geen problemen voor Vos Rei naert St.-Niklaas in zijn uitwed strijd met Boomse als tegenstan der. De Waaslanders boekten een overtuigende zege bij de steen bakkers en zullen achteraf overi gens verbaasd opgekeken hebben toen ze vernamen dat leider Arte- mis met wie ze tot één week tevoren nog in strijd lagen voor de leidersplaats thuis de duimen moest leggen tegen Wilrijk. Vos Reinaert blijft dus op vinkenslag liggen. Over de wedstrijd tegen Boomse Mevr. J. Bogaert: «We hebben vorige zondag een heel goeie wed strijd gezien, met snel korfbal, aangenaam om naar te kijken Ook Boomse heeft een goeie par tij weggevene In den beginne verliep de wed strijd gelijkopgaand, achteraf slaagde Vos erin een duidelijke kloof te slaan». Voor Vos Reinaert skoorden: Frank De Waele 3, Serge Van Hove 3, Alex Van Hove 2, Els Van Loey 2, Evert De Witte 1 en Filip De Witte 1. Laatstgenoemde verving de laatste tien minuten Frank De Waele, die uit voorzorg een schouderkwetsuur niet te be zwaren, het vied verliet. Zondag krijgt Vos Reinaert in de sporthal te Melsele, Eeklo op bezoek. Atlantis Lebbeke - Merksem (12-6): Geen problemen voor de Lebbekenaars De Lebbektnaars verschenen vo rige zondag aan de inworp met de duidelijke overtuiging te bewijzen dat ze de beteren van Merksem zijn. Tijdens de heenronde had Atlantis tegen Merksem, na een rommelige partij, immers onge lukkig de duimen moeten leggen. Ook vorige zondag draaide het aanvankelijk niet in de Lebbeekse rangen. Na tien minuten spel keek de thuisploeg dan ook op een 0-2 achterstand aan. Lebbeke ging zich echter ordenen en via twee korven van Cindy Meersman en een gelijk aantal van Piet Maes- schalck een ervan was een strafworp korfbalde de thuis ploeg een 4-2 voorsprong samen. Nog eens zou Merksem erin sla gen de skore in evenwicht te bren gen (4-4), maar nog voor de rust zette Sandra Van Rossem haar team via een doorloopbal op voor sprong (5-4). Na de pauze was het al Atlantis wat de klok sloeg; de Lebbekenaars zouden nog zeven keer skoren, de bezoekers amper tweemaal. Voor de Lebbeekse korven zorgden nog: Piet Maes- schalck 1, Carla Van Rossem 1, Lieven Maesschalck 2, Sandra VAn Rossem 2 en Cindy De Vol der 1. Vermelden we nog dat trainer- coach Damien De Rouck in de tweede speelhelft Franky Comelis verving door Frank Veldeman. Lebbeke komt zondag uit tegen Sparta Ranst, Ago Aalst - E.J. Vleugt (5-7): Lei ders weinig overtuigend Ago Aalst kreeg vorige zondag in sporthal Ten Rozen E.J. Vleugt, de leider in vijfde reeks A op bezoek. Ago-voorzitter Steven Daelman over de wedstrijd: «Hoewel Vleugt meteen voor sprong nam en die niet meer zou afstaan, was het al bij al een gelijkopgaande wedstrijd met van de kant van de leiders niet zo'n opvallende prestatie. Vleugt speelt een hard korfbal, een paar van hun heren durven er wel af en toe eens invliegen en hun coach neemt vanaf de zijlijn een vrij agressieve houding aan De scheidsrechter, M. Van der Beken van Ganda, gaf bovendien een zwakke prestatie weg. Dat zijn we van die man echter ge woon, sinds wij voor de «Beker van Vlaanderen» die we dit jaar voor de vierde keer organiseren, een beroep deden op Antwerpse