Toneelkring Wij streeft de bevestiging na Walivo's wedstrijd van de week F.C. De Jager verrast Valencia V.K. Volksunie - V.K. Den Bos 2-2 Sportief Steendorp wint Topper Land Van Beveren LIEFHEBBERSVOETBAL 32 - 3.2.1989 - De Voorpost Sinds de aansluiting bij Wali- vo van het zondagse V.K. Den Bos. hebben de Hamrae- naars al uitstekende seizoen gespeeld. In de tweede afde ling werd het al onmiddellijk de titel van vice-kampioen achter F.C. Sanicentral uit Sint-Niklaas en voor het eer ste jaar als topklasser, behaal de V.K. Den Bos een schitte rende vijfde plaats. Voldoen de ook om de ambities meer naar de top te richten en tot nu toe hebben de Wuitens die ook al waar gemaakt. De ploeg werd trouwens ver sterkt met Luk Bonnarens, Roland Willox, Geert Van Geyte en Robby Van Der tische reorganisaties van de ploeg gekozen. De pionnen werden toen ook duidelijk verschoven en van danaf, werden de resultaten beter. Zodanig zelfs dat het behoud van V.K. Volksunie in de hoogste reeks, praktisch nu al werd verzekerd. Dat is ieder seizoen ook de doelstelling bij de Nieuwkerkense voetbal ploeg en vroeger, werd die veiligheid soms laat in het kampioenschap bereikt. Daar wil V.K. Volksunie nu iets aan veranderen en bijna ongemerkt, wordt er thans ook aan een nieuwe spelers- kern gebouwd. Centraal daar bij staat een verjonging en Volksunie, tenslotte ook méér voeten in het midden veld kreeg. Toch bleef V.K. Den Bos de betere ploeg en moesten de nieuwkerkenaars, telkens in snelheid afhaken. Gevaarlijk konden deze zich amper aanstellen en alleen een goed afstandschot van Ben Van Molhem, werd nog een van de weinige doelpogin gen welke V.K. Volksunie in het tweede kwartuur zou rea liseren. Toch geraakte Jo Van Der Loo bijna nog aan de gelijk maker maar de lokale spits, faalde toen alleen bij het be sluiten. De wedstrijd was nu ook méér evenwichtiger ge- Sportverbond Waasland Sportief Steendorp-Shell Boys 3-2 Beide hoogvliegers uit de hoogste zaterdagreeks stonden te Steen dorp tegenover elkaar. Het werd dan tussen de nummers een en twee ook een hoogstaande partij waarin de talrijk opgekomen sup porters van beide teams een mooie voetbalnamiddag mochten aanschouwen. In de eerste helft bleef alles zeer gelijkopgaand. Thuisdoelman Tony Dheitefelt werd reeds na 10 minuten spel op het verkeerde been gezet door Yvan Meersman, maar betaald antwoord van Steendorp volgde na een half uur langs Franky Mari- man en bracht de ploegen naast elkaar Kort na de herneming weer een goede bezoekende aanval die te gen de thuistouwen belandde maar gepast antwoord van Steen- dorp bracht op een kwartier van het einde langs Franky Manman de gelijke stand op het bord wan neer deze een vluchtschot aflever de dat zijn doel niet mistte. Span nender kon het natuurlijk niet en nadat thuisdoelman Tony Dherte- felt het thuisdoel voortreffelijk van nieuwe averij onthield was het tenslotte thuisspeler Johny De Gendt die de winnende goal wist aan te tekenen enkele minuten voor tijd van deze bijzonder ge slaagde topper. M.S. Liefhebbersvoetbal. VK Volksunie speelde 2-2 gelijk tegen VK Den Bos (dw) Stock als doelman. Momen teel is V.K. Den Bos ook reeksleider in de zondagse eerste klasse en nog een vier tal ploegen, behoren er tot de konkurrenten voor de titel. De voornaamste daarvan is F.C. Boddy's Klub uit Loke ren. Ook de eigen dorpsgeno ten van F.C. Bondgalm en V.K. Siera hebben nog