Gehandicapt Lebbeke houdt punt aan huis Inspiratie zoek bij K.A.V. Dendermonde Robur Moerzeke verliest punt in het slot Elk een helft Aanval primeerde in topper Er schort wat bij FC Baasrode Thuisinzet beloond 3 De Voorpost - 10.2.1989 - 19 VELDRIJDEN VOETBAL Lebbeke - Ertvelde 0-0 Tegen de vooralsnog niet helemaal uitgeschakelde titel kandidaat Ertvelde behaalde SK Lebbeke op eigen veld een puntendeling. De Kon- kelgoedploeg kon niet op haar troeven beroep doen. Frans Peeleman ontbrak we gens schorsing, terwijl Jean- Pierre Hals en Frankie Van Hecke onbeschikbaar waren door een kwetsuur. "Niettemin hebben we be hoorlijk kunnen wedijveren en hebben geen enkele keer moeten buigen voor de oppo nent", zegt Willy Meert. "Tij dens de eerste twintig minu ten lieten de bezoekers een betere indruk en dwongen twee doelkansen af langs De Graeve en Theo Bordui. Ge leidelijk zijn wij meer in de match gekomen, wat resul teerde in een paar goedbe doelde pogingen langs Van Bladel en Dirk De Vliegher. In het slot van de eerste helft haalde Guido Christiaens uit en kon de bezoekende doel man nog net de bal in hoek schop verwerken. In de twee de helft was er een gelijke verdeling wat het aantal doel kansen betreft. Langs de kant van Ertvelde toonde De Dae- le zich even gevaarlijk terwijl langs onze kant andermaal Dirk De Vliegher dicht bij een doelpunt kwam. Ik meen dat beide ploegen als even waardig kunnen omschreven worden. Dat merk je trou wens ook in de rangtabel. Zo wel Ertvelde als Lebbeke hebben 21 keer gescoord en het aantal toegestane doel punten scheelt ook niet veel. Gelet op de omstandigheden ben ik van mening dat we met dit gelijkspel niet ongelukkig mogen zijn. Ik denk dat ieder een, die getuige was van de wedstrijd, het er ook zal mee eens zijn dat de puntendeling eigenlijk ook een logische weergave is, aldus dirigent Meert. (e.g.) De Dendermondse eerste- provincialer Iaat van zijn plui men. Uit de drie jongste mat chen puurde hij amper twee punten en verliest meteen een ideale uitgangspositie. De ontgoocheling bij de klublei- ding was zondagavond groot en ook supporters steken hun misnoegdheid niet onder stoe len of banken. Het refreintje, dat het ieder jaar van hetzelf de laken een broek is met KAVD, wordt weer volop ge zongen. Paarsblauw kleefde een on verantwoorde veldbezetting aan, etaleerde een duidelijk gebrek aan inspiratie en faal de taktisch. Doelkansen wer den zelden geschapen en na de hervatting was een slip pertje van Freddy Jacobs vol doende voor een Aalsters doelpunt. KAVD kreeg de gelegenheid om de gelijkma ker tot stand te brengen toen Patrick De Ruyter een terecht toegekende strafschop mocht omzetten. De Antwerpenaar keilde het leder pardoes op de doelman. Het hoeft niet ge zegd hoe aangeslagen vele Dendermondse voetballers op dat ogenblik waren. Met de moed der wanhoop werd toen begonnen aan een eindoffen- sief in de hoop in extremis een winstpunt uit de brand te sle pen. De paarsblauwe storm loop verliep zodanig ongeor ganiseerd dat er nauwelijks kansen uit voortsproten. In tussen loerde de thuisploeg op de counter en met dat wapen werd het aangeslagen Den dermonde voor een voldon gen feit geplaatst. De titelam- bities van de Ros Beiaardzo nen hebben meteen een flinke deuk gekregen. Als de wind niet snel uit een andere rich ting gaat waaien wordt het abonnement op eerste provin ciale met een jaar verlengd, allicht met een verdere afta keling van de publieke be langstelling voor