F.C. Sinaai Girls bijna kampioen Tom Steels, de joker van wielerklub Excelsior Patrick De Wael Eerste jaar om ervaring op te doen Z.V.C. Groene Wandeling nodigt uit De Voorpost - 10.2.1989 - 17 De Voorpost SPORT Rsdaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 jd van iubert zaal nonde iderne op de rbond :ellen. gen in wordt :n. Er n een ver- Rina ronde WIELRENNEN De voorbereiding op het nieuwe seizoen is volop aan gang. Renners doen konditie op en by klubs heerst de sfeer der grote dagen. Ook wielerklub Excelsior uit Haasdonk streeft de beste resultaten na. Men is er op de valreep in geslaagd om de nodige 25 renners te verenigen waardoor het leven van de klub minstens met een jaar werd verlengd. Terwyl anderen ter ziek gaan, is het ongetwijfeld een prestatie van de jonge vereniging die een paar jaar geleden werd opgericht, om het door d( reglementen vooropgestelde aantal te bereiken. en van gemeen in hel ultureo and ge- chikteo h ovei etemde ;undig< me af hebben des te >a ha, >eiendt :t land "Ik meen dat de maatregel op termijn voornamelijk de grote klubs zal treffen, meent sekretaris Willy De Wael. Wij, als kleine vereniging, zul len nu harder knokken dan voor been en renners aanwerven. Bij ons is bovendien iedereen tevre den Tot die vaststelling kom je dadelijk wanneer je gesprekken voert met de renners." Bij de voorstelling werd even teruggeblikt naar het vorige sei zoen. Daaruit blijkt dat Excelsior 30 overwinningen behaalde. Met 24 zegepralen nam Tom Steels het overgrote aandeel voor zijn reke ning Andere overwinningen brachten Tom Eggermont ((3), Chrestcn De Wael (2) en Jurgen D'Heer (1) op naam van de vere niging Talent Tom Steek was voor onze klub een veropenbaring, vervolgt se kretaris De Waei. Ais nieuweling hij plots op in de Ronde van kc| Meetjesland waarin hij vanaf de tweede rit een hoofdrol ver tolkte. Iedereen wist dat Tom ta lent bezat maar dat hij zo'n pres taties zou leveren, ging ieders pet je te boven. Alleen in de titelren, waarin hij door velen ak een favo riet werd vooropgesteld, viel het een beetje tegen. De ene wed strijd is de andere niet. Achteraf revancheerde hij zich en bracht o.m. de Ronde van de Kempen op zijn naam. Een prestatie die min der weerklank vond maar op zijn minst even belangrijk kon geacht worden als een kampioenschap. Excelsior Haasdonk is immers gestart met groepstrainingen en geniet voortaan de steun van BBC-Amusementspelen, dat op treedt als sponsor. Vast staat dat er met de nieuwelingen wordt deelgenomen aan de Ronde van het Meetjesland die al op maan dag 27 maart te Kaprijke start en over zes etappes wordt gespreid. Ook de Ronde van de Kempen die m augustus wordt verreden staat op het programma De ju niores zetten aan in de Oost- Wielrennen. Een der aankomsten van Tom Steels (arch.) vlaamse Ster die op 12 maart start in Sint-Gillis-Waas. Voorts wor den er een aantal interklubwed- strijden voorzien en voor de ju niores kan het best dat er wordt gestart in de Ronde van West- Vlaanderen. Voor de liefhebbers blijft het wellicht beperkt tot doordeweekse koersen. De mees ten zijn pas aan hun eerste kom petitie in deze kategoric toe en de klubleiding oordeelt het te vroeg om hen reeds in een interldubare- na te gooien. Rennersbestand Aspiranten: Stefan De Smit. Chresten De Wael, Mathicu Gee- rinck, Christophe Heyns en Dimi- tri Van de Vijver. Nieuwelingen: Ivan Batens, Jur gen D'Heer, Olivier Laureys, Kurt Steenssens, Mario Van Bcl- leghem, Filip Van Damme, Filip Van Hecke, Tom Van Limbergen, Kristof Van Meirvenne, Luc