K.W.B. Kruibeke wint topper tegen Bridge Sportieve revanche van Racing Temse Kern Berlare N.O.M.B. N.O.M.B.-Kern Dendermonde Krokussportkamp in Kruibeke Sukses voor Liezelse duivendag Handbalklub Waasmunster op zijn Breughels De Voorpost - 3.2.1989 - 31 ZAALVOETBAL Kalme speeldag in de Temse Liga met slechts enkele uitschieters die het vermelden waard zijn In tweede afdeling won K.W.B. Kruibeke de topper tegen Bridge met miniem verschil na een span nende aangelegenheid. Nog in die reeks valt ook meteen de zege op van Shalke 82 tegen Real Ter Walle waardoor deze laatsten een mooie ereplaats aan hun neus zien voorbijgaan. Appelsvoorde ge raakte met enkele nieuwelingen niet over de Groene Wandeling en De Keizerboys kondigden een heropstanding aan tegen 't Vlietje ondanks het feit dat toch nog nipt werd verloren. De Zeehond ten slotte in deze reeks had weinig moeite om de Palm Boys eronder te houden in een sportieve wed strijd. De hoogde afdeling bracht slechts één wedstrijd op het programma maar hier zien we toch het verder aftakelen van de Rupelboys tegen H.S.V. dat voor het eerst weg komt van de laatste stek In derde afdeling A heeft W.R.F.S. de inhaalwedstrijd zon der problemen gewonnen tegen The Kermits en sluit zodoende aan bij de leiders van Olympia. Mini Ster liet in derde B weinig over van Veile Sportief en komt ook langzaam richting top. De weekcompetitie wordt met de dag spannender. FC Schrijberg klopte dan ook de gemeentejon gens en Atletico Ter Walle deed net hetzelfde met Aspro Bruis. Us Van de Walle voelt zich met dit weer natuurlijk bijzonder stijf aangetrokken om te winnen en Club 67 werd dan ook geen likje gelaten. Tot slot blijft V.K. Hout- brie! een gevaarlijke outsider voor leider Firap want de mannen van Den Houtbriel klopten nu met ruim verschil het vrij P.M.S. P.M.S. S V.K. Houtbriel 13 Het werd een echte geluksdag voor thuisspeler René Van Laere toen hij tot drie maal na elkaar kon scoren en daarbovenop nog dezelfde avond lotto-miljonair werd. Nochtans waren de drie doelpunten en een vierde van Luc De Clercq niet genoeg om aan de rust de leidende ploeg te zijn want V.K. Houtbriel bleef niet bij de pakken zitten en kwam door bij een 4-5 voorsprong met doeltjes van Omer De Rijck, Kurt Per- mentier en Mare Oste. Na de rust bleven de Lotto-miljoenen op de maag van René Van Laere liggen en kon V.K. Houtbriel langs Omer De Rijck, Danny De Buy- ser en Mare Oste de wedstrijd rustig uitmaken. Aspro Bruis 7 Atletico Ter Walle 10 De mannen van jeugdhuis Ter Walle weten op tijd en stond wel voor een verrassing te zorgen. Nu weer werd het Aspro Bruis team een dreun voor de kop gegeven door Reyntjes en Co. Reeds aan de rust keek de thuisploeg sip toen Kurt Vemimmen, Tommy Bau- ning, Kris Foubert, Johan Fou- bert, Peter Matthijssens en Luc Verheggen een half dozijn aspi rientjes wisten op te lossen terwijl enkel Danny DE Roeck wat wist terug te doen. Na de rust kon het jeugdhuis dan wat gas terugnemen en nadat eerst nog Tommy Bau- ning, en de broertjes Foubert de voorsprong vergroot hadden kon den Jamec Mackin (2) en Danny De Roeck (4) de Aspro jongens wat terugbrengen. Gemeente personeel 5 F.C. Schryberg 