Ook Erpe-Nlere helpt mee aan operatie 5.000 Operatie 5000 levens noodzakelijk in regio Aalst Erpe-Mere heeft er een wiikkomitee bij 32 - 10.2.1989 - De Voorpost De gemeente Erpe-Mere kan zich roemen op enkele tientallen verenigingen die het socio-cultureel leven van het dorp bepalen. Onder deze talrijke groeperingen telt men ook de bloedtransfusiedienst die er een viertal keer per jaar voor de bloedafname zorgt maar daarnaast is er het plasmaferesecentrum dat in een paar jaar tijd uitgegroeid is tot een belangrijke «bloedie verander»In de kringen van het Rode Kruis, en meer speciaal waar het op bloed geven aankomt is de afdeling(en) van Erpe- Mere niet meer weg te denken by dit soort vrijwilligerswerk. In de Aalsterse regio staat men dan ook aan de kop voor dit liefdadigheidswerk waarvoor zoveel belangloze medewerkers nodig zyn. kaarten bekomen bij de verschillende bankinstel lingen van Aalst. De tweede aktiviteit be helst een optreden van Nonkel Bob, in de Werf om 14u30 met een aange past familieprogramma maar dan speciaal gericht naar de jeugd. Dit optre den kan men gratis bij wonen. Dag van de bloedgever Een groots opgezette ma nifestatie is uiteraard de dag van de bloedgever zelf op 4 maart. Van 14 tot 19 u. kunnen de nieuwe do nors en eventueel hun aan brengers loten afhalen voor de reuze-tombola. Het zou geen dag van de bloedgever zijn zonder een bloedinzameling: deze zal plaats hebben tussen 15 en 17 u. in de Keizershal- len. Het uitgebreid pro gramma biedt echter heel wat meer. Het wordt een waaier van aktiviteiten waaraan elk naar keuze kan deelnemen. Tussen 14 en 18 u. is er een bezoek aan de stad voorzien, met gratis gidsen die ter be schikking staan van alle afdelingen en groepen do nors. Het is dus een enige gelegenheid om Aalst in al zijn details te bezichtigen. Het is bijgèvolg ook aan de afdeligen zelf om sa men met belangstellende donors hierover te praten en een eventueel bezoek aan de stad voor te berei den. Dit is noodzakelijk want het bloedtransfusie centrum moet voor de coördinatie zorgen en op voorhand weten hoeveel gidsen er nodig zijn. Wie niet houdt van een gratis begeleide rondgang krijgt echter de gelegen heid tot winkelen. Een stadswandeling kan ook op eigen houtje, vooral dan langs de talrijke win kels van Aalst en voor de ze gelegenheid verleent de Middenstandsvereniging speciale kortingen aan alle donors, dit enkel op ver toon van hun bloedgevers- kaart. Belangloos bloed- geven leidt dus toch naar een zeker profijtje alhoe wel men toch nog altijd bloed geeft om een even naaste te helpen. Als men moe gelopen is, hoeft men zijn knapzak niet aan te spreken want van 18 tot 20 u. wordt men ontvangen in de Keizers- hallen voor een etentje, dit op uitnodiging van de Vereniging van bakkers en beenhouwers. Aan demo- kratische prijzen kunnen donors en familie er te recht om een kleinigheid te nuttigen en de laatblij- vers kunnen daarbij aan sluitend genieten van de groots opgezette Show- Avond. Het wordt een spetterend lachsukses, verzekerd door De Stran gers, met tussendoor een humoristische kwis waar voor verschillende bloed geversafdelingen zullen wedijveren. Tot slot is er dan de trekking van de reuze-tombola met maar liefst 200.000 fr. prijzen. Afdelingen Het bloedtransfusiecen trum van Aalst weet dat het sukses alleen en uit sluitend zal afhangen van de medewerking van alle afdelingen uit het gewest. Daarom dringt men er op aan dat zij eventueel zou den zorgen voor een spe ciale autobusdienst en voor de nodige propagan da bij de plaatselijke donors. De Operatie 5.000 en de wervingsaktie onder het motto «In elke familie een bloedgever» kan alleen maar slagen met de mede werking van velen, van hen die zich ook anders belangloos inzetten voor de goede zaak, voor de hulp aan medemensen en ook nu rekent men sterk op de «goede zielen» die allen