iiimll Mm Jan Bogaert stelt hoge verwachtingen Groots opgezette kampioenenviering in Hamme Uitslag merkenstrijd «De Vriendenkring» Moorsel De Schrijver (Noyon) en D'Haeseleer (Quiévrain) absolute uitblinkers bij Koninklijke Duivenmaatschappij "Eendracht" Denderhoutem Wase sportfiguur '88: V.C. Temse Dames GZK-Darts-amateur kompetitie Dartsfederatie Land van Waas Anja Vercauteren en Robby De Waele laureaten qjg HÜH Open Dartswedstrijd op zondag 29 januari 1989 De Voorpost - 3.2.1989 - 29 DUIVENSPORT Winnaar De Croock André met 401 punten uit Herdersem. Twee de Bosteels Paul (Herdersem) 348 punten. Derde Cooreman Ge broeders (Moorsel) 303 punten, vierde Uyttersprot Pierre (Moor sel) met 290 punten. Vijfde Tim merman Luc (Moorsel) met 236 punten Zesde Uyttersprot Ca- miel (Lebbeke) met 217 punten. Zevende Beulens Gerard (Moor sel) met 170 punten. Achtste Van Cauwenbergh Jozef (Moorsel) met 162 punten. Verdere uitslag: 9. Elskens Edgard (Moorsel) 155 punten. 10. Dierick Frans (Moor- 1 sel) 147 punten, 11. Lowies Frans (Moorsel) 142 punten. 12. De Wolf Frans (Moorsel) 141 punten, 13. VAn Den Steen Arthur I (Moorsel) 131 punten, 14. Calle- baut Jozef (Moorsel) 128 punten, 15. Van Den Steen Alfred (Moor sel) 122 punten, 16. Bourgeois Duivensport. Kampioene nhulde bij "De Reisduif' in Hekelgem (da) Hubert (Wieze) 117 punten, 17 Van Den Eede Pierre (Moorsel) 113 punten, 18. Coppens Jean- Pierre (Moorsel) 108 punten, 19. Wauters Willy (Wieze) 105 pun ten, 20. De Smedt en zoon (Mel- dert) 96 punten, 21. Fieremans Kamiel (Moorsel) 91 punten, 22. Beeckman Marcel (Baardegem) 89 punten, 23. Buyl Roger (Mel- dert) 79 punten, 24. Pauwels Jean (Moorsel) 77 punten, 25. Nielandt Alfons (Moorsel) 74 punten, 26. Vmck Willy (Moorsel) 73 punten, 27. De Vis Alberic (Lebbeke) 71 punten, 28. Heremans Maurits (Moorsel) 69 punten, 29 Lissens Gaston (Moorsel) 68 punten, 30. Daelman Louis (Wieze) 64 pun ten, 31. Beeckman Alfred (Moor sel) 64 punten, 32. Philips Jozef (Lebbeke) 62 punten. 33. Die- rickx-Moens (Moorsel) 53 punten, 34. Meert Petrus (Moorsel) 52 punten, 35. Van Der Straeten Frans (Moorsel) 50 punten. DA Op zaterdag 4 februari zal in de gemeentelijke sporthal 'Meulen- broek' de «Vierde Sportvedetten- avond» doorgaan. Deze avond is een organisatie van de gemeen telijke sportraad Hamme en heeft tot doel alle Hamse topsporters en verenigingen eens in het zonnetje te plaatsen. De kleine ongemakken in het ver leden hebben tot enkele vernieu wingen geleid. Ze zullen de inter views ingekleurd worden met beelden op een groot video scherm. Tevens wordt de opstel ling van de zaal veranderd zodat het publiek nog dichter bij de acties zit. En dat er actie zal zijn kunnen we afleiden aan de hand van de de monstraties. De start wordt om 19 uur gegeven door de plaatselijke volleybalclubs Hamvoc en Blau wen Hoek die onder elkaar gaan uitmaken wie er nu de sterkste volleybalvereniging van Hamme is. Verder is er een demonstratie tumbling (turnen op de lange mat) en minitrampolinespringen door 2 clubs uit Zele. De jeugd van Ma- davoc