Eendracht Aalst na een kwartier al op rozen Europabeker voor Dendermondenaars II Frank Van Buynders weerwraak Luc Peerlinck (AC Hamme) naar W.K. in Stavanger De Voorpost - 17.2.1989 - 17 ide met inreeka maken handelt] kom- Alfons] ;eft de en teelt] peciale] estaanl alagenJ an der] end op] its. Sa-] iten op] e drie] fond"! Ilis) en] Redattie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05Z21.40.60 r OOl-J aat 93.1 n vier r Velt deren. Velt- ■neensl VOETBAL emaakti .at kun j is ht en ertex d niet en haas kursu i ston zorgt ernstij iden ei entrati rst eet Espe daarui en vet :k o vet ilevens n. Eet lotte t natuur- enuwen iet ver best en net als uiter- de be- Aalst - Berchem 2-0 Met twee klassedoelpunten zat E. Aalst tegen Berchem al na een kwartier op rozen en zag het er naar uit dat het publiek een spektakelwed strijd zou te aanschouwen krijgen. Scheidsrechter Pon- net, blijkbaar in een off-day, besliste er echter anders over. In een zelfs niet te brutale match sloot hij twee bezoe kers direkt uit en stuurde ook Chunga, met twee keer geel, van het veld. Daarmee was de pret er helemaal af, vermits de Zimbabwees, in een grote tot dan toe voor een ■Wekend denkwerk had ge zorgd in het plaatselijke team en, direkt achter de spitsen spelend, de show had gesto len. Hij kreeg trouwens toen hij vroegtijdig naar het stort- trok, een daverend ap- >laus van de plaatselijke aan- tangers voor zijn sprankelend optreden. In ieder geval Aalst heeft zeker de twee punten niet gestolen. Het was doorlopend baas over een uitermate zwak akterend Berchem, dat in ver dediging aanhoudend steken liet vallen en op het midden veld volledig in de greep stak van Geeraerts en Co. Wat ons is opgevallen is de groei van E. Aalst. Dat begon reeds vorige week op Boom en be vestigde zich thans tegen Ber chem. Dat valt bijv. op voor aan waar De Cremer en Sa- mardzija zich bestendig bewo gen en doorlopend de Ber- chem-verdediging voor se rieuze problemen konden plaatsen. Ook de jonge De Bruycker viel zeker niet uit de toon. Zijn rushes langs de rechterflank zorgden herhaal delijk voor paniek in de ach tertuin van de tegenstander. Na de wedstrijd was trainer Everaert uitermate gelukkig met de zege, alhoewel hij de uitsluiting van CHunga een spijtig iets noemde. "Scheids rechter Ponnet halveerde met de uitsluiting van Chunga to taal het spektakel. De Zimba bwees had voordien een grootse verrichting weggege ven, hetgeen door vriend en tegenstander zeker werd geapprecieerd. Ik zal mijn smaakmaker moeten missen in de wedstrijden tegen Ha- relbeke en Eeklo. Ik hoop dat zijn forfait niet te hard zal aankomen", aldus Eddy Eve raert. CHunga, na de wedstrijd de beminnelijkheid zelve, was van oordeel dat hij het slacht offer is geworden van de uit sluiting van Van Meir. "Een zuiver geval van kompensatie vanwege de scheidsrechter", aldus Chunga. In het kamp van Berchem gaf men toe dat ze verrast werden door de blitzstart van Eendracht. "We hadden een zwakker Aalst verwacht. De- rijck en" zijn maats zijn wel licht op weg nog een goed seizoeneinde te produceren. Het is niet iedereen gegeven Berchem te onthoofden na een kwartier", aldus het kom- mentaar in de bezoekende kleedkamer. Ondertussen is bij E. Aalst, dat in de loop van de week zal geleid worden door een nieu we voorzitter - dat wordt hoogstwaarschijnlijk Eric Goethals - weer hoop gere zen om deel te nemen aan de eindronde. (abl) Ruim 500 toeschouwers waren afgezakt naar de Schoolstraat te Temse om in het prachtige thuis stadion de tweede schok van het Waasland te aanschouwen. Toe val of niet maar beide wedstrijden hadden veel gemeen met elkaar. Geen van beide ploegen mocht destijds verhezen, wilde men geen