Wat als U de Lotto wint 4 maart: Jubileum Jazzkroegentocht Dendermonde Humanitaire aktie Atheneumstudenten in Jazzkroegentocht Zater Prijzen voor beste muzikant, beste orkest en voor twee gelukkige bezoekers 14 - 24.2.1989 - De Voorpost KWB-toneel te Appels Vul aan: als ik de Lotto win dan... "Ik win toch nooit wat", denkt U. Inderdaad, de kans dat U zes juiste kruisjes zet en daarmee de volle pot opstrijkt, is gering. Mèèr het is niet onmogelijk (blijf dus getrouw uw formuliertje invullen en wie weet lukt het u op een dag). In het toneelstuk "Als ik de Lotto win..." wint pantoffelheld nummer één Hugo Dierickx meer dan veertig miljoen. Dat dit z'n leven danig verandert, begrijpt U wel. In welke mate konden we afgelopen zaterdag in het parochiaal centrum vaststellen. Het stuk "Als ik de Lotto win..." werd er door de KWB-Appels op de planken gebracht. Ruud De Ridder schreef de tekst en Guido Vercauteren tekende voor de regie. Bompa Wie Ruud De Ridder zegt, zegt ontspanning en amusement voor het hele gezin. Denk maar aan de "Bompa"-verhalen, iedere zaterdagavond op VTM te bekijken. "Als ik de Lotto win..." dankt z'n sukses (net als Bompa trouwens) ongetwijfeld mede aan de herkenbaarheid van de ten tonele gevoerde situaties voor de toeschouwer. De belevenissen van de fami lie Dierickx zijn uit het leven gegrepen. Hugo Dierickx, de centrale fi guur in het stuk, laat zich voortdurend op de kop zit ten door echtgenote Su zanne en dochter Carine. Na éénentwintig jaar huwelijk is hij "gepromo veerd" tot pantoffelheld nummer één. Hugo doet de vaat, neemt het stof af, doet de boodschappen... Troost vindt hij in een pintje en zijn hobby vogel- pikken. Steun vindt hij eveneens bij z'n vriend en kollega Leo. Wanneer hij met een stiekem (zonder medeweten van z'n vrouw) ingediend Lottoformulier meer dan veertig miljoen wint, neemt z'n leven een radikale wending. Hij be sluit om samen met z'n vriend Leo een rijkelijk leventje te gaan leiden. Om hen een lesje te leren, laat hij z'n familieleden niet in z'n geluk delen. Om toch iets van de grote koek af te kunnen peuze len, verzinnen zijn vrouw, dochter en aanstaande schoonzoon allerlei snode plannetjes. Uiteindelijk slagen ze er niet in om maar één frank los te peu teren. Eind goed, al goed moet De Ridder gedacht hebben en helemaal op het einde begraven Hugo en Suzanne de strijdbijl. IJzersterk Ondanks een nogal stroef begin, gaf Juul De Landtsheer de figuur van Hugo Dierickx voortreffe lijk gestalte. Vooral de scène waarin hij dus tot de vaststelling komt dat hij de zes juiste kruisjes heeft ge zet, was ijzersterk. Ook het zalmroze kostuum en de J.R.-cowboyhoed wa ren leuk om zien. Josée Vereecken, die met een natuurlijke elegantie Su zanne Dierickx (de vrouw van Hugo) vertolkte, Buggenhout speelde vooral in het eer ste deel bijzonder sterk. Geert Corthals, dochter van Hugo en Suzanne, had af en toe wat moeite met het dialekt maar speelde schitterend. Opmerkelijk waren ook Lea Verwaeren (als Josée Tytgat), Dirk Van Hecke (als Roger Dendermonde. Toneel in Appels waar er problemen zijn wanneer iemand de lotto Tytgat) en Ilse Hermans heeft gewonnen (foto Piet Hermans) (als Solange Tytgat) res- pektievelijk de moeder, de vader en de zuster van To- ny Tytgat, gespeeld door Fred Vermeiren, de ver loofde van Carine Die rickx. Tot slot ook nog vermelden dat Mare De Clercq een prima prestatie neerzette als Leo Van Bo ven, de vriend en toever laat van Hugo. Het werd dus een aan gename, deugddoende to neelavond. Ongetwijfeld voor een deel te danken aan het stuk zelf, de plot, maar ook aan de inspan ningen van een verdienste lijke technische ploeg en uiteraard aan de inspan ningen van de spelers. Het stuk is