e Voorpost Hulde aan V.C. Temse-dames Vegen met nieuwe bezems A Krachtmeting tussen Robur en Kallo E. Aalst: Eerste Wase sportfiguur van de «Perskring» Nu zondag topper in tweede provinciale VOLLEYBAL 'PORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.4a 60 VOETBAL VC Zele-Lanaken: 3-1 15-11, 9-15, 15-8, 15-6 Zele dat op drie speeldagen van het kompetitie-einde vier punten voorstaat op zijn naas te achtervolger (La Calamine) is wiskundig al zeker van de titel in eerste nationale. Het resterende punt om de titel veilig te stellen werd tegen Lanaken binnengehaald. De eerste set ging gelijk op tot 9- 9. Wanneer Danny De Maes- schalk met zijn sprongopsla- gen mocht uitpakken, gingen de bordjes naar 14-9. De Zeelse spelers hadden daarna nog zes setballen nodig om de eerste deelzege op hun naam te zetten. Tijdens de tweede set liepen de gastheren tot 5-0 uit. Wan neer de lokale receptie ontre geld werd door goed geplaat ste opslagen, konden de Lim burgers de setstand in even wicht brengen. In de derde set namen de leiders opnieuw een formidabele start. Ze liepen uit tot 8-2. De bezoekers he ten zich niet zomaar afslach ten. De Pool Kurek smashte zijn ploeg naar een 9-8 tussen stand. Bij de thuisploeg toon den Mare Cornelis, Chris Arents en De Maesschalk hun vlijmscherpe opslagen. Hier tegen kon de bezoekende re ceptie niets inbrengen. In een ruk kon de markeerder van dienst de eindscore 15-8 in schrijven. In de vierde set zaaiden de korte opslagen van William Linthout paniek in de Limburgse receptie. Zele kwam vrij vlot 5-1 voor. De bezoekers maakten nog even een vuist zodat 6-5 op het scorebord kwam. De neo-ere- klassers akteerden in een ech te kampioenenstijl. De ge broeders Symoens, Mare Cor- nelisen en Danny De Maes schalk maakten er aanvallend een festival van. De Zeelse aanhang heeft lang feest ge vierd in sporthal De Zeven. i Aak Huber to Pie leidin Huber Stations U. 30.01 is Jozf verani is de tigd ai- en tek- op hcj .11. 1 VC Zele-Lanaken 3-1. Danny De Maesschalck straalde nivt uit en vmaxhl hier knort tfvwi Honon dertens an har het pu le inzc n heef namnf n. I de da Het geherstruktureerd bestuur van tweedeklasser Een dracht Aalst werd aan de pers voorgesteld. Opvallend hierbij is dat Eendracht voortaan zal geleid worden door een triumviraat onder de leiding van de nieuwe voorzitter Erik Goethals, een 46-jarige wisselagent. Hij wordt om ringd als afgevaardigde-beheerder door de hh. Gilbert De Jonge (48), een aannemer van beroep, en Gilbert Hutse- baut, een 45-jarige nijveraar. Voor het dagelijks bestuur zal dit direktiekomitee bijgestaan worden door de verant woordelijke van de interne organisatie de h. Jean-Pierre Van Droogenbroeck, en de financiële verantwoordelijke de h. André De Kegel. De beheerraad zelf werd voorlopig uitgebreid met 5 nieuwe leden met name de hh. Gilbert De Jonge, André De Kegel, Hugo De Roeck, Erik Goethals en Norbert Lierman. Nieuw is ook het feit dat de stad Aalst een mandaat in de beheerraad wordt aangebo den. Burgemeester mevr. De Maght, die de perskonferen- tie bijwoonde, vond dat een uitstekende formule. Volgens klubvoorzitter Erik Goethals zal gestreefd wor den naar een open beleid en dit zowel naar de pers, als naar de supporters, de spelers en medewerkers toe. «Het meedelen van beleidsnota's aan diverse groepen dient borg te staan voor deze openheid. Bovendien zal het direktiekomitee, dat wekelijks vergadert, steeds beschik baar zijn voor diverse vragen en problemen die bij een van deze groepen kunnen rijzen», aldus voorzitter Goethals. Verder ligt het in de bedoeling van het vernieuwd bestuur de banden met de oud-spelers nader aan te halen. In de mate van het mogelijke met hen die Eendracht reeds verlaten hebben, maar zeker en vast met de toekomstige oud-spelers. Volgens voorzitter Goethals vormen zij in derdaad een enorm potentieel voor prospektie, rekrute ring en opleiding van jeugdspelers. Wat de jeugd betreft werden reeds diverse inspanningen geleverd om sommige tekortkomingen uit het verleden weg te werken. Zo werd o.m. een aanvang genomen met; het uitbouwen van de infrastruktuur op de Zandberg en dit op initiatief van het aktiekomitee, waaruit de huidige bewindsploeg is gegroeid, en dit alles onder leiding van de h. Gilbert