Het gaat niet goed... Wedstrijd verdiende geen doelpunten Calleeuw met mirakeldoelpunt - ■1 Patrick Van Veirdeghem: eerste rode kaart Aimé Anthuenis: het wordt moeilijk Benefietmatch Bob Hoogen- boom Derde zege op rij I 1 E. Aalst: Frank Eeckhout zorgde bijna voor een stunt Etienne De Wispelaere (E. Zele): «Koncentratieverlies kost ons de zege» VOETBAL De Voorpost - 24.2.1! Na de wedstrijd Lokeren-Lierse troffen we een diep verslagen Van Veirdeghem aan. Logisch eigenlijk. Patrick kreeg zopas zijn allereerste uitsluiting uit zijn voetballoop baan. Onterecht trouwens, vond de Lokerse kapitein. «De fout was helemaal geen rood waard. Ik geef toe dat mijn tackle iets te laat kwam maar ik heb Schmöller niet eens geraakt. De Duitser viel gewoon over mijn been. Mijn voet bleef trouwens op de grasmat zodat de tussen komst helemaal niet gevaarlijk was. Moest ik méér dan een speeldag geschorst worden, dan ga ik zeker in beroep», aldus nog de Lokeraar. Daar kunnen we best inkomen. Eenzelfde fout van Dauwen op Schoofc vroeg in de wedstrijd werd door scheidsrechter Jeurissen niet eens bestraft... Het gaat niet goed met Sporting Lokeren en dat beseft ook oefenmeester Anthuenis. Verontschuldigingen voor de tweede opeenvolgende thuisnederlaag zocht de Lokerse trainer niet en ook de dubieuze ingrepen op Meszaros binnen de strafschopzone werden nauwelijks vermeld. «We zitten duidelijk in een mindere periode, mede door de onbeschikbaarheid van enkele titularissen. Het groot ste probleem is echter dat we momenteel niet over een Etim uit de heenronde kunnen beschikken, die kon toen al eens een opening kreëeren wat nu niet meer het geval is. Ik hoop dat de Nigeriaan snel weer de goede konditie te pakken krijgt. Neem van mij aan dat we op een moeilijk seizoeneinde afstevenen», besluit Aimé Anthuenis. Met een klein jaar vertraging organiseert Sporting Loke ren een benefietwedstrijd voor Bob Hoogenboom, tot vorig seizoen en 14 jaar lang doelman. De datum werd bepaald op 15 mei, 2* Pinksterdag, in de Het huidige fanionelftal van Sporting neemt het op tegen de elf die in 1981 onder Urbain Haesaert de pannen van het dak speelden. Heel wat ex-Lokeren-vedetten hebben al toegezegd, zo ook Preben Larsen die voor zijn vriend Bob graag het overstapje uit Denemarken maakt. (V.B.) Lokeren-Lierse 0-1. Ook Didier M'Buyu tracht nog wat te forceren. De Lokeraar wordt nu door de supporters onterecht trouwens tot zondebok gebombardeerd (Ids) Lokeren-LiersêO-1 Lokeren-Lierse 0-1. Patrick Versavel (onder) kreeg dé kans uit de wedstrijd om zyn tem op voorsprong te brengen. Jean-Marie Pfaff besliste er anders over en redde magistraa (Ids) Daar waar Lierse voor eigen publiek dit seizoen nog geen enkele keer won, boekte het zondag jl. op Daknam zijn zesde uitzege. Jean-Marie Pfaff herinnerde zich wellicht nog de legendarische en ver beten derby's tussen Beveren en Lokeren en hij zette door zijn uitstekend keeperswerk de gastheren een neus. Voor al in de eerste twintig minuten had de Jean het behoorlijk lastig toen Lokeren zeer sterk akteerde. Zo maakte hij een inzenden van Pat Versavel onschadelijk en was hij er als de kippen bij om een schot van Etim uit de hoek te ran selen. Op de 24' minuut echter schudde Jean-Marie een ma gistrale reflex uit de mouw toen Patrick Versavel van Cercle Brugge-SK Beveren 0-1 dichtbij mocht inkoppen. Ook dat vormde geen pro bleem voor de ex-Bayern- keeper. Het was dus vooral in die eerste periode dat Pfaff zijn team redde. Nadien werd hij door zijn ploegmaats enigs zins teruggedrongen in een figurantenrol. Lokeren claimde in de