Volleybaloverzicht Volleybalkalender jeugd De Biekes Bezoekers op hun best Volleybalkalender heren Volleybalkalender dames Slecht spelen en winnen Dames bijna Kieldrecht bekert verder De Voorpost - 24.2.1989 - 27 Volleybal. Met dit blok van VC Aalst werd het 24-22 in de derde set en zo werden de heren van Nivoc van een in feite verdiende 2-2 setstand gehouden (dw) VOLLEYBAL Jongens scholieren 26.2.89: 15.15: Leeuwerik Lede-TTiunderballs Berlare Jongens Juniores A 25.2.89:10.15: Hamme-Rapid Sl.-Niklaas 20.2 89: 13.30: Pardaf Kruibcke-Sibok Sinaai 16.00: Nieuwkerken-Zele VC Jongens Juniores B 25.2.89:10.30: Adec Baasrode-Hemelvcerdegem Meisjes kadettcn 25.2.89: 10.30: Oudegem-Erweiegem 17.00: Aaigem-Avanti Aalier 26.2.89: 13.30: Pardaf Kruibeke-Oostakker 14.00: Merelbeke-Nieuwkerken Mriijti scholleren 25.2.89: 14.00: Beervelde-Juvenes Zele 15.30 Berlare-Kuros Zulte Meisjes Juniores A 25.2.89: 10.30. Sinda St -Niklaas-St. Gillis-Waas 14.00: Waasmunster-Juvenes Zele Mesjes Juniores B 25.2.89: 17.00 Aaigem-Oostakker 13.30: Unie Hercele-Erwetegem 3e provinriale le provinciale al tekort in de blokvorming. In de eerste twee sets kwamen de gasten weinig of niet in het scena rio voor. Vanaf de derde set kon St.-Pauwels meer tegengewicht in de schaal werpen. Onder impuls van Vlaeminck, die zowel vanuit de opslagzone als aanvallend aan het net in de wedstrijd hielp Beker van Oost-Vlaanderen Oltisj Bazel-Spectrum Moerbeke-Waas: 0-3 9-15, 12-15, 8-15 Bazel heeft zijn exploot tegen het in eerste landelijke uitkomende Spectrum niet kunnen herhalen. Zoals kon verwacht worden, stond de eerste provincialer voor een te zware opgave om nog ver der te kunnen «bekeren». Spectrum, dat in de loop van de week nog aan de slag was tegen Knack Roeselare voor de Belgi sche Beker, kon vrij gemakkelijk de 0-3 cijfers op het bord prikken. Bij de thuisploeg was De Wolf niet van de partij. De gastheren werden gesteund door een hand vol supporters en ze begonnen goed aan de wedstrijd. Ze slaag den er warempel in een kleine voorsprong uit te bouwen. Koen Maes behoorde in de beginfase tot de uitblinken. Bazel kon Spec trum aan de praat houden tot 9-9. Dan sloeg Kurt Heyninck heihard toe en de gasten behaalden in minder dan geen tijd de eente deelzege. Tijdens de tweede set was het weerwerk van een moedig Bazel nog groter. Maes en zijn maats konden via 9-7 en 12-11 aan de leiding blijven. Bij Moerbeke riep invaller Vernien de thuisspelers Ere-tfdfUng 25.2.1989: 20.00: Vitesse Kruibeke-Roeselare Eerste nationale 25.2.89: 20.00: Hemiksem-VC Zele gerst# Undelllke B 25.2.89: 19.00: Unoc Bredene-VC Steendorp 20.30: Pardaf Kruibeke-Spectrum Moerbeke-Waas Tweede landelijke B 25.1.89: 20.00: Unie Herzele-Duvel Puurs 20.15: Oltisj Bazel-St. Pauwels 16.15: Rapid St.-Niklaas-Oostakker 20.00: Melvoc Melsele-Elversele 20.00: Wachtebeke-Blauwe Hoek Hamme Tweede provinciale A 26.2.89:18.30: Leeuwerik Lede-Denderleeuw Tweede provinciale B 25.2.89: 18.00: Waaischoot-Niloo Lebbeke 19.45: Hamme-Ursel 19.45: Evergem-Temse 20.15: Beervelde-St. Gillis-Waas 19.30: Sinaai-Vitesse Kruibeke 26.1.89: 20.00: Adec Baasrode-ATB St.