Appels en Baardegem: Opmerkelijke zeges Overrompelende Aalsterse start 22 - 24.2.1989 - De Voorpost VOETBAL LUTTERZELE 1 SCHOONAARDE 3 «Gevleide zege» voor de bezoe kers uit Schoonaarde zoals dat heet. Deze wedstrijd die zeker het bekijken waard was zag twee ver schillende ploegen tussen de lij nen die elk hun eigen stijl demon streerden. De thuisploeg die het meer moest hebben van het spel- technische werd uiteindelijk door het snelle counterende Schoon- aarde de loef afgestoken. De twee snelle bezoekende spitsen zorgden dan ook duidelijk voor het ver schil in deze wedstrijd. De afgedwongen kansen die Lut- terzele zich kon toeéigenen wer den niet allen benut zodat reeds na een 10-tal minuten bezoeker Tackaert aan het eind van counter de bal netjes tegen de thuisnetten kon deponeren 0-1 na 11 minuten. Toch wist Lutterzele in de eerste helft de schade nog enigszins te beperken langs Mare Rombouts die een voorzet van Piscador wist om te buigen tot de gelijkmaker na 32 minuten. Met nadien nog tal van wisselende kansen was het toch wachten tot even na het uur spel alvorens Schoonaarde op nieuw aan de leiding kon komen. Thuisdoelman Huyck miskeek zich op een hoge voorzet en Die- rickx van Schoonaarde was er als de kippen bij om de 1-2 stand aan te tekenen. Met deze stand van zaken kon Schoonaarde nu rustig hun coun ter wapen gebruiken en wanneer de thuisploeg massaal ten aanval trok in de slotminuten was het Vlaminck die weliswaar op de rand van buitenspel de 1-3 eindcij fers kon aantekenen in deze spor tief betwiste derby. SPARTA APPELS 2 S.K. WICHELEN 1 Verrassende maar daarom niet minder verdienstelijke zege van Sparta Appels tegen Wichelen dat toch nog steeds in de running is voor de titel in deze reeks. Bij de bezoekers was Verheuen terug op kousevoeten naar de bank geslopen en kon de geschor ste De Winckler natuurlijk niet opgesteld worden. Het aanvan- gskwartier was voor de thuisploeg die met een lobbal op de lat van Dirk Raes het zien dat het menens was. Wichelen replikeerde wel langs Eddy De Winter en Fruy- thof maar de thuisdoelman gaf geen krimp op deze beide pogin gen. Nadien had dezelfde portier wel het geluk aan zijn zijde wan neer op een bezoekende hoek schop van De Visser Dré Poppe tegen de lat kopte. Nadat Appels dan even later ook nog eens ge vaarlijk wist uit te halen langs Christiaens was het slot van de eerste helft toch voor het bezoe kende Wichelen dat eerst Fruy- thof onbegrijpelijk zag missen wanneer hij alleen voor het plaat selijke doel verscheen maar dan even later toch mocht juichen wanneer thuisspeler Tilburg een inzenden van De Visser in eigen doel knalde. Meteen typerend voor Wichelen. Wel een heleboel kansen maar geen enkele zege kunnen benutten dit terwijl het in de eerste helft van de competitie blijkbaar rimpelloos verliep wan neer Fruythof en Co. kans roken om een doelpunt te scoren. Nu dus heel wat moeilijker en verbe teren deed dat zeker niet naarma te de wedstrijd vorderde. Nadat Verheuen dan mocht opdraven bij de start van de tweede helft in de plaats van Eddy De Winter en hij al direkt deelde in de malaise door een wenkende kans onbenut te laten kwam Appels gevaarlijk op zetten langs Chris Rosez. Deze miste evenwel ook een ongeloof lijke kans zodat Wichelen on danks alles nog steeds de leiding had in de wedstrijd. Een kwartier voor tijd dan gebeurde het onver mijdelijke. Uit een voorzet van Chris Rosez kon Christiaens de gelijkmaker binnenwerken. En even later in de 79ste minuut zou dezelfde Christiaens via de onder kant lat het