Bij de start van het criteriumseizoen Patro - A kreeg het even moeilijk K.V.K.T.- Tafeltennis De Zilveren Klomp opent criterium Voetbaluitslagen Beslissende fase komt Wie degradeert in eerste? O. V.W.B.-Veldrijden Antonio Cecchinato en Julien Loggier Voetbalkalender F.C. Super Stars uit Sint-Niklaas in de kijker... Eendracht Aalst zonder Chunga De Voorpost - 17.2.1989 - 29 TENNIS TAFELTENNIS Nog voor de krokusvakantie kwam de Oostvlaamse kalender voor het Criterium klaar Inder daad voor het eerst in de geschie denis gaan de beide Vlaanderen elk hun criteriumweg op. Voor ons gewest betekenen dat dit jaar nog 51 tornooien. Oost-Vlaanderen is er trouwens traditioneel vroeg bij want in april kan men voor criteriumpunten al terecht bij Zilveren Klomp, Hof ter Burst, Topspin, Beckhand, Sint-Denijs, Denderleeuw en Den Bos. De opsplitsing van het Criterium van Vlaanderen lijkt alvast het overaanbod op de kalendej wat in te dijken. Tennis in april 14 tot 23/4: Zilveren Klomp (crite rium) 14 tot 30/4: Malpertuus (dubbels) 15 tot 23/4: Hof ter Burst (crite rium) 20 tot 30/4: Topspin (criterium) 23 tot 4/5: Beckhand (criterium) 24 tot 7/5: Sint-Denijs (criterium) 26 tot 7/5: Denderleeuw (crite rium) 27 tot 7/5: Beverse (dubbels) 28 tot 7/5: Den Bos (criterium) Mei 4 tot 14/5: Den Uitkijk (crite rium) 4 tot 15/5: Ertvelde (criterium) 4 tot 15/5: Park Ronse (crite rium) 6 tot 15/5: Olympia Gent (crite rium) 12 tot 21/5: Indiana (criterium) 24 tot 4/6: Sporting Gent (crite rium) 26 tot 4/6: Beukenhof (criterium) 31 tot 11/6: De Vierweegse (crite rium dubbels) Jarenlang werd het criteriumsei zoen geopend bij het Lebbeekse Hof ter Burst. Het was een tradi tie dat begin april bij voorzitter Arthur Semal de eerste criterium- punten konden verdiend worden Vorig jaar werd die traditie naar het verleden getenmst want het was toen TC Velina-Geraardsber- gen dat opende. Ook dit jaar komt Hof ter Burst één dagje te laat. Het is dit sei zoen TC De Zilveren Klomp dat de criteriumdans inzet. Bij voor zitter Van Puymbrouck kunnen VOETBAL 2* Nationale E. Aalst-Berchem 3' Nationale Bergcn-J Lede VW Hammc-Ninovc St.-Nildaas-Fr. Bora ins E. Zele-Menen vanaf 14 april heren II, III en IV, dames II en III, junior - veteranen en veteranen aan het werk. De finales op de Hogenakker zijn voorzien voor 23 april. Kontakt nemen kan op 03/770.71.46. Bij Hof ter Burst komt men dus één dag te laat om primeurtennis te brengen. Tomooileider Rik Moortgat verwacht dezelfde reek sen als bij De Zilveren Klomp vanaf 15 april. Ook in Lebbeke zijn de finales gepland op 23 april. Hier kan men kontakt nemen op 052/35.59.29. In eerste afdeling kreeg leider Patro-A het moeilijk tegen Juvenes-A. Eerst behaalde het een vlotte 3-0 voorsprong, maar die kwijnde weg tot 3-2 en 4-3. Zelfs na de enkels was er nog geen zekerheid: 5-4. Het duo Messagie-Van Hecke won echter het dubbel: 6-4. Met één overwinning voor Pa tro was Mare De Keyser minst in zijn schik. Bij Juvenes speelden Kurt De Cock en Hubert De Boeck geweldig, ze behaalden elk twee over winningen. Patro-B en Patro- C stonden tegenover elkaar en zoals gewoonlijk werd het een verbeten kamp met 3-3 en 4-4 als tussenstanden. De C- ploeg kon in de laatste twee wedstrijden onverhoopt de punten meenemen. Dynamica-A liet opnieuw een steek vallen tegen