Van Mieghem en Vincent Ver schelden. Juniores: Wim De Vos, Tom Eg germont, Michel Geerinck, Jo Heirbaut, Guy Smet, Tom Steek, Chris Van Landeghem en Steven Verdonck. Liefhebbers: Mare De Bock, Dan ny Annaert, Kurt Notenbaert en Glenn Van Hautckerke (E.G.) idianenj :n van evokï] iet aange mmen ymond imbe :draag den ;00 fr. DAMESVOETBAL Patrick De Wael is momenteel de jongste prof in het Waasland De 22-jarige Belselenaar onderschreef aan het eind van de vorige kompetitie een verbintenis voor twee jaar bij ADR, de ploeg van sponsor Francois Lambert. Het kontrakt was eigenlijk het resul taat van het schitterende werk dat hij geleverd had in de Ronde van West-Vlaanderen. In de totaalstand legde Patrick beslag op een tweede plaats. Met de jonge De Wael kreeg wielerminnend Belsele weer zijn beroepsrenner. Dat was geleden van in de periode van Francois en Berten Van Vlierberghe, die overigens nog nationaal kampioen bij de amateurs werd. De opgang van Patrick De Wael gebeurde verrassend snel. Eigenlijk was hij amper twee jaar lid van het peloton. Voordien was hij als fietscrosser aan de slag. In 1986 behaalde hij overigens de wereldtitel in Londen. Meteen had hij het hoogste niveau in deze sporttak bereikt. "Omdat ik niet meer hoger kon, ben ik maar naar het gewone wielrennen uitgeweken, zegt de joviale Waaslander. Ik werd lid van W.S.C. Vooruit en herinner mij hoe ik bij een eerste wedstrijd gewoon uit de wielen werd gereden. Daarna is het snel beter beginnen gaan en vooral in zwaardere koersen kon ik steeds beter mijn mannetje staan." Belangstelling Als amateur evolueerde Patrick De Wael in klassiekers en kampioenschappen doorgaans in de voorste gelederen, hoewel het dient gezegd dat hij ook in kleinere ritten aan zijn trekken kwam. Vorig jaar februari besloot hij zijn dagelijkse bezigheden stop te zetten en zich alleen en uitsluitend op het koersen toe te leggen. Binnen de kortste keren wekte hij de belangstelling op van een aantal profploegen. Isoglass, Sigma, Boccaccio en A.D.R. wonnen informatie in. "Ik heb voor A.D.R. gekozen, gewoon omdat ik bij deze formatie de beste kansen zie om tot ontbolstering te komen, vervolgt Patrick De Wael. Denk nu niet dat ik mij over enkele weken of maanden al in de kijker zal fietsen. Zo een vaart zal het niet lopen. Voor mij betekent het eerste seizoen gewoon een studiejaar. Sinds kort ben ik aan het trainen. Individueel en in groep. Het verschil met de amateurs heb ik inmiddels ervaren. Op een hellend vlak moet je al diep in je reserves tasten om met ervaren ploeggenoten te wedijveren. Twee keer per week wordt er in groepsverband Patrick De Wael uit Belsele (arch.) getraind. De afstand bedraagt tot nu telkens zo'n 160 km. maar die wordt in de komende dagen en weken opgedreven. Een stage in het zuiden hoort er niet bij. Dat heeft te maken met de erg gunstige weersomstandigheden in eigen land. Tot nu toe was het weer nooit een hindernis. Zolang de wegen er goed bij liggen, staat niets ons in de weg om telkens tot het uiterste te gaan. Aan welke wedstrijden er in het voorjaar wordt deelgenomen is nog niet uitgemaakt. Ik verwacht dat de klubleiding weldra een programma klaar heeft. Het echt zware werk zal er voor mij allicht nog niet bij zijn. Trouwens, wanneer ik in deze kompetitie in een doordeweek se wedstrijd al eens een prijske rij, zal ik dik tevreden zijn. Op degelijke resultaten hoop ik pas volgend jaar. Mijn verbintenis met A.D.R. overlapt overigens twee seizoenen. Ik krijg dus de gelegenheid om mij in te werken en later eventueel te