Een karnaval met hindernissen Dolle verkiezingskampagne Erembodegem 6 -10.2.1989 - De Voorpost De eenenzestigste karnavalviering moest afreke nen met diverse hindemissen. Op zaterdag was het ijskoud. De mensen die voor de karnavalraadszit- ting aan de Belfortzaal lange tijd moesten aanschui ven tot het de organisatoren beliefde de verkleum den binnen te laten, weten er alles van. Gevraagd werd of dat soms de nieuwe wind is die over Aalst waait. Op zondagvoormiddag zagen we op de Boude- wijnlaan nog voor de middag slierten karnavalwa- gens in de druilerige regen oprijden naar hun standplaats waar de stoet o.m. op de Leopoldlaan gevormd zou worden. Even later bleef de neerslag weg en bleef het droog. Tot een winters zonnetje geraakte het echter niet. Dat was wél op karnaval- maandag, Rosenmontag, het geval. In de werkhalle had zich op zaterdagavond een ongeval voorgedaan. Een doorwinterd karnavalist die de laatste hand aan een wagen wilde leggen, deed er inderdaad een erge val en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Daar moest hij de karnavalesbattementen dan maar in bed meema ken. Onwillekeurig dachten we dan ook aan de vier jeugdige karnavalisten die 15 jaar terug in de Dender versukkelden en er hun leven aan in boetten. Op zondagmiddag deed zich een ongeval voor met een paard van de rijkswacht die traditioneel met een kavalariedetachement in de stoet aanwezig is. Nog op de Moorselbaan, toen de stoet dus nog maar pas van start was, werd een paard schichtig. De berijder, uiteraard een volleerd kavalier, tracht te het paard te bedaren, steeg af en liep er een paar rondjes mee met de teugels in de hand. Zonder het gewenste effekt echter want aan de hoek Varkens- markt-Korte Moutstraat schoot het paard eensklaps in volle galop weg, daarbij nog supplementair Aalst. Herman Louis toont de nieuwe kostumering het feestkomitee a opgeschrikt door de vele decibels die een karnaval- wagen kwistig uitstrooide. Toen het paard steigerde kwam het in de voorruit van een ter plekke gepar keerde personenwagen terecht en beschadigde ver der een tweede wagen. Het paard verloor heel wat bloed boven een voorpoot. De wonde werd door beenhouwer Mare Eberaert terdege afgebonden, een inderhaast opgeroepen veearts verzorgde en verbond de wonde en met een speciale rijkswacht wagen werd het dier overgebracht naar de Veeart senijschool te Gent. Daar onderging het dan de passende operatie. Bomalarm Top of the bill qua hindernissen werd echter het bomalarm. Te 14u37 meldde een franstalige stem inderdaad aan de rijkswacht te Aalst dat er krek te 15 uur op de Grote Markt een bom tot ontploffing zou gebracht worden. Dat gebeurde reeds eerder in Aalst toen De Werf geopend werd. Toen was het een vals alarm maar het risiko om deze melding te negeren kon door het stadsbestuur niet genomen worden. Burgemeester De Maght verzocht dan ook de Grote Markt te ontruimen. De duizenden toe schouwers en de in de tribune zetelende kijkers, ook de excellenties De Clercq, Neyts, Galle, De Batselier, Van den Bossche. Verhofstadt en Geens moesten veiliger oorden opzoeken. Het werd dan ook een algemene, maar rustig uitgevoerde uit tocht. Cafés en andere gelegenheden waren er best van. Gelukkig beperkte het oponthoud zich tot minder dan een half uur want te 15.10 u. kon de stoet zich terug in beweging zetten. Aalstenaars vragen zich af of voortaan bij iedere manifestatie van allure een halfuur zal moeten worden ingekalkuleerd om mo gelijk oponthoud wegens een bommelding door een of andere onverantwoordelijke te kompenseren. Burgemeester De Maght vatte het echter aller minst dramatisch op. "Ook dat is karnaval" Tijdens de nacht van zon- op maandag gebeurden er nogal wat vechtpartijen waarbij zelfs een erg zwaar gekwetste moest afgevoerd worden. In de Geraardsbergsestraat brak brand uit in een woning. Of dat iets te maken heeft met karnaval is nog niet uitgemaakt. De woning is verzegeld. Aan de Vilainstraat is in een woonhuis een 64- jarige vrouw met een mes vermoord. Het zou om een roofmoord gaan. Heeft die iets met karnaval te maken? Wel is het een gegeven dat de kriminaliteit in de karnavalperiode heropleeft. Heel wat mensen hebben dan inderdaad nogal wat geld nodig... (l.h.) voor de nieuwe leden van Aalst. Het was drummen aan de toegangspoort van het Belfort om de