geeft een demonstratie mi- nivolleybal en de avond wordt afgesloten met een demonstratie van één van de spectaculairste gevechtssporten, aikido. Deze demonstraties worden afge wisseld met interviews waarin be kende en minder bekende spor ters aan bod komen. Zo zetelen in het voetbalpannel de plaatselijke ster, Franco Pirelli en de parel van Lokeren, Didier M'Buyu. Hierna komt de Belgische Kampioen 'Ge zelschapshonden' aan de beurt, Georges van Goethem, lid van Hondenclub 'De Trouwe Hond'. Het zwemmerspannel bestaat uit: Sabine Pauwels en Eddy De Bos, beiden deelnemers aan de Olym pische Spelen van '84 en Bea Praet ex-Belgisch kampioene en hoofdtrainster van Jastremski zwemclub Hamme. Hierna komt het wielrennen aan bod waar we naast Etienne De Beule ook de bergkoning van het profrennen mogen verwelkomen. Dat we hiermee Lucien van Impe bedoe len zal iedereen wel begrepen hebben. Als laatste komt een min der bekende, maar zeer spectacu laire sport aan bod, nl. waterpolo. Meer uitleg hierover wordt ons verschaft door de nationale trai ner, Manni Loosen en 2 Hamse speelsters in de nationale ploeg, Ann Peeters en Myriam Samyn. Omstreeks 22.45 u. krijgen we dan de huldiging van alle Hamse Nationale Kampioenen. Dit zijn: Michel Van de Casteele (zwem men: doortochten), Georges Van Goethem (gezelschapshonden sport), Gino Van Geyte (atle tiek), Honoré Raemdonck (bil jart), De Decker Theo en Au- brocck Hans (kaatsen), Francois Ost (Sportvissen) en Ivens Leo nard (gezelschapshonden). Als Belgisch kampioen worden zij allen aangeduid als kandidaten voor de trofee sportman van het jaar. Behalve deze kandidaten mochten de schepen van sport, Fr. De Graef en de voorzitter van de sportraad A. Pieters nog de vol gende kandidaturen ontvangen: 1. Sportvereniging, sportman of -vrouw van het jaar met dier: Georges Van Goethem Sportvereniging van het jaar: Sportshopvissers Hondenclub 'De Trouwe Hond' 2. Sportman of sportvrouw van het jaar: Alle reeds eerder vermelde Belgi sche kampioenen. Bart Peelman (wielrennen) 3. Sportman of vrouw volgens ja renlange verdienste in de sport: Roger De Schrijver, Louis Aen- denhof, Freddy Verhoeven, Ma ria Dieleman, Frans Messagie. Quiévrain: koning meeste prij zen Roger D'Haeseleer met 125. Laureaat meeste prijzen 1+2+3 J. en M. De Vadder, 79. Oude duiven: kampioen meeste prijzen Troch Jozef (43). Kam pioen 1+2+3 De Vadder J. en M. (37). Verdere uitslag: Troch Jozef (35) en Scheerlinck D. (33). Met 1+2 De Vadder, verder Troch Jozef (29), We. scheerlinck D. (26) en Souffriau (19). Eerste as- duif August Souffriau (15). Ringnr. 4929272/82. 2' asduif Jo zef Troch (12), ringnr. 4884319/ Jaarse duiven: kampioen meeste prijzen Frans De Bock (34). Met 1+2+3 eveneens Frans De Boeck (30). Verdere uitslag: We. Scheer linck D. (26), D'Haeseleer Roger (23), Dc Vadder J. en M. en Eeman Jozef met 15 pr. Met 1+2 Frans Van den Broeck (30). Ver dere uitslag: We. Scheerlinck (23), De Vadder J&M (17), D'Haeseleer Roger (16) en Van der Meeren Hector (14). Eerste asduif We. Scheerlinck D. (13) coëf. 137%, ringnr. lweede asdrnf Van den Broeck Frans (13), coëf. 96%, ringnr. 