zaterdag 25 en zon dag 26 februari nog te zien in het parochiaal centrum van Appels. Bart P. Voetbalveld voor bedrijfsploegen De gemeenteraad besloot vlakbij de sporthal Vierhuizen, vi de erven Raes, voor een bedrag van 250.000 F, een pero grond aan te kopen. Doel van deze aankoop, aldus sport; pen Marc Heymans, is er een voetbalveld voor bedrijfs gen aan te leggen. Alle bedrijfsploegen, dus niet alleen het team van de N Ontex - zoals wel eens beweerd wordt - zal van i infrastruktuur gebruik kunnen maken, aldus nog de schei Waterleiding De waterleiding langs Hoge Jan (234.000 F), Meir, Kerkvnj en Pros Bosteelsstraat (592.000 F) wordt uitgebreid. gemeente zal voor deze uitbreiding om de klassieke 6: betoelaging vragen, de rest van de kost neemt ze zelf voc» haar rekening. Vergoeding voor nachtwerk Goed nieuws voor het Buggenhoutse politiekorps: nachtweti en zondagsprestaties zullen in de toekomst beter betaal worden. De gemeenteraad zette daartoe het licht op groen. Ring rond Buggenhout De gemeente zal van de erven de Maerschalck, langs d Hanestraat, een perceel grond aankopen. Betrokken perc« ligt overigens in de zone bestemd om de geplande ring ron Buggenhout aan te leggen. Van een vraag om verkaveling, eerder geformuleerd, kan du nu geen sprake meer zijn. Omdat uit de diskussie bleek dat niet iedereen dege| geïnformeerd is omtrent deze 'ring' rond Buggenhout z- schepen van openbare werken Paul Van Malderen tijdens eer van de volgende raadszittingen dit projekt toelichten. De aankoop werd door ieder raadslid goedgekeurd, Iedere» was het er immers mee eens dat aldus eventuele moeilijkhei den op latere datum -gedacht werd aan onteigening var' pasgebouwde woningen - uit de weg worden gedaan. 17.00 Ti Top 30 10.00 Nii Apocalyi 22.55 Ei -10.25 I tijd - i: 11.40 O- 12.30 Sp KilimMi; 15.00 E Europa- gro non 18.05 PI Boeketje -20.00 wer - 21 Bradbur Lebbeke Dendermonde. Het zal je maar overkomen de lotto winnen en dat op de koop toe nog proberen geheim te houden voor je vrouw (foto Piet Hermans) Iedereen in Vlaanderen weet nu al tien jaar dat op de eerste vrijdagavond in maart Dendermonde, Vlaanderens jazzhoofdstad, de deuren van zijn kroegen wijd openzet voor het kruim van de jazzbands en de duizenden jazzliefhebbers. Dit is al tien jaar vaste prik. Alleen The Jeggpap N.O. Jazzband, toch geen onbekende in Dendermonde, lykt zich dit niet te herinneren. Het geheugen van een 25-jarige kan toch nog geen zeef zjjn?... The show must go on! Zestien andere New Orleans-bands en de beste Rhythm Blues Bands uit Nederland z(jn er wel. Elk orkest zal in zyn territorium, en allen samen in de Dendermondse binnenstad, ervoor zorgen dat deze eerste vrijdagavond en -nacht van maart weer zal bruisen als de voorbije negen edities! f Tiende editie Ook in Honky Tonkstad is de ene kroegentocht de andere niet. Van jaar tot jaar zijn er de kleine ver schillen: andere kroegen, andere bands, andere sfeer. De laatste twee jaar waren er 18 deelnemende kroe gen of etablissementen, nu 16. Vorig jaar hoorden we zowel solo-jazz als het gro tere werk, nu bijna uitslui tend de traditionele bezet tingen. Van de 18 ensembles van vorig jaar komen er slechts 7 terug; 9 «nieuwe» komen in de plaats. Het meest opvallende hierbij is na tuurlijk het verdwijnen van ons aller Jeggpap. Vo rig jaar schreven we: «Rommelt er wat in het Dendermondse jazzmi- lieu?» Blijkbaar wel! Het Honky Tonk-bestuur meldt met spijt in 't hart dat toen Jeggpap in de cember gekontakteerd werd, deze al een kontrakt voor een optreden in Ge- raardsbergen had vastge legd... Ik vind dit dood jammer, voor Honky Tonk, voor Jeggpap, voor de jazzliefhebbers... Ook van The Crescent Ci ty Dreamers JB geen nieuws; is «geen nieuws» hier ook «goed nieuws»? Jammer! Deze jazzkroegentocht bruist, grosso modo, open op twee plaatsen: op en rond de Markt én in de buurt van het station. Het grootste deel van het ge beuren speelt zich af in de echte binnenstad. Om de paar meters is er wel een jazzpodium met café erbij. De drie, ook nu weer gra tis, autocars pendelen ook nu weer van kroeg tot kroeg maar zullen wel meestal hun volk vervoe ren tussen Markt en station. Den Bunker: het sacrosanct'... Voor de tweede keer in tien jaar moet het Heilige der Heiligen zijn eerste huisorkest missen. Maar misschien slaagt het ge stamp van Paul Ambach erin het jammerlijke zuch ten van de oude bunker muren te overstemmen. 't(e) Peirt naar Ramses We veronderstellen dat het in 't Peirt zal stormlo pen. Hier immers in de «Ros Beiaardzaal» echte en onvervalste New Or- leansklanken uit West- Vlaanderen, van tegen de schreve en zelfs van er juist over... en met oude bekenden. Ex-Jeggpap- trombonist Dave Senior speelt immers bij The Su perior Dance Band. De enige Engelse band in deze kroegentocht is de Roy Kirby Paragon Jazz band, Engelse topklasse sinds 1974. Hij zit in Ram ses II. Kirby is typisch En gelse topkwaliteit: een mooie banjosound, een harde front-line-aanslag en een meeslepend kollek- tief spel. De band staat borg voor meeslepende Engelse revivaljazz met een beetje Bunk Johnson- George Lewis. Het voorgeborchte Wie naar het Marktgebeu- ren wil, kan eerst anti chambreren in drie kroe gen die als voorgeborchte zouden kunnen fungeren. Een echte karnavallist heeft meestal wel een tikje van de molen nodig om zich in zijn sas te voelen. Wat dan gezegd van Prins Karnaval Jempi II Verhof- stadt, die niet alleen re geerde over karnavallesk Dendermonde maar ook over zijn Lazy City Jazz band! Natuurlijk zitten hij en zijn kompanen in 't Moleken. Tussen alle wijzigingen in deze kroegentocht is er echter ook één konstant gegeven: Willy Aelvoet Anchorage Friends in 't Justitiepaleis! De andere invalsweg naar de Markt is via De VIas- markt waar een andere ouwe getrouwe is komen postvatten, The N.O. Tra in Jazzband van, inder daad, Lajos Van Pete- ghem, broer van jawel. Muzikale restaurants Slapen kun je er niet, eten wel in Dendermonde! Drie restaurants op een klein lappedeken aan de Markt ruilen voor één avond de gastronomen voor melomanen in. La Ruelle presenteert een Dendermondse primeur (het is het primeur-seizoen in onze eettempels!): het Willy Van De Walle Quintet. Dé nieuwigheid van deze '89-uitgave wordt wellicht «de band» in Den Omme- ganck: een automatische ragtime-pianobar die ra- gtime-nummers van bv. Joseph Lamb, Louis Chauvin en Scott Joplin reproduceert. Wel even wennen waarschijnlijk want «'t is eens iets an ders», inderdaad. Deining in Het Vaderland: The Lady sings the Blues. En nu heb ik het niet over S., wel over Else Leeflang en haar Rhythm Blues formatie, Bluesspirit. Jazz in 't Stadhuis Onze Honky Tonk Info meldt dat Rob Hoeke's Boogie and Blues Band - u weet wel die jongens die zoveel last hadden met den ellentriek tijdens het laatste jazzfestival - in een «Jazzcafé tegenover het Stadhuis op de Grote Markt» speelt. Je moet maar durven om de eeu wenoude lakenhalle uit de 14de eeuw een «jazzcafé» te noemen! Jezuieten voelen zich overal thuis, zelfs in de sjiekste regionen. Geen wonder dat The Deep Creek Jazzuits ook in 't Stadhuis musiceren! En dan nog wel in de Ros Beiaardzaal. En ze zijn pas voor het eerst in Den dermonde! Norbert Detaeye: als pia- nist-vokalist wereldklasse, als mens de minzaamheid zelf, als ex-Jeggpaplid toch de trouw zelf. Waar kan hij beter optreden dan in de Trouw-zaal van 't Stad huis? Via het Kon. Atheneum naar 't Stationskwartier