Lebbeke en Aalst delen de punten Zwemklub Lebbeke huldigde haar kampioenen Jan Willem Blokland scoort verrassend winnend doelpunt voor de Lokerse Waterpolo Bronzen medaille voor Maria De Sterck Wees uw aanvaller voor gevechtssport 32 - 17.2.1989 - De Voorpost KORFBAL ZWEMMEN JUDO WATERPOLO penaars uit. Waar en wanneer hebben we dat nog gehoord? De Waaslandse verdediging hield echter stand en Alex Van Hove 3. Aldwin Keppens, 377 punten, 10 medailles 4. Ben Lissens, 282 punten, 8 me dailles 5. Jurgen Vermeulen, 162 pun ten. 6 medailles 6. Joeri Bauwens. 108 punten. 2 medailles 7. Gert Pauwels, 79 punten, 2 medailles 8. Stevy Simons, 70 punten, 2 medailles 9. Christophe Pauwels, 55 pun ten. 1 medaille Vorige zaterdag organiseerde zwemklub Lebbeke in het zwem bad van het gemeentelijk sport- komplex haar elfde Uubkara- pioenschap. Achteraf trokken de zwemmers naar zaal Edelweiss waar tijdens de 4de Play Back Show bewezen werd dat zwem mers en zwemsters met armen en benen nog wat anders kunnen dan het water doorklieven. Tijdens de pauze mochten de klubkam- pioenen hun trofeeën in ontvangst nemen Wat de meisjes betreft werd Jenny Ost, reeds acht jaar lid van de klub, de laureate. Zij sleepte deze onderscheiding overigens voor de vierde keer in de wacht Ronny De Vilder die reeds vijf jaar deel uitmaakt van de klub, werd klubkampioen bij de jon gens. De wisselbekers werden ge schonken door José Hillaert van de Groep Argenta. Ronny De Vilder mocht ook de trofee van de meest aanwezige op de trainingen ontvangen, een trofee geschonken door Désiré De Backer, beheer der van het gemeentelijk sport- kompleks Lien Van Belle van haar kant werd als eerstejaars benjamin B- zwemster gehuldigd en kreeg een schaal van Senator Octaaf Van den Broeck overhandigd. Zwem klub Lebbeke telt momenteel een veertigtal aangesloten zwemmers. Een vijftiental ervan neemt deel aan officiële wedstrijden Vorig jaar was Zwemklub Lebbeke pre sent op 25 wedstrijden waaronder het kampioenschap van Oost- Vlaanderen. Wie lid wenst te worden kan altijd terecht bij één van de be stuursleden: Louis Vermeulen (052/41.18.00), Johnny Ost (052J 33.01.75) of tijdens de trainingen elke maandag, woensdag en vrij dag van 18u30 tot 19u30. Uitslag klubkampioenschap 1. Ronny De Vilder: 490 punten, 10 medailles 2. Tom Van Belle: 382 punten, 15 medailles D.M. - L.Z.V. 6-7 Zaterdag l.l. heeft de Lokerse Waterpolo zich flink herpakt te gen het zeer vinnige en zeer jong Moeskroen. Moeskroen is tevens al goed gekend van het zeer on diepe zwembad wat wel het spel beïnvloed. De ploeg van Guido Maes kwam dan ook niet zo ge makkelijk aan de puntenwmst Van de zes man meer situaties die de Durmejongens toegewezen kregen kon geen enkele ervan benut worden. Pas na de definitie ve uitsluiting van trainer, speler Guido Maes kon wisselspeler Jan Willem Blokland in de slotminuut voor Lokeren het winnend doel punt skoren Het is de eerste keer niet dat de L.Z.V.