Anny en Mobutu beheersen Aalst-karnaval 2 De Prinsendag van de Prinsencaemere andere nog even om het gerstenat te laten aanrukken (a) 2 - 10.2.1989 - De Voorpost Katrienenbal aanwezig te zijn (a) Aalst. De stoet zag zwart van het volk (a) Aalst. De Moikes. Aan het werk bij de kleine groepen en met als tema Wit haben es nicht gewusst» (a) Aalst. Natuurlijk werd de incidentrijke sprint van het wereldkampioenschap te Ronse in de verf gezel. Kest zorgde daarvoor (a) De weermaker was Aalst-karnaval genadig. De koude van zaterdagavond en de regen van zondagmorgen maakten plaats voor een zacht weertje echter zonder één straaltje zon. Die was wel present in de maandagstoet. Op het hele parkoers was heel wat volk opgekomen: de drie tribunes op de Grote Markt zaten propvol en op de staanplaatsen en in de centrumstraten was het dringen geblazen. De publiciteitskaravaan maakte haar intrede op de Grote Markt stipt op tjjd en opvallend was dat ook aan publiciteitswagens op karnavaleske wijze was gesleuteld. De Schotse drum- en doedelzakkenband en de Koninklijke Harmonie Sint-Martinus Oordegem zorgden in afwachting van de stoet voor animatie op de Grote Markt die dan echter abrupt door het homalarm werd afgebroken. Eerste schepen Edgard Hooghuys in Sherlock Holmes-kostuum trok naar de karnavalbus waar Jean- Paul De Boitselier zorgde voor kommentaar en muziek en burgemeester De Maght liet de Grote Markt ontruimen. Hierover leest u trouwens elders in dit blad meer. In kategorieën De deelnemende groe pen, in totaal zeventig, werden opgesplitst in kleine en grote groepen - misschien moet er in de toekomst een derde kate- gorie "reuzegroepen" bij komen? - die oordeelkun de oase Luc Van Den Bos sche - Norbert De Batse- lier - Marc Galle en van de VU André Geens. De vermaarde kamaval- groep Lotjonslos die reeds zo vaak, en met sukses, een gooi waagde naar de eerste prijs, liet Wilfried dig werden opgesteld in Martens nu muntstukken tegenovergestelde zin van 800'en naar Mobutu als de prijs die ze verleden knikkend missiebus-neger- jaar bekwamen. Zo was tJe- Minister Leo Tinde- een zekere climax prak- mans deed het meer plat- tisch automatisch inge- v'oers en likte letterlijk en bouwd. Maar ook kon van figuurlijk het gat van toen reeds worden ge- Mobutu, vreesd dat de grootste ambassade van groepen die meest werk Zaïre werd te koop aange- aan hun realisaties hadden boden aan de meest bie- gespendeerd op de markt dende en Zaïrezen werden in de quasi duisternis zou- opgeroepen om huiswaarts den belanden als heel wat te keren- Air Zaire bood mensen er reeds de brui een gratis vlucht aan Brus- hadden aan gegeven, hun sel-Kinsjasa voor wie vol de kandidaten die gaan meedingen naar de hoofd prijzen. Dat hun realisatie in de duisternis niet tot hun recht kwam, kan hen inderdaad bezwaarlijk kwalijk genomen worden. Wellicht moeten de orga nisatoren zich bezinnen over een andere formule. Ofwel laten ze de stoet reeds op het middaguur van start gaan zoals in Duitsland waar zulks toch mogelijk blijkt. Dan kan men eventueel van een schuchtere winterzon pro fiteren en is iedereen ze ker dat de eigen realisaties K naar waarde zullen kun-je nen worden geschat. Of t wel opteert men radikaal Ji voor een strenge selektie fn waarbij het aantal deelne-ïf mende groepen wordt afgeslankt. Ofwel laat men de vlaggen hui lading dekken en opteer men voor een zondagi middagstoet, een zondaga vondstoet en een maan-]f dagstoet. Nog langer de stoet int de duisternis beëindigen is zeker niet meer te verde-f digen. (l.h.)B staan- of zitplaatsen gela ten voor wat ze waren en hun uitnodiging voor de receptie achteraf gewoon vergaten. Het was duidelijk dat doet aan volgende eisen: "Zwart zen, eir jongeren meepakken, niet met ver- om kommen en boeter- hammen meepakken". "Reislijder" van de vlucht twee hoofdtemata de stoet de man met ervaring die zouden beheersen. Op lo- de re's reeds op zijn kaal vlak de machtswisse- duimpje kent: Leo Tinde ling en op nationaal vlak mans, de poulain van en internationaal niveau de Zaïre-rel met als hoofdpersonages presi dent Mobutu en mminister Leo Tindemans. Eerste vrouwelijke burgemeester Anny De Maght die ook reeds op de