ruime kansen en door het jongste verlies, zijn die bij V.K. Were Di uit Stekene misschien tij delijk afgezwakt. Het wordt dan ook nog een spannende strijd in die reeks en verleden zondag bij V.K. Volksunie in Nieuwkerken, hebben de mannen van coach Bracke een gevaarlijke klip niet zon der verlies kunnen omzeilen. De Hamse zwartbroeken ge raakten er niet verder dan een drawn en door de volle winst van de achtervolgers posteren die zich in de rangschikking nu ook dichterbij. Het werd anders nog een spektakel match in Nieuwkerken waar scheidsrechter Freddy Bos man, het vooral tijdens de tweede helft bij de Hamme- naars had verkorven. Bezoe kende kritiek werd toen te pas en te onpas geleverd en aldus, verzwakte bij V.K. Den Bos ook de koncentratie op het spelgebeuren. Een tweetal strafschoppen in een late ge schenkverpakking, konden ook de zeden niet verzachten en de bereikte drawn, kon tenslotte nog als een logisch resultaat worden beschouwd Hiermede werd ook de repu tatie van V.K. Volksunie be vestigd dat de toppers uit de reeks, thans in Nieuwkerken moeilijk kunnen winnen. Tot nu toe trouwens nog niet en F.C. Bondgalm met V.K. Were Di, hebben dit al aan de lijve ondervonden. Toch werd het geen goede kompetitie start voor de ploeg van voor zitter-sponsor René Behiels en Peter De Witte als nieuwe lingen aantrok. Na die totaal mislukte aanhef hebben de coaches Rudy Verfrieren en Dré Martens, voor een dras- reeds bij het volgende sei zoen, zal er naar een plaats in de bovenste helft der rang schikking worden gegrepen. Intussen wordt het nog een zorgeloos kampioenschap voor V.K. Volksunie dat te gen V.K. Den Bos, ook een tweetal belangrijke schakels moest missen. Middenvelder Bert De Bock en topschutter Willy Van Duyse, behoorden door omstandigheden niet tot de kern en bij V.K. Den Bos werden Leon Baert, Ronny De Wolf en Bart Maes, als de onbeschikbaren vernoemd. De wedstrijd: reeds tijdens de eerste minuten van deze wed strijd, werd de leidersploeg uit Hamme totaal verrast. De lokalen hadden trouwens kor daat voor de aanval gekozen en stoorden zich nauwelijks, aan de reputatie der gasten. Een vroege hoekschop werd trouwens al fataal voor V.K, Den Bos en als doelman Van Der Stock zich verkeek op het inzenden van Luk Felix, skoorde Wim Thierens met het hoofd (1-0, 2* min.). Een ideale start ook voor V.K. Volksunie, dat echter niet de kans kreeg om de voorsprong verder uit te bouwen. De reeksleiders herstelden zich duidelijk na dit slippertje en reageerden op een manier, zoals dat aan een topploeg wordt voorgeschreven. Bete re kombinaties stonden daar toen op het patroon met een technisch degelijke inhoud en langzaam, zou V.K. Volks unie moeten wijken. Ondanks het feit dat de gasten het meest gevaarlijk bleven, zou de plaatselijke ploeg toch en kele counters produceren. Echter niet voldoende om doelman Van Der Stock te bedreigen en als aan de over- ijde de verdediging van V.K. Volksunie uit verband werd gespeeld, skoorde Staf Van Haver op een voorzet van Ben Van Molhem (1-2, 25' min.). Toen aag het er voor de lokalen even bedenkelijk uit en de moedige reakties. leidden naar het feit dat V.K werd V.K. Den Bos dan terug enigszins rustiger en er werd nu beter en ook méér efficiënt aangedrongen. De lokalen werden toen ook naar het countervoetbal ver wezen en dat verliep, niet al tijd ongevaarlijk. Een inzen den van Wim Smet resulteer