eerste helft tot tweemaal toe een strafschop toen Meszaros heel dubieus tegen de vlakte werd gewerkt. De ref had het ech ter anders begrepen... Wel noteerden we aan de overzij de nog pogingen van Schmöller, die door een at tente doelman D'Hondt met het hoofd ontzet werd en een schot van Wittebole werd door de Lokerse goalie schit terend weggewerkt. Na de koffie was het duidelijk dat Lierse op de twee punten aasde en met agressief en snel voetbal kregen de bezoekers de wedstrijd volledig onder kontrole. Lokeren van zijn kant zat in zak en as en ge raakte nog maar zelden in de buurt van Pfaff. Bovendien zaten de zwartjes Samson en Etim totaal in de greep van het duo Van Roosbroek-Dau wen. Lierse zou - verdiend - op voorsprong komen, al had het daar wel een vrijschop voor nodig. Van Den Buys tikte tot bij Schmoêller die onhoudbaar vanop 25 meter in de benedenhoek knalde: 0- 1. Een aangeslagen Lokeren moest nadien nog de bittere kelk tot het einde leegdrinken toen Patrick Van Veirdeghem Lokeren-Lierse 0-1. Samson kreeg een bewaker op het lijf geplakt. De Nigeriam geraakte gedurende gans de wedstrijd niet uit diens greep (Ids) door scheidsrechter Jeurissen toch nog heel dicht bij "Je mate sterk, dat kon niet ge- op een rode kaart werd ge- gelijkmaker. Stalmans be- zegd worden van een zwakke trakteerd en naar de kleedka- sloot echter op de dwars- en bijwijlen onmondige thuis- mers mocht. ligger. ploeg. Met z'n tienen sleepten de Lierse verdiende de overwin- Vivian Bogaert gastheren zich naar het einde ning, zoveel was zeker. Kol- van de wedstrijd en kwamen lektief stond de ploeg uiter- Met de prachtige omhaal van Marek Kusto net voor rust kreeg SK Beveren het loon voor het entoesiast spel waar op de tegenstander uit Brugge nooit de tegenzet vond. Beve ren was beweeglijk waar Cer cle tam reageerde, de Waas- landers trokken al het goede van de voorbije weken verder door, Cerde lijkt meer en meer een 'favoriet' voor twee de klasse. Toch waren de eerste kansen voor Cerde en in het eerste kwartier was er een aandach tige doelman Rosez nodig om o.a. Krommendijk van een openingsdoelpunt te houden. Maar dan veranderde de wed strijd van richting. Beveren bouwde vanuit de sterke ver dediging goede aanvallen op en alleen onkans hield Erik Viscaal van nieuwe doelpun- tenoogst. Cerde was echter verwittigd en nog voor rust kreeg Beveren ook waar het recht op had. Robby Buyens kreeg van de tamme thuisver- dediging alle tijd om rustig voor te zetten en Marek Ku sto was daar om een aller heerlijkste omhaal voorbij doelman Mestdagh te leggen. Voor Beveren leken alle goe de tekens ook nu weer be waarheid. Na rust probeerde Cercle aan vankelijk het tij nog te doen keren, maar de stevige Wase verdediging had nauwelijks last met de ongebonden ak- ties. Het was trouwens Beve ren dat weer de beste kansen kreeg. En weer was het Ma rek Kusto die dicht bij een tweede doelpunt kwam ter wijl Danny Pfaff tweemaal te zwak besloot. In een zenu wachtig eindoffensief pro beerde Cerde toch nog een punt thuis te houden maar Ipermans en de tamme zwarte parel Kalusha kregen de bal niet voorbij Rosez. Beveren loopt nu voor de ech te degradatiekandidaten uit. Met nog een relatief licht pro gramma voor de voeten lijkt de toekomst voor de Wase geel en blauwe voetbalgezel len weer hoopvol. Zondag is staartploeg Radng Genk te gast op Freethiel. Een vierde zege op rij moet Beveren dan definitief van alle zorgen be vrijden. Hugo Aerts Voetbal. De reserven van KSK Beveren (Iv) Jong Lede Eendracht Zele 1 J. Lede-E. Zele 1-1. De Leedse bank (da) Harelbeke-E. Aalst 1-1 