Geen malaise, alleen het geluk ontbreekt Verrassingsreis levert toch punt op Problemen nog niet van de baan bij SK Lebbeke Klaar voor de topper VW Hamme Nederlaag ondanks flink verweer Gevleide zege Voorzitter JefNijs van K.A.V. Dendermonde SK Grembergen 9 op 12 Verdiend gelijkspel tegen de leiders De Jaegher schoot alweer raak Overname S.K. Lebbeke eindelijk geregeld De Voorpost - 24.2.1989 - 19 Lede-E. Zele 1-1. De Zeelse treffer is in voorbereiding (da) Tweede provinciale Kallo St. Kruis Winkel: 2-0 S.K. Kallo, zonder Ongenae maar met De Middelaer, heeft bewezen tegen het toch niet te onderschat ten St.-Kruiskel dat het klaar is voor de nakende topper tegen leider Robur. De thuissuporters kregen dan ook terug het super- gemotiveerd Kallo aan het werk te zien van enkele weken terug, toen het de overwinningen opstapelde, nadien een kleine inzinking kreeg, maar deze zwakke periode lijkt nu voorgoed voorbij te zijn. Een spe ciale zaterdagtraining en een spe lersbabbel zullen hieraan wel niet vreemd zijn. Zoals gezegd was St. Kruis geen katje om zonder handschoenen aan te pakken en moest thuisdoel- man Rijsbrack alert zijn Het was toch de thuisploeg die wist te scoren alngs Hamerlinck maar zijn doelpunt werd door scheidsrechter Colin afgekeurd wegens nog ongekende redenen. Het was evenwel maar uitgesteld voor St. Kruis want in de tweede helft moest het toch buigen voor de overmacht van de thuisploeg, die langs Van Stappen verdiend op 1-0 kon komn, nadVerdoodt de ideale voorzet had getrapt. Nadien nam Kallo de wedstrijd nog meer in handen en langs de ingevallen Ignace Deckmijn (voor de gekwetste Van de Graef) kon men een kwartier voor tijd de beslissende 2-0 voorsprong op hzt bord knallen. Kallo speelde dan ook rustig de wedstrijd uit, zodat met een goed moreel kan gedacht worden aan de wedstrijd nu zon dag tegen Robur, leider in deze reeks. Eén tegen twee, het belooft weer een interessante bedoening te worden in Moerzeke. Winst van Robur betekent dat de ploeg wel licht na talrijke vruchteloze pogin gen toch de poort naar eerste heeft weten open te duwen en bij eventueel verlies wordt dezelfde poort terug op een kier gezet en kan Kallo nog een gevaarlijke tegenstander worden voor de titel. M.S. VOETBAL Hamme - Wervik 1-2 Je kan bezwaarlijk zeggen dat VW Hamme een slechte indruk liet tegen het West- vlaamse Wervik. De thuis ploeg domineerde de eerste helft, realiseerde een voor sprong en kreeg daarna nog de gelegenheid om de kloof te verbreden. Na de hervatting toonde het bezoekende team zijn fy sische kracht en plaatste de Hamse afweer onder druk. Tegen de gang van het spel in kwamen de Westvlamingen twee keer tot scoren. VW Hamme voelde dit ver lies aan als een koud stortbad. "Eigenlijk hebben we de winst uit handen gegeven, zegt uitblinker Paul Coucke. In de eerste helft heb ik een kans de nek omgewrongen. Ik was natuurlijk niet alleen. Ook andere kollega's kregen kansen. Na een halfuur verlo ren we Paul Vermeir door een kwetsuur. Van toen af kon den we niet meer zo krachtig reageren. In een match waar in de fysiek een enorme ro! speelt is iemand als Paul Ver meir een waardevolle kracht. Na de hervatting kwamen we enige tijd onder druk te staan, hoewel ik hier dadelijk moet aan toevoegen dat we toch de beste kansen kregen. Bij het tweede bezoekende doelpunt werd ik door een rechtstreek se opponent in de luren ge legd. De manier waarop hij de bal behandelde, verraste mij helemaal. Ik stond aan de grond genageld toen ik het leder in het doel zag ver dwijnen." Het is een vaststelling dat VW Hamme ontzettend moeilijk tot scoren komt. Het enige doelpunt tegen Wervik kwam tot stand uit een stil