Intercom Noord: Meer elektriciteit, minder aardgas Karnaval Aalst is weer troef De Kerpel: «Hel spreekrecht niet beknotten!» Voorziene werken te Aalst in 1989 Gemeenteraad Aalst Arendkarnaval Schotten op karnaval Luc De Wael de stoetchauffeur van elk jaar 4 - 3.2.1989 - De Voorpost uzen Aalst. De werkhalle daar voelt Luc De Wael zich in Aalst. Het winterberaad van Agalev in het stedelijk trefcentrum (a) beschet Intercom deelde haar ge haalde resultaten mede en tevens per gemeente de voorziene werken in 1989. Zowel nationaal als in het gebied Distributie Noord blijft het elektriciteitsver bruik stijgen. Vaak stond in de jongste jaren Distri butie Noord boven het na tionaal gemiddelde doch in 1988 bleef het er met 3,1% stijging onder het nationale 3,9%. Het aandeel van de huis houdelijke sektor (waar van het elektriciteitsver bruik ook op nationaal vlak stagneerde) weegt in de Noordzone immers na drukkelijker door op het eindresultaat. De elektriciteitsproduktie steeg in 1988 met 3,2% t.o.v. 1987. De in de pro- duktie gebruikte brand stoffen waren: Kernenergie: 65,5% Vaste brandstof: 20,6% Fuel: 2,6% Aardgas: 8,6% Hydraulische Centrales: 1,8% Stoomrekuperatie: 0,9%. Het aandeel van de ver schillende brandstoffen bleef ongeveer gelijk. Aardgas*en steenkool ken den een lichte vooruitgang ten nadele van fuel; dit lag in de lijn der verwachtin gen, door de omschakeling van fuelgestookte centra les naar aardgas en/of steenkool. In de eerstkomende jaren wordt het produktiepark uitgebreid met: - een thermische eenheid van 35 MW te Aalst (1990). - een participatie in de kerneenheden van Chooz BI en B2 (1991 en 1993). - een wervelbedcentrale te Beringen (1993). De investeringen voor 1989 voor produktie, transport en distributie van elektriciteit wordt ge raamd op 24,9 miljard. In 1986 daalde de elektri citeitsprijs duidelijk. In 1988 kwam er een vermin dering van ongeveer 1%. Aardgas Nationaal en ook in Distri butie Noord daalde het verbruik van aardgas in 1988 lichtjes door de zach te wintermaanden. Natio naal een daling van 1% doch bij Distributie Noord een vermindering van 6,74%. Als men rekening houdt met de tempera tuurverschillen en de bru- toverbruikscijfers genor maliseerd volgens het aan tal «graaddagen» is er ech ter een stijging in het aard gasverbruik van 15,9% t.o.v. '87. Voorziene werken te Aalst Hoofdbrok is uiteraard de nieuwe thermische een heid stoom-stroom aan de Erembodegemstraat - Hoogspanning (HS) Op de HS-post te Aalst wordt een bijkomende cel geplaatst. Een HS-feeder (een be langrijke voedingskabel die de energie vanuit de HS-post naar een disper- siekabine voert) wordt on dergronds aangelegd tus sen de Erembodegem straat en Central Rooms- hofbaan (1.510 m). Met ringsluitingen op het HS-net wordt de be stendigheid van de ener gie-levering verder geopti maliseerd. Zo worden on dergrondse HS-verbindin- gen uitgevoerd in: - Dr. De Moorstraat - Tweehagen/Peynstraat (1.450 m) - Gentsesteenweg - Zeel draaierstraat (460 m) - Kabines In 1989 worden nieuwe distributiekabines opge richt aan de: - Tragel te Aalst - Kloosterstraat te Moorsel - Avaanstraat te Erembo- degem. - Laagspanning (LS) en openbare verlichting (OV) Het bovengronds LS- en O V-net wordt versterkt aan o.a.: - Putstraat (Meldert) - Pennebaan/Vijverstraat (Hofstade) - Hof Zomergem (Aalst) - Onegem (Aalst) - Elderberg (Baardegem) - Statiebaan (Baardegem) - Babbelaarstraat (Hof- stade) Van het bovengronds LS- en OV-net wordt een belangrijk gedeelte onder gronds gebracht aan: - Zavelstraat (Erembo- degem) - Erembodegemstraat (Aalst) - V. De Saedeleerstraat (Aalst) - Eksterken (Moorsel) - Guldenboomplein-Kla- roenstraat (Aalst) - Wellekensstraat (Aalst) - Hoogstraat (Hofstade) - Avaanstraat (Erembo- degem) - Kloosterstraat (Moorsel) - Dendermondsesteenweg (Gijzegem) - Brusselbaan (Erembo- degem) Het ondergronds LS-net zal ontdubbeld worden aan: - Steenweg op Aalst-Kam- merenstraat (Hofstade) - De Visscherestraat (Aalst) - Keppestraat (Erembo- degem) - Kouterbaan (Erembo- degem). Het LS-OV-net wordt ondergronds uitgebreid aan de verkaveling Molen- kouter (Erembodegem). Aardgas Het middendruknet wordt uitgebreid tussen de elektriciteitscentrale en Dekaply om reden van de sterke verbruikstoename en de aansluiting op het aardgasnet van de nieuwe elektrische centrale te Aalst met verhoogd ver mogen. Het lagedruknet wordt uitgebreid met 356 m om de verkaveling Molenkou- ter te Erembodegem van aardgas te voorzien. Het lagedruknet wordt gesaneerd in de Boude- rijnlaan en de Immerzeel- dreef te Aalst. T.C.-F.M.-Distributie Het TV-FM-net wordt eveneens aan de verkave- 55. De Téttemoesjen: Po litici spelen met de kleine man. 56. Sjik: «Les Dam de Ma- ri»: nouvelles méthodes pédagogiques. 57. De Toere, bijoekes: Nen échten go me karna val nie op kongei. 58. De Schramoeillekrab- bers: Wilfried die zijn volk redt en achtmaal verrijst. 59. Eirg: Zet uwen otto in de ondergrondse van De Maagd. 60. De Destereers: De stroit van de geldkoeffers teigen de spoarpotten. 61. De Matotten: De Maght, midden een wilde westernbende, feliciteerd de jubilerende Matotten van op haar postkoets. 62. De Lodderoeigen: Oiljsters Strootcirkus met akrobaten, clowns, politie kers en dieren allerhande. 63. Lotjonslos. 64. Schiëfregt'oever: 't Eid iet apart. 65. De Popollekes: Oiljst, fantasiestad. Vervolg van blz. 1 66. De Vettegoards: Foto- kodakeur Ajoin flits per velau deir Oiljst. 67. Kaloesj: Pompiers ont smetten Oiljsterse friet- koten. 68. Krejeis: New beat, koersbroeken en auto merken. 69. 't Es dik in de sakosj: Heksen dansen rond Aal- sterse heksenketel. 70. 't Is na of noeit: As rat... LH Arendse fakkeloptocht op zaterdag 11 februari 1989 Vanaf 18.00 uur met start aan café Peken Moens en de deelname van Arendse groepen en individuelen met bezoek aan de 12 leden herbergiers. Negende Arendkarnaval op zondag 12 februari 1989 Met start om 14.30 uur van publicitejtskaravaan met 110 wagens aan de Mijlbekelaan en start van de negende karnaval optocht te 15 uur aan café Drie Velden, hoek Groenstraat en Drie Veldenweg en de deelname van 4 fanfares, 14 Arendse karnaval- groepen, 24 Aalsterse karnavalgroepen. Omloop: Vanaf Café Drie Velden, Groenstraat, Rozendreef, Oude Abdijstraat, Botermelkstraat, Binnenstraat, Dompelstraat, Oude Dendermondse steenweg, Geldhofstraat, Binnenstraat en ontbin ding voorbij tribune langs de Petrus Van Nuffel- straat. Super Vuil Jeanetten optocht op maandag 13 februa ri 1989 Vanaf 14.30 uur aan café Peken Moens met bezoek aan de 12 leden herbergiers en «verbranding» van Arendkarnaval 1989 te 20 uur op de terreinen van de familie Boeykens, Geldhofstraat. LH Twee keer moest een CVP-er zich dan ook bij de stem ming onthouden om de kans