Johan Verminnen te Herzele Muziek, teater en show De Voorpost - 10.2.1909 13 Gezond vermageren Op maandag 13 februari demonstratie-avond «Gezond Ver mageren» door KAV te 19.30 uur in het Parochiaal Centrum. K.A.V. Nodigt uit Op zaterdag 11 februari te 19 uur in de Volkskring: kaas- en wijnavond. Amusement wordt verzekerd door Jong-K.A.V.-Nieuwerker- ken. Deelname 150 F. Op maandag 13 februari nodigt K.A.V.-Nieuwerkerken u uit op een demonstratie-avond «Gezond vermageren» om 19.30 u. in het Parochiaal Centrum. Deze twee uur durende demon stratie bestaat uit een bespreking en een praktische toepas sing van de teorie, aan de hand van de bereiding van twee gerechten. Erpe-Mere in het 5or de ebruari ensge- Dia-namiddag Vakantiegenoegens Zondag 19 februari te 14.30 u., programmeert Vakantiegenoe gens Erpe-Mere, in zaal Pax te Erpe, een prachtige film- en dia-namiddag. Op het programma: Australië (film) en dia-reeksen: Seattles's boodschap (over de uitroeiing van de Indianen), Als de zon schijnt, Apocalyps (eerste prijs van België), het Donkmeer, enz. Dit programma wordt volledig verzorgd door film- en dia-klub Scaldis uit Schellebelle. Toegangskaarten in voorverkoop tegen 40 F (aan de kassa: 50 F) zijn te verkrijgen bij Adolf Vermeiren tel. 80.27.96, Peter Neerinckx 77.95.33; Marcel Verbustel 80.45.02, Herman De- lens 77.19.48 en Hugo Vandensteene 21.25.82. Lede Amnesty Internationaal te Oordegem Op vrijdag 24 februari organiseert de schrijfkern van Amnesty Internationaal Oordegem een filmavond in de Parochiezaal, Speurstraat te Oordegem om 20 uur. De film «Prisoner Without name, cell without number» is gebaseerd op het gelijknamige boek van Jacobo Timerman. De gebeurtenissen spelen zich af in Argentinië in 1977. Dagelijks worden mensen opgepakt, gevangen genomen door de militaire regering. Niemand weet waar ze zijn of wat er met hen gebeurt. Jacobo Timerman is hoofdredakteur van de krant «La Opinion in Buenos Aires. Hij publiceert artikels over de terreur van de regering. Ook hij wordt nu door de militairen beschouwd als een «vijand van de staat». De film werd geregisseerd door Linda Yellen, hoofdrolspelers zijn Roey Scheider en Liv Ullmann. Inkom 80 fr. Ingebroken Bij Anny Noël, in 't Vatjen, werd ingebroken aan de Reynaertstraat 41. De hele gelagzaal werd doorzocht en uit een spaarkas werd 12.000 fr. meegenomen. istraa! ".er se verblijf lij zich. dert uil Ider en n sfeer tot 20 20 uur 70.25. AALST Kalender zaterdag 11 februari vanaf 8.20 uur: Taalcursus Servo-Kroatisch (Joegosla- visch). Sint-Maarteninstituut, Dendermondsesteenweg 12, Aalst (VTB-VAB Aalst), zondag 12 februari 14 uur: Terlindenwandeling. Samenkomst aan de ingang van het kasteel Terlinden, Boudewijnlaan Aalst. Afstand: 10 km. naar de wijk Onegem en omgeving. Inlichtingen: W. Mangelet tel. 78.24.22 en W. De Vos, tel. 70.10.01 (W.S.V. De Kadees Aalst) maandag 13 februari van 20.15 u. tot 21.15 u.: conditie- en pré-skigymna- stiek. Sportzaal Sint-Jozefscollege, Stoofstraat, Aalst (VTB-VAB Aalst) woensdag 15 Januari 19 uur: kursus ballroom- en latijnsamerikaanse dan sen. De Nieuwe Madeion, Grote Markt, Aalst. (VTB-VAB Aalst) 20 uur: Nieuwe. Yogakursus voor beginners: Een