IJ Sint-Niklase derby niet in het teken van de fusie Ondanks de fusie geen beterschap VW Hamme gelukkig met een doelpunt van Stefan Ledens Johnny Lenaerts onzeker bij VW Hamme Keppens redder in nood Winnen belangrijkst Luc Van Haver terug een vrij trainer VOETBAL VW Hamme krijgt zondag het Westvlaamse Wervik op bezoek. In principe blijft de samenstelling van de ploeg ongewijzigd. Twijfel is er omtrent een optreden van Johnny Lenaerts. Hij kwam in de match tegen Ninove ten val en liep een gekneusde rib op. Omwille daarvan nam hij niet aan de dinsdagavondtraining deel. In Hamse voetbal kringen acht men de kans redelijk groot dat de Antwer penaar tijdig zal rekupereren. Claudio De Paep blijft voorlopig langs de lijn. Hij liep, zoals eerder gemeld, tegen Sporting Anderlecht een verwonding op aan de enkel. Het getroffen lichaamsdeel werd verpakt in een gipsverband. Philip De Borger wordt voor het eerst wisselspeler. Moest het zijn dat Lenaerts niet op tijd herstelt, dan begint hij als titularis. VW Hamme leed in de heenronde tegen Wervik een nipte 1-0 nederlaag, hoewel het mits meeval een punt had kunnen winnen. Het hoeft niet gezegd dat men aan huis hoopt op een overwinning. De ploeg: De Wilde. D'Hondt, Coucke. Verbustel, Nardus, Geldof, Vermeir, Smet, Lenaerts, Pirelli, Ledens (De Borger. Van der Stock, Van Hemelrijck). (e.g.) 18 - 17.2.1989 - De Voorpost dan een schim. Na de hervat ting leek het even dat er schot in de zaak ging komen. Stefan Ledens kwam uit een voorzet van Johnny Le naerts tot scoren en in het llamse kamp was de hoop levendig dat de openingstref fer een stimulerende invloed zou hebben. Snel bleek dat dit alleen maar een veronderstel ling was. Van enige konstruk- tieve opbouw was helemaal geen sprake en naarmate de wedstrijd evolueerde kroop het lokale team in zijn schelp waardoor de opponent zich slagvaardiger kon opdringen. Achteraf bleek er alleen te vredenheid omwille van de winst, niet in het minst bij Stefan Ledens die auteur werd van het enige doelpunt. Voor enkele weken verloor hij zijn plaats als basispion en begon ook vorige zondag op de bank. Pas na de rust ver scheen hij in het veld en acht minuten later maakte hij een doelpunt. "Sinds ik uit de ploeg ver dween loop ik biezonder ge prikkeld, zegt Ledens. Toen ik vernam dat ik de tweede helft mocht beginnen maakte ik mij op om dadelijk een algehele inzet te demonstre ren. Ik werd de maker van een doelpunt, maar zoiets is eerder toevallig. Dat ik mijn plaats als titularis verloor is te wijten aan het minder goed presteren van de ploeg in haar geheel. Voor mij, als aanval ler, zijn dieptepassen van le vensbelang. Als er niet goed wordt gevoetbald, blijven dergelijke voorzetten achter wege. Ik ben daar meteen het slachtoffer van en krijg geen gelegenheid om mij te mani festeren. In dergelijke om standigheden degradeer ik tot een schaduwfiguur, met alle gevolgen vandien. Het is dui delijk dat we momenteel aan een minder goede periode be zig zijn. Dat overkomt iedere ploeg. Ik ben dan ook van mening dat dit een kortston dig verschijnsel is. Belangrijk is dat we twee punten wonnen tegen een rechtstreekse kon- VW Hamme - Ninove 1-0. Nardus probeert zijn tegenstander te ontwijken om een vooij te geven (vh) kurrent. Onze positie hebben we hierdoor weer wat veiliger gesteld hoewel ik ervan over tuigd ben dat we nooit kandi daat-daler worden. Daarvoor heeft VW Hamme voldoende potentieel voorhanden." (e.g.) Dooreen uit de Wa nooit ter Gerda vai stond c Gilüs-Wa speeldag Hierdoor Rest nog wellicht r deze 21e wisselen voor de i goede sta blijft de Vrasene Overmer de fel n middenn Waas ge in het oc F.C. Gerda-Excelsior 1-0 Ook de poging van Daniël Dit St.