MB™ Decentralizatie bil Intercom Hele evolutie bij Intergem Kabelnet Deze lezers gingen op kosten van TV-Ekspres naar UI De Voorpost Ziekenzorg kwam bijeen te Overmere .een GRATIS droomvakantie in Koop TV-EKSPRES en win... TEN0BEL Wil jij ook eens gratis naar de zon ...en een week lang eregast zijn van TV-EKSPRES Dat kan Lees er alles over in ons nieuw nummer. ni 16 - 24.2.1989 - De Voorpost «De bedoeling van de decentralizatie is duidelijk: onze organizatie dichter by de huishoudelijke klant en ook dichter by U brengen», aldus gewestelyk direkteur Noël De Bie van Intercom Dendermonde die meedeelde dat er gewijzigd werd aan de struktuur van de privé- partner Intercom van de gemengde interkommunale Intergem. Lebbeke. De TV- en Hifi-installateurs kregen heel wat nuttige informatie mee op de Intercom vergadering (foto Piet Hermans) Het aanbod van het aantal televisieprogramma's groeit bestendig, bijna van dag tot dag. Dertig jaar geleden konden we met een eenvoudige antenne vanop het dak de eigen nationale zenders ontvan gen en misschien ook Ne derland. Wie meer wenste moest in zijn tuin een al respektabele mast neerpo- ten met daarop een bos aan antennes. Met het in voeren van de kabeltelevi sie kwam er een hele om mekeer. Plots kregen we meer dan 10 verschillende programma's zomaar op de buis. Een druk op de knop volstond en we ke ken naar Frankrijk, Enge land, Duitsland en Luxemburg. Wat een weelde. En nu zijn er de schotelantennes die weer nieuwe perspektieven ope nen. Intergem die de beel den via de kabel bij brengt, wil de komende weken en maanden voor zijn kabelabonnees nog een aantal nieuwe pro gramma's brengen. Naargelang de plaats waar we wonen en de antenne mast waarvan we afhan gen, krijgen we beelden van verschillende zenders binnen. Intergem heeft ontvangststations staan in Buggehhout, Erembode- gem, Sint-Niklaas en Zot- tegem en al die masten hebben hun specifieke op dracht. Al speelt de ene mast wel beelden door aan de andere zodat de hele regio, van het Waasland HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 05378.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. tot in Geraardsbergen, over het zelfde aanbod kan beschikken. Het lijkt allemaal eenvoudig, maar dat is het nu eenmaal niet, zo legden de Intergemspe- cialisten het uit tijdens een vergadering waarop ook de televisieverkopers aan wezig waren en met hun problemen terecht kon den. Wil men, zoveel mo gelijk zenders op de kabel zetten, er blijft steeds het probleem van de auteurs rechten waaraan men niet voorbij kan. Of er is het probleem met de dienst die de signalen opvangt en waarmee dus een overeen komst moet worden afge sloten en er is het onder houd van het hele net, et telijke kilometers lang. Kortom er zijn problemen genoeg die men moet op vangen. Intergem en zijn privévennoot volgen de evolutie op de voet en bie den aan hun kliënteel een. zo breed mogelijke waaier aan programma's aan. Er is bievoorbeeld VTM die men vanaf de eerste dag hij in de ether was kon ontvangen zonder een en kel probleem. Eerder al kwam er MTV bij en wan neer alles meezit dan komt per 1 maart ook de Rai weer op de kabel. Later mag men nög Sky Channel verwachten (in april al wordt nu hard gewerkt zo dat deze zeker al begin maart kan opgevangen worden) en CNN komt in mei van dit