V.D.-Juniores reeds van start Olaf Palmeweek start te Aalst Vertraglngsmaneuvers bij Copal van Erembodegem-Terjoden Clowns, dans en show In de Werf 3- Bonsai kursus bil VTB-VAB Aalst <ng*^ Jeugd en Muziek koncerteert in Aalst Copaltanks kunnen 5.000 fr per dag kosten Voor beginners: leren werken met PC Unieke Perzische tapijten in Affligem Welsprekendheid over migranten 14 - 17.2.1989 - De Voorpost Na de CVP-jongeren, de Jong-Socialisten, de PW- Jongeren en de Liberale Jongerenraad en de Jong- Kommunisten heeft ook de VD, de Vrije Demo- kraten haar jongerenafde ling; de VD-Juniores. Die gingen een tijdje geleden reeds van start. Die zijn er allerminst gekomen om te tonen hoe goed zij wel zijn en hoe «minder goed» de anderen. Neen, gewoon om de VD een jeugdig karakter mee te geven. 21e zijn ontstaan in de schoot van de nieuwe, jonge be weging die haar aktieter- rein op deze wijze verder wil uitbreiden. De VD is een ongebonden beweging die tijdens haar kampagne heeft getoond dat het ook anders kan. Ze zal zich in het vervolg nog meer inzetten voor de stad en voor de deelgemeen ten. In deze optiek bracht ze een aantal medewer kers samen in de VD-Ju niores, een organisatie voor en door jonge mensen. Tal van politieke partijen zijn er op gericht jonge mensen te «entertainen» en de hiërarchie binnen het politiek milieu te reali seren. De VD-Juniores hopen echter door een open en demokratisch te zullen vervallen. De aktiviteiten van de VD-Juniores zullen im mers openstaan voor alle Aalstenaars. Daar waar nodig zal kritiek geleverd worden op het beleid. Op bouwende kritiek dan uiteraard. Ofschoon de VD-Juniores volledig autonoom zullen werken is hun toch de steun van het bestuur van de VD-partij verzekerd. De partij zal inderdaad ad viezen aanvaarden stoe lend op ideeën gegroeid in het brein van jonge men sen. Van betutteling kan alleszins geen sprake zijn. De VD-Juniores hopen sa men met hun grote broer van Aalst een stad te ma ken die leeft, die geleid wordt op een open en eer lijke manier en die de thuishaven vormt voor alle leeftijds- en bevolkings groepen. LH Iedereen kent nu al wel de bonsai's, de miniboompjes die men ook zelf kan kwe ken en onderhouden. En hoe dat moet, dat wil VAB-VTB Aalst via een bonsaikursus aan de be langstellenden bijbrengen. De kursus heeft plaats op 13 en 20 maart en op 10 april in 't Sporthuis aan de Driesleutelstraat te Aalst en op 17 en 24 april in Pro Bonsai aan de Welleweg 54 te Erembodegem. Tel kens van 19.30 tot 21.00 uur. De prijs voor de kur sus bedraagt 1.400 fr voor leden van VTB-VAB en 1550 fr voor niet-leden. In deze prijs is naast het les geld, ook een handleiding, plantgoed, teelaarde en een aantal konsumpties begrepen. Inschrijven en inlichtingen op het nummer 053- 78.06.34. JM Heyman Vandaag vrijdag 17 februari, gaat te Aalst de Olaf Palmeweek van start in het Volkshuis, Houtmarkt 1, georganiseerd door de Culturele Centrale van het arron dissement Aalst. Als inleiding wordt te malige Zweedse Premier, 19.30 u. een situatieschets Olaf Palme, een man die van Zuid-Afrika gebracht zich zijn leven lang inzette en te 20 u. loopt de film voor hulp aan derde we- «Getuigen van Apart- reldlanden, vormt sedert heid». Vanaf 20.45 u. is er twee jaar de aanleiding mogelijkheid tot het stel- voor de Culturele Centrale len van vragen en te 21.30 om een Olaf Palme-week u. gaat een totaalspektakel te organiseren. Deze van start met 2 