scheidsrechter. Onze nederlaag echter op de rug schuiven van de man in het zwart, zou overdreven zijn. Uiteindelijk hebben de bes ten gewonnen. Pierre Van Rossem Korfbal. De ploeg uil Appels die vrijwel zeker degradeert uit 's lands hoogste j zaalkorfbalreeks vh) Turne Niklas (lv) Korfbal. Appels - Voorwaarts. De Winne kan de bal goed doorspelen (vh) TAFELTENNIS In de eerste afdeling van de KVKT-kompetitie heeft Madeion A Buggenhout ongetwijfeld een gouden zaak gedaan door bij de andere bedreigde formatie Ons Huis A Baardegem de volle buit weg te halen, 4-6. Meteen heeft Madeion al drie punten meer dan Ons Huis en zijn ze zo goed als gered. Voor Ons Huis was het verdikt zwaar. Wellicht werd daarmee voor Hubert Van Lan- genhove en vrienden het retourti cket naar de tweede afdeling ge schreven. De start van Ons Huis A was zeer slecht. Na vier wed strijden stonden ze al met even veel nederlagen op het scheids- rechtersblad. En dat is nog moei lijk te achterhalen. Naderhand kwamen ze onverwachts wel terug tot 4-4. Maar in de twee laatste wedstrijden konden ze niets meer winnen. De grote figuur in deze ontmoeting was Chris Wasteels van Madeion A Buggenhout die alles won en de doorslag gaf in de eindafrekening. Ons Huis moest ook nog op verplaatsing bij Patro A en dat ze daar aan geen feest zaten was duidelijk. De leiders konden een zware 1(M) overwin ning vastleggen. Patro had blijk baar geen genade voor de bezoe kers. Dynamica A speelde deze week twee wedstrijden. Op ver plaatsing bij Patro B haalden ze een 3-7 overwinning weg waarin Igor Van Assche ongetwijfeld het meest toe bijdroeg met zijn drie overwinningen. Met een 2-3 tus senstand begon Waasmunster aan hun overwinning te bouwen. Paul De Schoesitter won bij de Ham- menaars niets en dat werkte de bezoekende overwinning in de hand. In de andere wedstrijd van Dynamica stonden ze tegen de voorlaatste geklasseerde in het ge lid Eendracht. Alleen Bart Ver- raoessen slaagde er in voor de enigste twee tegenpunten te zor gen Chris Oosterlinck en Geert Gerk) moesten er aan geloven bij Dynamica A 7-3. Hingene en Pa tro C zijn twee formaties die zo wat halfweg de rangschikking staan en nog geen volle zekerheid hebben van volgend jaar terug in deze reeks te mogen starten. De Patro's begonnen daar goed 1-3 en op zeker moment 3-5. Maar in de twee nog te spelen wedstrijden konden ze niets meer in een over winning ombuigen en dat bete kende dat ze met een 5-5 moesten tevreden zijn. Maar met deze draw bleken beide formaties wel in de wolken te zijn. Meteen zijn ze weer wat opgeschoven uit de staart van de rangschikking. In de derde afdeling had het be dreigde BZP Lokeren gehoopt toch iets te kunnen in huis houden bij de komst van Juvencs C. Dat zou hun trouwens weer aanslui ting kunnen geven bij de rest van de ploegen. Maar zover kwam het niet, al hebben ze hard gestreden voor de overwinning. In het begin een kleine 3-2 voorsprong. Verder zijn ze nog moeilijk geraakt Een 4-6 verlies. Dat de ontgoocheling groot was bij BZP was duidelijk. De kans wordt meteen kleiner om volgend jaar in deze reeks nog te kunnen uitkomen. Van de Voorde en Wittock wonnen wel twee wed