jaar. Met de 17 programma's die men al sedert begin 1988 had, wordt gevoelig uitgebreid zodat de modale kijker via de kabel naar liefst 24 ver schillende zenders zal kun nen kijken. De keuze wordt met de dag moeilij ker. En allicht is dat nog niet het einde, want de satellietverbindingen gooien een hele wereld open. De nu bestaande geostationaire satellieten hebben reeds een kapaci- teit van meer dan 80 kana len. En hun kapaciteit is nog niet eens ten volle be nut. Om je maar even te zeggen wat nog allemaal kan. Intercom moet om al die programma's te ont vangen uiteraard paraboo lontvangstantennes plaat sen, maar dat is geen pro bleem tenminste wanneer de programma's die wor den aangeboden interes sant en aantrekkelijk zijn en dus verantwoord. Wel moet hier aan toe gevoegd worden dat de kabelnetten een maksimum van 25 ka nalen toelaten. Genoeg, meer dan genoeg eigen lijk. Kijkdichtheid Er werd ook een onder zoek ingesteld naar welke zenders nu het meest wordt gekeken. Het on derzoek dateert van voor VTM in de lucht was en is dus voor herhaling vat baar. Het blijkt dat BRT 1 met 51% van de kijkers gaat lopen, 18% kijkt naar Nederland 1 en 6% naar Nederland 2, 3,3% stemt af op RTL en de RTBF 1 en 2 zijn goed voor nog een 2,7% van de kijkers. Voor Antenne 2 is 1,8% beschikbaar en voor TT 1 een zelfde percentage. Tot dusver bestond er in Intergem drie gewesten: Waasland, Denderland en Denderlec. In Denderland kende men de sektoren Aalst en Dendermonde en bij Denderlec de sektoren Geraardsbergen en Nino- ve. De drie gewesten wa ren van bij de oprichting van de interkommunale vrij goed in evenwicht kwa klantenaantal. Maar door allerlei onderlinge ge- biedsuitwisselingen werd dat evenwicht grondig ver stoord. Een reorganizatie lag dan ook voor de hand. Men heeft geopteerd voor een groot gewest Midden- Vlaanderen, van de taal grens in het zuiden tot de Nederlandse grens in het noorden dus. Een andere en misschien nog belang rijker reden is dat deze decentralizatie van be voegdheden erop gericht is om de huishoudelijke Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 DE 3 KLOKKEN van langerchovestraat 1 st. gillis.dendermonde Van bij de oprichting heeft Belle bridgeclub geop teerd voor het deelnemen aan officiële tornooien en aan de officiële viertallen kompetitie van de Vlaamse bridgeliga. Daarom werd onmiddellijk een viertal samengesteld dat diende te starten in de distriktsafdeling. Dit viertal heeft met overtuiging de kampioenstitel behaald en promoveert volgend speeljaar naar de ligareeks. De spelers die dit mooie resultaat behaalden zijn: Mariëtte Vanderplas, Magda Weynants, Werner Cornelis en Andre De Saeger. Als jonge bridgeclub is Belle zeer tevreden met dit resultaat. Er werd reeds besloten om voor volgend speelseizoen een tweede viertal op te stellen dat eveneens zal starten in de afdeling van het distrikt waar men hoopt met eenzelfde resultaat naar voor te kunnen komen. Distrikt Dender- en Waasland viertallenkompetitie. Uitslagen van de 14e speeldag: Beveren 6 verliest van Belle met 6-24, Beveren 5 wint met 17-13 van Reinaert, Beveren 4 verslaat Lokeren 2 met 16-14 en Beveren 3 verliest van Royal met 13-17. Lokeren 2 verliest bovendien van Beveren 5 met de forfait score. In de rangschikking komt Belle als eindwinnaar met 262 punten naar voor. 