te hebben zijn me ning te uiten. De Kerpel deed dan ook plechtig een oproep om de gemeen teraadsleden te raadple gen alvorens de stemming in te zetten want dan mag geen tussenkomst meer plaatshebben. «Zo wil het de gemeentewet» besloot De Kerpel. Maar burgemeester De Maght meende voldoende de raad te hebben geraad pleegd en voegde erbij dat ook voor de meerderheid de rechten van de raadsle den primordiaal zijn. «Ik zal dan ook in het vervolg de raadsleden nog meer uitgebreid kansen laten» stelde ze wat dan ook bij de aanstalling van twee nieuwe raadsleden ietwat gechargeerd het geval werd. Roger D'Hont en Maurice Barrez in de gemeenteraad Twee gemeenteraadsleden namen, zoals voorzien, ontslag. Beide SP-ers Ed dy Dierickx en Daisy Van Gheyt uit Nieuwerkerken gaan immers naar het OCMW waar Dierickx volgens de verwachtingen voorzitter van de raad wordt. De geloofsbrieven van beide opvolgers, Ro ger D'Hondt die reeds eer der zetelde en zich er zeer aktief toonde en de nieu weling uit Moorsel Mauri ce Barrez werden door de burgemeester en de zes fraktieleiders De Kerpel, Monsieur, Adriaenssens, Van Mossevelde, Van Landuyt en Van Lierde onderzocht en korrekt be vonden. Beide raadsleden namen dan ook onder al gemeen applaus hun plaats in de arena in, na de ge bruikelijke eed aan koning grondwet en wetten van het Belgische volk te heb ben afgelegd in de handen van de burgemeester Stadsherwaardering Rech teroever Aan de raad werd een geaktualiseerde raming voorgelegd ter goedkeu ring in verband met reali seren van boomperken in de Slot- en de Uzerenweg- straat, aan de Friz De Wolfkaai en aan de Hot- markt. Toen september 86 dit punt reeds werd goed gekeurd bedroeg de ra ming 1.452.440 fr. en op 3 oktober 1988 werd daarop een vaste belofte van toe lage toegekend. Maar de aannemer eiste een prijs verhoging van 15% en de stad ging over tot een her aanbesteding die voordeli ger uitviel dan de gevraag de verhoging. De geraam de uitgave bedraagt nu 1.702.701 fr. Namens Agalev zegde Luc Van Lierde dit goed te keuren vermits het om re novatie gaat en het punt toch reeds goedgekeurd is. «Wel zit de kans er in dat wegens de verkrotting er dan wel ter plekke bomen zullen staan doch geen mensen meer wonen». Willy Van Mossevelde neemt het niet dat dit en volgende dossiers reeds drie jaar aanslepen. Hoe kan dat in een demokra- tisch land, vroeg hij zich af. Dergelijke inge wikkelde procedures en onwil van ambtenaren kosten Aalst miljoenen. Tegen ambtenaren die niet meewerken moeten maat regelen worden getroffen. De VU zal zich dan ook bij de stemming onthou den. De CVP keurde het punt toch goed. «Zoniet blijft het aanslepen verder duren». De andere par tijen gaan (uiteraard) akkoord. Nieuwbouw Keizershallen Ook hier moet eea geak tualiseerde raming worden goedgekeurd. De raad zag eenparig af van niet meer te verwach ten toelagen en de uitga ven worden nu geraamd op 37.689.176 fr. voor rea liseren van de nieuwbouw. Willy Van Mossevelde noemde dit dossier van laag niveau, zelfs slecht en de VU stemt dan ook te gen. De andere partijen zijn voor. LH Aalst. Enkele leden van het feestkomitee zijn reeds in de opperbeste karnavalstemmix, (a) De Pipersband uit Dundee, Schotland, werd uitge nodigd om deel te nemen aan de kavalkade, a s- zondag. De Schotten worden vandaag vrijdag 3 februari te 18 u in de trouwzaal door het stadsmagi