staande faze. Oefenmeester Meersman was van oordeel dat door deze nederlaag de kans werd gemist om aanslui ting te krijgen met de subtop. (e.g.) Buggeuhout - Stekene 1-0 De Buggenhoutse derdeprovin- cialer behaalde op eigen veld een kleine overwinning. Na de rust opende Patrick Verheyden de stand, nadat hij tussen twee oppo nenten was geslopen en dan ruim te kreeg om de bal tegen de tou wen te jagen. Dat was een knap doelpunt en bovendien was Pa trick Verheyden één van de betere akteurs in het Buggenhoutse kamp. Hij legde van in de aan vang een opmerkelijke werklust aan de dag en was bij vele kombi- naties betrokken. De wedstrijd op zichzelf was niet van die aard om er lange verhalen over neer te pennen. De eerste helft was on dermaats en geen van de beide teams slaagde erin om maar een halve kans af te dwingen. 't Was dan ook bij de rust erg stil in beide kampen, zegt klublei- der Isidoor Luypaert. "In de twee de helft kwam er meer vaart in de match. Wij zijn behoorlijk van stapel gelopen, wat na zeven mi nuten resulteerde in de openings treffer. De bezoekers hebben daar onmiddellijk op gereageerd en de Stekense midvoor Kerkhofs kreeg binnen de kortste keren maar liefst drie kansen voor de voet. We zijn in die periode door het oog van de naald gekropen. Na twintig minuten Waaslandse storm kwam er meer evenwicht in de match en werden er langs weerszijden een paar degelijke kombinaties opgezet. Ik hoef niet te zeggen dat we met de kleine overwinning dik tevreden zijn. We hebben twee belangrijke pun ten in de wacht gesleept en dat is in de huidige omstandigheden be langrijk." Nu zondag wordt op het veld van Sparta Buggenhout de finale gespeeld in de Beker van de Den derstreek tussen Eendracht Mel den en Geraardsbergen. Twee ploegen uit de hoogste provinciale afdeling. In een paar maanden heeft I de Dendermondse eerstepro- I vincialer een ideale positie prijsgegeven. Tegen SK Aalst Sint-Lievens-Houtem I - twee bedreigde ploegen - I behaalde KANft) geen enkel punt. De voorsprong van drie eenheden op Eendracht Aal ter heeft paarsblauw intussen kwijtgespeeld. De achter stand is momenteel niet on overkomelijk maar niettemin zal KAVD in de resterende I acht matchen twee punten meer moeten behalen dan de huidige leider. Hoe komt het nu eigenlijk dat KAV Dendermonde de laatste weken punten verliest. We vroegen het aan voorzit ter Jef Nijs. "De oorzaak moet alleen worden gezocht in het feit dat een aantal spelers aan een minere konditie toe zijn, meent de voorzitter. Moei lijkheden binnen de vereni ging zijn er niet. Er heerst nog dezelfde samenhorigheid als voorheen. Op het veld wor den er nog altijd doelkansen geschapen. Alleen de afwer king blijft in gebreke. Neem dc wedstrijd van vorige zon dag in Sint-Lievens-Houtem. Tachtig minuten lang hebben we gedomineerd en al in de aanvangsminuut wenkte een doelkans. De thuisploeg heeft zich slechts één keer gevaar lijk aangesteld, wat tot een doelpunt heeft geleid. Aan inzet heeft het onze spelers niet ontbroken. Ik wil trou wens naar niemand een steen werpen. Zeker niet naar oe fenmeester Pfaff. Ik meen dat we in feite te maken hebben met een samenloop van om standigheden. Voeg er boven dien aan toe dat drie titularis sen ontbraken. Dirk Van Nieuwenhuyse, Mare Coore- man en Nico Van Bogaert. Reden tot paniek is er niet, hoewel het nu toch de hoogste tijd wordt om punten te winnen. In de eerstvolgende wed strijd die aan huis wordt ge speeld, mogen we niets aan het toeval overlaten. Het kan best dat een overwinning het begin betekent van een betere periode waarin we vertrou wen winnen en weer vlot tot scoren komen. Zeg nu zelf dat we voldoende potentieel