2. Beveren 3 245 punten, 3. Reinaert 228, 4. Beveren 5 224, 5. Royal 206, 6. Beveren 4 199, 7. Beveren 6 164 en 8. Lokeren 2 126 punten. Uitslag wedstrijd van 16 februari. Richting noord-zuid: 1. echtpaar Christiaens, 2. Hubert De Troch en Jan Van Tilborg, 3. Echtpaar De Saeger. Richting oost-west: 1. Jos Nijs en Werner Cornelis, 2. Toon Van Tilborg en Karei Colpaert, 3. Henry Vandevelde en Hubert Vandevelde. Dc bridge-avonden hebben plaats elke woensdag in het lokaal De Drie Klokken, Van Langenhovestraat 1 te Sint-Gillis om 20.00 uur. klant nog beter te kunnen dienen. De Intercom klant moet niet alleen met zijn problemen bij Intercom terecht kunnen, hij moet bovendien onmiddellijk een korrekt antwoord krij gen, zowel technisch, ad ministratief als kommer- cieel. In de regionale zetel vindt hij alles. In de klan- tenburo's van Aalst en Dendermonde en in de «Voor U» burelen van Ge raardsbergen, Ninove en Sint-Niklaas is men steeds welkom. De gewestelijke zetel van Intercom Midden-Vlaan deren wordt gevestigd in Aalst aan de Dender- mondsesteenweg 75A. Daar heeft Freddy De Schauwer de algemene lei ding. Adviseur is Noël De Bie. In deze geweste lijke zetel vindt men drie gespecializeerde diensten terug: de klantendienst ge leid door Leo Buedts, de stafdienst met Hubert Vester aan het hoofd en de technische dienst die on der leiding staat van Wil- fried Van Herterijck. En dan zijn er de regionale zetels. In Aalst is Erwin Van Herzeel de verant woordelijke en de zetel is gevestigd aan Tragel 6 te Aalst (053-78.97.69), voor Dendermonde verwijzen we u naar Chris Vandeput- te die op de Grote Markt 13 te Dendermonde de lei ding heeft (052-21.39.01), in Sint-Niklaas aan de Parklaan 13 is Karei D'Hondt de verantwoor delijke man (03- 780.28.11), in Geraards bergen werd de leidinj toevertrouwd aan Hubei Delperdange (Stations plein 23, tel. 054-41.30.01 en voor Ninove is Jozr Van Steenbergen verans woordelijk. Daar is de re gionale zetel gevestigd ai de Nederwijk 267 en tele fonisch bereikbaar op he nummer 054-33.79.11. Lebbeke. De regionale Intercom verantwoordelijken: v.l.n.r. Erwin Her zaal in Aak Jozef Van Steenbergen in Ninove, Chris Vandeputte in Dendermonde, Huben Delperdange in Geraardsbergen en Karei D'Hondt in Sint-Niklaas (foto Pit. Hermans) Zoals elk jaar rond Licht mis, kwam Ziekenzorg Overmere-Uitbergen weer samen, deze keer in de goed verwarmde jongens school van Overmere. De talrijke aanwezigen had den snel in de gaten dat er heelwat verrassingen op het programma stonden, maar eerst kregen ze een toespraak van voorzitter Ivo Meganck voorgescho teld. De voorzitter gaf een overzicht van de voorbije aktiviteiten en belichtte het programma van het komende werkjaar. In zijn korte, maar veelzeggende toespraak uitte hij zijn vertrouwen in de mensen die voor Ziekenzorg instaan. Toneel door de KBG Na het doven van de lich ten werden de aanwezigen direkt in de kerstsfeer ge dompeld door het fraaie dekor dat achter het gor dijn was opgetimmerd. De Katholieke Bond van Ge pensioneerden bracht het stuk «Grootvader lost het op». Maurice Rasschaert, Maria Van Poucke, Remi Bauwens, Blanche Van den Abbeele, Honort Baeten en Anna Mertens kregen een meer dan har telijk applus want het pu bliek kon hun totale inzr waarderen. Iedereen heef van deze gezellige namid dag grondig genoten. Berlare. De deelnemers aan de ziekenzorgdag in Uitbergen. Berlare. OCMW voorzitter Ivo Meganck tijdens de da van Ziekenzorg in Uitbergen. In het kort vertellen wat on ze indrukken van TEN- BEL zijn, is eenvoudig on mogelijk. Dit kunnen wt slechts één maal beleven. Het paradijs bestaat echt. Fam. Huybrechts-Geerts, alles erop en eraan. Ik denk kantie bijzonder Kartuizersvest 7, niet dat- er iets af te keuren vallen. 