winnende Appels doelpunt voorbij de Wichelse doelman kunnen duwen. Wichelen vocht nadien nog terug om enigszins de meubels nog in veiligheid te brengen maar toen de ploeg risico's begon te nemen en de ingevallen Verstraeten voor Poppe nog aan de noodrem moest hangen en hiervoor rood kreeg van scheidsrechter Marchand was het vonnis van Wichelen meteen geveld. Hopelijk vindt Wichelen met het competitieslot in aantocht terug de oude benen terug en de daar- aangekoppelde trefzekerheid want anders zou de titel in de eerstvolgende ontmoeting tegen Terjoden wel eens voorgoed vaar wel kunnen worden gezegd. SCHROEVERS MOORSEL 2 F.C. AALST 1 Ondanks de verwoede pogingen van Juüenke Trust de terreinafge vaardigde van de Schroevers om het veld enigszins bespeelbaar te maken werd het toch een modder- slag in en rond Moorsel. Toch vochten beide teams voor wat ze waard waren en dat wil wat zeg gen natuurlijk. De bezoekers nog niet helemaal hersteld van een Sauna-complex opgelopen bij de voorzitter moesten in de eerste helft dan ook het initiatief aan de jeugdige thuisploeg laten. Jongens als een Van Der Meersche, Oscar De Witte en Callebaut Karei kon den samen met de al even jeugdi ge Wim Arijs de Aalst ploeg veilig op afstand houden. Toch diende gewacht tot slag van rust alvorens F.C. Aalst achteraan uit verband kon worden gespeeld en Bart Cor- nand F.C. doelman Martin Van Hoelen wist te vloeren. 0-1 na 44 min. Na de rust traden de bezoe kers dan meer en meer op de voorgrond al diende men wel Er- win Gunst bij de gastheren in bedwang te houden wanneer die zijn duivels ontbond. Hiervoor schrikte dan bezoeker Verhoeven dan ook niet voor terug want met zijn ernstigste «Christus Loock» bezweerde hij Guns bij zijn opmars. De kansen keerden en F.C. Aalst kon zich zelf al eens doorzetten. Zo ook Guy De Smet die zelfs iedereen te vlug af was en alleen op thuisdoelman Marnix Van Der Biest afging. Deze laatste legde Guy De Smet dan vrij onzacht neer in de modder en de goed gevolgde scheidsrechter Van Bo ven liet Smet dan ook een straf schop na. Het was Guy Smet zelf die de elf metertrap ging omzetten en dat ook suksesvol deed want het werd zijn eerste competitiedoelpunt van dit seizoen 1-1 na 65 min. Thuisvoorzitter René Vinck van de gekende zaak werd al even bleek rond de neus maar dat ging spontaan weer weg wanneer de mannen van de Square enkele minuten voor tijd op hun beurten strafschop moesten maken. Jantje De Weghe had al enkele malen geprobeerd om eigen doelman Van Hoelen in gevaar te brengen met die enge terugspeelballen die in de modder blijven steken en op tien minuten van het einde w« het dan weeral zo ver. Jantje speelt te kort terug en Oscar De Witte die later de oscar van de wedstrijd zou krijgen zat er gepast tussen. Van Hoelen probeerde nog wel wat door te blijven staan bracht Te H< «Bekei een gr met ee Duitse Hamse Jitsi K' Kristin Lutterzele-Schoonaarde 1-3. Lutterzelespeler Van Damme knalt op de paal en de bi leiken: Lutterzele-Schoonaarde 1-3. Hoewel hij gehinderd wordt geraakt Van Beveren va Lutterzele toch voorbij zijn tegenstander, maar hij besluit naast (vh) maar daar trapte ref. Van Boven doel. niet in. Strafschop dus. En André Na een halfuur spel dan was uit- Heyndrickx zette die feilloos om eindelijk toch raak voor Berlare. zodat de Schroeven meteen de Op een vrije trap van Van Impe winst op zak hadden. Spijtig voor waarop de plaatselijke doelman F.C. Aalst dat gezien de tweede niet vrijuit ging ontstond een ge- helft beslist een punt verdiende. harrewar en het