samen voor de steeds groeiende belangstelling van het bloed geven in de Aalsterse regio gezorgd hebben. Ook voor deze keer rekent men op een totale inzet want uit deze aktie kan een kettingreak- tie groeien: meer donors... meer bloed! Bloed geven in Erpe-Mere Het Bloedtransfusiecen trum van Aalst telt 32 af delingen en voor 1988 staat Aalst-Centrum aan de kop van het aantal bloedgiften met 2.600. Hier bekleedt ook Erpe- Mere een benijdenswaar- Dag der bloedgevers... Het bloedtransfusiecentrum Aalst is het enige van het land dat de eigen regio niet kan bedruipen. Voortdurend moet "Aalst" bloed gaan bedelen bij andere centra om aan akute noden te kunnen voldoen. De hele regio van de Dender doet het inderdaad qua bloedafname minder goed. De streek telt immers slechts 56 donors met 1000 terwyl het nationaal gemiddelde 65 bedraagt. In Wallonië zyn er dat zelfs meer dan 100 op duizend inwoners en daarvan haalt Aalst amper de helft. Het bloedtransfusiecentrum Aalst moet instaan voor het O.L.V.- en het Sint- Elisabethziekenhuis Aalst, voor OLV van Troost te Dendermonde en voor het OCMW-ziekenhuis aldaar, voor het Sint-Elisabethziekenhuis te Zottegem, voor dat van het H.Hart en voor het OCMW-ziekenhuis van Geraardsbergen. Operatie 5000 Om aan deze onhoudba re situatie te verhelpen werd "Operatie 5000" ge- gevers wordt zaterdag 4 als vanzelfsprekend te be- maart. In afwachting zijn schouwen dat ieder zie- er echter nog referentieda- kenhuis steeds over elk ta: woensdag 22 en don- soort bloed in voldoende start in samenwerking met derdag 23 februari, woens- mate beschikt. Dat is op het stadsbestuur, met di- dag 1 maart en dan de verre na niet het geval, verse service-clubs, met de grote zaterdag 4 maart. Misschien kan ieder van Nationale Loterij en met Hierbij volgt trouwens een ons zich de vraag stellen meer gedetailleerd pro- wat hij er persoonlijk zelf gramma. reeds aan gedaan heeft om talrijke firma's, dekenijen en verenigingen van Aalst. Niet in het minst met de 22 en 23 februari te 20 u.: deze situatie in betere ba- lokale bakkers- en been houwersverenigingen Ook een aantal bankin stellingen doen op Optreden van Johnny Vo- nen te leiden. Momenteel ners en Jeannine Bis- kan U dat ofwel door zelf schops in een komische bloed te geven, eventueel beurt een duit in het zakje. Het zijn de ASLK, BAC, BBL, GB en KB. Vooral wegens de snel stellingen), groeiende cardio-vaskulai- Woensdag 1 re en orthopedische heel kunde heeft Aalst grote nood aan bloed. De jong- hun teaterproduktie "Platch" voor de allereerste keer in De Werf te Aalst (enkel ofwel door een nieuwe do de nieuwe bloedgevers die nor aan te brengen. Beide bloed geven via de bankin- geven recht op een lot in de grote tombola te hou- maart te den op 4 maart in de Kei- 14u30: optreden van Non- zershallen. U moet dat (of kei Bob in een familiepro- die) lot(en) dan wel per- gramma voor de jeugd tot soonlijk op 4 maart ter ste jaren waren er ieder 12 jaar. Gratis ingang in plekke komen afhalen tus- jaar zowat 5000 bloedzak- ken te weinig. Deze handi cap inhalen is de doelstel ling van "Operatie 5000" Daartoe moet de bevol king terdege bewust wor- het kultureel centrum De sen 14 en 19 uur. Werf. Zaterdag 4 maart: 14 tot Frans imago 19 uur: afhaling van de Zou het kunnen dat het loten in de Keizershallen franstalig imago waarmee door de belanghebbenden, het Belgische Rode Kruis den gemaakt van de soms n'- nieuwe bloedgevers en zichzelf had opgezadeld er die hen aan- de oorzaak van is dat Vla van 1988 tot mingen minder bloed ge- dramatische situaties en diegenen gesensibiliseerd worden brachten om er persoonlijk zelf mee 1989. Bezoek aan de stad ven in verhouding tot de Aalst met gidsen (met in- Walen? Van dat unitair schrijving). imago wil het Rode Kruis Van 14 tot 17 uur: bloedaf- met zijn "Vlaamse dienst name in de Keizershallen