strijden maar Raes ging in fout en haalde niets binnen. Juvenes C was er weer de beste mee en dit dank zij vooral Van Boxelaere die driemaal kon winnen. In deze reeks schijnt er geen maat te staan op Okapi A die ongestoord zijn weg naar de titel voortzet. Deze ploeg was nu te gast bij Juvenes B en deze knapen aarzelden weer niet om er een vlotte 3-7 overwin ning van te maken. De Rechter en vnenden schijnen echt te zullen lukken in hun opzet. Vice-leider ikn deze reeks Patro E kreeg het echt moeilijk om overeind te blij ven in eigen zaal bij de komst van Eendracht C. De start van de wedstrijd was wel goed voor de Hamse formatie maar daarna moesten ze heel wat gas terugne men. Van een 5-2 moesten ze wachten tot het dubbel voordat ze zeker waren van de overwinning. Bij Patro was er gelukkig een steengoede Walter De Rijcke die met zijn drie overwinningen er kon voor zorgen dat Patro E zijn taak als achtervolger van Okapi nog een tijdje kan blijven verzor gen. 6-4, Een andere verrassing in deze reeks was toch de overwin ning van het bedreigde Pardaf B dat van de komst van Eendracht B gebruik maakte om een vlotte overwinning vast te leggen Nick Huyghe deed het uitzonderlijk goed en lukte drie overwinningen. Eendracht B kon wel als veront schuldiging inbrengen dat ze met een vertimmerde formatie de Pardaf-ploeg van antwoord moest dienen. Er waren in deze reeks ook twee clubderby's. Patro F ontving hun eigen E-ploeg en dat werd een 3-7 overwinning voor laatstgenoemde. De F-ploeg had zich nochtans op het sterkst opge steld, maar het mocht niet baten. Bij Eendracht was er meer strijd tussen hun B en C formatie. Van een 2-1 groeide de C-voorsprong uit tot 2-4 en deze kleine voor sprong zouden ze tot het einde toe kunnen behouden. De eindstand werd hier 4-6. En dat betekent nu dat beide ploegen zij aan zij in de rangschikking staan. In de vijfde afdeling had Okapi C het niet zo breed om een bezoe kend Stekene B op een veilige afstand te houden. Aanvankelijk scheen het wel te zullen vlotten 2- 0. Maar dat duurde niet lang. Stekene nam prompt voorsprong en 2-3. Deze trend bleef niet lang aanhouden en de Okapi-jongens namen terug het initiatief en haal den een 5-4 voorsprong na de enkels. In het dubbel zouden de lokalen de kroon op het werk zetten en een 64 vastleggen. Een kleine overwinning met 64 cijfers van Patro H dat Triumf C met 6-4 versloeg. Het ging in het begin wel vlot voor de lokalen die na een 5-2 score volledig stilvielen en moes ten wachten tot de allerlaatste wedstrijd om zekerheid te heb ben. Het duo De Keyser-Hey- vaert zorgde er voor dat de volle buit in de Familia-zaal bleef. In dat dubbel hadden ze trouwens weinig problemen met Vander Vreken-Van Boxelaere. Leider Juvenes D had het deze week aan de stok met hun onmiddellijke belager Triumf B. De leiders be gonnen zeer flink en konden da delijk een 3-0 vastspijkeren. De bezoekers sloegen echter even ras terug en 3-3. Het was nog niet gedaan Maar wonder boven won der de bezoekers slaagden er hele maal niet meer in om één over winning nog op het bord te krijgen en dat betekende dat de leider met 7-3 de beide punten kon be houden. De weg naar