Paral gaat drukke tijden tegemoet ZAALVOETBAL WEDSTRIJD Sukses voor play-back en talentenjacht Kunstgroep Nele Eerste muziekkwis R.B. Jong Vossenhoek te Grembergen Krediet voor Ambachtswerktuigen Speelmansavond werd muzikale happening Z.V.C. Groene Wandeling - Oud Gloriën SK Beweren op vrijdag 10 februari 1989 Sporthal Helrode om 21 uur 10- 10.2.1989- De Voorpost De volksmuziekgroep Ammets uit Sint-Niklaas en het Jeugdkoor Cantico uit Buggenhout waren te gast bij de Oudegemse Denderkantorij om in de parochiale zaal van Oude- gem een «volks, muzikaal speelmansavond» te ver zorgen. En die groeide uit tot een ware muziekhap- pening die vele toeschou wers zich nog lang zullen herinneren. Vooral het Buggenhoutse jeugdkoor kreeg veel sukses en dat is niet zo verwonderlijk want het werd pas twee jaar geleden opgericht en pres teert nu al op een eenzaam hoog peil. Het Buggenhoutse jeugd koor onder leiding van di rigent Tom Van Herre- weghe mocht overigens het programma openen en de 24 koorleden deden dat meteen schitterend. Om de sfeer erin te brengen werd Tinneke Van Heule gezongen, een van de be kende liederen van Emiel Hullebroek. Maar dat Cantico ook moderne nummers aankan werd be wezen met Dimitri Van Torens «Kinderen van de zon» en «Fad the bird» uit Mary Poppins. De zingen de jongeren werden aan de synthesizer begeleid door hun dirigent. Zij presteerden het ook nog om «Flying free», «Opzij, opzij» en Cat Ste vens «Mornig has broken» op een sublieme wijze te brengen. Na Cantico kon deze speelmansavond ge woon niet meer stuk. Anders maar even boeiend was het optreden van de Sint-Niklase volks muziekgroep Ammets. Volksmuziekgroep dus en men kan zich dan ook ver wachten aan een aantal oude instrumenten die uit de kast werden gehaald. De oude rommelpot, de meifluitjes, kleppers, vlie- refluiten en andere dood eenvoudige instrumenten die toendertijd door de landman zo veelvuldig werden gebruikt, werden in de handen van de Am mets leden wonderbaarlij ke dingen. En als men daarbij ook nog prettige stemmen kan brengen die bekende liedjes laten weerklinken, dan komt er aan het entoesiasme geen einde meer. Met Ammets kreeg de volksmuziek in de parochiale zaal van Ou- degem een nieuwe dimen sie. Een andere klank dan degene die we gewoon zijn te horen, vrolijker, minder metaalachtig, gezelliger, sfeervoller. En vanzelf sprekend deed ook de Denderkantorij onder lei ding van haar dirigent Wil liam Maes haar duit in het zakje. Dit keer had men gekozen voor vierstemmi ge internationale liederen. Wie de titels hoort van «Hertog Jan», «Ik kwam lest over een berg», «La Matinale», «O du schoner Rosengarten» en andere als «Le train du Chalet» en «Und in dem Schneebir- ge» die weet dat ook hier kwaliteit werd gebracht en van het koor een vastge houden inzet en aandacht werd gevergd. Maar de Denderkantorij bewees uit het goede hout te zijn ge sneden en bracht de op dracht tot een goed einde. Het langdurige applaus was dan ook dik verdiend. Dendermonde De Denderkantorij volop aan het werk tijdens de Speelmansavond ii het parochiaal centrum te Oudegem (foto Piet Hermans) Op vrijdag 3 maart 1989 organizeert R.B. Jong Vossenhoek voor het eerst een muziekkwis. De plaats voor dit kwisgebeuren is het Parochiaal Centrum te Grembergen. De kwis beslaat tien reek sen van tien vragen, waar van 50 algemene muziek- vragen en 50 bij middel van fragmenten. In hoofd zaak betrekking hebbend op de periode van de ze ventiger en tachtiger ja ren. Aangezien de pop en de rock uit die periode niet zou bestaan zonder de gol den sixties, zijn uit deze periode eveneens enkele vragen aan bod. Voor de muzikale kwissers is er een prijzenpakket voorzien van verschillende recente L.P.'s voor een aanzienlijke waarde. Eventuele geïnteresseerden van het laatste moment kunnen nog terecht voor inschrijving via B. Van de Voorde, Sint-Elooistraat 9 te 9150 Dendermonde- Grembergen (tel. 052/ 22.05.21). Paraf heeft een drukke januarimaand achter de rug. De tentoonstellingsruimte bleef weliswaar leeg, maar dat was gewild, want het bestuur heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om het interieur aan te passen en op te frissen. Zo