was toch Cockske S.K. WELLE 0 ovefwnnuar naar voor kon BERLARE 3 ^eden, 0-1 na 26 minuten. n Kort voor de pauze volgde dan de Ru»go.t™chl.ml=,dtr Bcrl.: gE,„lliiks„ la ??a CI ,V? V"i Welle dat Valkeniers maar bezoekend doel- noehtaiBook hriogin derangtabe1 Hanselaere werd nier be- vertoefd. De !onge thuisploeg kon hM d nvenrel met oynie,i ugn de urraiaspekr ging naasl. Na de rost technisdic sterke bezoekende v0|gde dan een stille penode ploeg die reeds na een 20 tal waarin veel middenveldspcl werd nonuten een «rste maal kwam opge,ekend maar weinig echt ge- drergen langs Ronn, Cock maar Va.B,lijke doelkansen koiden wlr- schot 0,c' hel ta- den gecreeerd. Tot een kwartier voor tijd diende men dan ook u wachten alvorens Kurt De Vuys de stand kon verdubbelen op een verre inworp van Dirk Van Bevei 0-2 na 78 min. En nog in dezelfde minuut was het alweer raak voor Berlare. De mooiste goal van de wedstrijd trouwens, gestart bij Kurt De Vuyst en als tussenstation gebruik makend van Ronny De Cock wat het Bert De Meyer die na een mooie controle de eindstand be paalde op 0-3 in deze wedstrijd die verder zonder problemen door lei der Berlare beheerst werd. Mare Stevelind DAMESVOETBAL Damesvoetbal Tweede Nationale Kamillekes Aalst - Lommel 5-0 De allereerste aanval van de Ka millekes had al raak kunnen zijn. Kathleen Stevens speelde Myriam Van Slembroeck vrij, doch het knappe schot van Myriam werd door keeper Van den Boer duike lend gered. Doch de sekondenwijzer had am per anderhalf rondje afgelegd of bet was toch raak Brenda Van den Eeckhout verschalkte de Lommelse defensie met een han dige lobbal, zodat Kathleen Ste vens de ruimte kreeg en ook be nutte. Met een harde schuiver in de rechterhoek schoot zij de 1-0 op het bord. Daarna barstte het Kamille kesfes- tival los als een spetterend vuur werk: Lommel zag inderdaad alle kleurtjes maar kon voorlopig een tweede doelpunt voorkomen. Een geestdriftig Aalsters publiek stuurde zijn ploeg echter naar het tweede goaltje. Aan de 13e minuut had het al raak kunnen zijn. Van den Boer onderschepte echter duikelend een knal van Van Slem broeck. Een minuut later werd de Lom melse doelvrouw echter verrast door een effektvol schot uit een zeer scherpe hoek afgevuurd door Myriam Van Slembroeck. 2-0 en de Aalsterse voetbalmachi ne draaide weer op volle toeren. Paula Bisback door kwetsuur ge hinderd Met wervelend voetbal bleven de Aalsterse meisjes hun Limburgse gasten van het kastje naar de muur sturen. Lommel bleef echter sportief en moest na 21 minuten een derde doelpunt toestaan San dra Van der Linden haalde hard uit, Van den Boer kon onvoldoen de afweren en Myriam Van Slem broeck stond op de juiste plaats om er 3-0 van te maken. De oranjen bleven maar komen en Renilde Gompen zette mooi voor doel. De bal bleef eventjes hangen, doch ditmaal was Sandra Van der Linden paraat om het leder over de doellijn te duwen. 4-0 nadat nauwelijks 23 minuten waren gespeeld: een overrompe lende start van de Kamillekes! Die lieten dan maar wat stoom af, temeer daar Paula Bisback duide lijk kontakten schuwde en ook niet voluit haar kans op doel durf de gaan vanwege een hinderlijke en nog niet helemaal herstelde kwetsuur. Lommel mocht nu eventjes meespelen en dwong een hoekschop af, terwijl een schot van de bezoeksters over het doel dwarrelde. Even voor de rust dwong Myriam Van Slembroeck nog een hoek schop af. Lutgart Viaene zette die voor doel, maar Kathleen Stevens beging een overtreding en meteen was de kans voorbij om nog vóór de pauze de forfaitrijfers te