Zuidafri- week, die doorgaat van 17 kaanse muzikanten: Brian tot en met 26 februari e.k., Isaacs en Elisabeth Julius, staat dit jaar in het teken met begeleiding van exoti- van Apartheid. Via een sche perkussie-instrumen- resem van aktiviteiten, dit ten. over gans Vlaanderen, Er loopt tevens een per- wenst de Culturele Cen- manente tentoonstelling trale het mensonterend met foto's. De herdenking systeem, dat Apartheid van de moord op de voor- heet, aan de kaak te stel len. Niet zozeer het louter caritatieve aspekt is hier belangrijk, doch wel het brengen van inzichtelijke solidariteit. Die moet er toe leiden dat steeds meer mensen overtuigd geraken van de problemen van de zwarten in hun eigen land en zodoende Zuid-Afri kaanse produkten uit hun winkelwagentje weren. In dien dit massaal gebeurt, niet alleen in België, maar in gans Europa en daar buiten, dan hebben we het middel in handen om de Apartheid op zijn knieën te dwingen, nl. door het te treffen op zijn zwakste plaats, 's lands ekonomie. LH Aalst. De Voil Jeanetten even aan het rusten (a) De lange procedure in verband met de bodemvervuiling door de firma Copal te Erembodegem-Terjoden is nog niet aan haar einde toe. Na de vele juridische perikelen is het dossier beland by het Hof van Beroep te Gent. Daar is duidelijk gebleken dat de raadsman van Copal gebruik maakt van elk mogelijk detail om de verdere afloop van het proces op de lange baan te schuiven. Te Aalst interpelleerde SP-raadslid Roger D'Hondt regelmatig over deze affaire die hy nauwgezet op de voet volgde. Gedeeltelijk sukses werd daarbij wel reeds gehaald want een aantal tanks werden reeds ontmanteld en heel wat smurie werd reeds naar Rotterdam overgebracht. Op zondag 26 februari om 11.00 uur organizeert Jeugd en Muziek in de feestzaal van het stadhuis een aperitiefkoncert. Wal ter Vlemincks brengt er sfeervolle muziek uit de tijd van de romantiek en koos werk van Smetana, Schumann en Chopin. Vleminckx is een pianist die lauraaat werd van ver schillende wedstrijden en de virtuositeitsprijs van de regering behaalde aan het conservatorium van Luik. Hij is leraar piano aan de conservatoria van Antwer pen en Brussel. De toegang bedraagt 100 fr voor niet-leden van Jeugd en Muziek en de leden van Jeugd en Mu ziek hebben gratis toegang. JM Heyman De vzw Priester Daens or ganizeert net als vorig jaar een computerkursus die zich meer in het biezonder richt tot de beginners die met een PC willen leren werken. De kursus loopt over twee dagen en wordt in twee delen opgedeeld: een deel teorie en een deel praktijk. De eerste dag is geheel gewijd aan de teorie waar bij natuurlijk veel aan dacht wordt geschonken aan de basisbegrippen. De tweede dag is dan voorbe houden aan de praktische toepassingen en wordt er uitgebreid geoefend met hoofdzakelijk tekstver werking, lay-out, desktop, muis, enz. Er wordt gebruik gemaakt van een ultramodern lees programma «Prof dos» en van een groot projektie- scherm. De lessen hebben plaats op 18 en 19 februari van 9.30 tot 17.00 uur met een koffiepauze en lunchgele- genheid. De inschrijvings prijs bedraagt 2.000 fe en daarin zijn begrepen de intensieve lessen, de kur sus, de apparatuur die men kan gebruiken en de koffie. Inschrijven kan bij het sekretariaat Soetekin, Nieuwstraat 32 te 9310 Le de (053-80.48.22) of bij Ghislain Henderickx (053- 80.49.05). Van 25 februari tot en met 12 maart kan men in de tentoonstellingszalen van de abdij