Hingene. Hoewel de ploeg uit Waas munster met 4-2 voorstond, moest ze inbinden omdat vooral Oosterlinck het niet goed deed. Dat gaf de door slag. Na de enkels stond Dy namica met 5-4 voor maar in de derde set van het dubbel kreeg het dan toch het deksel op de neus. Igor Van Assche was eens te meer niet te klop pen, terwijl de bezoekers het vooral van Erik Joos moesten hebben. In tweede afdeling was er geen houden aan BAC-B dat KWB-A met zware 9-1 cijfers naar huis stuurde. Alleen Ste- faan Van Bogaert kon voor Kruibeke de eer redden. De anderen kwamen er bitter weinig aan te pas. In derde afdeling heeft Patro- F de spartelende BZP-ploeg nog dieper onder water ge duwd. In eigen midden kreeg BZP een 4-6 te inkasseren. Toch werd het een dubbeltje op zijn kant: 3-3 en 4-5. Het dubbel met één punt als inzet duurde drie sets en het ver schil was steeds zeer krap: 24- 22, 21-13 en 19-21. Peter Smet met drie overwinningen stond alleen op de Lokerse bres, terwijl Davy Van Cauteren en Mario De Smet de besten wa ren bij de Hamse ploeg. Patro-E liet er in eigen Fami- liazaal geen twijfel over be staan wie er de sterkste was. In het begin deed Pardaf-B nog wat mee: 4-2, maar Patro- E leek niet te houden. Vooral Walter De Rijcke was on- klopbaar, maar Marcel De Graeve (2) mag ook niet ver geten worden. In vierde afdeling valt dade lijk de krappe 4-6 zege op van Madelon-C bij Ons Huis-B. De thuisploeg liet zich in het begin niet van de wijs bren gen: 3-3. Al kwam ze zelfs met 4-3 op voorsprong, de strijd was voorbij. Ze haalde niets meer op en Madelon-CV kreeg de volle buit. Even moeilijk kreeg het vice- leider Lede dat op Ons Huis-C ook maar met 4-6 kon win nen. Op zeker moment legde de thuisploeg 4-3 vast, maar dan zakte ze in mekaar. Van Keymeulen was de grote fi guur met drie zeges, terwijl Guy Foncé met twee de beste thuisspeler was. Een forse overwinning voor Ons Huis-C dat bezoeker Een- dracht-C zo rap als tellen met 9-1 naar huis joeg. Al won Eendracht de eerste wed strijd, het kwam er nadien niet meer aan te pas. Vlammers daarentegen deden het rustig aan en speelden Pardaf-D zonder problemen de les met 8-2. In vijfde afdeling speelde Sint-Niklaas een probleemlo ze wedstrijd tegen Okapi-C. Zonder omkijken werd het 9- 1. Van Uytdenhouwen kon voor de bezoekers de eer red den door Jozef Ernst te ver slaan. Datzelfde Sint-Niklaas werd in een uitgestelde wed strijd de levieten gelezen door Triumf-A. Het werd zomaar eventjes 0-10. Juvenes-E had graag gewon nen tegen het bezoekende Troelant-B, maar verder dan een draw is het niet geraakt. Meirsman en De Wolf waren de sterksten van de thuis ploeg, terwijl Pascal Van Brussel de meeste overwin ningen totaliseerde voor Si- naai. Alleen in het begin van de ontmoeting tussen Steke- ne-B en KWB-D was er enige twijfel wie het zou halen: 2-2. Vanaf dat moment kon nie mand de thuisploeg nog van de zege houden en ze ging dan ook naar een fikse 7-3. Patro-H heeft buur Vlierkou- ter-C een lesje gegeven: 7-3. Marc Permentier was de enige bezoeker die voor tegenpun- ten kon zorgen. Ons Huis-D deed de verplaat sing naar Sterke Stut-C, maar kwam snel terug. 