I k li Geen maat op Ginette Van den Bossche (AC Zele) «Natuurtalent» Tom Van Hooste uit Stekene provinciaal kampioen veldlopen r W i -C i >4i AC Lebbeke organiseerde nationale damesveldloop ./O Veteranennieuws 28 - 10.2.1989 - De Voorpost VELDLOPEN Het AC-Lebbeke-team dat vorige zondag op de terreinen van het Gemeentelijk Sportkompleks langs de Albert I-straat de jaarlijkse nationale damesveldloop organiseerde, mag met tevredenheid op dit evenement terugblikken. Niet alleen was een groot aantal vrouwelijke atleten naar Lebbeke komen afzakken, maar ook de publieke belangstelling was meer dan bevredigend. De toeschouwers kregen overigens waar voor hun geld, want in diverse kategorieën verschenen de Oostvlaamse kampioenen aan de start. Deze atletes zouden overigens niet teleurstellen, want vaak met overtuigend gemak behaalden ze de overwinning. Liesbeth Feys (Zele), Kelly Van Gucht (Lebbeke) en Sas- kia Bracke (Lokeren) bij de allerjongsten Vooafgegaan door drie voor lopers - kwestie van het tem po binnen de maten te hou den - nam een kleurrijke be nde benjamins, meisjes gebo ren in 1980 en 1981 de start. De onstuimigheid waarvan die pagadders getuigden was werkelijk aandoenlijk om zien en eens de voorlopers de baan ruimden schoten ze als een pijl uit een boog - in volle spieët, zeggen ze in Lebbe ke - op de finish af. Provin ciaal kampioene Liesbeth Feys (AC Zele) bereikte als eerste de finish. Verdienstelijk waren Tamara De Leenheer (Zele), Nele Huysse (Lokeren) en Sophie Dierickx (Lebbeke). Bij de pupillen geboren in 1979 stond geen maat op het plaatselijke meisje Kelly Van Gucht. Zij overschreed met ruime voorsprong de eind streep, Elke Van Damme (Lokeren) eindigde op een mooie tweede plaats. In haar tred volgde Vanessa Willems (AC Lebbeke). De twee Leb beekse meisjes, bekijk maar even de familienamen, zijn overigens met atletenbloed in de aderen geboren. Verdienstelijk waren ook Isa- belle Saelens (Denderland), Leen Van Praet (Hamme) en Nathalie du Mesniel de Som- •nery (Zele). De traantjes van le verliezers werden al even /lug als ze ontstaan waren, veggeveegd door de bemoe- ligende woorden van zorgza- ne papa's en mama's. 3ij de één jaar oudere pupil- en haalde een kompleet Lo- cers trio het podium. Win naars werd Saskia Bracke. die /an bij het begin van de wed strijd aan de leiding had gelo pen. Tweede en derde werden haar klubgenotes Carolien Haegens en Sophie De Cock. Katrien Ysewijn (Zele) ein digde vierde. Verdienstelijk waren de prestaties van Kelly D'Haese (Aalst), Veerle Huysse (Lokeren), Mieke Van Kerckhove (Zele), Cindy Vercammen (Lebbeke) en Mariska De Maeseneire (Eendracht Aalst). Els Callaert (Zele) moet het in de spurt afleggen Bij de miniemen geboren in '77, haalde Birgit Van Boven (AC Lebbeke) een mooie derde plaats. Zij moest in Evelien Spittaels (Vita) en Tessy Gorris (Duffel) haar meerderen erkennen. Nog verderop in de uitslag vinden we de namen van El len De Kimpe (Zele), Sarah Rottiers (Denderland), Kathleen Schiettecatte (Ze le), Nathalie Boriau (Dender land), Elke Antheunis (Loke ren) en Barbara De Schutter (Zele). Bij de miniemen geboren in 1976 moest Els Callaert (Ze le) het slechts in de laatste tweehonderd meter begeven tegen de provinciale kampioe ne Tineke D'Hondt (Oude naarde). In deze bijzonder spannende wedstrijd - de nummers één en twee gaven werkelijk alles wat er in hun body zat - eindigden Sandra Claessens (Hamme) en haar klubgenote Peggy De Keyser dan derde en vierde. Verdienstelijk waren verder: Sophie Vergeylen (Zele), Ka- trien Herwege (Zele), Veerle Herwege (Zele) en Gwendo lyn Haegens (Lokeren). Katia Svmons bij de kadetten. De kadetten kregen twee ron den plus de aanloop af te haspelen. Bij de jongsten uit deze reeks, zij, geboren in 1975, stond geen maat op het meesterschap van Heidi De Ridder. Met meer dan ruime voorsprong bewees deze pro vinciale kampioene, lid van Oudenaarde, haar overwicht. De eerste atlete uit de regio eindigde op de achtste plaats: Chantal Verkoelen (Baasro de). Onmiddellijk in haar spoor eindigde Cindy Philips (Zele). Met nog meer vertra ging overschreden Nathalie De Schutter (Zele), Katelijne De Cock (Lebbeke), Petra NrA Veldlopen in Lebbeke. Het podium van de seniores (gb) Christiaens (Zele), Karen Van Heek (Zele) en Els De Mey (Zele) de eindstreep. In de oudste kadettenreeks stond evenmin enige maat op het measterschap van Katia Seymoens. Reeds na de aan loop liep ze aan de leiding en het meisjes aangesloten bij AC Baasrode zou die niet meer afstaan. Cindy Mertens (Zele) eindigde nog mooi vierde. De uitslagen van de overige atletes uit de regio: Ruth Van der Jeugt (Lokeren) werd ne gende, Kristien Stockman (Zele) elfde. Het Lebbeekse trio Heidi De Winter, Ma rianne Keirens en Mieke Mer tens liep als twaalfde, dertien de en veertiende over de meet. Povere oogst bij de scholieren De eerste regionale atlete bij de scholieren eindigde pas op de vijftiende plaats: Ellen De Bisschop (Zele). In de wed strijd overtuigend gewonnen door Sabine Scheirs (Heist), kwam de Oostvlaamse kam pioene Ann Noe (Oudenaar de) overigens pas als vierde over de meet. De uitslagen van de overige meisjes uit de streek: An De Catelle (Zele) werd zeventiende, Katrien Cooreman (Lebbeke) eindig de twintigste, Conny Sey moens (Baasrode) eenentwin tigste en Veerle Paenhuys en Petra Dalemans, beiden AC Lebbeke-atletes, drie- en vie rentwintigste. Sandra Van den Haesevelde (Oudenaarde) en Marie-Jean- na De Ridder (Meetjesland) winnen met een straat voor sprong Bij de juniores stond geen maat op Sandra Van den Hae- sevelde (Oudenaarde), na één ronde had de Oostvlaamse kampioene reeds een zodani ge kloog geslagen dat haar tegenstanders enkel voor de tweede plaats konden strijden. Romy Van Moeseke (Ham me) eindigde vierde. Nadia Feys (Zele) werd vijfde en Carine Ceuppens (Baasrode) overschreed als zesde de finish. Bij de veteranen - met de 32 deelneemsters, de meest be volkte serie - kregen de toe schouwers een zelfde wed strijdbeeld. Marie-Jeanne De Ridder, lid van AC Meetjes land, maar woonachtig te Wieze, spurtte van bij de start naar de leiding en zou die niet meer afstaan. v/orHipnttelijk waren de pres taties van Kita Goossens (Lebbeke), die zesde werd, Godelieve Mettepenningen (Hamme), Andrea Vercam men (Baasrode), Frieda Wae- geman (Zele), Marie-Louise Merckx (Eendracht Aalst), Juliette Van Damme (Zele), Hermine Van Bellingen (Aalst), Ingnd De Vogel (Hamme), Godelieve Van Damme (Lebbeke), Godelie ve Caljon (Zele) en Magda Van Thienen (Lebbeke). Provinciaal kampioene Ginet te Van den Bossche (Zele) be vestigt Reeds bij de eerste doortocht aan de finish was het duidelijk dat provinciaal kampioene Ginette Van den Bossche (Zele) ook te Lebbeke zou zegevieren. Toen reeds liep ze aan de leiding. Gerda Foncke (Vita) liep in haar spoor. Het Lebbeekse duo Linda Bergh- man en Ghislaine Van Praet zat in een achtervolgend viertal. Na de tweede ronde zou ech ter blijken dat Linda Be- rghman, die het veldlopen uit sluitend beschouwt als een voorbereiding op de