-Niklaas Derde provinciale A 25.2.89: 19.15: Beriare-Aalter 20.00: Wontergem-Real Testa Lokeren 20.00: Stekene-Zelzate 26.1.89:10.30: Juvenes Zele-Lovendegem Derde provinciale B 25.2.89:19.30: Heusden-Kangeroes Aalst Vierde provinciale 25.2.89:19.30: Moerbeke Waas-Oudegem VK Aalst-St. Gillis-Waas: 2-3 Bij de start van de wedstrijd had niemand naar dergelijke uitslag durven raden want VK speelde best en kon de bezoekers geregeld van antwoord dienen. Toch kon niemand het grote verschil in de klassering zien want VK Aalst op de derde plaats en St. Gillis-Waas op de voorlaatste nee daarvan was niets te merken. In de beginperio de kon Aalst rekenen op een se- kure aanval van Bracke die on houdbaar kon uithalen en daarbij geregeld met een degelijk blok uithaalde. Op de vier kon de thuisploeg dan heel wat plezier beleven met aanvallen van Ann Mattens die voor punten zorgde met goed gerichte smashes. Ja kortom in die aanvangsfaze ging het goed met het team van Karei Vermeeren een man met grote verdienste in het Aalsterse dames volleybalwereldje en dikwijls al leen in de woestijn staat te predi ken. Het mag tussen door wel eens gezegd worden want hij is een man die zelf onder de schijn werpers niet wil. Na het verlies van de tweede set die met ruim verschil door de bezoekers op zak werd gestoken, kon men na de derde weer hopen 2-1. En dan kwam het mindere presteren van de thuisploeg naar voor. Eens de vierde set was het duidelijk dat VK zijn draai niet meer kon vinden of was het de adem die ontbrak. Het vechten voor iedere bal werd beter door de bezoekers verteerd. De aanval len van De Waele, het prima spel van Vereecken en Eeckhout toornden boven het krampachtige vertoon uit van de thuisploeg die naarmate de wedstrijd vorderde volledig wegzonk. Ja men kon zich werkelijk afvragen wie is nu de koploper. Aalst moest het heb- naa/het ehtóe'toe'te smashen'kts VoUeybal- Heel wat toeschouwers volgen de match tegen Nivoc en Zulte (Iv) wat hen in het begin punten ople verde. Ook het goede blok kwam niet meer in het stuk voor. VK werd in de belle door een sterk eindigend St. Gillis in alle lijnen overspeeld. Uitslag was dan ook alleszeggend. Af en toe kregen we gevechtsvolleybal en in die perio de was het dan goed dat op de scheidsrechterstoel een der beste refs uit de provincie stond, G. Thienpondt, die een beste leiding weggaf en de wedstrijd eens te meer in goede banen hield. Andre I iinck is ij tegen landen- België :r teken- Jex Van ove (2), ivert Dc zouden hun kor- ubbelen elft voor rank De ove (1), e-Marijn Eb Va r (8-5): eit erde e Atlantis weken len, dstrijdea merken, nog vol- - kon» is veilig :t in de edstrijd en win- stenaan Je wed- ladden, duimen iter Ste- ben de toe ge en. De erd ver en van- 'g gwf den we lachten- feit da zonder oecket bonnes en Ujt- oft (3), en De Volleybal. Ninove-Zulte. Een Wase smash gaat naast het Volleybal. Vreugde by de Nivoc meisjes tydens de wedstrijd Zultse blok Ivlegen Zulu (Iv) Heren tie-afdeling lÜesse-Kruibeke-Ternat: 2-3 15-12. 3-15, 15-4, 6-15, 12-15 Omdat het degradatiespook reeds voor de deur staat, begonnen de thuisspelers zeer zenuwachtig aan de wedstrijd. Na de nederlaag tegen Ternat zou een mirakel no dig zijn, wil Vitesse zich in eredi visie handhaven. Ondanks die zware last, die op de Vhessespelers rustte, openden ze de wedstrijd met een 12-5 voor drong in de eerste set. Bij Ternat bracht trainer-coach Baeyens Wim Nieuwlandt in de ploeg. On der zijn impuls kwam Ternat terug tot 13-12, vooraleer Kruibeke via Guy De Beer de set afrondde. Temat was bijzonder gemotiveerd «n het pakte overtuigend de twee de set. De Waaslanders sloegen in de derde set even hard terug, todat Kruibeke 2-1 in de setstan den voorkwam. Ternat bracht vooral onder impuls van spelver deler Boigniet de bordjes in even- *>cht. Een vijfde set, volgens het nieuwe tie-break systeem, zou de beslissing brengen. Het nieuwe systeem is nadelig uitgevallen voor Kruibeke. dat nochtans het best van start ging... De Rus Shi- vanov maakte het laatste punt en bij bezegelde zo het lot van een moedig Kruibeke. Dwxkrwindeke-St. Pauwels: 3-0 16-7,15-8, 15-12 De thuisploeg behaalde een ge makkelijke zege tegen een in ge stalte te kort schietende St. Pau wels. De gastheren werden oor deelkundig georkestreerd door hun spelverdeler, die zijn «dubbe le meter» aanvallers goed uit speelde. St.