van Affligem een reeks unieke Perzische ta pijten gaan bekijken. Het is een kollektie tapijten van mevrouw J. Khayri- Verbrugge die antieke, oude en nieuwe stukken bevat. De kollektie is nog nooit eerder aan het pu bliek voorgesteld. Tevens wordt een verzameling Perzische miniaturen ge presenteerd en is er antiek koper en handwerk te zien. Men kan deze tentoonstel ling gaan bekijken elke za terdag en zondag van 25 februari tot en met 12 maart telkens van 14.00 tot 19.30 uur. Men kan ook tijdens de weekdagen terecht na telefonische af spraak met pater Idesbald op het nummer 053- 66.70.25. Als voorbereiding op de tentoonstelling wordt op 20 februari.om 20.00 uur een voordracht gegeven over Oosterse tapijten. Gastvrouw is mevrouw Khayri-Verbrugge die veelvuldig naar Iran reisde en een tijdlang in Teheran woonde. Zij illustreert haar voordracht met dia's. JM Heyman Aan de reeds dertiende editie van het door de Jon ge Kamer georganiseerd «Welsprekendheidstor- nooi nemen 25 kandidaten deel. Thema is dit jaar «Mijn buur heeft een an dere kuituur». Het ligt in de bedoeling van de organisatoren dat men respekt en begrip op brengt voor andermans kuituur die uiteraard hele maal anders is dan de on ze. Anders is daarom noodzakelijkerwijze aller minst slechter. Over deze kontrover- siële materie die reeds veel inkt deed vloeien en oorzaak was van fel verhit te gesprekken kunnen de jongeren hun mening ui ten en dit op een zo clo- kwente manier mogelijk. Na de eerste reeks van verleden maandag volgt - nu de finale deze avond vrijdag 17 februari vanaf 19.30 uur in de zaal Van Innis van de Generale Bank, Nieuwstraat 20 te Aalst. Laureaten van Aalst krij gen dan een verdere kans volgende maand in een provinciale ontmoeting en de klap op de vuurpijl, de nationale finale heeft plaats te Antwerpen op za terdag 29 april. Normen voor de beoorde ling gaan over taalvaardig heid, inhoud, uitspraak, houding en originaliteit en bovendien worden de kan didaten aan een verbale test onderworpen. LH Door de rechtbank van Dendermonde werd Copal veroordeeld o.m. tot het betalen van een dwangsom van 5000 fr. per dag zolang de opslagtanks niet zou den zijn afgebroken. Co pal ging echter daartegen in beroep en voor het Hof van Beroep van Gent ont wikkelde de advokaat van Copal een aantal argu menten die als vertragings- maneuvers zouden kunnen worden betiteld. Eerst werd een welles-nie- tesspel gespeeld over wie of wat er eerst ter plekke was: woningen of tanks. Een spel dat doet denken aan het fameuse kip of ei- spel. Kwam eerst de kip uit het eerste ei of was het omgekeerd? Finaal bleek dan toch dat toen Copal er tanks oprichtte er reeds woningen waren opgetrok ken en betrokken. Het gebeurde allemaal zonder enige bouwvergun ning want volgens advo kaat Moors wist men toen (nog) niet dat dergelijke vergunning noodzakelijk was. Copal kreeg wel een exploitatievergunning in 1964, een kwarteeuw gele den dus. Maar een bouw vergunning werd aan deze firma in 1983 geweigerd. En alhoewel de firma haar aktiviteiten zou gestopt hebben in 1983 staan er nog steeds tanks c^yereind. Of de firma er eigenlijk wil mee stoppen wordt door de buurtbewoners fel be twijfeld. Niet in het minst omdat Copal nu een regu- larisatievergunning heeft aangevraagd. Wellicht zal men de opslagtanks wel mettertijd moeten afbre ken doch zou de firma overschakelen naar een ander soort opslagruimte. De fusie De fusie van gemeenten deed