zomerak- tiviteiten, al te fel van stapel gelopen was en zakte ze te rug. In de derde ronde waren de posities van de eerste drie overigens reeds gevestigd: Gi nette Van Den Bossche liep toen al met ruime voorsprong aan de leiding, Gerda Foncke liep in tweede stelling en Ghislaine van Praet in derde. In die volgorde zouden ze dan ook de eindstreep over schrijden. Linda Berghman werd uitein delijk zesde. Verdienstelijk waren verder Lieve Van Cau- teren (Zele), Monique Van Wemmei (Lebbeke), Martine Leermaekers (Lebbeke), Ilse Tilburgh (Lebbeke), Marleen Van Keer (Lebbeke), Maggy Heyvaert (Lebbeke) en Ingrid Godaert (Denderland). Pierre Van Rossem Veldlopen in Lebbeke. Romy Van Moezeke van AC Hamme kwam uit bij de juniores (gb) Veldlopen in Lebbeke. Marie-Jeanne De Ridder ontvangt de trofee uit handen van schoonbroer Roger Cami (gb) Veldlopen in Lebbeke. Kelly Van Gucht won de miniemen- Veldkprn in Lebbeke. Hoóia Feys san Atletiekklnb Zei, „'ks terwijl Vanessa Willems derde werd. Beiden zijn li - r van AC Lebbeke (gb) Tom Van Hooste is als loper een 'natuurtalent' dat stil aan tot ontplooiing komt (d. Brol). Onze Sint-Niklase veteraan Al- fons De Block heeft opnieuw van zich laten horen. Op 7 januari in Beerse werd hij vierde in een wedstrijd die telde voor de «Crosscup van Antwerpen». De dag nadien behaalde hij in Melle zijn eerste overwinning van 1989. Op 15 januari werd hij in Wom- melgem derde, alweer in een veld loop die telde voor de Antwerpse Crosscup Op 21 januari werd hij derde in Zomergem en de week nadien vijfde in Kontich voor de Crosscup Vermelden we nog dat hij op 4 februari 54' werd in Sint-Anna op de linkeroever. Hij was er negen de van de +60-reeks. Nu gaat Alfons wat rusten om in juni te starten op de piste te St.- Denis in Frankrijk op de 800 m. Alfons hoopt dat hij zijn carrière kan afsluiten met een overwinning op het W K. in Finland, bij de veteranen van +60 natuurlijk. We waren zinnens om de jon ge Stekense loper, Tom Van Hooste - de 'atletiek-ontdek- king' van Rudy Claus-, één van deze weken eens in de schijnwerper te plaatsen. On der meer omdat deze 16-jari- ge (23.9 '72) jongeman uit de Polken, aan een onwaar schijnlijke reeks overwinnin gen bezig was. Als tweede jaars scholier won hij name lijk 7 van de 8 crossen bij de Vlaamse Atletiekliga waaraan hij deelnam. Ongelooflijk, dachten we. Tijdens een kennismaking vernamen we dat Tom eind januari '89 zou deelnemen aan het provinciaal kam pioenschap te Zottegem. Daarom stelden we onze re portage even uit. Men kan nooit weten, dachten we. En... we hebben juist gegokt: niemand anders dan Tom Van Hooste werd Oostvlaams kampioen. Na een bijzonder snelle cross won de Stekense belofte schitterend vóór alge meen favoriet Van Saen. Van harte proficiat, Tom! Sportieve familie Tom is de zoon van Antoine Van Hooste en Andrea Braem. Een appel die niet vér van de boom is gevallen, want vader Antoine was steeds - en nóg - bezig met sport, zij het steeds op louter rekreatie- ve basis. In z'n jeugdjaren liep hij crosjes, hij was 10 jaar als veldrijder aktief en tussen door speelde hij nog voetbal bij een liefhebbersploeg Mo menteel beoefent hij het «mi- litary»-paardrijden... Grote broer Wim was een tijdlang een getalenteerd én beloftevol cyclo-crosser en momenteel heeft jongere broer Chris deze taak overge nomen. Hij draait momenteel volop mee in de C-kategorie waar hij de ereplaatsen opsta pelt. Zo was hij reeds 2 keer tweede, 4 keer derde en 7 maal vierde. Hij bracht het tot klubkampioen van WC Eeklo