-Pauwels schoot voor een halt toe en Spectrum pakte een nieuwe deelzege. De derde set was enkel een forma liteit voor de bezoekers. Bazel klampte nog tot 7-7 aan, maar het moest in het tweede gedeelte van de set lijdzaam toezien hoe een beter Moerbeke de kloof sloeg Het werd een logische zege voor Moerbeke, maar Bazel was meer dan verdienstelijk. De thuisploeg mag dan ook geroemd worden voor het geboden verweer. Nidak Nieuwkerken-VK Aalst: 1-3 7-15,15-6, 8-15, 21-23 Het kompetitietreffen tussen bei de ploegen werd met duidelijke 3- 0 cijfers door de thuisploeg ge wonnen. VK Aalst was duidelijk gewaarschuwd en het liet zich dit maal niet verrassen. Het heeft klinkend revanche kunnen ne men: de nederlaag (enkele weken geleden opgelopen werd teniet ge daan. Bij de thuisploeg ontbrak Blybeer. Van bij de start van de eerste set ontbond spelverdeler Pascal Boeykens zijn duivels. Hij scoor de de nodige puntjes. De thuis ploeg stond als het ware aan de grond genageld. Nieuwkerken verloor er het noorden bij. Het Aalsters offensief kon de eerste set vrij afgetekend op het bord Tijdens de tweede set veranderde het scenario. Aalst ging te veel in de fout en de thuisploeg kon daar van handig gebruik maken. De Aalsterse spelers torenden hoog boven de tegenstander uit. De wedstrijd leek gespeeld. Aalst was heer en meester op het terrein tegenover een futloos Nieuwker ken. Met overduidelijk verschil maakten de gasten er een 1-2 setstand van, zodat de volleybal- liefhebbers waar voor hun geld kregen. Een spannende vierde set werd in de eindfase met 21-23 afgesloten. De thuisploeg had drie kansen om na matchbal de wedstrijd af te ronden, terwijl Aalst pas na de achtste matchbal de wedstrijd kon uitmaken. Beker van Oost-Vlaan deren dames Juvenes Zete-VC Stekense: 2-3 15-10, 15-11, 6-15, 14-16, 12-15 Het in degradatiegevaar verkeren de Zele uit tweede landelijke lijkt in de bekerwedstrijd een lastige te bekampen ploeg te zijn. Tegen Stekene uit eerste landelij ke kwam Zele vrij vlot met 12-3 voor. Deze voorsprong werd nooit uit handen gegeven, zodat de gast vrouwen onverwacht 1-0 voor kwamen, Er kwam meer even wicht in de wedstrijd tijdens de tweede set, Zele kon steeds zijn winstkansen gaaf houden. Trui Van Severen, die meer belang hechtte aan de komende inhaal wedstrijd tegen Sinda St.-Niklaas, riep enkele basisspeelsters naar de bank. De reservespeelsters kregen meteen spelgelegenheid. Stekense aanvaardde dit geschenk in alle dankbaarheid. De Wase ploeg liet de kans niet liggen om terug te slaan. Voor de vierde set werd opnieuw een beroep gedaan op de basis- ploeg. Zele kwam 8-1 voor. Ste kense dat zich een 3-1 nederlaag niet kon veroorloven, ging plots op de tenen staan. De remonte werd ingezet. Deze inzet werd beloond met een nipte setzege. Tijdens de beslissende vijfde set probeerde Zele de wedstrijd als nog naar zijn hand te zetten. Ste kene bleef steeds enkele punten voor: 5-8 bij de kampwisseling en 8-11, zodat Zele eervol tenonder ging- 25.2.89: 20.00: Denderhoutem-Temse Dames Eerste landelijke 25.2.89:15.00: VC Stekense Dames-Asterix Kieldrecht 26.2.89:18.00: Rembert Torfaout-Pardaf Kruibeke Tweede landelijke B 25.2.89: 20.30: St. Amandsberg-Wielsbeke 20.15: Sinda St.-Niklaas-Nieuwpoort 20.00: Juvenes Zele-Nijlen 25.2.8! 