manifes teren." Patrick De Wael beschikt niet over een supportersklub. Twee jaar vond hij de nodige steun bij zijn ouders en naaste omgeving. Daar zal hij als vanzelfsprekend ook als broodrenner kunnen op rekenen. (E.G.) Bij Walivo heeft het damesvoet bal een achttal jaren stand gehou den. Het werden toen telkens ook nog vrij boeiende kompetities en tijdens de laatste seizoenen, skoorden ploegen zoals S.V. We- pogro Girls uit Waasmunster, V.K. J.M. Pfaff uit Haasdonk en het Lokerense F.C. Bonte Girls, er een duidelijk sukscs. De top- ploeg werd echter F.C. Wijnveld Girls uit Sinaai dat onveranderlijk kampioen speelde en meermaals, ook nog Walivo's voetbalbeker won. Dezelfde suksessen werden gelijktijdig ook bij een verbond in het Gentse doorgetrokken en een verliesmatch, werd voor F.C. Wijnveld Girls een zeldzaamheid. Desondanks geraakte Walivo uit gekeken op het damesvoetbal en verleden jaar, werd die kompeti tie zelfs afgestoten. Voor een aan- lal ploegen betekende dit ook de definitieve ontbinding en voor de overigen, werd het een aansluiting buiten het Waasland. Zo kozen V.K. J.M Pfaff en F.C. Super Stars uit Sint-Niklaas voor het Antwerpse en F.C. Bonte Girls, F.C. Goelgettcrs uit Beerveldc en S.V. Wepogro Girls of het huidige S.V, Doorslaar Ladies, zouden F.C. Wijnveld Girls in het Gentse vervoegen. Als F.C. Sinaai Girls zou deze laatste ploeg ook aan sluiten bij de K B L.V.B. en dat, werd een stap in het onbekende zegde de klubcoach Rudy Van Der Elsken, toen. Veel verschil bij de resultaten zou dit voor de wit-blauwen echter niet uitmaken. Zowel in het Gentse als bij de K.B.L.V.B., staat de ploeg van voorzitter Marcel Van Cauwen- berghe duidelijk en afgescheiden aan de leiding. In het Gentse met slechts één verliesmatch en met als de voornaamste konkurrenten: F.C. Bonte Girls en S.V. Doors- laer Ladies, de vroegere rivalen uit de Walivo-pcriode. Bij de K.B.L.V.B. is de situatie zelfs nog gunstiger. Daar staat F.C. Sinaai Girls nog met het maximum der punten en op papier, vormt alleen Bellem A er nog een bedreiging voor de Wase ploeg. In de realiteit wordt het tweemaal een reeksti tel, voorspellen de optimisten van 't Wijnveld en in de beide kompe tities skoorden de girls van afge vaardigde Armand Macs, welge teld reeds 200 doelpunten. Alleen bij de K.B.L.V.B. werden het er al méér dan 120 en Kathy Mcrtcns met Peggy Audenaert, namen elk daarvan een 30-tal voor hun reke ning. Een bijzonder schotvaardige ploeg dus die toekomstige kam pioenen van F.C. Sinaai Girls en straks, wordt het dan nog de eind- beurt tegen de andere provinciale laureaten. De twee toppers daar van promoveren naar de tweede nationale reeks en dan wordt het maar eerst spannend. Zover rolde de bal nog niet voor F.C. Sinaai Girls en in alle ernst, worden nu ook de resterende kompetitiemat chen afgewerkt. Zoals verleden zaterdag nog tegen de tweede ploeg van Kamillekes Aalst. Alleszins een naam in het nationa le damesvoetbal en daarvoor, worden de aksenten onverander lijk door de fanions van voorzitter Kamiel Sergant gelegd Ook al geen onbekende bij het Aalsterse karnaval en een gunstige reputa tie, hebben de Kamillekes ook al lange jaren doorgetrokken Een voetbalclan met internationale kontakten trouwens, ook en tij dens het vorige seizoen, werden er nog tomooien in Nederland en Parijs gespeeld Vooral aan dat laatste hebben de Kamillekes goe de herinneringen behouden. In finale amper 1-0 verlies tegen de organiserende ploeg en nadien, won de toen nog 14-jarige Daniël- Damesvoetbal. FC Sinaai Girls bijna