Burgemeester Georges De Langhe eindelijk officieel benoemd in Erpe-Mere Leeds jaarboekje «Ken uw dorp» gepubliceerd /4aiyf. De Lodderoigen met een Oiljsters strootcirkus Aalst. Indrukwekkende wagens trokken door de straten van de stad (a) Lodnnus op pad (a) 14 - 10.2.1989 - De Voorpost Net zoals het enkele jaren terug gebeurde met zyn ex- p ar tij genoot Pr. De Lat, heeft ook G. De Langhe enkele weken moeten wachten op zjjn benoeming als burge meester van Erpe-Mere. Nu dit eindelijk een feit is zal de nieuwe bestuursploeg ernstig haar werkzaamheden kun nen aanvatten want een nieuw college met een burge meester uit de oppositie laat niet zoveel bewegingsvrij heid toe. Thans kan men er in volle gen. Toen woonde hij al te overtuiging aan beginnen Burst waar geen «echte» en dit is nodig want de PW-lijst voorgesteld nieuwe CVP-PVV-koalitie werd en men bij de Ge- zal het moeten waar ma- meentebelangen moest ken. Ook al spreekt men van een onervaren be- po: bu istvatten en waarvan Dooreman stuursformatie, toch is er de leiding had tijdens de burgemeester De Langhe legislatuur van 1964-70. die al heel wat politieke Een andere Gemeentebe- dienstjaren heeft en bo vendien, in elke legisla- langenlijst werd aange voerd door J. Van Latem tuur waren er «onervaren en was christen-democra- schepenen». tisch gericht. In 1970 deed Ondanks hij in 1943 te voor de eerste maal ook de Ressegem geboren werd, SP mee in de kiesstrijd en zit hij al voor zijn vierde veroverde één zetel waar- legislatuur in de gemeen- mee ze koalitie konden teraad en als alles goed vormen met de vijf zetels verloopt zal hij na het van de lijst J. Van Latem. beëindigen van deze zes G. De Langhe was wel jaar maar liefst achttien verkozen maar werd naar jaar in het schepencollege de oppositiebanken ver- gezeteld hebben. Van op- wezen waar hij voor het positieraadslid tot burge meester is een hele stap maar G. De Langhe weet wat het betekent «van de laagste sport te be ginnen»... maar in de poli tiek is veel mogelijk. Prille begin Reeds thuis zag G. De Langhe hoe het er aan toe ging in de liberale vakbe weging en de ziekenbond vermits zijn vader, LSW- bode in de gemeente, er eerst kennis maakte met de dorpspolitiek in de wa re zin van het woord. Toen was het echter veel gemoe delijker want de raad telde slechts elf leden in een dorp als Burst en in de partij zelf was er nauwe lijks sprake van een frak- tieleider of iets dergelijks en daarbij was er geen af gunst en minder concur rentie onder elkaar. De eenvoudige struktuur van de gemeente zelf leende de meeste van zijn werk- zich tot meer onderling verrichtingen deed, in een tijd dat de mensen nog aan huis kwamen. kontakt en zelfs bij beslis singen was men gematigd voor elkaar. Toch brak G. Een andere politieke rich- De Langhe met deze tradi- ting zat er dus voor hem tie en van 1970 tot 1976 niet in en bijgevolg betrad moest men in Burst met hij hetzelfde pad als zijn een echte oppositie reke- vader. Toch zou hij eerst nog een tijd lang op het kabinet van vice-premier W. De Clercq vertoeven maar twee jaar later, in ning houden. Met de fusies werd een ander tijdperk ingeluid en sprak men niet alleen van «onbekenden» in de plaat- 1968, kon L. D'Haeseleer selijke politiek maar was hem overhalen om de er zelfs een naijver tussen LSW te stimuleren. Zoals velen zou hij van daaruit zowel zijn politieke als zijn ambtelijke loopbaan uit bouwen wat al in 1970 ge concretiseerd werd bij de gemeenteraadsverkiezin- de leden van de verschil lende deelgemeenten, soms met weinig aantrek kelijke gevolgen. Dank zij zijn hoog aantal voorkeur stemmen kon G. De Lan ghe een schepenzetel opei sen in een koalitie die twee legislaturen stand hield. De reden van de wending is door iedereen gekend en nu staat hij aan het hoofd van een andere