Tegenstander té sterk De counter vermijden Ondanks home-arbitrage Charlie "Chaplin" Meys doet de Ledenaars weer lachen Eendracht Aalst Sterke tweede helft Geen wrevel om de nederlaag bij VW Hamme Voetbaluitslagen - Claudio De Paep ontbreekt bij VW Hamme 18 - 10.2.1989 - De Voorpost VOETBAL Lokeren - FC Luik 0-3 Terwijl karnavalvierend Lokeren zich opmaakte voor de stoet die 's avonds door de straten zou trekken, had men op Daknam andere katten te geselen. Aimé Anthuenis zat er niet naast toen hij vorige week stelde dat er met Club Luik een zeer sterke tegen stander op bezoek kwam. Maar dat de trikolores een zware 0-3 nederlaag zouden aangesmeerd krijgen, dat had de Lokerse coach wellicht niet mgekalkuleerd... Dat FC Luik zich. na de misstap de week voordien te gen Lierse, geen twee keer zou laten vangen, lag binnen de verwachtingen. Dat het echter zo'n afstraffing zou worden, had niemand ver wacht. De afwezigheid van Stal- mans, Etim en Naudts bij de thuisploeg kan maar als een gedeeltelijk exkuus ingeroe pen worden. Een feit was wel dat met de Marijntjes een kollektief sterk en fris team op Daknam ronddartelde. Ze kenden bovendien een droomstart. De wedstrijd was amper tien minuten oud of Lokeren stond op achter stand. Veyt kon een verloren gewaande voorzet van Varga onderscheppen en de goed ge volgde Malbasa had de bal maar over de lijn te tikken: 0- 1. De Lokerse repliek was maar povertjes en verder dan het uittesten van de sterk georganiseerde Waalse verde diging kwam men amper. Bo vendien hadden de Lokeraars het geluk niet mee. Scheids rechter Costantin toonde zich vóór de rust zeer inschikke lijk voor de gasten toen hij het demonstratief vertikte om Quain te sanktioneren nadat deze de doorgebroken Mesza- ros foutief stopte. Het duurde tot de 20' voor aleer Lokeren écht eens kon dreigen. Stojic reageerde on zeker op een inzenden van Pat Versavel maar Samson was iets te laat om die kans te benutten. Ook op een schot van Moors moest de Waalse goalie zich nog eens reppen. Daarmee was echter het Lo kerse vuur geblust. Het initiatief bleef dan ver- Lokeren - FC Luik 0-3. Samson kopt naar het Waalse doel; de bal gaat echter naast ds der voor de bezoekers en nog vóór de kampwisseling kon den zij de score verdubbelen. Boffin trapte een hoekschop op rechts, Varga verlengde tot bij Quain en die stuurde de Waaslanders met een 0-2- kater naar de kleedkamers. Na de rust stuurde Aimé Anthuenis Bart De Roover in het veld voor Moors en met een kwam ook wat meer aan- valskracht in de ploeg. Dat leverde kansen op voor Sam son en Meszaros, zonder re sultaat echter. Was Luik wat in de proble men gekomen door het snel en agressief voetbal van de Waaslanders, het herpakte zich snel en na tien dolle mi nuten was de Lokerse pijp uit. De Marijntjes daarentegen dikteerden weer de wet, op alle fronten. De kansen ble ven niet uit en het was doel man D'Hondt die tot drie maal toe zeer alert moest rea geren om erger te voorko men. De Lebbekenaar diende zich uiteindelijk toch gewon nen te geven toen ongeveer tien minuten vóór affluiten Houben ongehinderd mocht inkoppen (0-3). Een zwaar verdikt, doch zonder de uitstekende reddin gen - in de tweede helft - van Danny D'Hondt had de score wellicht nog hoger opgelopen. Trainer Anthuenis had er