kampioen (dw) le De Meersman van Kamillekes Aalst de fel begeerde Penaltycup. Straks wordt het een 14-daagse trip naar Connecticut nabij Bo ston in Amerika en ondertussen, wordt er op nationaal en provin ciaal niveau ook nog gevoetbald. Door het eerste team van Kamil lekes Aalst met duidelijke titelam- bities in de tweede landelijke reeks en méér in de anonimiteit, door de doublures in de provincia le afdeling van de K.B.L.V.B. Voor deze laatste ploeg met Fred dy De Boom als de nieuwe trai ner-coach, werd het tot nu toe al het beste seizoen sinds jaren. In de klassering thans geposteerd op een gedeelde derde plaats en de lijn der veranderingen, werd in het tweede team van Kamillekes Aalst nog verder doorgetrokken. De trainingen kregen er een méér intensief karakter mee en er heerst nu ook een betere discipli ne. Allemaal pluspunten voor het behalen van betere prestaties en door de poulains van afgevaardig de Mark Tas, werden die trou wens al bereikt. Voeg daarbij dan nog een drietal nederlagen met het oneven doelpunt en voor de eerder beperkte kem van Freddy De Boom, had het allemaal nog beter gekund. Ook tegen de reekskampiocncn van F.C. Sinaai Girls, welke in Aalst tijdens de laatste minuten en met de kleinste skore kwamen winnen. De wedstrjjd Voor de topmatch in Sinaai met Dirk De Witte als een uitstekend spelleider, heeft coach De Boom niet over al zijn pionnen kunnen beschikken. Een aantal werden weerhouden voor de eerste ploeg en met Ann Eloot, Saskia Mollv en doel vrouw Sandra Daghuyt, was de kem ook fel verzwakt. Tegen een ambitieus F.C. Sinaai Girls gebeurt dat niet ongestraft en dit heeft Kamillekes Aalst, ook duidelijk ondervonden. De eerste aanval was nochtans voor Aalst langs Anja Melke- bceck en nadien, is het recital van F.C. Sinaai Girls begonnen. Een ploeg welke bestendig de wed strijd zou beheersen en na een vijftal minuten, raakte Christa Coenc al de dwarsligger. De be zoekende nummer één Marie- Damesvoetbal. De tweede ploeg van Kamillekes-Aalst (dw) France Dubois, werd veelal ook bedreigd maar achteraan bij Ka millekes Aalst, hield men voorlo pig nog stand. Misschien ook al door dat de lokalen niet al te nauwkeurig waren in bet samen spel en voor Aalst, was dat vol doende om het meeste gevaar te weren. Verdienstelijk in die perio de werden toen Hilde De Rauw, Anne Vcrmeersche, Nancy Schuddinck en vooral doclvrouw Dubois. Een aandringende kam- pioenenploeg kon de bezoekende verdediging niet ontmantelen en voor F.C. Sinaai Girls, knalde Peggy Audenaert tenslotte ook al tegen de deklat. Kort daarna wer den de Kamillekes toch uit ver band gespeeld en skoorde Chantal De Meester met het hoofd (1-0, 21' min.). Nadien werd het voor de bezoekende ploeg ook moeilij ker en konden de toekomstige kampioenen reeds vlotter kombi- neren. Christa Coenc en Kathy Mertens op de paal hadden toen de beste kansen. Een uiterst spor tief Kamillekes Aalst dat zich aan vallend niet kon manifesteren, ge raakte nog meer in de problemen. Vooral als Anne Vcrmeerschen werd gekwetst en tot een voortij dige aftocht werd gedwongen Aalst met tien dus tegen een zelf zekere thuisploeg en gelukkig voor de Kamillekes, bleef Marie- France Dubois zich verder onder scheiden. Langs Ann Van Der Gucht en Kathy Van De Moortele de topscorer met 17 doelpunten, geraakten de gasten ook al eens in het doelgebied van F.C. Sinaai Girls, welke nadien doelmatig toesloegen. Eerst langs Kathy Mertens die een inzenden van Christa Cocne verzilverde (2-0, 37emin). Kort daarna een scherpe hoekschop van Peggy