Hams tafeltennis kampioenschap kreeg ander gelaat Sven Stuer (TTC Stekene) provinciaal kampioen pre-miniemen Patro D geeft zich niet verloren Eerste puntenverlies voor BAC C Drive 1 klopt Mintons 1 Hemaco wint eerste wisselbeker voor scholieren De Voorpost - 10.2.1989 - 27 TAFELTENNIS kampioenschap van Hamme BADMINTON Badminton. Interklubleider Jacques Van Daele en assis tent Willy Van Delsen aan het werk (foto p. hermans) TAFELTENNIS Het gaat goed met «Tafeltennis- centrum Stekene». Wekelijks wordt er duchtig getraind en ge speeld en de trainingen werpen blijkbaar vruchten af. Inderdaad, vorige week nam de Stekense ping-pong-klub met 11 jonge leden deel aan het provin ciaal jeugdkampioenschap dat doorging in Zwijnaarde. TTC Ste kene kwam naar huis met een fraai resultaat: Sven Stuer werd er provinciaal kampioen bij de pre- miniemen en het elftal behaalde liefst 4 finaleplaatsen. Proficiat! Sven Stuer Dé vedette werd uiteraard de 9-jarige Sven Stuer uit Nieuw- dorp. Hij speekt wekelijks bij de I Jeroen van Poucke drong I bij de kadetten twee keer door tot de finales, (d. Brol) I C-ploeg van TTC Stekene en ver- overde in Zwijnaarde de provin- ciale kampioenstitel bij de pre- miniemen in de Belgische Tafel- W.' M tennisbond. Sven speelde twee fi- IL W'-' -il na'es- want samen met Manuel de ■W Puysselaer stootte hij ook door tot de dubbelfinale jongens bij de pre-miniemen. Het Stekense duo diende zich tevreden te stellen met een tweede plaats. 5 Jeroen van Poucke Eventjes in de schaduw van pro- H vinciaal kampioen Sven Stuer zorgde de 13-jarige Jeroen van Poucke voor een glansrijke prestatie: hij speelde H tijdens deze kampioenschappen namelijk 2 finales bij de kadetten. Zowel individueel als in het dub- "m bel-jongens - samen met Joachim de Wachter - werd die finale ver- f «SlU 'oren- Twee keer vice-kampioen ÉLr 1 dus' y hI Jeroen van Poucke, die aan de Guido Gezellelaan 2 te Kemzeke woont- 's °P enkele maanden tijd c. uitgegroeid tot één van de betere J ven Stuer werd provinciaal kadetten-tafeltennissers van Oost- Kampioen tafeltennis bij de Vlaanderen. Hij is dan ook reeds pre-miniemen (d. Brol) heel het seizoen geselekteerd voor In de tweede afdeling heeft Patro D gouden punten gesprokkeld te gen Madeion B, een team dat spartelt om overeind te blijven. Patro kende een goed begin en liep uit tot 1-5, waarna het stilviel en Madeion Buggenhout zeer dicht naderde. Het werd nog 4-6. Bij Patro won iedereen tweemaal. Nico Haeck was de sterkste bij Madeion B met twee overwinnin gen. In de derde afdeling stonden de B- en C-ploegen van Juvenes tegenover mekaar. Eerst kon de C-ploeg wat meespelen: 3-3 maar verder is ze niet geraakt, want ze zakte als een pudding ineen. De beste prestatie kwam van E. De Vleeschouwer die alles won: 3-7. In Kruibeke stonden ook de B- en C-ploegen tegenover mekaar. Hier was de strijd ongelijk. De B- ploeg won met zware 9-1 cijfers. Van Mieghem redde de C-eer door Van Strydonck te kloppen. Met Sterke Stut-B en Egmont-A stonden in vierde afdeling twee gelijkwaardige ploegen in de are na. Het werd 3-3, maar na de enke:pelen stond Egmont A toch 4-5 voor. Ook het dubbel sleepte Egmont in de wacht: 4-6. Sonck was voor iedereen te sterk, terwijl Sterke Stut mocht rekenen op Meulenijzer en Pien die voor vier overwinningen zorgden. Door een zege op Madeion C heeft Eendracht D zich (voorlopi- g?) uit de degradatiezone kunnen houden. Nadat Madeion eerst op 0-2 was gekomen voelde het toch dat Eendracht de broodnodige punten thuis zou houden. Van Biesen en Scholliers waren de sterkste Eendrachters: 64. Ook hekkensluiter Opwijk B kon zijn