Volleybaloverzicht heren Pardaf's terugblik en Aan het net bij Kangoeroes Aalst ltd VC Temse-Dames gehuldigd als Sportfiguur 1988 ïrt-rï-Efifï '°ordeii,^id iiM-a*?-dic s? p"*8™i2. ■p"™*" 't Moleken wint topper der subtoppers! Verdiende zege VOLLEYBAL De Voorpost - 17.2.1989 - 23 es door Iers van onver- achtige 0 10 2 8 +90 1 +108 1 +48 1 +36 i +22 1 -18 J -38 Spectrum Moerbeke Ws. 3 Ooigem 1 14-16,15-9,15-11,15-11 Na een spannende strijd in de eerste set konden de enthousiast spelende bezoekers de eerste set op hun naam zetten. De thuisspe- lers keken in de tweede set tegen een 4-7 achterstand aan. Dan pas mochten Van Meegroot en Mare Verniers in de ploeg komen. De wedstrijd kantelde meteen in het thuisvoordeel. Benny Heyninckx bood uitstekende hulp en Spec- tnim bracht de bordjes in even wicht. Vanaf de derde set hield Moerbe ke steeds het initiatief in handen en het sloeg telkens in de eindfase toe om verdiend de wedstrijd te pardaf Kruibeke 1 .toebroek 3 12-15,15-11,13-15,5-15 Pardaf, dat op zoek is naar een paar overwinningen om uit de ge vaarlijke degradatiezone te ver dwijnen, speelde te zenuwachtig. Assebroek nam dan ook eerder gemakkelijk de beste start en het kon meteen een kloof slaan. On der impuls van de jonge Wim Leushuis kwam Kruibeke nader bij. In de eindfase van de eerste set sloegen de gasten opnieuw toe en Pardaf verloor de eerste set. In de tweede set speelde Pardaf volledig op wilskracht. Technisch was het spelpeil van de gastheren beneden alle peil. Kruibeke kon de tweede set alsnog naar zich toehalen. De derde set was opnieuw een thriller. In de beginfase kon Pard af een voorsprong uitbouwen, maar de bezoekers sloegen kei hard terug en wonnen in extremis met het kleinste verschil. In de daaropvolgende vierde set kon Kruibeke een 5-0 kloof bewerken, hetgeen liet vermoeden dat Pardaf alle stress van zich had geworpen. Een beslissende vijfde set lag in het bereik. Kruibeke viel plots stil. Karei Van Gucht was onder tussen de plaats van de jonge Leushuis komen innemen. Pardaf skoorde geen enkel punt meer en bleef op vijf punten steken. VC Toff Steendorp 1 Appelterre 3 11-15, 13-15, 15-7, 11-15 Steendorp, dat in de voorgaande wedstrijd steeds meer met ge kwetsten en zieke spelers af te rekenen had, moest in de wed strijd tegen Appelterre de dien sten missen van Tom Speleman. Appelterre heeft in de laatste wedstrijden een 3 op 3 geskoord. Met dergelijke fantastische over- winningslijst komt het Pardaf Kruibeke bedreigen. In de eerste set bleven beide ploe gen in eikaars nabijheid tot 10-10, nadat Appelterre via 1-6 tot 4-8 was uitgelopen. In de eindfase kon de bezoekende ploeg de be slissende kloof slaan. Ondertussen was Patrick Van Eynde van het terrein verdwenen De tweede set verliep mogelijk ngo gelijkopgaander. Toff liep uit tot 8-4. Twee individuele missers van de thuisspelers (met onder meer een buiten de lijnen geoor deelde opslag maakten het ver schil). De gasten brachten een 0-2 setstand op het bord. Patrick Van Eynde had zich aan de knie ge kwetst en coach Speleman diende een beroep te doen op Patrick Van Landeghem om de twede set te starten. Plots draaide het goed bij de Toff ploeg, zodat de bezoe kers werden teruggewezen. Spel verdeler Kris De Wolf plaatste in de vierde set enkele goede bloks. Na een gelijk begin tot 4-4 bouw de de thuisploeg gaandeweg een voorsprong uit via 10-5 en 14-7. Steendorp kwam enkele punten voor, maar Appelterre maakte een vuist. Een uitstekende presta tie van de bezoekers, die de ver rassing van het weekeinde brach ten. Vokajap kwam langzaam te rug. Bij 11-9 was Patrick Van Eynde ingeschakeld om de blo kvorming te versterken. Tever geefs, want Appelterre maakte in één ruk uit. Steendorp speelde niet slecht, maar geraakte niet door het blok van de bezoekers. Op 28 februari speelt Steendorp zijn uitgestelde wedstrijd tegen Assebroek in sporthal Tielrodia te Temse. Aanvang 20 uur. Reser- ven om 18.30 uur. Eerste provinciale Rapid St.