Over The B-Tunes, het K.A. en de humanitaire aktie van de leerlingen aan de Gelroplaan hebben we het in een aparte bijdrage in deze pagina's. Een ek- stra-spot op deze aktie verdient dit initiatief! En dan naar 't station. Traditioneel een pleister plaats van leerlingen, pen delaars en gewone reizi gers, op de eerste vrijdag avond in maart goed voor «het buitengebeuren». Uit Nederland recht in de Dendermondse Top Tien: The Savoy Jazzmen uit de Brabantse lichtstad Eind hoven. Eveneens van over onze noordergrens komen de Juke Joints met hun «Maximum of Rhythm Blues», een programma met veel eigen werk maar ook met nogal wat tradi tioneel klankmateriaal. Ze zijn voor de tweede keer te horen en te zien in Den dermonde, in de Funk, een typisch café voor ene jeugdig publiek. Last but not least De Re gent met The Mardi Gras Jazzband uit ons eigenste Grembergen, de tweede Dendermondse band in deze tocht; Papa Paul dus bij Lea op schoot. Vroeger trouw in het intussen ter ziele gegane 't Pilaartje. We zijn rond. Voor luttele 200 BF heeft u genoten van een (hopelijk heerlij ke) maartse avond en nacht, kon u jazz- en aan verwante muziek savoere- ren, werd u in 16 kroegen met de glimlach welkom geheten en heeft u mis schien de ontmoeting van uw leven meegemaakt. Toegangstickets zijn ver krijgbaar op het Honky Tonk-sekretariaat (052(E63.39.21 of 21.63.85), bij de V.V.V.- Dienst Toerisme in het Dendermondse stadhuis (052CE21.39.56) maar ook in alle deelnemende her bergen. L. Eerlang heeft hel eerste inter nationale New Beat Concert plaats, een marathon koncert in de bekende Boccaccio dan cing in de omgeving van Gent. Op 23, 24 en 25 februari heeft in het Anspach Center aan de Anspachlaan 34 te Brussel de 12" Internationale Talenbeurs plaats. KSA nodigt uit KSA-Lebbeke richt op zondag 26 februari, tussen 11.30 u. 15 u., in zaal Heidehof langs de Heizijdestraat, een etentje Geserveerd worden diverse kipmenu's tegen de prijs van 23 F. Lebbeekse Interscholenkwis Vorige week vrijdagavond liep in de feestzaal van Jeugdklub Toreken de Lebbeekse Interscholenkwis 1989 van stape Verspreid over in totaal 16 speelavonden zullen alle grootleb beekse lagere scholen het tegen elkaar opnemen tijdens kwisgebeuren waarin vooral de nadruk gelegd wordt op dt buitenschoolse kennis en op vakken die door de praktijkdni op het onderwijs wat in de vergeethoek van het leerprogra» ma zijn beland. Gekwist wordt dan ook omtrent TV en film, Strips, Sport Muziek, maar ook omtrent Geschiedenis, Fauna en firn Actualiteit, Onze Werelbol, Taal en rekenen. De organise ren, het L(ebbeekse) l(nterscholen)K(wis)C(omité) wil (t deelnemende scholen geenszins aan een vergelijkend men onderwerpen. Zich nuttig en verantwoord vermaken ma ook! Voor de presentatie zorgen Hilde Huyghens, An Sirou en Wr Van Hove. De samenstelling - 1.200 vragen en 800 dia's- namen Willy Van Hove, Patnck Meirte, Anne Ringoot en P* Verleyzen voor hun rekening. Het tomooi werd 'ingekwist' door de teams van de Rijkslager School en de Vrije Lagere Meisjesschool. Laatstgenoerr team haalde het met 47 punten, de Rijkslagere set** totaliseerde 31 punten. Morgen, zaterdag 25 februari, treden de Rijksbasisschool de Vrije Lagere Basisschool van Wieze tegen elkaar in ht strijdperk. Aanvang te 19 u, stipt in de feestzaal van jeugdkU' 't Toreken. Croque Monsieur Op vrijdag 3 maart a s. brengt de Pekad-toneelgroep, a uitnodiging van de Rijksscholen Lebbeke, in zaal Corso lang de Rossevaalstraat, een opvoering van 'Croque Monsieur een schitterende komedie van Marcel Mithois. Aanvang te 20 u. De toegang bedraagt 100 fr. 13.00 N 15.59 B tje Teeli 17.45 G 13.00 1 16.45 1 wl Qui 18.45 T -20 29 Beauty Termin 8.15 N net oni