E< Deze lezers gingen op kosten van TV-Ekspres naarl ten£&BEL Tenerifc indrukken uit China al I Tweede winterserie WSV Baasrode achter de rug Vriendenkring hartpatiënten wil grotere uitstraling Velt Dendermonde organiseert cursus biologisch tuinieren in Esperantisten leggen eksamens af Kursus prenataal in OLVT ziekenhuis Dendermonde De Voorpost Kennismaking met Wallis in Dendermonde v-ekspre! Wil jij ook eens gratis naar de zon ...en een week lang eregast zijn van TV-EKSPRES Dat kan Lees er alles over in ons nieuw nummer. 16 - 17.2.1989 - De Voorpost Terhagen ieder met 25 en genomen door de vele de wandelaars uit Merch- wandelaars die er hun auto tem met 24. Dat waren de parkeerden om vervolgens grootste groepen, de eigen naar café Vissershof te WSV wandelaars niet te gaan waar men de formali- na gesproken. Over de teiten voor het vertrek kon twee tochten die samen de regelen. Na afloop werden winterserie uitmaken ko- de wandelaars in dezelfde men de Vossen uit Bug- herberg getrakteerd op genhout als de beste naar een boterham met Den voor met 74 wandelaars, dermonds kopvlees en na tuurlijk ook mosterd. Een Op de tweede plaats staat festijn voor wie een paar 't Hoeksken uit Hamme uurtjes in de gezonde lucht met 51 wandelaars, ge- heeft gestapt. En vanzelf- volgd door de Kleitrappers sprekend werd er daar ook uit Terhagen met 48 en naverteld over het schone RWK Waasmunster met Scheldelandschap dat men 38 wandelaars. Dit keer was Vlassenbroek vertrek- en eindpunt en dat maakte dat de smalle HHHHHr kronkelende straatjes van had kunnen bewonderen. Dendermonde. Een flink marstempo erin houden en genieten van de schoonheid van de Schelde (foto Piet Hermans) Dendermonde, 23 februari en 2 maart 1989 Dendermonde Zo kan het natuurlijk ook, wat rustiger het pittoreske dorpje aan Till AA Offfllf fiOll aan en met de glimlach (foto Piet Hermans) de Schelde in beslag waren W v V QwUilMwIl Met 537 wandelaars prees WSV Baasrode zich geluk kig voor de tweede winter- wandeling, die eigenlijk meer weg had van een len- tetocht doorheen Vlassen broek. Voor de 59 clubs die wandelaars naar de WSV organizatie stuurde werd het zonder meer een prachtige dag. De onge repte natuur van Vlassen broek, de steeds goed af- gepijlde wegen, de prima De vzw Cato, de Vriendenkring van de Hartpatiënten uit de regio Dendermonde, heeft met een statutaire algeme ne vergadering gekoppeld aan de nieuwjaarsreceptie, een nieuw werkjaar ingezet. Alles wat China betreft maakt, waarin de nasleep de Chinese naam van Ver is groot. Het land is nage- van de "culturele revolu- biest luidde, kreeg bij zijn noeg 325 maal groter dan tie", maar ook diverse dood in 1688 een konink- België. Er leven ruim één "moderniseringen" alsook lijke begrafenis met een miljard mensen. De "Chi- de ideeën van Deng we- praalgraf dat nu nog steeds nese Muur", die eigenlijk reldbekend werden. in Peking staat. Omwille Drie eeuwen geleden van zijn verdiensten ver werkte een Vlaamse mis- vulde de keizer posthuum sionaris in China, Ferdi- een levensdroom van Ver- nand Verbiest. Bij leven biest: hij kondigde de was hij reeds een legende, godsdienstvrijheid af Je zou hem kunnen be- Op vrijdag 24 februari start Velt Dendermonde mt een cursus biologisch tuinieren. Deze lessenreek] heeft de bedoeling de beginneling wegwijs te makei met de biologische teeltwijze. De eerste les handel over grond en grondbewerking, bemesting, kon post en hulpstoffen en wordt gegeven door Alfoi Van Limbergen. Op vrijdag 10 maart heeft de; tweede les plaats. Nu bekijkt men de groententeeli van nabij: teeltplan. vruchtafwisseling, special voorzorgen voor de moeilijke teelten en de bestaar de hulpmiddelen tegen allerlei ziekten en plagen] Deze les wordt gegeven door Gustaaf Van det Jeught. Op vrijdag 24 maart heeft er aansluitend op voorgaande lessen een vraagbaakavond plaats. Sa men met de plaatselijke tuiniers zal men trachten opl alle vragen een antwoord te geven. Deze drie' voordrachten hebben plaats in "'t Laag Plafond"] Lange Dijkstraat 38. Dendermonde (Sint-Gillis) en] begint te 19.30 uur stipt. De toegang is gratis. Wie graag lid wilt worden van de Velt (Verenigini voor Ecologische Leef- en Teeltwijze) kan dit door storting van 450 fr. op rekeningnummer 001-j 0589470-77 van Velt Dendermonde. Kruisstraat 93.] 