18.00: Kuros Zulte-ATB St.-Niklaas 19.45: Evergem-Melsele 26.2.89: 20.00: Aalst VK-Maldegei 18.30: Steenhuize-St.-( 16.30: Appelterre-Nieuwkerke Tweede prorlndale 25.2.89: 16.00: Sinda St.-Niklaas-Eksaarde 17.00: Waasmunster-Real Testa Lokeren 26,2,89: 19.00: Pardaf Kruibeke B-Oostakker 18.45: Eeklo-Temse Dames B Tweede provinciale B 25.2.89: 20.15: Aaigem-Kangeroes Aalst 19.45: Zwijnaarde-Snuffel Grembergen 26.2.89: 17.00: Modems Lebbeke-Denderhoutem 19.45: Oudegem-Eiwetegem Derde prorlndale A 25.2.89: 19.15: Berlare-St. Pauwels 16.15: Buggenhout-Artemis Temse 26.2.89: 16.15: Pardaf Kruibeke C-Moerbeke Spectrum 16.15: Gilvoc Dendermonde-Kemzeke Derde prorlndale C 25.2.89: 17,45: Erembodegem-Hillegem 15.00: Kuros Zulte B-Leeuwerik Lede Volleybal. De dames van Real Testa Lokeren wonnen met 3-2 tegen Oostakker (polo) Roo, Kayerts, Vanden Branden- nrnvinHalé» .Govaerts, De Coen, De Caluwé, Ze Provinciaie invalsters: Gaes, Flebus, Rogiers. Eerste provinciale ATB St.-Niklaas-Evergem; 3- 15-13, 15-13, 15-4 Tijdens de eerste twee sets was deze wedstrijd best te genieten. In de eerste set was ATB op achter volgen aangewezen. Via 1-3,5-11, 7-12 en 9-13 moesten de gastvrou- Ere-afdeling Oostende-FC Temse: 1-3 16-14, 14-16, 5-15, 8-15 Door het uitvallen in de eerste set van Dominique De Roo, heeft Temse in de eerste twee sets het heel wat moeilijker gehad dan verwacht. In de eerste set ging de strijd gelijk op tot 10-10. In de eindfase van deze set verkeek het Temse blok zich op een paar aanvallen en de Wase ploeg zag de setzege aan zijn neus voorbijgaan. Tijdens de tweede set kon Temse een 2-9 voorsprong uitbouwen. Dat was vooral het werk van Na- dia Van den Branden en Go vaerts. Oostende kwam na hevig weerwerk terug tot 14-14. Het was Govaerts, die Temse een deelzege bezorgde. Vanaf de derde set ondervonden de Temse speelsters weinig of geen weerwerk meer, zodat de bezoekende ploeg vrij gemakke lijk met de zege aan de haal kon gaan. Samenstelling van Temse: De Real Testa Lokeren-Oostakker: 3-2 Na de wedstrijd Lokeren-Oostak- een korte opflakkering. Het be ker waren er bij de thuisploeg zoekende Oostakker dat alles wat weinig lachende gezichten te zien, maar mogelijk was uit de hoek men was er zich van bewust dat haalde om het tij te doen keren Real Testa een mindere wedstrijd moest uiteindelijk knielen maar voor het voetlicht had gebracht, dat had heel wat zweet en gekib- wen zich flink inspannen om de In een 8°ed gestarte wedstrijd die bel gekost. Zo bevoorbeeld een bezoeksters van de eerste deelze- met 15"7 was gewonnen kon men wissel met de gepaste wissel moeilijk in een dergelijke afloop speelster niet op de bank en maar voorzien. Het werd een partij met wachten. Oostakker moest ie- hoogten en laagten want de twee- mand uit de kleedkamers halen en de set kregen we 12-15 en de daar vond blijkbaar niemand gra- teams stonden gelijk. In de derde ten in. Alleen spande het nog wat set bleek het weer allemaal prima meer de nu al geladen partij. Het te gaan want er werd vlot gewon- was achteraf zowat het middel- nen met 15-7 en nu doorgaan. Nee punt van de gesprekken. Andre het was na een nijdige zij aan zij dat Oostakker het haalde met 13- 15. We gingen dan naar de belle waar het schijnbaar vlot ging maar plots dreigde het bezoekende team bij te draaien maar het was te houden. Brigitte Bourjan en Ria Van Puyvelde konden de ach terstand wegwerken. In de tweede set viel bij de gasten de spelverdeelster uit. ATB moest een 13-7 voorsprong prijsgeven. Bij 13-13 moesten de thuisspeel- sters even op het gaspedaal druk ken om 2-0 