uiteenzetting en een diaprojectie, die alle nodige informa tie verschaffen om met vrucht de lessen te volgen. Daarna gelegenheid tot inschrijving. Prijs: 800 f per jaar, het maandblad «Yogamagazine inbegrepen». Inlichtingen tel. 77.74.90. (De Aalsterse Yogavereniging «Yoga Vendanta v.z.w.»). Jebron Begijnhof 1 Aalst tel. 77.51.16 Woensdag 8 februari om 18.30 u.: hongermaaltijd; om 19.30 uur: gebedsmoment. Vrijdag 10 februari, derde vormingsavond in de cyclus: «Moeder waarom leven wij?» met als thema: Hypnose. Inleider L. Claes. Aula St.-Jozefscollege, Pontstraat 7 Aalst. Zaterdag 11 februari om 18.30 uur: Begijnhofkerk: liturgie rond Luc 5, 1-11: gooi de netten uit. Daarna ontmoetingskansen en delen van week-ervarin- gen in het Jebronhuis. maandag 13 februari: om 20 u. St.-Annakerk: zangmo ment rond Vormsel en Plechtige Kommunie. Kursus theaterbelichting Gedurende 7 dinsdagen vanaf 14 februari loopt in Ne twerk, De Ridderstraat, een kursus theaterbelichting o.l.v. Evert Hom. Telkens van 19.30 tot 22 u. voor 250/200 G. Het beloofde Land In Netwerk op zondag 19 februari film «Het beloofde Land», Grote Prijs van het Festival van Moskou 1975. Begin te 20.30 u. Toegangsprijs 100/50 F. Smurfpunx - Dierendag Op zondag 25 februari in Netwerk te 14.30 u. Dierendag. Toegang: 200 F. Kursus kreatief schrijven Gedurende 6 woensdagavonden vanaf 12 april telkens van 19.30 tot 20 u. loopt in Netwerk, De Ridderstraat, een kursus kreatief schrijven met als lesgever Erik Vanhee van de Stichting Lodewijk De Raedt. Inschrijven tot uiterlijk 3 april. Nog kursussen Reeds vastgelegd in Netwerk zijn de kursussen video voor jongeren op 29 en 30 maart, boekhouden op 6, 13, 20 en 27 april en markering in de non-profit-sektor op later te bepalen data.' «Similes» in De Werf Op woensdag 15 februari 1989 om 19.30 u. vindt in De Werf, Molenstraat 51, te Aalst (zaal 2) de volgende praatavond plaats onder het thema «Grenzen en moge lijkheden van het gezin, gekonfronteerd met een psychi sche ziekte». Familieleden kunnen hier bij mekaar terecht om door gesprek, wederzijdse beluistering en ondersteu ning meer vat te krijgen op hun eigen situatie. Op woensdag 15 maart 1989 zelfde uur en plaats zal Lieven Migerode, gezinstherapeut, hetzelfde tema vanuit de professionele hoek belichten. U wordt hier later nog over geïnformeerd. Blauwe Nacht Jaarlijks P.V..-ba! op zaterdag 18 februari te 20 u. in de Keizershallen met live orkest Luc Roman en Rob De Nijs als gastvedette. Toegang: 200 F. In voorverkoop 150 F. Reservatie van tafels via 053/21.58.16 (Luc Hofman). Inschrijven via 000-050.68.62-37. Aalsterse Akademle voor senioren Met het oprichten van een seniorenakademie wilde de K.B.G. de gepensioneerden een kans aanreiken om een stukje van hun vrije tijd zin te geven op een leerrijke, interessante en boeiende manier. De drie sessies die naast de openingszitting in het kader van het programma 1988 plaats grepen kenden een ruime belangstelling. Achtereenvolgens werd gehandeld over: «De bewuste gepensioneerden» door Prof. Fons Mar- coen (K.U.L.) «Waardenbeleving vandaag en morgen» door E.H. Leo De Cruyenaere (Nationaal A.C.W.