10-0 wil zeg gen dat men niets in de pap te brokkelen heeft. Dat was ook geval met Op wijk-B dat op Denderbelle met 9-1 werd ingeblikt. Op wijk won de eerste wedstrijd via De Bontridder, maar daarmee was de kous af. Den derbelle kreeg de volle lading van Lede. De bezoekers won nen met 0-10. Herleving-B uit Dendermon- de speelde zeer goed en legde een 3-7 zege vast op Sterke Stut-D. Man Kai Leung was de beste man van de Ros Beiaardploeg. HVC MUURKAATSEN In de Hamse Muurkaatskompeti- tie is de beslissende fase op komst. Meert en Kastel zullen volgende week tegenover elkaar staan en dan valt allicht de beslissing over de titel. Corner 3 Meert 18 De bezoekers vertrokken zeer sterk en dat bracht de thuisploeg totaal van streek. Ze kon de thuis ploeg nooit meer bedreigen en de afgetekende nederlaag was daar van de juiste uitslag. Herzele-Erpe Kerkskcn-Senkamp Schellebelie-Eremb. Burst-Aaigem W. Moorscl-Hofstade Zuitse-SK Aalst Tcmsc-Melsclc Waarschoot-E Melden 2* Provinciale SLVZelzaie-Kenueke Wiczc-Robur T. Mclle-Kallo Kruibckc-Baasrodc 3* Provincial* D TK MeldcrtGijzegem 3* Provincial* E St.-Giilis-W.-E. Bazel Klein Laar-Lokerse St.-Pauwcls-SK Overmei Gerda-Excclsior Haasdonk-Vrasene Stckcnc-Grcmbcrgcn Sombckc-Buggcnhoul Si.-Gillis-D -Kltngc 4' Provincial* D Smetlcde-Edixvelde Erondegem-Westrem Vlierzcle-Mere Ede-Oordegem 2-0 4' Provincial* G 2-0 Baardcgem-S. Moorsel 5-2 1-0 Boonwijk-Oudcgem 1-3 0-1 Opdorp-Herdersem 1-1 0-3 Opsial-Schoonaarde 1-0 3-1 Wichelen-Luitcrzele 1-0 R. Lebbeke-Appels 3-0 0-0 9-2 2-1 Berlare-Terjodcn 2-1 FC Aalst-SK Welle 0-1 4* Provincial* H 1-0 Moerbeke-Waasmunstcr 04) 0-1 Eksaarde-Straatje 1-0 2-2 Rupclmondc-SK Lokeren 2-1 4-2 Vcrrebroek-White Boys 5-3 0-3 Sinaai-Tielrodc 2-1 VK Hammc-Hoogeinde 0-2 2-3 1-1 Daknam-Hcikant 1-7 Meerdonk-Kieldrechl 2-5 Denderbelle 10 Aalst'85 11 Hekkesluiter Denderbelle slaagde er zowaar bijna in om Aalst '85 te kloppen. Niemand kon een grote voorsprong opbouwen. Dender belle verkeek zelfs de kans om in extremis nog te winnen. Pausl Video 5 Fair Palkyers 16 De bezoekers kregen meer tegen stand dan verwacht van het wis pelturige Pauls Video. Toch kon het vijf spelen binnenhalen, een vrij goed resultaat voor deze moe- Ksstel 13 di«= Ploe8 VanGaeveren 8 Denderbelle 7 Dat de thuisploeg aan Van Gaeve- ren een kwaaie klant zou hebben Opnieuw sterk verweer van Belle lag voor de hand. Het werd een dat Kastel even verrestte. Hoe spannend duel omdat de ploeg meer de match vorderde, hoe be- van Frans De Beer bleef aanklam- ter de Bellenaars in de wedstrijd pen. Kastel kon echter in de laat- kwamen. Zeven spelen ophalen is ste minuten doordrukken. een goed resultaat. VELDRIJDEN Meert Paul Video Aalst '8f Corner Een zeer aantrekkelijke en span nende ontmoeting. Beide forma- Een éénrichtingswedstrijd, men in het voetbal zeggen. Al was iiërkwamerömbeurTaarTde de score overdreven, de bezoe- leiding, kers haalden toch maar één spel op. Toch klikte het bij Meert Klassement enkele keren bij 40-40. Meert g 23 BADMINTON 2.Kastel 7 17 3. Fair Players 7 14 4. VanGaeveren 8 13 5. Pauls Video 8 12 6. Zoggehof 7 10 7. Aalst'85 7 10 8. Comer 7 6 9. Denderbelle 8 4 10. Aalst'88 7 3 1* Cerde Brugge-Bcveren (Ponnet) Lokeren-Lierse (Jeurissen) 2* Nationale Harelbeke-E. Aalst (Grayet) 3* Nationale A La Louvière-St.-Niklaas (Heptia) J. Lede-E. Zele (Van Herzeele) VW Hamme-Wervik (Wautelet) 1' Provinciale E. Meldert-Denderleeuw (Van Damme. 18.2, 17.00) Aalter-Melsele (Aelbrecht) St.