Copal duidelijk geen goed. Naar werd verno men zou het gemeentebe stuur van Erembodegem, voor de fusie dus, gewoon hebben laten begaan. Maar toen Copal nattig- heid voelde en na de fusie herhaaldelijk een bouw- aanvraag tot het stadsbe stuur richtte voor een ka- paciteit die ondertussen was aangegroeid tot drie miljoen liter werd deze tel kens geweigerd. Meester Moors wilde de afwikkeling van deze dan toch netelige zaak verder afremmen door een tech nisch snufje. De ontvan gen dagvaarding zou niet ontvankelijk zijn geweest omdat er met tipex een woord was weggewist en later overschreven. Iets wat volgens het Verbre kingshof, hoogste ge rechtshof, niet mag. Verder zou volgens de Co- pal-raadsman het college van burgemeester en sche penen geen vordering kun nen instellen en zich geen burgerlijke partij mogen stellen omdat het kollege geen rechtspersoonlijk heid heeft. Tenslotte keerde de advo kaat zich tegen de term «afvalprodukten». «Bij ons gaat het daarover niet. Wel om herbruikproduk- ten» stelde hij. Maar «de arm der wet» stelde dat dit gewoon ver- tragingsmaneuvers zijn om het dossier nog langer te laten aanslepen. Hij neemt het verder niet dat uitbater Coppens niet zou hebben geweten dat een bouwvergunning noodza kelijk is en blijft de dwangsom van 5000 fr, per dag eisen om aan dit dos sier een oplossing te kun nen geven die strookt met de wetgeving. LH Het terug zetelend ge meenteraadslid Roger D'Hondt (SP) meldt dat de verwijdering van het gifafval van de Erembode- gemse firma Copal aan de gemeenschap vijf miljoen heeft gekost samen met het gifafval van een Ize- gemse firma. Inmiddels heeft Copal ze ven van zijn tanks ontman teld en verwijderd maar diende tevens bij het stadsbestuur een aanvraag in tot regularisatie. Albert Coppens, Oude Gentbaan 75 te 9300 Aalst deed in derdaad de aanvraag om in de Ninovestraat 21a te Erembodegem-Terjoden niet alleen regularisatie te bekomen van de (nog) be staande tanks maar tevens tot het verbouwen van 3 opslagtanks tot een opslagruimte voor vaste goederen met als afmetin gen 8,50 en 9,50 m hoogte i en een diameter van 11,50 Het onderzoek loopt tot woensdag 8 februari. Op 10 februari wordt bij het Hof van Beroep te Gent de eis voorgelegd van de stad Aalst, van AROL (de administratie voor Ruim telijke Ordening en Leef milieu) en van de aange lande mevrouw Tas ter vordering van een dwang som van 5.000 fr per dag tot zolang de tanks niet van het terrein verwijderd zouden zijn. LH Aalst. De Moikes blij met de prijs (a) Weonsdag 22 en donderdag 23.02: «Platch!» door het P.A.C.T. Johny Voners en Janine Bischops verhuisden vorig seizoen van teaterhuis. Het is trouwens niet de eerste keer dat dit arties- tenpaar de mikrobe om een andere 'stal' te zoe ken, te pakken kreeg. Met «Platch!» gaat een ja renlange droom in vervul ling. Zowel Johny als Jani ne zijn gefascineerd door de klownsfiguur. En «Platch!» is een klownerie met grappen en grollen, spitsvondige woordhumor die afgewisseld wordt met visuele vondsten. Toch zit er ook een grote dosis weemoed achter de lach- momenten; wat bewijst trouwens dat het een échte klownerie is. De klownsfi guur die wil vliegen, staat trouwens niet zo ver van elk van ons. Een rondtrekkende cir- kusvrouw voert vanavond het grote kanonnummer op, waarbij een menselij ke kanonbal wordt afge schoten. Ze heeft een grondige hekel aan het nummer omdat nagenoeg haar hele familie naast het net beland is. De