voeüng verhezen met de kop. Temse verloor toen toch en zakte daarna reddeloos weg. Nu mocht geen van beide teams verhezen wilde het niet in vieze papieren geraken. Melsele verloor en zakt diep weg in de rangtabel waar het zich ten koste van heel wat inspan ningen zal moeten weghouden van de dertiende plaats, omdat gezien de ongunstige situatie in bevor dering, er wel eens vier dalers zouden kunnen zijn in eerste pro vinciale. In de heenwedstrijd werd Frank Van Buynder vrij vroeg met twee gele kaarten weggestuurd. Iets la ter viel dat doelpunt van Van Mieghem en Temse verloor de wedstrijd. In Temse werd bezoe ker Piessens nog vroeger dan Van Buynder weggestuurd met rood en als toemaatje mocht KSV nog een strafschop nemen langs Hant- son. Tot hier bleven beide wed strijden sterk aan elkaar gehjk maar kon Temse in Melsele toch de schade beperken en in de twee de helft zelfs de betere ploeg zijn, dan kon Svelta dat zeker niet voorleggen in de Schoolstraat want de thuisploeg en zeker niet in het minst Frank Van Buynder zinden op weerwraak en met het penaltydoelpunt van Hantson als voorgerecht, schotelde Frank en zijn maats Melsele een 5-1 voor aan de rust. Meteen was de wed strijd gespeeld en was de rest aardig meegenomen. Piessens uitgesloten Na zeven minuten werd de wed strijd op gang gebracht door be zoeker Piessens. Deze knalde een weeral erg bedrijvige Fihp Snij- kers onderuit zonder dat het leder in de buurt was en scheidsrechter Van Exterghem gaf Piessens met een rood. Gezien de fout gebeur de in de grote rechthoek was een strafschop de logische gevolgtrek king van deze domme ingreep. Doelman Hantson van Temse, al tijd een kalme jongen als het op mikken aan komt, knalde KSV direkt op winst: 1-0 na 7 minuten. Tegen tien bezoekers, dat zinde Van Buynder en co. goed en de weerwraak kon beginnen. Drie minuten later was het al 2-0 toen Snijkers weer eens ongrijpbaar bleef voor zijn belagers en gepast Van Buynder in schietpositie kon brengen. Deze kans moest Frank geen tweemaal voorgeschoteld worden en meteen was Van Gheem voor de tweede maal ge zien: 2-0 na 10 minuten. Frank Van Buynder leek niet meer te stuiten en na 22 minuten knalde hij al nummer 3 op het bord toen Patrick Van De Vel zijn verdedi gende stelling had verlaten en Frank eens te meer in schietposi tie had gebracht: 3-0, 22'. Zes minuten later gaf bezoeker Heir- man een onnodige hoekschop weg en Van Buynder trapte deze zo goed dat Volckerick. mee opge rukt. kon inkoppen. Van Gheem redde nog wel in eerste instantie maar de goed gevolgde Floris Ver- straeten kon in de herneming Temse op 4-0 knallen in de 28'. Dat was nog niet alles want Jan Pieters was de volgende die Frank Van Buynder een pleziertje wou gunnen. Frank maakte dan ook met de glimlach zijn derde doel punt van de wedstrijd na 38 minu ten. Toch wist Melsele op slag van rust en net nadat Seghers .was ingebracht voor Bosman deze zware "pil" even te verzachten. Patrick Van de Vel moest op de rand van buitenspel vertrokken Van Mieghem foutief stoppen. Waegemaeckers zette de daaruit- volgende strafschop netjes om: 5- 1 en meteen rust geblazen. Van Gheem voorkomt monsterscore Wie dacht dat Temse na de rust de zaken kalmer aan ging pakken kwam bedrogen uit want na een uur spel stuurde Van Buynder Patrick Waem in het straatje en Patrick had helemaal geen moeite om Van Gheem en zijn ex-ploeg een zesde doelpunt aan de broek te lappen: 6-1. Nadien volgden nog ettelijke thuiskansen maar Van Gheem, Temse - Melsele 8-2. De Melseelse doelman Van Gheem mocht zich meer omdraaien dan hem lief was. Toch speelde hij een goede match, zoniet waren de cijfers astronomisch geworden (Iv) Temse - Melsele 8-2. Waem