r n Karnaval op "Onzen Arend" A Bonte karnavalbelevenissen ismJÈÊ Voil Jeannetten onder lentezon 4 - 10.2.1989 - De Voorpost Aalst. De olympische spelen moeten er ook aan geloven. De eerste prijs v os werd uitgereikt (a) Aalst. De Rotary organizeerde een karnavalbal halst. D ksgeko A.s. zondag gaat op de de maal. Vijgen na Pasen? in Lede en Dendermonde. rechteroever, meer be- Allerminst. Op deze dag is Voor kamavalvierders paald op den Arend, de het inderdaad ook karna- nog een ultieme kans om traditionele kamavalstoet val in tal van plaatsen. Om zich nog eens terdege uit uit. Reeds voor de negen- in de regio te blijven o.m. te legen, voor de Arend- Aalst. De Toerenbiejoekes met een indrukwekkende wagen (a) v.w*; Aalst. De Zwietollekes vertelde dat Brazil in april de pil vergat (a) wijk een prachtige kans om haar eigenheid en sa menwerking te manifeste ren en voor tal van kama- valgroepen de gelegenheid om nog eens naar buiten te treden en bovendien wat zaad in het bakske te krij gen al ware het maar om opgelopen tekorten hel pen te dekken. Geboren uit de samen werking van een aantal verenigingen en herbergen groeide deze Arendkama- val onder impuls van trekpaard Francois De Schrijver uit tot een ge beuren dat burgerrecht heeft verkregen en Aalst andermaal in rep en roer zet. Aktiviteiten Op zaterdag 11 februari start te 18 uur aan "Peken Moens" de Fakkeloptocht met bezoek aan de twaalf leden-herbergiers: Moens, Morta, Drie Velden, B.C. Arend, Hert, Parking, Belskens, Zoeten Inval, Walleken, Johnny Boys, Krefters en Piasken. Op zondag 12 februari gaat de publiciteitsstoet uit van op de Mijlbekelaan te 14u30 en de eigenlijke kar- navalstoet vertrekt te 15 uur na te zijn gevormd in de Krekel-, de Guido Ge- zelle-, de Kroonstraat en de Drie Velden. De om loop behelst volgende stra ten: Groenstraat, Rozen- dreef, Oude Abdijstraat, Botermelkstraat, Binnen straat, Dompelstraat, Ou de Dendermondsesteen- weg, Geldhofstraat en Binnenstraat waar zich de tribune bevindt. Ontbin ding van de stoet in de Binnenstraat en de Petrus Van Nuffelstraat. Op maandag 13 februari Tweede Super Voil Jean- nettenstoet met inschrij ving in café Drie Velden, waar vertrek te 15 uur. Verbranding te 20 uur stipt op de terreinen van de familie Boeykens waar na prijsuitreiking in café 't Walleken. Volgorde van de stoet 1. Politie Aalst, 2. Rui- tersgroep Flambée Beige, 3. Postkoets behangselspe ciaalzaak Brussels Huis, 4. Fanfare Sint-Cecilia Wel le, 5. Sierwagen met Arendprins Pascal en Jeugdprinsen Isabelle en Davy, 6. AKV Vriet, 7. De Fillekens op rust, AKV Spaagsel, 9. AKV 't Es dik in de sakosj, 10. AKV De Kammerotjes, 11. AKV D'Onderkroi- pers, 12. AKV Krejeis, 13. De Malcontenten, 14. AKV Zonder Eir goget oeik, 15. De Ajuintjes ge ven gaaz, 16. AKV Kweitn ni, 17. AKV De Sjiëpee- ren, 18. Koninklijke Fan fare Sint-Cecilia Wieze, 19. AKV De Marcoentjes, 20. AKV Pretensje, 21. De Verstoeitelingen van café Sint-Gudula, 22. AKV Roeidsel, 23. De ge- bieren goon op snok, 24. AKV Pladasj, 25. De ech te stienaaten 18 karaat, 26. AKV Noig geambeteird en vriet gezjeneird, 27. Ja- bedabbedoe, 28. AKV De Voortkapoenen, 29. AZ 77 nor CHna, 30. AKV De Zieke Zjiëratten, 31. AKV Peist er teir af, 32. De Memmers, 33. AKV De Zwiëthollekens, 34. De Boerkes van 't Hof goon der op los, 35. AKV Korosje, 36. Kris en de Geitegoards, 37. AKV Zint weir gont iensj pro- beiren, 38. AKV De Dom- peleers, 39. De Bierleppen naar Koude Streken, 40. AKV D'Okkosjeprotten, 41. AKV Eirg, 42. Fanfare Sint-Cecilia Burst, 43. De Arendse Vuil Jeannetten op zwier. De organisatoren Het bestuur bestaat uit erevoorzitter Juliaan Vinck, voorzitter Francois De Nijs, sekretaris Fran cois De Schrijver en be stuursleden Paul Uytter- sprot, Francois Roelandts, Georgette Van de Mee- rssche, Jan Boeykens, Willy Janssens, Willy Rey- dant en Kris De Poorter. (l.h.) Nog nooit was er eerder zo veel belangstelling voor het meest typische van Aalst-Karnaval «De Voil Jeannet». Belangstelling zowel vanwege de akteurs zelf of moeten we aktrices zeggen? - als vanwege het publiek. Het wemelde op de Grote Martk inderdaad van Voil Jeannetten van allerhande formaat en pluimage. En wat betreft het volk, dat was duidelijk buitengelokt door het lentezonnetje dat ons de februarimaand deed vergeten. Aa,f'i 1*. S''€Pfreü Uyen 0Usi' Leven °fee" klassoeker die Leven met Aalst» verbindt (a) - De Aalsterse Gilles die Aalst reeds zo vaak in het buitenland vertegenwoor digden, ontvingen met karnaval een afvaardiging Engelsen uit Dudley. Nadat de Gilles de stoet hadden geopend en voorafgegaan, zorgden