-kem de hulp moet inroepen van zijn wisselspe lers om aan een nederlaag te ont snappen, dit gebeurde ook al tij dens de waterpolo wedstrijd Lo keren - Roeselare toen wisselspe ler Michael Geerts in de slotmi nuut de gelijkmaker skoorde. Ook doelwachter Peter Wettinck was weer in zijn nopjes, verschei dene counteraanvallen en ook 4 van de 6 man meer situaties van de thuisploeg wist hij uit zijn doel te houden. Zo kan men besluiten dat er van de 13 uitsluitingen maar 2 zijn benut in deze wedstrijd. Toch een zeer tevreden trainer Guido Maes. deze puntenwinst belangrijk vond. Aan onze redak- tie vertelde hij als mijn team vol gende week zaterdag op en tegen Bergen (Mons) op een punten winst of en gelijkspel kunnen re kenen, wij weer in de top 4 horen Al vrij vlug in de eerste periode kon een Moeskroense speler op een uitsluiting rekenen. Lokeren kon hiervan geen gebruik maken, integendeel zou de thuisploeg op de counter skoren. Na 3 minuten spelen kon nu ook Guido Maes voor 35 seconden het speelveld verlaten De L.Z.V.-spelers stel den zich knap in verdediging op, zodat Moeskroen het zeer moei lijk kreeg om te skoren, doel wachter Peter Wettinck wist de bal te stoppen in deze nummerie- ke situatie. Enkele ogenblikken later zag men een puik doelpunt van veldspeler Guido Maes op aangeven van Erik Peeters. In de vijfde minuut kon Lokeren weer over een man meer situatie be schikken die op niets uitliep. Nog voor het eindsignaal van deze set kon Moeskroen, na een grove Lo kerse verdedigingsfout skoren, stand 2-1. In de tweede periode kreeg Guido Maes een tweede kruisje achter zijn naam nadat hij een aanvallen de fout had gemaakt. Moeskroen benutte deze unieke counter aan val niet want de Lokerse doel wachter, Peter Wettinck, bleek in deze set sterk te keepen. Opnieuw een uitsluiting van een thuisspeler bracht weerom niets op. Toch stuurde centraal verdediger Yves Wauters de bal naar de aanvalszo- ne waar Erik Peeters in één bewe ging afwerkte, stand 2-2. In de derde periode bleef het een nek aan nek race Op een prachti ge wijze bracht Guido Maes zijn ploeg opnieuw op voorsprong. In één minuut tijd kende de leiding 2 uitsluitingen toe. t.t.z. een voor iedere ploeg die voor beide ploe gen met opbracht. Eventjes nam Guido Maes de plaats in als piket- speler en skoorde nadat hij de bal van Peter Bleyaert kreeg. Ook Moeskroen kon in de slotse- konden van deze set de bal in het Lokerse doel kogelen, stand 3-4. Voor de aanval van de slotperiode maakte de trainer zijn spelers dui delijk dat er zeker kans was voor een gelijkspel mits rustig en ver standig te spelen Ook Moeskroen zou nu meer beginnen te drukken aldus een zeer rustige trainer Gui do Maes. Al was de set nog maar net bezig, sloot de scheidsrechter Michael Geerts uit voor 35 secon den en voor het eerst in deze wedstrijd kon de man meer situa tie benut worden in het voordeel van de thuisploeg. Lokeren bleef nog eventjes de wedstrijd in handen houden nadat Alex Vanhove de bal doorspeelde aan Guido Maes die zoals ieder een aanvankelijk dacht op Guido een zware fout werd gemaakt maar de leiding balvoordeel aan Lokeren toekende. Zo kwam Gui do plots alleen voor het doel te liggen en zonder verwijl afronde. Toen kregen De Durmejongens een fikse klap toen Guido Maes definitief werd uitgesloten wat voor de thuisploeg op een winst werd bekeken Moeskroen nam nu de touwtjes in handen en benutte voor de tweede maal deze man meer situatie met nog 5 minuten te spelen en de tussenstand 5-5 