de titel ligt voor Juvenes D wellicht mooi open. Tijdens het komend weekend za terdag 4 en zondag 5 februari, organiseert tafeltennisclub Patro voor de 38* maal het kampioen schap van groot-Hamme in zaal Familia, Pieter van der Jeugdlaan. Paul Dè Schoesitter won in het verleden al negen maal de titel. De laatste tien jaar is de Patro- speler Francis Messagie aan bod gekomen. Hij veroverde eveneens al negen maal de kampioenstitel. En gezien hij in het komend kam pioenschap weer vertrekt als de te kloppen man, is het duidelijk dat De Schoesitter's rekord, dit jaar zal tuimelen. Verleden jaar was het een geweldige finale, eigenlijk een dubbeltje op zijn kant, toen hij duelleerde in de eindfinale met Dirk Stallaert. Het was pas in de vijfde set dat de beslissing kon worden uitgelokt. De vraag die velen zich stellen is met wie komt Francis in de finale? Het kampioenschap van Hamme is de laatste jaren uitgegroeid tot een hoogdag voor de tafeltennis- sport in het Hamse. Het aantal inschrijvingen loopt ieder jaar verder op. Nu ook verwacht men weer een 170-tal inschrijvingen. Vooral heel wat jeugd is er ver tegenwoordigd. Er zijn trouwens heel wat jeugdreeksen voorzien. In dat kader verwachten de initia tiefnemers ook heel wat meisjes en precies daarom hebben ze ook een jeugd-dames op het program ma gezet. Zaterdag 4 februari te 9 u. wordt er gestart met de volgende reek sen: Mikroben (geen 11 jaar op 1.7.1988), Miniemen (geen 13 jaar), Kadetten (geen 15 jaar), te 10.30 uur reeks juniors (geen 17 jaar). Te 13.30 uur jeugd open (mikroben, miniemen, kadetten en juniors), 16 uur: seniors niet geklasseerd en seniors geklas seerd. 17 u. dames, en veteranen heren. 17.30 u. Reeks open 'kam pioenschap van Hamme', tot de Vi finale. Zondag vanaf 9 uur starten de finalereeks open kampioenschap van Hamme. Te 10 uur: finale- reeksen mikroben, miniemen, ka detten en juniors. 10.30 u.: finale reeks jeugd-open. Te 11 uur: fina le reeks open 'Kampioenschap van Hamme' Traditiegetrouw zal het college van Burgemeester en Schepenen na de finales de plaketten en ere diploma's uitreiken aan de ver schillende laureaten. Dit kampioenschap van Hamme staat open voor alle spelers wo nende in Groot-Hamme al dan niet aangesloten bij een club. Men mag inschrijven in de reeks over eenkomstig met zijn ouderdom, klassering en in de reeks open. De ouderdomsreeksen, klassering en in de open-reeks. De ouderdoms reeksen, de reeks dames en reeks veteranen worden in principe ge speeld met rechtstreekse uitscha keling. De reeks open (jeugd en kampioenschap) worden gespeeld in poules. Voor de jeugdreeksen kan men nog inschrijven tot 15 minuten voor de aanvang van de reeks waaraan men wenst deel te nemen. De lottreklung van de reeks 'open kampioenschap van Hamme' zal gebeuren: vrijdag 3 februari te 19.30 uur in zaal Familia. We rr ken op aldus der vi kring Diegei tholiek die sa Landt; reikte den d( en Vei DeBu KVTi rak k gymna toegev dames maak' Patro D spartelt nog altijd om overeind te blijven in de derde prov. KBTTB, Deze weck ston den ze tegenover Herleving Den- dermonde, een van de betere ploegen uit de reeks. Aanvanke lijk zag het er