4871926^87. Jonge duiven: kampioen meeste prijzen D'Haeseleer R. (90). 2. Puylaert Marcel (84), 1+2+3 D'Haeseleer R. (36). Verdere uit slag: Puylaert M. (30) en Ramae- ckers M. (25). Kampioen 1+2 D'Haeseleer R. (26). Verdere uit slag Puylaert M. (22), Ramae- ckers M* (18), De Block Alb. (17). Eerste asduif R. D'Haese leer (15), ringnr. 4855007/88. Noyon: Koning meeste prijzen 1+2+3 De Schrijver Phil, met 181 pr. Meeste pr. 1+2+3 idem met 75 pr., met 52 prijzen Etienne Heyse. Oude duiven: meeste prijzen De Schrijver (37), 2 en 3. Heyse Et. (34) en Caudron Kamiel en G. (32). 1+2+3 De Schrijver Ph. (27). Verdere uitslag: Heyse Et. (27), Cardon Kamiel en G. (23) en Troch Jozef (21), met 1+2 De Schrijver (16) en Heyse Et. (15). Jaarse duiven: Meeste prijzen Dalschacrt André (63). 1+2+3 Dalschaert A. (36). Verdere uit slag: De Schrijver Ph. (24), Troch Jozef (22) en De Vadder J. M. (16). 1+2 Dalschaert A. (25), ver der Troch Jozef (21), De Schrijver Ph. (20), D'Haeseleer R. (16). Meeste prijzen jonge: De Schrij ver Ph. (105), Sonck Herman (53), 1+2+3 Scheerlinck A. en E. (24), 1+2 De Schrijver Ph. (21), Kiekens CH. (16). Asduif oude Caudron K. en G. (14), ringnr. 4948675/85 (coëf. 298%), 2. Hey se E. met evenveel prijzen, ringnr. 4863919/83 (coëf. 321%). Asduif jaarse 1+2 Dalschaert A. (13), asduif jonge 1+2 De Schrij ver Ph. (10). (D.A.) Na de eerste stembeurt van 35 gevolmachtigden, konden ka- rateboy Mark D'Hondt (4), ruiter Lenssens (9) en de Si- naaise organisator Roets (11), het al vergeten vorige zater dag. De dames van V.C. Temse en Mark Pincé van de Witte Molen skoorden met 19 stemmen toen al het hoogst. Een gelijk puntenaantal werd het ook voor wielrenner Bo- gaert en de karabijndame Karin Biva (14). Er waren toen ook vijf ongeldige stem- DC Grembergen verplettert De Corner en rukt op naar de derde plaats Den Beer IK De Lesleyboys staan confortabel op de twee eerste plaatsen Uitslagen v/d 14' speeldag De Ton - Den Beer I Den Beer II - Lesleyboys DC Grembergen - De Corner Stinnyboys - Red Arrows I 2-8 1-9 100 3-7 Klassement na 14 speeldagen 1. Den Beer 1 2. Lesley-Boys 3 DC Grembergen 4 De Ton 5. Red Arrows II 6. Red Arrows I 7. De Cromer 8. Stinnyboys 9. Den Beer II 27 (110-30) +80 26 (119-21) +98 18 91-49) +42 18 86-54) +32 18 94-56) +28 12 62-78) -16 8 53-87) -34 7 (42-99) -58 6 50-90) -40 Zaterdag 4 februari '89 GZK Kriterium. café Den Beer (Dender- motide), start 14.30 u. Klassement na 5 tornooien Heren (eerste 16) 1. Berghman Jozef 2. De Waele Jo 3. Dc Vlieger Kurt 4 Maes Luc 5 Mcrtens Oscar 6. Van Pctegem Guy 7. Tonnelier Pascal D'Hollander Etienne 9. BoeykensMarc De Schrijver Larry 11 PuttemanLuc 12. De Brandt Rudy 13. ParretMarc Parewijck Rony 15. De Potter Peter 16. Van Rossem Rene Boon Hans pnt. 50 42 41 38 36 33 32 32 30 30 29 26 23 23 21 20 20 barnes (eerste 8) 1 Van San Tamara 2. Van Hulle Katleen J V.D. Castele Linda Parewijck Patricia 5. V. Bellingen Elise 6- Baeck Christel 2. Van Rossem Veerle •loos