-Niklase derby, waar- nemen. De outswinger van Maes (weer erg goed) mocht over anders al meer geschre- J va" 8'"8 n08 maar ®e.ns over gezien worden op de 39e mi- ven wordt dan er werkelijk hethoofd van Excelsior-ver- nuut. Vertrekkend vanop ei- over dient gezegd, kwam na dcdl8«r Saeger 5" Z gen rechlsachterplaats liet de Me eerder tijdens de Van de Seen stond op de Daniël elkeen achter zich om voorbije week van Eicelsior goede plaats om af te ronden^ in Cornehssen een ideaal af- en Sportkring Sint-Niklaas 1"° »a 25 De ,hlus|,'°®gZ' lossingspunt tc vinden. Carls nog meer in het zunhcht te meteen op rOi.cn cn een fors schot was echter te zwak om staan. Enkele roddels werden kwartiertje bezorgde het be- dan ook direkt de ether inge- zoekende team enkele pran- stuurd zoals "Nu kan Gerda 8a"de fasen voor de doel- gerust zijn want Excelsior mond waar echter de jonge heeft het niet meer nodig", doelman De CJeene eens te waren schering en inslag. meer bewees dat hl) wat in Wel, na de wedstrijd werden zijn mars heeft, alle monden duchtig gesnoerd Z° werden °nde™eer P°" op en rond de Klokkedreef. gingen van Johan Mervaille. Nee. niet door de kip met Mare Heirbout en Kns Van frietjes die geserveerd werden Spittael volledig onder kon- aan de Gerdaspelers maar 10nge door het feit dat de plaatselij- "n man ke ploeg tot het uiterste moest gaan tegen de stadsgenoot om beide punten aan huis te houden. Excelsior was niet naar de Klokkedreef gekomen om zich te laten afslachten. Zo- - veel was duidelijk loen Gerda bet Gerda-doel lastig van bij de aanvang van de ,e maken, zij slaagden zelden wedstrijd weinig ruimte ge- of no.ol, ln hun opzet- Mette- gund werd. Gerda was de penningen. Malick en Serin kopploeg en Excelsior verde- k°"d™ slechts in de slotmi- digde zich zoals een rode lan- mm. zeg maar sekonde. zicht taam dat past. met veel inzet knJ8e" °P de gelijkmaker en storend werk Van Spit- maar de geclaimde strafschop tael, Heyrman en Van de °P de vrijstaande Firmm Steen die alle drie nog met Heirbout nadat Patrick Serin 100% fir waren bij de thuis- een hoekschop in zijn richting ploeg hadden het dan ook bad getrapt en door Jan Van gedurende heel hel verloop Acker werd geduwd kwam er van de wedstrijd moeilijk om met omdat de scheidsrechter de groen-zwarte defensie te "et op dat moment de wed- ontmantelen. Na 25 minuten Mnjd ten einde floot. Van een in de eerste helft viel hel eer- derby-ontknoping gesproken ste, en zoals achleraf zou blij- Z° bleef de stand ongewijzigd ken. ook het enige doelpunt en werd FC Gerda twee pun- uit de wedstrijd. De thuis- ,en "jker. Als leider zeker ploeg mocht op rechts langs n'et ,e versmaden. Yvan Barthier een vrije trap VW Hamme - Ninove 1-0. Ook Lenaerts jaagt tevergti achter de bal aan (vh) de bezoekende doelman te verrassen. Nadat dezelfde overbedrijvige Comelissen op slag van rusten met een nieu we kopstoot, die echter voor langs ging, de Waalse defen sie voor de zoveelste maal op een hoopje had gespeeld, kon iedereen met een gerust ge moed de rust ingaan. Leroy zet ex's een hak De tweede akte tapten de bezoekers echter uit een an der Waals vaatje of was het Wase leeggelopen? Wie zal het zeggen? Feit was wel dat de partij heel wat evenwichti ger ging verlopen en zelfs de neiging had om over te hellen in het voordeel van de Francs uit Borains. Mario Franssens en Guy Dardenne orches- treerden de bezoekende ploeg doorheen de thuisafweer en het was dan ook verdiend dat Mare Leroy zijn ploeg in de 