kamavalraads- zitting in geuren en kleu ren aan bod was gekomen, Mobutu. Eigen perikelen Waar Duitse kamaval- groepen zich eerder uitle ven in esthetisch veran twoorde realisaties waar bij de toeschouwers en thousiast meedoen, houdt Aalst het eerder bij heke len van eigenaardige situa ties. Uit Ghana weggelo- De Prinselycke Camavalcaemere der aloude Kaiserlycke Stede tot Aelst deed steeds en doet verder haar duiten in het kamavalzakje. Nadat reeds op 19 januari in Sint-Martinus een H.Mis werd opgedragen voor alle afgestorven kamavalisten van Aalst, op donderdag 2 februari een rondgang op de foorpleinen werd gemaakt met andersvalide kinderen en verleden zondag vreemde delegaties door 'van haar in lokaal "'t Half Maantje" werden ontvangen om van op de tribune de I 2 s er kavalkade in ogenschouw te nemen organiseert ze morgen zaterdag 11 februari J[e haar traditionele festiviteit. Nu wel in tegenstelling met vroeger op een zaterdag. Met een fanfare op kop wordt te 17 uur een rondgang van de prinsen gemaakt e'^ door de stad waarna te 18 uur ontvangst ten stadhuize. Na enige attentie voor het ■innssc 19-jarig bestaan van de Caemere wordt Prins Frank I gehuldigd, wordt de ex- prins Maurice opgenomen in de Prinsenkamer en worden voor hun 30 jaar prinsenschap prinsen Robert en Marcel gehuldigd door Deken van de Kamer Iff" Simon D'Hondt. Pen(le Te 19 uur verdere rondgang door de stad en te 20 uur prinsenbanket in de Salons Carlton met aansluitend Prinsenshowbal. A.s. zondag volgt dan de "Prinsendag" met rondgang in de stad. (l.h.) werd het mikpunt van heei P60 "Voil Jeannetten' wat groepen en individue- een hamburgers serveren- len. De Toisers voerden de VDB die door vele toe- haar Aalst rond in gezel- schouwers als inopportuun schap van een andere IJze- en eerder wansmakelijk ren Lady. De Matotten werd ervaren brossende toonden haar in een huif- studenten die de anti-spij- kar met saloon doorheen belaktie op de korrel na- de Far West. D'Okkosje- men- salmonella's met de protten brachten een paro die op haar wegenwerken aan de Wallenring en de ermee gepaard gaande ve le wegomleggingen. Men zag De Maght verder bij de ingebruikname van een eerste Prijs van de Vette Os in Seoel, ziekenhuis- verplegers die protesteren, new beat en acid als de nieuwe dansrage, kuis vrouwen die worden aan geworven om dienst Dt T enig Aalsters openbaar doen 'n bet n'euw zieken- Aalst. Graaleken Dest wai Aalst. Klosjnat wil kuispersoneel in het nieuwe ziekenhuis (a) toilet bij de Sint-Anna- brug en bij de wacht bij bestaande of in wording zijnde frietkoten. Ook haar koalitiegenooten de VD-ers ofte Vrije Demo- kraten werden op de kor rel genomen en de "boete lingen van 't Groen Krois" waren op boetetocht nadat de CVP uit de bestuurs- meerderheid was gevallen. Een "maghtige karnaval inderdaad". Maar ook Mobutu Aalst had reeds zijn zwarte man, kreeg er met Mobutu op bezoek nog een zwarte man bij doch had als tegenhanger reeds "'n blauwe vrouw". Op de tribune was trouwens heel wat blauw te bemerken met o.m. Willy De Clercq, Guy Verhofstadt en Anne- Marie Neyts. Fel kontrasterend met een ro tluis dat nog deze eeuw operationeel wordt, het Vlaams Blok in legoblok jes, de beperkingen voor jongeren met hun nieuw rijbewijs, de Turkse fruit winkel van Danny D'Hae- seleer e.d.m. Fel in de smaak vielen alleszins "De blaa biskoppen" met vlin ders die "van d'iën nor d'ander blom fladderen", Sjik met een prachtige uit beelding van "Les Dam de Mari" en niet in het minst Aaft ons vast, de tegen hanger van Lotjonslos die heel wat gezegden door Frans Wauters in karikatu ren gezet presenteerde op een eindeloos lange rij wa gentjes. De zwaargewichten De Destereers, de Ma totten, de Lodderoeigen, Lotjonslos, Schiëfregt'oe- ver worden waarschijnlijk Aalst. De jongste leden van de Toerenbiejoekes mochten ook mee (a) Al r» V--I T- T l u- J A L Aalst. Enkele nachtelijke werkers overleggen hoe ze dit Aalst. Mooie geschminkte gezichtjes op het kinderkarnaval van Davidsfonds Mijlbed Aalst. De Zieke Zjteratlen en Twiekerenmet bij de doop van hun wagen (a) gevaarte naar het vertrek van de stoet kunnen krijgen (a) (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 2