werd een gezellige foyer geïnstalleerd en heeft de galerij zelf aan ruimte gewonnen. Meteen staan de Paraf-akkomodaties klaar om in nog betere omstandigheden onderdak te bieden aan tal van kulturele manifestaties. Rik Gorissen De reeks aktiviteiten werd overigens vorig weekend ingezet. Op vrijdagavond werd Hendrika De Decker aan het publiek voorge steld. Wat haar werk be treft verwijzen we naar een aparte bijdrage. Zaterdagavond was Rik Gorissen te gast in de 'Pa- raf-huiskamer'. Deze kleinkunstenaar werd in 1979 de eerste laureaat van de Grote Prijs Will Ferdy en deelde met Raf De Pauw de Armand Preud'homme-prijs. Rik bouwde verder aan een karrière. Talloze optre dens in het gehele Vlaam se land bezorgden Rik een bescheiden bekendheid. Van een plaatopname is nog geen sprake, ook Go rissen wacht op een revival van de kleinkunst. De aan wezigen beleefden een ou- werwetse kleinkunst- avond, met pittige grapjes, aandoenlijke conférences, prachtige luisterliedjes. Guy Beyers zorgde voor de begeleiding. Paraf zorgt zelf ook voor de gezelligheid. Op 18 maart a.s. organiseert de vzw haar eerste leden- feest. Iedereen die Paraf in zijn hart draagt is overi gens welkom. Het wordt een gezellig Breugheliaans feest, muzikaal omlijst door oud-begeleiders van Wannes Van de Velde: Bernard Van Lent en Lief Janssens. Wie geïnteres seerd is moet wel van tevo ren inschrijven. De vzw gaat ook op reis. Op 6 mei, met bestem ming Nederland. In de voormiddag wordt het kas teel 'De Haar' bezocht, een buitenverblijf van de familie de Rotschild. Een buitenkansje eigenlijk, want slechts enkele weken per jaar is dit kasteel dat kunstschatten uit de hele wereld bevat, voor het pu bliek toegankelijk, 's Namiddags wordt het Kröller-Müllermuseum bezocht, museum dat on langs nog in het nieuws kwam door de diefstal van drie schilderijen van Van Gogh. Dit wereldvermaar de museum bevindt zich in het prachtige natuurpark De Veluwe. Buiten kan men dus terecht voor mo numentale kunst, in het museum zelf zijn schatten van oude en moderne meesters te bewonderen. Wedstrijd schooltoneel Zoals de vzw reeds in de loop van september aan kondigde, wordt de scho- lenkwis een tweejaarlijks gebeuren. Paraf had ech ter beloofd de leerlingen van het zesde jaar van de diverse lagere scholen, niet in de kou te laten staan. Hield ook haar be lofte en organiseert nu een wedstrijd schooltoneel. Van elke deelnemende school wordt verwacht dat zij een half uurtje theater brengt, gespeeld, geschre ven en geregisseerd echter door de leerlingen zelf. Ook voor het dekor en voor de belichting moeten de leerlingen instaan. Een deskundige jury zal op elk onderdeel punten toekennen. Reeds enkele scholen zegden hun mede werking toe. Paraf weet dat zij op de scholen kan rekenen, ondanks het feit dat enkele oud-gedienden de naam Paraf gebruikten om een pseudo scholen- kwis te organiseren. Deze wedstrijd schoolto neel gaat door op de vrij dag- en zaterdagavonden van de maand mei (behal ve dan de eerste). In de loop van april wordt een praatavond met Bob Davidse als centrale figuur georganiseerd, geschoeid overigens op dezelfde leest als de suksesrijke praat- avond met Luc Philips. Het enige verschil bestaat erin dat de gasten slechts op dezelfde avond bekend zullen zijn. Wat de aktiviteiten in de galerij betreft, wordt in mei a.s. Ann Petersen ver wacht en is Paraf bezig met de voorbereidingen tot 'Parafinnement '89'. Nieuw is ook dat in de loop van de maanden april, mei en juni, tijdens de weekends een teken- kursus voor beginnelingen en gevorderden wordt georganiseerd. Yolanda De Bock, die in november jl. in de Paraf-galerij ten toonstelde, zal deze kursus verzorgen. Pierre Van Rossem Coöperatieve Vennootschap Dr. A. Rubbensstraat 49 9140 Zele Handelsregister Dendermonde nr. 17.623 Aangezien op de Buitengewone Algemene Vergadering van 9 februari 1989 het vereiste aantal aandelen niet vertegenwoordigd was, worden de vennoten hierbij opgeroepen voor de tweede Buitengewone Algemene Vergade ring dewelke zal plaatsvinden op donderdag 23 februari 1989 om 19.00 uur in de maat schappelijke zetel. Deze Buitengewone Algemene Vergadering zal over de hierna vermelde dagorde rechts geldig beslissen ongeacht het aantal ver tegenwoordigde aandelen: Dagorde: De Buitengewone Algene Vergadering dient zich uit te spreken over de volledige herwer king van de statuten meer bepaald ten aan zien van: 1Benaming, zetel en doel. 2. Duur van de vennootschap 3. Kapitaal van de vennootschap. 