7 Verrassende zege van F.C. Schrij berg tegen de Gemeentejongens Patrick Smet, Tom Perdaen en Luc Dhooge wisten in de eerste helft de thuisploeg aan banden te leggen toen daar F. Vaerendonck en Danny Ghijssens wisten te sco ren. Na de rust zou dan bezoeker Serge Barthier samen met Tom Perdaens de beslissing weten te forceren voor deze mooie zege. Uscreem Van De Walle 4 Club 67 1 Het was ijsventer Danny Maes die na deze wedstrijd in de belangstel ling stond na zijn twee beslissende MINIVOETBAL Eerste provinciale Graaftex Temse-Racing Temse 1-4 Een tijdens de laatste weken fel op dreef zijnd Racing Temse heeft in een sportief betwiste derby waarin enkel Mare De Graeve van de thuisploeg een belhamel was, sportief revanche genomen voor de eerder tijdens het seizoen op gelopen nederlaag in dezelfde der by tussen beide teams uit Temse. Racing steekt dan ook momenteel in een reuzeform als men weet dat het tijdens de laatste 5 wedstrij den liefst 25 maal tot scoren kwam, dit terwijl Franky Buyens zich slechts vijfmaal moest gewon- aen geven in betzelfde Racing doel. Het begon dan ook goed «oor Raring dat reeds na 9 minu ien mocht juichen toen Pat Riské op voorzet van Alain Verbeke thuisdoelman De Rechter geen schijn van kans gaf. Voor de rust evenwel kon Graaftex nog de za ken enigszins rechtzetten toen Gunther De Daele de lichtge kwetste Eli Van Assche in snel heid kon nemen en op zijn beurt doelman Buyens kon verslaan: 1- 1. En meteen ook de ruststand. Na de rust sloeg Raring dan vrij vlug de beslissende kloof wanneer eerst Geert Verhelst met een grondscherend schot op voorzet van Pol Piessens eerst voor 1-2 zorgde en nadien dezelfde Geert Verhelst, de snelle Patrick Riské in de diepte stuurde en die op zijn beurt Ronny De Leenheer de ge legenheid gaf om er 1-3 van te maken. Meteen was de wcdstnjd gespeeld en zeker toen Mare De Graeve na een grove overtreding met geel mocht gaan rusten, was het voor het duo Piessens-Verbe ke nog maar een koud kunstje om de eindcijfers vast te leggen in deze propagandawedstrijd die verdiend gewonnen werd door Raring Temse. M.S. Uitslagen Minibond-Parking 0-11 KWB-Joko 9- 5 Baert-Gorion Spectrum-Tyl Moriacns-Joker Sportieven-Dima Argenta-Gredi De Draver-Riviera Uitslagen AFDELING 1: Mikeno-Minisparta Okapi-Caxtus S portivo-Tuitvrie nde n Blauwe Duivels-'t Zwijgerke Huize Goossens-Filosoof Botterboys- Kastelein Centrumsjotters-De Ras AFDELING 2: Romeo Bobby's-Pappenheimers Mouton-Dolly Shoe Caf. Oudegem-Young 3oys St.-Arnout-Rijkswacht Lada de Leu-Rond Punt Regent Boys-Wieze II OKA-KSA-Wieze I Rangschikking STAND: afdeling 1 1. H. Goossens 2. Botterboys 3. Mikeno 4. Blauwe duivels 5. Sportivo 6. 't Zwijgerke 7. Caxtus 8. De Ras 9. Minisparta 10. Centrumsjotters 11. Kastelein 12. Okapi 13. Filosoof 14. Tuitvrienden 16 7 5 4 80 49 18 15 7 7 1 97 83 15 16 6 8 2 71 95 14 16 6 9 1 59 102 13 16 5 10 1 87 137 11 15 5 10 0 73 99 10 16 3 11 2 70 145 8 16 2 13 1 56 150 5 16 2 14 0 60 134 4 0- 4 3-10 5- 3 2- 3 1- 5 2-10 6- 5 16 16 0 0 160 41 32 16 13 2 1 153 56 27 16 12 4 0 114 75 24 16 11 4 1 110 62 23 16 8 6 2 117 75 18 AFDELING 2: 1. Rond Punt 17 15 0 2 125 62 32 2. Dolly Shoe 17 15 1 1 133 48 31 3. Chiro Wieze II 17 13 3 1 109 56 27 4. OKA-KSA 17 11 5 1 96 87 23 5. Chiro Wieze I 17 10 6 1 78 71 21 6. Lada de Leu 17 9 6 2 82 62 20 7. St.