reali seren. Saskia Molly kwam tijdens de tweede helft in de wei als ver vangster van Paula Bisback. En weer bleven de Aalsterse aan valsgolven aanrollen. Hilde Van Caelenbergh ging alleen door maar kraakte haar schot en op vrijschop van Lutgart Viaene kop te Peggy Van de Maele naast. Dan dwong Lommel even een kansje af, maar toen was het weer de beurt aan Myriam Van Slem broeck. Zij ging er alleen vandoor en hield daar een hoekschop aan over. Lutgart Viaene trapte die achter het doel. Myriam bleef maar doorgaan, doch scheidsrech ter Graveel floot haar ten onrech te voor buitenspel terug. Soms kan je ook té vlug gaan... Een dubbelpas Van Caelenbergh- Van Slembroeck eindigde met een hoekschop. Viaene nam die en Van de Maele kopte over. En zo bleef het maar duren. Een fraai omhaal van Van Slembroeck ging naast; de doorgebroken Stevens werd onderuit gehaald en de daar uit voortvloeiende vrijschop van Gompen afgeweerd. Het verwachte doelpunt kwam er dan ook na een kwartier. Peggy Van de Maele lanceerde raket Myriam Van Slembroeck in de ruimte en Myriam liet iedereen ter plaatse, koos de linkerhoek om Van den Boer ijskoud te verslaan: 5-0. Hilde Van Caelenbergh ging aan de haal, negeerde twee vrij staande ploegmaats en schoot in de handen van de keeper. Lommel replikeerde, dwong een vrijschop af, die op de onderkant van de dwarsligger weer in het veld botste. Aan de 20" minuut kwam Ann Eloot tussen de lijnen in plaats van Saskia Molly. De Aalsterse druk blééf aanhou den. Myriam Van Slembroeck ste vende alleen op doel af, maar de Lommelse goalie redde uitlopend. Daarop ging Myriam opnieuw aan de haal, heroverde tot driemaal toe een verloren bal maar raakte niet in gunstige schietpositie. Een hoekschop van Renilde Gompen werd door de uiterst bedrijvige Myriam Van Slem broeck naast gekopt. Zo bleef het onafgebroken verder gaan Kath leen Stevens gaf door naar Van Slembroeck, maar weer vloog de bal naast het beoogde doel. Ann Eloot besloot nog eens voorlangs en de stand bleef ondanks dat Aalsters aanvalsgeweld ongewij zigd Vijf minuten voor het eindsignaal kreeg Mynam Van Slembroeck een oververdiende applausvervan- ging en mocht Sandra Daghur nog even opdraven. Alles bleef echter zoals het wasa! de Kamillekes wonnen met nie eens overdreven cijfers. Kamillekes Aalst Conny Adam; Lutgart Viaem Peggy Van de Maele, Marijfc Buyse en Brenda Van den Eed hout; Sandra Van der Lindea Paula Bisback, Hilde Van Caeka bergh en Renilde Gompen; M)- riam Van Slembroeck en Kath leen Stevens. Wisselspeelsters: Ann Eloot, Sas kia Molly en Sandra Daghuyt Cyrlel Temmen» Grembergen-Haasdonk 2-0. Deferrere is duidelijk nitl gerust in dit vrij gevaarlijk spel (vh) Vierde provinciaal Aalst-Dendermonde Lutterzele-Schoonaarde 1-3. Piscador in actie (vh) Lutterzele-Schoonaarde 1-3. Lutterzelenaar Ryde gaat voorbij zijn tegenstander (vh) Tweeëntwintig speeldagen zijn de meeste ploegen ver in deze kom petitie en stilaan wordt duidelijk dat er nog heelwat venijn in de staart zal schuilen. S.K. Wichelen was de eerste ploeg die dit onder vond want bij Sparta viel zeker geen Appeltje van de kast voor de ex-leiders uit Wichelen die nu voorlopig door de nederlaag in Appels moeten afhaken. Nog in de kopgroep deelden Ter joden en Rapide Lebbeke de punten na een spannende wedstrijd die onder moeilijke omstandigheden diende afgewerkt te worden. Van het lei dend Quartet rest dus alleen nog Berlare. Wel, de jongens van rond bet donkmeer wonnen de moeilij ke verplaatsing naar Welle op overtuigende wijze, zodat zij nu