vere nigen om deze keer de titel na te streven. De dosis geluk hoort er natuurlijk bij en het is precies dèt wat er momen teel bij KAVD ontbreekt. Naar andere oorzaken moet niet worden gezocht. Dat we na afloop van de match in Sint-Lievens-Houtem ontgoo cheld waren, hoef ik niet te zeggen. Ook onder de spelers heerste teleurstelling. Zij be seffen waar ze aan toe zijn." Aan de woorden van voor zitter Nijs hoeft niet getwij feld. Dat neemt niet weg dat er toch onder de supporters wrevel heerst. Al te lang ver blijft paarsblauw in provincia le en dat wekt nervositeit op. "Ook binnen ons bestuur is dat het geval. Met zijn allen willen we snel hogerop, liefst na afloop van deze kompeti tie", besluit de KAVD-voor- zitter. (e.g.) Grembergen-Haasdonk 2-0. De Busschere kan deze bal nog voor het bezoekende doel leggen (vh) Grembergen - Haasdonk 2-0 Het gaat de laatste weken stuk ken beter met SK Grembergen. De derdeprovincialer puurde ne gen punten uit zes wedstrijden. Hij verloor slechts één keer en wie van die match getuige was is het er beslist mee eens dat het om een onverdiende nederlaag ging. Maar voetbal is nu eenmaal voetbal. "Jammer dat we vaak falen in het begin van de kompetitie, zegt voorzitter Burghgrave. Ieder jaar hebben we met de zelfde problemen af te rekenen. Tegen Haasdonk waren we de betere ploeg, hoewel ik hier eer lijkheidshalve moet aan toevoe gen dat het balletje voor ons wel degelijk heeft gerold, In de aan vangsminuut had het 1-0 kunnen worden. Een vrije trap van Hans Burghgrave ging duidelijk over de doellijn. Ik heb dat met eigen ogen kunnen vaststellen. Ook de grensrechter had dat moeten zien maar hij gebaarde van niets. De spelleider stond te ver van het doel en kon niet oordelen of het al dan niet een doelpunt was. Half weg de eerste helft zijn we tot scoren gekomen langs Didier De- busschere. Aan het doelpunt ging een kombinatie vooraf tussen Grembergen-Haasdonk 2-0. Met dit fraai schot kon De Dirk Deferrere en Gino Baetens. Busschere scoren (vh) Er kwam achteraf natuurlijk van - de kant van Haasdonk enige reak- tie, maar toch hadden we het niet bijster moeilijk om overeind te blijven. Kort na de hervatting zijn we een tweede keer tot scoren gekomen langs Bart Nobels. In dit doelpunt had Patrick De Wael een ruim aandeel bij de voorberei ding. Tijdens het laatste halfuur heeft Haasdonk nog getracht om de scheve situatie recht te trekken maar uiteindelijk dwongen wij nog de beste kansen af. Al bij al werd het een verdiende zege, hoe wel ik grif toegeef dat de Waaslan- ders ook wel een doelpunt hadden verdiend." (e.g.) Eerste provinciaal Grembergen-Haasdonk 0-2. Thuisspeler Baetens komt als winnaar uil dit duel vh) V.V. Aalter Svelta Melsele Eerste provinciale Ertvelde Temse Tegen K V. Ertvelde spelen is altijd een belevenis. Je stapt in de spelersbus en waar die halt houdt ligt het terrein van Ertvelde. Neen, niet in Ertvelde natuurlijk want dat veld kan nog nauwelijks een terrein genoemd worden, maar ergens anders in België. Dan is dat Kerkbrugge en nu weer Wippelgcm. het eindstation voor de K.S.V.-delegatie. Niet erg be vorderlijk voor de koncentratie dus die verrassingsreisjes. De bondsinstanties zijn er echter blijkbaar wel mee gediend zodat beel de wedstrijd en zijn gevolg naar Wippelgcm werd getransfe reerd. Hens de wedstrijd van start ge gaan, bleek toch dat Temse zich blijkbaar beter aan het vreemde terrein had weten aan te passen dan de Gentse tegenstander want langs Frank Van Buynder en Pa trick Wacm dwong K.S.V. enkele mooie doelkansen af. De erg ge sloten spelende «thuisploeg» was echter voor Van Buynder en Co. een moeilijk te maneuvreren tegenstander die