gevolg. (e.g.) Robur - Sint-Kruis-Winkel 2-2 Kemzeke - Meulestede 1-1 De thuisploeg, die toch beroep kon doen op Van Himste maar zonder de op verlof zijnde Bertje Emmanuel moest aantreden, speelde en heel knappe eerste helft. Hoewel Patrick Coppens en Bolssens meer dan eens een reële mogelijkheid aan de voet hadden konden zij de wedstrijd voor de pauze niet in het Klauwaertsvoor- del beslechten. Nog maar eens kwam de zwakste plek van Kem zeke aan de orde. Euvel waarmee Kemzeke al heel het seizoen op de sukkeltoer is. Na de rust moest de thuisploeg gas terugnemen en kon het bezoe kende Meulestede, dat toch hoog in de rangschikking staat, zelfs op voorsprong komen Kemzeke be sefte dat er iets aan deze situatie moest gedaan worden en vanaf het bezoekende doelpunt, zo na een uur spel, begon het vlotter te draaien bij rood-zwart. Toch diende afgewacht tot tien minuten voor tijd voor de gelijk maker een feit was. Patrick Cop pens was op snelheid door en enkel een foutieve ingreep in de grote rechthoek kon hem afrem men. Filip Strobbe liet de kans op 1-1 niet liggen zodat uiteindelijk het gelijkspel verdiend kan ge noemd worden voor Kemzeke dat zelfs in de slotminuten langs Dirk Van Himste en Filip Strobbe nog kansen kreeg om te zegevieren maar ook dan speelde de afwer king de Klauwaerts parten. (m*s.) Ondanks een verliespunt heb ben de Moerzeekse voetballers en klubleiders zondagavond duchtig karnaval gevierd. De halve neder laag heeft de tweedeprovincialer weinig schade toegebracht maar eigenlijk vond men het toch jam mer dat precies die volle inzet verloren ging toen het einde al heel dichtbij kwam. "Treuren hebben we er niet om gedaan, maar eigenlijk moet toch worden gezegd dat we de overwin ning hebben laten ontglippen, zegt dirigent De Maere. Het zou hoogst onrechtvaardig zijn om iemand met de vinger te wijzen In het algemeen werd er zelfs heel behoorlijk gepresteerd en was het langs de andere kant ook zo dat de opponent flink weerstand bood. Het is duidelijk dat men tegen de leider wat meer en beter wil presteren. We hebben dat trouwens de laatste weken nog al aan den lijve ondervonden. Tij dens de eerste helft was de in breng van de bezoekers minstens even groot. Op het kwartier ver wierven zij een voorsprong en die was niet onterecht. Uit een kom- binatie met Van Moerzeke kon De Vos net voor de rust gelijkstel len. Dat was op het kmriaal mo ment en die treffer bleek een stimulerende invloed te hebben. Na de hervatting werden we mees ter van de situatie en binnen de kortste keren verwierven we een voorsprong. Het heeft er toen lan ge tijd naar uit gezien dat er een derde doelpunt uit de lucht zou vallen. Naarmate we het laatste kwartier ingingen dachten we de schaapjes helemaal op het droge. Dat was zonder de waard gere kend. Met nog hooguit vier minu ten speeltijd voor de boeg hebben we uit een geharrewar voor het doel de gelijkmaker moeten toe staan. Dat was een koude douche, zeker op het ogenblik dat ieder een reeds van plan was om de feestneus op te zetten. Nu zondag ondernemen we de verplaatsing naar Wieze en gelet op het feit dat deze ploeg al veroordeeld is, mo gen we daar zeker geen punt te grabbel gooien. (e.g.) SK Kallo- JV Kruibeke 1-0 Baasrode - Wippelgem 0-5 Het gaat de laatste tijd niet meer zo goed met FC.Baasrode. Uit vijf recente matchen behaalde de tweedeprovincialer amper één punt. Bovendien werd hij vorig weekeinde op eigen veld gewoon afgemaakt. Een forfaitscore tegen het toch niet zo