-Nildaas 3 Oltisj Bazel 0 15-11, 15-13, 15-13 Na een reeks schitterende wed strijden van Bazel is de ploeg in een mindere peride vervallen. On danks de nederlaag waren de Ol tisj spelers meer dan verdienste lijk. In de eerste set kwamen de gasten met 2-7 XVOOR. Coach Spele man greep gepast in en Rapid kwam op gelijke hoogte om daar na de bezoekers genadeloos af te straffen. In de tweede set bleef de score gelijk opgaan tot 12-12, zodat de wedstrijd nog alle kanten opkon. Raf De Wolf, aanvallend sterk uithalend, hield zijn ploeg in de wedstrijd. Zo ook in de derde set. Bazel bleef steeds in zijn winst kansen geloven, maar het viel in de eindfase volledig stil. Rapid kon een vleiende 3-0 zege af dwingen. Blauwe Hoek Hamme 2 Melvoc Melsele 3 7-15,15-12, 9-15,15-8,13-15 Blauwe Hoek heeft tegen de lei der uit de rangschikking een prachtige en sportieve partij be twist. Rudi Daelemans en Paul Weyn drukten hun stempel op de wedstrijd. Hamme bracht de rrmeula n stevigs itart,- Wanneo etergim liend dt igen D< en 134 gden d< nstandn jdens dt t blevet j gelijkt de wed- it. ATB nvaHend m zo dt slepen. keert Kangoeroes op 7-8 en dan komt de kat op de koord. Een fictieve opstellingsfout van Kan goeroes, een gemaakt punt niet toegekend, een homereferre. To tale som: weg concentratie. De thuisploeg wint met 15-11 de laat ste set. Tweede provinciaal Dames Kangoeroes Aalst 3 Deco Denderhoutem 1 15-12,10-15, 15-4, 16-14 Kamavalzaterdag kreeg Kangoe roes Aalst de B-ploeg van Den derhoutem op bezoek Er werd in de heenronde bij deze ploeg met 3-0 verloren, maar telkens met het kleinst mogelijke verschil. Met deze wedstrijd werd meteen het startsignaal gegeven voor de aan vang van een vertrouwenscrisis onder de Aalsterse meisjes. De ploeg heeft zich in zekere zin schuldig gemaakt aan «kompeti tievervalsing», want de speelsters die Kangoeroes in het zand deed bijten is ondertussen versast naar de A-ploeg. Zodoende is de kwa liteit van de Denderhoutemse speelsters niet altijd evenredig verdeeld geweest. Kangoeroes nam een armzalige start. Aarzelend speelde de thuis ploeg in deze ontmoeting, de rechtstreekse concurrent voor de degradatie moest en zou uitge schakeld worden. De bezoeksters liepen met amper zeven opslag beurten uit tot 3-11. Zag het er voor Kangoeroes op dat ogenblik niet naar uit, dat het dezelfde kaüberplocg van de heenronde voor zich had.? Of kreeg de ploeg uiteindelijk het vertrouwen na de zeer goede wedstrijd tegen Grem- bergen? Hoe dan ook, Aalst be gon te knagen aan de achterstand. Na twee volledige rotaties was de stand gelijk bij 12T2. Kangoeroes voelde dat de setwinst in zijn be reik lag. Het begon dan ook ver beten te jagen op dat verlossende vijftiende punt De eerste helft van de tweede set kon de huisploeg de ingeslagen weg verder zetten, maar dan was de kous af. Via 4-2 werd het 5-3. Deco kwam op voorsprong en Aalst werd nerveus. De bezoek ster konden na 26 minuten de bordjes in evenwicht hangen: 10- Heren Zulte-Kangoeroes Aalst 1-3 15-3,11-15, 8-15, 9-15 Kangoeroes had zijn tweede plaats