weinig spel tech nische hoogstandjes toelaat. Toch kon Ertvelde ook niet bekoren tegen de «petattenploeg» van Temse. zoals trainer Buyl dc scheepsbouwers pleegt te noe men. Ertvelde kon dus de herop- tfedende Rudy Peersman en doel man Hantson nauwelijks verschal ken gedurende de eerste helft. Op «ag van rust werd het dan toch £gen het spelbeeld in 1-0 voor Ertvelde wanneer na een geharre war op aangeven van Bordhui uit eindelijk Dc Graeve raak trof. Ease, waarbij Hantson trouwens gekwetst wraakte aan de kuit en na dc pauze diende vervangen te worden door Rudy Smits. Ook Jan Pieters, wegens organisatori sche redenen vervangen door trai ner De Lamper en in zijn plaats kwam Van Raemdonck in de ploeg. Weer nam Temse het initiatief maar toch diende gewacht tot een kwartier voor tijd alvorens een verdiend gelijkspel kon afgedwon gen worden. Een kollektieve aan val die begon. Bij Frank Van Buynder en over Van Raemdonck en via Snijkers, Storms en Ver- straeten opnieuw bij Frank Van Buynder belandde, eindigde ten slotte met een hard schot tegen de plaatselijke netten: 1-1. Meteen een verdiend punt voor Temse, dat enkel nog in de slotfase langs Bordhui wat geplaagd werd, maar verder zonder al te veel moeite dit punt kon wettigen. Een Gentse ploeg die trouwens ook tegen Melsele uitweek naar een vreemd terrein. Is trainer Buyl dan op zaterdagavond bang van de Waas landse ploegen of ziet men dan de modder minder goed op het Ert- velde-terrein. Feit is dat Ertvelde tweemaal op zondag speelde te gen een Wase ploeg en telkens uitweek naar een ander speelveld. SK Aalst Geraardsbergen gevleide puntendeling werd het doelpunten te concretiseren. En dus na een wedstrijd waarin Aalst vooral daarover kon men na af- de geruime tijd met benutte om loop van de wedstrijd niet geluk- zijn numerieke meerderheid in kig zijn. G.D.T SK Aalst heeft het tegen Ge raardsbergen lang niet gemakke lijk gehad om dc halve winst bin- nen te rijven. Ondanks de pittige g start van de thuisploeg werden de jÊÊk Jfe 7 geschapen kansen wel gemist, ook Bfe idr -jt* de mooiste toen Van Lokeren H Of» mocht aanleggen vanop de straf- IPt m schopstip Maar het was al weer 1 niet raak. Geraardsbergen had 7 - Wf veel minder kansen nodig om tot jÖh* '£f| mKSi&tw**- scoren te komen. Voor De Paepc jy| S.Mtu volstond die unieke kans uit de fS eerste helft om de ploeg op voor- JÊÊk MP sprong te schieten. Het liep dus allemaal uitstekend voor Ge- j &jT raardsbergen tot kort voor dc rust i {maHaT 'PK j 'mi fi toen Van Belle het veld moest i\ j |jj§ .FC verlaten Hij kreeg tweemaal geel J* 2 JjL M M en kon voortijdig onder dc douche O B M i jflRH Aalst bleef het, ondanks de nume- PHI rieke meerderheid, lastig hebben H Jaegher toch weer te doen wat de anderen van H zijn ttam niet konden, namelijk Hl scoren. Hij bracht Aalst langszij Hamse Zaalvoetballiga. De VP-Boys ziin momenteel leider nadat De Paepe Geraardsbergen je jer({e ree/cs% müin zij sterk genoeg om stand te voordien vanop de elfmeterstip - - aan de winst had gebracht. Een en' Na de zware pandoering in het Waaslandse treffen tegen K.S.V. Temse vreesde men bij Melsele opnieuw voor hel ergste wanneer de zware verplaatsing naar Aalter werd voorgeschoteld. Aalter on danks alles toch de leider in deze eerste provinciale, maar daar was aanvankelijk niet veel aan te mer ken tijdens deze wedstrijd. Want in de eerste periode vroeg ieder een zich zelfs af wie nu wel de leiders waren. Op geen enkel ogenblik kon doelman Van Gheem in het Wase doel bedreigd worden door een vlotte combina tie. Enkel de vrije trap van Lang been zorgde voor een spannend ogenblik maar toen ook dit er gevaarlijker uitzag dan het in