-proost) - «Achter de schermen van de journalistiek» door William Van Laeken (B.R.T-joumalist). Ook de eerste sessie in 1989 werd een sukses met een uiteenzetting over «De derde wereldproblemen in een kristelijk perspektief» door Wiske Van Maele, verantwoor delijke van het Wit Huis. De tweede sessie 1989 zal plaatsgrijpen op woensdag 22 februari 1989 te 14 uur in de studio van het Kultureel Centrum «De Werf» Molenstraat 51 te 9300 Aalst. De Heer Rudolf Van De Perre, lid van de Koninklijke Akademie voor Nederlandse Taal- en Letterkunde, zal handelen over «De Poëzie van Anton Van Wilderode». De deelnameprijs bedraagt voor K.B.G.-leden 100 F, voor niet-leden 140 F. (koffie tijdens de pauze inbegrepen), ledereen is welkom. Ghanezen Rijkswacht en BOB hielden een identiteitskontrole bij migranten. Een 20-tal, vooral Ghanezen, werden onder zocht. Acht ervan, waarvan sommigen bij het OCMW verbleven, waren onwettig in ons land. Ze werden ter beschikking gesteld van de vreemdelingenpolitie. De week in De Werf »VrlJdag 10 februari, 20 u. schouwburg, Ballet In Wit - Mare Vanrunxt Vrijdag 10 februari, 20 u. theaterzaal, «de Ghelderode? Connais pasl vzw De Schone Schijn. Zaterdag 11 februari, 20 u., schouwburg Congo - De Tijd. Zondag 12 februari, 15 u. - schouwburg Luisteren naar Bach - Sinfonia. Zondag 12 dfebruari, 14 u. geleide rondleiding bij TAPTA. Maandag 13 februari, 13.30 u., theaterzaal «De revolutie in de erfelijkheid en de daardoor geschapen problemen» - Actueel Denken en Leven, Maandag 13 februari, 14 u. verg. 2 cursus «Geheugentrai ning voor senioren». Dinsdag 14 februari, 19 u., verg. 1 2. KVLV-vormingsa- vond. Woensdag 15 februari, 14 u., hobbylokaal «Achter de schermen van de poppenkast». Woensdag 15 februari, 14 u., verg. 4 cursus «Sociale psychologie». Woensdag 15 tebruan, 18 u., verg. 4, Start voordrachten reeks. Bijna of pas op pensioen. Donderdag 16 februari, 14 u., verg. 2 cursus «Poppen maken». Vrijdag 17 februari, 20 u., schouwburg. De roof van Cecilia - Internationale Nieuwe Scène. Zaterdag 18 februari, 20 u., schouwburg. Nieuw Belgisch Kamerorkest - BAC. Zaterdag 18 februari, 9-18 u., theaterzaal, studio, verg. 1, 2, 3, 4. «Media in onderwijs en vorming» - VZW Mediacult. Zondag 19 februari, 20 u., schouwburg, Will Tura in concert. Tapta Op dinsdag 14 februari te 10 u. in de schouwburg van De Werf, Molenstraat 51, rondleiding door Amarant door de tentoonstelling van Tapta. Dansprojekt Op dinsdag 14 februari te 10 u. in De Werf, voor de leeftijdsgroep 6 10 jaar, dansprojekt naar fabels van La Fontaine. Deelnemen kost 50 F. Poppen maken Op donderdagnamiddagen 16 en 23 februari en 2,9 en 16 maart in het hobby-vergaderlokaal van De Werf van 14 tot 17 u. kan U poppen maken. Kursusgeld 650 F. Animal Farm Op donderdag 16 februari te 13.30 u. voor personen van 16 tot 18 jaar met basiskennis Engels animal farm. Prijs: 180 F. Bijna of pas op pensioen Op woensdagavonden 15 en 22 februari, 1, 8, 15 en 22 maart en 12 en 19 april telkens van 19 tot 22 u. voordrachten door Joris Desnoeck, over op pensioen gaan. Prijs: 600 F. Beleidsnota Het blijft te Aalst wachten op de beleidsnota van de nieuwe SP-PW-VD-meerderheid. Die is voorzien voor einde deze maand en zou besproken kunnen worden op