na afloop helemaal geen moeite mee om toe te geven dat Luik onbetwist de betere ploeg was. "Het verschil tus sen een reeds gevormde ploeg en een team in opbouw", stel de hij. "In vergelijking met de Luikenaars kwam Lokeren kracht te kort. Typerend is wel dat Luik, als bezoekende ploeg, meestal als winnaar uit de duels kwam. De score had nog hoger kunnen oplopen, een bewijs van de sterkte van de tegenstander", aldus de Lokerse oefenmeester. Dit weekend is er, wegens de interland van volgende woensdag, geen voetbal in de hoogste nationale afdeling. De week nadien, zondag 19 februari, komt Lierse op be zoek naar Daknam, Vivian Bogaert Lokeren - FC Luik 0-3. Moors tracht hier nog wat te forceren maar het werd een n voor niets (ds) Aalst ontvangt zondag in het P. Cornelisstadion het bezoek van Berchem en dat wordt voor de Ajuinen beslist geen gemakkelijke klus. De vorige seizoenen hebben de Eendrachters trouwens weinig punten kunnen sprokkelen* tegen de geel-zwarten. De heenwedstrijd eindigde op de 0- 0 brilscore, al had Aalst aan het Rooyen toen wel het geluk aan zijn zijde. Al bij al wordt het hoogstwaarschijn lijk een "gesloten wedstrijd" die een dubbeltje op zijn kant kan genoemd worden. "We moeten vooral de fyzionomie van de wedstrijc tegen Tongeren vermijden, toen we naar het einde toe op een counter werden getrakteerd en de volle winst verloren; zagen gaan. Ik denk dat Berchem, verdedigend van alle markten thuis, ons een voorzichtige wedstrijd zal presen-] teren en zal trachten een gelijkspel af te dwingen. Het zal er dus op aankomen dat Eendracht wat kreativiteit tentoon spreidt om het gaatje te ontdekken in de Ber- chemdefensie", aldus sekretaris Van Droogenbroeck. Positief is dat Luc Limpens, verlost van zijn lumbago, er weer vanaf het startsein zal bij lopen. Dat is o.i. toch wel een versterking op het middenveld. Met zijn technische bagage is Luc een akteur die op een beperkte ruimte iets kan forceren. Volgens de jongste berichten zal ook de jonge De Bruycker, die te Boom de winning-goal scoorde en als substituut van de uit de boot gevallen De Wolf, een nieuwe kans krijgen om voor eigen publiek te bevestigen; Godfried Moortgat van zijn kant wordt nog enige weken rust gegund. De Westvlaming is wel met loopoefeningen herbegonnen, maar staat konditioneel een heleboel ach teruit. Men vreest zelfs dat hij het einde van de kompetitie moeilijk zal halen. Ondanks de dolle karnavalviering te Aalst heeft oefenmeester Everaert zijn trainingsprogram ma streng doorgevoerd. Dinsdagavond was de A-kern wel naar het Aalsterse centrum afgezakt om mee te proeven van de "Oiljsterse Karnaval" maar dat was volgens trainer Everaert toch wel dik verdiend na het onverwacht fraai resultaat tegen Boom. De boog kan niet altijd gespannen zijn, zei de Eendrachtcoach. (abl) Lokeren - FC Luik 0-3. Meszaros werd door Didier Quain foutief aangepakt, doch ref Costantin keek de andere kant op (ds) Boom - E. Aalst 1-2 Olympic Charleroi - Eendracht Zele BW CL uitbate schoen BWCL Jozef Jong Lede - Union 3-2 De spelers van Eendracht konden zondagavond volop karnaval vieren in de Ajui nenstede na de onverwachte zege tegen Boom. Eigenlijk was ik met een 1-1 stand aan de rust al dik tevreden, aldus sekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck. Halverwege