werd. Een duide lijke zware fout van Michael Geerts leidde tot zijn tweede uit sluiting. Ook de Lokerse trainer had nu zwaar te leiden onder de stress en zenuwen. Maar dankzij een sterke Lokerse verdediging De Ja dertie beider schole soms buur zeggei «Dam Aelbr Beide eerst het pi gebec natioi 1989. Zwemmen te Lebbeke. De deelnemers aan het klubkampioenschap (gb) Uitslag klubkampioenschap meisjes 4. Hilde De Vilder, 147 p., 4 1. Jenny Ost, 632 p., 22 medailles medailles 2. Lien Van Belle. 463 p., 17 5. Margot Vlaeminck, 94 p.. 3 medailles medailles 3 Carole Vlaeminck, 400 p., 12 6. Gert Bollen. medailles Pierre Van Rossem Zaterdag 25 februari 1989 Zwemwedstrijd te Temse Aanvang om 14.00 uur. De wed- mers. strijd gaat door in het Gemeen- Deze zwemwedstrijd is een orga- telijk zwembad, «Scheldebad», nisatie van Temse Scheldezwem- Kasteelstraat 85 te Temse. Wed- mers! strijd voor alle A-B C-zwem- M.S. In het Westvlaamse Kortemark waren er deze week bijna twee honderd judoka's om er de titel van kampioen van Vlaanderen te betwisten en zich te kwalificeren voor het nationaal kampioen schap. Er was één Hammenaar gese- lekteerd in Zele. Michel De Dob- belaere. Als eerstejaarsjunior en amper bruine gordel was hij toen een verrassing in de reeks -60 kg. Hij bevestigde de in hem gestelde verwachtingen. Tot ieders ver wondering geraakte hij in de halve finale na twee overwinningen te gen seniores met zwarte gordels. Luarent (Oostende) en Leynen (Arendonk) moesten eraan gelo ven. Nationaal kampioen Patrick De Poortere (3de dan) sneed hem de weg af naar de grote finale. In de kamp voor de derde plaats bleek de rekupcratietijd te kort zodat er voor Michel allicht een podiumplaats voorzien wordt te Brussel... volgend jaar. Bij de dames werden Ingrid Smet, Kristine De Sterek en Nan cy Kinders uitgeschakeld in de kwartfinales na zeer degelijk ver weer. Nancy Kinders werd opge vist voor de herkansing, maar ook daar moest ze bezwijken in die kamp voor de derde plaats. Een podiumplaats was er wel voor Maria De Sterck, die gstopt werd in de kwartfinale door de later kampioene Sabine Van Ga (Eindhout). Na een mooie zq op de Opwijkse Karin Merp kon Maria zich brons tocëigcm in de herkansingen. Met Maria D Sterck krijgt Jitsu Kwai toch ra een afgevaardigde in Brussel de nationale kampioenschappi van 26 fenruari. (H.VX Tai Jitsu Sint-Niklaas richt daarom een gratis stage in ter kennis making met de gevechtssport. Deze stage houdt in dat u gedurende de hele maand maart elke woensdag van 19 tot 20 u. en zondag val 10.30 tot 12 u. gratis onderricht zal krijgen in de al eeuwenoude oosterse gevcchtssportcn Tai Jutsu (hoeksteen van de Ninjr gevechtskunst) of Jiu Jitsu (van 6 tot 77 jaar beoefenbaar). De minimale grondbeginselen van deze sporten zullen u door ervaren leermeesters worden bijgebracht. Aarzel dus niet en kom zonder enige verplichting gedurende eel maand meetrainen Iedereen is welkom. Ons adres: Tai Jitsu Kwai, Lindestraat 49. 