Anja pnt. 61 52 45 39 35 27 18 18 Superprestige 1989: organisatie Terminus Darts Klub Verrebroek Deze nieuwe vereniging in de dartsfederatie mocht op een on verhoopt grote opkomst rekenen; er werden maar liefst 100 inschrij vingen opgenomen. Bij de dames werden 27 namen genoteerd, ter wijl de heren met 73 aantraden. Het betrof hier reeds de 8' wed strijd in dit regelmatigheidscrite rium en daardoor beginnen de eerste plaatsen binnen het klasse ment steeds duurder te worden. Immers voor de eerste 16 dames en eerste 32 heren is er een plaats voorbehouden voor het uiteinde lijke Masters tornooi op zaterdag 22 april 1989 te 20 uur. Bij de dames hadden we vanaf de eerste ronde reeds beslissende re sultaten: Cecile Van Hal trad aan tegen Beanca Janssens, eerstgenoemde haalde het na een spannende ge- lijkopgaande strijd waar dc zenu wen van beide speelsters blijkbaar de beste tenoren waren. Linda Van Kampen deed de slechtste zaal als direkte achtervolger door in de eerste ronde te verliezen van Nancy Van Acker. Anja Vercauteren 3' vorige wed strijd, nam de maat van ploeg maat Antheunis Leen. In de twee de ronde gaf Cecile Van Hal de kans weg om haar leiderspositie nog meer te verstevigen door te verliezen tegen een sterke Peggy Bolssens van de plaatselijke vere niging. De kwart finales brachten totaal onverwachte kandidaten op het voorplan, om van de uiteinde lijke winnaars niet te spreken: Nancy Van den Bossche versloeg Peggy Bolssens, Anja Vercaute ren versloeg Patricia De Mul, Hil- de Van Cauwenberghe versloeg Jeanine De Keyser, terwijl Rita Vereecken de maat nam van Buts Christine. Nancy en Ria zouden tenslotte verwezen worden naar dc troos ting waar Nancy uiteindelijk de bovenhand zou houden. Anja en Hilde speelden een spannende fi nale doch de snelheid en sterkte van Anja zou beslissend zijn in deze partij, 2-1 voor laatstge noemde en de 10 klassementspun- ten. Hilde doet echter een goede zaak in het eindklassement, zij nadert op één punt van derde gerangschikte Linda Van Kampen. De heren maken er ook een bitsi ge strijd van. Harry Famaey zal zijn trip naar Verrebroek nog lang herinneren, hij werd immers uit geschakeld in de 2' ronde door Melis Chris, hetzelfde geschiedde met Yoeri Weemaes, en Stefaan Renette, toch allen tenoren uit de voorste regionen. Freddy Claes- sens, Robby De Waele, Stefaan Gaessens en Ronny Baetens wa ren ditmaal de vertegenwoordi gers van het bovenklassement bij de laatste 8. Robby versloeg Guy Pieters, Eddy Van Buynder ver sloeg Patrick Van Walle, Freddy diende eigen zoon Stefaan een nederlaag toe, terwijl Ronny Bae tens ook nog een teken van leven gaf in deze Superprestige door Chris Melis huiswaarts te sturen. De halve finale kende enerzijds een verwachte kandidaat met Robby De Waele tegenover Eddy Van Buynder, doch Freddy Claes- sens had meer als één engelbe waarder in zijn zakken zitten om Ronny Baetens van het uitwerpen te houden. Falen op dit punt en dit stadium is echter fataal, dat ondervond Ronny en werd daar door verwezen naar de troosting. De 3e plaats zou