J. Lede-E. Zele 1-1. Ondanks het harde kontakt tussen de Leedse keeper en Jan Goessens bleek er achteraf niets erg te zijn (da) Door de onbeschikbaarheid van Chunga, werd Luc Lim- pens vanaf het startsein in de voetbal wei gestuurd, en ver scheen de jonge Frank Eeck hout als de «onverwachte X» op de bank. Wel, diezelfde Frank Eeckhout zorgde bijna voor een stunt. In het veld gebracht als extra steun voor de aanval, lukte hij niet alleen de gelijkmaker voor de Ajui nen, maar werd bijna de «man van de match». De on derkant van de lat belette ech ter de stunt van Frank. Harel- beke, dat de punten best kan gebruiken om een buiteling naar derde klasse te vermij den, speelde zeer agressief. Het is dankzij het flinke weer werk van Derijck en C° dat Eendracht niet op meer doel punten werd getrakteerd. Men kent Aalst nu ondertus sen al wel een beetje. Een kollektief goed geheel, waar uit kracht straalt, maar grote figuren moet men momenteel niet in de Aalsterse rangen zoeken. D'Hooge, die de op dracht kreeg om Mutombo van dichtbij te bewaken, had aanvankelijk heelwat last met de kleurling. De Gentenaar kon nadien wat ruimer ade men, nadat Mutombo sterker op het middenveld was gaan spelen, duidelijk met de op dracht de 1-0 voorsprong vei lig te stellen. Het mocht ech ter niet baten. Daarover besli ste uiteindelijk 'invaller' Frank Eeckhout. E. Aalst speelt zondag a.s. een vriend schappelijke ontmoeting op het veld van Standaard Wet- teren. Een gelegenheid voor oefenmeester Everaert om enkele testen uit te proberen. De Eendrachtcoach zal inder daad tegen Eeklo niet kunnen rekenen op de geschorsten Chunga, Limpens en De Cremer. Derde nationale La Louvière-St.-Niklaas 1-1 Dankzij een «tovemummert- je» van Mare Calleeuw na 26 minuten heeft Sportkring een verdiend punt weten te beha len in deze moeilijke uitwed strijd bij de Wolven. Gedu rende het hele verloop van de eerste helft stond er weer een St.-Niklaas tussen de lijnen dat we kenden van de heen ronde. Met snelle balwisselin gen en vlug opkomend vanop de flanken trachtte het de Waaltjes te versmachten op eigen helft. En dat lukte nog aardig ook. Tegen de gang van het spel in viel dan na 16 minuten eerder onverwacht een thuisdoelpunt langs Vin geren, die een verre voorzet kon meepikken en zo door de mazen van het Wase net kon elippen. Niet lang na deze opdoffer konden de Waaslanders d^n evenwel gelijkstellen langs Mare Calleeuw, in de ploeg gekomen voor Kieckens. Mare kon een verre voorzet van Everaert nog net onder bedwang houden in de buurt van de hoekschopvlag en ter wijl elkeen een voorzet ver wachtte (of was het een voor zet?) knalde Calleeuw naar doel. De wel erg verrastte thuisdoelman Bargibant zag het leder onder de kruising tegen de netten belanden en meteen stonden beide ploe gen weer langszij. De rest van de eerste periode bleef de leidersploeg zich de beste kansen toeëigenen maar hoe Cornet en Quintelier zich ook weerden, een tweede maal de voortreffelijke Waal se doelman verslaan, was er niet bij. Na de rust werd Cornelissen vervangen door Lathouwers bij St.-Niklaas maar toch moest ditzelfde St.