de tweede helft is Eendracht echter aanvallend sterker in de wedstrijd gekomen en luk te de jonge De Bruycker (18) de goal van zijn leven Die De Bruycker, een ele ment uit Balegem waarop Eendracht een optie bezit. was in het team gedropt als vervanger van Wim De Wolf, die na een ontgoochelende prestatie tegen Tongeren naar de B-kern werd verwezen door oefenmeester Everaert. Die jonge knaap deed het als flankverdediger uitstekend en heeft wellicht hiermee een vaste stek in het Eendracht- team verworven. Ook Sa- mardzija liet zich (eindelijk) langs een betere zijde bewon deren. De sterkte van Aalst lag echter opnieuw bij zijn verdediging. Het duo De- rijck-D'Hooge speelde weer beresterk en op het midden veld konden Peeters en Gee- raerts regelmatig voor ver luchting zorgen. Van Een dracht wordt nu verwacht dat het zondag a.s. tegen Ber chem voor eigen pubhek de zaken in de verf kan zetten. Ook administratief is er goed nieuws. Op 13 februari a.s. wordt tijdens de algemene vergadering het nieuwe be stuur verkozen. Als nieuwe sterke man wordt de naam van wisselagent Eric Goethals gefluisterd in de Eendrachtca- tacomben. (abl) Bij Lede kan men alweer hopen. Na een zakelijke winst tegen Union kan de redding misschien nog afgedwongen worden. Winst tegen de Brus selse bezoekers wa* alvast noodzakelijk. Dit gebeurde ook en dit was in geen geringe mate te wijten aan de inzet van een zekere Charlie Meys. Reeds na drie minuten liet hij de openingstreffer aante kenen. Alles liep als een treintje voor Lede in die beginfase. Luttele minuten later kon de partij reeds beslecht zijn ge weest maar Rik Van Cauter miste een reuzekans en zou verder nooit meer in het stuk voorkomen. Union bleef goed akteren. De bezoekers, nooit van de kook na de vroege treffer, speelden de bal vlot rond maar misten de goede afwerking. Enkel Bogaert liep tegen een kans aan maar doel man Van der Straeten redde gevat. De eerste helft bleef boeien maar kreeg voor Lede een schitterend slot. Net voor inrukken wist Meys de lokale voorsprong te verdubbelen. Hij buitte een misverstand in de verdediging uit en liet doelman Marti geen schijn van kans. De Ledenaars zaten meteen op rozen. Lede kon dus op een kom- fortabele manier aan het tweede bedrijf beginnen Toch kwam de ingevallen Eyenga even de pret beder ven. gelukkig sloeg zijn af standsschot over. Rond het uur viel de partij in een beslis sende plooi. Zo dacht alvast iedereen, dit nadat Charlie Meys alweer scoorde. Nu al vast op een schitterende wij ze. Hij omzeilde enkele Unio nisten en besloot droog en hard in de bovenhoek. Wer kelijk een juweeltje. Maar Union was lang nog niet uit geteld. De gekwetste Van der Straeten kon zich onvoldoen de bewegen op schoten van Bogaert en Sanchez. Vijf mi nuten na de derde treffer van Meys was alles weer te herbe ginnen. Union bleef komen en Lede kreeg het nog be nauwd. Vooral Frique had de gelijkmaker aan de voet maar besloot net over. Scheidsrech ter Vliegen bracht even later het verlossende einde en daar waren de Ledenaars bijzon der tevreden mee. Lede Van der Straeten (66' Vergeylen), Eeckhaudt. Van Der Stockt. De Cremer. Ba ten, Corthals. Van Troos. Moortgat, Van Hauwermci- ren. Van Cauter (86' De Win- ne). Meys. Doelpunten Meys: 3' 1-0. 