-L.-Houtem - KAVD (Van Exterghem) SK Lebbeke-Zultse (De Visscher) SK Aalst-SV G'bergcn (Taeleman) KV Ertvdde-Temsc (Dc Tollenacrc) 2' Provinciale Destelbergen-Kruibeke (Arijs) Baasrode-T. Melle (Van Leuven) Kallo-St.-Kruis-W. (Colin) FC Zelzatc-Robur (Licvens) Kemzeke-Sint-Amandsberg (Santon) Meulestede-Wieze (Moons) 3* Provinciale D Nieuwerkerken-W. Moorsel (Backaert) Hofstade-Burst (De Wilde) Erembodegem-Scrskamp (Drieghe) Erpe-Doggen (Gautier) Bambrugge-TK Meldert (Dierickx) Gijzegem-Heldergem (Redant) Schellebelle-Aaigem (Van Cauwenberghe) 3* Provinciale E Klinge-Sombeke (Dillis) Buggenhout-Stekenc (Van dc Moortere) Grembergen-Haasdonk (Van Bastelaere) Vrasene-Excelsior (Van der Stylen) SK Overmere-Klein Laar (De Decker) Lokerse-St.-Gillis-W. (Reyniers) Bazel-St.-Gillis-D. (Vercauteren) St.-Pauwcls-Gerda (De Cock) 4' Provinciale D Oordegem-Vlierzele (Goethals) Mere-Hillegem (De Grcef) Erwetegem-Erondegem (De Kocker) Strijpen-Edixveldc (Amcye) 4' Provinciale G Welle-Berlare (Delmotte) Terjoden-R Lebbeke (Put) Appels-Wichelen (Marchand) Lutterzele-Schoonaarde (Ruyssinck) Herdersem-Boonwijk (Roosens) Oudegem-Baardegem (Dhondt) S. Moorsel-FC Aalst (Van Boven) Opdorp-Opstal (Van Hoey) Kieldrecht-Daknam (Teugels) Heikant-VK Hamme (Maes) Hoogeinde-Sinaai (De Beelde) Tielrode-White Boys (foppens) SK Lokeren-Eksaarde (Verbustel) Straatje-FC Moerbeke (Mattheeuws) Waasmunster-Mccrdonk (Behiels) Rupelmonde-Verrebroek (De Blezer) Bij mistig weer. maar niet koud, namen de veteranen de start on der een vrij goede belangstelling. De Itaüanen waren flink vertegen woordigd in deze op twee na laat ste wedstrijd van het seizoen. Zowel de reeksen A en B als de C- en D-reeksen namen samen de start. Die start was vrij incidentrijk. Iedereen wou immers een goede vertrekpositie innemen en de val partijen waren legio. Frans Van Eyck, Antonio Cecchinato en Yvan Donnay, konden van het geharrewar gebruik maken om een zekere voorsprong te nemen, die ze daarna stelselmatig zouden vergroten. Halfweg moest Don nay, die door krampen geplaagd werd, zijn maats laten gaan en de twee koplopers zouden het in een sprint moeten beslechten. Cecchi nato toonde zich de friste van het tweetal. De echte veldrijders uit de C- en D-reeksen waren op hun hoede bij de start en namen direkt in de voorste gelederen plaats. Het trio Eugeen Beelen - Julien Loggier - Omer Van Molle vergrootten gaandeweg hun voorsprong en moesten het ook in de sprint uit vechten. Die spurt werd mooi door Julien Loggier gewonnen. Uitslagen C- en D-reeksen: 1. Julien Lggier, 2. Eugeen Bee len, 3. Omer Van Molle. 4. Jean Spenders, 5. Jean Merella, 6. Vic tor Herck, 7. Alfredo Giacobe, 8. Jaak Goossens A- en B-reeksen: 1 Antonio Cecchinato, 2. Frans Van Eyck, 3. Yvan Donny, 4. Giuseppe Sallesse, 5. Serge Ber- tocco, 6. August Delaen, 7. Guy Dc Waerzegger, 8. Jules Vinck. In de provinciale seniorenreeksen is de kompetitie ondertussen tot halfweg de terugronde gevorderd. Dat Ucon Zenith 1 onbedreigd kampioen wordt in deze reeks zal niemand verwonderen. Tot nog toe verloren de Gentenaars geen enkele set. Achter de leiders wordt de strijd j voor de tweede plaats hevig tussen Buggenhout en Scaldis. Beide ploegen lieten trouwens een steekje vallen. Buggenhout speel de verrassend gelijk tegen hekke- sluiters Mintons 