probeert een tegenstrever uit te schakelen. Deze keer lukt het niet, maar hij bleef toch een van de gevaarlijkste mannen op het terrein (dw) die uit alle hoeken bestookt werd, redde vele vloeiende aanvallen van Temse. Zo stopte hij onder meer pogingen van Van Buynder en Storms. Ook Fiiip Snijckers werd nog met de voet van een doelpunt gehouden en zelfs Vol ckerick was dicht bij nummer zeven. Deze was echter weggelegd voor Patrick Waem die door Filip Snijckers op links knap werd afge zonderd. Eerst probeerde Jantje Pieters nog wel de zevende treiter achter zijn naam te brengen maar toen hij op Van Gheem stuitte was het toch Waem die afrondde: 7-1 na 77'. Het was nu wachten op het volgende doelpunt van Temse. maar tot eenieders verrassing was het Jaak Waegemaeckers die op voorzet van Dirk Smet de stand wat billijker kon maken: 7-2. Doch scheidsrechter Van Exter ghem die nog slechts één vakje overhield in zijn al druk beschre- VELDLOPEN ven boekje moest, nog voor hij het einde van de wedstrijd floot, een doelpunt valideren, langs Temse-kant natuurlijk. Patrick Waem gaf uiteindelijk zijn oude ploeg de genadestoot door Frank De Wilde de achtste en laatste thuisgoal van dit duel in de schoe nen te schuiven. De sportieve weerwraak was een feit en dat plezierde Van Buynder en Co. De thuissupporters trouwens ook. Marc Stevelinck ■BEL j trzien. j rn Ar- j es wal j en hel! Eendracht Aalst - Berchem 2-0. Chunga, De Bruycker, Derijck en D'Hooghe samen met twee Berchemaanvallers, de blik gericht op de aansuizende bal (da) BILJARTEN Guido Vander Vorst en Patrick "an Damme, de twee hoogst ge klasseerde Dendermondse biljar ters in de drieband-categorie, zijn met hun klub, het Lokersc BK Esbte Longini, erin geslaagd de Europabcker, 3dc afd., te winnen. 1/ete Europabeker, is een kompe titie die reeds enkele jaren bestaat ™ar nu aan populariteit wint sinds ze vorig jaar in een andere vorm werd gegoten. Vroeger was wi zo dat men rechtstreekse uit schakeling werd gespeeld, nu gaat zoals in het voetbal, basket- W- of vollcybalmiddens, met reeksen dus. In de hoogste afdc- jjng vinden we spelers terug als Gjclis, Steyaert, Menheer, Gij- rek. de zonen Ceulcmans, e.a. Dan is er de tweede afdeling, waar jpngoni volgend jaar in uitkomt v«der zijn er ook drie reeksen van de derde afdeling, Een totaal van 44 aangesloten klubs. BK Esbcc Longoni herbergt bui- ton het Dendermondse duo ook "°g de bekende Spelers Stany Bnylc, lokaalhouder en sponsor (alle klubledcn spelen met Esbee- keu's van Japanse makelij) en Flor De Jonghe, ex-vice-wercld- kampioen. Tot slot is er ook nog rescrvespeler Eric Wouters, die steeds paraat was als dat van hem verwacht werd. Door kenners wordt de klub uit Lokeren ook al als favoriet naar voor geschoven voor het komende seizoen in de tweede afdeling daar zij een algemeen gemiddelde neerzetten dat hoger ligt dan de meeste 2' klassers Stany Buyle en de zijnen hopen zelf binnen nu en drie jaar de top bereikt te hebben, om dan wedstrijden tegen Casino Breda, Monolta Leuven en ande re Tiense Banken op de affiche te hebben. De sprong naar eerste kon er nu reeds zijn gekomen doch vorig jaar werd door een dom misverstand de uiterste in schrijvingsdatum overschreden, waardoor het ambitieuze kwartet de dromen een jaartje mocht op bergen. Dit seizoen werd dan op een sportieve, en prachtige ma nier weerwraak genomen Slechts een nederlaag liet het optekenen, bij Ludo Ekeren, en met tien overwinningen en drie gelijke spe len eindigde het met 23 punten. Vier meer dan Ludo Ekeren en Tumhoutse BA, die beiden op 19 punten uitkwamen. De achter stand van de nummer, Herentals, bedroeg al tien punten Drie Ant werpse ploegen op de ereplaatsen, het