method 11.40 15.55 I ócolog 16 45 I In Moskou werd zopas een rants in Moskou. Een van i Pepsico Food Service Interna- restaurants - er komen er 2- tional, een jointventure over- zal gelegen zijn aan de Gorh eenkomst gesloten voor de ves- straat op enkele minuten w tiging van Pizza Hut restau- het Kremlin. «Een kind is niet geboren om mishandeld te worden!» Het jaarlijkse projekt Mundiale Vorming in het Konink lijk Atheneum aan de Geldroplaan kreeg dit jaar d onderwerp «De Rechten van het kind», met nogal wi aandacht voor alle mogelijke vormen van kindermish» deling, oorzaken, feiten, gevolgen en mogelijke konkrt* oplossingen. Voor de derde keer op rij wordt een Kroegentochtwedstrijd gehouden. Twee jaar geleden werd het beste orkest (Jeggpap) onderscheiden, vorig jaar de beste musicus (Paul Ambach). Dit jaar kombineert men de twee formules. En uiteraard wordt er aan de bezoekers gedacht! Op de voorkant van de toegangskaart kan een kroegloper het «beste orkest» en de «beste musicus» vermelden. Het afscheurstrookje van deze kaart kan op gelijk welk moment van de avond ingevuld gedeponeerd worden in de stembussen die bij de ingang van elke kroeg voorhanden zijn. Het orkest dat de meeste stemmen achter zijn naam krijgt, wint hierdoor 10.000 BF; voor de beste muzikant wordt 600 BF uitgetrokken door Stella Artois. Norbert Detaeye is hier echter (en niet alleen hier) buiten kategorie en speelt niet mee! Ook twee bezoekers kunnen een prachtige prijs winnen. Daartoe dienen ze onderaan de kaart naam, volledig adres, antwoord op de schiftingsvragen en 'natuurlijk de «juiste» muzikant en orkest te kiezen. De eerste prijs is een compact-disc speler, geschonken door Philips-Télévallé; de tweede prijs een jaar gratis bier, uiteraard geschonken door Stella Artois. Berlare. Jeugdtoneel Joker Overmere speelde de Maanezel van Karei Verleyen ii regie van Franky Van Hee (gvb) Een studieprojekt dat na dien gekonkretiseerd wordt in een aktiepro- gramma. Aktieprogram- ma's kosten echter geld... dus wordt de benedenzaal van de nieuwbouw aan de Geldroplaan op vrijdag 3 maart een «jazzkroeg». De atheneumleerlingen zijn hiermee niet aan hun proefstuk. Met de op brengst van hun eerste jazzkroeg-organisatie vo rig jaar (onder het motto «Een kind is niet geboren om honger te lijden!») werd een straatarm kind uit Senegal geadopteerd volgens het bekende Fos ter Parents Plan. Dit pro jekt wordt trouwens nog van nabij gevolgd. Nu dus een nieuwe huma nitaire aktie van de leerlin gen van het Atheneum. Als muzikanten zetten oud-leerlingen hun beste beentje voor. Van 21 uur vrijdag 3 tot 2 uur zaterdag 4 maart spelen immers een stel jonge gasten met een blitz-karrière: The B-Tu- nes. Op het Humo Rock Festi val haalden ze als total onbekende groep een dei de plaats. In het kulturö centrum Ter Dilft (Be* nem), tijdens Live Ató legden zij voor 4.000 de zaal plat. Onlangs n« musiceerden ze voor ee: volle, entoesiaste Bunkei Met covers van The Bei ties, The Ronnettes, Littk Richard en andere grot» maar ook met eigen kom posities en duidelijk gemfr tiveerd als oud-leerlingd van het Koninklijk Athf neum, zullen ze hun stem verlenen aan de diepme» selijke aktie die door d leerlingen van de twe hoogste klassen wort opgezet. Elke gewonnen cent integraal naar de werkia van het Geestelijk Gt zondheidscentrum 't SA te Dendermonde, dat zid o.m. bezighoudt met chisch of fysiek mishandel de kinderen. I Leden 18.50 Nieuw 6.30 H jour 1 7.45 E en act 9 05 10.20 11.00 A11ÓK 13.00 13.50 Salut: 4 vou 19.30 8.30 Nieuï quart Anim teur? 14.10 poule pit Elyae 23.40 blanc 10.0C 10.3! Nonr pekte deute strab Stuni Dief chita 3.20 niscl Akti Fluc Sonr repie Schv kehr

De Voorpost | 1989 | | pagina 14