voor te komen. In de derde set werd het een eenrichtingsvolleybal. Via 9-2 en 12-4 ging de thuisploeg vrij vlot naar set- en matchwinst. Biekes Erembodegem-Pollare: 2-3 Biekes Erembodegem een team dat slechts een paar jaartjes in de kompetitie zit had nu dolgraag deze partij gewonnen en ja ze stonden heel dicht bij de zege. Pollare heel wat beter geklasseerd moest heel diep in de reserves putten om met 2-3 de punten mee naar huis te nemen. Bij de vierde set dachten we heel goed aan de zege voor de thuisploeg, ook al omdat bij Erembodegem een bes te Annick Bevernage tussen de lijnen liep en lopen dat zal wel het juiste woord zijn. Alleen om die inzet verdiende ze meer. Nu was het hollen achter heel wat verlo ren gewaande ballen. Nog bij de Biekes konden we ook kijken naar Mieke Seminck, een nooit geziene inzet gaat daarvan uit. Indien bij Erembodegem op de zelfde wijze wordt verder ge speeld dan kan daar wel iets inzit ten voor het komende seizoen. Trainer Luc Van den Bulcke was met zijn ploegje dicht bij de zege. Nu De Voorpost er was vertelden ze ons hadden ze graag gewonnen. Nochtans hebben ze wel wat in huis nemen we er ook Greet De Braeckeleer bij een rijzige dame die we liever wat meer aange speeld hadden gezien. Met haar gestalte zorgde ze voor heel wat last voor het bezoekende team. Aan de overzijde was het Karin Degelas die ook in de kijker liep. De meest spannende set was de tweede set die op 11-13 stand zo voor het grijpen lag van het team van trainer Marco Corstjens. Maar het was weer Bevernage die haar team uit de put haalde en nadat het gelijk kwam op 14-14 zelf voor het orgelpunt zorgde en Erembodegem de deelzege be zorgde. In deze wedstrijd was er dan ook een pijnlijk ongeluk te noteren toen Bert Veronique in kontakt kwam met een mede speelster die tegen de vloer ging en moest worden weggedragen. Daar haar toestand niet verbeter de werd ze naar de kliniek van Aalst overgebracht. Een spijtig incident maar de wedstrijd kon toch worden verder gespeeld en dan in een spannend slot gewon nen worden door de bezoekers. Andre Beker van Oost-Vlaanderen Meerbeke-Kieldrecht: 1-3 Nog een van de mindere wedstrij den die we te zien kregen van Kieldrecht waar het zoeken blijft achter de juiste zes. In iedere set andere speelsters inbrengen heeft al meermaals bewezen niet de goede oplossing te zijn. Het ging nu tegen een derde provinciale ploeg maar dan wel niet het eerste het beste ploegje dat Meerbeke dat zijn wedstrijden speelde in de sporthal van Ninove en dit seizoen de nederlaag nog niet kende, al leen zondag moest knielen en aan de supporters te horen niet naar de zin van hun aanhang. Meerbe ke staat ongeslagen aan de leiding in derde provinciale en won ook zijn wedstrijden in de beker waar in het ondermeer Sinda St.-Ni klaas nog een team uit 2e landelij ke, er uit speelde. Voor Kiel drecht dat dit seizoen wel hoger mikte moet er nu toch eens orde op zaken gesteld worden dat er iets mank loopt ziet een blinde. Wanneer we de wedstrijd overlo pen dan zien we dat Kieldrecht heel wat slechte opslagen had meer dan de thuisploeg maar dat het wel aanvallend goed naar voor kwam maar dan gestuit werd door een beste thuisreceptie. Een set prijsgeven aan een derde provin cialer is er toch wel te veel aan. Het is nu vooral uitkijken naar de komende kompetitiewedstrijden die alvast van grotere waarde zijn en die iedereen bij Kieldrecht ook meer aanspreken. Andre VoUeybal. De herenploeg van Real Testa Lokeren kende de laatste weken maar weinig sukses. Enkele belangrijke basisspelers ontbreken

De Voorpost | 1989 | | pagina 27