karnavalraadzitting te kunnen bijwonen (a) Aalst. De kinderen bestormden de kermisattrakties «Jet komt oekop!» Zeg niet dat politiek en verkiezingen op gemeentelijk vlak u niet interesseren... De gemeente is steeds de cel geweest van de staat. Ook vandaag nog is ze de eerste politieke leefkring waarmee ieder burger regelmatig te maken heeft. Het is de logica zelf dat bij iedere verkiezing de verschillende partijen hun kiesprogramma voorstel len. Het nemen van het onontbeerlijke «korreltje zout» en «vleugje humor» by het doornemen van al die kiesprogramma's lykt ons al even vanzelfsprekend. Enkele maanden geleden moesten alle gemeenteraadskiezers van Aalst en de deelgemeenten opnieuw naar de stemlokalen om «hun» raadsleden te kiezen... Hopelijk stelt het toneelgezelschap «Onder den Toren» Erembodegem eerstdaags niemand teleur met de kreatie van een monument van een lachstuk «Jef komt oek op» van Piet Driesen in een regie van Philemon Eeckhaut: een dolle klucht, die handelt over de gemeenteraadsverkiezingen... Aalst. De Galante Moilentrekkers met De Maght op den eizel (a) Aalst. De Tettemoesjes beweren dat men van liegen en bloven een lange neus krijgt (a) Wanneer het toneelgezel schap «Onder den Toren» uit Erembodegem uitpakt met een nieuwe produktie, dan weet het legertje trou we aanhangers en simpati- zanten van het gezelschap dat er alvast een avondje- uit op het programma staat, waarop de lachsal vo's beslist niet uit de lucht zullen zijn. Na het sukses van vorig seizoen met «Wij gaan naar Beni- dorm» gaat het gezelschap terug de populaire toer op met de produktie «Jef komt oek op» van Piet Driesen. Deze dolle klucht, die handelt over de gemeen teraadsverkiezingen, is een primeur voor Vlaan deren. De Limburgse au teur Piet Driesen, liet zijn produkt tot nu toe enkel en alleen spelen in zijn eigen provincie. Met on verdeeld sukses, want gans Limburg liep storm voor deze klucht. Beroepsge zelschappen uit België en Nederland staan zelfs te dringen om het voor het voetlicht te brengen... Daarom is het niet met weinig fierheid dat dhr. Van der Heuvel Jan, voor zitter van het T.G.S. «On der den Toren» Erembo degem, deze primeur voor Vlaanderen propageert. Het gegeven zelf handelt over een zekere Jef Bae- ten, groentenhandelaar en.... een rasechte Erem- bodegemnaar. Hij wil ver kozen worden bij de ge meenteraadsverkiezin gen... Zijn ambities reiken zelfs tot aan de burge- meesterssjerp. Hij voert een merkwaardige kam- pagne, waarbij hij nie mand spaart: noch rood, noch blkauw, noch oranje, noch geel, noch groen... Voor hem telt alleen «Wit». Meteen een gege ven voor een spetterende klucht, waarbij de plaatse lijke politiekers op een karnavaleske wijze event jes worden doorgelicht. De dolle verkiezingskam pagne van Jef Baeten kunt u meemaken op zaterdag 18 en zondag 19 februari, vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 februari. Ren dezvous in het Parochie huis, Termurenlaan te Erembodegem, telkens te 19.30 u. stipt. Inkom: 100 fr. Men hoeft geen profeet te zijn om te voorspellen dat het storm zal lopen voor dit leutig stukje ontspan ning! We noteerden volgende rolverdeling: Jef Baeten: Miel Van Cau- wenbergh Gerda, zijn vrouw: Angele Wijmeersch. Ann, de dochter: Marleen De Bolle. Jan, de zoon: Luc De Decker. Nico, de vrijer van Ann: Geert De Sadeleer. Lea, verkiezingskandida te: Josiane Janssens. Burgemeester: Van den Heuvel Jan. Schepen: Roger De We ver. Fakteur: Georges Van de Wiele Marie: Clementine Pots. Sisken, pendelaar: André Permentier. Agent: Guido De Vos. T.V.-reporter: Mirielle Van de Wiele. Cineast: Herman Eeck haut Omroepster: Nancy Wauters. Regie: Philemon Eeck haut. Aangevers: Omer De Sa deleer en Paul Arijs. Geluid: Roger De Wever. Belichting: Gerard Malin. Dekor: Hubert Van de Spiegel, H. Dupont en Gerard Malin. Toneelmeesters: Amanda Walgraef, Ghijs Hutjes en Nancy Wauters. Algemene leiding: Van den Heuvel Jan. d.B. Aalst, een ironische kijk op de sportwereld (a) Aalst. Zelfs op de ruiten werd er reklame gemaakt voor de bekendste persfotograaf (a) Aalst. Pertotal. De Amerikaanse verkiezingen hebben het uitgewezen, het mag een Aalst. Lotjonslos zag wel wat in de relaties tussen demokraat of een republikein zijn, maar geen neger (a) België en Zaïre (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 6