laatste plaats afstaan dankzij een zege tegen Egmont A dat verzwakt was aangetreden. De lo kalen wonnen met 64. Het werd eerst 3-3, maar bij 5-3 zat de thuisploeg in het goede spoor. In het dubbel haalde het duo Ael- brechts-Ruysberghe het zonder problemen. In het duel om de derde plaats heeft Ons Huis C goed gescoord tegen Sterke Stut B de naaste konkurrent: 6-4. Van Mol en Foncé legden de eindcij fers vast na een 44 stand. Sint-Pauwels ging het zeker niet breed hebben tegen Vlammers. Toch kwam het met 3-1 op voor sprong. Tot 4-3 bleef het baas, maar de bezoekers wonnen de laatste drie kampen en namen de volle buit mee: 4-6, dankzij een flinke Vercruyssen. Vlammers moest ook op verplaatsing naar leider BAC C. Wat niemand had durven hopen, gebeurde toch. De Vlammers haalden een 5-5 gelijk spel in Den Bond. Het was het eerste verliespunt van BAC C. Het werd eerst 4-2, maar dan was de snee eraf en na de enkelspelen stond het 5-4. Het werd dus een ongemeen harde strijd in het dub bel. In de derde set behaalde het duo Rooms-D'Hauwe de totaalze ge: 5-5. Toch heeft Patro C nog twee punten bonus op de tweede. Leon Verspecht (BAC) won alles. Co-leider Sint-Pauwels geraakte nooit in de problemen tegen Dy namica B. Eric Suy was in besten doen en meteen kwam een 7-3 op de provinciale trainingen. Een kampioen in wording? De toe komst zal het uitwijzen. TTC Stekene Trainer Mare Vermeulen van TTC Stekene was natuurlijk in de wolken met dergelijke resultaten. «Het is de eerste keer dat we écht hebben deelgenomen aan een der gelijke jeugdkampioenschap, waarvoor toch een 250-tal kandi daten komen opdagen. Met 4 fina leplaatsen en een kampioen is dit toch een fantastisch resultaat» We kunnen niet anders dan dit volmondig beamen. TTC Stekene telt momenteel een 40-tal leden, waarvan zowat de helft jeugdspelers. Iedere geïnte resseerde is steeds welkom om eens mee te ping-pongen tijdens een training of gewoon om eens een training te bekijken. Het ver plicht niemand tot iets. De seniors trainen op donderdag vanaf 20 u., de jeugd op zaterdag tussen 9 en 12 uur in het prachtige tafelten- Hamme. Georges Van Goe- niscentrum aan de Stekense Sta dionstraat 90. Geïnteresseerden kunnen ook steeds kontakt opne men met Mare Vermeulen, Kie kenhaag 75 te 9090 Stekene, tel, 03/779.96.80. them werd sportfiguur van het jaar (vh) het scheidsrechtersblad. Patro G zal allicht gedoemd zijn om zon der punten deze kompetitie af te sluiten. Ook op verplaatsing tegen Okapi B werd het met 8-2 huis gestuurd. Jan Vijt en Fran cois Present konden samen met de anderen hun hart ophalen tegen een onmondig Patro G, de rode lantaarn zonder licht. Tenslotte was er nog KWB B dat tegen de eigen C-ploeg moest spelen. Van Steenkiste kon de C-eer redden door Kris Lardon te kloppen. In vijfde afdeling geraakt Sint- Niklaas-B moeilijk aan punten. Op verplaatsing naar KWB D werd het opnieuw 8-2. Sint-Ni- klaas won de eerste en de laatste wedstrijd. Bij Kruibeke won Franky Maes alles. De A-ploeg van Sint-Niklaas deed het beter Te gast op Juvenes E won het met 3-7. Dat was vooral het werk van Herman Van Hese en Guido Ver- geylen. De Zeienaars wonnen elk één wedstrijd. Triumf boekte een overtuigende zege met 10-0 tegen Opwijk D, dat amper één set kon winnen. Ook Denderbelle-A lukte die cij fers tegen Viktory. Weinig kom- mentaar dus. In het derby Sterke Stut C tegen D was er weinig strijd. De C-ploeg won met 2-8. Poireau en Van Branteghem red den de lokale eer. Egmont B en Opwijk C hebben de punten ver deeld. Eerst scheen Opwijk C de beste kansen te hebben, 24, maar het verzwakte geleidelijk en moest nog een