voor het bloed" alleszins voor nieuwe donors af. Of blijven mensen met 18 tot 20 uur: de hongeri- denkbeelden zitten waar- gen kunnen gespijsd wor- bij men van bloedgeven die een nieuwe bloedgever den aan een demokratisch oftvel verzwakt ofwel dik- aanwerft. Deze beloning prijsje, door de bakkers en ker wordt? Of zijn de bestaat in een gratis lot beenhouwers van de stad mensen gewoon onver voor een grootse tombola Aalst, eveneens in de Kei- schillig en laat de miserie waarvan de trekking plaats zershallen. van hun medemensen hen heeft in de Keizershallen 20 u.: Keizershallen (gratis Siberisch koud? Allemaal van Aalst op zaterdag 4 toegang voor bioedge- vragen die dr. Matthieu, maart 1989. De tombola vers): hoofdgeneesheer bij het GRATIS reuze tombola Bloedtransfusiecentrum (meer dan 200.000 fr. prij- Aalst zich stelt, zen) voor alle nieuwe zelfsprekend gratis. Enkel bloedgevers en hun aan- Bloedgeven de loten, die afgehaald brengers, die hun loten af- vulgariseren worden op zaterdag 4 gehaald hebben in de na- Dr. Lust wil met de ak- maart in de Keizershallen middag tussen 14 en 19 uur tie "Operatie 5000" het aan te helpen wijzigen. Principe van de aktie Tijdens de aktie een be loning geven aan iedereen die voor de eerste maal bloed geeft, of aan degene gaat gepaard met een op treden van "De Stran gers". De toegang is van- tussen 14 en 19 uur kun- in de Keizershallen. bloedgeven vulgariseren. nen worden gebruikt voor Optreden van "De Stran- Het kan niet dat Aalst, de tombola. De bankinstellingen bie den eveneens een gratis toegangskaart aan de nieu we bloedgevers voor een komische teaterproduktie, Noodzakelijk "Platch" op 22 en 23 fe- gers" waarvan de populatie ge- Humoristische kwis tussen zond is en waar praktisch de verschillende vrienden kringen met prijzen. geen sero-positieven te vinden zijn, aan het staart je blijft bengelen wat be treft bloedgiften en per manent op andere bloed- Uit de voorhanden zijn- bruari in het kultureel een- <je cijfers kan worden af- centra is aangewezen trum "De Werf" te Aalst. geleid dat 70% van de be- Dr. Lust stelt gelukkig Dag van volking minstens één keer vast dat de trend in stij- de bloedgevers jn hun leven bloed nodig gende lijn gaat. In 1987 Hoogdag van de bloed- heeft. Iedereen schijnt het waren erin de regio 13.753 donors samen goed voor 19.433 bloedgiften en in 1988 waren er reeds 1702 nieuwe donors samen met de bestaande goed voor 22.286 giften. Ingekalku- leerd moet wel worden dat nieuwe donors niet nood zakelijk méér donors bete kent, want ieder jaar ha ken er immers een aantal af wegens ouderdom, ziek te of andere omstandig heden. Tijdens de januari maand 1989 werden er van 1 tot 24 reeds 1.212 bloed giften genoteerd, wat al leszins bemoedigend is. "Plasmaferese", een andere vorm van bloed geven Bij bloedgeven staat U bloed af om andere men sen te helpen die dat bloed nodig hebben. In uw bloed zitten evenwel verschillen de waardevolle delen. Bij bloedarmoede (anemie) volstaan meestal de rode bloedcellen. Bij shocktoestand of toestanden met eiwitver- lies, o.a. brandwonden, heeft de patiënt in de eer ste plaats veel albumine nodig. Bij sommige bloe dingen (bv. bij hemofilie) volstaat een grote hoeveel heid van één bepaald bloedstollingseiwit, zoge naamd faktor VIII, of bij andere bloedingen is er nood aan véél bloed- plaatjes. Sommige patiënten mis sen op een bepaald mo ment alléén afweerstoffen bijv. tegen de klem (teta- nos), rode hond en geel zucht. Meer dan de helft van de bloedgiften wordt "verwerkt" tot "rode bloedcellen koncentraten" en daarnaast "plasma" (waarin al de hoger ver melde samenstellende de len: "plasmaprodukten"). Omdat er meer plasma produkten nodig zijn dan rode bloedcellen is er nog steeds nood aan bijkomen de "plasmagevers". "Plas ma geven" kan in een plas maferesecentrum waar men U laat