9330 Dendermonde. Hiervoor ontvangt men keer per jaar 't Seizoentje, uitgegeven door Velt Nationaal: de Biotuin van Velt Oost-Vlaanderen, welke vijf keer per jaar verschijnt en het Velt- vriendje van de plaatselijke afdeling, dat eveneens1 vijf keer verschijnt per jaar. een aaneenschakeling is van tientallen muren, is zo'n 50.000 km lang. Het is - o.a. door grootse ten toonstellingen als "China, Hemel en Aarde" - alge- ontvangst bij de start en de voorzitter Constant Ver- Op de statutaire vergade- meen *beken*d"*geraakr dat schouwen ais een prütoty- Over Verbiest en China Dne maand hebben ze de zodat ze uit de gemaaki deugddoende opvang na meuien benadrukte in zijn ring werd ook overgegaan heel wat technieken en pe van de Vlaamse intelle- organiseert Davidsfonds kursus gevolgd en vorige fouten nog heel wat kun de wandeling, dat aues welkomstwoord dat de tot een gedeeltelijke her- wetenschappelijke disci- ctueel: veeltalig, geen vak- Dendermonde twee lezin- zaterdag legden ze hun nen opsteken. Hij is he maakte dat het zaterdag vereniging jn 1989 een nog verkiezing van het be- plines hun oorsprong von- idioot in één specialiteit gen, die zullen gegeven eksamen af. Het resultaat voor vele wandelaars weer crotere en ruimere uitstra— n n hionn. n.u,c nwt-,r,n vprKiuffpnH een hoogdag is geweest. jjng moet krijgen. Daarom Ze kwamen trouwens za' er gewerkt worden aan weer van overal, niet al- een nieuwe begeleidings- leen uit Vlaanderen, maar brochure voor hartpatiën- ook uit Wallonië en zelfs ten. De brochure zal bij de uit Nederland. Want men sociale assistente van het mocht 2 Rotterdammers stedelijk ziekenhuis,^ waar inschrijven en allicht wa- stuur. De heren D. Mauri- den jn China. Zo staat het maar met een ruime ont- worden door Professor was gewoon verbluffend, ce Bracke, Wilfried Ver- vast dat papier, druk- wikkeling, met een duide- Dr. Ulrich Libbrecht. Het groepje van een 15-tal leyen en Reinhold Ver- kunst, buskruit en kompas lijke eigen overtuiging Prof. Libbrecht is specia- mensen van alle leeftijden, leyen waren uittredend en vjer grote uitvindingen maar zonder oogkleppen list in Chinese filosofie, zowel vrouwen als man zijn uit China. op. De Chinese keizer hoogleraar aan de afdeling nen. bewees dat Esparan- In 1912 werd China een Kangxi had het volste ver- sinologie van de K,U. to lang niet zo moeilijk en herkiesbaar. ,a_ ook de hartbewakings- ren zij de verst komende dienst is gevestigd, ter be- deelnemers. Ook uit Sta- schikking liggen, velot. Namen en nog en- Uit het jaarverslag is ge- kele andere Waalse steden bleken dat de werking in en gemeenten waren er 1988 biezonder goed is ge- dappere wandelaars ko- weest. Blikvangers waren men opdagen en vanuit ongetwijfeld de Vierde Vlaanderen noteerden we Nacht van het Hart en de een delegatie uit Oosten- reis naar Spanje. Die akti- de. De Vossen uit Buggen- viteiten worden ook dit hout waren de talrijkste jaar voorzien en daarbij groep met hun 39 wande- komen nog de familie laars. Daarna volgde 't weekends, daguitstappen, Hoeksken uit Hamme met dieetavonden en natuur- 26, RWK uit Waasmuns- lijk de verdere uitbouw ter en de Kleitrappers uit van de avondtrainingen Op zaterdag 25 februari HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs 'ussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. wordt gestart met een eer ste wandeling. Die ver trekt en komt aan in het vergaderlokaal van Inter com. Daarna volgen nog een hele resem aktiviteiten met de Nacht van het Hart, op zaterdag 21 okto ber in De Salamander te Buggenhout, het hoogte punt van het werkjaar. Het is de vijfde keer dat deze Nacht wordt georga- nizeerd. Het bestuur bestaat nu uit voorzitter Constant Ver meulen, ondervoorzitter Reinhold Verleyen, sekre- taris