2700 Sint-Niklaas. tuur heeft de e leenz blind biedt moei te ho te bri sen Korfbal. Atlantis Lebbeke - Ago Aalst. Een Lebbeekse aanval belandt in Aalsterse handen (gb) Zowel de Lebbekenaars - zij spreidden een opvallend gebrek aan afwerking tentoon - als de Aalstenaars, die blijkbaar uitslui tend naar Lebbeke afgezakt wa ren om een puntje uit de brand te slepen en een vrij negatief korfbal speelden, hebben vorige zondag namiddag in het Lebbeekse ge meentelijk sportkompleks anti- propaganda voor het korfbal ge voerd. De wedstrijd was gewoon weg niet om aan te zien. Aangenaam om volgen daarente gen waren de ontmoetingen tus sen Appels en Riviera en tussen Wilrijk en Vos Reinaert, voor de Waaslanders een zoveelste over winning, voor de Dendermonde- naars een zoveelste nederlaag. Appels - Riviera: Aangename wedstrijd De toeschouwers hebben inder daad genoten, aldus Appels-inter- natonale Ann Schuddinck. Bij Appels, waar de zieke Dirk Duym vervangen werd door Chris Van Der Steen, werd in vergelijking met vorige wedstrijden, heel wat minder balverlies geleden. Kwa samenspel waren de Dendermon- denaars overigens niet de minde ren van de sinjoren. Enkel wat de afwerking betreft lagen ze onder Positief bovendien was de vast stelling dat de klassieke «barslech te 10 minuten», euvel waaraan Appels in het verleden maar al te vaak leed, nu achterwege bleven. Riviera nam een bitzstart. Pas bij een 0-3 stand kon Ann Schud dinck. via een strafworp. de ach terstand milderen. Bij de rust zou het elektronische skorebord een 3-7 stand aangeven. Voor Appels hadden Edwin Borms (vanop af stand) en Wim de Wilde (vanach ter de korf) geskoord. De tweede speelhelft vertoonde een analoog spelbeeld: Riviera nam opnieuw afstand van de thuisploeg (3-13) en pas na tien minuten spel begon Appels aan een remonte. Dit dankzij korven van Annette Verstraeten, Wim De Wilde en Edwin Borms. Toen kwamen de Antwerpenaars weer aan de bak (6-16), maar via Ann Schuddinck (2) en Annette Ver straeten werd de eindstand 9-16 bereikt. De Appelse jeugd (juniores) doet het in de op haar eind lopende zaalkompetitie allesbehalve slecht. Er wordt te Appels trou wens sinds enige tijd intensief aan jeugdwerking gedaan. Een wissel op de toekomst. Wilrijk - Ros Reinaert St.-Niklaas: Verdiende overwinning voor Vos De uitwedstrijd met Wilrijk als tegenstander werd voor Vos Rei naert een allesbehalve makkelijke opdracht. Enige tijd geleden im mers had Wilrijk leider Artemis verslagen Toch slaagden de Waaslanders er in, via Evert De Witte, op voor sprong te komen. De thuisploeg stelde gelijk. Vos bouwde knappe aanvalsbewegingen uit, maar kwam niet tot skoren. Dat deed Wilrijk wel, net naast Alex Van Hove tegen een geel karton had moeten aanzien. De scheidsrech ter toonde zich overigens allesbe halve neutraal, zijn sympathie ging duidelijk naar de Antwer- skoorde, na prachtig samenspel met Frank De Waele, de verdien de gelijkmaker. Wilrijk slaagde er echter in tot 4-2 uit te lopen, maar dankzij een korf van Frank De Waele werd de rust met een meer geruststellende 4-4 stand ingegaan. Na de pauze stelde Alex Van Hove meteen gelijk, Vos miste even later een (strafworp) kans om op voor sprong te komen, maar Evert De Witte en zus An zorgden uiteinde lijk voor een 4-6 zege van de Waaslanders. Atlantis Lebbeke - Ago Aalst: een wedstrijd om vlug te vergeten Van bij het begin van de wedstrijd was het duidelijk: Aalst was naar Lebbeke afgezakt met de idee één puntje uit