hem echter niet ontglippen dat ondervond Eddy Van Buynder die met 2-1 cijfers een 4' plaats toebedeeld kreeg. De finale duidde nogmaals de goede forme aan van Robby De Waele die gezwind de maat nam van Freddy Claessens, dcch dit zal beide heren een zorg zijn geweest daat dit resultaat hoogst waar schijnlijk de strijd voor de eerste plaats binnen het klassement be perkt heeft tot twee personen, alhoewel er dienen nog 4 wedstrij den afgewerkt, waarvan de eerste nu zondag 5 februari 1989 in de Parochiezaal te Haasdonk om 15 uur, georganiseerd door dartsklub De Zwaan. J Beveren. Karin Biva werd tweede in het sportreferen- dum van het Waasland. Zij was de enige Wase ver tegenwoordiger op de O.S. in Seoel (Iv) men en in de tweede ronde werden vier ongeldige en twee blanco's genoteerd. Ook het afhaken van Jan Bogaert (10) en met 14 stemmen, ge raakte De Witte Molen ook niet in de eindbeurt. De da mes van V.C. Temse met 19 echter wel, samen met Karin Biva uit Beveren (15). In de beslissende race met toch nog drie ongeldige en twee blan co's skoorde V.C. Temse aan vankelijk nogal vlot. Als Ka rin Biva nadien dan ook tel kens raak schoot, werd het nog vrij spannend. Nochtans liet V.C. Temse met 18 de voorsprong niet meer ontglip pen en werd de Wase kara bijndame (12), naar de twee de plaats verwezen. De verkiezing van de Wase Sportfiguur '88 werd voor V.C. Temse nog een aangena me verrassing. Een beetje buiten de eigen verwachtin gen ook en met Carlos Van Hoeylandt, Patrick Van Bruy- sen, Mark Heghe en Luk Janssens werd reeds vrij vroeg een delegatie van het klubbe- stuur afgevaardigd vorige za terdag in Sint-Niklaas. Na een overigens gewonnen kompeti tiematch tegen de ploeg van het Westvlaamse Wervik zou voorzitter Fonny Boesmans en de charmante dames van V.C. Temse zich in Stad Leu ven ook aanbieden. De aan loop naar een paar gezellige uurtjes. Bij de Wase Pers- klub, werd het feestgebeuren er nog langer doorge trokken... Roger Van Laere WIELRENNEN Wanneer je als prof tien jaar lid bent van het peloton, dan ben je ongetwijfeld een rot in het vak. Temsenaar Jan Bogaert (31) moet je al lang niet meer de knepen leren. De Waaslander is bovendien toe aan zijn vijfde werkge ver. Hij heeft dus op dat vlak ook al heel wat watertjes doorzwommen. Vorig jaar kon hij een verbintenis fixeren bij de tweede ploeg van A.D.R. nadat hij bij het Nederlandse Transvemij plots niet goed meer werd bevon den. Dit jaar is Pol De Baerdemaecker zijn werkgever. Sinds een week of vier is de Temsenaar aan de voorberei ding begonnen van een competitie waarin hij uiteraard de beste resultaten beoogt. «Ieder jaar hoop je er natuurlijk het beste van te maken, maar dat betekent niet dat het metéén altijd lukt», zegt Jan Bogaert. «Over wat achter de rug is, heb ik niet echt te klagen. Het kan uiteraard altijd beter, maar vorig seizoen was ik toch nog goed voor elf overwinningen. Het waren natuurlijk geen klassiekers of koersen met ronkende namen, maar wanneer je er naast die overwinningen nog een reeks ereplaatsen bijneemt, dan kom je