punt afstaan. Bij Opwijk was verspecht gelukkig in beste doen. Hij lag aan de basis van deze drawn. HVC Terwijl voor de andere Patro- ploegen stijgen of dalen geen be lang meer heeft, blijft Patro D voor de spanning zorgen. Het staat allerlaatste met drie punten achterstand op de onmiddellijke voorganger. Tegen Beveren C had het zijn sterkste ploeg opgesteld, maar toch verloor het zwaar. Ver leden week speelde het onver wacht een 8-8 drawn tegen Herle- ving-Dendermonde en ook deze week werd het een verrassend gelijkspel tegen Immerzeel en dat betekent dat het nu op één puntje van zijn voorganger staat, wat nog steeds hoop geeft op redding. Toch ging het eerst niet zo vlot tegen Immerzeel De bezoekers begonnen met 0-2 en 2-4. Lang zaam aan maar zeker herstelde Patro D zich en beende na 6-8 bij. Behiels (3), Van Dender (1), Bart Van Couwenbergh (1) en Jozef Tqfeltennis. De finalisten van de jeugdreeksen tijdens het (vh) Tqfeltennis. De veteranenploeg tijdens het kampioenschap van Hamme met Jef Van Couwenberghe, Marcel De Groeve en Paul De Schoesitter (vh) Tqfeltennis. Mare De Keyzer is de nieuwe Hamse kampioen. Frans Messagie, meervoudige kampioen, kon het deze keer niet waarmaken (vh) Van Couwenbergh (3) zorgden voor deze stunt. Patro E kreeg van leider KWB Kruibeke B geen kans. Het werd op een 4-12 nederlaag getrak teerd. Mario De Smet en Davy Van Cauteren boekten twee over winningen, Serge Claeyé en Her man Van Cauteren wonnen niks. Patro C stond met een gehavende ploeg tegenover Drive B. Al heb ben de Wuitens zich fel verdedigd, ze gingen toch met 7-9 de boot in Guido De Block was met drie overwinningen de beste lokale speler. Patro A moest het tegen leider Kieldrecht A opnemen. De neder laag lag voor de hand maar toch hield de A ploeg stand tot 4-4. Dan moest ze de koord lossen en het werd 5-11, wat een normale uitslag is. Patro C deed het goed tegen Ever- gem A. maar moest toch met 7-9 de duimen leggen. H.V.C. K.V.K.T.-Tafeltennis Afgelopen weekend werd weer eens bewezen dat het jeugdbad- minton in onze provincie in een stroomversnelling is geraakt. Wie zaterdagnamiddag de enige sfeer van een jeugdinterclubdag heeft geproefd, zal dat zeker beamen. Alle ploegen, met uitzondering van Latem en de reeks meisjes - 14 jaar, waren in de sporthal te Sint-GiUis-Dendermonde aanwe zig. Een sporthal waar het geken de Drive-jeugdteam haar trainin gen laat doorgaan. Het zijn trouwens de ploegen van Drive en de Mintons die de toon aangeven in deze kompetitie. Bij de jongens - 14 jaar hebben Kristof Verbruggen en Sven Van Nuffel van Drive geen tegenstand. De verrassing in deze reeks was de 3-0 winst van Wetteren op de Mintons. Staat de ploeg uit Sint- Niklaas nu nog op de tweede plaats, dan zal dat er zeker op de volgende jeugdontmoeting hele maal anders uit zien. Danlie kan bij de meisjes 14 jaar niet meer worden bedreigd. Annick Peeters en Anouschka Vincke - Marijke Colman is ge kwetst - wonnen ook nu weer al hun wedstrijden, behalve één en kel. Die verloor Annick Peeters met 11-4 en 11-9 van Joke De Puysseleir van Drive. Lokeren 2 en de Mintons 1 staan op vijf en zes punten van de leiders. Te Wachtebeke ontmoe ten beide ploegen elkaar en zal dus de beslissing vallen voor de tweede plaats. In de hoopte reeks bij de jongens staat Drive 1 met ThierTy De Decker en Alain Berckmoes on bedreigd aan de leiding. Ondanks de voorspelling van interclublei- der Van Daele dat Drive het zeer moeilijk zou hebben tegen Mar tens en Piessens van de Mintons, werd die ontmoeting door Drive met 3-0 gewonnen. Omdat in de pote finale wanneer de wisselbekers worden verdeeld de eerste twee van elke poule een kruisfinale spelen, is die tweede plaats achter Drive zeer belang- rijk. Voor die tweede plaats komen Lokeren 1 en de Mintons nog in aanmerking. Lokeren heeft nog een dubbel te goed tegen de Min tons en tegen Danlie Als zowel Lokeren als de Mintons op 26 februari alle wedstrijden winnen, zal de ontbrekende dubbel die niet te Sint-Gillis is gespeeld, de beslissing forceren Alles is moge lijk in de poule B Na de wedstrij den te St.