dinsdag 28 maart. Drugs De omgeving van de Hopmarkt met als nevralgiek punt de Korte Nieuwstraat, kreeg bezoek van diverse politiedien sten. In een aantal gelegenheden werd totaal onverwacht kontrole uitgevoerd. Een aantal jongeren werden opgeleid voor verhoor onder beschuldiging van in bezit te zijn van kleine hoeveelheden verdovende middelen. Ongevallen Bromfietser Jozef Van den Broeck uit Aalst kwam in botsing met de personenwagen bestuurd door Elena Philips. De 28-jarige bromfietser werd licht gewond. Voetganger Ludovic Bocquet werd in de Denderstraat gegrepen door een personenwagen. De 63-jarige man werd gekwetst. Huguette Veldeman uit Aalst botste met haar perso nenwagen op een stilstaande opligger van Patrick Lam- brecht. De 30-jarige Huguette werd gekwetst. Het gebeur de in de Eendrachtstraat. Jeugd Muziek Op zondag 26 februari te 11 u. in de feestzaal van het stadhuis pianorecital door Walter Vleminckx, leraar aan het konservatorium Mechelen en begeleider aan dat van Brussel. ng van weelde ilen en len en jenten, loor de Koen- 'olgendi Jan Caeyers van het Nieuw Belgisch Kamerorkest. Kuituurcentrum De Werf Aalst Op zaterdag 11 februari, morgen dus, is Johan Ver minnen in de sporthal te Herzele te gast met zijn nieuw programma «Brie ven uit Latem», begin om 20 uur. Onder de titel «Brieven uit Latem» gaat Johan Ver minnen andermaal scheep met Tars Lootens in een nieuw avondvullend lied jesprogramma. Na het sukses van de twee vorige produkties «Zanger zon der meer» en «Zeilers ver van huis» (cfr. de LP's «Melancholie» en «Traag is mooi») kon een derde teaterproduktie niet uit blijven. Voor «Brieven uit Latem» zijn twee multi-instrumen- talisten aangetrokken, na melijk Johan Vanden- driessche en Bert Can- dries. De klankkleur is daardoor gevoelig uitge breid en de arrangemen ten onderstrepen de vreugde van het groeps werk met verve. In «Brieven uit Latem» put Verminnen uit zijn laatste LP «Gezongen Landschap» (het eerste deel van de show), om daarna een keuze te ma ken uit de twee voorgaan de LP's. Eens te meer wordt het wankel evenwicht van de zanger centraal gesteld: de nieuwe ervaringen van het platteland versus het ge kende, gezellige broeinest van zijn geliefde stad, de nieuwe muzikale vriend schappen die onverhoopte perspektieven openen, de eeuwige twijfels die elke scheppende kunstenaar in een slingerbeweging hou den, waar de uitersten vrede en onvrede voor de soms gevaarlijke, soms geniale gensters zorgen. In dit nieuwe programma komen al deze tema's in verschillend v vormen om de hoek kijken, verwoord in mooie nummers als het titellied «Brieven uit La tem», «Gezongen Land schap», «Schildersver driet», «Zingert tot mor genvroeg» en andere nummers. Muzikaal-technisch gaan we evenzeer de akoesti sche als de elektrische toer op. De grote vreugde van het samenspel wordt de stuwende kracht achter de zanger-verteller die Johan Verminnen is. Ook tech nisch zorgt de ploeg van Verminnen voor een ver zorgde klank- en lichtre- gie. Zaterdag 11 februari dus om 20 uur in de Sport hal te Herzele. L. Zondag 12.2: KO Sinfonia speelt Bach voor de hele familie Het Kamerorkest Sinfonia is ontstaan uit het vroege re Kamerorkest van