Van het goede te veel, te lang en te laat Gouden Ajuin voor Overijsenaar Engelsen en Schotten op Karnaval De Voorpost - 10.2.1989 - 5 Vele honderden grijpgrage handen grabbelden ver leden maandag bij de traditionele Ajuinworp naar ajuinen. Vanuit vensters van de eerste verdieping maar ook vanuit tal van andere vensters in de buurt werden vele honderden ajuinen naar de schouder aan schouder staande mensen gegooid. Hun enige ambitie was uiteraard «de gouden ajuin» uit de brand te kunnen halen. Wie daarin slaagde bleef altijd heel wat kansen maken om een van de vele andere vaak mooie prijzen mee huiswaarts te nemen. Aalst, de winnnaar van de gouden ajuin werd door Keizer Kamiel karnaval 1989 geluk gewenst (a) Als het even minder enthousiast verliep liet feestko- miteevoorzitter Frans Wauters de massa «Ajoin, Ajoin» skanderen en het kamavalmanna daalde weer uit de lenteblauwe hemel neder. Werd het verleden jaar wachten en wachten naar de gelukkige winnaar, dit jaar verliep het heel wat vlotter. Quasi onmiddellijk meldde de gelukkige winnaar zich inderdaad aan. Het betreft een twin tigjarige universiteitsstudent uit het Brabantse Overijse. Met enkele vrienden was Christophe Vandendaele inderdaad naar Aalst afgezakt om eens duchtig karnaval mee te vieren. Dat deed hij ook reeds verleden jaar en bij die Ajuinworp werd hij de bezitter van een paar troostprijzen. Dit jaar was hem echter meer genadig en kreeg hij de hoofdprijs toegezwierd. Een prachtige «gouden ajuin». Een pleziertocht die Christophe zich allicht nog lang zal herinneren telkens hij die trofee thuis op een ereplaats zal zien pronken. LH st. D'Okkosjeprotten met hun kijk op de vele omleidingen in Aalst (a) Aalst. De Gilles maken zich op voor de rondedans (a) Aalst. De pafadetten met het sprookje van 1000 maal op een nacht (a) st. De Zieke Zjieratten en Twiekerenniet, bij de kleine groepen als winnaar uit de gekomen (a) Aalst. Kartasjmet een bekende figuur op een krokodil (a) Aalst. Een beeld van het Jefkensbal in de Sint-Annazaal (a) A Aalst. Voor de Schramoeillekrabbers bleef de ster stilstaan (a) Aalst. De Marcoentjes met hun schot in de roos (a) Aalst. Eddy Wally was ook present op de stoet, daarvoor zorgden de Makabeljes (a) Naast de Schotten van de Pipers- en Drumband uit Dundee waren nog andere Britten te Aalst te gast. De Aalsterse Gilles ontvingen inderdaad verleden zondag een delegatie uit Dudley waar de Gilles verleden jaar optraden. Op de receptie na de stoet werd door de delegatie uit Dudley een relatiegeschenk overgemaakt aan burgemeester De Maght en aan schepen Gracienne Van Nieuwenborgh, voorheen aktief. lid van de Aalsterse Gilles. Beide dames mochten ook van de Gilles zelf een geschenk in ontvangst nemen: een grote Gillespop uit dankbaarheid voor de medewer king. (l.h.) r geven Aalst. Allei Joep doopte zijn wagen en koos als onderwerp Ajoin De Flitser op zenne 1 Vp/n tn 1 Aalst. Schotse doedelzakspelers openden het karnavalfeest (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 5