én het is nu wachten op de eerste overwinning. Dochter Christa is een uitzon dering op de sportieve regel.. Tom volgt nog beroepsonder wijs te Stekene en hoopt vol gend jaar naar de Sint-Niklase VTS te gaan. Natuurtalent Zijn lopers-loopbaan startte in feite 3 jaar geleden toen Rudy Claus hem staande hield wanneer hij al lopend van een familiebezoekje huis waarts keerde. Rudy Claus, één van de stu wende krachten achter «Atle tiek Stekene», was toen nog aangesloten bij Volharding Beveren en had Tom reeds aan het werk gezien in plaat selijke crossjes voor niet-aan- gesiotenen. Hij vermoedde toen reeds een talentvolle lo per in Tom Van Hooste. We schreven toen zomer 1986. Tijdens de winterperiode nam Tom reeds deel aan de «ech te» crossen van de VAL als tweedejaars kadet. In z'n eer ste cross in Dendermonde leg de hij meteen beslag op een verdienstelijke 6* plaats en na z'n tweede cross (in Zweve- gem) stond hij als 3* reeds op het ereschavotje. Een natuur talent dus. Er volgden nog een aantal ereplaatsen en op 22 februari De sportievelingen uit de familie Antoine Van HoosU met van links naar rechts provinciaal veldloopkampioen Tom. vader en «veteraan» Antoine en C-veldrijder Chris. Veldlopen te Lebbeke. Een algemeen beeld van het parcours (gb) Hamme. De Sportraad huldigde ook de nationale kampioenen (vh) 1987 volgde de eerste over winning te Hingene Bornem. In het Belgisch kampioen schap eindigde hij als «eerste jaars» op een toch verdienste lijke 40" plaats. Als eerstejaars scholier had Tom het volgend seizoen (1987-1988) weinig geluk. Na een tweetal «mindere» presta ties (12* en 13*) won hij de derde cross waaraan hij deel nam. Het was op 22 novem ber 1987 in Zele. Daarna volgden nog enkele dichte ereplaatsen én... een heel kundige ingreep die een deel van het seizoen om zeep hielpen. Na 2 maand inaktiviteit liep hij evenwel nog 2 tweede plaatsen én werd hij 6* in het provinciaal kampioenschap. Doorbraak Tijdens het zomerseizoen had Tom, die ondertussen lid was geworden van de kersverse Stekense atletiekklub, op de piste gewerkt aan z'n basis snelheid. Mét resultaat, want als tweedejaars scholier zette hij het winterseizoen 1988- 1989 in met een klinkende overwinning: op 13 november won hij inderdaad in Zele de eerste cross waaraan hij deelnam. In de «Cross-Cup» te Sinaai legde hij beslag op een zéér verdienstelijke derde plaats en daarna... De volgende cross was te Sint- Gillis-Dendermonde. Hij werd er eerste. Ook in Welle. Melsen en Rieme kwam hij als eerste over de eindmeet. Het werd een suksesjaar zon der meer. Ook dit jaar rijgdt de jonge atleet de zegepralen aan elkaar: in Lokeren en in Hamme. Hij won 7 van de I crossen waaraan hij deelnam. Zondag werd hij daarbij dan nog provinciaal kampioen Meteen 8 op 9. Ongelooflijk bijna. Wat de toekomst betreft wil Tom z'n basissnelheid nof aanscherpen op de piste om nóg beter uit de verf te komen als veldloper. Ook wil hij eens testen wat hij waard is als steeple-loper. Slopende zware inspanningen liggen hem namelijk. Ook is hij er van overtuigd dat hij de 3.000 meter op de piste kan rond maken in ongeveer een halve minuut minder dan wat hij tot hiertoe presteerde: hij wil dan ook van 9'17" naar ongeveer 8'45" gaan. Maar nè hel sukses in het provinciaal kam pioenschap kijkt hij steeds uit: naar het Belgisch kampioen schap dat op 26 februari door gaat in Flémalle. Hij hoopt op een plaatsje bij de eerste vijf. Wij duimen voor een plaatsje op... het ereschavotje. d. Brol

De Voorpost | 1989 | | pagina 28