voor de lokakn weinig hoopvol uit, want Marcel De Bruyne en vrienden bleven op voorsprong: 0-2 en 24. Toch kwam er een kentering die vooral via Fran$ois Van Dender werd bedwongen. Deze knaap won vier wedstrijden. En dat zou de door slag geven bij de draw die Patro D kon afdwingen: 8-8. Mike D'Hol- lander won twee keer en Jozef Van Couwenberghe en zoon Bart wonnen elk één keer. Maar daar mee heeft Patro D nog niet de aansluiting bereikt met hun on middellijke tegenstander. Maar de kompetitie is nog niet gedaan. Patro B in eerste provinciale had weinig moeite met Gemo A. Deze formatie werd naar huis gestuurd met een 13-3 nederlaag. Erik De Gercq was mister 100 th. Hij liet zich door niemand van de wijs brengen. Guido De Block, Hilae- re Straetman en Peter Van Caute- ren wonnen elk drie keer. Patro B kan meteen op beide oren slapen. Hun plaatsje voor volgend jaar is in deze reeks al voorbehouden De taak van Patro A was even gemakkelijk. Ze ontvingen Temse A, ook al een vechtende formatie.- tegen de degradatie en haalden; het met 124. Het ontbreken van Karei Mestdagh werkte deze grote overwinning in de hand. Maar zelfs met Mestdagh was Patro A wel de meerdere geweest. Tenslotte was er nog Patro E dat in eigen midden Sint-Niklaas I moest bekampen. Ieder verwacht-3 te een forse tegenstand van Patro, i maar zo ver kwam het niet Kris Van Geert en Tom Vermeire kon den helemaal niets winnen Mario De Smet (2) en Davy Van Caute- I ren (3) alleen konden milderen. Eindstand: 5-11. BGB Fed. Klein-Brabant-Waasland-Willebroek 13 14 13 12 13 12 13 10; 13 51 13 3 De voorbije weken moest Vlier- kouter, door velen getipt als de toekomstige kampioen, het opne men tegen de twee andere titel kandidaten. nl KWB Kruibeke en St.-Pauwels. Beide matchen kenden een identiek verloop en Vlierkouter moest lijdzaam toe zien op twee nederlagen. Noch tans hebben kapitein Dirk Tem merman en zijn compaan André De Kimpe schitterend werk afge leverd. Zowel in de topper tegen Kruibeke als tegen St.-Pauwels haalden zij een 3 op 4 score Spijtig genoeg kon Vlierkoutcrs talentvolle maar onervaren jeugd daar niets tegenover plaatsen. Dirk Temmerman en co mogen hun dromen voor de kampioensti tel opbergen. Voor Vlierkouter primeert nochtans de titel in 2* provinciale met de A-ploeg en deze jongens staan er schitterend voor, zodat het voor Vlierkouter een geslaagd seizoen wordt. Maar dat Dirk en André met een kleine sportieve kater zitten kunnen we best begrijpen. Woensdag 15 februari wordt voor de vierde keer de Ant werpse Universitaire Straten- loop georganizeerd. Het is een joggingloop voor studenten, laatstejaars, scholieren en mili tairen. Uitslagen en stander Vliet 1 14 10 27.1 1989 Tijgers 2 14 9 Ere-reeks Statie 1 13 9 Nijven 1-In of Uit 1 3-3 Esperanza 1 14 8 VM 1-Sportvriend 1 4-2 Oppuurs D2 13 4 OppuursD 1-Wiel 2 2-4 HV Landeghem 14 3 Roxy 1 -Volkshuis 1 6-0 Tijgers 1-Roxy 2 2-4 Tweede reeks Luitentuit 1 -Bite 2-4 Arel 2-Heiken 1 3-3 Kalfort 1 -Rozavrienden 3-3 Roxy 1 15 29 Volkshuls Sam-Wlel 4 2-4 Wiel 1 15 28 Pussycat-Stones 1-5 Sportvriend 1 24 In of uit 2-Volkshuls Bor 0-6 In of Uit 1 17 Wiel 2 16 Heiken 1 13 22 Luitentuit 1 