68e minuut langszij kon bren gen. Meer zelfs, er was een erg attente De Vroe nodig om nadien Nagry van het win nend doelpunt te houden. Ge zien de eerste helft zou dat dan weer te veel zijn geweest waarop de Waaltjes recht hadden want alhoewel de thuisploeg in de tweede helft nog slechts een afgietsel was van de eerste periode kon de mee opgerukte Gino Nijs nog de beste kans voorleggen toen hij keihard op de paal besloot toen de bezoekende doelman verslagen was. Marc Stevelinck 'bezoekende" doelman. Na de rust werd nooit hel peil van de eerste akt door beide teams benaderd. FC Gerda had de voorsprong en hoe de drie aanvallers van Excelsior zich ook inspanden om het Franky De Pelsmae- K.L.VK L0KER .■.Vkili'l kruis mo de titclin bij de pk Ref Mo< dig naar :hu:spl, IJÜV.IIlf. Doch dc sluitstuk heeft hard gewerkt. We zijn er niet in gelukt de Westvlamingen van de bal te houden. Het was opvallend hoe men in het bezoekende Eendracht Zele - Menen 1-1 "We speelden opvallend tijd als een deus ex machina Van Den Broeck vorige week minder fris dan vorige week in voor het Menense doel op. uitstekend vertoefde in een Charleroi. Belangrijk is dat Hij knikte de vrijschop tot mindere dag. Onze defensie we een punt behaalden. Dat is vreugde en opluchting van de met Van Puyvelde als sekuur het positieve saldo na een bie- thuisploeg voorbij de ellen zonder moeizame wedstrijd." lange doelman Maesen. Dat liet een blijkbaar opge luchte trainer Etienne De "Enk Keppens is het type Wispelaere zich ontvallen na van een echte klubspeler. het zwakke vertoon van dc Door deze treffer maakte hij kamp zoveel steun kon verle- trikolores. een andere bekritiseerde nen aan de medespeler in bal- In het Zeelse kamp besefte tussenkomst goed", aldus de bezit. De vervanging van Ver men dat de ploeg door het Gentenaar. "Menen is een heecke kwam ons niet ongele- oog van de naald was gekro- sterk geheel en speelt ook op gen. Hij blijft nog steeds een pen. Doelman Danny Van verplaatsing aanvallend, gevaarlijk heerschap met de Puyvelde kreeg voluit de kans Daarvan was ik op de hoogte, bal aan de voet. Zondag in dc om zich te onderscheiden. Hij Ondanks de mindere prestatie gewestelijke derby met Lede hield zijn doel lang onge- ben ik tevreden over het ka- wacht ons eens te meer een schonden Tegen de treffer rakter dat de spelers toonden, loodzware opdracht. Er de van Woodruff stond de Zeelse Er zijn verzachtende omstan- nederlaag vermijden lijkt nu portier machteloos. Gelukkig digheden. Patrick Maache een prioritaire opdracht, voor de trikolores dook Luk wordt nog steeds gehinderd Joost Arkns Keppens een kwartier voor door pijnen in de knie. Frank Kris Van Puyvelde, trainer FC Gerda "Vandaag hebben wij gewonnen. De twee punten ziji binnen en dat is het voornaamste, denk ik. Het hek seizoen heb ik deze Gerda-ploeg zo geschikt dat zij ondet de beste omstandigheden aan de aftrap kwam. Doelbe wust de tegenstrever doorgelicht en dan proberen met dc kern die ik bezit de ploeg zo op te bouwen dat wij elke opdracht aankunnen. Over de titel wordt in dit beslissende stadium nog niet (luidop) gesproken. We spelen verda van week tot week en eens men bovenaan de rangschik king komt is het geweten dat je van geen enkele ploeg ge schenken krijgt. Kijk maar naar Excelsior. Het staat al lerlaatste maar met wat meeval pikt het hier toch een puntje mee. Nu rest zondag nog een volgende opdracht ea dan is er een weekje rust. Van harte welkom bij ons, want zoals gezegd zijn Van Spittael, Van de Steen en Heyrman niet voor de volle 100% fit. Dan worden de batterij» weer opgeladen en