alleen aan de leiding gaan. Geen overmoed, a.u.b. want er zijn nog een aantal kapers op de kust die naderen als nooit tevoren. Opstal en Baardegem, bijvoorbeeld. Op stal won zonder al te grote proble men het derby op bet einde van de straat met Opdorp en Baardegem pakte omzeggens nog harder uit. Een monsterscore op het veld van een tegenstander die in de rangta bel voor de wedstrijd net voor je uitstaat is niet niks. Dat onder vond S.K. Oudegem dan ook te gen dit Baardegem waar, geloof ons, nog rekening mee zal moeten gehouden worden. Zeker nu de top niet meer zo heel ver af is. Ook Herdersem blijft het goed doen tijdens deze tweede kompe titiehelft. Nu werd Boonwijk met ruime cijfers overwonnen zodat Herdersem stevig deel uitmaakt van de middengroep in de rangta bel. Het Dendermondse duel tus sen Lutterzele en Schoonaarde werd door deze laatste gewonnen nadat de thuisploeg, zijnde Lut terzele, de kansen «vergat» af te maken. Zo belanden we dan on deraan de tabel waar ons nog rest te zeggen dat De Schroevers uit Moorsel en F.C. uit Aalst een verbeten strijd hebben uitgevoch ten in wat men noemt een vier puntenwedstrijd. De Schroevers wonnen dit modderduel uiteinde lijk en lijken nu definitief uit het zicht te zijn van de rode lantaarn. OPDORP 2 OPSTAL 5 Dit Buggenhoutse derby treffen genoot toch heel wat aandacht van supporters van beide ploegen. Op een bijna onbespeelbaar terrein bekampten beide teams zich even wel toch met heel wat inzet. Com bineren was vrijwel uitgesloten zodat de wedstrijd het inderdaad moest krijgen van de fysieke kracht die zowel Opdorp aÉ Op stal in huis hadden. En Opstal kon wellicht hierdoor de wedstrijd naar zijn hand zetten ook al had het bij de beslissende momenten van de partij dikwijls de hulp van de plaatselijke verdedigers. Want nadat Mare Van Der Jeugt op hoekschop de stand voor Opstal geopend had na een tiental minu- tenspel was er reeds op inzenden van Koen Callaert een own doel- later, zodat de bordjes al vlug 0-2 De thuisdoelman diende dan nog in de eerste helft vervangen te worden maar ook Opstal diende een wijziging door te voeren en Van Malderen te wisselen voor Redant Patrick. Opdorp drong dan op het einde van de eerste helft nog wel aan langs Yvan De- man maar bezoekend doelman Frans Redant verslaan was er ze ker nog niet bij zodat de 0-2 stand de bordjes sierde tijdens de rust. Na de pauze opnieuw hulp van de thuisverdediging wanneer Koen Callaert ook al voor de tweede maal de verdediging in de proble men bracht en een thuisverdedi- ger zijn doelman voor de tweede maal het bekijken gaf. 0-3 kort na rusten. Na een uur spel evenwel klaarde de hemel boven Opdorp even op toen Van Kalenberghe een strafschop voorbij Redant mocht knallen. Veel plezier beleefde Opdorp ech ter niet aan deze eerreddende goal want met een fantastisch doelpunt van Mare Van Der Jeugt een kwartier voor tijd zette Opstal meteen terug orde op zaken. 1-4 Van Der Jeugt die de bal in één tijd op de slog had genomen en het dak van het doel deed trillen zag echter enkele minuten later de moedige thuisploeg toch weer te rug dichterbij krabbelen langs de ingevallen Daman 2-4 maar uit eindelijk was het uitblinker Koen Callaert die met zijn «slechtste» voet het vijfde Opstaldoelpunt kon versieren zodat de Buggen houtse zege nooit meer m gevaar kwam ook al bleef Opdorp tot het laatste fluitsignaal zich hardnek kig verdedigen. S.K. OUDEGEM 1 BAARDEGEM 7 De thuisploeg die duidelijk in een Off-Day verkeerde keek reeds na een halfuur spel tegen een niet meer goed te