de naar een goede poging van Wim Thirens, met Peter De Witte en Wim D'Hooghe de meest verdienstelijken bij V.K. Volksunie, en doelman Van Der Stock, hield de bal nog voor de lijn. Ook Luk Bonnarens kwam voor V.K. Den Bos nog dicht tegen een doelpunt nadat de bal onvoldoende floor de lo kale verdediging werd afge weerd. Middenvelder Wim Smet voorkwam toen erger voor V.K. Volksunie, dat ook een strafechopfout kreeg aan gerekend. Een ideale kans trouwens voor Luk De Clip- peleir om terug naar bezoe kende winst te grijpen, maar doelman Van Wiele van V.K. Volksunie dacht daar anders over. Hij pareerde de bal en nadat de lokale Jo Van Der Loo in de slotminuten ook een reuzekans onbenut liet, is het daar tenslotte bij die logi sche drawn gebleven... De ploegen: V.K. Volksunie: Roland Van Wiele, Wim D'Hooghe, Eddy Heyndrickx, Jo Van Der Loo, Ignace De Cauwer, Luk Fe lix, Peter De Witte, Wim Smet, Ronny Behiels, Wim Thierens en Gerry Linthout. V.K. Den Bos: Robby Van Der Stock, Mario Covatti (46' min. Geert Van Geyte), Ben Van Molhem, Ronny Kockel- koren, Erik De Bondt, Luk Bonnarens, Mark Mertens, Roland Willox, Staf Van Ha ver, Luk De Clippeleir en Larry De Donder... Roger Van Laere Liefhebbersvoetbal. VK Den Bos ging tijdens Walivo's wedstrijd van de week een gelijkspel halen bij VL Volksunie (dw) L6DDBKB St. Martin us 1 Haasdonk 10 De leiders in zaterdag reeks 2 B hebben weinig moeilijkheden on dervonden met de jongens van St. Martinus. Gaston Van Raem- donck (2) Hugo Van den Berghe (2) en Patnck Bodson konden nog voor de rust de forfaitcijfers bij een knallen. Na de rust dikten Benny Cloostersman, Martin Staes (ingekomen voor Gaston van Raemdonck) en Patrick Strij- bos de cijfers aan naar ongekende hoogten. Toch was het laatste woord voor de thuisploeg. 't Balanske 8 Sp. Kruibeke 4 De bezoekers ondervinden de laatste weken enkele selektie pro blemen en ook nu werden maar een achttal spelers bereid bevon den om de balans in evenwicht te proberen houden. Een onbegon nen taak natuurlijk want 't Ba lanske kon reeds in de eerste helft langs Gunther Weyler (3) en de Vleeschouwer uitlopen tot 4-1. Na de rust bleef de thuisploeg rustig domineren en nadat Patrick Van Goethem, Erik De Bruine en Wim Wuytack de veilige winst hadden aangetekend liet men de balans wat meer in evenwicht ko men voor de bezoekers. V.K. Freme 2 V.K. Veile 1 Ondanks de nederlaag heeft V.K. Veile toch een uitstekende presta tie geleverd bij V.K. Frema. Een onverdiende nederlaag was dan ook het eindresultaat na deze wedstrijd. In de eerste helft werd Veile een strafschop onthouden door de ref. wanneer Peter Van Royen onderuit werd gehaald. Ondertussen was de thuisploeg dan uitgelopen tot 2-0 en ge be grijpt dat het voor Veile moeilijk werd om terug te komen. Etienne Audenaert effende wel nog het pad in de tweede helft maar hoe hard men in deze tweede periode het thuisdoel ook belegerde het verdiende gelijk spel zat er niet meer in. K.W.B.O.L.V. A 6 St. Elisabeth 2 Dit duel tussen beide heiligen is zonder al te veel problemen ge wonnen door de leiders in de hoogste zondagafdeling. In de eerste helft stribbelde St. Elisa beth wel nog tegen bij Onze Lieve Vrouw langs Glen Covents maar de aanhangers van O.L.V. Walter Verbraecken, Richard Verhelst en Kris Van Wijnsberghe prikten toch de alles zeggende 4-1 rust stand op het bord In de herne ming ging O.O.V. fors door en