Hutsebaut. Eendracht Aalst wenst verdere initiatieven te nemen opdat de jeugd sportief aan haar trekken zou komen. Er zal volgens voorzitter Goethals dan ook meer beroep gedaan worden op plaatselijke spelers dan dit in het verleden het geval was. Deze lokale jeugd verdient immers de kans om door te stromen naar het 1ste elftal. Dit moet uiteindelijk een gunstig resultaat geven op de transferbalans, hetgeen dan weer een waarborg biedt voor een gezonde financiële situatie op langere termijn. Het nieuwe Eendrachtbestuur heeft uiteraard ook een direkt doel in petto. De eerste betrachting is en blijft om van E. Aalst een gezonde klub te maken, zowel op sportief ais financieel vlak. Verder zullen alle inspanningen geakti- veerd worden om de eindronde te halen. Spelen in eerste klasse dient immers hoe dan ook de wens te zijn van supporters, spelers en bestuur. Wij hebben hiervoor iedereen nodig die, hetzij financieel, hetzij door persoon lijke inbreng, de klub kunnen steunen», aldus voorzitter Goethals. (abl) Volleybal. VC Zele is kampioen. Niets dan lachende gezichten in de feestzaal van het gemeentehuis te Temse waar burgemeester Van Riet de dames van V.C. Temse mocht ontvangen voor de viering van de Wase Sportfiguur. Titel die de Temse-dames aangemeten werd door de Wase Persclub, pennejongens die elk jaar een figuur uit het Waasland kiezen die met zyn of haar prestatie het Waasland in een speciaal daglicht plaatste. Zoals voorzitter van de Wase Persclub, Mare Van Brussel, in zyn openingswoord nog eens beklemtoonde was V.C. Temse-dames de eerste sportfiguur in deze decennia-oude verkiezing die deze eer te beurt viel. Want naast de verkiezing van Paul De Vidts als Wase figuur van het jaar werd nu ook voor het eerst een sportfiguur verkozen. Na een ulüeme stemronde bleven alleen de Temse-dames over die het haalden van de Beverse schutter Karin Biva. Passende hulde waarheid geweld aandoen, Burgemeester Van Riet loste Zeggen dat het hele schepen- want uitgerekend de dames- dit op in zijn eigen karakteris- college van Temse aanwezig schepenen ontbraken op het tieke stijl door een verhaal was bij deze viering zou de appél. Eigenaardig toch wel. over moeder bij de haard op te dissen.... Zo viel burgemeester Désire Van Riet direkt bij de dames van V.C. Temse met de deur in huis. Toch ging de burger vader even later ernstig door met zijn dankwoord toen hij stelde dat de dames van V.C. Temse «zijn» gemeente in heel Europa enige bekend heid hebben gegeven door hun Europabekercampagnes die zij nu zo'n negen achter eenvolgende jaren hebben ge voerd. Tevens stelde de bur gemeester V.C. Temse-dames als voorbeeld voor de andere 134 sportklubs die Temse rijk is. Natuurlijk mocht ook het dy namische bestuur niet verge ten worden met voorzitter Fonny Boesmans op kop ge volgd door sekretaris Pat. Van Bruysel, Carlos Van Hoeylandt die de niet onbe langrijke financiële touwtjes in handen heeft en de leden Karina Van Put, Theophiel Vercauteren, Baziel Van Renterghem, Luc Janssens en Mare Egghe. Ook werd coach Hugo Huy- brechts in de hulde betrok ken, maar toen Erik Vermeu len van de plaatselijke sport- Temse. Voorzitter Mark Van Brussel van de Wase Persclub mocht op het gemeentehuis Se^ooreSe^M^ van Temse de leden van de plaatselijke volleybalclub in de bloemetjes zetten met hun titel vScSTex-tra'ner natiÓ nale ploeg) werden Hugo Temse. Burgemeester Van Riet, die ook tweemaal per jaar naar het volleybal gaat kijken, was gelukkig dat ZIJN meisjes laureaat werden en gaf ook een geschenk aan voorzitter Fonnie Boesman. Ook schepen van sport, Mare Cordeel had de glimlach (dw) «Sportfiguur van het jaar» (dw) Voetbal. De heer Goethals, nieuwe voorzitter van Eendracht Aalst (da) De absolute voetbaltopper in Oost-Vlaanderen wordt zon dagnamiddag ongetwijfeld de wedstrijd in tweede provincia le tussen Robur Moerzeke en Kallo. Het verschil tussen de beide ploegen bedraagt slechts twee punten. Een re kensommetje is vlug ge maakt. Wint Robur dan groeit de kloof tot vier pun- tenen ligt de weg naar eerste provinciale wagenwijd open. Bij een puntendeling blijft de situatie ongewijzigd. Verliest de leider dan klimt Kallo op gelijke hoogte en kan er nog alles gebeuren. Vrijwel een zekerheid is dat de titel een aangelegenheid wordt