in de rangschikking moeten afstaan aan Zulte, halfweg januari na de ongelukkige verlieswed- strijd bij Overboelare. Dit was de gelegenheid voor Kangoeroes om te bewijzen dat het de tweede plaats waard is. Doch bij het ver trek leek het er niet op: spelverde ler Janssens was ziek. Aangezien er geen echte tweede spelverdeler it. werd de taak waargenomen door trainer-coach Meskens On- ènks zijn gboede prestatie werd de set verloren met 15-3. Niet de fout van een enkele speler, maar de ploeg was op zoek naar het gepaste spelpatroon met deze nieuwe opstelling. Een studieron de dus. Dat bleef ook uit het vervolg van de wedstrijd. Beide ploegen maakten dankbaar ge bruik van de grote opslagzone, wat voor heel moeilijke floating services gezorgd heeft. De tweede set ging gelijk op. Kangoeroes begon zijn draai te vinden en Zulte staat niet voor niets zo hoog in de rangschikking. Het werd 1-3, 6-4, 9-11. Op dat ogenblik was de lengte doorslag gevend. Peter, Danny en Johan, de drie langsten van Aalst blokten en smashten de tweede set uit in het voordeel van de Ajuinen: 11- 15. Risicovolle opslagen predikte de Aalsterse coach alsmaar en het rendeerde: 0-5 en 5-8. Zulte was bij machte om nog drie punten te sprokkelen, maar de andere aan- valslijn van Aalst deed de welbe kende duit in het zakje om de set met 8-15 binnen te rijven. De hoofdaanvallen van Zulte, die werkelijk de ploeg draagt, begon met de minuut krampachtiger te spelen. Dat was vooral te wijten aan de uitsteekende bloks van de Ajuinen. Een laatste krachtin spanning resulteerde in 9-15. Zul te was roemloos tenonder eeeaan na een 5-3 achterstand. Het wordt nu uiterst belangrijk voor Aalst geen steken meer te laten vallen. Hopelijk kan het deze tweede plaats behouden tot het einde van de kompetitie. Een gave collectie ve prestatie van de Aalsterse jon gens, ondanks de afwezigheid van twee kemspelers. Dames Oudenaarde 3 Kangoeroes Aalst 2 14-16.13-15, 15-4, 15-6, 15-22 Oudenaarde en Kangoeroes zijn oude bekenden. Telkens zij tegen over elkaar staan, was dit garantie voor drama en spanning Ook de keer was dit het geval. Men zou dit echter niet verwacht hebben, gezien de plaats in de rangschik king. Oudenaarde op kop en Aalst bengelt aan het staartje. Oudenaarde begon deze wedstrijd met overschatting, ondanks de af wezigheid van de topaanvalster Wat had Aalst te verliezen? Een gelijkopgaande strijd met wel een eerste setbal voor de thuisploeg bij 14-12, maar dc tweede setbal ging naar een sterk vechtend Kan goeroes. Hetzelfde beeld in de tweede set. Oudenaarde kwam een paar punten voor, maar bij 11-10 was alles te herbeginnen. Ook hier was het verrassend te zien, dat Kangoeroes genoeg wils kracht kon opbrengen om bij de eerste gelegenheid uit te maken: 13-15. Het was 0-2 voor de hek kensluiter. Aalst begon in de derde set echter zeer voorzichtig te spelen. Oude naarde kwam nu pas echt onder stoom. Met uitstekend opslag- werk kon de thuisploeg Aalst ont redderen en zo een set pakken met 15-4. Dc vierde set was zoals verwacht zenuwslopend (2-2, 3-3 en 6-6) Door de ondoordachte coaching kon Kangoeroes maar een puntje meer pakken en Oudenaarde bracht de stand in evenwicht met In de vijfde en beslissende set ie *ti Jjt her: Volleybal. BI. Hoek - Melsele 2-3. Johan Malfliet springt sneller en scoort (vh) Bij het begin van de derde set nam Aalst een paar punten voorsprong met 4-1, maar enige minuten later toonde de ploeg aan dat de opslag nog altijd de eerste aanval is. Gemakkelijk verhuisden de