Lukske Yves en Gerry Poppe maakten het half dozijn rond voordat Luc Stuer van St. Elisa beth het laatste woord kreeg. Valencia 0 De Jager I Grote verrassing in de hoogste zateredagreeks wanneer bleek dat F.C. Jager als onderaan geklas seerde de leiders in eigen nest wisten te kloppen. In de aan vangsfase was het wel de thuis ploeg die drukte maar de bezoe kende afweer met Gerry De Jon- ghe en Franky Van Drom weerde zich schitterend. Naarmate de partij dan vorderde namen de mannen uit Temse de fakkel over en een vluchtschot van Giovanni Sciacca even voor het halfuur be sliste over winst en verlies in deze wedstrijd, Na de rust drong Va lencia hard aan maar het F.C. de Jager dat via Cook en De Jonghe nog de gevaarlijkste kansen kreeg op de counter V.K. VeUe 6 Aban 2 Witte Ludo Waterschoot die zich een week lang ab een pater ver zorgd had was terug de oude, want met 3 doelpunten in deze wedstrijd hielp hij de plaatselijke zege veilig stellen, na een aan- vangskwartier dat niets opleverde vielen plots drie doelpunten ach ter elkaar Theo Van Puymbrocck en Peter Van Royen voor de thuisploeg terwijl Robby Buyle de bezoekers nog in de match kon houden. Rust 2-1. Na de rust kwam Peter Waterschoot dan zijn woordje meepraten en eerst zorg de hij voor 3-1 en even daarna knalde hij er een strafschop het vierde thuisdoelpunt binnen. 4-1. De thuisploeg was meteen gelan ceerd en enkel Pannekoecke Ro bert kon het thuisfeest nog dwars bomen wanneer Theo Van Puym brocck en nogmaak Ludo Water schoot suksesvol uithaalden. F.C. De Meir 4 S.K. Moutpot 1 De cijfers konden in deze zondag morgen wedstrijd nog heel wat hoger gelegen hebben indien de mannen van de Meir al hun kan sen benutten. Nu waren de jon gens van Den Bob al best tevre den bij de 4-1 zege. Dadelijk na de aftrap dachten de bezoekers dat het handbal was want een met de bal bespeelde bal in de grote rechthoek bracht Stef Vriesackers achter de stip. 1-0. Een flater van de bezoekende doelman gaf Frans Seghers de kans om de score te verdubbelen zodat meteen gerust kon worden. Na de pauze demon streerde Johny Meul zijn traptech- niek bij het derde Meir-doelpunt en kon iets later uitblinker Serge Deck eveneens feesten. Niet egoistisch als zij zijn liet de Meir dan via een verdedigende flater de bezoekers tegen het einde ook een doeltje scoren langs Paul Hen nessen. Mare Stevelinck Liefhebbersvoetbal. De MTSA-ploeg Onder den Toren (da) Vzw Toneelkring Wij heeft zich in de loop van het voorbije jaar het juridische vzw-sta- tuut aangemeten. Om twee redenen drong deze stap zich op, aldus voorzit ter Renaat Moeyersoon. In de eerste plaats wilden we de veiligheid garande ren van het eigen, vooral technische materiaal dat maar steeds omvangrijker werd. In verband hiermee kunnen we trouwens met enige fierheid aankondi gen dat we een volledig nieuw lichtorgel hebben aangekocht. Al dit mate rieel behoort tot de vzw en een lijst ervan wordt jaar lijks bij de rechtbank ge deponeerd. Ook het opstarten van ons weekend-café 'In den Black-Out' noodzaakte ons onze kring van een juridische vorm te voor zien. Onze verwachtingen, wat het café betreft, wer den dit eerste half jaar overigens overtroffen. Voor de kring vormt het tegelijk een ideale verga der- en opbergruimte. Jammer genoeg is er geen degelijke repeteerruimte voorhanden. Toneelkursus In samenwerking met het Interfederaal Centrum Vlaams Amateurtoneel, het