2 en ook Scaldis speelde gelijk in de sporthal van Eikenlo. Spannend in deze reeks is ook de strijd tegen de degradatie. Want nog Ucon 2, Mintons 2 als Eikenlo 1 ontsnappen voorlopig aan de gevarenzone. Door het opstellen van een bij de sportkommissie niet ingeschreven Cl speelde leider Drive 1, na met 1-7 te hebben gewonnen, gelijk tegen Scaldis 2. Daarom wordt de ontmoeting tussen Drive 1 en Ste- kene op 16 maart zeer belangrijk. Wil de ploeg uit Dendermonde promoveren naar eerste moet de partij tegen Stekene worden ge wonnen. In tweede B maakten leiders Mas- po 1 de kapitale fout een Cl dame als reserve op te stellen in een C2 ploeg. Daardoor verloor Maspo met 5-3 van Latem 1, na eerst gelijk te hebben gespeeld. Dat verandert de situatie in deze reeks volledig. Nu komen De Lieve 1 en Pluimplukkers weer dreigend op zetten. Ook Latem 1 is aan een duidelijke remonte bezig. Hamse 1 dat in derde A zo op de titel leek af te stevenen is daar minder zeker van. In eigen zaal werd immers verloren met 3-5 van grote concur renten de Mintons 3 die daardoor de leiding overnemen, met nog zelfs één wedstrijd minder ge speeld dan Hamse. De Mintons kregen twee forfaitpunten cadeau van Scaldis 3, waardoor hun for faitscore in evenwicht komt. Wetteren 1 staat onbedreigd aan de leiding in derde A. Maar het zelfvertrouwen van de ploeg met de wederoptredende Guido Barbé (Cl) kreeg een flin ke dreun. Tegen rode lantaarn Moerbeke werd met veel moeite gewonnen met 3-5 en tegen Mas po 2 kwamen de leiders niet ver der dan een gelijkspel zelfs Barbé verloor hier de enkel met 15-11 en 15-12 van Neirinck (C2). De Lieve 3 kreeg een punt cadeau van De Lieve 2. Na een 4-4 eindstand merkte de sportcommissie dat een dame verkeerd werd opgesteld. Resultaat: 5-3 winst voor De Lie ve 3. Onderaan de rangschikking wordt Moerbeke bijna zeker laatste. In de eerste herenreeks is Wette ren 2 nog niet zeker van de titel. Latem 2 is met één punt minder nog volop in de running. Woensdag ontmoeten Wetteren 2 en Latem 2 elkaar Die wedstrijd zal de definitieve leider aan duiden. Eikenlo 2, Wetteren 3, Deinze en de Mintons 4 zijn in de tweede reeks de betere ploegen. Om te weten wie de overwinningspalm zal mogen ontvangen, zullen we moeten wachten tot het einde van 't seizoen. (L.C.) DAMESVOETBAL Minivoetbal. De ploeg Vehofstadl uit Dendermonde doet het verrassend goed in deze kompetitie (gb) Damesvoetbal. FC Super Stars uit Sint-Niklaas, titelkandidaat in het Antwerpse (dw) E. Aalst zal de verplaatsing naar Harelbeke moeten ondernemen zonder de geschorste Chunga. Dat is o.i. een zware handicap vermits de Zimbabwees de jongste weken weer beresterk was gaan spelen en de smaakmaker van het Eendrachtteam was geworden. Hij zal in de basis hoogstwaarschijnlijk vervangen worden door de intussen gerekupereerde Luc Limpens die de kans zal grijpen om te bewijzen dat met hem nog rekening dient gehouden te worden als "patron" op het middenveld. Op papier heeft Harelbeke weinig kans tegen Eendracht dat duidelijk weer in opmars is. "Ik heb niettemin de indruk dat Fazekas tegen Aalst zal proberen de laatste kaart te trekken in verband met de redding van de Westvlamingen. In dat verband moet dus wel opgelet worden voor een zich plots overtreffende tegenstander", zegt sekretaris J.P. Van Droogenbroeck. Een