-Gillis blijven de Min tons 2 met Gunter Leeman en Christophe Dcaigny met 20 pun ten aan de leiding. Drive 2 en Danlie 1 volgen op één en twee punten. Wint de ploeg uit Sint-Niklaas alle wedstrijden te Wachtebeke, zijn ze met 26 punten leider. Maar dan moet eerst de ontmoeting tegen Drive en Danlie worden gewon nen. Spanning tot de laatste set dus in deze reeks. Maar er is slechts één wisselbeker gepland voor de jongens 14 jaar! Dus spelen de nummer 1 uit de poule A tegen de nummer 2 uit de poule B en omgekeerd. Uit de ultieme ontmoeting tussen beide winnaars komt dan de wisselbe kerhouder tevoorschijn. En wie zijn naam zal mogen griffen in deze prachtige beker zal op 2 april worden beslist te Wachtebeke. L.C. Badminton. De vier kompetitieploegen van Drive uit Sint-GiUis-Dendermonde tijdens de jeugdinterklub (foto p. hermans) Dat het jeugdbadminton in het Dendermondse en met name in de sporthal St.-Gillis duidelijk in de lift zit werd onlangs weer eens bewezen op het interscholentor- nooi voor scholieren. Herinneren we ons de eerste uit gave waar amper 17 inschrijvingen werden genoteerd. Voor de tweede uitgave schreven drie maal zoveel jongens in. Acht enveertig jongens en meisjes uit vijf verschillende scholen bevolk ten woensdagnamiddag de sport hal aan de Van Langenhovestraat. Deelnemende scholen waren het KTA I, KT A n, Hemaco, Abdij school en vrije handelsschool. Vooral de Abdijschool schreef met maar liefst 18 spelers in. Door de grote massa deelnemers werd besloten een winnaars- en verliezersreeks uit te bouwen vol gens het gekende KO systeem. Elke halve finalist kreeg 3 punten, de finalisten elk 4 en de winnaar nog eens 5 punten. De organisatie was in handen van Lisbeth Her mans van het Drive jeugdteam en Suzy Adriaenssens van de sport- dienst. Thierry De Decker, winnaar van de eerste uitgave, was niet inge schreven. Kandidaat voor de wisselbeker was zeker Hemaco met competi tiespelers Jan Bosteels en Hans Verheyden. Ook de finalist van vorig jaar Dimitri Verheyden van KTA II was van de partij. Over de 18 deelnemers van de Abdijschool was weinig geweten. In de kwart finales had de Abdijschool nog twee spelers (Maes en Blondé), KTA II ook twee (Verheyden en Van Henden), Hemaco met Bos teels en Verheyden ook twee en KTA I en de vrije handelsschool elk één speler (Hambersin en Van Malder). Maes verloor van Dimitri Verhey den, Bosteels won van Hans Ver heyden, Hambersin haalde het ge makkelijk van Blondé en Van Hemden won met 17-15 en 15-7 van Van Malder. Wat betekende dat in halve finale het KTA II met Verheyden en Van Hemden de meeste kans had den op de wisselbeker. Maar van af nu trad het puntensysteem in werking. Bosteels had weinig problemen met Verheyden, maar Van Hem den won nipt van Hambersin. Voor aanvang van de finale tussen Jan Bosteels van Hemaco en Jean- Marie Van Hemden van KTA II stond het KTA II aan de leiding met 10 punten, gevolgd door He maco met 7 punten. De vijf punten winst voor de win naar zouden dus doorslaggevend zijn. De onervaren Van Hemden had zoals verwacht weinig in te brengen tegen de getrainde Jan Bosteels, zodat Hemaco uiteinde lijk met 12 punten de