koalitie. Volgens sommigen moei lijk om te besturen met een nipte meerderheid maar het verleden heeft geleerd dat dit in Erpe- Mere mogelijk is. Dat het geen gemakkelijk beleid wordt kan men zich voor stellen met nieuwkomers in het College maar mits zich in te werken en vooral het goed instuderen van de dossiers kan men veel ver wezenlijken. Bovendien zal men bij de aanvang weinig last hebben bij het afhandelen van dossiers vermits ze door de huidige oppositie samengesteld werden en bijgevolg wei nig aanleiding kunnen ge ven tot tegenkanting. In tussen is de leerschool mis schien voorbij maar veel hangt hier af van de per soon in kwestie, die ver antwoordelijkheid opge nomen heeft. Als schepen van financiën is de nieuwe burgemeester nooit veel naar buiten ge treden. Met dit ambt is maar weinig electoraal voordeel gemoeid. Noch tans is aan deze schepen zetel enorm veel werk ver bonden, wat de kiezer niet ziet en bijgevolg weinig populair kan genoemd worden. Misschien komt daar verandering in als het P W-programma van 9 oktober kan verwezenlijkt worden waarbij men in het ABC van de PW onder de letter F van financiën o.a. kon lezen: «Nog meer doen met minder geld, verlaging van de huisvuil belasting en een welpver- wogen en verantwoord be heren van de gemeen tekas». Indien alle 24 pun ten die tijdens de verkie zingen geprogrammeerd werden nog maar gedeel telijk kunnen vervuld wor den, dan reeds zal Erpe- Mere er helemaal anders aan toe zijn en hopelijk voor de bevolking, zal men hierin gelukken. JV Aalst. Jeugdig talent op het Rotary karnavalbal (a) Aakt Emie'Van d' Ve,de "d feestkomitee a Aalst. Allei-Joep presenteerde de populairste fotograaf van Aalst (a) Aalst. Keizer Kamiel en zijn lieftallige Kamillekes (a) n c. Aalst- Zelfs een prins krijgt honger en een tZeneólle^eleZen^r °°k °m -» """heerlijk (a) In de reeks «Ken uw dorp» van de Heemkundige Kring Heemschut-Lede werd zopas het zestiende jaarboekje gepubliceerd. Deze publikatie omvat een vijftal bijdra gen van zeer diverse aard over de r(jke historiek van Lede. In een eerste bijdrage be licht gelegenheidsmede werker Jozef Gravez de geschiedenis van de brand weer te Lede. Als luitenant-bevelhebber was hij zeker de geschikte persoon om, naar aanlei ding van de opendeurda gen in oktober '88, het ontstaan en de historiek van de Leedse brandweer op te zoeken en neer te schrijven. In de bijdrage van Marcel De Fruytier lezen we de vertaling van de meer dan 500 jaar oude Latijnse tekst, die de schenking en de aankomst van het beeld van O.L.Vrouw van Lede verhaalt. Door Walter Daelman wordt verslag uitgebracht over de uitreiking van de oorkonden als bekroning van geslaagde restauraties in Oost-Vlaanderen. Hierbij waren niet minder dan 4 van de 34 oorkonden bestemd voor realisaties te Lede! Hoofdartikel dit jaar is de bijdrage van Gabriël Van den Nest over het nieuw kerkhof. Hierin wordt de evolutie geschetst van het kerkhof en dit vanaf de oprichting in 1877. De tweede bijdrage van Walter Daelman handelt over de 19* eeuwse militie- lijsten van Lede. Door het in grafiek bren gen van deze lijsten krij gen wij een beeld qua be roep, gestalte en ontwik kelingsgraad van de Leed- 150 fr. op rek. 001- Etienne D'Hondt, Kei- se 19-jangen van 100 jaar 0286204-33 van de Heem- berg 26, 9310 Lede. teru8- kundige Kring, Keiberg Gabriël Van den Nest, «Ken uw dorp» nummer 26,9310 Lede. Steenstraat 150, 9310 16 (52 blz.) kan bekomen - bij volgende kernleden: Lede. worden: Walter Daelman, Kas- (D.B.) - door overschrijving van teeldreef 15, 9310 Lede. Aalst. Zonder eir goget oeik plaatste burgemeester De Maght in een toverlamp (a) Aalst. Foto Ajoin flitst op zenne velo (a) Aalst. De Belgisch-Zeïrese relaties waren ook te zien in de stoet (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 14