Heist- op-den-Berg, dat in 1980 werd opgericht. Het heeft een basisbezetting van 11 strijkers. De musici zijn allen laureaat van onze di verse Vlaamse conservato ria en voor het merendeel lid van het BRT Filharmo nisch Orkest. Hun repertoire omvat werken uit de barok tot en met de twintigste eeuw en er wordt ook regelmatig werk van Belgische kom- ponisten uitgevoerd of ge- kreëerd. Naast optredens in België en andere Euro pese landen verwezenlijkt het ensemble verscheidene radio- en TV-opnamen, zowel voor de BRT als voor buitenlandse zenders. Het seizoen 1985-'86 bete kende voor het Heists Ka merorkest een nieuwe start: de leiding werd toe vertrouwd aan Dirk Ver meulen, die het ensemble herdoopte tot Kameror kest Sinfonia. De toch nog vrij jonge Dirk Vermeulen kan reeds terugblikken op een indrukwekkende kar- rière in binnen- en buiten land als prijswinnaar, vioolsolist en dirigent. Fred Brouwers is een bezi ge bij: hij verzorgde niet alleen het Jong Tenuto Jeugdkoncert in De Werf, hij is TV-presentator en ich var Een beeld uit de roof van Cecilia. kommentator (o.m. Kon. Elisabethwedstrijd), hij is journalist, hij is nationaal voorzitter van Jeugd en Muziek... Op zondag 12 februari nodigt hij om 15 uur kinderen en hun ou ders uit voor deze familie voorstelling, waarin geop teerd werd voor een Bach- programma. Toegang: kinderen 150 BF, volwassenen 300 BF. Vr(jdag 17.2: Fo's «De Roof van Cecilia» door De Nieuwe Scène Wanneer Dario Fo, op dit ogenblik de meest gespeel de auteur ter wereld, een toneelstuk aankondigt als «een verdediging van de rijken», frons je wel even ongelovig de wenkbrau wen. En terecht, zoals zal blijken. Cecilia de Beau- deleau dell' Rill (Hilde Uitterlinden), een rijke zakenvrouw uit de bank wereld, wordt door vier mannen uit de «georgani seerde» misdaadwereld ontvoerd. Eigenlijk ne men ze per vergissing haar sekretaresse mee (ook Hil de Uitterlinden). Beiden lijken als twee druppels water op elkaar, of wat had u gedacht, maar zijn tevens even handig en sluw. De ontvoerders daarentegen blijken naïe ve sullen te zijn. Het spel van kat en muis kan be ginnen en wie hierbij wat speelt valt licht te ra den... De verrassende wendingen, verwarrende aksenten en deux-ex-ma- china-ontknoping zorgen voor een brok burlesk amusementsteater, waar van akteur Charles Cor- nette de regie bedacht. Het stuk werd aangepast aan toestanden van bij ons (situaties en personen), wat af en toe wel rake tekening oplevert zodat er nogal wat kan gelachen worden. Toch zitten er zo veel clichés in, zowel in tekst als in de regie. De «Verdediging van de rij ken» door Fo valt eigenlijk toch nogal mager uit... Op vrijdag 17 februari om 20 uur in De Werf. Toe gang 250 fr, en de pro- grammabroschure is haar prijs dubbel waard! Zaterdag 18.2: Nieuw Bel gisch Kamerorkest en Jan Caeyers Het Nieuw Belgisch Ka merorkest heeft zich in heel korte tijd een benij denswaardige positie we ten te verwerven in ons Vlaams muzieklandschap. De uitnodigingen voor koncerten stromen dan ook binnen. In april zijn ze te gast in De Werf, maar zaterdag 18 februari ver zorgen ze er ook een kon- cert, dit keer op uitnodi ging van BAC. Dit Nieuw Belgisch Kamerorkest werd in 1985 