enige overlevende is haar broertje die haar muzikaal bijstaat bij de presentatie. Zij is echter op zoek naar een nieuw nummer en vindt zich zelf de «Grea test August Internatio nal». Ze ontmoet op haar weg een verdrietig treu rende vogelverschrikker. Deze wil zijn grote droom verwezenlijken: vliegen zoals de vogels. Helaas, hij steekt al jaren met zijn voeten in de grond en de vogels fladderen onbereik baar boven zijn hoofd. De vrouw ziet in hem haar treurige witte pierrot voor haar nieuwe grote num mer. De vogelverschrikker ziet in haar een potentiële mogelijkheid om te leren vliegen. Een aanrader! Vr(jdag 24.02: Dans «La Petite Compag nie» van Myriam Hervé- Gil La P'tite Compagnie, zo wat vijf jaar geleden door koreografe Myriam Her- vé-Gil in het leven geroe pen, werd op diverse festi vals (o.a. Londen, Volini- ne en Avray) entoesiast onthaald door toeschou wers, dansliefhebbers en pers. Onder leiding van Myriam Hervé-Gil brengen zij: «L'année demière Mau- gueriec», een koreografie op Keltische volksmuziek, «Gags l'kme» en «Les blue belles poules», een koreografie op muziek van Edith Piaf, la Mistinguette en tal van andere chanson niers. La P'tite Compagnie is een van die dansgroepen die een verfrissend geluid la ten horen en vooral een verfrissende bewegingstaal tonen. Een boeiende ken nismaking, zeker ter ver gelijking met de heden daagse Vlaamse dansgroe pen die zowat overal in Europa furore maken! Toegang 300 BF. Zaterdag 25.02: Johan Verminnen en «Brieven uit Latem» Onder de titel «Brieven uit Latem» gaat Johan Ver minnen andermaal scheep met Tars Lootens in een nieuw avondvullend lied jesprogramma. Na het sukses van de twee vorige produkties «Zanger zon der meer» en «Zeilers ver van huis» (cfr. de l.p.'s «Melancholie» en «Traag is mooi») kon een derde teaterproduktie niet uit blijven. Voor «Brieven uit Latem» zijn twee multi-instrumen- tisten aangetrokken, na melijk Johan Vanden- driessche en Bert Can- dries. De klankkleur is hierdoor gevoelig uitge breid en de arrangemen ten onderstrepen de vreugde van het groeps werk met verve. In «Brieven uit Latem» put Verminnen uit zijn laatste l.p. «Gezongen Landschap» (het eerste deel van de show), om nadien een keuze te ma ken uit de twee voorgaan de l.p.'s. Eens te meer wordt het wankel evenwicht van de zanger centraal gesteld: de nieuwe ervaringen van het platteland versus het ge kende, veilige en gezellige broeinest van zijn geliefde stad, de nieuwe muzikale vriendschappen die onver hoopte perspektieven ope nen, de eeuwige twijfels lis F »enia» ramnt die elke scheppende kt stenaar in een slingerl weging houden, waar uitersten - vrede en on vrede - voor de soms vaarlijke, soms gen» gensters zorgen, In dit nieuwe prograt komen al deze tema's verschillende vormen de hoek kijken, verw< in mooie nummers als titellied «Brieven uit tem», «Gezongen schap», «Schilden driet», «Zingen tot mi genvroeg» en andi nummers. Muzikaal-technisch ze evenzeer de akoesti; als de elektrische toer De grote vreugde van samenspel wordt de sl wende kracht achter 1 zanger-verteller die J< Verminnen is. Ook tt nisch zorgt de ploeg Vernimmen voor een zorgde klank- en li< regie. Zaterdag 25 februari 20 uur in De Werf. Eno op zaterdag 4 maart in Oktoberhalle A te Wieï 9.53 U heit! M und I Nieuws Markt- Pumuc Euro-Pi Nieuwe tag - 1988 - 0 10 De ve - ie i mit Luz Unter i 18.10 Li 19.30 20.15 Nieuwe studio - 10 Nie

De Voorpost | 1989 | | pagina 14