wisselbeker voor één jaar mee naar de Kerk straat nam. Met dit interscholentomooi wordt duidelijk bewezen dat ook in de Dendermondse scholen badmin ton tot de basissporten is gaan behoren. L.C. In zaal Familia werd door tafel- tennisklub Patro het tweedaags kampioenschap van Hamme geor ganiseerd waarvoor 119 inschrij vingen binnenliepen. De ham vraag in deze 38' uitgave was: zal Frans Messagie voor de tiende maal de titel kunnen weghalen? Frans was goed op weg om deze titel nog maar eens op zijn naam te schrijven toen hij een voor hem moeilijke speler Carl Goossens uitschakelde. In de volgende ron de zou Messagie echter begeven Toen stond hij tegenover Guido De Block. Een fel onder druk staande Messagie ging hier hele maal de mist in: 12-21 en 16-21 en meteen mocht Messagie inpak ken. Voor hem was de ontgooche ling groot. Meteen kwamen zich drie-vier kandidaten voorstellen voor de titel. Uiteindelijk zou Mare De Keyser zich aanmelden voor de eindfinale tegen Guido De Block. In de eerste set van de finale gaf De Block de indruk het te zullen halen: 21-15. Ook in de tweede ging de strijd gelijk op tot 18-18, maar De Keyser haalde het met 21-23 en 1-1. In de volgende twee sets zou De Block de weerbots krijgen van de geleverde inspan ningen en kwam er nog weinig aan te pas: 11-21 en 15-21. Toch kun nen we De Block de morele win naar noemen. Hij klopte er een van de grote favorieten, Johan Van Heek, uit en lukte naderhand de stunt van de dag door Messagie huiswaarts te sturen, Voor Mare De Keyser is het zijn vierde titel van lokaal kampioen. In de hoofdreeks kan men moei lijk van verrassingen spreken. Tenzij misschien de nederlaag van Pierre De Schoesitter tegen de heroptredende Stefan Goossens. Deze laatste zou ook nog de reeks juniors inpalmen ten nadele van Mario De Smet. Mario zou ook nog de finale bereiken van de reeks jeugd-open, maar ook daar in greep hij naast de titel ten voordele van Davy Van Cauteren. Traditiegetrouw werden de prij zen uitgereikt door de aanwezige leden van de gemeenteraad en de voorzitter van de Sportraad. Uitslagen Mlkroben: 8 deelnemers. 1, De Schoesitter Jordy (Patro), 2. Waterschoot Tom (Patro), 3. Claessens Ilse (ind), 4. Straetman Sven (Patro). Miniemen: 4 d. 1. Waterschoot Wim (Patro), 2. De Schoesitter Koen (Patro), 3. Malfliet Kris (Patro), 4. Claessens Kris (ind). Kadetten: 9 d. 1. Ruys Robby (Vlierkouter), 2. Schelfhout Nico (Patro), 3. Van Cauteren Herman (Patro), 4. Van Kersavond Gert (Patro). Juniors: 7 d. 1. Goossens Stefan (Patro), 2. De Smet Mario (Patro), 3. Ruys Dan ny (Vlierkouter), 4. Van Cauteren Davy (Patro). Jeugd-open: 23 d 1. Van Cauteren Davy (Patro), 2. De Smet Mario (Patro), 3. Goossens Stefan (Patro), 4. Van Hemelrijck Robby (Vlierkouter). Dames: 1. Muylaert Myriam (BAC). Seniors NG: 5 d. 1 Stallaert Geert (Patro), 2. Boel Franky (Vlierkouter), 3. Van de Walle Patrick (Vlierkouter), 4. Van Driessche Rudy (ind). Seniors geklasseerd: 21 d. 1. Messagie Frans (Patro), 2. Van Hecke Johan (Patro), 3. De Block Guido (Patro), 4 De Keyser Mare (Patro), 5. De Schoesitter Pierre (Patro), 6. Goossens Carl (Patro), 7. Van Couwenberghe Bart (Pa tro), 8. Stallaert Dirk (Patro). Veteranen: 3 d. 1. De Schoesitter Paul (Patro), 2. Van Couwenberghe Jozef (Patro), 3. De Grave Marcel (Patro). Reeks Open: Kampioenschap van Hamme: 38 d. 1. De Keyser Mare (Patro), 2. De Block Guido (Patro), 3. Van Cau teren Peter (Patro), 4. Messagie Frans (Patro), 5. Stallaert Dirk (Patro), 6. Van Hecke Johan (Pa tro), 7. Goossens Stefan (Patro), 8. Goossens Carl (Patro). Totaal aantal deelnemers: 119.

De Voorpost | 1989 | | pagina 27