sterke Wippelgem spreekt boekdelen. Met een 0-3 achterstand bij de rust was duide lijk dat er voor de geelblauwen niets meer te rapen viel. Op de vooravond van het grote karnaval- feest in de gemeente hadden de spelers nochtans reden te over om zich eens extra in te zetten. Van een bijkomende inspanning was geen spoor te bekennen. "We hadden tijdens de laatste training nochtans onderling van gedachten gewisseld en een aantal problemen aangesneden, zegt een ontgoochelde trainer De Leeuw. Ik was in de veronderstelling dat er geen vuiltje meer aan de lucht was en dat iedereen met volle inzet zou spelen. Je begrijpt hoe groot de ontgoocheling was toen ik merkte dat we door een tegenstander die veel meer wils kracht aan de dag legde, gewoon tot de terugtocht werden ver plicht. Reeds in de aanvang had den de bezoekers al een voor sprong kunnen verwerven maar de penalty werd naast besloten. Het eerste doelpunt bleef niet lang uit en na vijfendertig minuten stonden we voor een voldongen feit. Bij de rust ben ik overgegaan tot wissel. Ringoot en Comelis ruimden de plaats voor Lijneel en De Man. In de tweede helft werd er beter gevoetbald maar toen de bezoekers op een tegenaanval een vierde keer tot scoren kwamen, was de nederlaag onafwendbaar. Het is echt jammer dat we na een flinke heenronde nu plots zo veel van onze pluimen laten. We totali seren negentien punten en dat is zeker niet voldoende om het be houd veilig te stellen. De resteren de tien matchen zouden de helft van de punten moeten opleveren. (e.g.) Deze schok van het Waasland heeft werkelijk gebracht wat er van verwacht werd. Twee aanval lend ingestelde ploegen hebben elkaar sportief bekampt voor de duur van de volle negentig minu ten. Het was uiteindelijk Kallo dat de zege kon bewerkstelligen met een doelpunt van Ignace Deck mijn die in de ploeg was gekomen voor de gekwetste Verstappen, maar het kon evengoed andersom geweest zijn daar aan de rand van de polder. Jong Vlaanderen was naar Kal lo afgezakt om met niet minder tevreden te zijn dan met de beide punten. De eerste twintig minuten van de wedstrijd waren dan ook voor de groen-witten uit de veer- gemeente. Thuisdoelman Rijs- brack moest heel attent reageren op schoten van achtereenvolgens Vereycken, Stitsels, Wuytack en Cockheut. De zeven Kruibeekse hoekschoppen rond dat tijdstip spreken boekdelen. Toch kon Jong Vlaanderen niets oogsten en langzamerhand kon Kallo de situatie meester wor den en zelfs in het tweede gedeel te van de eerste helft via enkele vrije trappen van Danny Hamer- linck, Rotthier, Deckmijn en Ver doodt aantonen dat het wel dege lijk op een juiste plaats staat, zc hoog in de top. Het was nu de beurt aan bezoekend doelmar Verstraeten om te laten zien wat hij in zijn mars heeft. Ook Ver straeten deed het behoorlijk zodat de blanco-rustscore niet als eer verrassing werd onthaald door de talrijk opgekomen supporters van beide ploegen. Na de rust bleef het spelbceld van de eerste helft behouden. Kruibeke, dat de intentie had de ze wedstrijd te winnen, trok zo dikwijls het spelbeeld het toeliet richting Rijsbrack en Kallo bleef beheerst voetballen en wachtte het juiste moment af om toe te slaan. Op de 65e minuut was er zo'n moment. Na een verwarde fase was het tenslotte Ienace Deckmijn die de bal over de lijn kon duwen en Kallo meteen op een 1-0 voorsprong kon brengen. Van dan af ging het voor de thuis ploeg gemakkelijk want de bezoe kers, die nu nog meer mensen vooruit stuurden, keken