ICVA, organiseert to neelkring Wij tijdens de maanden april, mei en ju ni, telkens op dinsdag avonden (start 4 april) een kursus akte ren. Deze kur- sus is gespreid over tien avonden van elk drie uur. De inschrijvingsprijs be draagt 900 fr (30 fr per uur). Lesgever is Roger De Wil de, die door de kring zelf aangezocht werd. Ge hoopt wordt dat vanuit het gemeentehuis positief zal worden gereageerd op de Wij-vraag om de kursus te laten doorgaan in de Ge meentelijke Muziekakade- mie. In de wijk is immers geen infrastruktuur voor handen en de kursus is voor iedereen toeganke lijk, dus niet alleen voor de leden van Wij. Deze kursus richt zich tot nieuwelingen in de toneel wereld, maar ook tot hen die reeds enkele jaren to neelervaring opgedaan hebben en die zich, naast de gewone repetities wil len vervolmaken. Geïnte resseerden nemen kontakt op met Renaat Moeyer soon, Brusselsesteenweg 260A9370 Lebbeke (052- 35.99.23). Wel en wee Wanneer we de jongste evolutie van de kring be kijken, aldus verder voor zitter Moeyersoon, moe ten we zowel positieve als negatieve vaststellingen doen. Positief is alleszins dat ons spelersmaterieel zowel kwalitatief als kwan titatief, in vijf jaar tijd, een geweldige groei heeft gekend. Wij blijven trou wens een jonge groep. Op ouderdomsdeken Jos Mannaert na, beschikken wij over een spelersgroep met een gemiddelde leef tijd van zowat 27 jaar. Eveneens positief is, me nen we, dat we de jongste jaren geen echte mislukte produkties op touw heb ben gezet, dat wij verschil lende genres brachten en dat de publieke belangstel ling zodanig toegenomen is dat we het aantal voor stellingen per produktie op zes hebben moeten brengen. Negatief waren de moei lijkheden die er geweest zijn met de verantwoorde lijken van de parochiale zaal, na de produktie van 'Nee schat, nu niet'. On dertussen zijn de relaties echter terug heel wat ver beterd en bij de voorberei ding van 'De nacht van de zestiende januari' mogen wij rekenen op heel wat faciliteiten. Nieuwste produktie: De nacht van de zestiende januari 'De nacht van de zestiende januari' is een Amerikaans proces waarin Karen Au drey beschuldigd wordt van moord op haar vroe gere werkgever en min naar Björn Faulkner. Hoe de moord gepleegd zou zijn, kan de toeschouwer zelf vernemen bij het be gin van het stuk. Lijkt het aanvankelijk een traditio neel proces te zullen wor den met de 'typische' ge tuigen, toch komen in de loop van het proces diver se verrassende wendingen voor die de toeschouwers verplichten steeds met de grootste aandacht het stuk te volgen. Het kontakt met de zaal is in dergelijk stuk uitermate belangrijk en daarom zal Wij deze keer niet haar traditionele scène bespe len, maar reikt het dekor tot vooraan in de zaal. Bij elke voorstelling zullen bovendien een aantal toe schouwers verrast worden. Op welke wijze verklap pen we uiteraard niet. Uiteraard is de casting van dergelijk stuk niet makke lijk. Hoewel er slechts en kele bijzonder zware rol len zijn, toch dienen ook de kleinere rollen sterk te worden verdedigd. En aangezien de kring, inge volge omstandigheden, enkele gevestigde waarden niet kan opstellen, be schikt hij momenteel over geen enkele ruimte meer op dat vlak. De hoofdrol len in dit stuk werden toe vertrouwd aan Jan Lis- sens, Hilde Huyghens en Rit Merckx. Daarnaast verschijnen op de bühne: Anne Callaert, Jos Man naert, Jan Bosman (neo