toont nogmaals de klasse van Buyle. De Jonghe. Vandcr Vorst Van Damme en Wouters. Temeer daar Antwerpen toch nog steeds de bakermat van het driebanden is. De eerste drie wedstrijden moes ten afgehaspeld worden zonder de nog niet speelgerechtigde Flor De Jonghe maar het kon Longoni niet deren. Buyle, Vander Vorst, Van Damme en Wouters verloren niet. En eens Flor De Jonghe aan het laken verscheen was de Lokersc club pas goed gelanceerd, Flor, met z'n internationale ervaring, toonde zich een waardig kopman, hij verloor slechts één van z'n elf wedstrijden, en Vandcr Vorst die z'n werkzaamheden bij een Den dermondse ijscreem-bedrijf goed kan combineren met het biljarten, moest slechts twee keer in het stof bijten. Guido speelde wel alle veertien wedstrijden, wat hij ook te danken heeft aan z'n werkcolle- ga's die graag van ploegenstelsel wisselden als dat vandoen was Op drie speeldagen van het einde leek de titel al binnen met drie punten voorsprong op Lugo Ekeren, maar dan werd in Ekeren met zware cijfers verloren, zodat die ploeg terug in de running was voor de titel Maar de weck daarop liet Ekeren een punt liggen wat de kloof op twee punten bracht Lon goni had aan een gelijkspel in z'n laatste wedstrijd voldoende voor de titel, het vond echter dat een kampioen met een zege moest afsluiten. Uit een gesprek met beide Den dermondse driebanders konden we afleiden dat ze beiden het aanwerven van Flor De Jonghe als een prachtig initiatief beschouw den. Ze kregen namelijk gouden tips van de ervaren rot in het vak. wat voor beide promotie naar Ex- celentie-klasse opleverde, net on der de absolute grootheden. Maar behalve De Jonghe heeft ook de in biljartgekende Jean Verworst bijgedragen tot het succes van Vander Vorst, door hem enkele lessen te geven in het zogenaamde Diamondssystecm. Ook Alumi nium Rcns uit Baasrode draagt bij tot dit succes, het sponsort name lijk de beide Dendermondse spelers. Ziehier een volledig klassement van de 3,U: afdeling C 1. BK Esbee Longoni 23 (0.739), 2 Turnhoutse BA 19 (0.682), 3. lc Provinciale KSV Temse - Svelta Melsele 8-2 In de maand maart trekt de jonge Hamse atleet mee met de Belgische top naar het wereldkampioenschap in Sta vanger (Noorwegen). Voor Luc Peerlinck is dit alleszins mooi meegenomen. Hij is allicht de jongste van onze vijf kandidate zmaar behaalde toch een mooie zevende plaats in het nationaal kampioenschap van vorige zondag te Waregem. Een lange tijd zat hij er in het eerste achtervol gend groepje dat het duo Maes - Wijns had moeten laten weggaan. Naar het einde van de titelcross toe moest Luc wat terrein prijsgeven, maar zoals gezegd behaalde hij toch een behoorlijke en meer dan verdiende zevende plaats. Omdat Van Hellebuyck en Paemen diezelfde dag deelne men aan de marathon van Tokio mogen Herman Decoux en Luc Peerlinck mee naar het W.K. Duimen dus voor de Hammenaar die een interessante internationale ervaring zeker zal kunnen gebruiken in zijn verdere sportcarrière. Atletiek. Een archieffoto van Luc Peerlinck toen hij nog junior was (arch.) V.l.n.r. Guido Vander Vorst, Flor De Jonghe, Patrick Van Damme en Stany Buyle samen voor de lens, net na het behalen van de titel. Lugo Ekeren 19 (0.669), 4, He- rcntalsc BA 13, 5. Tiense Bank 10, 6. Centr Oostende 9, 7. Ker khoven 7, 8. BV Turnhout 6. Tijdens de komende weken mag u in ons blad een interview verwach ten van zowel Guido Vander Vorst als Patrick Van Damme Een niet te missen brok leesgezel- ligheid voor biljartliefhebbers. Daarin o.a. hun reeds opgedane ervaringen, kennismakingen met internationale grootheden (Biom- dahl, Kobayashi,...), toekomst plannen en dergelijke meer. Jacobs Rudy

De Voorpost | 1989 | | pagina 17