bord jes van 6-3 naar 13-3. Deco was bij machte welgeteld nog een punt te scoren, terwijl Kangeroes met 15- 4 twee sets tegen één voor kwam in de sets De vierde set werd zoals verwacht een gevecht op het scherp van de snee. Nu was het de beurt aan Denderhoutem om een paar pun ten voorsprong te nemen bij het begin van de set. Het werd 8-11 na eerst 1-2, 3-6 en 8-11 op het bord. Kangoeroes voelde het gevaar en het wou kost wat kost uitmaken in deze set. Wilskracht en karakter stelden de thuisploeg in staat te rug te keren tot 12-12. Het kreeg een matchbal in handen bij 14-13. Zenuwen langs beide zijden van het net, maar de vierde setbal was meteen de goede: 16-14. Kangoereos heeft een uiterst be langrijke wedstrijd kunnen win nen tegen een rechtstreekse con current, niet door zo goed te spe len, maar door veel inzet en de wil om te winnen. D reservewedstrijd werd ook door Kangoeroes ge wonnen, maar met 2-1 na een zeer goede derde set. troon van Melsele aan het wan kelen. Nadat beide ploegen om beurten een set naar zich toe hadden ge trokken. moest een vijfde set de beslissing brengen. Dat deze laatste set een spannend verloop zou kennen kon men bij een 1-8 en 3-11 tussen stand niet zo snel vermoeden. Hamme zette een geweldige remonte in. In één ruk gingen de Blauwe Hoek spe lers van 3-11 naar 13-11. Weyn was even teruggezakt, maar wan neer hij in de eindfase aan het net verscheen, ging Melsele naar 13- 14. Bij matchbal ontstond er in de thuisgelederen een misverstand, zodat de leider met een nipte zege aan de haal kon gaan. Tweede provinciale Sigivok St.-Gillis Ws. 3 Evergem 1 15-12, 2-15,15-8,15-9 Deze wedstrijd besliste over de tweede plaats in de rangschikking. Het niveau van dit duel scheerde nooit hoge oppen. De thuisploeg hep in de eerste set uit tot 9-2. De bezoekers kwamen terug bij 11- 11. Sigivoc won alsnog de eerste set. In de tweede set werden de Sigi vok spelers van het terrein ge speeld. Amper twee puntjes kwa men op het bord. Tijdens de der de set namen de thuisspelers het initiatief in handen. Sigivok liep tot 11-0 uit. De gastheren lieten de Stroopen nooit meer in de wedstrijd komen. Derde provinciale A Sleidinge 2 Hygiena Stekene 3 15-9, 15-0, 9-15, 13-15, 5-16 Koploper Stekene kreeg tijdens de eerste sets geen vat op het spel van de thuisploeg. Nadat Stekene in de eerste set een beetje had gekrasseld, werd het in de tweede set vernederd met een 15-0 score. Gelukkig waren de bezoekers door deze forfaitscore niet aange slagen en dit gaf een extra stimu lans om vanaf de derde set opslag en blok beter te verzorgen. Steke ne ontregelde met vlijmscherpe en moeiljke opslagen de receptie van de thuisploeg, zodat de zege kon veilig gesteld worden. Liefhebbersvolleybal Stekene. In Stekene loopt nog steeds een louter rekreatief liefhebbersvolleybaltomooi waarin sportievelingen die graag volleybal op amateuristisch niveau beoefenen aan hun trekken komen. Eén van de trouwe deelnemers aan dit "Liefhebbersvolleybaltomooi van Stekene" is de ploeg uit de Kemzeekse Habroeckwijk (d.Brol) Volleybal. BI. Hoek - Melsele 2-3. Het Hamse blok Seghers-Malfliet in aktie (vh) men in eerste landelijke, ligt de situatie enigszins anders. Hier werd gehoopt dat het overgangs jaar na de tweede opeenvolgende promotie's zonder problemen zou Op zondag 19 februari worden de speelsters en bestuursleden van Volleybalclub VC Temse Dames in het gemeentehuis te Temse officieel gehuldigd naar aanleiding van de uitverkiezing van deze ploeg tot «Wase Sportfiguur van 