gaan we de laatste acht beslissende w ken van de kompetitie in. Hopelijk met een gunstig p volg", aldus Kris Van Puyvelde van FC Gerda. Luc Van Haver, trainer Excelsior Met opgeheven hoofd Groen-zwart-trainer Luc Van Haver kon met anden dan zijn spelers feliciteren na de wedstrijd tegen Gerda. "Een prachtprestatie, zou ik durven stellen, pikte Lucdi rekt in. Na de turbulente gebeurtenissen afgelopen weel had ik de spelers weer volledig onder kontrole en inzet was er dan ook genoeg in dit stadsderby. Gerda moest komen als leidersploeg en met een man als Martin Van Daele in de ploeg kunnen wij gerust tegen een stootje. Spijtig van dat foutje van De Saeger. zodat de goal te vroeg viel. Weet ge dat dit de 26e tegengoal is die wij slikken op een stilstaande fase? Wij wisten het niet. Maar nu we het toch onder ogen krijgen weten we ook meteen waar de zwakte zowat moet liggen bij dit jonge Excelsior. Nadien terugslaan is wel mogelijk, met Malick. Mette- penningen en Serin maar tegen de beste verdediging van de reeks kunnen wij ook niet veel beginnen zodat ons lot bezegeld was na dat vroege doelpunt. Toch blijf ik erbij dat mijn ploeg met opgeheven hoofd het strijdtoneel mocht verlaten." Nog over de fusie Het is wel het weekje geworden voor Excelsiortrainei Luc Van Haver en zijn spelers. Midden vorige week va neemt de trainer in de kantine van zijn klub dat ha volgend seizoen allemaal amen en uit is. Zo maar tussen pot en pint wordt Luc duidelijk gemaakt dat de klub gefusioneerd is met Sportkring Sint-Niklaas. Ge moet ha maar meemaken. Donderdag dus was alles officieel en werd Luc Van Haver wel gekend. Aan de hoek van dc tafel mocht Luc aanhoren dat hij aan het eind van het seizoen terug een vrije trainer zal zijn. De spelers evenwel zouden onder de vlag van Sint-Niklaas komen te staan I evenals de terreinen en heel de groen-zwarte jeugd. Voor Luc Van Haver dus geen gemakkelijke taak om dc ploeg enkele dagen voor het duel met Gerda opnieuw tc motiveren. De koppen werden evenwel bij elkaar gesto; ken en de spelers wilden eendrachtig verder doen zoals zij al heel dit seizoen hun trainer volgen door dik en dun Dc motivatie, ook voor de volgende wedstrijden, is er zodal Excelsior niet als een geslagen hond zich de beetjes van voor de neus zal laten rapen. De tegenstanders zijn dusgc waarschuwd. De spelers die met het oog op volgend sei zoen iets willen bereiken zullen hun beste beentje willen voorzetten zodat Luc Van Haver weinig woorden zal nodig hebben om iedereen te motiveren. slejx ontx thui- doel In het Oostvlaamse treffen met Ninove behaalde Hamme een verdiende overwinning, maar de verrichtinu in haar VW Hamme - Ninove 1-0. De fase die aan het doelpunt van Ledens voorafging. Pirelli omspeelt zijn tegenstander en kan Ledens bereiken (vh) Sportkring Sint-Niklaas-Francs Borains 1-1 Ondanks het feit dat het uitkwam tegen een Waalse tegenstander kon Sint-Niklaas toch nog rekenen op een rui me opkomst. De supporters wilden blijkbaar zelf zien hoe Sportkring zich op eigen ter rein kon herstellen na de re cente nederlagen die het als koploper in derde toch onver wacht had opgelopen tegen mindere goden. Ook het ver rassende fusienieuws eerder op de week als zou Sportkring met Excelsior gefusioneerd zijn trok heel wat nieuwsgieri gen naar het thuisstadion. Veel verandering in het spel- patroon was er ondanks die nederlagen en fusie evenwel niet te bekennen bij de thuis ploeg en na een goede eerste helft waarin de stand werd geopend door Cornelissen konden de Waaltjes zonder zich al te fel in te spannen gemakkelijk terugslaan langs