Audenaert en Marie-France Dubois, ver werkte toen in eigen doel (3-0,39e min Tijdens dc pauze werd Fa- ralda Verschote bij de lokalen gewisseld voor Chris Vlijminck en na de rust, zowat hetzelfde scena rio. Een duidelijk dominerende thuisploeg en Aalst, in een hard nekkig verweer Voor F.C. Sinaai Girls schoot Kathy Mertens al onmiddellijk een wenkende kans naast en bij een hoekschop van Annick De Clercq, deed de plaat selijke puncher het beter (4-0,48e min Door een persoonlijke ak- tie geraakte Kathy Van De Moor tele van Aalst dan toch in een gunstige positie maar faalde jam merlijk bij het besluiten. Een van de weinige bezoekende kansen trouwens en voor de rest, dikteer- de F.C. Sinaai Girls duidelijk het verloop. Ook het saldo der doel punten en om het uur, skoorde Kathy Mertens met een lobbal (5- 0,61e min.). Een strafschop kreeg Aalst nadien ook nog aange smeerd en langs Ann Wauters, werd de voorsprong toen nog op gedreven (64), 66e min.). De bij zonder moedige Kamillekes waar bij ook de Sint-Niklase Kathy De Bruyne behoort, werden trouwens nog verder afgemaakt en een op vallende Peggy Audenaert, skoor de nogmaals een knap doelpunt (7-0, 67e min.), In ondankbare omstandigheden probeerden de meisjes van gelegenheidsafgevaar- digdc Wilfried Petit, het ander maal langs Kathy Van De Moorte le maar ook toen werd het geen sukses voor Kamillekes Aalst. Ook voorlopig nog niet voor F.C. Sinaai Girls dat enkele wenkende kansen verkeek en tenslotte, vol tooide Peggy Audenaert de reeks (8-0, 77e min.). Meteen werd de sympathieke ploeg van Kamillekes Aalst ook duidelijk afgestraft en voor F.C. Sinaai Girls, wordt nog één puntje voldoende om de champagne der kampioenen te laten aanrukken. Skol. De ploegen: F.C. Sinaai Girls: Ester Blommaert, Chantal De Meester. Mady Lemo, Ann Wau ters, Wendy Mets, Rita Schattc- man, Peggy Audenaert, Faralda Verschote (41e min. Chris Vlij minck), Christa Coenc, Kathy Mertens en Annick De Clercq. Kamillekes Aalst: Marie-France Dubois, Nancy Schuddinck, Hilde De Rauw, Be linda Schalck, Anne Vermeer- schcn, Karine Mellaert, Ann Van Der Gucht, Helga Van Der Donckt, Anja Melkebeeck, Kathy Van De Moortele en Anja Lambert. Roger Van Laere Klasseringen in het Gentse 1 Wijnveld Girls 15 28 2. Bonte Girls 15 24 3. Doorslaer Ladies 15 22 4. DVK. Wetteren 15 21 5. Hofstade 15 20 6. Sleidinge 15 16 7. DWSporta 15 16 8. Baardegem 14 11 9 Goalgetters 15 11 10. Kruisstraete 13 5 11. Figaro dames 14 2 12. Opdorp 15 0 Damesvoetbal. Scheids rechter Freddy De Witte leidde de match tussen de Sinaai Girls en de tweede ploeg van de Kamillekes- Aalst (dw) Provinciale K.B.L.V.B. 1. Sinaai Girls 2. Bellem A 3. DVKGent 4. Kam. Aalst 5. Zultse 6. Wippelgem 7. Bellem B 8. Assenede 9 Ronse 10. Meerbeke ZAALVOETBAL Zaalvoetbalklub «Groene Wandeling» is in Temse meer dan een begrip geworden. De klub speelt met meerdere ploegen in kompetitie. Om aan al de financiële verplich tingen die daaruit voortkomen te voldoen, speelt Groene Wandeling vandaag vrijdag 10 februari om 21.00 u. in sporthal Tilroda op de Antwerpsesteenweg te Tielrode een wedstrijd tegen de oude gloriën van S.K. Beveren. Wie er 50 F voor over heeft ziet jongens aan het werk als Jean en Omer Janssens, Pol Van Genechten, Freddy Buyl, enzovoort. Een enige kans dus om deze sterren van vroeger nog eens bezig te zien. Met een beetje geluk komt misschien grote Jean-Marie himself de aftrap geven. Niet te missen, deze zaalvoetbalwedstrijd, die kan rekenen op de medewerking van De Voorpost. M.S.

De Voorpost | 1989 | | pagina 17