44' 2-0, 58' 3-0; Bogaert 61' 3-1; Sanchez: 65' 3-2. (g.d.t.) Roeselare - VW Hamme 2-0 Na afloop van de match in Roeselare vielen er in het Hamse kamp geen zware woorden. De Durmeploeg heeft gewoon het hoofd moe ten buigen voor een opponent die sterker was. vlotter kom- bineerde en bovendien meer variatie bracht. Vigor Wui- tens betoonde wel een algehe le inzet maar was niet opge wassen om de Westvlamingen ook maar één keer in verle genheid te brengen "We kwamen gewoon te kort. redeneert Willy Meers man. Roeselare demonstreer de meer inhoud. Bij ons was er wel de nodige inzet maar er werd niet goed gevoetbald. We vonden nooit het recept om de thuisploeg van ant woord te dienen. Nu is het ook weer niet zo dat we van het kastje naar de muur wer den gerammeld. Op het half uur werden we op achterstand geplaatst en slechts helemaal in het slot heeft de thuisploeg een tweede keer kunnen sco ren. Op dat ogenblik namen wij risico's in de hoop om in extremis een punt mee te graaien Ik wil eerlijk onder strepen dat de lokale overwin ning als terecht kan bes tempeld worden. Jo De Wilde heeft meer dan de handen vol gehad en op een bepaald ogenblik keerde Mare D'Hondt een bal weg voor de lijn. Eigenlijk hebben we slechts één keer daadwerke lijk een vuist gemaakt. Dat was in de laatste minuten toen een poging van Johnny Le- naerts over de dwarsligger zoefde." Bij Hamme ontbraken een paar pionnen en dat kwam de algehele organisatie niet ten goede. Gelet op het feit dat vrijwel alle achtervolgers pun ten wonnen, werd het voor VW Hamme een donkere dag. De riante positie in de middenmoot heeft het moe ten prijsgeven. (E.G.) Op Olympic Charleroi zul je wellicht niet aan het feest zijn nu Hus aangeduid is ais scheidsrechter. Dit kreeg Eendrachttrainer Etienne De Wispelaere voor de afreis te horen van een kollega uit de reeks. Deze bedroevende voorspelling leek niet uit de lucht gegrepen. De Limburg se ref maakte in de heenronde reeds brokken tijdens de der by Lede - Sint-Niklaas. Nu schreef hij in Charleroi vooral na de rust een opmerkelijke home-arbitrage neer. Eendracht dat in het eerste kwartier alle kleuren van de regenboog zag herstelde zich dank zij twee fraaie doelpun ten van Frank Van den Broeck. Intussen was ref Hus aan zijn eerste blunder toe wanneer Geert Van Spey- broeck - opnieuw in de spits - in de strafschopzone op enkele meters voor doel van de voet werd gelopen. De Zeienaar kreeg tot ieders ver bijstering een gele kaart on der de neus geduwd in plaats van een logische strafschop. Na de rust kregen de Walen er zelf een geschenken-straf schop bovenop na een ver meende fout van Keppens. In amper vijf minuten zond hij zowel Geen Van Speybroeck als Ronny Vervaet met twee boekingen naar de kleedka mers. Noodgedwongen zag Eendracht zich verplicht he laatste halfuur met negen tt gen twaalf op te tornen. Zeienaars verdedigden hun 2 uitgangspositie alert. Di zij een bewonderenswaari' inzet kon Olympic nauwelij een doelkans versieren. Tc die er naar het einde toe toe kwam verhinderde een zet gekoncentreerde doelma Danny Van Puyvelde Waalse gelijkmaker. Via ee knappe parade haalde hij ee kogel van Menyhart uit d kruising. Na afloop kon de Zeeb kolonie terecht een feestje bouwen om de derde uitze van het seizoen. "Gezien omstandigheden