bloedgeven en daarna onmiddellijk uw ei gen rode bloedcellen te ruggeeft, dit via één naald- prik. Vroeger werd een deel van de plasmapro dukten ingevoerd uit het buitenland. Deze produk- ten kwamen veelal uit plasma van de derde we reld, waar de plasmage vers al zelf geen eiwit op overschot hebben en dik wijls zelf ondervoed zijn. Een deel van dat plasma werd ingezameld in de streken waar nogal wat AIDS-gevallen bekend zijn. Meer dan voldoende redenen om onafhankelijk in eigen behoeften te voor zien. (L.H.) dige plaats want de twee afdelingen (Burst en Me re) samen zijn goed voor 1245 bloedgiften. Hiermee staan zij zowat op gelijke voet met Denderleeuw- Welle, Groot-Lede en in de buurt van Lebbeke. Daarbij komt nog dat het plasmaferesecentrum van Erpe-Mere zeker niet slecht funktioneert vermits men onlangs de 10.000ste plasmagift kon vieren. Dit getal werd geregistreerd op 1 december 1988 en Jef De Jaegher uit de Mager- straat te Mere was de ge lukkige die op zijn «zie kbed» de schuimwijn aan geboden kreeg. Van een van de vriendelijke mede werksters. Dit kan hem misschien aansporen om zo vlug mogelijk zijn hon derdste plasmagift te kun nen vieren. Uit de verslagen blijkt dat vorig jaar een «goed jaar» was voor het plasmafere secentrum want er werden liefst 111 nieuwe donors ingeschreven. Als deze zich dit jaar regelmatig zullen aanmelden, ziet het er alleszins rooskleurig uit voor de beheerders die ho pen dat er bepaalde ogen blikken (vooral tijdens de zomermaanden) zich wat meer donors zouden aan bieden. Ook oktober en november waren iets min der maar de maand de cember kende een norma le situatie. In totaal heeft men een hele reeks men sen kunnen vereremerken: een hele reeks die reeds 25 keer plasma gaven maar ook deze met 50 giften zijn zeer talrijk. Een dertigtal zijn al 75 keer geweest maar toch hebben R. Huy- lebroeck en G. Verhecke Erpe-Mere. Jozef De Jaegher uit Mere lag voor de 93e maal op de zetel van het plasmaferesecentrum te Erpe-Mere. Zo maakte hij de 10.000 rond (jv) Dat ook Erpe-Mere niet ten achter blijft om het projekt «Operatie 5000» te steunen kan dus geen ver wondering baren. Ook hier wil men de volle me dewerking verlenen door een aanwezigheidspolitiek op de verschillende mani festaties die in Aalst geor ganiseerd worden. Volgens de organisatoren is de «Operatie 5.000 in een beslissende fase getre den en is het programma voor 4 maart, die nu reeds bekend staat als de «Dag van de bloedgever», prak tisch definitief, dit op en kele details na. Deze spe ciale dag wordt echter ook gekenmerkt door wat men noemt voor-aktiviteiten. Deze bestaan uit een show-gedeelte en meer in het bijzonder in een reuze tombola waaraan een mi nimum van 200.000 fr. prijzen verbonden zijn. De verantwoordelijken van de regio Aalst rekenen daarom op de medewer king en de hulp van de regionale afdelingen om een optimale propaganda te voeren en dit bestaat er voornamelijk in zoveel mogelijk donors op te trommelen en zeker niet vergeten: nieuwe donors aanbrengen. Het sukses van de aktie hangt groten deels af van de afdelingen, die elk in hun eigen enti teit voor de nodige belang stelling moeten zorgen. Voor-aktiviteiten Om de voorafgaandelijke aktiviteiten te kunnen uit bouwen heeft men beroep gedaan op sponsors en op die manier heeft de Vere niging der Banken er voor gezorgd dat nieuwe donors (tussen 15 jan. en 15 febr.) twee avonden kunnen bij wonen met een komische theaterproduktie «Platch», op het podium vertolkt door de toneelve detten J. Voners en J. schops. Zij treden op in Werf te Aalst op wo< dag 22 en donderdag februari en nieuwe donoi kunnen gratis ingang» f al 125 giften achter hun t naam. Toch spanne Ewald Callebaut en Mar d cel Govaert de kroon ma 200 giften. Dank zij voorzitter P. Dtfl Cock wordt elke done van het plasmaferesecc trum in Erpe-Mere en C raardsbergen