D. Maurice Bracke, penningmeester Gilbert Bracke, kommissaris Wil fried Verleyen en de be heerders Jozef De Maeyer en Victor De Waegeneer. De administratieve zetel van de vereniging die tot dusver was gevestigd in het Stedelijk Ziekenhuis, werd om praktische rede nen nu overgebracht naar Ommegancklaan 98 te 9330 Dendermonde. Voor alle inlichtingen over de werking, de aansluiting of de deelname aan de avondtrainingen, kan men steeds terecht bij de voor zitter Constant Vermeu len, Weggevoerdenstraat 48 te 9330 Dendermonde (052/22.54.77) of op het sekretariaat bij D. Mauri ce Bracke, Otterstraat 6 te 9330 Dendermonde (0521 21.46.07). ook die de leerlingen erto aanzet om de moed niet verliezen, die op een haai speelse wijze de kursu geeft, op tijd en ston voor een grapje zorgt maar die ook heel ernsti republiek. In 1949 be slechtte Mao de burger oorlog in zijn voordeel. Hij zocht zijn heil in voort durende interne revolu ties. Sinds zijn dood Aalst - Met zat E. na een rag hei publiek strijd krijgen net. bli besliste In een trouwen in onze geniale Leuven en in heel Vlaan- ingewikkeld is als men zou de lessen kan leiden ti Vlaamse jezuïet. Hij stel- deren bekend én als voor- veronderstellen. Al is er J 1 de hem aan tot officieel drachtgever én als schrij- wel moed en doorzettings astronoom en later zelfs ver. De lezingen vinden vermogen nodig om de tot mandarijn. plaats op 23 februari en op kursus. die telkens op een Zaterdag namen gereno Nan Hwai-zjen (Ferdi- 2 maart a.s., telkens om vrijdagavond in de^ boven- meerde Esperantisten dan uiterste koncentrati vraagt (1976) heeft het land een nand die menselijkheid in 20 uur in het Stadhuis te zaaltjes van café Centrum eksamens af. Eerst eei ^n. bewogen periode doorge- zijn hart bewaarde), zoals Dendermonde. Het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn Kind en Gezin, het Algemeen Ziekenhuis Onze Lieve Vrouw van Troost en de Medische Eenheidskring van Dendermonde. organizeren ook dit jaar een reeks prenatale kursussen. Zij nodigen de toekomstige ouders en belangstellenden uit voor een zevental info-avonden rond zwangerschap en bevalling. De avonden hebben plaats op dinsdag 21 maart, de woensdagen 29 maart. 5, 12, 19 en 26 april en dinsdag 2 mei. De kursus start telkens om 19.45 uur stipt en duurt tot 21.30 uur. De kursus wordt gegeven in het ziekenhuis. Zwarte Zustersstraat 2-4 te Dendermonde. De kursus is gratis. Voor meer informatie kan men terecht op het nummer 052/22.38.80. in het hartje van Lokeren poëtisch stukje in Espe wordt gegeven, tot een ranto lezen, dan daarui goed einde te brengen, een deel vertalen en ver- Gelukkig is er nog de le- volgens een gesprek ovet raar, zo zeggen velen, die hobbies. beroepslevens met een aanstekelijk en- het dagelijks leven. Eet toesiasme iedereen weet te gesprek dat best vlotte motiveren en aan te spo- blijft bij de kursist natuur- ren om door te zetten. Die lijk de faktor zenuwet leraar is Pedro De Smedt meespelen. Maar het ver en hij maakt dat de kursi- liep allemaal opperbest en sten elke week hun huis- de leerlingen waren net ah werk netjes verbeterd en hun vragenstellers uiter voorzien van op- en aan- mate tevreden over de be merkingen terugkrijgen, reikte resultaten. Iers di: Chung; van hei pret ei ie Zin ■(stek zorgd i en. di: speleni len. H hij vrc bad tr ilaus langei optred In i Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 05221.40 60 Telefax 22 54.64 HRD 33.579 BTW 419.120 172 Hoofdredakteür: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst tel. 05221 40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Vakantiegenoegens orga- met een kwis die over de nizeert in samenwerking diamontage handelt, met KWB Dendermonde prachtige prijzen winnen, een toeristische informa- Mark Block, kantoorhou- tieavond over Wallis Zwitserland. Een en ander heeft plaats in de zaal Ma- riakring aan de grote kerk te Dendermonde om 20.00 uur. Men kan er kennis der BAC Dendermonde, zal het monetair aspekt even toelichten en het on der meer hebben over het gebruik van eurocheques Christine Tkint, 6 Tonhnccoctran! 