de brand te slepen. De Aalstenaars namen daartoe hun toevlucht tot een zeer trage op bouw en beperkten hun doelpo gingen tot afstandsworpen Lebbeke van zijn kant demon streerde bij momenten wel een technisch knap korfbal, maar schoot bovendien niet in optimale vorm op het terrein. De Atlantis- dames en heren kregen naarmate de wedstrijd vorderde bovendien ook meer last van de zenuwen en de faalangst kreeg sommige spe lers te pakken, zodat de toeschou wers. zowel wat het spelvertoon als wat het skoren betreft, op hun honger bleven. Het skoreverloop: 1-0 (Piet Maes- schalck) (meteen ook de rust stand!), 1-1 (Hendrik Daelman), 1-2 (Rudy Hooft), 2-2 (Lieven Maesschalck), 2-3 (Martine Phi lips), 3-3 (Frank Veldeman Een wedstrijd waaraan beide teams het schaamrood op de wan gen overhouden. Pierre Van Rossem Korfbal. Ago Aalst hield gelijke tred met Atlantis Lebbeke (gb) Korfbal. De jeugd van Atlantis Lebbeke kan nog heelwat leren (gb) kon Moeskroen deze nummerieke meerderheid niet gebruiken Toch na een verdedigingsfout kwam de thuisploeg op voorsprong. De trainer vroeg zijn spelers om rus tig de bal rond te spelen en droomde van een geluksdoelpunt. In nog geen 3 seconden tijd wer den 2 Moeskroense spelers uitge sloten voor 35 seconden maar voor L.Z.V bracht dit weer niets op zodat de uitgesloten trainer, speler het moeilijk kreeg met de zenuwen. Pas na een counter aan val kon Erik Peeters skoren (6-6) en in de slotminuut waar de span- ring voor beide ploegen naar de top steeg kon Jan Willem Blok land op aangeven van Eddy Puymbroeck vanop de moeilijke linkse 2-metcr hoek voor Lokeren het winnend doelpunt skoren, eindstand 67. «'t Is Feest», deze kreet kon men in het Lokerse kleedzaaltje horen want de belangrijkste punten wa ren binnen. Volgende week zater dag reist Lokeren dus af naar Bergen (Mons) om daar de topper te betwisten. In geval van punten winst beland Lokeren op een der de plaats. De ploeg: 1. Wettinck Peter. 2. Geerts Michel, 3. Peeters Erik (2), 4. Maes Guido (4), 5. Wau ters Yves, 6. Van Puymbroeck Eddy, 7. Vanhove Alex, 8. Blok land Jan Willem (1), 9. Bleyaert Peter. 10. Pieters Wim. Uitslagen Moeskroen - Lokeren 6-7 Elsene - Bergen 3-13 Tielt - Roeselare 8-10 Calypse Charleroi 13-9 Oostende - Willebroek 1-6 Klassement 1. Oostende 2. Bergen 3. Calypso 4. Roeselare 5. Willebroek 6. Lokcren 7. Moeskroen 8. Tielt 9. Charleroi 10. Gney 11. Elsene Zwemmen. In Sint-Gillis-Waas werd Bianca De Cort ontvangen op het gemeente 20 wegens haar derde plaats in het nationaal kampioenschap (Iv) 18 17 16 16. 13 12 Van 3 maart tot 28 mei heeft in het Paleis voor Schone Kun sten in de Ravenstraat te Brus sel een tentoonstelling plaats met als thema Art Deco in Europa-. De tentoonstelling is op maandag gesloten maar de andere dagen kan men er te recht van 10 tot 17u45 en op woensdag zelfs tot 21u45. NOMB-Kern Berlare Sportieven-Argenta B. Den Draver-Gonon Dima-Soccers Joker-Rivicra Joko-Tijl Gredi-Spcctrum Regina-Parking Bacrt-Minibond Om De i weg op stad De aarc wan mot dan Bin: Zwemmen. De voorzitter van de Beverse Zwemklub in gezelschap van Bianca een derde plaats behaalde in het nationaal kampioenschap van 1988 (Iv) De Cort*

De Voorpost | 1989 | | pagina 32