-Arnout 17 8 8 1 72 80 17 8. 9. Young Boys Caf. Oudegem 17 17 8 7 8 1 10 0 83 55 75 17 73 14 10. Rijkswacht 17 5 8 4 68 85 14 11. J.z. Klub 16 4 9 3 77 115 11 12. Mouton 16 4 11 1 70 94 S 13. Pappenheimers 17 4 12 1 58 99 9 14. Regent Boys 17 2 15 0 54 123 4 15. Romeo Bobby's 16 1 14 1 42 90 3 doelpunten op het einde van de wedstrijd waardoor IJs Van De Walle alsnog de zege wist te beha len tegen een zich sterk verdedi gend Club 67 dat in de eerste helft langs Wim De Cock zelf aan de leiding was gekomen. Dirk D'Hondt en Van Havere konden dan de ploeg van Dré Van De Walle terug brengen waarna zoals gemeld het recital Danny Maes kon beginnen. De Zeehond 8 Palm Boys 2 Voor de Palm Boys wordt het tijd dat de nieuwjaarsmaand ten einde loopt want opnieuw diende de gebroeders Van Brussel en De Kerf een nederlaag te slikken. Enkel in de tweede periode kon den de kanonnen in stelling ge bracht worden wanneer Hugo De Gendt en Gerry Vercauteren kon den scoren. Maar in de eerste helft hadden Pascal Buytaert, Ka- rel Moerman en Gunther De Buy- ser de Palmreservoirs zodanig aangetast dat terugkomen erg moeilijk zou worden, hetgeen in die tweede periode ook duidelijk tot uiting kwam wanneer Margino De Kerf en Luc Van Landeghem de beslissende kloof konden slaan. K.W.B. Kruibeke 2 Z.V.T. Bridge 1 Deze topper van de week uit tweede afdeling werd onder heel wat publieke belangstelling afge werkt. Het werd dan ook een aangenaam en spannend kijkstuk tussen beide toonaangevende ploegen. De ex-mannen van De Blok die nu welkom zijn in «De Welkom» kwamen als bezoekers het eerst op voorsprong met een prachtdoelpunt van Lukske Rom- bout die thuisdoelman Dirk Goossens geen schijn van kans gaf. Na de rust evenwel keerden de kansen en was het de thuis ploeg die het stilgevallen Bridge kanon overnamen en zelf ten strij de trokken langs Ronny Van Pol- fliet en Franky Firlcfeyn. Zij ron den het klassewerk van Benny Goossens af die als thuiskapitein het goede voorbeeld had gegeven. Mini Ster 15 S.O.S. Veile Sportief 0 Scheidsrechter De Rechter en be zoekend doelman Carl Bauwe- linck waren de jongens die het hardst moesten werken in deze wedstrijd. Aan de rust leidde de thuisploeg met een half dozijn doelpunten van Koen Verbruggen (5) en Jo De Cauwer. Na de rust werd het voor De Rechter en Bauwelinck nog meer telwerk toen Koen en Peter Verbruggen van geen ophouden wisten. De Pelikanen 0 Mini-Rupel 3 Spannende wedstrijd tussen beide ploegen. De thuisploeg miste en kele belangrijke pionnen en dat was duidelijk te zien van in de beginfase. Gelukkig was er Dré Van De Walle die alle pogingen uit zijn doel lepelde. Enkel Eddy Vernimmen en Verminckel Mare konden de Usco-man verslaan. Hoe hard in de tweede helft Raoul Waterschoot en Lukske Verleyen ook probeerden om de kloof te dichten het lukte hen niet. In tegendeel. het waren de bezoe kers die langs Eddy Vemimmen geen twijfel lieten bestaan over de eindzege. Shalke 82 5 Real Ter Walle 2 Dit kan toch geen toeval meer zijn. Voor de tweede