1988». Deze titel werd hen toegekend door de Wase Persclub omwille van het sterke presteren in 1988 zowel in de nationale competitie, de nationale bekercom petitie en de Europese bekercompetitie. In deze laatste competitie slaagde Temse er als eerste Belgische ploeg in om een ploeg uit Oost-Europa (Budapest) te elimineren tijdens de tweede ronde. Tijdens de officiële huldiging te Temse van aanstaande zondag zal niemand minder dan Julien Vleminckx aanwezig zijn. Vleminckx is een eminentie in hei Belgisch volleybal en was ook lange tijd trainer van de nationale ploeg. Ook nu staat deze ploeg en de figuur van Vleminckx opnieuw volop in de belangstelling. Vle minckx zal tijdens de huldiging van de Temse-dames zelf ook één en ander vertellen over zijn visie over het damesvolleybal in België en over de mogelijkheden die hij nog ziet voor Temse. De huldiging vindt plaats om 11 u. in het gemeentehuis met een welkomstwoord door de voorzitter van de Wase Persclub, Mark Van Brussel. Verder zijn er gelegenheidstoespraken van burge meester Van Riet, clubvoorzitter Fonny Boesmans en gastspreker Julien Vleminckx. Ivan Elegeert zal namens de Wase Persclub VC Temse officieel huldigen als «Wase Sportfiguur 1988». Nadien wordt door het gemeentebestuur van Temse nog een receptie aangeboden. De nationale volleybalkompetitie is over halfweg, dus de hoogste tijd om van enkele Wase volleybalgrootheden worden uitgespeetózeker met een een eerste round-up te maken van wat tot nu toe is viertal aanwinsten die de ploeg gezien hadden wij nooit vier nieu- gebleven van hun ambitie's voor de kompetitiestart. Met kwamen ralerken Enk welingen tegelijkertijd voor de i Maes. Marc Van De Voorde. Filip leeuwen mogen gooien. Het ge- twee ploegen uitkomend in eerste landelijke, zowel v. Avermae, en Rndjr Cools volg was dal Vij angst,g lemgzlk- - dames als heren, gaat onze aandacht vandaag uit naar bleken echter van bij de start van ten in de rangtabel iets wat Pardaf mAi van <]e middenmoot waarin ze oude ploeg en eerlijk gezegd, zij heeft haar elan nog niet verlo ren want momenteel draaien wij goed mee en staan we op de 9de plaats in de rangschikking op et V.C. Pardaf Kruibeke. zegt Lauwers met verheven stem. De coach van die meisjes bleek na Zoals het hoort beginnen we met een zestal kompetitiewedstrijden Groene tafel de kompetitie niet die jongens te in jaren niet overkomen was. zijn die Pardaf de garantie konden Zoals vermeld verscheen Vital De geven van een probleemloos sei- Prins vrij vlug in de ploeg, maar zoen. Het quartet paste duidelijk daar bleef het niet bij Supertalent mi.. A. „.rmmniw. ü.i*. niet in het spelsysteem van trainer Wim Luyshuis (17) volgde al snel t^'SSTÏiiïï: Vilal De die enkele we- en even lal», wanneet Sok Jos en ken dus zelf terug noodgedwon- Bruno Muyldermans, Luc Ver ben zodat een sanktie verwacht wordt. Er zijn volgens mij vier de rekening te maken van de da mes van Pardaf De damesploeg, die dus uitkomt in eerste landelij ke, deed het tot nog toe zeer goed. Een derde plaats momen teel in de rangschikking op één puntje van het leidende duo mei mriau ui anuers resi er - Schelle-Torhout geeft immers nog Schelle niets anders dan zes for- he" verwaclht ,wf.rd' Nalu"rllJk «enig tussen de lijnen stond. Dus alle mogelijkheden aan de ploeg fajts 0f misschien wel algemeen. ,reft ons ook schuld want ach,eraf vanaf de )aanvende teru8 met on" t">-- v-~i— Maar kom, de soep wordt nooit zo heet gegeten als ze opgediend wordt. Zo'n vaart zal het wel niet mnopnilrh»Hpn Sl hlHf, Zl «en ,ussen de üinen moest. P.R.