toch aan een respectabel getal. Ongetwijfeld behaalde ik het mooiste resultaat in de 1 mei prijs te Hoboken». Aan ambitie heeft het Jan Bogaert nooit ontbroken. Ook nu stelt hij degelijke verwachtingen voorop. «Ik meen dat je het zowel in een competitie in zijn geheel als in een wedstrijd afzonderlijk moet proberen waar te maken», oordeelt de Temsenaar, «Uiteraard zijn er altijd factoren die invloed hebben zowel op de verrichting als op het resultaat. De minste tegenslag kan een seizoen naar de knoppen helpen. Dank zij de gunstige weersomstandigheden hebben we tot nu toe al aardig wat kunnen trainen. Twee keer per week wordt er nu een groepstraining georganiseerd. Uitwijken naar het zuiden, zoals ik in het verleden vaak deed,-hoort er deze keer niet bij. Dat kan een handicap zijn, vooral in het begin van het seizoen. In het zuiden zijn de omstandighe den beter om sneller conditie op te doen. Anderzijds kan je er in februari al aan wedstrijden deelnemen wat uiteraard hier niet het geval is.» Jan Bogaert weet nog niet hoe het programma voor de komende maanden er precies uit ziet. «Ik veronderstel dat er in alle Belgische klassiekers zal aangezet worden», meent de Temsenaar. Wellicht wordt er ook gestart in de kleinere ronden als die van België en Nederland. «In klassiekers wordt het voor mij wel moeilijk maar precies in die kleinere ronden hoop ik links of rechts een ritzege in de wacht te slepen. In dat opzicht reken ik opnieuw op een lonende spurt. Uitgerekend dat wapen kon ik in het verleden vaak met succes hanteren. Op mijn éénendertigste moet ik daar nog niet evengoed mee kunnen omspringen. Op voorwaarde uiteraard dat de conditie optimaal is en je mentaal sterk genoeg bent om tot het uiterste te gaan, maar precies dat laatste heeft bij mij maar zelden ontbroken.» E.G. Beveren. Karin Biva werd door het gemeentebestuur van Beveren gehuldigd wegens haar deelname in Seoel. Iv Dartsklub Daltoncity St.-Niklaas Er werden 20 dames en 34 heren ingeschreven voor deze wedstrijd, alleszins een tegenvaller voor de organiserende klub, die 14 mooie trofeeën voorzien hadden en tevens geldprijzen voor de eerste vier heren en dames. De wedstrijd zelf verliep uiteraard zeer vlot op de zes beschikbare doelen zodat omstreeks 18 uur de wedstrijduitslag bekend was. Bij de dames: 1Bogaert Christ'l - Koewacht 2 Passemier Christa - Daltoncity St-Niklaas 3. Bolssens Peggy - T.D.K. Verrebroek 4 Van Hal Cecile - Daltoncity St.-Niklaas. Hoogste uitworp: Bogaert Christ'l: 86 Bij de heren: 1. Baetens Ronald - Daltoncity St. Niklaas 2. Schollaert Norbert - De Welkom Wetteren 3. Thuy Mark - Zwijndrecht 4. Van Goedsenhove Jean - Flamingo Hamme 5. Claus Johan - Zwijndrecht Huygens Dirk - Flamingo Hamme Roels Jozef - Oud Gelaag St-Niklaas Christiaens Johan - Schuttershof St. Niklaas Hoogste uitworp: Baert Gino: 128. Dartsklub Daltoncity St-Niklaas dankt alle aanwezigen voor hun sportiviteit en hoopt iedereen weer te zien op hun volgende manifestatie op Paasmaandag 27 maart 1989. Mare Stevellnck

De Voorpost | 1989 | | pagina 29