maal doet sterspeler Tony Verstraeten mee bij Shalke en evenveel maal wint de ploeg. Tegen Real Ter Walle dan nog wel dat toch hoog staat aangeschreven in de rangtabel. In de eerste helft regelde Mare De Beer en Roland Peerens de drie thuisdoelpunten en enkel Peter Matthijssens van Real kon wat terugdoen. Na de rust bleef de ploeg van het jeugdhuis op de sukkel en hiervan maakte «De Sus» Verstraeten en Raoul Van Den Bossche samen met Johan Gosselin gebruik van om de zege veilig te stellen. Enkel Johan Fou bert kon voor Real nog wat terug doen maar dat zou de Sus een zorg wezen. Appelsvoorde 4 Groene Wandeling II 6 Van Duyse Freddy in het Appels voorde doel en de gebroeders de Caussemaeckers in de spits moch ten niet baten om een puntje te redden tegen de Groene wande ling. Reeds aan de rust hadden de mannen van de Groene de beslis sende kloof geslagen langs Koen De Cleen, Mario Andries en Lukske De Cauwer. Dit terwijl enkel Johan Wauman bij de wijk- ploeg wist te milderen. Na de rust zouden vader en zoon de Rechter dan de bezoekers toch wat op afstand weten te houden maar Wim Troch en Luc De Cauwer hamerden door tot zij een half dozijn bereikt hadden. Tot slot vermelden we nog dat Danny Maes ook in deze wedstrijd wist te scoren. 'tVUetje 6 De Keyzerboys 4 De Keyzerboys konden sinds lang terugblikken op een gave presta tie. De Jonghe en Suy hadden de mannen van de Stijlpub wel op een mooie voorsprong weten te brengen maar Yoeri De Pauw wist de Keizerboys terug te brengen. Na de rust eenzelfde spelbeeld met dezelfde afwerkers achter het kanon. The Kermits 4 WR.F.S. 10 Weinig verhaal voor de Kermits tegen de leidinggevende ploeg uit deze reeks. Laggaert, Christiaens en Calluwé zorgen voor de rust reeds voor de afstand en na de rust kon bij de thuisploeg enkel mara-witta wedijveren met drie doelpunten tegen de bezoekers die langs Calluwé verder waren uitgelopen. F.C. Rupelboys 3 H.S.V. Temse 6 Bij de Rupelboys gaat het van kwaad tot erger Nu werd tegen H.S.V. verloren in een spannende wedstrijd. Gunther Maes was de Oguur van de wedstrijd bij H.S.V met vier doelpunten op rij. Chris Verbeeck vulde aan en meteen stond de eindzege vast voor de bezoekers die wel langs Gery Meersman en Thierry Van Neu- cker de pil wisten te verzachten. 3E8UCK i ITEMSE Zaalvoetbal. ZVC Conf. De Rijck uit Temse ging in Bazel tegen de leidersploeg spelen (dw) mSÊBm Liefhebbersvoetbal. Opwarmingsoefeningen bij O.C. Aalst (da) Liefhebbersvoetbal. VK Brughuis speelt in het Aalsterse M.T.S.A. (da) De gemeentelijke Sportdienst van Kruibeke organiseert tijdens de krokusvakantie weer een sportkamp voor jongens en meisjes uit het lager onderwijs. Dit heeft plaats van 6 tot en met 10 februari 1989 in de gemeentelijke sporthal "De Dulpop" te Bazel. Er wordt weer met een halve-dagsysteem gewerkt van 9 tot 12 uur. De deelneqjertjes worden onderverdeeld in drie groe pen. De kleinsten uit het eerste en tweede leerjaar kunnen kiezen tussen knutselen en worstelen. Deze uit het derde en vierde leerjaar krijgen daarbij ook de keuze tussen voetbal en oosterse gevechtssporten en de oudsten uit het vijfde en zesde leerjaar houden het bij worstelen, voetbal