- wimp, Karei Van Gucht en Dirk ri K nS5 iSc,ilï Lauwers: «De vier genoemde jon- Robberecht hun opwachting u ïniïitSïfii 8ens konden büjlcbaar de verant- maakten, beseften we plots dat de van trainster Van Der Keelen Aan P R.-man Lauwers vroegen we op de man af of de dames nog kans zagen op promotie: «Ik denk van wel», begint Lauwers zijn be toog, als men ziet dat wij momen teel toch bij de top-drie draaien we ons toch moeten kunnen neste len». aldus Mare Lauwers, de man die alles weet van Pardaf. Tot slot kunnen we dan ook nog vermel den dat Pardaf nog steeds zowel bij de dames als bij de heren meedraait voor de beker van Oost-Vlaanderen hetgeen niet zo verwonderlijk is wanneer men weet dat tijdens het laatste dece- nium Pardaf Kruibeke steeds pre sent was op de halve finale of de finale. Mare Stevelinck die de kompetitie maakt. Toeval dichtste ereplaats hetgeen toch of niet, maar onze verlieswedstrij- knap zoU zijn. En dan is het zelfs lopen Maar stel dat ef één forfai- Hamse volleyballiga twedstrijd aan de ribben van Schelle blijft plakken dan schui ven wij toch lekker op naar de t Moleken-Hamvoc w op papier en vierde set werden erg spannend Technische uitslagen: 't Moleken - Hamvoc (3-1) 1-15, den waren juist tegen het leidende maar een kleine stap meer om de de meest geladen wedstrijd van met prangende spelfazen, maar duo Schelle en Torhout maar in de hoofdvogel binnen te halen, aldus den dag. Beide ploegen hadden telkens ging Hamvoc er onder- nog P R Lauwers die zijn ploeg een gelijk aantal punten en waren door: 15-13 en 15-12. nu zaterdag in Sporthal De Dul- niet zinnens te verliezen. Hamvoc Een ondermaats akterend Zwarte - - pop ziet aantreden tegen Kiel- startte sterk en haalde in een wip Panters B kon geen vuist maken inanking van begin december is drecht in alweer een belangrijke de eerste set binnen: 2-15. Een tegen Bozo Slechte tussenkom tweede ronde zullen we tuurlijk uitermate sterk verdedi- zulks te vermijden. De blijkbaar verteerd want momen teel draait de ploeg weer vlot. Het wegvallen van Vera Joosten en An Moens (beide zwanger) zal hier wel niet vreemd aan zijn, Wanneer we sportief niet voorbij Schelle geraken dan is daar na tuurlijk nog het «geval» Schelle, Volleybalkalender Heren Ere-afdeling 19.02.1989 17.30 u. Vitesse Kruibeke-Temat Cera Eerste nationale 18.02.1989 20.00 u.: Zele-Lanaken Eerste provinciale Geen wedstrijden Tweede provinciale A 19.02.1989 17.30 u.: Michelbeke-Leeuwerik Lede Tweede provinciale B 18.02.1989 20,00 u.: Temse-Beervelde 19.30 u.: ATB Sint-Niklaas - Evergem Derde provinciale A 18.02.1989 19.45 u.: Sleidinge-Berlare 20.00 u.: Real Testa Lokeren-Laureins 20.00 u.: Wontergem-Aalter Derde provinciale B 18.02.1989 17.00 u.: Kangoeroes Aalst-Ename 19.30 u.: Moerbeke-Waas - Wetteren 19.02.1989 16.15 u.: Ronse-Erembodegem 19.45 u.: Oudegem-Leeuwerik Lede Volleybalkalender Dames Ere-afdeling 18.02.1989 20.00 u.: Oostende - Temse Dames Tweede Landelijke B 19.02.1989 16.00 u.Sinda Sint-Niklaas - Juvenes Zele Eerste provinciale 18.02.1989 20.00 u.: Sint-Niklaas-Evergem 15-9,1-13 en 15-12 Zwarte Panters B - Bozo (0-3) 7- 15. 