7 en andere. Voor meer informatie Tenerife, ik voelde me gelukkig in jouw warme zand. De breken de golven die je bespoelen zijn een betovering. Moeder Natuur zegende jou met een onbeschrij felijke pracht. Een vakantie, zelfs een korte, met jou is hartverwar mendJe vernauwt de vriend schapsbanden. Een fantastisch team bracht ons veilig naar jou. Eens het vliegtuig boven jouw kusten zweeft, zal er een traantje neervallen in de oneindige zee die je omgeeft. Mooie herinneringen blijven voor het leven. maken met plaatsjes als Herman Verhaevert, Montreux, Vevey, Saas- Baan 53 (052/ Fee, Leysin, Simplon, en 22.00.77) of Lucien Lint- andere. Wie goed heeft acker, K. Boudewijnlaan geluisterd kan bovendien 1B (052/21.72.66). DE 3 KLOKKEN van langerchovestraat 1 st. gillis, demdermonde Uitslag van de winnende paren van de wedstrijd van donderdag 9 februari richting nood-zuid: 1. Toon Van Tilburg en Karei Colpaert; 2. echtpaar De Saeger en 3. Huguette Van Cauwenbergh en Jos Nijs. Richting oost-west: 1. Andrea Van Daele en Magda Weynants, 2. echtpaar Christiaens en 3. Jeanne Dierick en Wer ner Cornelis. Tenbossestraat 27, 9660 Brakel. Eigenlijk kan ik geen woord vin den voor hel verblijf hier in Ten- Bel. Indien ze dat dan toch zou den vragen ongelooflijk fantas tisch Het is een reis waarvan je zelfs nog niet zou durven dro men alle dagen zon, lekker eten, champagne en... feest! De uit stap naar de Teide en de «Noche Latino- waren wonderbaarlijk, echt onvergetelijk. Echt mensen, dit is een reis boordevol verras singen waarvan je nog jarenlang geniet en herinneringen behoudt. Dus hartelijk bedankt, TV-EK SPRES, voor het fantastisch ge voel en de reis. Caria Herwege, Rinkhout 17, 9140 Zek. Met dit briefje willen we U en de ganse ploeg van TV-EKSPRES hartelijk danken voor de onver getelijke week op Tenerife. Ho pelijk tot ziens Guy Dubois, Hollestraat 26, 9390 Moorsel-Aalst. We kunnen niet anders dan nog maals beamen wat we in TEN- BEL zo vaak hebben gezegd het is en blijft grandioos, hetgeen nog veel en veel te weinig is ge zegd. Nooit hadden we zoiets meegemaakt. En alles was zo hartelijk gegund... Erg hartelijk bedankt voor alles. De vriend schap die in TEN-BEL heerste was mooi, de bereidheid en inzet van de begeleiders was nog mooi er. Nogmaals hartelijk dank aan allen. Het blijft onvergetelijk... en we hebben er ook een paar goede vrienden aan overge houden Madeleine Degrove, Knotwilgenlaan 11 1742 Ternat. Het was iets om nooit le vergeten. Toegekomen in Zaventem, vrien delijk onthaal door de afgevaar digden van TV-EKSPRES en TEN-BEL, dadelijk alle nodige inlichtingen voor de reis. Eerste kennismaking en aankomst in Tenerife Dadelijk gerustgesteld door de begeleiders, die allen bij zonder vriendelijk en behulp zaam bleken te zijn. Na een receptie begon de verbazing. Acht dagen genieten, en hoe We droomvakantie Kood en win zijn er verwend, verzorgd, veel om op te noemen. Dit is niet in woorden uit te drukken Mw. Vermassen-Van Hoecke, Basketbalstraat 21, 9920 Lovendegem. Wij waren te gast op TEN-BEL. In alles en nog wat wat voorzien. Zelfs het goede weertje van Ar- mand Pien. We hadden alles wat ons hartje lust. Jullie deden hel zeker bewustDit kon niet waar zijn, we hadden het zo fijn Maria Herssens, Weerstandlaan 61 2710 Hoboken. Proficiat. Niet één maal. maar wel drie maalHet was een fan tastische vakantie, die we gewoon kunnen aanbevelenWat TV- EKSPRES en TEN-BEL hier or ganiseren is gewoon af Eten, drinken, de accomodate... het kon gewoon met beter. De ani- matieploeg verdient alle lof voor hetgeen gepresteerd is Vóór het vertrek waren we wel wat scep tisch. Zo'n groot aantal mensen dat elkaar niet kende.Maar dat bleek ongegrond. Alles verliep op wieltjes en in de beste ver standhouding. Het was onze eer ste keer op TEN-BEL, maar ze ker niet onze laatste keer Nog maals bedankt, allemaal, het was een belevenis Julien Van Wouwe, Emiel Vloorsstraat 11 2020 Antwerpen.

De Voorpost | 1989 | | pagina 16