fiet), Peter Biesemans, Niek Dauwe, Eddy Van Langenhove, Gust De Wit, Els Van den Abbeel, Annie Bosman, Dirk De Cock, Hilde Biesemans, Eric De Vis, Renaat Moeyersoon en Emmy Van Damme. De regie ligt in handen van William Guns. Bedoeling van toneelkring Wij is met deze produktie de klassering in tweede ka- tegorie te handhaven. Het verrassingselement van vier jaar geleden kan nu geen rol meer spelen, maar midderwijl heeft Wij enkele getalenteerde ak- tuers en aktrices bijgekre- gen, zodat daarin de kans moet liggen om de klasse ring te handhaven. Auteur van het stuk is Ayn Rand. Zij werd op 2 fe bruari 1905 geboren in St.- Petersburg (Rusland). In 1926 kwam zij naar Ame rika waar zij werd genatu raliseerd. Ayn Rand werk te als tekstschrijfster voor Universal Pictures, Para mount Pictures en Metro Goldwin Mayer. Vervol gens was zij script-lezer bij Paramount en bij Hall Wallis Productions Holly wood. Nadien werd zij full-time schrijfster en les- geefster aan diverse Ame rikaanse universiteiten. 'De nacht van de zestiende januari' wordt opgevoerd op zaterdag 11, zondag 12, maandag 13, vrijdag 17, zaterdag 19 en zondag 19 maart, telkens te 20 u. in de parochiale feestzaal j langs de Lange Minne- straat. Nummering der toegangskaarten is ver plicht. Het kan van maan dag tot vrijdag, tussen 18 en 18.30 u, via het num mer 052-41.32.13. Pierre Van Rosseffl Liefhebbersvoetbal. Scheidsrechter Freddy Bos man floot Walivo's wed strijd van de week (dw) opeens weer meer zelfzeker der. Het werd voldoende voor een aantal gevaarlijke situa ties in het bezoekende doelge bied en de nummer één der gasten, had toen ook een paar uitstekende tussenkomsten. Ook op een zeer hoofdknik van Ronny Behiels na een vrijschop van een bedrijvige Luk Felix Bij de bezoekers werd Mario Covatti dan ver vangen door Geert Van Gey te en na de pauze, greep V.K. Den Bos onmiddellijk naar het offensief. Niet voor lang echter want een wilskrachtig V.K. Volksunie, nam de wed strijdteugels over met al een eerste kans voor Gery Lint hout. Ook Eddy Heyndrickx van de lokalen, raakte de dwarsligger na een vrijschop van Wim Smet en de bal, werd toen door V.K. Den Bos kansrijk geweerd. De laatste ploeg had het ook niet meer zozeer op de arbritage begre pen en herhaaldelijk, werd er geprotesteerd. Scheidsrechter Freddy Colman liet echter be gaan en de sfeer in de match, veranderde duidelijk. Een bitsige geledcnheid ken merkte het wedstrijdvervolg en toen Wim Thierens van V.K. Volksunie, - nou ja- van de sokken werd gelopen door Ronny Kockelkoren wees de spelleider onverbid delijk naar de witte stip. De bezoekende konsternatie werd er slechts door opgedre ven en Peter De Witte, stoor de zich daar niet aan Hij liet doelman Van Der Stock kansloos en V.K. Volksunie, stond meteen te rug gelijk (2-2, 59* min.). In minder goede omstandighe den probeerde de leiders- ploeg deze tegenslag te ver werken en Larry De Donder, geraakte bijna aan een nieuw bezoekend doelpunt. De kans werd echter naast geschoten en dat deed Peter De Witte, aan de overzijde eveneens. Tijdens het laatste kwartier worden met beurtelings de beide ploegen in het offensief. Bij een hoekschop was V.K. Den Bos toen ook nog ge vaarlijk en een kopstoot van Ben Van Molhem na hoek schop, werd door Ronny Be hiels van de lijn gekeerd. Op het einde van de eerste helft, werd V.K. Volksunie dan

De Voorpost | 1989 | | pagina 32