2500 Lier. valt of tegengevallen is. Het Daniel Vermassen, ifirir appartement was een Basketbalstraat 21, Het is me hier 100 beval- droom. Het was allemaal 9920 Lovendegem. len Jammer alleen dat het precies zoals TV-EKSPRES dank ik u voor de aangent me attentie die ik mocht krif gen bij mijn verjaardag. En ware verrassing Mevr. E. Cadron, Resid. «Scaldis», E3-plein 73, 9218 Ledebcrg. op TEN-BEL Wat de ver- zo vlug voorbij is. Alles was beschreven had. Nogmaals ^g^ ^gr ggn ullcrmaie ge. antwoordelijken van TV- goedappartement, eten, hartelijk dankzellige vakantie doorge- EKSPRES doen is in één drinken... niets op aan te E. Wullaert, bracht. Ik dank iedereen woord fantastisch.' Nooit merken Nogmaal duizend Emanuel Hielstraat 91, van TV-EKSPRES voor de hebben we zoiets meege- maal dank, en tot weerziens. 9219 Gent. moeite die ze zich getroost maakt. Het was voor ons ze- Blanche Bral, hebben om ons verblijf zo Ons acht-daags verblijf hic ker de mooiste vakantie- Overslagdorp 53, Het was voor mij een heerlij- aangenaam mogelijk te ma- op Tenerife is een volled* week die we ooit gehad heb- 9070 Wachtebeke. ke en prettige vakantie. De ken. Organisatie, animatie, succes geworden Wat K uitstap naar de Teide was in bereidheid om hulp te bie- treft reis en belevenissen «1 Alles was eerste klas, het één woord fantastisch. Voor den, vriendelijkheid.alles plaatse was het van was echt een droomreis met mij is heel deze droomva- was perfekt. Bovendien goede teveel. Nog 'ong het een verheugende belt venis blijven. Daarom on:' oprechte dank aan al diep nen die dit sprookjesav tuur hebben waargemaakt. Camille Onkelinckx, Heiseltstraat 7, 3890 Jeuk. ben. Nogmaals hartelijk dank Gustaaf Trinquet, Nevelseheerweg 35, 9810 Drongen. Eerst en vooral onze harte lijke dank aan TV-EKS PRES, om mee te mogen reizen en aan al die feesten te kunnen deelnemen. Ver der onze beste dank en be wondering aan allen die hun uiterste best gedaan hebben en zich echt opgeofferd heb ben om van deze reis een mooi feest te maken. Alle sympathie en waardering voor de artiesten. Valére Smeets, Van Monckhovenstraat 6-8, 9000 Gent Een zeer goede organisatie. Graag willen we de organi satoren van TV-EKSPRES en TEN-BEL voor deze bij zonder geslaagde reis danken. Mijn vakantie op TEN-BE is echt een droomvakantt geworden. Alle uitstapjes, het bijzonder de exeunt naar de Teide en de avondfl met galadiners en optreden van de artiesten, bevielr ons uitstekend. Hartelif dank aan alle betrokkene! en Belgische artiesten TV-EKSPRES en TEK BEL. Willy Couvreur, Tuinstraat 27, 9230 Melle. Het dracl hierb een t Erik ringd Jong baut. zal d wooi Van de h. uitge De Goei stad den. tie b Volg den naar meei borg direl baar deze Ven de t mat< verli oud- derd ring Wat gele weg het dit j bew h. C Een ■I opd ■j zal -! gedi J verl imn j| Dit tran een Het dire

De Voorpost | 1989 | | pagina 16