goed op hoogte gehouden van t' nieuwsjes. Dit gebeurt v een tijdschriftje waarin a le «familienieuws» mectó gedeeld wordt. Dit kon] men eens te meer bemeg ken in het eerste numm van de derde jaargai (1989). Het is een bro van informatie, niet allee van donomieuws maail ook dank zij de informa-J tieve artikelen van beken-j de medewerkers. Onlangs werd in de deelgemeente Erpe een nieuwe vereniging opgericht onder de naam «Wijkkomitee Ho- negem». In een eerste kontaktvergadering van jan. U. heeft men, o.l.v. J. Parewyck, enkele konkrete proble men in de aktualiteit gebracht. Het is in zekere zin een memorandum, of liever een klachtenboek wat moet gehoor vinden bij de nieuwe beleidsvoerders. Daarnaast stellen zij ook de mogelijkheden op die op sociaal gebied kunnen verwezenlijkt worden en waarvoor reeds een voorlopig kort programma klaar ligt. Het eerste punt dat van de klaagmuur viel behelst de school op hun eigen wijk, de Honegem. Het is een schooltje dat onlangs zijn half-eeuwfeest vierde maar sindsdien pas in de belangstelling kwam en dit niet altijd in de positieve zin. Meerdere leden van de vergadering waren niet erg opgezet met de nieuwe perspektieven die deze school toegewezen krijgt en men laakte vooral de opslorping van deze on derwijsinrichting door de gemeenteschool van Burst. Hiervoor stuurt men de verwijten vooral naar ex-schepen J. Van Den Steen die te laattijdig opgetreden heeft, maar het schoolhoofd spaart men evenmin en men stelt hem en het personeel hoofdzakelijk verantwoor delijk voor «de afgang van de wijkschool». De grie- ventrommel hieromtrent gaat echter nog verder: «Het ontbreken van kin deropvang voor schooltijd en ook erna, tot 18 u., zoals in de wijkschool 't Klaproosje te Aalst, is eveneens een reden van het leerlingenverlies». Het ligt in de bedoeling van het wijkkomitee om, samen met de nieuwe schepen van onderwijs, die toestand enigszins trachten te wijzigen. Veilig verkeer Uiteraard werd ook hier het probleem van de ver keersveiligheid op de dag orde geplaatst. Zoals over al en iedereen is men er van overtuigd dat een op lossing dringend moet ge vonden worden, vooral waar het de. veiligheid van de kinderen betreft en hiervoor willen zij zo vlug mogelijk een reglemen tering. Naar het voorbeeld van andere gemeenten willen zij ook een speelweide omdat het straatspel van de kinderen totaal tot het verleden behoort want ook in de Honegemwijk kan men niet meer van een rustig wegverkeer gewa gen. Zoals overal is er de tijd van de boerekar nog slechts een vage herinne ring. Om dit probleem op te lossen zien zij een uit komst in een eigendom van de gemeente: «Vol gens sommigen behoort de weide, gelegen naast het «roethuis» naast de spoor weg, toe aan de gemeente en is deze eigendom voor zien voor het aanleggen van een sociale woonwijk. Anderen twijfelen aan de juistheid van deze bewe ring». Vooraleer men echter met zekerheid weet aan wie deze weide eigenlijk toe behoort wil het komitee er nu reeds aanspraak op ma ken wat toch enigszins voorbarig lijkt. Toch durft men nu al stellen dat deze weide «de oplossing» zou bieden voor de kinderen van de wijk die grote nood hebben aan speelruimte. Dat de Honegem niet meer verkeersveilig is wil het komitee bewijzen door enkele voorbeelden en meteen suggereert me ook eventuele oplossingen voor de bestaande proble men. In de eerste plaats is er de aansluiting van de Kattelinnestraat met de Leedsesteenweg waar soms ellenlange files waar neembaar zijn. Een groot aantal weggebruikers ko men via de Oude Gent- baan, langs de Sint-Apol- loniastraat in de Kattelin nestraat terecht maar dan aan het kruispunt moeilijk doorgang vinden. Binnen kort is er nog een bijko mend probleem als ook de Paternosterstraat (grond gebied Aalst zal ver nieuwd zijn) want dit moet een vluchtweg betekenen voor talrijke automobili sten. De