opgericht onder impuls van de dirigent Jan Caeyers. Hun maiden- koncert speelden ze in de Singel te Antwerpen en publiek en pers waren en- toesiast. Op korte tijd heeft het zich dan sterk geprofileerd door suk- sesvolle optredens in de meeste Belgische steden en door jaarlijkse koncer ten in het kader van het Festival van Vlaanderen. De orkestsamenstelling is geënt op de bezetting waar mee op 7 april 1805 Bee- thovens Derde Simfonie werd gekreëerd. Nauw aansluitend bij de origine le uitvoeringspraxis heeft een dergelijke samenstel ling, vooral door de gere duceerde strijkersbezet ting, een meer transparan te orkestklank tot gevolg en een gedetailleerde speelwijze, die heel ver frissend en boeiend is. De 35 tot 40 leden van het Nieuw Belgisch Kameror kest met een gemiddel de leeftijd van 26 jaar zijn talentrijke, professio nele musici met een stevi ge technische bagage. Ze behoren tot de beste uit voerders in België. Zondag 19.2: WUI Tura in Concert Achtenveertig is hij nu (°Veurne, 2 augustus 1940) en daarvan staat hij er al vijfendertig muziek te maken op de planken: Will Tura, de Vlaamse evergreen nummer één! De middelmatige student Arthur Blanckaert liet vrij snel zijn voorkeur voor de muziek blijken: na de eer ste akkordeon kwam de gitaar, toen het nieuwe «mode-instrument». Na lid te zijn geweest van di verse orkestjes in de West hoek (vooral met het ima go van een soort mini-cow- boyw) kwam hij terecht bij Jacques Klüger die op een perfekte manier de karriè- re van de jonge Tura zou leiden. De echte door braak kwam er in 1963 met «Eenzaam zonder jou», maar echte sterren zongen toen al nummers door Tu ra geschreven. Hij begon aan een steile opgang die hem naar alle zalen en zaaltjes van Vlaanderen voerde. Geleidelijk besefte Tura dat het podiumleven niet kon blijven duren en dat er op show- en muziekge bied nog wat anders be stond dan balavonden. Hij schakelde over naar «luis- ter»-avonden, het recital genre dat hij ook nu nog beoefent, maar dan uit sluitend in het «grote» cir cuit. En ook weer met overdonderend sukses, ge tuige hiervan zijn vrucht bare samenwerking met o.m. Robert Groslot. Ge tuige hiervan ook de vele optredens: vorige vrijdag Lokeren, volgense vrijdag Sint-Niklaas, volgende zondag De Werf in Aalst om 20 uur. In Aalst wordt zijn optreden zeker een recital met nieuw werk, maar we gokken erop dat ook een aantal suksessen van «toen» in een medley de revue zullen passeren. Voor wie houdt van het genre, niet te missen! Toe gang 750 bfr. L. In het Museum voor Schone Kunsten te Gent loopt tot 5 maart een tentoonstellng met werken van oude meesters en salonstukken uit de 19e eeuw die door plaatsgebrek nooit in de zalen te zien zijn. De ten toonstelling kreeg dan ook de titel Reservestukkenmee. In de maanden april - mei en juni heeft in samenwerking met de Kredietbank en de Vlaamse Gemeenschap in het Museum voor Schone Kunsten te Gent een tentoonstelling plaats over het Vlaams Ex pressionisme in Europa. Op 27 en 28 augustus heeft in Brussels International Trade Mart het Fashion Weekend plaats, een nieuwe modebeurs voor professionelen. Zowat 500 firma's presenteren er hun nieuwe modellen.

De Voorpost | 1989 | | pagina 13