stonden het laatste halfuur negen lea- wen op het veld", aldus ee opgeluchte Etienne De Wt pelaere. "Dinsdagavond ha. ik met de spelersgroep ee lang gesprek. Ik was ervai overtuigd dat we onze hui duur gingen verkopen. Zo veel onrecht tussen de lijna betekende koren op de mo len. Daarom deed de ovefl winning dubbel plezier. Negjj tief zijn uiteraard de twee uiH sluitingen en de gele kaar voor Plaetinck. Hopelijk Ij tekent deze zege nu de sta van een suksesvolle heroj standing." Joost Are» BWCl Antoii SV Bornem-Sint-Niklaas 3-0. De Waaslanders dringen aan maar de Bornemse verdediger klaart de klus. Paul Theunis kijkt toe (xl) 1' Nationale Lierse-Bevcrcn 0-2 Lokeren-Luik 0-3 2' Nationale Boom-t. Aalst 1-2 3* Nationale J Lcde-Union 3-2 Charleroi-E. Zele 1-2 Bornem-St.-Niklaas 3-0 Roeselare-VW Hamme 2-0 1' Provinciale Mclsclc-Zoucgem 0-1 SK Lebbeke-Ertveldc 04) SK Aalst-KAVD 24) E Melde rt-G'bergen 0-3 St.-Licvens-H.-Temse 0-3 2* Provinciale Baasrode-Wippclgem 0-5 Kallo-Kruibckc 1-0 Robur-St.-Kruis-W 2-2 Kemzcke-Mculcstedc 1-1 Lovcndegem-Wiczc 5-1 3' Provinciale D Aaigem-W. Moorsel 1-1 Ercmhodcgem-Bursl 3-3 Scrskamp-Schcllchclle 1-2 Gijzcgcm-Doggcn 4-1 Hofstadc-llcldcrgcm 3-2 Erpe-Kerksken 0-2 3' Provinciale F. Grcmbergcn-Sombcke 1-0 II. VrascncStekcnc Excelsior-Haasdonk Lokcrsc-Si -Pauwcis E Bazel-KIcin taar Klingc-St.-Gillis-W. Buggenhout-St Gillis-D SK Overmere-Gerda 4' Provincial* D Merc-Edc Oordcgcm-Stnjpcn Grotcnbcrgc-Erondegcm 4' Provinciale G Appels-Berlare Lutterzele-R. Lebbekc 1-2 Schoonaarde-Wichclen 1-1 Oudcgem-Opdorp 4-3 3-0 S. Moorscl-Boonwijk 4-5 1-2 Welle-Baardegem 1-1 4-0 Terjoden-FC Aalst 5-0 2-1 Herdersem-Opstal 1-2 4' Provinciale H 'u Hoogeinde-Daknam 5-1 Tielrode-VK Hamme 34) White Boys-Sinaai 0-1 2-0 1-1 Straatjc-Rupelmondc Waasmunster-Eksaardc 0-1 1-5 2-0 Kieldrccht-Mocrbcke 2-1 Heikant-Mecrdonk 3-0 1-4 SK Lokcren-Verrebroek 4-1 Hamme. Hondenklub "De Trouwe Hond" werd laureaat van sportverdienste per klub. De voorzitter mocht de trofee in ontvangst nemen vh) Uit twee recente matchen behaalde VW Hamme amper één punt. Hierdoor is de positie in de algemene rangschik king slechter geworden. Met twee thuiswedstrijden voor de boeg krijgen de Wuitens thans de gelegenheid om binnen de kortste keren een betere situatie af te dwingen. "Het is vooral aan huis dat we de punten moeten pakken, stelt oefenmeester Willy Meersman. Na de archi-slechte partij tegen Jong Lede zijn we het publiek bovendien een revanche verschuldigd. We krijgen achtereenvolgens Ninove en Wervik op bezoek. Halen we telkens de volle buit binnen, dan kunnen we het verdere verloop van de kompetitie in rustige omstandigheden afwerken. Het zou dan al erg verkeerd moeten lopen willen we nog in vieze papieren verzeilen." Bij VW Hamme ontbreekt Claudio De Paep Hij sukkelt met een onwillige enkel In de terugmatch tegen Sporting Anderlecht inkasseerde hij een trap waarvan dc gevolgen blijkbaar een lange nasleep hebben. De vorige zondag geschorste voetballers Paul Coucke. Franco Pirelli en Serge Geldof behoren weerom tot de basis. De ploeg: De Wilde. Coucke. D'Hondt. Verbustel. Vermeir. Smet. Lenaerts. Pirelli. Geldof. De Borger. Van der Stock (Nardus. Ledens en Herreman). (E.G.) BWCl Dirk (xl)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18