wijk zal dan over spoeld worden door voer tuigen die de verkeersstro om willen ontwijken. Daarom doet men een bij komend voorstel: «Niet al leen een snelheidsbeper king, doch ook een oplos sing om het verkeer door gang te verlenen naar de Leedsesteem 'eg dringt zich op, en juist daarom denkt men hier in de eer ste plaats aan het plaatsen van verkeerslichten en het verbreden van de uitweg». Ook in de Honegemstraat zelf zijn er problemen waar men zelfs met een «kritieke toestand» te kampen heeft, en zelfs de openbare verlichting veel te wensen over laat. Men vraagt met aandrang een vernieuwing van deze straat want ook dit is vol gens de mensen van het komitee een vorm van vei lig verkeer. Aktiviteiten Het wijkkomitee van de Honegem wil echter niet altijd en uitsluitend de noodklok luiden en is niet in het leven geroepen om alleen maar bepaalde za ken te beknotten of aan te klagen. Zij hebben ook nog positieve doelstellin gen en één ervan is zeker de geplande wederzijdse hulpverlening. Aan de or ganisatie is dus vooral een sociaal karakter verbon den en dat vooral willen zij bewerkstelligen door een helpende hand toe te ste ken aan de derde leeftijds groep. Daarnaast mag men evenmin de zelfkri tiek uit de weg gaan want ook de inwoners zelf kun nen soms hinderlijk zijn ten overstaan van anderen zodat men ook eens in ei gen tuin gaat kijken. Men is er van overtuigd dat het niet altijd anderen zijn die voor problemen zorgen in de wijk en daarom moet ook de gedragslijn bepaald worden tegenover de wijk bewoner in het algemeen. De wijk wil men in ieder geval doen herleven met het organiseren van, voor al dan, geestelijke aktivi teiten. Zo is er heel wat uit de bus gekomen en zit men boordevol plannen voor de toekomst. Dit wordt alleszins geconcreti- !aar- seerd in de promotie van de wijkkermis, het inrich ten van een Sint-Mi tensfeest voor de jongsten; organiseren van een jaar lijkse feestnamiddag voor de oudsten. Men denkt ook aan een avondmarkt, aan speelpleinwerking tij dens de vakantie en na tuurlijk aan kreatieve sport in de wijk. Nu al staat vast dat een wieler wedstrijd doorgaat op 29 april a.s. Financies De leefbaarheid van een vereniging of groepering wordt echter grotendeels bepaald door het bezit van de nodige gelden. Bepaal de aktiviteiten zijn slechts realiseerbaar mits over de nodige fondsen te beschik ken en vermits een pas opgericht wijkkomitee geen uitzondering op de regel maakt moet ook hiei naar het nodige geld uitge keken worden. Na vee! overweging heeft men be slist om een reeks winstge vende aktiviteiten te orga niseren en aan wat kas men anders denken dat aan een traditioneel eetfestijn, een tombola een volksbal, de uitgavt van een reklameboekje (eventueel ter gelegenheid van de wielerwedstrijd). Alhoewel men nog alti in de kinderschoenen staai is dit toch al een benij denswaardig programral en met belangstelling maai met evenveel nieuwsgie righeid kijken we uit of dii allemaal kan gerealiseerd worden. Volgende kon- taktvergaderingen zullen dit uitwijzen. Toch steil men nu al vast dat er leven komt in de wijk Honegem dat als een afgesloten stuk Erpe schijnbaar door dej andere inwoners van dr deelgemeente vergeter wordt en dus in feite vei waarloosd. Gedeeltelijk! afgesneden van de «be woonde wereld» willen dr mensen van de wijk var zich laten horen en bewij zen dat ze werkelijk tol het fusiedorp Erpe-Merr behoren. Aalst uit ai int De Pi Aelst, Jaren fanfai en oo het st muzit hele z vaar. gespr Van zonda het Prinse herlei naval: zonda kroeg veel t Orgai het o mand weter plaats zaal Toen dan ii was, dat h dendi maar de tr dan v 70S I< van fc penei teraa' leden mer, santé van Lotje Wijd Deke mer heugi ieder bloec binnt met Smec Kami open biijvc dere als k stersi lijds komi tekt trouv Modi Verd reed; zittin kon der dat

De Voorpost | 1989 | | pagina 32