wer kelijkheid was werd het duideüjk dat er voor dit Melsele duidelijk meer in zat. Voorzichtig de eerste helft gestart voelde Svelta ook dat het hier wel eens voor de verrassing zou kun nen zorgen. En via Mare Janssens die ccn te korte terugspeelbal wist te onderscheppen was het bijna zo ver. De plaatselijke doelman kon echter nog net redding brengen zodat de stand ongewijzigd bleef. En dat bleef ook zo tot aan het eindsignaal ook al moest doelman Van Gheem in de slotfase nog eens redding brengen via de dwarsligger op; een schot van Brochez. Doch indien dat schot de thuisploeg de zege had geschon ken zou het zeker meer gekregen hebben dan het verdiend had in deze wedstrijd waarin Melsele verdiend een puntje kon meepik ken bij de leiders. Met het oog op de komende degradatiestrijd zou dit wel een gouden punt kunnen zijn voor Dirk Smet en Co. M.S. Pas deze week is het tot een definitief akkoord gekomen in verband met de overname van de eerste provincialer S.K. Lebbeke. De hh. John De Man, Rudy Jansegers en Octaaf Verhulst zijn nu de eigenaar van de vereniging. In laatste instantie werd een overeenkomst bereikt met de vroegere voorzitter Buytaert. Beide partijen hadden al een advo caat onder de arm genomen en de nieuwe overnemers dreigden er zelfs mee om het parket in te schakelen. In geval er geen akkoord werd bereikt, zou dat zware problemen hebben opgeleverd en allicht de sportieve toekomst hebben gehypothekeerd. Inmiddels werd een algemene statutaire vergadering gehouden waarop de kontrak ten met de spelers werden geregulariseerd. Nu zondag is er geen kompetitievoetbal maar de Konkelgoed- ploeg speelt wel een oefenwedstrijd tegen het Brabantse Asse. E.G. Lebbeke -Zulte 0-1 Enkele weken geleden heb ben we gemeld dat SK Lebbe ke door drie personen zou worden overgenomen. Er werd een overeenkomst on derschreven wat het principe betrof. Daarmee bleek echter niet alles in kannen en krui ken. Er zijn een aantal zaken waarover nu blijkbaar geen overeenkomst kan worden bereikt tussen enerzijds de drie kandidaat-overnemers en de vroegere voorzitter Eric Buytaert. De problemen zijn, hoe kon het anders, van fi nanciële aard. Er heerst nu een patsituatie. Een aantal klubleiders hebben een advo- kaat onder de arm genomen. Binnen de vereniging groeit enige onzekerheid en dat blijkt ook een invloed te heb ben op de sportieve verrich ting. Er zijn een aantal voet ballers die voor de start van de kompetitie een overeen komst onderschreven met de vroegere "machthebbers" en nu blijkbaar niet goed weten op welk been te dansen. Tegen Zulte kwam de on mondigheid van de Konkel- goedploeg weer schrijnend aan het licht. Na twee minu ten puurde het bezoekende team een doelpunt, en scha kelde nadien over op "meer veiligheid". "Zeker wanneer we tot ach tervolgen worden verplicht gaat het moeilijk, zegt ge sprekspartner Willy Meert. Het is al een ganse kompetitie een vaststelling dat we moei lijk scoren. Wanneer de op ponent een mannetje meer achteraan houdt, wordt het natuurlijk dubbel zo lastig. Tijdens de eerste helft vielen er eigenlijk alleen maar een paar pogingen op van Koen Cooreman. Na de hervatting werden er wissels doorge voerd. We dwongen toen meer veldoverwicht af, maar vooraan bleek het al evenmin te vlotten. Op basis van de verrichting hadden we mis schien een gelijkspel kunnen rechtvaardigen maar meer zat er eigenlijk niet in. Scoren is en blijft voor ons een hache lijke onderneming. Om zeker te zijn van het behoud in de hoogste provinciale afdeling moeten we nog een aantal punten binnenrijven. Ik denk dat dit geen probleem wordt, maar je weet toch maar nooit." (e.g.)

De Voorpost | 1989 | | pagina 19