8-15 en 9-15 De Molen - Was (34)) 15-5, 15-9 en 15-9 konfrontatie want de grensdames zenuwachtig spelend Moleken sten en opslagen typeerden het Topfloor - Zwarte Panters A (0-3) staan toch nog steeds op de vierde herpakte zich in de tweede set en spelbeeld zodat Bozo de punten 1-15, 8-15 en 0-15 plaats en mits winst van Pardaf is bracht de stand gelijk: 15-9. Ham- makkelijk binnenhaalde: 7-15, 8- de derde plaats reeds binnen voor voc had zich blijkbaar geforceerd 15 en 9-15 (0-3). dit seizoen. in de eerste set en kon dat niveau De drie koplopers van de kompe- Oude paarden van stal gehaald... ?ie,b"lden een gemakkelij- Moleken de kans om de volle ke 3-0 overwinning binnen. De Bij de heren, die eveneens uitko- wjnst binnen te halen. De derde Molen was echt te sterk voor VC. Was en Contra, nog maar één setje gewonnen, kon slechts zeven puntjes halen tegen medeleider Bruine Beren. Topfloor dacht meer aan de karnaval te Dender- monde dan aan hun wedstrijd te gen Zwarte Panters A. In een uitgestelde wedstrijd haalde Bruine Beren nog een klinkende 3-0 overwinning binnen op VC 19.02.1989 20.00 u.: Aalst-Sint-Gillis-Waas 19.00 u.: Nieuwkerke-Zulte Tweede provinciale A 18.02.1989 17.00 u.: Waasmunster-Temse dames 20.00 u.: Real Testa Lokeren-Oostakker Tweede provinciale B 18.02,1989 17.00u.: Kangoeroes Aalst-Vosselare 19.02.1989 18.45 u.: Merelbeke-Grembergen Derde provinciale A 19.02.1989 14.00 u.: Vitesse Kruibeke-Eksaarde Derde provinciale C 18.02.1989 17.45 u.: Kalken-Meerbeke 19.02.1989 18.30 u.: Leeuwerik Lede-Hillegem Volleybalkalender Jeugd Juniores Jongens A 18.02.1989 10.30 u Rapid Sint-Niklaas - Beveren 19.02.1989 10.30 u.: Sinaai-Assenede Jongens Juniores B 19.02.1989 10.30 u.: Kalken-Adec Baasrode Meisjes Kadetten 19.02,1989 14.00 u.: Merelbeke-Grembergen Meisjes Juniores A 19.02.1989 17.45 u.: Nieuwkerken-Waasmunster Meisjes Juniores B 18.02.1989 15.30 u.: Borsbeke - Aaigem Contra - Bruine Beren (0-3), 2-15, 3-15 en 2-15 Was - Bruine Beren (0-3) 1-15, 8- 15 en 2-15. Rangschikking 1. Bruine Beren 2. Zwarte Panters A 3. De Molen 4. 't Moleken 5. Was 6. Hamvoc Was. 8. Topfloor 9. Zwarte Panters 10. Contra 12 24 12 24 13 23 13 20 13 20 13 19 13 18 13 16 13 15 13 13 2e provinciale SNUFFEL GREMBERGEN 3 MODERNA LEBBEKE 1 In deze partij, waarin Grember- gen weer liet zien over een beste receptie tc beschikken, is uitein delijk de derde set beslissend ge weest. Grembergen won deze set waarin de meeste spanning zat en waarin het meest kritiek loskwam met 17-15. Meteen was het ook geweten wie de eindzege zou in de wacht slepen want Lebbeke kon dezelfde inzet niet meer brengen als in die derde set en werd dan ook met 3-1 naar huis gestuurd. Het was een wedstrijd die gewon nen werd door het team met de beste opslag en dat was Snuffel, dat zoals steeds de moeilijkste smashes nog van de vloer wist te halen. Bij Lebbeke ging de recep tie fout en toen de coach te lang wachtte om in te grijpen was met een de deelzege verloren. De eerste set was een duidelijk overwicht voor Grembergen dat met 15-3 won in de tweede set was het Lebbeke dat het haalde met 6- 15. In die derde set dan liep eerst Lebbeke uit tot 5-9. Snuffel kwam terug en we kregen dan een paar uiterst spannende momenten. Op 13-13 kregen we een eerste keer punt in de wedstrijd toen een zware opslag van Katrien Stilten van Lebbeke die tussen de lijnen belandde geen punt opleverde en de ref de twee duimen in de lucht stak. We kregen nog een paar beslissingen waarmede blijkbaar niet iedereen akkoord ging en de zege ging naar Grembergen met 17-15. Dit was het keerpunt van de wedstrijd alhoewel niemand de zege van Grembergen ging aan vechten. De thuisploeg beschikte over een goede opslag en kon daarbij bogen op een prima recep tie en dat was zondag voldoende om het verschil te maken. x.

De Voorpost | 1989 | | pagina 23