4. Aansprakelijkheid der vennoten. 5. Aanneming, ontslag, uitsluiting en overlij den van vennoten. 6. Bestuur. 7. Bevoegdheden, vertegenwoordiging, dagelijks bestuur. 8. Toezicht. 9. Algemene Vergadering. 10. Maatschappelijk dienstjaar en winstver deling. 11Wijziging aan de statuten. 12. Vereffening en ontbinding. 13. Huishoudelijk reglement. De aandeelhouders die deze vergadering wensen bij te wonen dienen ons ten laatste daags voor de vergadering schriftelijk te ver wittigen. Inkom 50 fr. Na de wedstrijd gezellig samenzijn in gasthof De Groene Wandeling, Hollebeek, Temse. Dendermonde. Dirigent William Maes liet zich even verleiden om op dit vreemdsoor- Lebbeke. Het koperensemble onder leiding van Gert De Praetere oogstte heel wat tig instrument te gaan spelen (goto Piet Hermans) sukses op het aperitiefkoncert (foto G. Breckx) Zaterdag een nokvolle zaal voor de play-back wedstrijd en zondag een toch nog ruime belangstelling voor de talentenjacht die de Kunstgroep Nele uit Grembergen organizeerde. Met de opbrengst van beide aktiviteiten wil men de reis naar Canada, in de loop van de maand juli, financieel lichter om dragen maken voor de meisjes van de kunstgroep. Zaterdag stond er dus een play-back op het program ma. De kandidaten kwa men zowat uit heel Vlaan- Dendermonde. Dertien jaar jong en veel talent. Toch niet goed genoeg voor de eerste prijs (foto Piet Hermans) deren en brachten uiter aard hun supporters en fans mee. Opmerkelijk is dat sommige aan meer dan een wedstrijd per avond deelnemen, zodat ze wel eens later dan voorzien durven aankomen. Hugo De Markies, presentator van beide avonden, kent echter het klappen van de play-back zweep, en weet dan ook hoe hij een derge lijk probleem moet opvan gen. Zondag hoorden we hem zelf aan het werk en hij bleek in een mindere doen te zijn. Aan kinderen van 12 en 13 jaar vraagt men immers niet of ze nog naar school gaan. Dat is de normaalste zaak van de wereld, vermits de school plicht tot 18 jaar loopt. Zowel zaterdag als zondag was er een deskundige ju ry en dat die op haar taak berekend was bleek uit het feit dat niemand ook maar enig protest liet horen toen de uitslag werd be kend gemaakt. De winnaar van de play back wedstrijd werd Steve Wonder Mario Van de Voorde uit Gent. Op de tweede plaats eindigde Machali De Boeck uit Zwalm en derde werd Els Coppens uit Herzele. Zondag was er meer strijd en werd het voor de jury een flink stuk moeilijker. Bij de talentenjacht kwa men immers diverse disci plines aan bod. Instrumen tale nummers, zang en zelfs dans en ballet. Men heeft er dan ook goed aan gedaan om de wedstrijd op te splitsen in deze drie af zonderlijke disciplines. Bij de groep instrumentaal ging de overwinning naar Saskia en Tamara De Clerck uit Grembergen, respektievelijk 9 en 11 jaar oud die een mooi stukje gitaar lieten horen en be wezen dat men na twee jaar muziekschool al tot heel wat in staat is. In de groep dans en ballet gin gen Rik Verdu en Claudi- ne Van den Haute met de eerste prijs aan de haal. Terecht, want wat zij lie ten zien was schitterend. Een stukje uit Dirty Dan cing dat er best mocht we zen dat door iedereen werd geprezen. De beste in het onderdeel zingen was Liesbet Vierendeel uit Lennik. Aan de talenten jacht namen 13 jongeri deel en ook dat is d goede opkomst noemen. Antwerpse Steenweg met verzekerde deelname van volgende oud-gloriën: - Jean Janssens - Heinz Schönberger - Robert Rogiers - Mon Goossens - Pol Van Genechten - Freddy Buyl - Freddy Van Grembergen Aftrap door J.M. Pfaff Dendermonde. Saskia en Tamara De Clerck waren de Dendermonde. De jury die de ralenten moest beoordelen tijdens de talentenjacht i besten in het instrumentaal genre op de talentenjacht kunstgroep Nele in Grembergen (foto Piet Hermans (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1989 | | pagina 10