negatief feit zal het verschijnen van Eendracht Aalst als club zijn voor het komité te Brussel. Volgens scheidsrechter Ponnet werd hij na de wedstrijd tegen Berchem getroffen door een steen en dat feit staat vermeld in zijn verslag. Dat wordt door Eendracht en de politie die Ponnet omringde echter ontkend. (abl) IfKlurtrtrk Eendracht Aalst - Berchem 2-0. Glenn Geeraerts wijst scheidsrechter Ponnet, die het later verkorf bij vriend en tegenstander, waar de fout gebeurde (da) Toen bij Walivo het sein op groen werd afgesteld voor het damesvoetbal, zou dit vooral in Sint-Niklaas een duidelijke respons inhouden. Er werden toen ook een aantal klubs op gestart en nieuw in '84 werd F.C. Super Stars. Aan de ba sis hiervan lag destijds een scheurlijst van F.C. Wazoo Girls en samen met nog enke le afvalligen van andere ploe gen, werd in de meimaand van datzelfde jaar F.C. Super Stars geboren. De eerste voorzitter werd Bernice Noens en de belangrijkste pion op het schaakbord bij die damesploeg, werd trainer- coach Walter Boddaert. Ook nu nog trouwens en na een aanpassingsperiode werd F.C. Super Stars bij Walivo een degelijke middenmotor. Het beste resultaat werd er een vijfde plaats met een lang zaam opgedreven technische balvaardigheid. De topploe- gen uit die jaren werden toen onveranderlijk: F.C. Wijn- veld Girls uit Sinaai, S.V. Wepogro uit Waasmunster en F.C. Bonte Girls uit Lokeren. Nochtans zou de interesse voor het damesvoetbal, bij Walivo echter afzwakken. Het vorige seizoen werd daar ook het laatste en voor de ploegen welke er nog verder in bleven geloven, werd het uitkijken naar een alternatief. In die richting werd ook een poging ondernomen door 't Vlaams Sportverbond, echter zonder een duidelijk sukses. Een aantal ploegen kozen voor de K.B.L.V.B. zoals F.C. Wijnveld Girls, S.V. Wepogro, F.C. Bonte Girls en F.C. Goelgetters uit Beer- velde. Op de laatste na wer den het allemaal toppers in die nieuwe omgeving en voor F.C. Wijnveld Girls, wenkt daar nu ook al de reekstitel. Eveneens al duidelijk voor F.C. Super Stars bij de Ant werpse vereniging van vrien- denklubs. Daar werd ook voor het eerst een dameskom petitie georganiseerd en de ex-WalivopIoegcn F.C. J.M. Pfaff uit Haasdonk en S.V. De Snijrssters uit Zwijn- drecht, hebben ook deze uit nodiging aangenomen. Het werd daar trouwens een inte ressant kampioenschap met elf ploegen en op een viertal matchen van het einde, leidt F.C. Super Stars thans met een drietal punten voorsprong op F.C. Stangirls uit Ekeren. Straks een reekstitel dus voor het vijfjarige F.C. Super Stars, waar Danny De Caigny en Kathy Krüdl van café 't Oud Geel nu het voorzitter schap delen. Ook de spelers- kern werd sinds het ontstaan al duidelijk gewijzigd en de kandidaat-kampioenen zijn thans: Karinc Heyndrickx, Marleen Van Rumst, Sonia Cornelis, Els De Decker, Lin da Volckerick, Els Van Dae- le, Katia Schuddings, Tamara Van Den Brouck. Mariska Brijs, Anne-Marie Windey, Ingeborg, Brijs, Ann Behiels, Ann De Decker, Yolande Van Walle en Peggy Van Puymbroeck als doelvrouw. Door F.C. Super Stars wor den de wedstrijden nog on veranderd op het terrein van V.K.W. 70 in de Breedstraat in Sint-Niklaas gespeeld en de sportieve dames, lopen daar telkens ook in de kijker. Roger Van Laere

De Voorpost | 1989 | | pagina 29