tussen de beide elftallen. De afstand met andere ploegen is al te groot geworden. Het zou een wonder heten, indien zij in extremis nog hun woordje ko men meepraten in het titelde- bat. Dat er veel volk zal opko men is op deze bijna voetbal- loze zondag nagenoeg een uit gemaakte zaak. Niemand durft zich te wagen aan een gok. Wellicht zullen de zenu wen hun tol opeisen, vandaar dat verrassingen niet uitgeslo ten zijn. Uit het doelpunten- gemiddelde blijkt dat Robur Moerzeke over de sterkste troeven beschikt maar dat is natuurlijk louter theorie. De ene zondag is immers de an dere niet en iedere match kan een onverwachte wending ne men. Een onschuldig doel punt in de aanvang kan de wedstrijd helemaal anders oriënteren. Bij de huidige leider heersen optimistische verwachtingen. Kallo is de enige ploeg waartegen we een nederlaag leden. Ik meen dat thans het ogenblik aangebroken is om revanche te nemen, zegt klub- leider Freddy De Maere. Uit negen recente matchen hebben we zestien punten ge puurd. Een bewijs dat we mo menteel op een hoge konditie drijven. Dat we hoge ogen gooien is vrijwel alleen en uitsluitend aan het eigen po tentieel te danken. Weet je dat we op Eddy De Malsche na geen enkele speler hebben aangeworven? Geert Van Moerzeke heeft onze rangen versterkt. Hij werd weggehaald uit een lief- hebbersploeg en heeft ons geen frank gekost. Financieel hebben we geen inspanningen geleverd. Je mag overigens weten dat Robur Moerzeke op dat vlak kerngezond is. De laatste jaren hebben we een politiek gevolgd waarbij eigen voetballers een voorkeursbe handeling genoten. We heb ben met veel geduld gebouwd aan een elftal waar we thans de vruchten van plukken. Een ploeg «kopen» kunnen we ons niet veroorloven. Momenteel verenigen we talent dat be kwaam wordt geacht om de sprong naar de hoogste pro vinciale afdeling te realiseren, aldus Freddy De Maere. De ploeg: Laureys. Nobels. Vercaute ren, Raemdonk, Benny Huy- lebroeck, De Malsche. Ost, De Vos, Van Moerzeke, Ed dy Huylebroeck. (De Graeve, Van Bogaert, Gino Raem- donck) E.G. Huybrechts en zijn dames nog meer in het zonlicht gesteld. Vleminckx hield een meer dan opgemerkt pleidooi voor de ploegsporten in ons land. Als voorbeeld haalde Vle minckx de onlangs uitgereikte trofee der sportverdienste of de sportverkiezingen van het jaar aan. «Individualisten ko men hierin gretig aan bod, stelde Vleminckx, maar wan neer ik de nationale lijst over loop vind ik helemaal onder aan in dc tabellen een schaar se volleybalspeler, Marce. Sannen, en nog iets verderop Lieve Van Den Eynde als vol leyballende dame. De basket- balsport is zelfs nog slechter af. Samen met handbal, korf bal en tal van andere ploeg sporten wordt hier zelfs natio naal niemand meer ver noemd», aldus Vleminckx aanklacht. De ex-trainer van de nationale ploeg vond het daarom bewonderingswaardig dat hier in het Waasland een vereniging als de Wase Pers club zoveel belang stelt in het geen V.C. Temse-dames in de loop van de jaren toch heeft laten zien aan het Wase pu bliek. Vooral het feit dat V.C. Temse dames als eerste Belgi sche ploeg erin geslaagd was om een Oostblokland uit te schakelen in Europees ver band, leek voor Vleminckx al reden genoeg om ook natio naal een erkenning te krijgen. Na dit hartversterkende lof- woord van Julien Vleminckx kreeg Yvan Elegeert als se kretaris van de Wase Persclub de te benijden opdracht om de bij een huldiging horende geschenken aan de Temse-da mes te overhandigen. Na de krachtenslopende wedstrijd tegen Hermes Oostende die de avond voordien tot een goed einde werd gebracht, waren de Temse-dames slechts met een vijftal speel sters aanwezig maar dat kon de verdienste van deze viering natuurlijk niet meer schaden. Het was dan ook een glunde rende voorzitter Fonny Boes mans van V.C. Temse-dames die iedereen van harte be dankte. Vooral «zijn» dames die elke week present moeten zijn om tot deze resultaten te komen. Nadat ook de Wase Pers, de sponsors, het ge meentebestuur van Temse. de plaatselijke sportdienst de gastspreker en trainer Huy brechts nog een speciaal woord van dank kregen, ein digde deze passende viering en hoopte Fonny Boesmans dat de V.C. Temse-dames de ze eer nog dikwijls te beurt mag vallen. Mare Stevelinck

De Voorpost | 1989 | | pagina 17