-Niklaas de thuisploeg in haar eigen ver beten stijl laten voorgaan. Museur, Sciamana en Bou- dart zouden doelman De Vroe elk op hun beurt nog weten te belagen, maar geluk kig voor de Wase ploeg zou de stelling onneembaar blij ken voor de Wolven, zodat uiteindelijk een verdiend punt kon bemachtigd worden in La Louvière. Het regionale derby tussen Lede en Zele is alvast geen groots derby geworden. En dan drukken wij ons nog voorzichtig uit. Bij de Lede naars waren alvast drie «gro ten» afwezig. Rik Van Cau- ter, Benny Asselberghs en Pa trick Gollière. De inzet dat het drietal de laatste weken aan de dag legde was allesbe halve groots om van echt mis sen te kunnen spreken. En Lede., jawel, het speelde echt als een weerloze ploeg, een geslagen team dat zich neer legt bij de degradatie. Zele bleek ook best tevreden met de puntendeling zodat er in de eerste helft werkelijk niets te beleven viel. Enkel één kans voor Lede niet te na gespro ken. Na tien minuten was de kopstoot van Van der Stockt wel gevaarlijk. Maar verder niets dan slechte combinaties, gehanewar, bit sige duels en lusteloosheid. Wie dacht dat het na de koffie zou beteren kwam alvast be drogen uit. De spelers ver trokken alvast niet aan de tweede helft met goede be doelingen. Het spelpeil bleef laag en de inzet gering. Daar om zijn we verplicht om alle schaarse kansen te vermel den. Zo kreeg Corthals er een maar de knal vloog hard en gestrekt naast. Daarna nog een kopbal: Van Hauwermei- ren besloot naast. En Zele kreeg in die tweede helft slechts één kans en het was meteen raak. Seymortier bracht Fiers in stelling en laatstgenoemde besloot volle dig vrijstaand in doel. Het lot van Lede leek bezegeld maar gelukkig besliste Van der Stockt daar anders over. Hij kopte vijf minuten voor afflui ten de gelijkmaker voorbij Van Puyvelde. Verdiend ge lijkspel ook al verdiende deze wedstrijd geen doelpunten. Doelpunten: 75': Fiers (0-1), Zele: Van Puyvelde, De 84': Van der Stockt (1-1) Vleesschouwer, Maache, Lede: Van der Straeten, De Fiers, Plaetinck, De Wolf. j Cremer, Van Der Stockt, Seymortier, Goossens, Ver Eeckhoudt, De Winne, Van Vaet, Keppens, Steeman (89 Troos (78' Impens) Corthals, Van Dorpe) Moortgat, Van Hauwermei- ren. Meys, Baten. G.D.T. In afwezigheid van zijn spitsénduo Dirk Van Renterghem (schorsing) en Frank Van den Broeck (verrekking in de bil), haalde Eendracht een kostbaar punt binnen. Ook Geert Van Speybroeck miste de derby na een disciplinaire maatregel in klubverband. Zo belandde rechtsachter Ron- ny Steeman onverwacht in de ploeg en diende de jonge Filip Seymortier het in de spits alleen te rooien. Deson danks slaagde hij erin zich tweemaal vodr doelman Van der Straeten af te zonderen evenwel zonder sukses. Een kwartier voor tijd haakte hij zich opnieuw voorbij zijn bewaker Baten en schoof knap tot bij Filip Fiers, die de tricolores op weg bracht naar de overwinning. Dit fraaie doelpunt betekende een hart onder de riem van dit jonge duo, dat er week na week duidelijk op vooruitgaat. De late gelijkmaker van Jong Lede kwam er zichtbaar tot ongenoegen van Eendracht-trainer Etienne De Wispelae re. «De overwinning lag in handbereik. Het is te betreuren dat een moment koncentratieverlies de oorzaak is van deze terugkeer», aldus de Gentenaar. «Vóór de wedstrijd had ik willen tekenen voor een punt. Als je dan onver hoopt toch tot scoren komt, mag je deze voorsprong niet meer uit handen laten glippen. Eerlijkheidshalve voeg ik eraan toe dat de puntendeling een juiste weergave is van deze krachtmeting. In dit stadium van de kompetitie was het onze betrachting vooral de nederlaag te vermijden. Dank zij een goed gegroepeerde aanpak en veel inzet zijn we in ons opzet geslaagd. De ploeg draaide overigens beter dan vorige week. Oogstrelend voetbal hoort er momenteel nog niet bij. We kunnen ons achterin geen risico's meer veroorloven. Ik besef dat dit resultaatsvoet bal de kreativiteit schaadt van de ploeg. Er rest ons momenteel echter geen andere keuze.» (Joost Arens)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18