maken achterstand aan. Wel dient de hand in eigen boezem gestoken te worden wan neer men weet dat van de drie doelpunten die toen op het bord stonden er twee in cadeau-verpak king aan de bezoekende ploeg gegeven werden door de twijfe lende thuisverdediging. Het be gon al na 120 seconden toen Fran- ky Heyvaert een te korte terug speelbal naar doelman De Vroe gaf en bezoeker Herbert Van Renterghem er als de kippen bij was om Baardegem op voor sprong te knallen. Nadat Van De ken dan als tussenstation fungeer de voor 0-2 na 21 minuten was het alweer Herbert Van Renterghem die een te korte terugspeelbal van Van Der Jeugt wist te onderschep pen en meteen ook de 0-3 rust stand op het Oudegemse bord kon knallen Zo'n meeval zal «Her- bic» van Renterghem wel niet meer kennen gedurende de verde re loop van het seizoen denken we. Feit was wel dat Baardegem na de Koffiepauze gerust terug de mod der in kon duiken. Bij Oudegem oververhit geraakt en trainer De Vroe liet zich in het doel vervan gen door Jurgen Van Der Poorten terwijl ook de gekwetste Hans Hofmans door Sven Van Gijse- ghem werd gewisseld. Veel scheelde dit echter allemaal niet want eens Baardegem gelanceerd is zijn die mannen niet meer te stoppen. Na 9 minuten spel in de tweede helft was het dan ook Riviéra die met het hoofd voor 0-4 wist te zorgen en kon Herbie Van Renterghem even later zijn derde doelpunt uit de wedstrijd aanteke nen door de jonge thuisdoelman met een perfekte lob te verslaan. 0-5 na 70 minuten. Riveira kreeg dan op de 80ste minuut de eer het half dozijn voor Baardegem rond te maken en slechts dan wist Oudegem wat weerwerk te geven langs Sven Van Gijseghem die een zeldzame collektieve thuisaanval voorbij de bezoekende doelman kon devië- ren. 1-6 na 83 minuten. We dacht dat de eindstand even wel bereikt was had het goed mis want Riveira dacht «wat Herbie kan moet ik ook kunnen» en ja hoor hij lukte ook een derde wed strijd-treffer in de 86ste minuut zodat de eindstand meteen be paald werd op 1-7 in het voordeel van de weeral vlotlopende Baar- degemse ploeg die nu zondag Ter joden op bezoek krijgt in een belangrijke confrontatie. Want mits winst is er nog een kans op promotie voor de Baardemannen. Bij Oudegem wordt het nu wel de hoogste tijd dat men rond de tafel gaat zitten en alle meningsver schillen grondig uitklapt. Anders staan wellicht nog zo'n zware ver liescijfers op het menu de eerst volgende weken en dat zou jam mer zijn na het toch al uitstekende seizoen tot hiertoe. HERDERSEM 4 BOONWUK 0 Ondanks de 4-0 eindstand was het in Herdersem toch een gelijkop- gaande wedstrijd en was de eind stand overdreven volgens het spel- becld dat te zien was in deze partij. Herdersem goed gestart en technisch wellicht iets beter dan de bezoekers die het meer van hun inzet moesten hebben, kon den in de eerste helft langs Frank Hanselaer de stand openen. Na dien lieten Marcoen en Veldem nog enkele wenkende kansen on benut om een snelle beslissing te forceren. Na de rust kwam de fysieke kracht van Racing Boon- wijk evenwel naar boven gedre ven maar ondanks dit overwicht zocht Boonwijk tevergeefs achter het gelijkstellende doelpunt. Pech was er dan zelfs nog mee gemoeid wanneer een owndoelpunt de thuisploeg op 2-0 bracht en de wedstrijd ook meteen gespeeld was. De Wijkjongens die zelfs in het slotkwartier enige risico in houdende aanvallen opzetten ke ken zo zelf nog tegen een tweetal counters aan waarin Dirk Velde- man en Filip Marcoun de overdre ven 44) cijfers nog wisten aan te

De Voorpost | 1989 | | pagina 22