nu tegen niet ongevaarlijke counters aan, waarbij zelfs Luc Ongenae en Tom Van Strijdonck in de kijker liepen. Toch viel er nog bijna op de valreep een gelijkspel uit de bus. Leo Wuytack kon keihard uitha len. Het afgeweerde schot werd een moeilijk te pakken bal voor Rijsbrack die met een ultieme reflex deze klus toch nog kon klaren. Op deze manier bleef de kleine winst op het bord en mocht Kallo opnieuw vlaggen. Niet al leen deze winst stemde de klublei ders gelukkig maar ook het ver liespunt van leider Robur werd positief onthaald. (M.S.) Sint-Lievens-Houtem - SV Temse 2-2 Na het prachtresultaat van vorige week tegen Zottegem kon Temse de lijn der ver wachtingen niet doortrekken tegen het eveneens onderaan gerangschikte Houtem. Tem se, terug met Van de Vel in de ploeg, startte wel sterk op vreemde bodem maar de po gingen van Frank Van Buyn- der in het openingskwartier werden tot tweemaal toe op schitterende wijze door thuis doelman Van Den Broecke onschadelijk gemaakt. KSV kon zich na de goede start later in de eerste helft niet meer laten gelden en het was een op inzet spelende thuisploeg die zowaar de neus aan het venster stak. Zo moest Hantson al dadelijk de handen uit de mouwen steken op een schot van Goossens. Op slag van rust kon de thuis- aanhang juichen toen Verbe- len de aalvlugge Penneman lanceerde die enkel door Pa trick Van de Vel kon gestopt worden. Foutief dan wel én in de grote rechthoek. Van Hed- deghem liet de kans vanop de stip niet liggen om met een 1- 0 voorsprong de rust in te gaan. Na de pauze vertrok Tem se, net zoals in de eerste helft, vrij sterk en na een aarzeling in de thuisdefensie, waarbij het leder niet voldoende werd ontzet, kon Floris Verstraeten met een afstandsschot de ge lijkmaker voor de scheeps bouwers binnenkegelen. Toen een kwartier voor tijd Jantje Pieters door de mazen van de buitenspelval kon glip pen stond Temse meteen op 1-2. Niets liet vermoeden dat blauw-wit deze winst nog uit handen zou mogen geven. Maar dat was zonder de nooit aflatende inzet van de thuis ploeg gerekend. Enig risico inhoudende kollektieve aan vallen werden in de 80e mi nuut beloond toen Fossele een vrije trap mocht nemen en deze net naast de muur buiten bereik van Hantson te gen de touwen plaatste. Voetbal. In Nieuwerkerken leggen voorzitter Hilaire en bestuurslid Mare De Portemon de laatste hand aan het terrein (da) (m.s.) Voetbal. SK Lokeren speelde heelwat beter dan vorige week. Tegen Verrebroek was het aan de rust reeds 2-0 terwijl de eindstand 4-1 werd (polo) Dn het I beslist jen de kkeleni p de 0-i| 'el het schijn- ip zijn BWCL-Wielrennen. Tijdens de ploegvoorstelling van Motrin's Veloclub sneden de uitbater van het restaurant, Lucien Van Impe, Dirk Heirwegh en de Spaanse schoenenfabrikant Carlos de taart aan (xl) BWCL-Wielrennen. In de D-reeks werd het regelmatigheidscriterium gewonnen door Jozef Gevaert. Lucien De Gusseme was tweede, Willy Daem derde, Frans Van de Velde vierde en Omer De Baere vijfde (xl) BWCL-Regelmatigheidscriterium. In de B-reeks won Paul Dessein, 2. Mare Duquet, 3. Antoine Brondeel. 4. Theo Van Handenhove (xl) BWCL-Crossregelmatigheidscriterium. C-reeks: I. Gustaaf Sonck, 2. Jean-Paul Van Oudenhove, 3. Marcel Schuddinck, 4. Serge Bie, 5. Alois Arijs (xl) BWCL-Veldrijden. Het regelmatigheidscriterium van de A-reeks werd gewonnen door Dirk Janssens, 2. Luc Van der Eecken, 3. Danny De Wachter, 4. Jean-Pierre Laureys (xl)

De Voorpost | 1989 | | pagina 19