Leroy, toevallig een ex-thuis- speler. Zo ontfutselt Francs Borains de Klaasjes drie van de vier punten in beide kon- frontaties nadat eerder in Wa lenland een eerste seizoensne derlaag werd genoteerd. Cornelissen met het hoofd Er waren trouwens nog oud-bekenden op het terrein want bij de bezoekers speelt op het middenveld nog altijd Mario Franssens die na om zwervingen langs Dender- monde en Zele uiteindelijk in het Walenland is beland. Ma rio heeft het daar blijkbaar voor het zeggen want was het voetbal van zijn ploeg tijdens de eerste helft van een niet zo denderend niveau dan hebben zijn maats toch al enkele Vlaamse vloeken geleerd... Bij Sint-Niklaas ontbrak Joris Cornet in de elf die de start namen. Als reden gaf Paul Theunis op dat hij Joris pas enkele uren voor de af trap te zien kreeg na zijn trip met de Jassen (komt van pe- tatten jassen) of de nationale militaire ploeg in Marokko. Doch ook zonder Joris draaide de ploeg de eerste helft behoorlijk. Het eerste gevaar in de wedstrijd was trouwens voor de thuisploeg langs Daniël Maes die na een dubbelpas met Cornelissen ploeggenoot André Kiekens in schietpositie kon brengen maar deze laatste mist toch blijkbaar nog kompetitieritme want de afwerking bleef on dermaats. Zo duurde het tot de 12e minuut alvorens Sint- Niklaas een eerste schot tus sen de doelpalen kon krijgen langs Everaert, maar dit schot zou door Menyhart in het be zoekende doel gepakt wor den Het antwoord van Francs Borains volgde snel want na een kwartier kon Guy Dardenne met een vrije trap de vingertoppen van doelman De Vroe schroeien. 'och viel vrij verrassend een doelpunt voor een met imponerende thuisploeg in de 21e minuut. Nadat Carl Cor nelissen bij een voorgaande fase net iets te laat kwam om de bezoekende doelman te verslaan maar hier toch een hoekschop aan overhield was het dezelfde Comelissen die de daaropvolgende hoek schop van Quintelier en ver lengd door De Meyer krachtig voorbij Menyhart kon kop pen, 1-0 en alle fusie-suppor ters juichten. Het zag er dus goed uit en bijna werd het zelfs schitterend wanneer ze ven minuten later Cornelissen (erg werkkrachtig) het leder kon afsnoepen van een bezoe ker en gepast wist door te schuiven naar Quintelier. De ze knalde de vuisten van Me nyhart bijna stuk maar de te rugspringende bal kon door Theunis alsnog voorgetrok ken worden, maar hier was geen lange thuisspeler te be kennen om de klus af te maken. Er restte evenwel nog een zee van tijd om de niet zo sterke bezoekers op een veili ge afstand te plaatsen, zoveel was zeker want het draaide best vlot bij geel-blauw. Aan vallen op rechts langs De Meyer en Quintelier zaaiden meermaals paniek in de be zoekende verdediging en een kopbal van alweer Comelis sen moest door Waaltje Royet met een Vlaamse vloek en het been van de lijn wor den gekeerd. Sint-Niklaas - Francs Borains 1-1. Paul Theunis in een fel duel (dw) VW Hamme - VK Ninove 1-0 geheel was niet om over naar huis te schrijven. In het begin zag hel er nochtans naar uit dat VW Hamme snel tot sco ren zou komen. Het lokale team speelde in die periode de dominerende rol en een zwak Ninove leek niet bij machte om een vuist te ma ken. Na een kwartier luwde het Hamse geweld en degra deerde het schouwspel tot het niveau van eerste provinciale. Nu bleef de thuisploeg wel het meesterschap opeisen maar kon daaruit niet veel meer dan een paar hoekschoppen puren. Een aantal akteurs hadden er schijnbaar maar weinig zin in en van het werk lustige team dat tegen Spor ting Anderlecht hoge ogen gooide bleef niets meer over

De Voorpost | 1989 | | pagina 18