15 Rozavrienden 13 19 Elite 15 Arel 2 13 19 Nijven 1 14 Wiel 4 13 16 Volkshuis 1 7 Kalfort 2 13 16 Tijgers 1 6 Stones 13 14 OppuursD 1 5 Volkshuis Bor. 13 12 Roxy 2 15 4 Volkshuis SAM 13 8 Pussycat 13 4 Eerste reeks In of uit 2 13 0 Kllekske-Luitentuit 2 6-0 Wiel 3-Arel 1 3-3 Derde reeks Vliet 1 -Tijgers 2 3-3 Sportvriend 2-Esperanza 2 2-4 HV Landeghem-Roxy 3 1-5 z 55 1-5 Esperanza 1 -Oppuurs D2 4-2 Biekorf-Kalfort 2 5-1 Statie 1 vr^ Stereo-Vliet 2 2-4 Heiken 2-Buck Boys 0-6 Arell 14 25 KJiekske 13 22 Buck Boys 13 23 Luitentuit 2 13 21 Biekorf 13 18 Wiel 3 14 21 Nijven 2 13 18 Roxy 3 14 18 Esperanza 2 13 15 Turn Kind Rene Wedstrijden dit weekend 3.2 1989 Ere-reeks Luitentuit 1-Wiel 1 Wiel 2-Nljven 1 Sportvriend 1-Roxy 1 Roxy 2-Opp Dorp 1 Volkshuis Sam 1 -Tijgers 1 EHte-IrVUIt 1 Tweede reeks IrVuit 2-Kalfoft 1 Wiel 4-Arel 2 Rozavr-Oussycat Stones-Volkshuis SAM 2 Volkshuis Bor.-'t Heiken 1 Eerste reeks Esperanza 1-Wiel 3 Statie 1-Kllekske Arel 1-Vliet 1 Tijgers 2-HV Landeghem Opp. Dorp 2-Luitentuit 2 Roxy 3 vrij Derde reeks 't Heiken 2-Statie 2 Kalfort 2-Sportvriend 2 Nijven 2-Stereo Vliet 2-Biekorf Buck Boys-Esperanza 2 MUURKAATSEN Deze week werden de bekerwed- derde, konden de bezoekers stil- strijden gespeeld en globaal beke- aan maar zeker voorsprong ne- ken kwamen er geen verrassingen men en vooral naar het einde toe op het bord. toonde Fair-Players zich de ster- Kastel dat uitkwam tegen Dender- ksten Eindstand: 8-13. belle, heeft weinig problemen op- Van Gaeveren-Paul's Video Gub. geleverd voor de lokalen. Het Dat de thuisploeg er echt zin in ging geweldig vlot en ze slaagden had, was van bij de start al duide- er in een grote afgetekende over- lijk. Toch kregen ze meer tegen- winning vast te leggen. Met 18-3 stand dan ze verwacht hadden, cijfers is het duidelijk dat Kastel maar Fr. De Beer en vrienden alleen speelde. haalden toch hun slag thuis: 14-7. Meert-Aalst 88. Ook hier was het Deze week gaat de kompetitie verschil tussen beide formaties verder met de volgende ontmoe- veel te groot om een spannend tingen. duel te waarborgen. De thuis- Zaterdag: ploeg lukte van bij de start een 19 u. Denderbellc-Aalst 88 forse voorsprong en Aalst 88 was Corner-Meert niet sterk genoeg om een ant- 20 u. Paul's Video Club-Fair woord te vinden en ze konden een Players monsterscore van 19-2 niet ver- Kastel-Van Gaeveren mijden. Zondag: Zoggehof-Fair-Players. Een nog- 09 u. Meert-Paul's Video Gub al boeiend vertoon waarin twee Zoggehof-Fair-Players formaties mikten naar de overwin- 10 u. Aalst 88-Corner ning. Naarmate de wedstrijd vor- Denderbelle-Kastel BADMINTON Zondag ging in sporthal De Wui- 85 en de dubbel Coiman Keymo- ten de eerste speeldag door van de len en Van Houte-De Keyser Hamse badmintonbeker. Het is (Danlie) bewezen dat er in vele een geweldig sukses geworden, ploegen genoeg kwaliteiten aan- Alleen de ploeg Snaar Af gaf op wezig zijn. het allerlaatste moment nog for- Het ziet er echt naar uit dat de fait. Maar dit had geen effect op badmintonclub in Hamme sterk de goede organisatie van het aan elkander gewaagd zijn. De tomooi. samenwerking van de coachen De wedstrijd BC 81-Hamse bad- Van Houte (Danlie), Bosman mintonclub eindigde in het voor- ('85) en De Gippeleir (Hamse deel van deze laatste met 11-14. BC) heeft er toe bijgedragen om De beste wedstrijd kwam van van deze bekerdagen een gewei- Dirk De Wolf tegen Mare De dig sukses te maken. Boek (Gub 85) die het liet afwe- Klassement: ten met 2-1. Verrassend was ook 1. Hamse BC en Danlie 46. de winst van Joke De Puyseleire 3. BC '85 36 tegen Ann Van de Velde en dit 4. Snaar Af 10 betekende weerom winst van De volgende ontmoeting is ge- Hamse Badmintonclub tegen pland voor 12 februari waar er nog Danlin met 14-10. Maar dat Dan- twee Hamse ploegen worden op- lie niet/omaar de eerste de beste gestart; BBCC The Old Chap en ploeg is bewezen ze door een Sporthal De Wuiten. Hun inbreng geweldigde overwinning op BC 85 in deze kompetitie zal ongetwij- met 7-18. feld groot zijn. De dubbels Bassijn-Hassijns en Bassijn - Van Der Jeugd van Club Voor Appels is het sprookje als enige Oostvlaamse klub uitkomen in de hoogste zaalkorfbalreeks uit. Het liet vorige zondagnamid dag in de Appelse sporthal im mers de laatste kans op behoud uit de vingers glippen. En in plaats dat mededegradatiekandidaat Voorwaarts puntenloos huis waarts werd gestuurd op een bepaald moment in de tweede helft had de thuisploeg nochtans een 7-3 voorsprong bijeen gekorf bald moest de Dendermondse klub uiteindelijk een 7-8 neder laag inkasseren. Vierdeklasser Vos Reinaert St.- Niklaas had geen problemen met Boomse, Atlantis Lebbeke nam ook de maat van Merksem. Ago Aalst van zijn kant verloor welis waar van leider E.J. Vleugt, maar beperkte de schade. KC Appels-Voorwaars (7-8): Adembenemend slotkwartier Dat de wedstrijd Appels-Voor waarts voor beide teams van enorm belang was, stond eigenlijk op het gezicht van de zestien die even na drieën zondagnamiddag de Appelse sportvloer opstapten te lezen. De spanning zat hoog. Was ook af te leiden uit het feit dat pas na zes minuten spel de eerste bal door de korf viel. Dirk Duym zette toen nl. een strafworp om, nadat Ann Schuddinck gehin derd was bij een doelpoging. De ban was blijkbaar gebroken, want twee minuten later skoorde de Appelse internationale - Ann Schuddinck werd opnieuw gese- lekteerd voor de zaalkorfbalont- moeting tegen Nederland - uit een doorloopbal (2-0). Nadat Voorwaarts, via een straf worp, voor het eerst kon skoren, Wim De Wilde een reuzekans miste, brak een periode aan van weinig produktief korfbal. Appels toonde zich wel strijdlustiger. Voorwaarts van zijn kant begon uitdrukkelijker zijn heil te zoeken in potig, agressief spel. Annette Verstraeten mocht het trouwens aan den lijve ondervinden, haar rechtstreekse tegenstandster hield er een waarschuwing van de scheidsrechter aan over. Toch zouden het de bezoekers zijn die skoorden en de stand in evenwicht brachten. (2-2). Edwin Borms echter bracht Appels, van op halve afstand, weer op voor sprong. In dezelfde minuut kreeg een Voorwaartspeler een geel kar ton voor ogen. Beide trainers hadden hun spelers tijdens de rust blijkbaar de op- Korfbal. Appels - Voorwaarts 7-8. Chris Van den Steen zoekt een medemaat vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 24