en oosterse gevechtssporten. Al deze sporten worden telkens gekombineerd met omnisport. De inschrijvingsprijs bedraagt 500 fr. In ruil daarvoor mag men de verschillende akkomodaties gebruiken, krijgt men vakkundige- leiding en is men verzekerd. Om organisatorische redenen is het noodzakelijk op voorhand in te schrijven. Dit kan door overschrijving op het rekeningnummer 068-2093140-04 van "Sport Spelen derwijs", Lange Gaanweg, Kruibeke. Op het overschrij vingsformulier dient men steeds de naam, geboortedatum en groepskeuze te vermelden. Wie hierover meer inlich tingen wenst kan terecht bij de gemeentelijke sportdienst in Sporthal "De Dulpop", Lange Gaanweg, Bazel, tel. (03)774.43.%. (pvb) voor de achttiende maal organiseerde fanfare Prenaalzonen - Servaes uit Andermaal met groot succes, het mag gezegd. Reeds in de voormiddag kreeg men heel wat belangstelling vanawege de melkers voor de tentoongestelde duiven. Prijswinnaars hier werden André Maertens, Rik Van Breedam (Breendonk), Jos Daelemans (Oppuurs), Louis Boeykens (Ruisbroek), Jos Van Asbroeck en Frans Pauwels (Oppuurs). Na de middag enorme toeloop voor de duivenverkoop. Naast 5 giften konden niet minder dan 161 duiven te koop worden aangeboden. (W. Qudé) BAARDEGEM-TERJODEN (uitgesteld) plaatsen naar een nader te bepa- Wcgens het smartelijk ongeval len datum Alleszins een sportief van Terjoden doelman Patrick gebaar van de ploeg van trainer Devroe waarbij hij het leven liet, Jean Luc Van Der Rusten die de waren beide partijen overeen ge- laatste weken in erg goede doen komen om de wedstrijd te ver- was. Liefhebbersvoetbal. Trainer Norbert Van Renterghem van O.C. Aalst, een ploeg uit het MTSA-verbond (da) HANDBAL Het gaat goed met Handbalklub Waasmunster. Halfweg de competitie voldoen alle ploegen aan de sportieve verwachtingen. Immers, het hoofddoel van de klub is zich handhaven in derde nationale. Met 13 punten op een vijfde plaats is men 'bezig' het gewenste resultaat bijeen te spelen. Enkel kwetsuren kunnen roet in het handbaleten gooien. De sfeer binnen de club is voorbeeldig. Het zeer fijne driekoningenfeest verenigde alle spelers en vele ouders op zes januari. 6' Breughelavond HKW verenigt niet alleen spelers en ouders, ook aan de sympathisanten en de trouwe supporters wordt er gedacht. Óp zaterdag 4 februari vindt de 6' Breughelavond plaats. Het eetfestijn start om 19 uur in feestzaal Hoogendonck. Droge worsten, kop, rauwe hesp, sla-tomaten, bloedwor sten met appelmoes, rijstpap, fricandon met krieken edm. kunnen verorberd worden tegen een schappelijk prijsje van 300 fr. voor volwassenen en 200 fr. voor kinderen. Kaarten en plaatsen kunnen gereserveerd worden tot 28 januari bij voorzitter Camille Verhelst, H. de Lovenfosse- straat 11, Waasmunster, tel. 052/46.05.67 of bij secretaris Rie Maes, Dauwstraat 53, Waasmunster, tel. 03/ 772.51.87. Na de maaltijd is er gezellig samenzijn voorzien met discobar Guido De Lacher. Gezien de vijf vorige edities en de 'feest'-ervaringen van de organisatoren kan men rekenen op een goed-georganiseerde en gezellige avond. Bestuur en spelers verwachten zoveel mogelijk bezoekers.

De Voorpost | 1989 | | pagina 31