straat ontvangen. LH De Provinciale Dienst voor De Oostvlaamse Dienst voor toerisme van Luik heeft een Toerisme heeft ook dit jaar agenda uitgegeven waarin de een brochure klaar met «Dag- belangrijkste evenementen trips voor Groepen». Daaria van het jaar worden vermeld, werden een 25-tal trips opgt- Men kan deze agenda beko- nomen. De brochure is ver men bij de betrokken dienst krijgbaar bij de lokale toens- op het adres Federation du tische diensten en bij de Fede- Tourisme de la province de ratie voor Toerisme in Oost- Liège, Boulevard de Ia Sau- Vlaanderen, Kon. Marii veniere 77 te 4000 Liège (041/ Hendrikaplein 64 te 9000 22.42.10). Gent (091/22.16.37). ling Molenkouter (Erem bodegem) uitgebreid, het betreft de plaatsing van een distributie-versterker en 380 m ondergronds net. Het bovengronds TV- FM-distributienet wordt ondergronds gebracht in verscheidene straten: - Steenweg op Aalst-Kam- menstraat (Hofstade), 210 m. - Zavelstraat (Erembode gem), 320 m. - Erembodegemstraat (Aalst), 310 m. - V. De Saedeleerstraat (Aalst), 44 m. - Eksterken (Moorsel), 530 m. - Kattestraat-Perrekouter (Moorsel), 40 m. - Waverstraat (Moorsel), 140 m. - Hoogstraat (Hofstade), 420 m. - Avaanstraat (Erembode gem), 550 m. - Keppestraat (Erembode gem), 295 m. - Kloosterstraat (Moor sel), 85 m. - Dendermondsesteenweg (Gijzegem), 850 m. - Brusselbaan (Erembode gem), 165 m. - A. Goffaertstraat (Aalst), 320 m. Werken aan Antennemast Aalst-Erembodegem Uitbreiding van de instal laties met: - Enkele FM-antennes voor uitbreiding en verbe tering van radiopro gramma's. - Elektronische appara tuur voor verdeling van VTM en eventuele lokale televisie. - Paraboolantennes en elektronische apparatuur voor verschillende sateliet- programma's. Deze antennemast wordt omgebouwd van 300 MHi tot 450 MHz. Er komen 20 primaire versterkers, 100 distributieversterkers en 4.820 aftakdozen bij. Deze antennemast bedeelt de gemeenten Aalst, Affli- gem. Denderleeuw. Den- dermonde, Erpe-Mere, Haaltert, Lebbeke en Ninove. 1 LH element (a) Luc De Wael is lid van de KV De Matotten en dat al sedert 1975. Hij weet dus wat af van karnaval en van de kavalkade waarin hij elk jaar opnieuw de wagen van de groep als een des kundig piloot door de stra ten van Aalst laveert. De apoteose op de Grote Markt is voor hem trou wens een van de hoogte punten van de hele karna- valviering, samen met het verbranden van de pop. Voor hem is karnaval zich eens lekker en vrij kunnen uitleven. Een beloning voor zes maand hard wer ken aan de wagen. Hij wil geen vergelijkin gen maken tussen vroeger en nu en zegt alleen maar dat alles afhangt van de karnavalisten zelf, van de wijze waarop zij karnaval vieren. Voor hem is het meest spannende moment, het ogenblik waarop de wagen de couverture bui- tenrijdt. Dat loopt niet al tijd van een leien dakje. Vorig jaar begaven im mers twee assen en dat zijn dingen die men niet zo vlug vergeet, zegt Luc De Aalst. Kartasj is klaar om de wagen te spuiten, vandaar ook üe plastieken Wael die al sedert mensen- (a) heugenis de trouwe chauf feur is van de Matotten. Zowel tijdens de zondag als tijdens de maandag stoet zit hij achter het stuur van de wagen en stoetchauffeur zijn, is geen lachertje, Luc kan het weten. da Aalst. Een beeld van het jaarlijks banket van de Aalsterse Slagershond (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 4