ze zondagavond voor Bengaals vuur op de Grote Markt. Op maandagnamid dag na de Ajuinworp brachten ze er hun bezemdans met hun vergulde maskers. Even later trokken ze met de echte struisveren hoeden getooid, op kop van de maandagstoet, die in lange jaren zoveel volk niet meer had gezien. - Keizer Kamiel, prins Frank, burgemeester De Maght, een aantal leden van het Feestkomitee en de Kamillekes, trokken maandagmorgen naar rusthuis Sint-Lieven, en dinsdag naar Hopperank en Sint-Job. In Sint-Lieven werden ze ontvangen door de eigen karnavalprins 1988: Leon Roos. Voor de residenten is dit jaarlijks weerkerend bezoek een evenement van belang, waarheen reikhalzend wordt uitgezien. Kamiel en Frank zorgden dadelijk voor ambiance en de Schotten lieten de oudjes kennismaken met hun doedelzakspel en drumband. Sint-Lieven kreeg zijn eigen prinsenpaar 1989 gewoon bij lottrekking. Felicitas Degels was de eerste gelukkige, doch de tweede, een dame, bedankte voor de eer en liep zelfs boos weg. Tweede keus werd dan Jan Cooman. Beiden werd een kamavallint door prins Frank omgehangen en ze kregen bovendien een fel begeerd karnavalplakket. - De prijzen Willy Van Mossevelde, gingen voor de kleine losse groepen naar «De Pagadetten» met een olifantenshow: «Duizend keer op één nacht». Als meest karnavaleske groep werd door de jury «Abdula-markt» uitverkozen. Dit is dan reeds de derde keer dat deze groep met de Van Mosseveldeprijs gelauwerd wordt. - De Amylumprijzen worden vanavond in Hotel des Arcades aan het Stationsplein te 20.30 u. uitgereikt. Bij de kleine groepen gaat de eerste prijs ex-aequo naar «Aaft ons vast», «De zieke Zjiëratten», «Twiëkiëren- niet» en «Pertotal». «De Ziëtollekes» werden gelauwerd voor hun gedetailleerde afwerking en «De Pagadetten»-show. Andere prijzen gaan naar «Lossendeirdeveirdeir- deir» en naar «De Moikes». Bij de grote groepen gaat de eerste prijs naar: «Schiëfregt'oever», «De Lodderoeigen» en «Lotjonslos». «Sjik» krijgt eveneens een prijs en «De Schramouillekrabbers» krijgen de prijs bestemd voor de pechvogels. Verdere prijzen gaan ex-aequo naar «De Matotten», «De Tettemoesjen» en «De Toerenbijoekes». - In het Feestkomitee zijn Victor Steenhaut, die afhaakt, en Frans Wauters en Gaston Van den Hauwe die «voesj doen», dertig jaar aktief. LH Juist dat zonnetje bracht supplementair optimisme bij allen en bood de Voil Jeannetten nog meer uit gebreide kansen. Het kwam zelfs tot striptease- taferelen van jewelste. Jeannette-attributen Raakte de Voil Jeannet samen met het verwijten, het maskeren en het quasi algemeen gebruik van de domino eerder uit de be langstelling, het fenomeen VoU Jeannet werd enkele jaren terug aan de orde gebracht en breidt zich tot hiertoe gestadig uit. De ideale attraktiepool voor de dinsdag van karnaval als inderdaad de vorige da gen reeds uit alle mogelij ke vaten werd getapt en alle mogelijke bronnen aangeboord. Naast macro-boezems en achterwerken waren er af zichtelijke vrouwsperso nen (mannen) met de ge bruikelijke vogelkooi met een haring erin en voor zien van een kapotte para plu die duidelijk betere tij den had gekend. Midden platgetrapte bier blikjes, stukgegooide gla zen en flessen en allerhan de onbeschrijflijke afval evolueerden mannen met duidelijk exhibitionisti sche neigingen die er ge noegen in schepten zich eens in vrouwekleren te hullen en die vrouwen dan te kijk te stellen in de minst voordelige en bo vendien fel gechargeerde verschijningen. Een aantal onder hen waren «gewa gend» en zelfs gemotori seerd. Kinderwagens, tri- porteurs, tandems, bug gy's, ijsroomkarretjes al dan niet voorzien van bel len, alarminstallaties, sire nes en verlichtingsappara- tuur brachten de Voil Jeannettenstoet een sup plementaire bizarre di mensie bij. Jurken van oma's, versleten bontjas sen, lingerie in alle kleu ren, modellen en forma ten... nachtpotten en huis raad, allerhande waren «versierselen» waarin deze mannen zich een namid dag en avond uitleefden. De aanwezige Schotten van de Pipersband hadden tijdens de voorgaande da gen reeds heel wat verras singen beleefd doch dit spektakel ging duidelijk boven hun petje. On-ge- loof-lijk, zegde er ons een. LH Aalst. Aeft Ons Vast bracht hulde aan tekenaar Frans Wauters (a) 1 Aalst. V Aalst. D'Okkosjeprotten zien Europa 1992 naderen en schoven daarom de jeugd n voor (a) Aalst. L mei Aalst. Nog heel even oefenen en kijken of de zwaarden het wel doen (a) Aalst. Het peper en zout in de stoet, de dingen die een kamavalstoet kleur gevit Aalst. «allemool zjiever in pakskes» (A) vel° (a l

De Voorpost | 1989 | | pagina 4